3>i Bont Koffiekonsert met werken Peter Schat De omweg met de wereldreiziger Rosas: Elena’s Aria Ballet van Lyon: «Romeo en Julia» Kreatieve vakantie in Frankrijk soldaat Schweik Bent met «Het Jazzdans voor kinderen niet verantwoord Computerkunst op de hogeschool KA-Theater/Alice STHÜSSCHÜUmRG Beunhazerij op het gebied van jazzdans De lotgevallen van de brave Cyclus Film Theater/Othello Tilburgse Toneelvereniging D.O.T.O. JAZZ BAND loon van Boon» Picknick op het slagveld en re- JAZZ in Den Hemel a.s. zondag W00LT0WN Donderdag 24 januari 1985 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER ari 1985-pagina 12 «Liefde is geen speelgoed» e Jr Hwlbloamstraat 4, Da Moar Loon op Zand. Tal. 04245-236 len b.v. Gelegen naast de Coca Cola-fabrieken, afslag 's Gravenmoer. Kruis 9 Cruis !l. 04242-19033 - w werk urg idrijf - Tilburg 6 uur kun je dan het boek .De verband L Kruis Moer Spelers «Het loon van Boon* louthandel KEY/THC het «rd Kruis voerd: Two pieces opus 29, Anathema opus K Adagio in oude stijl o™* IMPORT EXPORT KAATSHEUVEL Gratis entree creche aanwezig ILBURG: tel. 013-422664 OVENSE KANAALDIJK 165 Een unieke een vanaf “childerervarir iocenten in een voor- i Wonder- ruis: van harte dernemimg it bv TER BOUWEN jbouw sbouw tie, onderhoud Kruis: lènk ISSE Bk KEN Zang Ria de Boer illatiebureau EURLINGS erkend installateur A. systemen ireau ^Restaurant De Vlaamse toneelgroep BENT gaat op zaterdag 26 januari ongetwijfeld voor een zee\boeiende toneelavond zorgen met de Het toneelstuk «De Wereldreiziger» biedt ons een inzicht in de wereld van de thuisblijver. De thuisblijver wiens grenzen worden bepaald door de wanden van zijn kamer. Binnen de ze vierkante meters stelt hij zich de avonturen van een wereldreiziger voor. Zo reist hij langs de plinten van zijn woning. Theatergroep De Omweg komt met «De Wereldreiziger» op woensdag 30 en donderdag 31 januari in de studio-zaal. rte SHOESZ raa,) ng van duide- Zondag 27 januari 15.00 uur. Familievoor stelling voor iedereen vanaf 7 jaar in Theater 't Heks, Lannerstraat 1, in Tilburg De uitvoering van «Rc feld een hoogtepunt van <1 vullende ballet op vrijdag Veredon op muziek van Berlioz. is er een vertoning te bezien van de vi deo-band «Het eind zoek» van Pe ter Struycken. Het allerbekendste Tsjechische boek is ongetwijfeld «De lotgevallen van de brave soldaat Schweik» van Jaroslav Hasek. gemakkelijk werken is. Dan dient zich op een dag het zo veelste dienstmeisje aan, Helga Stuber. Het is een vreemd meisje, en met wel ke bedoelingen zij is gekomen wordt al iuidelijk. haar komen gebeurtenissen sger aan het Echt die beter ver konden blijven. De emoties en wat dat allemaal tot ge- «J hebben kunt u zelf zien, staat vast«Liefde is Op donderdag 31 januari om 21.00 uur treedt in Jongerencentrum No.90, Vloeiweg 90 in Oisterwijk de theater groep Bis op met een stuk van Fernan do Arrabal, «Picknick op het slagveld» getiteld. De groep werd al snel beroemd, ook bui ten de stadsgrenzen van Lyon. Later werden als artistieke leiders aangetrokken h* Sparemblek en onlangs Gray Veredon. -;jjels is het Ballet v— J- z'- uitgegroeid tot een gezelschap, dat :t eerst in Nederland i juli wordt gespeeld door sen in Amerika die een hele bioskoop ot r'- van vanaf een toren op de universiteit of in een i'idrei- hamburgerrestaurant. Die iedereen met een /anda geweer zondermeer overhoop schieten. urg Tilburg 3 datum verhinderd zijn, kunnen alle in- k:; Annemarie roets, de Rijf 17, telefoon 04125- irsbureau b.v. 