UW OUDE BRIL IS 35; fenaen Ba&cA rtiek rtiek rtiek i DAGJE PANDA 35 GULDEN 4495.- KUNST Hli •11 Radio Freedom ft HOORT AUTO TILBURG Poëzie tegen apartheid VF ZEGT HET VOORT! Aiieen bi> I De bruiloft van Kana. Stichting Samenwerking Tilburg Nicaragua bestaat één jaar Festival Tilburg vol'll'De'sST^Uacht di^doe^onder brief f* c Donderdag 2 mei 1985 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER lei 1985-pagina 6 door paul vroom 70103 I ge- i de ’oónk door lichte grammofoonmu- keurige JEN *70103 Onderstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. •N 70103 Kompleet (zonder eindregaal) ang21 Booms met Julien Rik van Boekel, arry ter T tans Trio. ders ster zwarten nen. De gaat naar Festival, en verzer glazen tot f 100,— glazen van f 100,— tot f 200,—) :d, Museum Boymans-van Rotterdam), geeft meer te zien staat. Het is een bijbelse verste kontak- ir elkaar t meest testament: van een i uit de nood, voorstelling, uit het nieuwe te Jezus, te gast op de bruiloft va bevriend stelletje, helpt hen Ui gerust uw die kombi- Van een andere tijdgenoot, de Brugse metselaar en dichter Anthonis de Roovere, tenslotte nog een leerzaam vers: Christussymbool. Het beeldje van de twee naakte, dansende figuren vertegenwoordigt, als zinnebeeld van de wellust, weer het kwade. Volgens de geleerden heeft de tovenaar contact met de aard van de vleesschotels die links boven worden aangedragen: een zwaan, symbool van, onder andere, de broederschap van Onze Lieve Vrouw, en een gifspuwende zwijnekop. Voor 35 gulden geniet U van Fiat Panda-rijplezier 100 kilometers en een hele dag lang. Voor iedere volgende kilometer komt er maar 23 cent bij. Bel 681911 of kom naar Ringbaan West 210. F Muziek uit de tijd van Jeroen Bosch hoort u wanneer u luistert naar werk van Josquin des Prez, gezongen door de Schola Cantorum, «Die Sangheren onser liever Vrouwe» op de LP «Muziek uit de St.- Janskathedraal» (St. 6802 823: 1971). l Kultureel ?^kie ide clubs) MAAO mers en verkoop Een mooie rode wijn uit de Haut- Médoc is hier op z’n plaats. Niet voorradig? Drink dan g Vino Verde door want ook d natie is aangenaam. EEN A NDER RONDEEL Die gheen pluymen en can strijcken, Die en dooch ter werelt niet. Is hy aerm, hy en sal niet rijcken. Die gheen pluymen en cati strijcken, A lamme soe heeft hy tachterkijcken, Hy wordt verschoven waar men hem siet. Die gheen pluymen en can strijcken, Die en dooch ter wéreldt niet. Ingrediënten 1 bosje radijs, bakje tuinkers, bosje waterkers (cresson), wat veldsla, paar blaadjes ijsbergsla, 2 tomaatjes, 1 komkommer, 4 sjalotjes. Gevulde eieren: 4 hard gekookte eieren, 100 gram gekookte rundertong, 2 augurkjes, 2 eetl. mayonaise, citroensap, peterselie, peper, zout. Delegatie Enkele memorabele feiten uit de eenjarige historie van de SSTN. In ok tober 1984 bezocht een delegatie uit Matagalpa en Jinotega uit Nicaragua ons land. De SSTN nodigde de delega tie uit in Tilburg teneinde de steden band met Matagalpa te verstevigen. Het bezoek werd gesubsidieerd door irg en door de NO- itaar. - programma voor steraar met de vra- liteiten en muziek, nmofoonmuziek. 