PEI VC EEN MODE PI ONDERMODE, BOVENMODE: f «ngs l r Bij J.v. Rooij Triumph Triyana /l Jh: LINTRI Hollandia® Schiesser® 4 J.v. Rooij Onze komende kollektie BADMODE1985 -Avion LEO VAN IERSEL o/vz GEKLEED TOT OP 'TBEEN Jansen Tilanus 1 A GROOTSE BADMODE VOOR GROTE VROUWEN LOTOX SPORT CHIQUE BEENBEKLEDING Z( Ol KOUSEN-SPECIAAL heeft het CD A. MEIJERS 7 >49,- I Oamesmaten 59j~ BAD- en MODESHOW DE TILBURG DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 7 maart 1985 - pagina 22. JRfliRE ROBin van merken 7 Heuvel 25 TILBURG Lijnsheike 11, TILBURG - Tel. 555671 kleuren (ook in Wij bezoeken ook alle markten in Tilburg Gespecialiseerd in Natuurlijk bij Besterdpleln 3 - Tel. 426584 - Tilburg MULTIFUNKTIONEELÏ «vwx.fc.~W»> FA/V77IS/£-D£SS//VS VANZELFSPREKEND! ALLURE FRAAI HEEL Loop de komende weken gezellig binnen voor het modebeeld van dit iaar Bad- en vrijetijdsmode Foundation - Lingerie 9 Beenmode Uw ondermode-specialist heeft voor U Kleur en wat oude dermode aandacht besteed. I aan stijle stukje on BADPAK OF BADBROEKJE NOG MEER VOORDELEN ’t Kousenhuis Tuerlings Ook in luxe lingerie- en badmode is Lintri meer Westermarkt 12-13 - Tel. 013-673579 Besterdrlng 19 - Tilburg - Tel. 013-432306 Oftenbachstraat 153 - Tilburg - Tel. 013-555807 De nieuwe been-mode bekende merken speciale prijzen - v. Gorp Goirkestraat 59 - Telefoon 430648 Trouwlaan 40E lier, en de de ezelfs i uit het er leuker en de zomer iemendalletje de <*n bad- spreek- roodjes’ IEDEREEN WEET HET LOTOX-SPORT HEEFT HET! res, zoals japonnetjes, rokken en blouses zijn hierbij verkrijgbaar. Fantasiepanty’s: in diverse dessins en I kousen zwart en wit) Ook zijn slipjes op de en een uitst re’ pasvonr der strakke komt van een tiental bekende badmodemerken o.a. Arielle, Kleim, Sunflair, Tweka en Arena. Vroeger werd het been uit het oogpunt van zedelijk heid bedekt. Tegenwoor dig wordt het been aange kleed en mag het juist geaccentueerd worden. Het is dan ook logisch dat er steeds meer vraag komt naar heel luxe beenbekle- ding. 1 BAD- EN STRANDMODE IN 7 ZONNETJE van het mode- zesendertig of in de ‘klassieken', om het maar even zo te noemen. Wij brengen naast onze grootse kollektie lingerie foundations, ook zeer exclusieve badmode van me als bv. Beenbekleding is als accessoire de laatste seizoenen steeds be- langrijker geworden in het modebeeld. Op dit moment wordt veel aandacht besteed aan pasteltinten zowel in sokjes, kniekou sen, panty’s en fantasiepanty’s Al te lang zijn de grotere maten het stiefkindje geweest •"''■'le-gebeuren. Wie niet in een pittig maatje »f achtendertig paste, kon alleen nog terecht Bi/ Lotox-Sport adviseren wij u graag bij aankoop van trainingspakken, jogging- en vrijetljdspakken, badpakken, bikini’s, zwembroeken, wedstrljdbadkledlng Sportschoenen, loopschoenen en voetbalschoenen, keuze uit 180 modellen Maak nu uw keuze uit onze nieuwe collectie van alle bekende merken Vanzelf sprei aftekenen oi met lelijke i foundation steunen en I wijze corrij beha met di voorbeeld i zijn en to geven. Ondergoed bestaat eigenlijk niet meer. Want veel on- dermode maakt inmiddels deel uit van de bovenmode. Wat ooit alleen de draagster zag, mag nu frank en vrij worden getoond. Het resultaat? Een heerlijke combinatie-mode voor warmere dagen. Wedstrijd k zwem B kleding K In de Lycra- stretch kwali- teit Keuze uit B diverse model W len en kleuren Meisiesmaten De vrouw heel veel kt het om pe Van roman zakelijk en belangstellii is nog steed de romantie oog naar