'NP De 1 NL 35179 van vroeger borgen L,,. laaien op er volgen zal I maar één ding si geen speelgoed». Hij schreef het in de laatste jaren van zijn korte leven, en baseerde het op zijn eigen er varingen tijdens de eerste wereldoorlog. Het Mechels Miniatuur Teater en het Mechels Stadspoppenteater brengen deze voorstel ling op donderdag 31 januari in de schouw burg-zaal. daadkracht. In zijn werk komen meermalen politieke en sociale topics aan de orde. Zo is Houdini het symbool van onderdrukten die zich van hun ketenen bevrijden Fernando Arrabal gebruikt deze ab surde situatie om zijn visie op oorlog en geweld duidelijk te maken. In dit stuk vinden we een aantal kenmerken van Arrabal’s theater, die later, weliswaar veel komplexer, terug komen. Zo vinden we in dit stuk het zonder linge groteske karakter, de spanning van de gelijktijdigheid van het leven van alledag en het gruwelijke daarvan, Arrabal’s strijd voor de onderdrukten en het anti-militarisme. In Pichnick zijn alle personen onbe wust slachtoffer van de oorlog. In de regie van Peter Arts wordt met name het schrijnende van het absur- diger disme benadrukt. ïiden pjet dekor wordt onder andere ge vormd door drie dia-schermen waarop permanent geprojekteerd wordt. Soms als dekor, soms als commentaar, soms als versterking. «De Wereldreiziger»o„r Denis Malherbe (thuisblijver), Die v__ Duin (Gregor) en Marlies Heuer (wereldrei ziger). De regie is in handen van Wa Reisel. Thuisblijver. Zo nu en dan verschuif ik mijn stoel, dat verandert het perspektief ingrijpend. Wereldreiziger. Wat wil je weten. De zon gaat op en ook weer onder. Net als hiér. Pauze. Net als hier. reldreiziger komt de fc Gregor. eerst binnen, en staat Je leest weleens in de krantvan die men- oog met het definitieve vergezic ;k op Arrabal. Begin oktober hebben er audities plaatsgevonden waaruit de spe- lers(sters) zijn geselekteerd. In «Picknick op het slagveld» krijgt een soldaat aan het front bezoek van vraag waarom erkende dansinstituten ouders die samen met h zijn XX^d^tlïï»dCer5 ^zondagmiddag, willen piek- is heel aardig. Bovendien het is niet Fernando Arrabal eebruikt deze ab. duur dus waarom met», zo wordt er surde skuatie om gedacht. en geweld duidelijk te Het waarom met zal na lezing van _j het bovenstaande mogelijk wat d lijker geworden zijn. Daarbij komt dat schadelijke gevolgen van onoordeel kundige en onverantwoorde lessen jazzdans aan kinderen zich pas op late re leeftijd openbaren. Dus ook een ge dachte als «Sofietje heeft toch ner gens last van», is op zichzelf wel waar maar zegt verder niets over het feit dat Sofietje later flink wat last kan krijgen van met name haar rug. Gescheiden houden Kortom, men doet er verstandi aan jazzdans en kinderen gescheiuvn te houden. Voor kinderen zijn er ande re dansmogelijkheden te over. Infor meer er maar eens naar bij een erkend dansinstituut in Tilburg of omgeving. Het koffiekonsert op zondag Tl januari om 1230 uur in de foyer, wordt verzorgd door ensembles van Het Brabants Orkest, en staat geheel in het teken van de kom ponist Peter Schat Van hem worden de volgende kamermuziek-werken uitge voerd: Two pieces opus 7, Polonaise opus 29, Anathema opus 19, Introductie en Adagio in oude stijl opus 2, Septet opus 3 en de Canto General opus 24. et is ibedc__ Zij is getrouwd met Hubert Emberg, spoedig dt een vreemde, gesloten man en van lief- Door I de tussen hen is weinig of geen sprake. Maria is ondanks haar slechte huwe lijk toch vreselijk jaloers. Zij is een zie kelijke en door haar ongewilde kinder loosheid een zeurderige en humeurige vrouw geworden, onder wie het niet Visfestival Een speciale presentatie van voortreffelijke visgerechten. Dagelijks een grandioos vismenu (7 gangen) Menu prijs 58,- Ook voor uw lunch. Voor nadere informatie en/of reservering: Restaurant «Den Schout» Oranjestraat 4 (tussen Paleisring en Emmastraat) Tel. 013-434512 - 674394 Tilburg (donderdag rustdag) Dit boeiend, dramatisch toneelstuk speelt zich af in een dorpje ergens in Oostenrijk op de Dümbergerhoeve waar Maria