'g- Menu van de week Voorjaarssalade met gevulde eieren Lamscoteletten met kruidige sauce IJsroom Chartreuse Ingrediënten 8 Lamscoteletten, 100 gr. boter, peper, zout, gedroogde tijm, marjo lein, gehakte peterselie, 4 fijngehakte sjalotjes, 1 teentje knoflook, kopje bouillon, glas rode wijn, eetl. bloem, scheutje room. (bij aankoop montuur (bij aankoop montuur f35,— (bij aankoop montuur glazen boven def200,—) W |T Aanbieding geldt I j tot 28 mei 1985. CUISINE NORMAAL, MIJN IDEAAL. Een groot landelijk algemeen dag blad heeft onlangs de resultaten gepubliceerd van een onderzoek naar de kwaliteit van salades in de horeca. Resultaat: bedroevend, hier De cakevorm na het invriezen even in heet water houden zodat u de bevro ren room gemakkelijk kunt storten. Nu snel met een warm mes snijden en direkt serveren op voorgekoelde bordjes. Garneren met rosetje slag room, wafeltje en wat groene taart- garnering. rieerd programma iekenhuis. itaar. t in Tilbur Programma vanaf 2 mei He^b^k^ ge: 2 mei: Karree, Jan van Beverwijkstr. de gemeente Tilburg mnalig Elisabethziekenhuis): VIB. cunstveiling o.l.v. Albert Mol, Voor wat betreft he >.30 u.; rock- en blue vium en xmmuziek. met het regionale a, berichten, felici- rzoekplaten. ansluitend Zonder varieerde grammo- idden-Brabant ending vanuit de ie Hilvarenbeekse- Lamscoteletten met kruidige sauce. Coteletjes inwrijven met peper, zout, Jjjffl en marjolein. Snel om. én om af bakken (rosé!) in hete boter. Uit de —pan nemen en warm houden. Sjalotjes fruiten met.de knoflook uit het persje, bloem toevoegen en af- blussen met wat bouillon en de rode wijn. j^^goeÈ'döorkoken en nu door de zeef over hei vlees gieten. Peterselie erover en opdienen op voorverwarmde borden. Een stronkje gekookte en daarna aan gebraden witlof erbij, samen met een gebakken krielaardappeltje. Desgewenst serveert u er een toastje bij of ’n stukje knapperig stokbrood. En als de zon schijnt drinkt u hier een glas witte Portugese wijn bij: De frisse Vino Verde, uw wijnhande laar adviseert u graag. IJsroom Chartreuse Dit is een toetje wat u naar eigen inzicht kunt afwerken door bijvoor beeld de Chartreuse te vervangen door Crème de Menthe of ’n andere smaakmaker. Geen ijs en geen room, maar een halfbevroren substantie die zich makkelijk laat bereiden en nuttigen. Slagroom stijfkloppen met de suikers en wat achter houden voor de garne ring. Nu de Chartreuse (of elke andere door u gekozen smaak) luchtig erdoor scheppen. Kleine cakevorm met deze massa vullen en invriezen. Reken hiervoor zo’n 4 a 5 uur. Over Bosch is veel geschreven. Het standaardwerk is nog steeds Hieronymus Bosch van Charles de Tolnay. Een vertaling van dit dikke boek, met zeer onfraaie kleurenreprodukties, is momenteel bij een Tilburgse boekhandel verkrijgbaar. Otto Benesch schreef een monografie over Bosch in de SKIRA-reeks (Genève, 1957) en nog steeds verkrijgbaar is het beknopte en lezenswaardige Bosch van Walter Gibson, uitgegeven door Thames Hudson (Londen, 1979). Van dit laatste boekje verscheen bij Elsevier een - inmiddels uitverkochte - Nederlandstalige vertaling. De tijd van Bosch wordt o.a. beschreven in J. Huizinga’s Herfsttij der middeleeuwen (Groningen, 1919, 1984). In het kader van de landelijke aktie voor Radio Freedom, de verzetsradio van Zuid-Afrika organiseert het kol- lektief kafee D’n Egelantier een avond Poëzie tegen Apartheid op za terdag 4 mei. Aanvang 20.00 uur. unofoonmuziek. en tussen 19.00 en ima voor jongeren. Witte of zandkleurige softline keuken in moderne ronde vormgeving. Kompleet met wil of bruin fornuis (Etna), afzuig kap geïntegreerd (Etna), soft- line werkblad 4 cm dik en emaille spoelbak. Jeroen Bosch