gr steeds meei kant en tere geheel aang deze tijd. Deze lijn be re accessoii comfortabe beenmodegroep S I De beenmode I een stap vooruit I Een uitgebreide collec-\ tie in beenmode, zoals een ragfijne 11 den. panty, of een sportieve kniekous, voor hem een ankiet of sportsok met badstofvoet. Dit alles in de nieuwste kleuren. J<om, kijk en vergelijk bij De luxe beenbekleding kenmerkt zich door fantasiedessins als stip peltjes en kantmotieven, en met name de duurdere kant-panty of kous heeft een uitstekende pas vorm door de super elastische ly cra waarvan zij zijn vervaardigd. lopende vormen van vrijetijds besteding. En dat scheelt natuur lijk flink wat ruimte in de vakan- tiekoffer die doorgaans toch al o vervol is. De badmode staat dit seizoen in het teken van alles wat met vrijetijdsbesteding te maken heeft. De vraag naar zonnemode die voor alles geschikt is, neemt hand over hand toe en dat is terug te vinden in een geheel nieuw badkleding-assortiment. Met een goed gekozen setje bent u van alle markten thuis; of het nu gaat om zwem men, zonnen, flaneren of uitgaan. In de winl heerlijk v< dikke trui lende jasje jurken. M het warmt kleding lu steeds mir len. En ju van het gi dat de lin; tion een p hebben. Dinsdaga vond 8 uur, 19 maart a.s. in de studiozaal van de Stadsschouwburg Kaarten aan de zaak, tel. 673579 Een goed kolbert met daaronder een kleurig hemdje met ragfijne schouderbandjes, teer kantwerk en een prima modekleur mag ge zien worden. Of een openvallend oversized overhemd met daaron der een tere teddy in bijpassende tint; dat geeft een vrouw allure. We konden aankomen: mode gewoi kenis van h pen jaren a duidelijker naar een gel de onderkli heeft zich v aantal heel ders gezeg vrouw op I mode een 1 ren. Geheel gen karakti dag en op draagster. I den de unisi overboord herenonder T-shirt- zi venkleding modebewus voor een ei; ve funktior mooi. De voorjaarsmode met lange, sluike rokken wordt prachtig aan gevuld, met ragfijne elegante kousen in wit en pastel, soms met een decent motief. Een andere mogelijkheid voor deze «New Port>-Look is het combineren met korte katoenen sokjes in wit of met pastel. Maar het modebeeld van nu gaat nog een stapje verder. Zelfs me- neers interlock is inmiddels door de dames geconfisqueerd. De ka toenen boxershort kenden we al van vorig jaar. Een nieuwe, ty pisch vrouwelijke variant is de pijpjes ervan een beetje op te rol len. Dit stukje ‘mannenonder goed’ is dus niet alleen draagbaar als ‘dames-onderbroek’ maar ook als vrijetijds-, strand- en boule vardshort, gecombineerd met een leuk T-shirt of hemdje, en aange vuld met bijvoorbeeld een paar opvallende bretels. De felle kleu ren en Hawaii-prints, geschreven i, cijfers, letters en grafische motieven maken er een op-en-top stukje hedendaagse mode van. Janine Robin Paris •Rosch» beach waer - Ariella - Tweka - Easy-lyfe - Larisse en Anita voor korrektie badmode De naam badmode voor de nieu we multifunktionele badkleding is eigenlijk een regelrechte onder waardering. Want veel ‘badmode’ leent zich uitstekend voor bijvoor beeld de combinatie met boven kleding. We zouden het veel beter kunnen hebben over ‘zonnemo de’. Want zon, zee, flaneren en zelfs uitgaan, alles kan in deze nieuwe vrijetijdsmode. Het gaat allang niet meer om uitsluitend een badpak of bikini, maar om een heel scala van bijpassende jurkjes, jasjes, broeken, grote overhemden en op velerlei manie ren te knopen ‘omslagdoeken’, die naar de exotische naam Pa- reo’s