1 M OFFICIEEL FIAT DEALER AUTO TILBURG B.V. 'i F r >4 I dktUoovst fj 7V Koffiekonsert Vijf avonden Paul van Vliet Ro Theater: De Opera van Smyrna Nieuwe installatie Bretonse folkmuziek Kinderkino 1 Ber Huiskens Afscheid WW» SBGWmK] - Pegasus speelt Bernard Shaw Het Brabants orkest met Mattheus Passie door pianist Jan Wijn Bewegingsgroep Stapel Opgewekt overhoop DE HANDIGSTE VERSTELBARE BEDDEN VINDT U BIJ UW SLAAPVOORLICHTER - ween mm «Ar Bleizi Ruz» Hoofdstad operette: die lustige Witwe - Dansgroep Foltz Co: Spring Collection voorstellingen in de paasvakantie Konsert door Elektronisch Ensemble uit Lünenburg voor slechthorenden in schouwburgzaal Theaterdagen 11985-pagina 16 Donderdag 28 maart 1985 - pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER Salade Indienne W’ Harry v.d. Kamp. 's Maandags gesloten. Donderdags koopavond. in n^ Heibloemstraat 4, De Moer Loon op Zend. Tel. 04245-236 Gelegen naast de Coca-Cola-fabrieken, afslag 's Gravenmoer PROF COBBENHAGENLAAN "goirl fotlWj*/ AUTOTILBURG B.V., RINGBAAN WEST 210, TILBURG, TEL 013 - 681911. Heldere kervelsoep Entrecote Lyonnaise Cake met walnoten-ijs Ut Bistro L’Escargot WEEKMENU De slaapvoorlichters voor Midden- en West-Brabant ATELIER/THEATER HET HEKS Lannerstraat 1 - Tilburg-Noord - 013/551171 «De groep Ar Bleizi Ruz doet beslist niet (veel) onder voor de Bretonse topgroep Sonerien Du en dient in de gaten gehou- Te zien ir nerstraat 2030 uur aldus een recensie in de Nederlandse folkgids deeld liedjes e zaterdag 1-A.lwAALWUK. CENTRUM HART VAN BRABANTBAAN Theaterdagen 16 t./m. 20 april iops voor volwassenen met als thema het stuk schrijver Mrocek. in atelier/theater bet Heks, Lan- it 1, Tilburg, op dinsdag 2 april om slaapwinkel Schouwburgring 25, Tilburg tel. 422122 Café-restaurant-party centre ontplooit diverse activiteiten. Gezellige cafébar waar u rustig kunt vertoeven. Specialiteitenrestaurant party centre, ontmoetingsplaats voor de zakenwereld met zakenlunches. beeldige nancieel bankroet daarom i de wedu-, ven. Zij moet daarom woner van Pontevedrino zelfsprekend nogal wat f De' Voor v-'- Theater o.i. tuum o.l.v Sjoerd Did, De drie v een autono stukken visatie gaat aangepast a keer is het d in bet Koningshoeven in Tilburg, s van Immerseel en er werkt een uitvoering mee. ^^.jHARTV BRAM^ Ifsprekend nogal wat >als gebruikelijk volgt i Hoofdstad C komt maar liefst vijf avonden naar Tilburg t en met zaterdag 13 april. Pers en publiek «Wat gaan we doen» vrijwel unaniem in— Eindelijk is het dan weer zover Paul van Vliet li met zijn nieuwe one-man-sbow; van dinsdag 9 tot hebben Paul van Vliets nieuwste one-man-show «Wat gaan we doen» vrijwel unaniem inge- 1 bij het beste wat hij tot nu toe gemaakt heeft Een show met uitbundige lachsalvo’s, ook met diepe stiltes van ontroering. Een aantal nieuwe komische types, herkenbare en een nieuwe muzikale show. De kaartverkoop voor alle vijf de voorstellingen start ag 30 maart. Reduksie-mogelijkheden: alleen coupons BREDASEWEgh 1 - In een Italiaanse herberg waar Napoleon zich tijdelijk geïnstalleerd heeft na zijn eer ste veldslag, komt hij in confrontatie met een aantal markante figuren, wat tot discus sies op hoog niveau voert. De man is spastisch tengevolge van een verwaarloosde geslachtsziekte van zijn va der. Hij is gevlucht voor de wereld; een we reld waarin de verloedering heeft toegesla gen. ttheus Passie trok Het Bra- s Immerseel aan, de gere- “sche barok-specialist. Hij Het RO Theater presenteert op dinsdag 2 april in de schouwburg-zaal de grote thea- terproduktie «De Opera van Smyrna» van de bekende Italiaanse komedieschrijver Carlo Goldoni. Dat zal gebeuren in een regie en vertaling van Karst Woudstra. De voorstellingen beginnen beide