TlimniGSGllOOBItp.nptn'.nPBEKOBVmWTO MMS I BELLAIR TUINME UBELEN '85 Assurisk verzekeringswinkel b.v. Bloemenhandel C. Robbe geopend Nieuwe Nissan Micra in SDX-uitvoering Vlooienmarkt verkenners Pieter Jong Auto-Paasshow LET OP!!! Dinsdag 30 april. koninginnedag heefthet Anton Pieck 90jaar introduceert «vakantie voor het leven» i’sss ïrsoneel uit de wl in en de amb- - i Hyperventilatie- gespreksgroepen «De Marmiet»: rust en gezelligheid in Citycenter groot succes met behoud van uitkering april 1985-pagina 16 Donderdag 18 april 1985 - pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER Bloemen en planten te kust en te keur °ua Het Onze Vader, het evangelie in een notedop G. WITLOX donderdag- Lunchroom annex petit restaurant met gevoel voor stijl n pu- ïlende - Dit alles te huur bij boormachines schuurmachines nietmachines schaafmachines slijpmachines freesmachines zaagmachines schrobmachines etc., etc. 90 jaar geworden en kt van een kabouterhuis. sa- lieden eten Houthandel en verhuurbedrijf DE MEEUW Plusatraat 325-319-Tllburg Tel. 013-430707-b.g.g. 424157 Een blik in de bloemenhandel met op de achtergrond links Cees Robbe. Service en onderhoud in eigen werkplaats TILBURG Golrkestraat 16-18 Telefoon 013-321481 itycer.iv. vinden inrich- moge- >en of be- een gehouden in Kwaadeind- Anton Pieck die al veel ontwerpen maakte voor prachtige figuren en attrakties in de Efteling, kwam deze week even zijn verjaardag vieren in het familiepretpark. Hij is kreeg ter gelegenheid daarvan een taart aangeboden in de vorm Of hij de taart zelf helemaal opgegeten heeft, weten wij niet. te bereiken met een lift. sfeer uit waar het aange- thee of een kleine lunch. 50 verschillende GAZONMAAIERS tegen speciale prijzen O.a. Brill-handmaalers geen eer- i van va- wel andere een voortui van gelaagd glas, 2 mistachterlichten, intervalstand op de ruitewissers, rub- berbeschenntrips op de zijflanken, achterruitewisser, dagteller, en een quartsklok meer dan de Micra DX. twendig kregen alle Micra’s zwaar dere bumpers en andere achterlichten, die de auto een robuuster aanzicht ge ven. san Micra kreeg er ig bijde SDX, die ;uperluxueuze Micra Mogelijkheden «De Marmiet» heeft met de i -1 -iden met de liginge- willen organi- de etalage staan takte stukken die t trekken en getuigen verhoudingen en van H Enschotsestr. 133, tel. 422769 AAN BIEDING 30 cm van 135,- NU 99,- 33 cm van 185,- NU 139,- 38 cm van 199.- NU 149,- Nieuwe collectie. Kunststof tuinmeubelen betere merken/'^F^k I i met 3 tot 5 jaar garantie Jong be id van dit in het :l in Vorige week woensdag 10 april is Tilburg een nieuwe lunchroom annex petit restaurant rijker geworden. De naam van de nieuwe zaak is «De Marmiet» en het adres is City center aan de Heuvelstraat, dé winkelstraat in Tilburg. «De Mar miet» is te vinden op de eerste etage van de winkelpassage Citycenter en voor mensen die wat moeilijk ter been zijn, «De Marmiet» is te bereiken r- De nieuwe lunchroom/petit restaurant straalt een rustige sfeer uit waar naam verpozen is onder het genot van een kopje koffie of thee of een kle informatie kun je bellen: dins-, donderdagochtend van 10.00 tot lur. Tel. 367666. 