luisteren. De Pareo bestaat uit een ruim bemeten lap stof in hetzelfde motief en dezelfde kleu ren als de overige badkleding. Ze kunnen op wel minstens twaalf manieren om het lichaam ge knoopt worden. Zo ontstaat een luchtige blouse, en sarong-achtig strandjurkje, een charmante wik kelrok, een fleurige omslagdoek, een speels mini-jurkje, een char mante hoofdbedekking waaron der natte haren schuil gaan en noem maar op. De gehele zonne- mode is erop gericht dat met wei nig materiaal -één enkel setje- een optimaal resultaat kan wor den bereikt voor de meest uiteen- Maar er is meer dat de huidi zonnemode uiterst aantrekkeli maakt. Zij is in de meest uiteenl pende stijlen verkrijgbaar. Van sportief of ingetogen tot sexy en glamourachtig. Met name de vijftigerjaren-look lijkt het dit sei zoen helemaal te gaan maken. De materialen zijn minstens zo veel zijdig: nieuw is de verwerking van laqué, meestal in banen, als cein tuur of als uitbundige accessoire in bijvoorbeeld de vorm van een grote strik of een anderssoortige versiering van borst-, schouder- of heuppartij. Verder veel net weef sels, stoffen in reliëfuitvoering, chintz, zilver en lurex. Daarbij is bovendien gedacht aan badnimfen die zo af en toe het zwembad of het ruime sop kiezen voor een weldadige zwempartij en aan zonaanbidsters die hun huid schoon water even uit te spoelen. Wie overigens deze zomer goed voor de dag wil komen tijdens een vakantie op luxe stranden, mag er wel snel bijzijn want de duurdere en meer exclusieve stukken mode vliegen nu al als de sp woordelijke ‘warme brc~ over de toonbank. beschermen met zonnebrandolie en -crèmes. Door een verbetering van de lycravezel is de huidige zonnemode namelijk beter bestand tegen zout- en chloorwa- ter, zonnebrandolie en allerhande crèmes. Desalniettemin verdient het aanbeveling om onmiddellijk na het baden het badpak in De kousen van nu worden steeds meer gezien als mode-accessoire, als finishing touch van een goed gekozen garderobe. Vandaar dat veel luxe kledingzaken deze luxe beenbekleding in hun assortiment hebben. Zo kan de vrouw bij aan schaf van een luxeus japonnetje, bijpassende kousen of panty kie zen die in luxe en fraaie uitvoering nauwelijks voor het jurkje onder doen. 'Eigenlijk is dat een vanzelfspre kende ontwikkeling geweest. Vrouwen hielden en houden ervan er verzorgd uit te zien, ook - en misschien wel juist - waar het on- dermode betreft. In een vrij ‘stoere’ periode is daar misschien even de klad in gekomen, zoals tij dens de opkomst van het femi nisme, maar met name de laatste jaren is er toch weer een hele ster ke hang naar aantrekkelijke en funktionele lingerie te bespeuren. Sokjes: pasteltinten o.a. wit, zalm, mint, rose, 1. -blauw en z.-geel (ook kniekousen). Witte sokjes met pastel Netsokjes - rood - wit - rose - geel zwart Witte sokjes met ringelpatroon in pastel Opengewerkte sokjes wit Nylonsokjes met fantasiepatroon U slaagt beslist bij de kousenspecialist Hoefakkerstr. 