Circus Mullens in Tilburg E JVC 19, \kxkxk xl/xl/xlz Het circus komt eraan Pullman enwat TILBVRGS WIJNPRAATJE r I 0680 iwijk DOOR VINOLOOG LOUIS JANSSEN WOOLTOWN JAZZBAND Zyn wij verhuisd i GROENENDAAL T Beddenspeuiddizdken sJl a 65,- s.a. Sherry op z ’n retour VVlc''ezy,; -É2_watze audio-video en waar u op moet letten bij de aanschaf van een matras. Hooggeëerd publiek De Tilburgse Koener biedt u aanl i -‘S^s*’**** DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 28 maart 1985 - pagina 7 irt 1985 - pagina 6 Les Mullens. 013-431489 De Lagroni’s. everbaar. zijn soepel mogelijk bij- om te gaan. Daat A.s. zondag DIXIELANDFEEST in DEN HEMEL Hllva ren beek KADO igekend lage prijs april) e Stad Uw gewicht en lengte Ventilatie Gebruiksduur t.o.v. prijs Filmhuis «SOFIKO» Nijverstraat 121,Berkdijksestraat83TILBURG BEHANG, BEDDEN DUS naar... last eiken luifplateau In het Pullman programma vindt u op elke vraag het juiste antwoord. Stereo ^sets 85,00 05,00 79,00 79,00 85,00 102,50 Korvelseweg 55 ^Tilburg - Tel. 425277 in steer lligheid? Filmhuis «UND DIE PINA HAT GEFRAGT» Filmhuis NIEUW BABYLON» (Da nieuwste, de beste) 1 Aker- iurende ue film □anier van igenschap- s wonen >ben; van 1 ndacht weten het circ haast rden, witte huizen rry» wordt geboren. buiten de stad Jerez wijngaarden die in het 'bied een vervolg hebben t. De kustlijn vormt in tegen. Ka- minaretten jd een lust ^„ologiscn bouwdesku- het werk in Filmhuis «DE VROUWEN VAN RJAZAN» KATSPECIALIST de sociale iedereen ielerskor- geldt, en of imen. Omdat is zijn er i, te we- Speclale gaste: zangeres TOSCA PESTERS Aanvang: 16.00 uur Gratis entree Crèche aanwezig tussen c waren c telen en af- aal 5,- Jken. «1984» Het thuisverbruik wijst anders uit recht, gelir daar van Pillc Tijdelijk sterk verlaagde prijzen Kom kijken de rege- Film van de Russische (Georgië) regis seuse Lana Gogoloridze uit 1978 (90 minu ten). a k a en maandag tweede paasdag n zijn er op beide dagen twee voorstel- x lingen: telkens één om 13.00 u. en om 16.15 u. Dinsdag 9 april en woensdag 10 april zijn er op beide dagen ook twee voorstellingen: om 15.00 u. en om 20.00 u. Dus in totaal 13 voorstel lingen. Voor de try-out op donderdag 4 april om 15.00 u. en de première op diezelfde dag om 20.15 u. zijn nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus haast is daar voor geboden. cntig bankstel iste en sterkste Besterdring 87-89, Tilburg tel. tot en met woensdag .00 uur, vragen naar - Juridische EHBO, Stadstraat 2, tel. 353135 maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur. BI) aankoop van minimaal 35, behang, een grote behangschaari 1 schaar per klant en op op Voorstellingsdata Het programma van circus Mullens ziet er als volgt uit. Donderdag 4 april om 15.00 u. de try-out en om 20.15 u. de première. Op Goede Vrijdag wordt er slechts één voorstelling gegeven en wel om 20.00 u. Dan op zaterdag vol gen er twee voorstellingen en wel om 15.00 en om 20.00 u. Zondag, eerste De Russische cineasten Konzintsev en auberg hadden in 1921 een theatergroep opgericht die zich richtte op futuristische expressionistische kunst. Ze kregen ook de gelegenheid om te gaan filmen. «Nieuw Ba bylon» is hun vijfde film, waarin expressio nisme van de theatergroep «FEKS» (Fa briek van Excentrieke Akteurs) gekoppeld wordt aan beelden, geïnspireerd op de im pressionistische schilderkunst. Matrassoort Heuvelpoort Film Frieken Festival De vierde week van het festival staat te beginnen. Elke