avon den om 20.45 u. ardt, ex) ende kennis- i twee en een den te worden», toonaangevende Janviool. met en» (vanaf Cees Bra— (vanaf 6 jaar) en c, r J Theater Prisma met vanaf 6 jaar). Igende week donderdag kun je hier es lezen waar de films en voorstellin- „slotte Schola de uit wordt len. Op die a. Hoewel ze ieder hebben, zijn ze vanaf dijk bezig met elkaar. - wordt doorkruist voeren en dan aan de hand van die decor- en decor-attributen aan spelimpro- ■t doen. Meestal wordt een decor aan het toneelspel, maar deze dus andersom. Voor kinderen uit Tilburg en omgeving zijn er in de Stadsschouwburg in de paas vakantie allerlei leuke dingen te beleven. Allereerst kun je naar twee tekenfilms ko men kijken in het Filmhuis (ingang Louis Bouwmeesterplein): op dinsdag 9 en woens dag 10 april wordt de tekenfilm «Pinoc chio» van Iwan Ivanov-Vano vertoond (voor kinderen va dag 11 de teke voor kinderen van In de studio-z Ella Snoep «Groeistuipen» dag 10 april C“ Babakazoos» dag 11 april 1 nat»(vanaf 6 Volgt precies gen over gaan. at op dinsdag 9 april het poppenspel 10 jaar), op woens- randt met «Keetje en de f 6 jaar) en op donder- - met «Net niet len, Sovjet-Unie, Engeland, Frankrijk en Duitsland. Van 1962 tot 1968 was hij hoofdvakleraar aan het Brabants Conserva torium in Tilburg en op dit moment doceert hij aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Door een gedeeltelijke verlamming t zijn rechterhand was Jan Wijn in 1976 noodzaakt zijn konsertloopgaan te beëindi gen. Sinds enkele jaren maakt hij nu e*" studie van pianowerken die alleen voor ut linkerhand geschreven zijn. Twee avonden in de schouwburg-zaal: de Hoofdstad Operette met de fonkelende operette «Die lustige Witwe» van Franz Léhar op zaterdag 30 maart en maandag 1 april. Het ver maarde operette-gezelschap bestaat dit seizoen veertig jaar en heeft daarom speciaal geko zen voor «Die lustige Witwe», een prachtig voorbeeld immers van de «gouden periode» van de Weense operette. Niet alleen heeft deze operette een verhaal met veel humor maar bovenal melodieën waarvan de een nog mooier is dan de ander. beroemde operette spelen in een regie van Alexander Pilcher en een choreografie van Gerhard Sneft. De muzikale leiding is in handen van Martin Malzer. Als solisten werken mee: Antoni Wink, Germaine Com- pier, Jan Handerson, Marga de Boer, Ton Hofman (of Aad Jans), Johan van de Zalm, Jacco van Renesse, Henk Boelhouwers, Lily Loerkens, Anita Heins en Nora zoon. Kaartverkoop voor beide voorstellingen start op zaterdag 23 maart om 11.00 uur. '^merkelijke van deze choreogra- dat een flinke doses techniek ge wordt aan een luchtige, spontane Deze kombinatie zorgt voor een :he, frisse, zelfs vrolijke voorstel- waarin duidelijk met plezier gedanst Het stuk, dat geregisseerd werd door Els Mayen, behandelt op luchtige, maar toch doordringende wijze onderwerpen als hel denmoed, dadendrang, levensbestemming, omgangsvormen tussen man en vrouw e.d. Deze onderwerpen spelen zich af rond de historische figuur Napoleon Bonaparte. Ar Bleizi Ruz (de rode wolven) komt op zondag 31 maart in de studio-zaal met een J/v/vr concert, waarbij vooral de vertoning van de vlUxzl traditionele Bretonse dansmuziek centraal zal staan. 