5^# en chocolademousse. En laten we het kindermenu niet vergeten», zo vertelt mevrouw Nas-Molenaar. Motormaaiers Atco, Qualcast, Morrison, Flandria, Flymo, Torro, Brill, Black Decker -gjl duic ^k de jaarlijks worden en bewe- trek kt J L aangeboden bungak menten zijn immer zijn goed ber nbaar als eigen j interieur van «De Marmiet» een drastische metamorfose on- in. Er zijn gezellige hoekjes ge- de aankleding oogt svmpa- er is zelfs een leestafel waar kan le- irmiet», ting rekening gehouden met n er al- lijkheid dat clubs, verenigin ïker zo drijven er een samenzijn Ww o seren, bijvoorbeeld een feestje, een re- de man die vrouw die de welkom», al- laar. DANS VOOR MANNEN Er staan veel te weinig kerels op de dans vloer. Wanneer komt daarin eindelijk r andering? Al direct na de paasvakanf het aan de Tilburgse Muziekschool e Cultureel Centrum Terra op donderdag 18 april sta lingen met een dansg™ vanaf 16 jaar. Luke Geldei T.V. geeft de eerste les. Verder onder leiding van Agaath Verspe ten kan een groep van minimaal tien dans liefhebbers zich storten in de eerste beginse len van jazz- en moderne dans. De bedoe- Jing is om een serie van 12 lessen zoveel rit me onder de knie te krijgen, dat de beginse len van de paasvakantie tegen de zomer kunnen dansen dat de stukken eraf vliegen. Of het straks inderdaad komt tot speciale optredens, mag voor alle deelnemers tot op de laatste dag van de cursus een open vraag blijven. Waar het in eerste instantie om gaat zijn twee dingen: Het bewijs dat Tilburgse kerels kunnen dansen als zij dat willen en het bewijs dat men aan de dans enorm veel plezier en ontspanning kan beleven. Het cursusgeld is opzettelijk laag gehou den, om zoveel mogelijk mannen op de been te krijgen. Een minimum-aantal van 10 leer lingen is voldoende, méér belangstelling is natuurlijk van harte welkom. land. Oostenrijk of nog een ander win- te tersportoord. Men hoeft echter in g “8 geval geld bij te passen; dat is de ste keer reeds betaald. Als men kantie wil wisselen, dient men formulier in te vullen waarop men wensen kenbaar maakt. Dit om te voorkomen, dat men op een onaang kondigde tijd bij de gekozen vakaiiut- bestemming aanklopt. Overigens hoeft men niet bang te zijn, dat een bepaalde reservenngsproble- bestemming reeds is volgeboekt. Wan neer dat het geval zou zijn, gaat Euro Time Sharing direct op zoek naar nieu we bestemmingen in datzelfde gebied. Verder kan men overal terecht. Of men nu wil skiën in de Alpen of de Rocky Mountains, paardrijden in Ca nada of surfen op Hawaï het is altijd mogelijk. Bij dit alles dient nog eens Op zondag 21 april van 10.00 tot 16.00 uur organiseren de verkenners van de Pieter Jong Groep markt. Deze markt wordt het parochiehuis aan de straat te Tilburg. De scoutinggroep Pieter staat 40 jaar. Ter gelegenheic jubileum gaan de verkenners buitenland op zomerkamp, en wel de Ardennen. Om de extra kosten te kunnen opbrengen zijn de verkenners al druk in de weer. Zo zullen zij zelf met een aantal kramen staan waar voor een prikkie mooie, bruikbare spullen te koop zijn. Er is een groot aanbod van o.a. radio’s, t.v.’s, meu bels, speelgoed en huishoudelijke arti kelen. Tevens zal er op de markt een glasgraveerder zijn. in het Engels time-sharinggenoemd, is een begrip dat duidelijk te worden onderstreept, dat t in het bestedingspatroon van vakanties. Juist in deze tijd Je Time-Share projecten stuk voor ;-Jow of hotelkamer, alsmede het bezit van een twee- stuk als succesvol beschouwd dienen te etaalbare zaak. Dit komt niet alleen door de jaarlijks worden en bewezen hebben een aan men geld uitgeeft aan steeds opnieuw eenma- trekkelijk vakantieobject te zijn. De an time-sharing koopt de consument met een aangeboden bungalows of apparte- srecht van een luxueuze en volledig inge- menten zijn immer voor gebruik ge- een of meerdere weken per jaar. Daar- reed en zijn goed bereikbaar; zowel n de onderhoudskosten. voor openbaar als eigen vervoer. Ziellier in een kort bestek het reilen en zeilen van Euro Time Sharing. Wel licht wilt u nog het een en ander we ten, voordat u over gaat tot een vakan tie op basis van deeltijdbezit. rijn