im De huiskamer gaat de tuin in u DE NIJS UM5 Tuinmeubelinformatie in grote lijnen Wereldprimeur van Ami STAR =N u /W De trend voor de zomer van ’85 TUINMEUBELEN '85 BELLAIR 29,- >8, Grosfillex fnnii ^Tlubbixxk t' riM/te Donderdag 25 april 1985 - pagina 25 DE TILBURGSE KOERIER pril 1985-pagina 24 TUINMEUBEL-I TUINMEUBEL-INFO TUINMEUBEL-INFO EUBEL-INFO Uw leverancier van kwaliteits-tuinmeubelen automatisch «meever- weerstaan (zomer en de - - (importeur «Borek») te Moergestel 239,- D.J. Jittastraat 6 Winkelcentrum Westermarkt Telefoon 682339 "I n, [ZUIGERS V777W1 ■Li Kompleteer uw tuin met Kynast Tuinschommels Op Koninginnedag geopend van 10-6 uur. Nieuwe collectie, betere merken Kunststof tuinmeubelen met 3 tot 5 jaar garantie in verschillende uitvoeringen. Uniek in kwaliteit en afwerking. Deze schommelsets zijn in verschillende combinaties te leveren. Schommelset met 2 schommels139,- Schommelset met schommel en bobswing179,- Schommelset met schommel, gondel en touwladder Tel. 554672 Tel. 420267 Winkelcentrum Tilburg-Noord WAGNERPLEIN 14 GROESEINDSTRAAT 99 3 lan- ipera- 1 nbolle, waarbij “'zijn i dat L Enschotsestr. 133, tel. 422769 dig ner stoel de r»o Ascona van Rovergarden. ien 700 watt Polypropy- uitstek ge- 1 te weer- TUINMEUBEL-INFO TUINMEUBEL-INFO gebruik maakt Borek Parasols wegingen van nkele manier verschil- igen die geleden immum van s houten E~ Het was overi- De «recreatiestar» is een topmodel van Kurz. Het merk staat rant voor kwaliteit en duurzaamheid. Daarom geven wij 2 jaé weer en windgarantie. Het frame is vervaardigd van aluminiur profiel, licht in gewicht en 100% roestvrij. De verbindingen zijn c£ last voor betere stabiliteit. Zitting en rug zijn van A.B.S. kunststc en bestand tegen grote temperatui Uniek aanbod! Freizeitstar tuinset, bestaande uit 4 verstelbare fauteuils cm, verstelbare poot in wit, kompleet met 4 bijpassen dessin Spectra. OLUBERT zoals ROVERGARDEN - HARTMAN - UBBINK KURZ - DAROLET tal servicewagens ervaring. Dat be- i géén voorrijkos- i kus- vooral -sPe* hobby kolom. Men kan zich gemakkelijk be- -gen. De natuurlijke bewegingen van armen wordt op geen enkele belemmerd. Niet alleen in het zitcomfort en de grote zorg voor de verschijningsvorm van de meubelen zijn de invloeden van de binnenhuisarchitectuur zichtbaar. Ook de huidige «kussencultuur» wijst in de richting van steeds verdere ver fraaiing en verfijning. Een ontwikke- die vooral de" laatste paar jaren op 9-dlg. met tafel 90 de kussens, Merken: Rovergarden en Hartman. Uiteraard worden bij beide werkwij zen bovenstaande kunststoffen ge bruikt. Bovendien kan kunststof nog gelakt worden. Van de duurdere mer ken mogen we vaststellen dat de laklaag goed is aangebracht, echter de kans op beschadigingen is uiteraard groter en, in tegenstelling tot niet-ge- lakt, zijn die beschadigingen bijna niet te herstellen. Meer en meer begint de gezelligheid van de huiskamer model te staan voor het leven in de tuin. Als de weergoden meewerken kan het deze zomer dus heel plezierig worden in de buiten lucht. Comfort en sfeer zijn hierbij de sleutelwoorden. De trend naar steeds meer «huiskamercomfort» op terras en in de tuin is al enkele jaren zichtbaar. Er komen steeds meer verfijnde meu- beien op de markt. Bovendien wordt origine is het assortiment meer uitgebreid: Er kers, rol-ligbedden en allerhande tafel- modellen wedijveren om de gunst van de kopers. In de hoek van de accessoi res wordt daarnaast gewerkt aan mo gelijkheden om ook de r*~r van het binnenhuis in c gen. Zo zijn parasollampen al enige tijd populair. Tal van qndere typen buitenverlichting zijn eveneens in op mars. De verwende tuinliefhebber zal het spel van licht en donker optimaal uitbuiten door dimmers in zijn lichtin stallatie op te nemen. Kunststof in opmars Tuinmeubelen anno 1985 len hemelsbreed van de zitdinj ons pakweg tien, vijftien jaar j ten dienste stonden. Het sumtn1 comfort vormde destijds de stoel met de linnen rug. J— gens meer praktisch dan een toppunt van zitgenot. Dit soort li toen !t linn In grote lijnen is deze groep «vrije- tuurswisselingen tijdsmeubelen» te klasseren naar mate- winter), riaal: - combinatie van diverse materia len, b.v. metaal niet kunststof; - metalen, waarvan aluminium minste problemen opleveren; - kunststof, al dan niet gelakt; - hout, eveneens al dan niet gelakt. de rug steld» - zowel verstelbaar in hoogte (no- omdat mensen groter of klei- zijn, bovendien wordt een I langer bij verstellen) als in rug. Voorbeeld hiervan is stoel ,cona van Rovergarden. t ga- geven wij 2 jaar jd van aluminium bindingen zijn ge en rug zijn van A.B.S. kunststof jurverschillen en U.V.