27.50 (Uw chefkok Geert Seebregts) Open woensdag t/m zondag vanaf 17.30 uur GALLERY CLUB Heuvelring 37 - Tilburg voor reserveringen van feestavonden, vergaderingen en bistro 013/430738 - 555899 «Afscheid» is een solovoorstelling ge schreven en gespeeld door Ber Huiskens en geregisseerd door Jan Romers. Een man neemt afscheid van zijn verleden. Laat de nieuwe leegte ruimte voor nieuw leven of blijft het verleden nieuwe zekerheden op- Expositie Schouwburg Voorafgaand aan de «Theaterdagen» is er in atelier/theater het Heks een expositie te zien onder de titel: «Pruiken en maskers van Sjoerd Didden». Sjoerd Didden werkte o.a. drie jaar voor Globe en heeft in kader van het Holland Festival het kap- en grime- werk gedaan voor verschillende opera’s. Te zien vanaf 25 maart. Het Elektronisch Ensemble lünenburg onder leiding van Helmut W. Erdmann staat centraal op het konsert in de serie «Elektronische muziek» op zaterdag 30 maart in de studio-zaal. Deze serie wordt georganiseerd door Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum in sa menwerking met de vereniging Synthese. Het konsert vindt plaats in het kader van een uitwisseling tussen de afdeling Elektro nische muziek van de Tilburgse Muziek school en de muziekschool in het Duitse Lünenburg. Op het programma van 30 maart staan werken en produkties, die in het lopende kursusjaar tot stand zijn gekomen. Er wordt gebruik gemaakt van tapes, maar er zal toch hoofdzakelijk live elektronische muziek ge speeld worden. «HADEWYCH» De Vlaamse aktrice Frieda Pittoors speelt samen met Reinier Bulder de veelbesproken produktie «Hadewych» op vrijdag 5 april om 20.45 uur in de studio-zaal. Een zeer eigentijdse vertaling van dit middeleeuwse fenomeen in een regie van Apostolos Pana- goulos. Toonbeeld: Chris Koolmees. Produktie: Stichting Theaterume. PAASANTIEKBEURS Ook dit jaar weer de traditionele paasan- tiekbeurs, die georganiseerd wordt door het antiekgilde i.s.m. stadsschouwburg/kultu- reel sentrum. Drie dagen lang lekker snuffe len tussen de meubels, poppen, barometers, gewichten, lampen, sieraden, kristal, tin, enz. enz... zaterdag 6 april is de beurs ge opend van 14 tot 18 uur, zondag 7 en maan dag 8 april van 11 tot 17 uur. «KUNST IN TILBURG» Feestelijke manifestatie bij de start van «Kunst in Tilburg 1985» met performances van o.a. Ruud Snel en Hans Stevens, optre dens van het werken trio, Ton de Gouw, Bubblin’ Trio en The Blues Band, een vi deoprogramma, enz. enz. op zaterdag 6 april in de schouwburgzaal en foyers vanaf 21 uur. De drie stukken die gedanst worden zijn (de titels zijn letterlijk op te vatten): «The Ballet»; in dit stuk wordt gedanst op klas sieke muziek. Er vinden veel wisselingen plaats van partner, sfeer en plaats. Het is geen parodie op het klassieke ballet «Silence on the floor, please!»; in stilte op de vloer, met een beperkt aantal, trage bewegingen. «22nd and lOth»; een «diner» op de straathoek. Het opn fieën is, ds koppeld aanpak. dynamische, frisse, Hnp j-.'j-i: wordt. De groep bestaat uit Bob Foltz, Jan Harks, Juliette van Ingen, Nanda Leenders en Ann Ridley. Alan Evans is de kompo- nist-musikus van de groep. Voor het eerst sinds 1978 zal de Mattheus Passie van Johann Sebastiaan Bach weer in Tilburg gebracht worden door Het Brabants Orkest Dat gaat gebeuren op maandag 1 april om 1930 uur in de Kerk van O.L. Vrouw van Lourdes aan Het Brabants Orkest speelt onder leiding van dirigent Jos v uitgelezen keur van solisten en vokale ensembles aan deze tu Het repertoire van Ar Bleizi Ruz bestaat vooral uit stevige traditioneel-keltische dansmuziek, uitgevoerd met een veelheid van zowel traditionele als moderne instru menten. mep te nemen naar zijn woonplaats Smyrna. Maar wie mag er mee en waarom En wie speelt de hoofdrol en hoezo dan Het groepje gesjeesde artiesten stort zich in een eindeloze reeks kibbelpartijen, omkooppo- gingen en versiertruuks. Voordat er ook maar één noot gezongen is, zijn de moeilijk heden niet meer te overzien. Kortom een schilderachtige komedie over datgene waar het in de wereld, in dit geval de kunstwe reld, al eeuwen om draaitijdelheid en wanbeleid. «De Opera van Smyrna» wordt gespeeld in een decor van Peter de Kimpe en in kos tuums van Rien Bekkers door Lineke Rijx- man, Pauline van Rhenen, Annelies van der Bie, Paul Röttger, René van Asten, Jaap van Donselaar, Fred Vaassen, Hein van Beem, Stef Feld, Robert de Jonker, Cas Enklaar, Wilbert Gieske, Cornelia van der Horst en een aantal Italianen. 