stamde uit een familie van schilders - zijn grootvader schilderde, evenals zijn vader, zijn neven en zijn broers. Bosch floreerde-kennelijk in zijn vaderstad; het zal hem niet gehinderd hebben, buiten de ware centra van cultuur te verblijven en aan inspiratie heeft het hem blijkbaar aan de Parade niet ontbroken. Ofschoon het schildersvak op zichzelf in zijn tijd en in onze regio nog niet hoog in aanzien stond, wist Bosch, onder meer door een huwelijk met een meisje uit gegoede kring, Aleid van Meervenne, tot het establishment van zijn vaderstad door te dringen. Zo maakte hij deel uit van de «Illustere Broederschap van Onze Lieve Vrouwe», een genootschap van deftige heren, dat goede werken verricht en nog steeds bestaat: het is nu het oudste genootschap van een dergelijke aard in Nederland. Voor de Broederschap, die in de schitterendste kerk van de lage landen, de Sint-Janskathedwial in Den Bosch, een eigen kapel bezat, ontwierp Jeroen twee altaarvleugels en een glasraam. Bosch wordt in de kunstgeschiedenis enerzijds beschouwd als een typisch kind van zijn tijd en aan de andere kant zien velen hem als «de eerste surrealist», een voorloper dus van de stroming die in de twintiger en dertiger jaren van de twintigste eeuw haar stempel zou drukken op de Europese schilderkunst. Surrealisme en Bosch’ eigen tijd ontmoetten elkaar in de vele fabeldieren, monsters en gedrochten, droombeelden en fantastische bouwsels die Jeroen in zijn schilderijen ten tonele voerde. In werken als De Tuin der Lusten, De Verzoekingen van de Heilige Antonius, het Hooiwagen- Drieluik en het Laatste Oordeel is de geschilderde ruimte bevolkt met zoveel fabelwezens en hellemonsters dat de hedendaagse beschouwer een dikke handleiding omtrent de middeleeuwse geloofsbelevenis nodig heeft om de schilderijen een beetje te kunnen begrijpen. Dat die voor ons wat moeilijk te begrijpen, nachtmerrie-achtige wereld in Bosch’ tijd geen enkele barrière tot beter begrip der voorstellingen vormde, bewijst de belangrijke positie van Jeroen binnen de Bossche samenleving, die weer haar oorzaak vond in de vele opdrachten die Bosch ontving van hooggeplaatste personen. Onder die hooggeplaatsten bevonden zich de toenmalige landsheer der Nederlanden, hertog Philips de Schone van Bourgondië. Deze was de grootvader van de - in onze vaderlandse geschiedenis beruchte - Spaanse koning Philips II, die buitengewoon gesteld was op het werk van Jeroen Bosch. Dat is dan ook de reden waarom zoveel van diens werk zich in het Museo del Prado in Madrid bevindt. Behalve die schitterende, intrigerende «rare» schilderijen, heeft Bosch nog andere doeken vervaardigd, die gewoner van opzet 72 cm breed, Mus lijken. Maar ook een schilderij als wat u hier Beuningen, T ziet, de Bruiloft van Kana (93 cm hoog, dat wat er st wanneer tegen het einde van het feest de wijn op blijkt te zijn door water in wijn te veranderen. Dat wonder voltrekt zich, bijna onopgemerkt, rechts onder op de afbeelding. De gastheer zelf, en niet Jezus, giet water in de wijnkruiken en verricht daarmee als het ware in commissie het bekende wonder. Jezus zelf zit aan de L-vormige feesttafel, als tweede van rechts. Zijn - gesluierde - blik lijkt zich niet zozeer te richten op het wonder dat op zijn gezag plaatsvindt, als wel op de kinderfiguur aan de andere kant van de tafel, een soort priesterhantfeling opvoerend, en wel de