4U VADERDAG este, oste. IW1 keurige gsS Lid keukenmensen EENZAAK VAN SMAAK I Samos, Somber jaarverslag gemeentepolitie Tilburg Lentemarkt Vrije School Tilburg 13-650,-/ Schaap- scheerdersdag Fotografie La Haye b.v. bekroond in boekvorm Bruidsreportages Gouden priester Gérqrd Witlox Fotografie La Haye b.v. Brunostraat 64 - Tilburg - 013/673183 - 632348 na 18.00 uur: 013/554371 paradijselijk wijneiland Donderdag 30 mei 1985 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER mei 1985-pagina 6 Vervolg van blz. 1 Menu van de week Asperge cocktail Oma’s citroenvla ‘W t DOOR VINOLOOG LOUIS JANSSEN een dikke, lichte saus. Leren is Witlox’lust en leven. Vervolg van blz. 1 Uitsplitsing is kijken. at 10 Al ons vakwerk uit eigen laboratorium Wij maken uw foto-afdrukken, zoals ons eigen vakwerk Vakkundig en snel Geen massaverwerking Vóór 10.00 uur gebracht, 17.00 uur klaar ook op zaterdag Tilburg Zomerstraat 49b Telefoon 013-363080 1286 mel- ïre gebou- IR W „r verse, room, 11 (wol keren, Kinderfoto’s Familiegroepen Portretten Bespreek tijdig tijdens zijn uitleg dat de cijfers in hi les zeggen. Dat er i, .melding- laan werd, t 1 dat er niet meer e bezichtigen een, schapesche 16 uur, heeft op het Wilhelminapa groots opgezette voor iedereen t o markt wordt georganis- Vrije School Tilburg en er zijn Zeer aparte naar uw wensen en maatmogelijkheden aangepast kan worden. Als voorbeeld: compleet met luxe apparatuur -toor Witlox d op beschei- hulp bieden. 45 73 of i de Am- lenstc ■bezi£ t hof te van de ’’Beter ten halve gekee le gedwaald”. Dat gek speciaal voor mij. Sta» dagen geleden nt Leegloop en afbraak Dan, aan het eind van de zestiger ja- ren, valt ineens de betrokkenheid van de gelovigen bij het kerkelijk leven Ingrediënten 2 kilo asperges, 250 gr boter, 3 dl warm water, 250 gr gesneden gekookte èn gerookte boerenham, 4 hardge kookte eieren, wat nootmuskaat, zout. i.ierop nog veel rand van berei teit. j :rae e.en dien de uite Dat wijn het re- rondsoort, klimaat, en gehdc, hebben op generatie ter (ook buiten Tilburg) Uw dankbetuigingen (in kleur) nog dezelfde dag klaar Laat ook uw huisdier eens fotograferen Hij heeft er wel moeite mee gehad, pastoor Witlox, dat die leegloop zich m zo’n dramatisch en verwoestend tempo voordeed, in Tilburg nog rigou reuzer dan elders. En niet alleen bij het kerkvolk deed zich die leegloop voor, ook de gelederen der herders werden de afgelopen twintig jaar op radicale wijze uitgedund veel priesters verlie ten het ambt omdat ze gingen trou wen, omdat ze het niet meer met de of ficiële lijn van de kerk eens waren of om beide redenen. Onderstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. Ingrediënten Asperge cocktail. 400 gr verse asperges, 2 sinaasappels, Bereid de asperges 2 dl room, 100 gr gekookte' kippeborst, recept. Schil de sinaasappels, ontvlies 1 eetl. gehakte peterselie, 2 eetl. mayo- naise, wat citroensap, peper en zout. dramatisch terug. Een terugval die sindsdien gestaag is voortgegaan en zich de laatste tijd zelfs weer in verhe vigde mate manifesteert. Parallel aan die leegloop van de kerken verliep het letterlijk proces van afbraak, waaraan alleen al in Tilburg een zestal kerken ten prooi is gevallen, terwijl er even veel een andere bestemming hebben gekregen. Middelste kring Pastoor Witlox heeft zich dank zij zijn psychische kracht over de ontgoo cheling heen kunnen zetten, die de «ontkerstening» van Tilburg voor hem betekende. Nu is het echt nog de Groot formaat 1,-/ rolfilm GRATIS Zie onze etalages Paleisring en Brunostraat Op zaterdag 1 juni 1985, van 11 tot 16 uur, heeft op het feestterrein aan ipark 54, Tilburg, een e lentemarkt plaats die toegankelijk is. De prijsjes a -ganiseerd door de naar verte i tal van Griekse wijsheden Het is van de oude Grieken bekend, dat zij het observeren