Schonbach de trotse heer seres is. In atelier/theater het Heks, Lannerstraat 1 in Tilburg, worden sinds begin januari om de veertien dagen films vertoond in de serie «Film Theater». Het zijn films die alle maal op een of andere manier met theater te maken hebben. Soms zijn het verfilmingen van theaterstukken, soms films van theater regisseurs of theaterschrijvers. Zo stonden er voor deze maand twee films op het pro gramma naar theaterstukken van de be roemdste toneelschrijver die op deze aarde ooit heeft rondgelopen: Shakespeare. Op dinsdag 29 januari weer zo ’n klassiek Sha- kespeare-drama «Othello», in een verfil ming van Orson Welles. Othello is het dra ma van de liefde en de jalouzie, de tragedie van het teleurgestelde vertrouwen en het verraad. Met haar werk heeft zij tot op heden een opvallende plaats ingenomen in het geheel van de dans- en theaterwereld in Europa. De optredens van de groep in België, Ne derland, Frankrijk, Italië, Zwitserland en Spanje (vaak op belangrijke festivals en/of in belangrijke theaters), hebben er mede voor gezorgd dat de produkties voor een breed publiek gebracht konden worden in de meest verschillende omstandigheden Dat Anne Teresa de Keersmaeker op een persoonlijke manier zoekt naar uitdruk kingsvormen in de dans, was al meer dan duidelijk in voorgaande treaties. Bij «Ele na’s Aria», wordt dat zoeken zeker voortge zet. Wij weten dat zij ons geen enkele zeker heid heeft aan te bieden, maar het publiek wel wil tonen wat op dat ene moment van de voorstelling, dans voor haar betekent. Het publiek komt dus niet in de eerste plaats meeproeven van een eventueel suk- De tragische liefdesgeschiedenis van de vu rige Romeo en de mooie Julia, die ondanks alles toch nog twijfelt aan haar aanbidder. Als Romeo zijn geliefde tijdens haar mid dagslaapje ontmoet, denkt hij dat Julia dood is, en maakt hij een eind aan zijn le ven. Julia wordt wakker en pleegt in opper ste verwarring eveneens zelfmoord. Romeo en Julia is vooral beroemd geworden door de prachtige pas-de-deux in dit ballet. Foto materiaal en persreakties uit het buitenland geven alle aanleiding tot hooggespannen verwachtingen rond deze voorstelling. gelegenheid voor ieder- 16 jaar, met of zonder schilderervaring, om door vakkundige docenten in tekenen, schilderen en aquarellen te worden begeleid. Op donderdag 31 januari wordt om 13.30 uur in zaal AZ 10 van de Hoge school Tilburg een lezing gegeven door Wim van der Plas. «Computerkunst» is de titel van de lezing. V.d. Plas is coördinator van de Stichting Creatieve Computer Applicaties uit Rotterdam. Ook zal Van der Plas ingaan op het tentoongestelde werk (in de ruimte van de aula) van Botschuyver, Van Rij en Wisman. Die tentoonstelling wordt de zelfde dag om 15.30 u. geopend. In de expositie worden toepassingen van eenvoudige computers op grafisch gebied gedemonstreerd. Fotografische beelden of tekeningen ondergaan in de computer een bepaald veranderings proces. Zo kan de kunstenaar bepaal de contrasten versterken, verzwakken of in kleuren vertalen. Na dit procédé wordt door de computer een nieuwe afdruk gemaakt. Een aantal foto’s zal als sequentie nen’ worden getoond om een indruk te ge- ven van de animatiemogelijkheden van de computer. De tentoonstelling wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting «Artikel» uit Tilburg. Tevens «Alice» van het Ka-theater is i stelling gebaseerd op «Alice in land» van Lewis Caroll. Het kleine meisje Alice ontmoet op een dag als ze langs de waterkant zit een konijn. Het konijn kijkt op zijn horloge en roept «oh wee, oh wee, ik kom vast te laat». Alice, niet eens verbaasd, rent achter het konijn aan een hol in, waar ze heel diep naar beneden valt. Ze valt wel kilometers diep en komt in een land terrecht waar ze