70, Tilburg De strandmode bestaat dit jaar uit tegenpolen. De ene lijn laat veel onbedekt, terwijl de andere lijn juist heel decent oogt. Dit bete kent natuurlijk niet dat iedere badnimf nu maar meteen in het ene of in het andere uiterste moet vallen. Want combinaties van bei de stijlen zijn uitstekend mogelijk en vanzelfsprekend hangt het van iedere zonaanbidster zelf af hoe veel zij vindt dat ze bloot moet ge ven. Er is zoveel moois op het ge bied van badkleding voorhanden dat die keuze nog weleens heel moeilijk kan worden. Het badpak is nog steeds een grote topper, maar het badbroekje - dus zonder bovenstukje - is in opmars. Bij beide is echter de hoog opgesneden lijn dè mode trend van dit seizoen. Een variant daarop is de oprolslip; éen mo dieus sportbroekje met korte pijp jes dat echter tot elke gewenste hoogte kan worden opgerold. Er kan zelfs een supersexy tanga achtig slipje ontstaan. De I draagster van deze ‘hoge-benen- badmode’ dient er natuurlijk wel op te letten dat de uitsnijding er keurig uitziet. Maar de modebe wuste zonaanbidster heeft dat na tuurlijk allang zelf bedacht. En die lingerie werd steeds fraaie kwam in steeds meer stijlen i steeds meer mode-kleuren op markt. Het gevolg is logisch: i lingerie werd te mooi om haar voortdurend onder bovenkleding te verstoppen. En nu is ze 2a.ho niet meer weg te denken modebeeld. Want wat is er dan om het voorjaar i een heerlijk luchtig ni< te combineren met de rest van garderobe! En dat kan op vele manieren. Ook zijn er nu kousen met soepele aansluitende band. Ze hoeven niet door een gordeltje op hun plaats gehouden te worden, irriteren de huid niet, en zullen - als de maat goed gekozen is- zeker niet af zakken. Behalve de lange kousen zullen er deze zomer ook veel dun ne sokjes en kniekousjes gedragen worden in luchtige zomerkwalitei- ten, die heel leuk staan onder een short of bermuda. De kleuren voor dit seizoen: veel pasteltinten waaronder poudre, peach, roze, wit, geelachtige kleuren en marine Wie weet er nog dat het alom bekende en gewaardeerde T-shirt eigenlijk niets anders is dan een mateloos populair geworden man nenhemd? En toch is het waar. Dankzij Amerikaanse zeelui die vonden dat ze er in hun hemd best gekleed uitzagen, veroverde dit mannen-ondergoed in minder dan geen tijd vrijwel de gehele wereld. En het T-shirt ging een eigen leven leiden. Het werd als bovenkleding geaccepteerd en kreeg een geva rieerd en steeds modebewuster uiterlijk. Gelukkig hebben fabrikanten van onder- en bovenkleding dat de af gelopen jaren meer en meer beseft zodat ook steeds meer aandacht aan de wat groteren onder ons werd besteed. De badmode liep daar nog wat bij achter, maar ook daarin is nu terecht verandering gekomen. Deze zomer zal vrijwel iedere vrouw iets van haar gading kunnen vinden. Niet alleen is er extra aandacht gegeven aan de grotere cupmaten (tot en met DD toe), aan het volslanke figuur en aan langere vrouwen, ook met badmode voor vrouwen die een borstoperatie hebben ondergaan is rekening gehouden. Deze bad mode is beslist niet herkenbaar als prothese-badmode. Alle modellen en dessins zijn afgestemd op het huidige modebeeld. Ook accessoi- lets dergelijks is. er thans aan de hand met wat tot voor enkele ja ren terug aangeduid werd als da mesondergoed. Want laten we eerlijk zijn, niemand zou het pak weg tien jaar terug in zijn hoofd gehaald hebben om een onder- hemdje als bovenkleding te dra gen. Maar de tijden veranderen en dat niet alleen; de hemdjes en ted dy’s zijn tegenwoordig zo fraai dat het ronduit zonde zou zijn ze slechts alleen als ondermode te dragen. Wie wil er niet flaneren met een modieus en uiterst vrou welijk stukje textiel dat de toets der kritiek ruimschoots kan opvallende bretels, doorstaan! En terecht. Want wat ren en Hawaii-print eens exclusief ondermode was, be- en gedrukte teksten, paalt tegenwoordig in hoge mate de bovenmode, om het maar even zo te noemen. hemdje, -—beeld

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 22