en bestuderen van de natuur als geen ander beoefenden. Lofuitingen op bodem en klimaat waar mee zij waren gezegend, komen vaak in de geschiedenis voor. De schrijver Aeth- lius laat ons weten dat de wijngaarden, vijgebomen en rozestruiken tweemaal per jaar bloeien. Historici pleiten hem niet vrij van schromelijke overdrijvingen. Toch schuilt in zijn pennevruchten een goed promotor van zijn geliefde paradijs, het eiland Samos. De roem van Samos en van haar wijn is altijd een twee-een- heid geweest. De oogsten van de Mus- cat-druivenstokken waren tekenend voor de welvaart van het land. De gevoelige Muscat-druiven vragen de uiterste zor gen van de wijnboeren, sultaat is van druif, gre wijnbouw, vinificatie zij zich van generatie harte genomen. irsiefjes» gesch. Witlox waarv° gepubliceer Koerier. I is vanaf vrijdag, a uv:j de Tilburgse vu uitgeverij Rem- sprake is van een groot aanb dovende middelen», aldus he slag. Het zijn oo en de canns 5t voet- goed doen». tamine J!~ derlan Aangifte ?Jd Hoofdcommissaris de Vries beha- C^hg prof drukte tijdens zijn uitleg van het jaar- haald dle%nHder verslag dat de cijfers in het jaarverslag dnioophnljL nndpi met alles zeggen. Dat er in 4677 geval len aanmelding van een fietsendiefstal gedaan werd, betekent niet automa tisch dat er niet meer fietsen gestolen werden in 1984. «Veel mensen doen niet overal aangifte van», aldus de Vries. Dat heeft te maken met het feit dat de politie niet overal meer op af gaat. Hetzelfde geldt voor inbraken, Veranderingen Een heel ander aspect van paste Witlox’ verblijf in Tilburg van de la ste vierentwintig jaar vormen de ingrij pende veranderingen die het kerkelijk leven in die periode heeft ondergaan. _n verschillen en dat .1 heel duldell|k als het om eikens gaat., zegt Cees van llburg, eigenaar van een aantal VT-keukenzaken. En hij kan dageiijks ont- ii zaken tientallen allemaal op zoek i andere keuken: de past bij hun per- taak en budget. •Ja, en dan Is het natuurlijk wel de bedoeling dat ze bij CVT, als keukenspeclallst bij uitstek de keuken van hun dromen kunnen samenstellen», zegt Van Til burg. .Maar daar zijn we ook volledig op Ingesteld. Mensen kunnen bij ons volop kiezen uit stijlen en materialen, kleuren en opstellingen aangepast aan leder budget. Daarbij worden ze geadviseerd door vakmensen die met kennis van zaken over voor- en nadelen kunnen pra ten. Over voordelen gesproken trouwens, we zijn met al onze eigen zaken In staat In het groot In te kopen. Dus dat wil nogal eens aanmerkelijk In prijs sche len. Daarom kunnen we die fan tastische Hebaform en Bult- haup-keukens ook betaalbaar Wat uw smaak ook mag zijn en In welke prijsklasse u ook denkt Want op die manier zijn we groot geworden. En per soonlijk gebleven. Welkom I» Oma’s citroenvla. Eiwitten en dooiers scheiden. Eidooiers met citroenrasp en de suiker schuimig kloppen op zeer laag vuur. Heel voor zichtig wijn, citroensap en brandewijn toevoegen, druppelsgewijs! Houd op laag vuur, maar laat beslist niet koken. Klop ondertussen, (ja, nu komt u even handen tekort), de eiwitten stijf. Vermeng van het vuur de eiwitten met de basismassa en serveer direkt in ijs coupes of glazen vlabakjes. «Smaken geldt al he keuk-- Tllbu CVT<„_ het weten, want vangt hij In z’n zi mensen die zijn naar een i keuken die r soonlljke smaak i «Ja, en dan le de bedoeling i Gehuwde priester Over de gehuwde priester zegt Wit lox, daar geen moeite mee te hebben «Het is niet essentieel voor de kerk, of een priester getrouwd is of niet. Wan neer de paus de verplichting van het celibaat opheft, zou ik daar geen pro bleem mee hebben. Minder moeite in elk geval dan met die priesters, die het ambt hebben verlaten voor het huwe lijk». Zoals veel priesters hecht pas toor Witlox zeer aan de eens gegeven belofte om celibatair te