Informatie Vorige week opende de 24-jarige Cees Robbe zijn bloemenzaak in de Piusstraat 365 in Tilburg. Cees komt uit een gezin waar bloemen en planten altijd een be langrijk deel van het leven hebben uitgemaakt. Zijn ouders hebben namelijk een kwekerij aan de Broekhovenseweg. Bij bloemenhandel Cees Robbe kunt u terecht voor bloemen, vaste planten, drooggoed, wat zijn specialiteit is, en zomergoed. Vakantiedeeltijdbezit, i een sterke opgang maakt wordt het huren van een bungak de (vakantie)woning een onlnta: stijgende prijzen, maar vooral omdat r lig vakantieplezier. In het systeem van tin.» eenmalige betaling het jaarlijks gebruiksre. richte bungalow of appartement voor b.v. e naast betaalt hij een jaarlijkse bijdrage aan Diverse inruil I motormaaiers I geeft een gids uit, v vakantiebestemmii den. Zuid-Frankrijk Een voorbeeld uit de praktijk moge wellicht verduidelijkend werken. Stel dat de vakantieganger in juli twee we ken naar Zuid-Frankrijk wil. Voor een accommodatie met zes slaapplaatsen moet een inschrijfgeld van 15.200,- per week betaald worden. Voor een periode van veertien dagen komt een en ander de consument dus op een be drag van 30.400,- te staan. Overigens is er al een project van ƒ3.700,- per week. Nu is hij of zij de rest van zijn leven verzekerd van zo’n appartement, zonder dat hij nog iets anders dan de onderhoudskosten hoeft te betalen, j Met dat laatste valt het overigens nog wel mee. Men betaalt zijn deel van de jaarlijkse kosten, in dit geval 2/52 deel. Natuurlijk is het niet ondenk baar, dat men na een aantal jaren uit- gekeken raakt op de Middellandsezee- I kust en op wintersport wil gaan. Geen nood, want in overleg kan dat gemak kelijk geregeld worden. Voor een zelf de tijdsperiode (twee weken) kan men het jaar daarop gaan skiën in Zwitser- G mistige prijsstelling De Nissan Micra DX is te koop voor een prijs van f 14.995,00 incl. B.T.W. Gezien de uitvoering en zeer verfijnde techniek van de Micra mag dit een zeer gunstige prijsstelling ge noemd worden. Voor de luxueuze SDX-uitvoering dient 1.000,- meer te worden betaald. Voor een super luxueuze r- de Micra GL staat een prijs Bij Cees gaat het er vooral om kwa- Hij streeft naar een zo groot moge- liteit te leveren tegen de normale prij- lijk assortiment en momenteel maakt zen. Daarbij maakt hij er geen geheim het zomergoed daar een flink deel van van de service naar zijn klanten erg be- uit. De viooltjes, de primula’s en de langrijk te vinden. «Mijn klanten moe- bellis bijvoorbeeld staan er fris en ten tevreden zijn en als ze wat hebben, dan luister ik naar ze. Klachten neem ik serieus en als ze reëel zijn, aarzel ik niet hen tegemoet te komen», aldus Cees. De beste informatie vindt u natuur- ange- lijk op een van de projecten zelf. Een m tie- bezoek aan zo’n vakantieoord zal on getwijfeld verhelderend werken. Maar ook in de huiselijke sfeer kan het een en ander met een verzekeringsadviseur worden doorgenomen. Ongetwijfeld zal men bij Assurisk b.v., Laarstraat 35 in Tilburg, tel. 01-3-630670 de nodige vragen willen beantwoorden. kunt met vragen ook terecht a.s. zondag 21 april in Hotel Central, Markt 51-57 in Den Bosch en wel van ll.OOu. tot 22.00 u. De Nederlandse Hyperventilatie Stichting is bezig met het opzetten van zogenaamde zelfhulpgespreksgroepen in Noord-Brabant. Dit zijn (huiskamer)groepjes, waarin lijders aan hyperventilatie elkaar kun nen bijstaan door het uitwisselen van ervaringen, tips en mogelijke oorzaken. De meestal miskende hyperventilatie- patiënten kunnen elkaar helpen om met die ervaringen iets te doen en een ge meenschappelijke problematiek te lijf »aan. i.i de