allerbelangrijkste uit de roomse eredienst: de transsubstantiatie oftewel de verandering, tijdens het heilig misoffer, van de wijn in het bloed van Christus. Dat dit wonder tn de afbeelding veel belangrijker is dan de eigenlijke aanleiding ervan, de verandering van water in wijn, blijkt ook uit het met goud bekleed stoeltje rechts naast de kind-priester. De hondjes links op de voorgrond zijn er waarschijnlijk in de achttiende eeuw bijgeschilderd - al bestaat het vermoeden dat ze er vroeger ook al opstonden, in andere vorm, maar toch even genoeglijk snuffelend en kuierend: zo’n ruimte liet je nou eenmaal niet leeg en voorts hoorden bij een bruiloftsmaal honden. Verder naar achteren op het schilderij zoeft de symboliek ons tegemoet - zo zelfs dat we bijna denken aan een op het schilderij vastgelegde toneelvoorstelling, van een «leerstuk». Behalve Christus, de brave man aan zijn linkerkant, Maria, in het midden en de bruid naast haar gelden alle disgenoten als ketters, ongelovigen, die zich laten meevoeren door de bedenksels van de magiër, rechtsboven in het kapelachtige «opkamertje» van de feestzaal. De tovenaar staat, met staf en al, naast een kabinet met twaalf laden - de twaalf tekens van de dierenriem - waarop allerlei symbolische voorwerpen figureren: het zeeëgeltje, bovenop de kast, staat voor de ketterij, terwijl het brood, de wijnkruikjes en het olieflesje christelijke symbolen zijn, evenals het beeldje van de pelikaan, een iet de weekagenda, citatierubriek, be- iplaten. aansluitend lichte htstreeks radiopro- :t Mariaziekenhuis. itaar. 'g- ’’Niet weggooien dus maar meteen naar’ Briljant Brillen tegenover de schouwburg. Bij aan koop van een «toch al voordelige»\ Briljant Bril krijgt u vette inruilpremies! - Ongeacht de staat van de oude bril. - Premie: - flO- - 125,— «Precies zoals het hoort dus», vindt Cees van Tilburg, eigenaar van een aantal keukenzaken. «Ik kan me werkelijk geen betere reclame voor stellen dan dat klanten zó tevreden zijn over onze keukens dat ze ande ren vanzelf enthousiast maken. Hoe dat zo komt? Ik denk door de duide lijke aanpak die we van begin af aan hanteren: kwallteltskeukens leveren (zoals Hebraform en Bulthaup) te- V, gen zéér betaalbare prijzen. En daar- ^7 bl] vooral zorgen voor persoonlijke aandacht. Eerlijkheid en betrouw baarheid die zich In vele details uiten. In een correcte levering. In perfecte afwerking. We merken ook heel goed dat deze formule de men sen aanspreekt. Begrijpelijk, want welk bedrag je ook uittrekt voor een goede keuken (en CVT heeft ze echt In alle prijsklassen), je wil gewoon het beste voor je geld. Dat lijkt mij tenminste zo klaar als een klontje. Daarom dring Ik me ook liever niet op, maar zie liever dat de mensen zelf positief reageren op onze servl- F' ce, ons geweldig assortiment. Waar- om dan toch adverteren? Omdat er TFhelaas nog altijd mensen zijn die W ons niet kennen en dus te duur uit zijn voor hun keuken. En dat Is jam mer. Vandaar. Geeft u het even aan k hen door, als u zulke mensen kent? Bedankt alvast en graag tot spoedig keukenmensen C. van Tilburg Keukens B.V. Zomerstraat 49b, Tilburg. Tel. 013-363080 Ook vestigingen in Eindhoven - Breda Helmond - Roosendaal Ittervoort :rkte nu als Radio Freedom de i in Zuid-Afrika sterkt,, te steu- opbrengst van alle aktiviteiten ar de Stichting Radio Freedom 1, die er de aparatuur van koopt endt. en daar zelfs