dag een film t/m 8 mei a.s. Nu ook weer een achttal respectabele films, do - From Mao to Mozart vr - The Ecorcist za- Alien zo - The Blues Brothers ma - Entre Nous di La Luna wo - Sehnsucht Veronika Voss Disney film - Wolven Huilen Niet We brengen even een film onder het voet licht: Dat denkt u als u uw eigen gang of ha! binnenstapt. Wat is dat opge knapt door een nieuw behang I Steeds meer mensen passen behang toe in trappenhuis, hal, gang, keuken of zelfs in de W.C..Of om een kleur rijk accent in de kamer te brengen. Ga naar Tiiburgs goedkoopste spe ciaalzaak in behangselpapier. Spreekuren Naast het beroep op dienst is het belangrijk dat i zelf uitzoekt of de voordeurde ting ook voor hem/haar hij/zij er onder uit kan komen, i de maatregel erg ingewikkeld is speciale informatie-spreekuren, ten bij: - JAC, 435977 maanc van 12.00 tot Frans of Niko; - KWJ, Telefoonstraat 29, 430140 maandag van 9.00 tot 13.( leid Frans of Martje; Nieuwlandstraat 1, tel. idag tot en met vrijdag t 18.00 uur, vragen naar De Belgische regisseuse Chantal man legde tijdens een vijf weken di_. periode het werk van het Wupperi Tanztheater van Pina Bausch vast. De geeft een beeld van zowel de ma werken als van de kenmerkende eig pen van het gezelschap. «voordeurdelersmaatregel» van kracht. Deze sr maand gekort worden. Het Tiiburgs Anti en op om tegen deze maatregel te proteste- maart en 1 april bij de Gemeentelijke So- Deze worden dan samen met het inkom- meer informatie over de voordeurdelers- Eigen Vrijheid GSD Deze maatregel komt van ring. De Gemeentelijke Sociale Dienst moet haar uitvoeren. Maar: de sociale diensten hebben wel een eigen vrijhe in de manier waarop ze uitvoeren. Het is daarom erg belangrijk er bij de so ciale dienst op aan te dringen om zo De film speelt in het hedendaagse Tbilisi, de hoofdstad van Georgië, waar Sofiko als journaliste bij een krant werkt. Zoals nog steeds geldt voor vrijwel alle werkende vrouwen (ook in de Sovjet-Unie) moet ook zij alle tijd en energie die ze heeft verdelen tussen haar werk, haar huishouden en haar gezinsleven. Want zoals voor zovele vrou wen geldt (ook in de Sovjet-Unie) is het héér huishouden en heeft zij vnl. de zorg voor de kinderen. We maken kennis met het gezin als een nieuwe dag begint. Op 1 april a.s. wordt de z; maatregel kan van 63,- tot Afbraak Platform (AAP) roept ren. Hiertoe zal het AAP op 28 en 29 mar ciale Dienst protestbrieven uitdelen, stenkaartje ingeleverd. Ook zal daar maatregel gegeven worden. Mensen die getroffen worden alle mensen met een RWW- of standsuitkering die: - thuiswonende kinderen hebben met een eigen inkomen; - 21 jaar of ouder zijn en nog thuis wonen; - kostgangers in huis hebben; kamers onderverhuren; - met meerderen in één huis en géén eigen huurkontrakt hebt - géén huur betalen of dit niet kun nen bewijzen. Mensen die toch al nauwelijks rond kunnen komen, komen zo financieel nog meer in de knel. Nieuwe folders: - Woonruimte zoeken, wonen in Tilburg Woonvergunningen - Gemeentegarantie - Alle folders over huur en verhuur - Huursubsidie aanvraagformulier - Kamers zoeken en huren - Particuliere Woningverbetering (uw eigen woning weer als nieuw) - Wegwijzer bij belastingaangifte - Diverse isolatiefolders - Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar - Nota compacte stad a 5,- - Informatiekrant over de reorganisa tie van de gemeente. - Gemeentewijzer Actuele tentoonstellingen: De compacte stad Vorstinnen 1 m. a Structuurplan