de wonderlijkste avonturen beleeft. Zo verdrinkt ze bijna in een meer van tra- wordt dan weer heel groot of klein, -at op de vreemdste theevisite die je maar bedenken kunt en wordt zelfs koningin. Kortom, ze maakt zoveel spannende, ver drietige en leuke avonturen mee, dat je niet kunt geloven dat één meisje dat allemaal kan mee maken. Café-restaurant-party centre ontplooit diverse activiteiten. Gezellige cafébar waar u rustig kunt vertoeven. Specialiteitenrestaurant party centre, ontmoetings- i plaats voor de zakenwereld met zakenlunches. Rosas komt op woensdag 30 januari in de schouwburg-zaal met een nieuw werkstuk van Anne Teresa de Keersmaeker onder de titel «Elna’s Aria». Voor Anne Teresa de Keers maeker is het na «Asch» (1980), «Dase. four mouvements on the music of Steve Reich» (1982) en «Rosas danst Rosas» (1983) haar vierde choreografie. De thuisblijver reist nog altijd langs de plinten van zijn woning. Gregor is zijn ven- gehjkse dosis gecensureerde buitenwereld - toe te dienen. Met de thuiskomst van de we reldreiziger komt de buitenwereld voor het eerst binnen, en staat de thuisblijver oog in - ergezicht. Musici uit Het Brabants Orkest brengen van deze produktieve en bijzondere kompo nist. een programma met diverse werken voor kleine bezetting. Dit vermaarde Franse gezelschap ont stond in 1969 binnen de Opera van Lyon. Direkteur Louis Erlo heeft de balletafdeling van de Opera steeds zeer sterk gesteund. Hij nam Vittorio Biagj (één van de beste dan sers van het gezelschap van Maurice Béjart) als leider van het ballet-ensemble in dienst, en zorgde ervoor dat de balletafdeling ook financieel de nodige steun kreeg. hitects 7 NP De Moer l NL 35179 zouaveniaan 77 TiLBU&e. 29 januari «tart het centrum voor kunstzinnige vorming Zouavenlaan 77 een theaterprojekt voor kinderen van 8-12 jaar. Op dinsdagmiddag van 4 tot 6 uur kun je dan o.l.v. Annemarie Brogtrop 6 weken lang aan een toneelstuk werken naar het boek «De Griezels» van Roald Dahl. Wil Je meedoen of wil je meer inlichtingen bel dan 013/684333. weggeva o o kasteeltje. De moeder is een hebzuchtige teef, een treiter, een ophitser. De jeugd van de jongen is dan ook een kwelling. Het neemt nauwelijks een minder ongelukkige wending als hij in een half opgedrongen hu welijk met de varkensdochter Irina geraakt. En hier doorheen weefde Louis Paul Boon het spannende verhaal over de schat, die de jongeheer Daegeman ontdekt en wat hij er weer door verliest, en over zijn aktiviteiten tijdens de wereldoorlog als de Duitsers een afschuwelijke visite afleggen op het Kas teeltje. De Tilburgse Toneelvereniging D.O.T.O. brengt op 29 en 30 januari en op 5, 6 en 12 februari een toneelspel in vijf bedrijven dat de titel draagt«Liefde is geen speelgoed». De voorstellingen vinden plaats in café Het Molentje, aan het Rosmo- lenplein in Tilburg, en beginnen telkens om 20.15 uur precies. Het stuk is geschreven door Willem van Boxtel, de regie is in handen van Frans van Dun. De spelers zijnFrans van Dun, Coby Weterings, Ria Lanslots, Nettie Smolders, Theo Akkermans, John Hagemeyer, Wil Pistorius, Marijke Dekkers en Henny van Gooi. ses, maar wel voornamelijk meewerken aan het kreatieve proces dat zij aan het doorlo- Van «Elena’s Aria» mogen er zeker nieu we elementen verwachten worden. Zo werkt Anne Teresa de Keersmaeker niet meer met hedendaagse muziek, zoals bijvoorbeeld bij «Fase» (Steve Reich) en «Rosas danst Ro sas» (Thierry de Mey/Peter Venneersch), maar met bestaande klassieke muziek. Deze muziek wordt niet gebruikt als basisgegeven voor de bewegingen en de dans, wel als strukturele gegeven in het geheel, en als een element naast de dans in het totale drama turgische gegeven van het stuk. Zo heeft ook de keuze ojn te werken in grote zalen te maken