3 theaterworkshe; van de Poolse scf «Striptease» Spel o.l.v. Joris van Alphen. Decor o.l.v. Joos v.d. Plas. Grime o.l.v. Sjoerd Didden. Werktijden: dinsdag t./m. vrijdag 18.30-22.30 uur en zaterdag 10.00-15.00 uur. Kosten: 75,00. CJP 65,00 (cursisten 10 korting). Voor Inschrijvingen en Informatie: 013-551171 of 013-420400. Op zondag 31 maart is in Kino-’t Heks een film te zien van Olivier B. Bommel. De film begint om 15.00 uur en is geschikt voor mensen van 8 tot 80 jaar. Olivier B. Bommel vindt een draak je, dat naar het schijnt geen vader of moeder meer heeft. Olivier heeft mede lijden met het diertje en neemt het mee naar zijn kasteel om het daar een goe de verzorging te geven. Maar de butler en de mensen uit het dorp zijn het er helemaal niet mee eens, want kleine draakjes worden groot en dan zijn ze niet meer zo leuk. En als het draakje dan ook nog op een feestje met vuur begint te spugen, jagen de mensen het weg. Olivier B. Bommel mist het diertje erg, want het was net een zoon van hem. Dus gaat hij op zoek naar het beest. Het koffiekonsert van de S.M.E.T. op zondag 31 maart om 1230 uur in de foyer van de schouwburg-zaal zal verzorgd wor den door de pianist Jan Wijn. Hij speelt werken van Reinecke, Saint-Saëns, Re ger, Scriabin en Lipatti. Jan Wijn studeerde aan het Amsterdams Conservatorium, bij Comelis Berkhout en na het behalen van het solistendiploma, bij Bela Siki en Alicia de Larrocha. In 1958 won hij een eremetaal op het Internationale Piano-concours van Genève en twee jaar la ter de eerste prijs op het internationale Pia- noconcours in het Spaanse Orense. Sinds dien heeft Jan Wijn vele recitals gegeven in eigen land en met alle Nederlandse symfo- nie-orkesten gespeeld. Zo trad hij geduren de zes opeenvolgende seizoenen op met het Concertgebouworkest. Jan Wijn maakte toemees door Spanje, Roemenië, Brazilië, de Nederlandse Antil- «Die lustige Witwe» speelt in het denk- e vorstendom Pontevedrino, dat fi ll zo aan lager wal is geraakt dat het st bijna onafwendbaar is. Het is _j noodzakelijk dat de miljoenen van luwe Hanna Glawari in het land blij- --J—™-i trouwen met een in- u-ino en dit levert van- - t problemen op, maar Igt er een happy end. Operette gaat deze organiseert Atelier/theater het Heks kort tijdsbestek intensief gewerkt kan vak. Er is een workshop voor jongeren senen gepland. Iedereen kan deel- is niet direkt noodzakelijk. Voor j- atelier/theater het Heks: 013- J13-420400. Jongeren Woensdag 10 t/m vrijdag 12 april. Werk- Bewegingsgroep Stapel brengt een pro- tijden van 10.00-15.00 uur. Kosten 15,00. gr^nma waarin mime, acrobatiek en mu- De jongerenworkshop duurt drie dagen e™ belangrijke rol spelen. en staat onder leiding van Peter de Graaf n 6611 numte staan vijf stoele (theater) en Ellen Rijk (decor). De bedoe- stoelen horen vijf mensen. - ling is dat de hele groep gaat werken aan J*un e*gen bezigheden b-1-1 een paar decor-ideeën, die ideeën gaat uit- entree voornamelij k aan zin hanzl van ztia ztoz-z^r. Iedere aanz.et tot Werken --- door onderlinge gebeurtenissen, spelletjes en conflicten die voortdurend de aandacht afleiden. Er ontstaat een patroon in de groep. Wanneer enkelen zich uit de groep losma ken, worden zij steeds weer in het collectief teruggehaald; de dwang van de groep be heerst het handelen. Op het moment dat iedereen alleen nog maar met elkaar bezig is, doorbreekt een hysterische lach de span ning: de strijd eindigt abrupt. De Tilburgse toneelgroep Pegasus