Oude Nederlands Textielmuseum/ Mommers complex TER INZAGE - Diverse bouwplannen art. 19/50 Bodemverontreiniging - Voorontwerp Beleidsplan Milieu hygiëne Noord-Brabant - Provinciaal Plan Openbare Bibliotheekvoorziening 1986-1988 Lees- en documentatieboek Nota’s, commissiestukken, enz. maken het mogelijk de gemeentelij ke besluitvorming op de voet te volgen. Dia- en videovertoningen (gratis) - Verkeers- en vervoerslan. - Tilburg te kijk - Brandweer - Part, woningverbetering - Harmonie v.e. gemeenschap (1958) - Polygoonnieuws 1924-1954 - Bejaarden, sta er bij stil - Kunst onderweg - ...en nog vele anderen Openingstijden maandag van 13.00 tot 17.00 uur di. t/m vr. van 09.00 tot 17.00 uur zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur do. 28/3 ook van 18.00 tot 21.00 uur geopend Ook groepsbezoek mogelijk na telefo nische afspraak. Gemeentelijk Infcrniatiecentrum Stadhuisplein 132 5033 TC Tilburg Telefoon 013-358575 Vijfendertig jaar geleden verscheen George Orwells «1984», het verhaal over een wereld die opgedeeld is in drie supersta ten die alle drie even machtig zijn. Winston Smith (John Hurt), lid van de Randpartij en werkzaam op de archiefafde- ling van het ministerie van Waarheid be woont een ellendige eenkamerflat. Zijn leven staat in het teken van de angst. Een hele wand van zijn oncomfortabele ver trek wordt in beslag genomen door een reusachtig «telescherm», dat zowel uitzendt als ontvangt en al zijn bewegingen regi streert. Iedere vorm van genot, ook sex, is il legaal. Door een regime van gemene, door de overheid verstrekte sterke drank, Victory Gin, raak Winston voldoende afgestompt om te kunnen overleven. Hij doet iets unieks in deze totalitaire we reld, hij houdt een dagboek bij, een bezig heid die een obsessie wordt. Hij riskeert ar restatie, marteling en «vaporisering» als hij ontdekt wordt. Ugcomfoft jujste ondergrond Betrouwbare cijfers tonen aan, dat in ons land over het jaar 1984 45. 720.000 flessen sherry werden gekocht voor con sumptie thuis. Dit betekent 2% meer dan het jaar daarvoor. De sherry-smaak ten deert naar droog, een verschijnsel dat ,o e zich de laatste jaren over de hele wijn- gasten in a markt manifesteert. Gedurende de eerste oenologisch week van maart mocht ik weer vertoeven in het enige échte sherrygebied, gelegen in het uiterste zuiden van Spanje. Een betrekkelijk kleine streek die als een driehoek gesitueerd is tussen de plaatsen Puerto de Santa Maria, Sanlucar de Barrameda en Jerez de la Frontera. Vanaf het vliegveld bij Sevilla is er per auto of bus nog honderd kilometer te gaan alvorens de stad Jerez met zijn 200.000 inwoners opdoemt. Onderweg viel het me op dat de talrijke olijfbomen te herinner, tien jaar gele- vormden, plaats heb- met deze maatregel )aarom wil AAP door de ze protestbrieven de sociale dienst op haar verantwoordelijkheid voor de mensen met een uitkering aanspreken. De artiesten Germaine Kools-Mullens zal optre den met een hogeschooldressuumum- mer dat staat als een huis. Les Mul lens, de clowns, zullen u vermaken met hun komieke kapriolen. De Lagroni’s uit Praag komen met een handstand- nummer en met een nummer aan de hangende perche. Mario Spindler uit Duitsland zult u kunnen bewonderen, eenmaal met zes Friese hengsten en eenmaal met vier Indische olifanten. The Jeis zullen een balansnummer op voeren dat u tot op het puntje van uw zitplaats zal brengen en anders wel een echte leeuwentemmer die in de piste zal verschijnen