blijven «Zo’n belofte moet je houden. Een man een man, een woord een woord». Op zondag 2 juni a.s. zal wederom de traditionele schaapscheerderdag door het Tilburgs Studentencorps Sint Olof georganiseerd worden. In de am biance van 17de eeuws boerderijleven zullen de schapen, die dagelijks op het terrein van de Tongerlose Hoeve te vinden zijn, geschoren worden. Dit ge beuren zal net als ieder jaar weer om kleed worden met een markt van oude ambachten. Zo zullen er o.a. demon straties gegeven worden van hout- draaien/houtbewerking, bijenteelt, stoelenvlechten, kaarsbewerking en poppenmaken. Verder bestaat er na tuurlijk volop de gelegenheid het com plex van de Tongerlose Hoeve - een beschermd monument! - en zijn vee stapel te bewonderen. Kortom, de schaapscheerdersdag is een evenement dat net als voorgaande jaren borg staat voor een gezellig dagje uit voor het he le gezin op zondag 2 juni. Bij slecht weer zal de schaapscheerdersdag bin nen plaatsvinden. De Tongerlose Hoeve en de evene menten zijn op 2 juni van 11 tot 17 uur te bezoeken. De toegang is gratis. Voor nadere informatie: T.S.C. St. Olof, Reitse Hoevenstraat 129, Tilburg. Tel. 013-672136/672436. dergebracht. Gunstig gevolg was ook dat nieuwe wijnbouwtechnieken werden ont wikkeld waardoor de prijs-kwaliteit-ver- houding bijzonder aantrekkelijk werd. De populariteit van het glaasje Samos steeg en was vooral in de vooroorlogse jaren ook in ons land ongekend hoog. De geschiedenis herhaalt zich Samos, de beroemde goudgele, zoete wijn met een alcoholpercentage van 15%, wordt gewonnen van witte Muscat- druiven. Na persing bevat de most een suikergehalte van 221 gram per liter. Zowel vóór als tijdens de gisting wordt wijnalcohol toegevoegd waardoor het pu re, frisse aroma van de Muscat-druif zo veel mogelijk bewaard blijft. Koel geschonken is een glas Samos een verrukkelijke aperitief en een unieke dessertwijn als begeleiding van ijs en vruchten. Typerend is dat deze «voor oorlogse» wijn vooral de laatste jaren weer sterk in opkomst is. Men kan zich af vragen of het gelijk weer eens bij oma ligt of dat het opbloeiende Samos-toeris- me de wijn in de kaart speelt. Belangrijk vind ik dat bij toetreding van Griekenland tot de E.E.G. aan Muscat de Samos de «Appellation d’O- rigine Contrólée» werd toegekend. Een wijn met een dergelijke kwaliteitsonder- schrijving en een naar mijn idee nog al tijd nostalgische prijs, nodigt u uit een proef op de som te nemen. Ingrediënten 4 eieren, sap van 3 citroenen, citroen rasp, 200 gr suiker, 2 dl droge witte wijn, 1 gl. citroen brandewijn. jaarverslag wordt ook gewag van een stijging van het vandalisme. C. van Tilburg Keukens B.V. end van 19 mei heb ik een aantal Brabantse kwekerijen bezocht om op divetse plaatsen wat bosjes ter keu ring mee te nemen. Waardering; prima! Laat de Limburgers dus maar goed op hun witte goud passen. Ik voorspel een voorspoedige bloei van het Brabantse produkt. En om dat we nu op het hoogtepunt van de aspergeteelt zijn, na 21 juni is het écht afgelopen, nogmaals een asper- gerecept. En nu als blijk van waarde ring voor ons regionale produkt, het hoofdgerecht met een oer-recept van asperges met Brabantse boerenham. Het programma voor het gouden priesterfeest van «onze medewerker» pastoor Witlox publiceren wij volgende' week. Wel vermelden we hierbij al de re keningen waarop u een gift als cadeau aan de jubilaris kunt storten. In overleg met twee adviseurs wil paste— met het binnengekomen geld den schaal mensen in nood k r Het gaat om gironummer 111 - banknummer 45 56 03 707 van ro-bank Tilburg. Beide rekeningnum mers staan ten name van de Maria Christina Stichting. oude ambachten te verven, pottenbakke etc...) Kinderen kunnen voor kinder- is allerlei spelletjes meedoen, «viïialen luisteren en poppenkast Ter gelegenheid