-straling. tuinmeubelen van kunststofhars tie, een waarborg voor top-kwaliteit. :n een opzienbarende doorbraak Nederlandse pn’ gemaakt. Ze passen voortreffelijk in de Borek Parasols br tuin of op het balkon waar u heerlijk eigen-fabrikaat Baye kunt luieren, dank zij de exclusieve met alle accessoires zuiverheid van het Ami hars. De volkunststoffauteuil Chaml de enige volkunststoffauteuil wa. de zit en de rug tegelijk verstelbaar in een oneindig aantal posities en terwijl U in de fauteuil lekker blijft lig gen. Vandaar de kreet: «De 1.000-blijf maar lekker liggen» standen fauteuil. De grondstof Luran S, een produkt van BASF, is op zich al 3 maal duur der dan welke andere grondstof, het geen tot uiting komt in de duurzaam heid van het materiaal, de bestandheid tegen de grootste hitte en koude. Het materiaal is puur, zonder welke toevoeging dan ook, UV-bestendig en antistatisch. Vandaar de 5 jaar garan- De hebben een opzienbarende doorbraak Nederlandse primeur —naakt. Ze passen voortreffelijk in de Borek Parasols b voor naast de 3f op het balkon waar u heerlijk eigen-fabrikaat Bayer Dralon kussens luieren, dank zij de exclusieve met alle accessoires zoals tafelkleden Anu hars: en parasols, nu een ranj effen kleuren of twee-kle o Het bijzondere van deze zware ka toenen kwaliteitsparasols is dat de ka toen óók nog is geïmpregneerd en daardoor volledig weerbestendig. Uniek is verder dat men deze parasols brengt in maar liefst 18 uni-kleuren, die weer zijn afgestemd op nagenoeg alle Europese kussen-kollekties. T.V. ontdekt Borek Wist U dat de televisie voor de echte buitenopnamen, waar tuinmeubelen in voorkomen uitsluitend g' van Ami-meubelen en B< en kussens? Tuincentrum féoienkcl' Kapt. Hatterasstraat 1 Tilburg Tel. 013-421605 9-delig kompleet van 1.250,- voor 995, voor minstens de helft van onze bevol king veel te krap bemeten waren. Wie er te onbedachtzaam instapte, riskeer de een schedelbreuk. En op de minus cule bankzittinkjes hield je het als ste vige Hollander vaak geen honderd ki lometer uit. Gelukkig hebben de Ja panners die lessen snel ter harte geno men. Met menig Is het 2 hoe- laken een pak. “,J afgesti-- delde niet uit Uit de groep kunststoffen zijn de meest toegepaste soorten: P*‘- zórg aan leen en Luran-S, beide bij t tjes die in schikt om weersinvloeden t kunnen staan, zonder broos en dus breekbaar te worden. Daarnaast werken slechts enkele merken met een kern waarin he- zijn. Het resultaat hiervan is dat het mate riaal: 1) veerkrachtiger blijft (dus veel minder breuk); 2) geïsoleerd wordt met als resul taat: eveneens minder breuk, nog gere levensduur en kan beter temp - soort vulling (polyether zorgt voor goede terugvering en vlies alleen voor afgeronde hoeken); - doorgestikt of knoopjes (met haakjes). Doorgestikt betekent dat het kussen met vulling en al gewassen moet worden; - ritssluiting, waardoor u de vulling kunt verwijderen en dus chemisch of zelf kunt reinigen. Van de knoopjes moeten we nog vertellen dat grote knopen kunnen storen bij het zitten. Wanneer men zich wil beschermen tegen zon door olie e.d., kan men bad stof «zonnehoezen» kopen, die een voudig over een kussen te schuiven oals tafelkleden zijn of zeifs m een stoel zonder kussen inge parasols in te gebruiken zijn zonder dat de stoel ”"un6- gaat «transpireren». Overigens zonne- deze zware ka- hoezen, kussens en parasols moeten qua kleur gecombineerd kunnen wor den met binnen en buiten. Tot slot: een tuinmeubel alswel kus sens moeten behalve mooi, vooral praktisch zijn. Koop alleen dan een lu- xemeubel, wanneer u overtuigd bent dat u kwaliteit wenst en zoveel geld wilt spenderen. Carpeti/Rovergarden, met eigen produktielijnen in Tilburg en Italië pleiten in elk geval voor kwa liteit, omdat dat laatste altijd verdedig baar is en op langere duur toch het