brengt op woensdag 3, en donderdag 4 april het stuk «de man van de toekomst» van George Shaw, op de planken van de Stadsschouwburg Foltz Co is een betrekkelijk nieuwe dansgroep uit Nederland, die met de vori ge produktie «Fall Collection» deel uit ging maken van de Nederlandse moderne danswereld. In «Spring Collection» pre senteert Foltz Co op donderdag 4 april in de schouwburg-zaal drie nieuwe cho reografieën van Bob Foltz. Op dit moment wordt Ar Bleizi Ruz be schouwd als de meest gerenommeerde Fest Noz-groep. Een Fest Noz is een nachtelijk Bretons dansfestijn. Hoewel er natuurlijk geen sprake zal kunnen zijn van een volks- dansfestijn in de studio-zaal, zullen de volksdansliefhebbers toch aan hun trekken kunnen komen tijdens deze middag. Want dansen mag, graag zelfs. Auto Tilburg B.V. is officieel aangesteld als de nieuwe Fiat dealer voor Tilburg en omgeving. U kunt daar vanaf nu terecht voor een nieuwe Fiat, een goede gebruikte auto, onderhoud, reparatie en garantie afhandeling. AutoTilburg-beschiktover uitstekend op geleid personeel dat snel en vakkundig service kan uitvoeren tegen vaste lage prijzen, waar mee u tevoren al bekend bent FIAT. UNIEK IN PRIJS EN PRESTATIE. Vrijdag 29 maart 2030 uur in atelier/theater het Heks, Lannerstraat 1 in Tilburg. Slecht een rooster, waar de geluiden van boven zich doorheen wringen, en een t.v.- toestel vormen zijn contacten met de bui tenwereld, die geteisterd wordt door de «kleine oorlogen», zoals hij ze noemt. De man verkiest zijn vluchtplaats, on danks de atmosfeer van dood en verderf die in de ruimte hangt, boven de wereld van «boven» waarmee hij niets meer te maken wil hebben. Hij is niet alleen, hij is met zijn vader. Voor hem ontstaat nu een situatie die het hem mogelijk maakt afscheid te nemen, de rekening te vereffenen. Sinds kort funktioneert in de grote zaal van Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum een nieuwe installatie voor slechtho renden. De installatie vervangt de oude ringleiding, die nu al vanaf de opening van de schouwburg, nu bijna 25 jaar geleden, in de zaal aanwezgi was maar die niet meer kon voldoen aan de eisen van de tijd. De nieuwe installatie werkt volgens de geavanceerde infrarood techniek, waarmee bijvoorbeeld ook de afstandsbediening van televisietoestellen werkt. Speciale hoog waardige staafmikrofoons vangen het geluid van het toneel op en sturen dit door naar een stuurzender, die weer in verbinding staat met twee infraroodstralers, die voor aan in de zaal aangebracht zijn. Het geluid wordt omgezet in voor het menselijk oog onzichtbaar infrarood licht. Dit licht is uiteraard volkomen onschadelijk. Het wordt opgevangen door een toestel dat bezoekers aan de kassa kunnen aanvra gen. Er zijn twee soorten toestellen: een zgn. kinbeugelhoofdtelefoon voor slechtho renden zonder gehoorapparaat of met een apparaat dat is ingebouwd in een bril, en een ontvanger waaraan twee induktie- plaatjes verbonden zijn voor mensen die een oorschelp dragen. De induktieplaatjes wor den tussen het hoofd en het gehoorapparaat geschoven. Beide soorten ontvangers zijn voorzien van een «oog, dat het uitgestraalde infra rood licht opvangt. Het licht wordt vervol gens weer in geluid vertaald. In de hele zaal kan men op die manier het geluid ontvangen, al waarschuwt de leve rancier van het systeem dat de ontvangst op de allereerste rijen mogelijk niet optimaal is. Het beste kan men bij het reserveren van plaatsen vermelden dat men gebruik wil maken van een slechthorenden-apparaat. De apparaten worden op vertoon van een legitimatie-bewijs uitgeleend aan de kassa. Na afloop van de voorstelling kan men ze weer inleveren bij een suppoost. Voor deze MattLcu» bants Orkest Jos I—1 nomineerde Belgische barok-_r-.