met tien leeuwen. Ook noemen we nog Hercules: de sterke man, een bijzondere verschijning, en Cardinal! met zijn drie beren. Maar ook Renée Mullens met een groot en klein paardennummer en de Rodolfo’s met hun hondenrevue zullen u gewel dige dingen laten zien. U leest het: een programma dat klinkt als een klok, dat waar geeft voor uw geld. Bij boekhandel Pillot kunt u al terecht om een kaartje te kopen. Vanaf 1 april gaat de kassa van het cir cus op het evenemententerrein het Laar open en dan kunt u ook daar te- Bejaarden die van de speciale ing gebruik willen maken, kun iaarvoor alleen maar jjebruik ma '?n de kassa op het Laar en niet illot. droom die werkelijkheid wordt I vanai donderdag 4 april want dan zal I die droomwereld gaan leven, echt wor- den, zich afspelen voor uw ogen. Kos- ten noch moeite heeft het circus Mul- lens zich bespaard om ook dit jaar weer met een schitterend programma te komen, een programma dat van het begin tot het einde uw aandacht zal blijven opeisen, dat u zal weten te boeien zoals dat alleen in het circus kan. U zult het zaagsel ruiken, de ner veuze spanning van de dieren bijna Paasdag kunnen voelen. De plankenkoorts van de artiesten zal u misschien ontgaan, maar neem gerust aan dat ze zenuw achtig voor nun optreden alles in ge dachten zullen herhalen: hun kunst stukjes, hun bravourestukjes, hun oefe ningen, hun acts. Alles zal in gedach ten door hen heen flitsen en dan be heersing tot in de perfectie: het optre den. Cmecitta «Betrayal» Een aantal daarvan wordt geken merkt door een bijzonder fraaie archi- v B?TRA,XAL °,ver driehoeksver- tectuur. De erote sherrv-nroducent houdm8 We maken kemus met het GtnZaleZ2 200 h me' eeh W‘Jn^rde"be- hX) hunn™endei'eI^X^ay zit van 2.200 hectare heeft zo n neder- irons) die ooit getuige was bij hun huwelijk. zetting in gebruik voor ontvangst van Jerry en Emma hebben zeven jaar een bui de wijngaard en tevens als tenechtelijke verhouding gehad. Hun eerste v.h centrum. Een eigen wijn- scène in de film is een weerzien, twee jaar cundige begeleidt van hieruit na het einde van hun relatie- Met terugwer- in de wijngaarden kende kracht wordt ons 8etoond hoe de ver- Verder houdt hij zich bezig met ont- houdlng ontstond’ - wikkeling van nieuwe werkmethoden, esitueerd is tussen de plaatsen plantenveredeling en parasietbestrijding. Santa Maria, Sanlucar de Nieuw voor ons was, dat de Pedro-Xi- j J^.ez de la Frontera. menex-druif voorheen belangrijk voor naf het vliegveld bij Sevilla is er zoete sherry-typen, de laatste jaren veel ito of bus nog honderd kilometer te aan betekenis heeft ingeboet. De domi- 'i alvorens de stad Jerez met zijn nerende Palomino heeft ook zijn plaats 1000 inwoners opdoemt. Onderweg ingenomen. Door de druiven na de oogst het me op dat de talrijke olijfbomen op matten in de zon te leggen, verdampt die, naar ik me herinner, tien jaar gele- het water uit de vruchten en verkrijgt den het landschap vormden, plaats heb- men een hoog zoet-concentraat. Een ben gemaakt voor suikerbieten. Ook zelfde effect dus als met de Pedro-Xime- Spanjaarden zijn aan de boter geraakt, nez-duif met als belangrijk voordeel dat vertelde onze Spaanse gids. de Palomino beter bestand is tegen drui- HETLAND VAN DE venziekten en ongunstige weersgesteld- PALOM1NO DRUIF heden. Ons bezoek betrof in de eerste plaats Tijdens onze wandeling 1 de wijngaarden en bodega’s waar de kortgesnoeide wijnstokken aperitiefwijn «sherry» wordt geboren. werkers