goedkoopst!!! Net zo belangrijk als de soort kunst stof is de soort stoel. Als we weer gaan indelen komen we tot de volgende soorten: - niet verstelbaar of samenklap baar; - alleen samenklapbaar; - alleen rug verstelbaar (vanuit armleuningen); - zit verstelbaar in hoogte, waarbij Royale 230 liter dubbel- deurs koelkast met links en rechts- draaiende Koelruimte 190 liter. Volauto matische ontdooi ing. Diep- 40 liter. Invriesca- J. Energieverbruik Kussens Als laatste kunnen we kussens selec teren door te kijken naar de stof: - non woven (een dun vlies, wat doorgestikt is); - katoen (wordt meestal bedrukt, waardoor leuke motiefjes moge lijk zijn, maar is nauwelijks kleur- of lichtecht); - polyacryl (is sterk, blijft langer op kleur, makkelijker te reinigen). Een van de beste soort Polyacryl is Dralon. Bij het kiezen van het kussen is het raadzaam te letten op de volgende punten: len onder de merknaam SummerSet. De meubelen zijn afkomstig van de wege Duitse kwaliteitsfabrikant Onigard en de ai de Belgische prominent Lawn Com- fort. Beide lijnen onderscheiden zich door subtiele stilering en opvallende zorg voor het detail. De ontwerpers hebben zich laten leiden door de nieuwste ergonomische opvattingen. tuinmeubel van Franse Dit wil zeggen dat de vorm van zitting, zo’n beetje van hetzelfde rug- en armleuningen zodanig is be- r c. De maatvoering is vaak paald dat in iedere stand optimale on- ling stemd op de taille van de gernid- dersteuning wordt gegeven aan de rug- gang is gekomen. e Fransman. En ook die haalt het bij het merendeel van de mensen Midden- en Noord-Nederland. geborgen sfeer Gevolg: zulke stoelen bieden veelal de tuin te krij- onvoldoende comfort. Te kort van zit, .1 te kort van rugleuning. Een ander euvel waarop de koper van moderne tuinmeubelen moet let ten is de kwaliteit van de toegepaste kuststof. Ook hier zijn aanzienlijk ver schillen te noteren. Een kwaal die veel voorkomt is dat de kuststof een doffe finish heeft. In de showroom «toont» dit over het algemeen prima. Maar al na een paar regenbuien komt het na deel aan het Echt. Doffe oppervlakken van kunststof trekken vuil aan. En vooral wanneer de kunststof dan ook lig- nog min of meer poreus van struktuur /eri- is, wordt schoonmaken een monniken werk. Indien de kunststof gepolijst is, doet men er goed aan te informeren naar de duurzaamheid van die laklaag. Let ook op scherpe randjes en ande re onvolkomenheden. Deze worden meestal veroorzaakt door (te) goedko pe matrijzen of onvoldoende zorg aan de afwerking. Het zijn de foutjes die in het gebruik vaak erg hinderlijk zijn en het plezier van het gebodene flink kunnen vergallen. Opvallend is de aandacht die de be- le fijne luchtbelletjes gespoten tere ontwerpers momenteel geven aan de vormgeving. Goede voorbeelden hiervan zijn de gestileerde modellen die het in Weerselo (O) gevestigde be drijf De Gunne op de markt brengt. Het voert een assortiment tuinkussens, accessoires, tuinverlichting en meube- Dit soort ligstoelen raakte weldra in onbruik toen de metalen frames, even eens met linnen zitting, hun opwach ting maakten. Vooral toen het aanvan kelijk toegepaste gegalvaniseerde fra me werd vervangen door roestvrije buisconstructies van aluminium. De laatste uitvoering is trouwens nog al tijd redelijk gewild. De grote trend is echter het tuin meubel in massieve kunststof gewor den. Het heeft de meeste bezwaren van het vooroorlogse houten tuinmeubele- ment kunnen ondervangen: het is niet log en zwaar en kent geen afbladde rende verf. De laatste jaren zijn het vooral de Duitse en Franse fabrikan ten die proberen de Nederlandse tuin- bezitter voor zich te winnen. De keus is ruim. Pas echter op: er is heel wat kaf onder het koren. Wat uit de Franse meubelkeuken komt, lijdt nogal eens aan een euvel dat vooral vroeger ook Japanse auto mobielen kenmerkte. De doorsnee Ja panner is nu eenmaal kleiner van stuk dan de gemiddelde Nederlander. Dus kwamen de konstrukteurs uit het land van de rijzende zon ook met personen auto’s op de Europese markt, die al TUINMEUBEL-INFO TUINMEUBEL-INFO TUINMEUBEL-INFO EN.FO I** TÜINMEUBÉL-INFO TUINMEUBEL-INFO *-** TUI* TUINMEUBEL-INFO JINMEUBEL-I L -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 25