^1 behoort tot de jongere generatie van specia listen die een authentieke benadering van de muziek van de 18de eeuws nastreven. Een richting die veel studie gemaakt heeft van de stilistische aspekten van de 18de- eeuwse muziek en die zoveel mogelijk terug gaat tot de bron, de uitvoeringspraktijk in Bachs tijd. Tot betrekkelijk kort geleden werdén de werken van Bach veelal in een geromanti seerde, dramatische stijl uitgevoerd, die ver moedelijk met de liturgische funktie van de muziek destijds moeilijk in verband te bren gen is. De benadering van de nieuwe school barok-specialisten (Harnocourt, Leonhardt Koopman, Bruggen, Van Immerseel, e betekent dan ook een verfrisser making met deze kunst van zo’n i halve eeuw geleden. Jos Van Immerseel heeft naast Het Bra bants Orkest de beschikking over een zeer uitgelezen keur aan solisten en vokale ensembles. Vokale solisten zijn Maria Orén (sopraan), Guy de Mey (Evangelist), Cathe rine Patriasz (alt), Hein Meens (tenor), Har ry van der Kamp (Christus-partij) en Wout Oosterkamp (bas). De gamba-soli worden verzorgd door Hiroshi Fukuzawa, de orgel- partijen door Tijn van Eijk en Maurice Pi- -enne. Het Brabants Kamerkoor en het Utrechts Kafnerkoor «Viva la Musica» verzorgen de belangrijkste koorpartijen. Beide ensembles worden gerekend tot de beste die ons land rijk is. De voorbereiding van de koren is in handen van Reinier Wakelkamp. Tensl werkt ook het Jongenskoor van de Cantorum van de Sint Jan mee aan i voering. Dit gerenommeerde koor voorbereid door Maurice Pirenne. Goldoni voert ons terug naar het Venetië van de achttiende eeuw en naar de wereld van de opera. Of beter gezegd naar het we reldje van de zangers, zangeressen, schrij vers, direkteuren, geldschieters en ieder die zich nog meer in hun vaarwater bevindt. Een aantal artiesten, waarvan ieder voor zich meent over de grootste talenten te be schikken en ook dienovereenkomstig be wonderd en betaald te moeten worden, hangt zonder werk en zonder een cent op zak rond in Venetië. Tot er een Turkse koopman arriveert die plannen heeft om een operagezelschap samen te stellen en In het kader van de jaarlijkse «Theaterdagen» april een aantal workshops waarin binnen een k worden aan verschillende facetten van het theaterva van 12 tot 16 jaar en een drietal workshops voor voh nemen, ervaring op theatergebied kan nuttig zijn maar inschrijvingen of voor verdere informatie kunt u bellen naar 551171, of naar de Stichting Musische Vorming Tilburg: 013 Volwassenen Dinsdag 16 april t/m zaterdag 20 april. Werktijden dinsdag t/m vrijdag 1830-2230 uur en zaterdag 10.00-15.00 uur. volwassenen zijn er drie workshops: r o.l.v. Joris van Alphen, Decor/kos- o.l.v. Joos v.d. Plas en Grime o.l.v. Didden. ilue workshops zullen de eerste dagen "'■’loom karakter hebben en pas de laatste dagen met elkaar geconfronteerd worden. Ete workshops Theater en Decor/ kostuum zullen wel van hetzelfde thema uit gaan. Dat thema is gebaseerd op een stuk van de Poolse schrijver Mrocek «Striptea se». In «Striptease» komen twee totaal ver schillende personages voor, die door onbe kende oorzaken in een voor hun totaal on bekende ruimte terechtkomen en daar min of meer gevangen zitten. De een kiest duide lijk voor zekerheid, de ander voor het expe riment en de chaos. Dit basisgegeven wordt in de theaterwork shop uitgewerkt naar twee groepen, terwijl de decor/kostuum-workshop de taak krijgt om deze verschillende personages in de theatervormgeving te accentueren. De gri meworkshop zal zich in eerste instantie be zighouden met de basisbeginselen van de grimeerkunst en pas in de laatste fase be trokken worden bij het schema.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 17