praktijk blijken deze zelfhulp gespreksgroepen een belangrijke plaats in te nemen in de opvang van hyper- ventilatiepatiënten. Binnen de huisart senwereld staat men zeer positief ten opzichte van deze «zelfhulp» omdat de huisarts dikwijls de tijd ontbreekt voor langdurige hulpverleningskontakten. Door een gesprek met lotgenoten kan men gaan zoeken naar de oorzaak van de spanningen waardoor dit syndroom kan ontstaan. Daardoor kan een be wustwordingsproces op gang komen dat de patiënt, zijn omgeving, en mo gelijk andere patiënten, zeer ten goede komt. Voor nadere informatie over deze zelf hulpgroepen kunt u bellen naar: de heer E.A.M. van Hout, telefoon 04902- 43447. Wie geïnteresseerd is in andere acti viteiten van deze patiëntenorganisatie, zoals telefonische hulplijnen, lezingen, therapieën, etc. kan schrijven naar: N.H.S., postbus 70386-1007 KJ Am sterdam. Fraaier interieur achter royaler werd. Ook het dash- de N”“" in mechanisme waardoor de instap Nieuwe SDX De nieuwe Nisss een extra uitvoering het gat tussen de suj Als eerste en enige Nederlandse or ganisatie startte Euro Time Sharing te Rosmalen de ontwikkeling, marketing en verkoop van projecten in verschil lende landen van Europa. Voor Mid- den-Brabant brengt Assurisk verzeke ringswinkel b.v. deze primeur op de markt. De voordelen van het vakantie-deel- tijdbezit zijn groot want de consu ment - heeft nooit meer r men; - is zeker van een fijne vakantiebe stemming nar* - wordt niet meer geconfronteerd met steeds hogere huren; - hoeft niets meer te regelen; - beschikt over alle comfort en luxe die hij zich maar wensen kan. Daarnaast staat het deeltijdbezit al- tijd netjes schoongemaakt voor hem j klaar en zijn bedde- en linnengoed, alsmede keukengerei, glaswerk en ser viesgoed aanwezig. Het grootste voor deel is evenwel, dat de vakantieganger niet altijd naar dezelfde plaats met va- b kantie hoeft te gaan. De projecten van F Euro Time Sharing zijn namelijk als i ruilobject geaccepteerd door Interval I International, een soort overkoepelen- i de organisatie in wereldverband. Deze i geeft een gids uit, waarin meer dan 400 vakantiebestemmingen genoemd wor- Deze maand presenteert Nissan, het best verkochte Japanse merk in Europa de GL^en eenvoudigste^DX opvult. De 1^7.295,00^ in de Hiervoor De vernieuwingen aan de Micra betreffen hoofdzakelijk het interieur en exte- van gelaagd glas, 2 mistachterlichten, vermogen ook een 5-bak en vele ex- rieur. Technisch is de Micra al zeer vooruitstrevend door zijn superlichte kracht- intervalstand op de ruitewissers, rub- tra’s die de Micra GL ongetwijfeld tot bron die geheel vervaardigd is uit een aluminiumlegering. berbeschenntrips op de zijflanken, een van de completere auto’s uit zijn Uit een in het afgelopen jaar verricht onderzoek dor de consumentenbond bleek achterruitewisser, dagteller, en een klasse maken. dat de Nissan Micra werkelijk de zuinigste auto van Nederland is. De enige tech- quartsklok meer dan de Micra DX. Met deze vernieuwde Micra zal Nis- nische wijziging die Nissan bij de Micra doorvoerde, was het plaatsen van een Uitwendig kregen alle Micra’s zwaar- san zeker in staat zijn de marktpositie elektronische ontsteking. dere bumpers en andere achterlichten, in dit segment te verbeteren. bliek huisv ijk ver- omgeving en de zake itie, als tenaar. En natuurlij -chool en het Nova ligt. Want tarten beide instel- sgroep voor mannen elderblom bekend van Ballet Voor de nieuwe balletkursussen jazz en klassiek zijn nog enkele plaatsen vrij. Klassiek ballet: dinsdagavond, docente: Hella Vilé. Jazz-ballet: woensdag en avond, docente: Coby Loots. Voor informatie tel. 