van het 50-ja- rig jubileum van Pastoor Witlox is bij uitgeverij Remmers een bundel verschenen onder de naam «De mens en zijn leven» van «Denkcursiefjes» geschreven door pastoor Witlox waarvan er wekelijks een is gepubliceerd in De Tilburgse F Deze bundel 5,-, verkrijgbaar bij Boekhandel en uitg mers. eerd dan ten he- geldt deze weken Stak ik veertien tog luidkeels de lof- npet over de Limburgse asperges slechts wat lichte waardering r het Brabantse produkt, wel- ik ben bekeerd. In het week- De Griekse geschiedschrijving van de tiende en negende eeuw vóór Christus is rijk aan mythologie en sagen. Zo is een passage gewijd aan de Argonautenheld Ankaios die de heerschappij kreeg over het eiland Samos. Ten behoeve van zijn onderdanen, meest boeren en veefok kers, voerde hij tijdens zijn regeringspe riode talrijke wetenschappelijke vernieu wingen door. Dat gold ook voor de reeds eeuwen bestaande wijnbouw op het eiland. In de zeer bergachtige gebieden moes ten de boeren zich vele jaren noeste ar beid getroosten alvorens zij de vruchten van de wijnstokken konden plukken. De historie verhaalt dat een slaaf van An kaios zijn meester verwenste met de woorden: «Dat Ankaios het niet zal be leven de wijn van mijn oogst te drin ken». Deze uitlating kwam de koning ter ore doch die bewaarde wijselijk het stil zwijgen. De langverwachte dag brak.aan waarop Ankaios van zijn wijn zou kun nen genieten. Hij riep de slaaf en sprak •t cii tot bem: «ZoaZs je ziet, is je verwensing mid- tevergeefs geweest. o of> Hierop antwoordde de slaaf: «Er kan gebeuren, heer, alvorens de het glas uw lippen zal hebben eikt». De vorst negeerde deze brutali- Maar terwijl hij het glas hief, kwam dienaar binnenstormen met de tij- dat een beer bezig was de wijngaar- van het hof te vernielen. Ankaios, u.e nog niet van de wijn had gedronken, zette zijn beker neer, spoedde zich naar ■n dienstverle- buiten en Sing een gevecht met de beer igsinstellingen a.an. heroïsche strijd moest hij met Tilburg. Dat dood bekopen. wanneer men ver- verslagjaar de sa-, jurgse hulpver- geïntensiveerd. dan afvragen of een jaarverslag de meest geëigende vorm is om hulpverleningsinstellingen op de hoogte te brengen van de bij die uit splitsing behorende cijfers. En men kan zich afvragen of hulpverleningsin stellingen op deze informatie zitten te wachten of op prijs stellen. Navraag onzerzijds bij het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs leverde in dit verband geen bevestigend of ontken nend antwoord op. gevallen van mishandeling en anders zins. «Dat betekent weer niet dat men maar geen aangifte meer moet doen. Integendeel, we proberen dat te stimu leren hoewel we wel degelijk beseffen dat men het niet altijd ziet zitten om dat we minder komen. Een moeilijk probleem», aldus de Vries. uk «Ook 1984 kan voor Nederland ge kenschetst worden als een jaar waarin -i-- - nbod in ver- middelen», aldus het jaarver- -i__ zjjn voorai heroïne, cocaïne rabisprodukten die «het «De produktie van amfe- te die in belangrijke mate in Ne- .and plaatsvindt, zal in de komende meer aandacht vragen», aldus het jaarverslag. In dat verband wordt in o r Hoefnagels aange- die onder meer stelt dat het druggebruik onder jongeren tot 1990 zeker zal stijgen onder invloed van de werloosheid. Bij de politie in Tilburg waren aan het einde van het verslag jaar ongeveer 200 Tilburgers bekend die verslaafd waren aan hard-drugs en regelmatig met de politie in aanraking kwamen in verband met misdrijven. Veertig procent van die 200 is jonger dan 25 jaar. Bij zijn komst in 1961 trof de nieuwe pastoor van de parochie van het Aller heiligste Sacrament een stad aan van omstreeks honderdvijftigduizend in woners, waarvan er zo’n honderdvijf- enveertigduizend katholiek waren en dat niet alleen op papier Tilburg ken de een