bezig met het verzame Enkele kilometers buiten de stad Jerez voeren van snoeihout. liggen de eerste wijngaarden die in het Het was stralend weer bij een tempe- lichtglooiende gebied een vervolg hebben ratuur van 18° C. Een copita koele Tio zover het oog reikt. De kustlijn vormt in Pepe vervolmaakte onze eerste ochtend feite de begrenzing. in Andalusië. In mijn volgend artikel: De grond, bijna krijtwit door het hoge bezoek aan de gigantische sherry-bode- kalkgehalte, wordt Albariza genoemd. go’s van Gonzales Byass. In het tertiaire tijdvak moet hier een binnenzee van zoet water hebben gele gen. Zo’n 3.000 jaar geleden vestigden zich de Phoeniciërs in dit gebied en plantten er de wijnstok die zij uit het oosten meebrachten. Zij noemden hun nieuwe land «XERA». Later" vielen de Romeinen binnen en veranderden de naam in «Ceret». De Moren bezetten het land in de periode 700-1400 en spra ken van «Scherisch». Verbastering van de Romeinse naam heeft geleid tot het huidige Jerez en van de Moorse betite ling zal sherry afgeleid zijn. Overigens komt men de accenten van de Moorse bezetting overal t- rakteristieke bouwwerken en n (moskeetorens) zijn nog altijc, voor het oog. IVie zijn blik laat gaan over de hc eindeloos aaneengeregen wijngaarc ontwaart hier en daar smetteloos gebouwtjes die vroeger als pershl dienst deden. Het wordt leuk op het evenemententerrein het Laar rond de paasdagen. Circus Mullens neemt dan immers het terrein in beslag met een grote circustent en vee) wagens en caravans. Maar het wordt niet alleen leuk, aan spanning zal het ook ze- I ker niet gaan ontbreken. Want wat is er geheimzinniger en spannender dan een echt «grote-mensen»-circus met clowns, wilde dieren, acrobaten, paarden en po ny’s, een levensechte sterke man, etc. etc. En die grote tent met al die stalen tribu nes en hoog in de nok van het dak touwen en platformpjes waar straks mensen halsbrekende toeren uit zullen halen. Getrompetter van olifanten, geblaf van hon den, gebrul van leeuwen... Spannend jawel, en tegelijkertijd betoverend, fascinerend, een wereld op zich, een droom bijna. «De vrouwen van Rjazan» is een film uit 1927 van de Russische regisseuse Olga Preo- branzjenskaja, één van de belangrijkste re gisseuses uit de beginperiode van de Russi sche film. In haar eigen tijd was het echter voor haar onmogelijk om als onafhankelijke vrouw erkenning te krijgen. Men had de ge woonte aan haar naam een mannelijke uit gang toe te voegen in publikaties over haar werk. Haar betrokkenheid bij de onder drukte positie van vrouwen tijdens de jaren van de Russische revolutie vindt zijn neer slag in de film. De muziek bij deze film werd in 1984 ge- komponeerd door de Nederlandse kompo- niste J.G. Henneman. «Entre nous» Regie: Diane Kurys. Met: Miou-Miou, Isabelle Huppert, Guy Marchand, Jean- Pierre Bacri, Patrick Nauchau, Robin Re- nucci. In een Zuidfrans vluchtelingenkamp ontmoet een joods meisje een niet-joodse man om aan de Gestapo te ontkomen. Op datzelfde moment verliest een studente aan de kunstacademie haar geliefde, die in het verzet zat. In de jaren vijftig raken ze be vriend en worden ze zich bewust van hun teleurstellende huwelijkss. De vrouwen la ten zich, meeslepen in een imtsurc vriend schap -rrr elkcsr. De echtgenoten blijven vettwijfelc’ nritter en begrijpen niet hee Let no ver hoeft fcnnsn honen. Gebeeeerd cp •’“’’nerinjen tran Kurvs aan baar goeder aard G

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 7