013-363007. Milieubewust huishouden Maandag 22 april start op de Kleine Aar de in Boxtel een cursus milieubewust huis houden. De cursus is gericht op milieuvrien delijk huishouden. Onderwerpen die zeker aan de orde komen: energieverbruik, schoonmaakmiddelen, afval, hergebruik. Meer informatie over de cursus en aanmel den kan geschieden via de Kleine Aarde, tel. 04116-84921. Assertiviteitsgroep Binnenkort start er bij het vrouwenthera pie- en begeleidingscentrum weer een asser tiviteitsgroep voor vrouwen. Wanneer ga je in zo’n groep? Bv. als je het moeilijk vind om nee te zeggen, om je eigen mening te geven, een gesprek te voe ren, kritiek te geven of te krijgen. De groep gaat draaien op een avond. Welke avond dat wordt, zal in overleg wor den bepaald. Donderdag 25 april is de in formatiebijeenkomst van 20.00 tot 22.00 u. Alle geïnteresseerde vrouwen zijn dan wel kom. Het adres is Heuvelstraat 139 in Til burg. Voor ELOOuu Uit. Lzv T1W1 bellis bijvoor kleurig bij. Cees betrekt zijn bloemen en plan ten voor ongeveer 25% uit de kwekerij van zijn ouders en de rest koopt hij in op de veiling. «Ik weet wat ik inkoop, dat moet goed zijn», vertelt Cees, die ook zegt feeling te hebben voor bloe men en planten. En inderdaad: in enkele kunstig gemaj zeer de aandacht van gevoel voor v. smaak. En natuurlijk: de openingstijden van de bloemenhandel zijn normaal inclusief op de koopavond. Het i heeft een dergaar creëerd, de aankleding-oogt syr thiek en er is zelfs een leestafel men op zijn gemak een krantje 1 zen. De eigenaars van «De Mar de heer en mevrouw Nas, hebben les aan gedaan om het de bezoek comfortabel mogelijk te maken. Koperen kookpot «We mikken eigenlijk bliek dat bestaat uit de huisvrouw, het winkelpers --jkenmar u<.,uu>lijk is moet wachten op zijn vrouw stad in is, ook van harte dus Liesbeth Nas-Molena Wat kan men bij «De Marmiet» verwachten naast een gezellige am biance? Behalve voor een meer of minder uitgebreid kopje thee of koffie kan men er ook terecht voor een lekker li keurtje, een pilsje, een uitsmijter, soep of een salade. Voor iets substantiëlers is men bij «De Marmiet» ook aan het juiste adres. De oorspronkelijke bete kenis van de naam geeft dat al aan. «De Marmiet» betekent immers: ko peren pot en daarbij moet mén denken aan een koperen kookpot. «Er is keuze uit bijvoorbeeld een vispotje met garnituur, er is een filet de boeuf, er is een toumedos, een zee- tong, er is een varkenshaasje en na tuurlijk wordt alles met garnituur ge serveerd. Ook serveren we eenvoudige nagerechten zoals soorten ijs, parfait Het thema van het pausbezoek, het gegeven: meerdere boekjes zijn erover Onze Vader, is een zeer gelukkige keuze verschenen en de radio besteedt er 52 geweest, minstens één gunstig gevolg van uitzendingen aan. dit overigens voor velen problematisch - In het evangelie is het Onze Vader uitvoering, bezoek. een onderdeel van de bergrede, de jrijs van Er wordt aan dit thema veel aandacht grondwet van de christelijke levenshou ding. Op zijn beurt is dit gebed een ver korte samenvatting van diezelfde levens houding. De grondhouding, die Christus ons wees, is de vertrouwvolle houding ten opzichte van de Vader én de liefdevolle houding ten opzichte van de mens. Drie gebeden houden zich bezig met deze ver- bondenheid met God, vier gebeden con- vlooien- cretiseren onze gedragingen ten opzichte van onze medemensen. - Wat in geheel het evangelie opvalt is: God en mens worden steeds in één adem genoemd, soms lijkt het onder scheid weg te vallen. De ene kan niet zonder de andere en de andere kan niet zonder de ene. Zonder verbondenheid met God is die met de mens onaf en zon- te ga; der