bloeiend «katholiek leven» dat zich uitte in vele processies en andere kerkelijke feesten. De zesentwintig pa rochiekerken en de tientallen kerken en kapellen van kloosters zaten zon dags en doordeweek vol tijdens de eucharistievieringen en de vesperdien sten. Op zondag werden er de hele ochtend door, van half zeven tot twaalf uur, wel vier tot vijf missen ach ter elkaar opgedragen, waaronder de plechtige gezongen hoogmis (in het Latijn) terwijl er aan de zij-altaren vaak ook nog missen voor speciale in tenties werden gevierd. Iedere paro chie telde behalve haar «hoofdher der», de pastoor, nog twee tot vier ka pelaans en de hoogmis om 11.30 uur in de Sacramentskerk werd, zo herinnert pastoor Witlox zich, doorgaans bijge woond door omstreeks 1.200 gelovi gen. Boeiend, origineel en geestig Had pastoor Witlox aanvankelijk dus niet zoveel zin om naar Tilburg te verhuizen, achteraf zegt hij het hier toch wel prettig te hebben gevonden. Vooral de Tilburgse bevolking krijgt van de gouden jubilaris een pluim hij vindt de oorspronkelijke Tilburger boeiend, heel origineel en geestig, met een gemoedelijkheid die naar zijn idee «Beis» aandoet. De Tilburger heeft het niet hoog in de bol en kan zichzelf zonder al te veel moeite met een kor reltje zout nemen. De keerzijde van de medaille is dan weer, maar dat zal voor veel stadsge noten niet als een verrassing komen, dat wij niet als erg betrouwbaar be kend staan waar het gaat om het nako men van afspraken niet alleen komen we bijna automatisch overal te laat ft beruchte «Tilburgs ketierke»), ook komt het nogal eens voor dat we ge maakte afspraken helemaal vergeten. Stadsbeeld Met die afgebroken kerken raken we weer een ander element dat pastoor Witlox aan het hart gaathet stede- bouwkundig aspectal die kerken vormden voor het Tilburgse stadsbeeld evenzoveel herkenningspunten. Boven-1 dien hoorden ze bijna allemaal tot de categorie «monumenten», gebouwen en andere architectonische eenheden waarvan Tilburg er toch al zo weinig heeft. De pastoor van «het Sacra ment» betreurt het ook vanuit dat oog punt dat kerken als die van de Noord- hoek, de Besterd en St.-Anna niet door de bevolking of het gemeentebestuur bewaard konden worden «Maar ja», verzucht hij, «daar ontbrak nu een maal het geld vóór. En dat komt weer voor een belangrijk deel door het weg vallen van de sociale bovenlaag in Til burg, de fabrikanten, die de kerk in onze stad financieel hebben gedra gen.» Er is houten buitenspeelgoed van hoge kwaliteit te koop, de poppen kraam ontbreekt niet, er zijn nieuwe en tweedehandsbeken, nieuwe en tweedehands kinderkleren etc... Ieder een is van harte welkom. Voor infor matie: A. van Mol (013-421970). Werken in de tuin Die hobby, werken in zijn tuin, is een van de zaken die pastoor Witlox naar zijn eigen zeggen jong houden «Jong blijf je door lichamelijk en geestelijk actief te blijven. Lichamelijk doe ik dat dus in mijn tuin en op de fiets, geestelijk ben ik actief door veel te lezen... en door te schrijven, niet al leen de wekelijkse «Denkcursiefjes» in de Tilburgse Koerier, maar ook via bij dragen in andere publikaties, zoals het Informatie bulletin van het dekenaat Tilburg en Goirle». Vele wegen leiden naar Samos Het vruchtbare eiland Samos heeft al tijd bijzondere aantrekkingskracht ge had, zowel van piraten, als van handels- lieden en toeristen. De Duitse zeevaar der Frieseman noteert in het jaar 1787 in zijn logboek: het eiland Samos telt 12.000 inwoners. De produktie van Sa mos-wijn wordt op 3.000 vaten geschat. De wereldbetekenis van het gebied neemt vooral toe in de tweede helft van de negentiende eeuw. Het is bekend dat de talrijke schepen die Amsterdam aan deden, aanzienlijke hoeveelheden Sa- mos-wijn meebrachten. Zou de Rooms katholieke Kerk, die Samos verhief tot wijn voor de