ontstellend! In een aantal gevallen kregen de proef personen een geheel bedorven koude ’’prak” voorgezet bedekt met ranzige mayonaise. Een slechte zaak en u mag er wat mij betreft de conclusie aan verbinden dat als de salade slecht of middelmatig is, de rest van het bedrijf wel niet veel beter zal zijn. Een salade hoort fris, niet te zuur, luchtig en eetlust- opwekkend te zijn. De ingrediënten moeten met behoud van eigen smaak in volledige harmonie tot hun recht komen. Ik geef een voorzet met onderstaande voorjaarssalade. Wie volgt? Voorjaarssalade met gevulde eieren. Groenten goed wassen en laten uitlek ken. Radijs in schijfjes snijden, tomaten in partjes, komkommer (zaad eruit halen) in blokjes, sjalotjes hakken. Dressing maken van losgeklopte eidooier, 3 eetl. olijfolie, scheutje azijn, peper en zout. Dit heel luchtig vermengen met alle ingrediënten en op kleine bordjes dresseren. Rundertong in smalle reepjes snijden. Eieren in de lengte halveren en de dooier eruit nemen. Grof hakken en vermengen met 2 fijngehakte augur ken, gehakte peterselie, mayonaise en de reepjes tong. Eieren met dit meng sel vullen, garneren met achtergehou- den reepjes tong en toefje peterselie en op de salade plaatsen. uui wat betreft het bekendheid g ven aan de Tilburgse bevolking van stedenband tussen Tilburg en Mata galpa was dit delegatiebezoek een suk- wave- Ses, zo oordeelt de SSTN. Er werden En Te- veel nieuwe kontakten gelegd op ge- Trio en bieden van gezondheidszorg, kerk, ge il u. Or- meente, sociaal kultureel en ekonomie. Ook werden er kontakten gelegd met vakorganisaties zoals de FNV. Delen van het bezoek aan Tilburg werden op de televisie in Nicaragua uitgezonden. Bouwploeg Een ander belangrijke en tot de ver beelding sprekende aktiviteit was het uitzenden van een Tilburgse bouw ploeg naar Matagalpa om daar een school te bouwen. Zeventien Tilbur- gers vertrokken op 27 november naar Nicaragua, Matagalpa en in twee we- -as een groot deel van de school o», verslag en een technisch verslag over de bouwploeg werd begin 1985 uitgebracht. Naast deze twee belangrijke aktivi- 5 het SSNT In 1984 verder lar doelstelling te 'verwezen- Waar mogelijk werkte het mee aan voorlichtingsakties over Nicaragua, bewerkte de Tilburgse gemeenteraad, zamelde Engelse en Spaanse boeken in voor een nieuwe bi bliotheek in Nicaragua en verschillen- Open podium Woensdag 8 mei, aanvang 21.30 uur. De toegang is gratis. Op deze laatste gewone open po- diumavond van dit seizoen presenteert zich voor de eerste maal de verschrik kelijke huisband van D’n Egelantier met de originele naam «De Kasteleins kapel». Verder verruilt Sonja van Bebber haar nieuwe vleugel voor deze avond met de swingende piano van D’n Ege lantier. Hoe deze kombinatie zal uit werken is ook voor Sonja nog een ver rassing. En dan natuurlijk de aflevering uit de succesvolle serie Hartezeer, ge maakt en gespeeld door bezoekers en personeel van het kafee. wnmuziek. net om 11.00 uur ws en de dagagen- Jicitatierubriek en de leden van de Stichting bezochten Nicaragua en Matagalpa. Beleid 1985 De SSTN is van mening dat zij op de goede weg zit en is voornemens die weg in 1985 verder te bewandelen. De Stichting hoopt vooral dat de Tilburg se gemeenteraad zich uit zal spreken voor een stedenband tussen Tilburg en Matagalpa. Verder wil ze haar samen- werkingsaktiviteiten met Matagalpa op het gebied van