verbondenheid met de mens is die jn met God loos en ^fwaarachtig. God en mens: we mogen ze niet tegen elkaar uitspelen! ceptie of een vergadering. Dat kan bij «De Manniet», ook na zeven uur ’s avonds en ook op zondag. Over de hele ruimte is er dan plaats voor 200 personen en in twee kleinere zaaltjes kunnen gezelschappen van 60 tot 20 personen terecht. Op regelmatige tijden zal er Marmiet» ook levende muzie» luisteren zijn, «Maar wel grond», aldus mevroi naar. «Enne, we hebbe genoeg voor de toekoms happy-hour, een hoekje v ren. Jawel, we weten wai zig zijn en hier in het Citycenter moet dat gewoon lukken», zo besluit een en thousiaste mevrouw Nas-Molenaar. De groots opgezette Paasshow bij de dealerbedrijven Lepelaers-Van der Boom-Denissen-Autonova-Renova en Smulders is een groot succes gewor den. Na twee jaar gezamenlijk in de Pelli- kaanhal een autoshow te hebben ge houden, waren de samenwerkende dealers van mening, dat zij het publiek nog meer konden bieden in eigen huis. Dat deze formule ook bij het pu bliek goed aansloeg, was te zien in de showrooms op tweede paasdag. Het was er een drukte van belang en er werden in totaal meer dan 100 auto’s verkocht. Prijswinnaars Iedereen die een gebruikte auto met Bovag-garantie kocht, maakte kans op duizend gulden. De gelukkige win naars zijn: mevr. E. Dominicus uit Til burg, die een Ford Fiesta kocht bij Smulders. De heer H. Das uit Uden- hout, zijn keuze viel op een Seat Furo bij Lepelaers, en de heer J. Schellekens uit Goirle, die voor een Renault 5 TL koos bij Van der Boom. Bij de gelukki gen werd duizend gulden in mindering gebracht op hun factuurbedrag. Men kan verzekerd zijn dat de s menwerkende autodealers de ingesl gen weg, om gezamenlijke shows eigen huis te houden, zullen voortzet ten. aar keuze; meer iren; •r te comf en kar De WO AU komt Werken Al geruime tijd is er binnen de poli- ie ge- tick een diskussie gaande over het wer- zo’n ken met behoud van uitkering. In deze diskussie zijn echter de meest betrok kenen, de werklozen zelf, nauwelijks aan het woord geweest. er bij «De De regering wil de mogelijkheden ^.wJek te be- van het werken met behoud van uitke- op de achter- ring vastleggen in een wet (de WOAU) 3uw Nas-Mole- die te zijner tijd door de Kamer goed- >en nog plannen gekeurd moet worden. Vooruitlopend ast zoals een °P deze wet zijn in veel gemeenten al voor de kinde- regionale toetsingskommissies inge- aar we mee be- steld, wat ook in Tilburg binnenkort --- zal gebeuren. Wat voor konsekwenties dit kan hebben voor projekten en instellingen die met werkloze vrijwilligers werken wil een aantal instellingen uit Tilburg d.m.v. een informatieavond duidelijk zien te krijgen. Van belang is ook dat de leden van de toekomstige toetsings- kommissie op deze konsekwenties ge wezen worden. De bedoeling is dat er op die avond een soort petitie komt die aan de toetsingskommissie meege geven zal worden. Het programma van de avond die op dinsdag 23 april gehouden zal wor den, ziet er als volgt uit 20.00 uur algemene inleiding over WOAU door Wilbert Willems, fraktie- lid PSP in de 2de Kamer 20.15 uur introduktie forumk 20.30 uur bespreking projektt 21.30 uur pauze 21.35 uur reaktie van een werklo zenvertegenwoordiger van de Regiona le Toetsingskommissie uit Utrecht 21.45 uur diskussie Dit alles vindt plaats in Kafee d’n Egelantier, Boomstraat 39 te Tilburg. De avond wordt georganiseerd door Federatie Experimentele Werk plaatsen, Buro Kleinschalige Werkpro- jekten, Provinciaal Opbouworgaan, Stichting d’n Egelantier en de Vnjwil- ligerscentrale Tilburg. ’ityce besh

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 17