eredienst, tot de stijgende consumptie hebben, bijgedragen? In schrille tegenstelling tot de floris sante handel stond het karige loon van de wijnboeren in het land van oorsprong. Door de steeds oplaaiende boerenprotes ten ging de regering in 1933 overstag en verleende haar goedkeuring aan de tot standkoming van de Union des Coopé- ratives Vinicoles de Samos», waarin 26 coöperaties van wijnboeren werden on- In het jaarverslag wordt in het fermatig overzicht bij verdovende r delen overigens een uitsplitsing ge maakt naar nationaliteit: Nederlan ders en overige. Dat is wat merkwaar dig omdat dat verder in het jaarverslag nergens gebeurt, behoudens wanneer het gaat om het aantal geregistreerde vreemdelingen in Tilburg. Op de vraag waarom dit gedaan werd, welk nut c ze uitsplitsing dient, gaf hoofdcommis saris de Vries als antwoord dat dat ge zien moet worden als een dienstverle ning aan de hulpverlenings aan drugverslaafden in klinkt merkwaardig der leest dat in het menwerking met de Tilbt leningsihstanties Men kan zich c jaarverslag om hulpve hoogte splitsir diefstal en 6464 gevallen van gekwali ficeerde diefstal, 885 gevallen van ver nieling en 217 gevallen van heling. Dat de opiumwet werd overtreden werd door de politie 56 maal gekonstateerd en er werden 25 overtredingen van de vuurwapenwet genoteerd. De diefstallen betroffen vooral fiet sen (4677) en er deden zich 1940 konstateerde gevallen van diefstal auto’s voor. Bij de politie kwamen 1889 meldingen van inbraak in wonin gen en bergingen binnen en 1 dingen van inbraak in ander wen. In het gemaakt balvs «middelste kring» van parochianen waar hij grotendeels mee werkt, de kleine actieve kern van gelovigen die hun katholiek-zijn nog dagelijks of we kelijks kerkelijk beleven, 'in tegenstel ling tot de vele parochianen, die de kerk vaak alleen nog bezoeken voor de «rites de passage», de belangrijke gele genheden in een mensenleven als doop, huwelijk en overlijden. Geloven in wat je bemint Gérard Witlox vervult zijn pastoraal nog altijd met plezier, hij kan de ont moetingen met mensen niet missen en leidt heel erg graag de kerkdiensten, inclusief de preek waarvan hij - en nie mand zou anders verwachten - altijd iets speciaals maakt. Aan het slot van ons gesprek zegt de bijna-jubilaris nog «Het gaat er niet om, je geloof lief te hebben, maar te geloven in wat je bemint...» Brabantse asperges met boerenham. Bereid de asperges volgens het basisre cept. Laat uitlekken en rol ze vervol gens, afhankelijk van de dikte, in een plakje ham. Laat de koppen vrij. Leg deze rolletjes in een licht beboter de vuurvaste schaal en plaats deze in de oven op ca. 175°. Hak nu de eieren, tot een strooibare substantie. (Niet al te fijn), en richt u tot de saus. Heel eenvoudig, maar er wordt vaak gezondigd door weglating van het water. Roer de boter (ca. 225 gr) glad op zacht vuur. Voeg er nu druppelsgewijs het lauw-warme water bij. U krijgt nu Wat zout toevoe gen. Asperges uit de oven, ei-haksel aan de onderzijde strooien, wat noot muskaat over de koppen. Wat saus over het middengedeelte gieten en de rest in voorverwarmde sauskom. Dit gerecht vraagt, nee schreeuwt, om een karaktervolle Loire wijn. Vraag uw wijnhandelaar om advies. Asperge i Bereid de volgens het basis recept. Schil de sinaasappels, ontvlies de partjes zoveel mogelijk en snijdt ze in grove stukjes. Snijd de kippeborst in blokjes en de gekookte asperges in stukjes van ca. 4 cm, waarbij u de kop pen apart houdt voor de garnering. Meng nu alle ingrediënten, m.u.v. de room en de mayonaise, luchtig door el kaar. Breng op smaak met peper, zout en wat druppels citroensap. Schep in coupes, klop de room en ver meng met de mayonaise. Dresseer dit over de salade en gameer met de aspergepunten. 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 7