gezondheidszorg, onderwijs, kerk, arbeid en gemeente verder intensiveren. Onder andere het uitbrengen van een nieuws- een Tilburgse Nieuwsbrief over iragua, Matagalpa en Tilburg. De f gaat vier maal per jaar verschij- Tenslotte: de SSTN heeft haar toor in de Jan van Beverwijkstraat 2a in Tilburg, telefoon 368706. xmmuziek. dagagenda, berich- i, felicitatierubriek ■voS Aan deze avond werken 5 dichters mee, te weten Julian S. With, Jana Beranova, Rik van Boekel, Herman Brand en Harry ter Balkt. De presen tatie is in handen van Jace van de Ven. Muziek wordt verzorgd door een jazz trio met Jerome Pellemans. Verder wordt aan deze avond mee gewerkt door de Tilburgse Vrije Boek handel. Jeroen Bosch. Bij het horen van die naam denkt u natuurlijk allereerst aan prachtschilderijen. Maar vervolgens, aan Den Bosch. Onze buurstad, tegelijkertijd de hoofdstad van onze provincie, die dit voorjaar acht eeuwen bestaat - al is er een Belgische professor die daar zijn twijfels over heeft. Den Bosch zou dus in 1185 gesticht zijn als noordelijke grenspost voor hertog Hendrik 1 van Brabant. Den Bosch was en is - zeker in vergelijking met ons eigen samenraapsel van architectonische miserie - een prachtige stad, maar een provinciestad. Daarom is het tamelijk vreemd dat Hieronymus van Aken, die zich naar zijn geboortestad Bosch noemde, voorzover wij weten heel zijn leven in dat provincieplaatsje is blijven wonen en werken. Hieronymus, Jeroen op zijn Nederlands, werd omstreeks 1450 in Den Bosch geboren en stierf daar in 1516. Zeker weten we zijn geboortejaar niet en ook verder is ons weinig echt bekend over het leven van onze beroemde streekgenoot - met Pieter Brueghel en Vincent van Gogh de enige echt grote kunstenaar die Noord:Brabant heeft voortgebracht. Een drietal trouwens, dat menige grote natie nog niet heeft weten te evenaren, dus zo teneergeslagen over onze schilderkunstige onbeduidendheid hoeven we niet te zijn. :volgd door lichte 'ending van de Ac- ng van het Maria- teraars worden in jenheid gesteld ver- vragen - telefoon: Ingrediënten 1 1. slagroom, 90 gram poedersuiker, 2 zakjes vanillesuiker, 2 borrelglaasjes groene Chartreuse, 4 ijswafeltjes en wat groene taartgarnering. De Stichting Samenwerking Tilburg Nicaragua (SSTN) heeft haar eerste jaarverslag gepubliceerd. De Stichting heeft tot doel door het leggen van I ten, door voorlichting en door (materiële) hulp Tilburg en Nicaragua naar toe te halen, door Tilburg en Matagalpa naar elkaar toe te trekken. Het sprekende voorbeeld hiervan was het uitzenden van een Tilburgse bouwploeg naar Matagalpa in 1984 om aldaar een school te bouwen. Maar er gebeurde in 1984 meer. In het jaarverslag 1984 wordt het ontstaan van de Stichting verhaald. Dat ontstaan had alles te maken met een informatieweek die door de Ka tholieke Hogeschool Tilburg, afdeling politieke ekonomie georganiseerd werd van 16 tot en met 22 oktober 1983. Als belangrijk uitvloeisel daar van werd op 3 mei 1984 de Stichting Samenwerking Tilburg Nicaragua op gericht. Officieel stelt de Stichting zich ten doel het bevorderen van de bewust wording bij de Tilburgse bevolking van de manier van leven en werken van de Nicaraguaanse bevolking en- door het ondersteunen van de zelfstandige brief, Van 1 t.m. 5 mei organiseren d’n Egelantier, Cinecitta, Baanlozencentrum, ’n brengen vinkeen Stedenband tussen kante Nieuwe Lente, Karree en Noorderligt een aantal activiteiten waarbij de opbrengst Tilburg en Matagalpa, door het verza- bestemd is voor een nieuwe radio-studio voor Radio Freedom. melen 6en verstrekken van informatie Radio Freedom is de Zuidafnkaanse vnjheidszender die vanuit vijf omringende over Nicaragua en door het leggen van landen programma s uitzendt naar Zuid-Afrika. In de programma’s probeert Radio kontakten om het doel zoveel mogelijk r reedom de leemtes in de berichtgeving, die door de strenge censuurwetten in te bereiken Zuid-Afrika ontstaan, op te vullen. In Afrikaans en Engels verzorgen de Radio Freedom-redacties uitzendin gen, om op die manier de bevolking van Zuid-Afrika de mogelijkheid te ge ven de eenzijdige Zuidafrikaanse staatsradio te doorbreken. Radio Free dom is de zender die vecht voor vrij heid en tegen apartheid in Zuid-Afri ka. Luisteren naar Radio Freedom is voor de bevolking van Zuid-Afrika een uiterst gevaarlijke bezigheid, Men staat tegenover harde represailles, zo als gevangenisstraffen voor het beluis teren van de zender. Maar er wordt veel geluisterd naar Radio Freedom en overal kan men stickers zien met de golflengtes en uit zendtijden van de zender, ondanks dat deze sticker op de lijst van verboden publicaties is gezet. Radio Freedom, de radio Oranje van Zuid-Afrika, is al van het begin ja- ren zeventig in de ether. Maar dit alles van ^^nd gebeurde onder de meest erbarmelijke Clnec«»a. Aanvang omstandigheden zodat de Nederlandse mjt .^ore*?1? Bo^ie Anti-Apartheids Beweging in ’82 een v d- Maasakkers, lm aktie startte om geld bijeen te krijgen. De Nederlandse omroepen, op Tros en EO na, doen daar aan mee. In mei ’83 kon de eerste studioset worden overge vlogen naar Madegascar. Ook krijgen medewerkers van Radio Freedom een opleiding hier in Nederland. Nu is het de bedoeling om nog een studioset deze zomer naar een van de omringende landen te sturen. Daarvoor is een aktieweek georgani seerd die start in Tilburg en eindigt in Carré, Amsterdam op 12 mei, (o.a. met Freek de Jonge). In Tilburg organiseert het 1 Platform (de bovengenoemd een vijf dagen durend festival om deze verzetszender, die zoals Radio Oranje in de 2de wereldoorlog de Nederlan- tgramma vanaf 2 mei 2a (voor unieke ki aanv. 19.30 u.; lock- en bluesmuziek met Flavium en Bertus Borgérs, Groove Express, aanvang 21.30 u.; De Spoel, Fabrieksstraat: new avond met «Big Bamboozle», recht, Stichtelijke Pauze, ZI Trio Eenzaamheid. Aanvang 21 ganisatie 'n Nieuwe Lente. 3«fc.mei: Baanlozencentrum, Volt- straat: film: Apartheid, inzicht-uit- zicht van Roeland Kerbosch,m.m.v. 19 u. amusement ies (fools), Gerard «.u. Maasakkers, Impuls, Hakim (pan tomime) en Ham Happa (clowns), Noorderligt, Veldhovenring; Noorder- lichtshow met disco, live acts en extra entree voor de aktie. Aanvang 21 u. 4 mei: D’n Egelantier, Boomstraat. Poëzie tegen Apartheid met Julie" With, Herman Brand, Rik van Boekel, ken was een groot Jana Beranova en Harry ter Balkt. af. Een reisverslag Muziek: Jerome Pellemans Trio. Aan vang 20.30 u. 5 mei: Noorderligt, Veldhovenring. Popfestival Radio Freedom met Gaga, teiten was De Dijk, De Gigantjes, The Nits, Ro- doende has nald Snijders, Klein Orkest, Jump! lijken. T' Jump!, Desmond Dekker. SSNT MM WOPS en Rob van Hon- elven Afro-disco met Tum- Rijven. Aanvang 12 u. Voor op de bekende adressen. MM

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 7