met het werk zelf. «Elena’s Aria» wordt gedanst door Anne Teresa de Keers maeker, Michèle Anne de Mey, Fumiyo Ikeda, Nadine Ganase en Roxane Huil- rnand. Mogelijk realiseren sommige beun hazen zich dat wel maar gaan desal niettemin onverdroten voort met hun «lessen». Die lessen worden meestal gens in de mvisjes die wel eens wat jazz-dans gedaan hebben bij een er kend instituut. Van anatomie en bewegingsleer heb ben ze geen kaas gegeten, laat staan van de ontwikkeling van een kinderli- chaam. Het is dan ook niet voor niets dat erkende dansinstituten geen jazz- danscursussen voor jonge kinderen in hun pakket hebben. Vanuit hun kennis over het menselijk en kinderlichaam weten zij dat kinderen lichamelijk kwetsbaar zijn, die zijn tenslotte nog in de groei. «Nergens last van» Deze aldus ontstane lakune probe ren beunhazen op te vullen want er zijn altijd wel ouders die het leuk vin den dat hun kind aan jazzdans doet. Ouders staan echter niet stil bij de De in 1980 overleden Tilburgse kun- stenares Virginie Janssens Het ten be- J hoeve van de gemeenschap een grote e boerenhoeve na, en het was haar wens dat velen er gebruik van zouden ma- ken door er kreatief bezig te zijn. De hoeve is gelege de Charrou», d Cahors, 5 km van het dorp Limogne de ruige streek de Lot. Deze nog ont dorven streek, een van de oudst“ L bieden van onze culturele beschaving, is het land van de dolmen en de grot ten, o.a. de grot van Pêche-Merlé met zijn pré-historische muurschilderingen. De kursussen worden gegeven gedu- iden Theater BIS, afkomstig uit ’s Herto- genbosch, is zo’n twee jaar geleden be gonnen met het uitbrengen van eigen produkties. Na «Gezichtsveriies» van Dariofo en een produktie van Amandus van den Elshout, Dorothé Braam en Yvon- leder vakgebied kent zijn beunhazen, zo ook op het gebied van jazzdans. ne Starmans, is dit seizoen Peter Arts Daar waar erkende dansscholen en bevoegde docenten de grootste zorgvuldig- aangetrokken voor de regie van «Pick- heid betrachten, laten beunhazen op dit gebied zich leiden door te summiere ken- nick op het Slagveld» van Fernando nis van zaken, een dosis goedbedoeld optimisme en de kans om eenvoudig zwart bij te verdienen. Daarbij realiseren zij zich over het algemeen niet dat zij kinderen van jeugdige leeftijd onherroepelijk schades aan vooral de ruggewervelkolom aan het bezorgen zijn. grot J -historische i De kursussen wor rende een aantal weken in j augustus. De prijs kan laag gehc worden, nameUjk ƒ150,- per kt week, omdat geen winst wordt beoog In de naaste omgeving zijn voldoende betaalbare hotelletjes en campings een aantal restaurants waar tegen delijke prijs gegeten kan worden. De werken van Virginie Janssens werden indertijd regelmatig gepresen teerd door Galerie Kokon, Stations-, straat 38-40 te Tilburg. Het is deze ga lerie die heeft aangeboden om op zon dag 27 janauri om 14 uur de gelegen heid te bieden nader kennis te nemen van dit aanbod, middels persoonlijke toeüchting, foto’s en dia’s. Geïnteresseerden zijn dan van harte welkom. Degenen dié op voomoemde Milko --p- -- an. In middels is het Ballet van de Opera van Lyon uitgegroeid tot een internationaal ver maard gezelschap, dat dit theaterseizoen voor het eerst in Nederland op zal treden. Het verhaal van dit ballet is alom bekend. Globe: Carambole Nog één keer terug in de studio-zaal op vrijdag 1 februari om 20.45 uur. «Carambo le» is een sonate in vele delen voor drie ac- trices. Een serie kunststoten van Liesbeth Coops, Diane Lensink en Ingeborg Loede- man op de tafel gehouden door regisseur Kees Hulst. Schijn bedriegt Publiekstheater brengt op dinsdag 5 fe bruari in de schouwburgzaal in een verta ling en regie van Ger Thijs, het nieuwe to neelstuk «Schijn bedriegt» van Thomas Bernard. Dit opvallend nulde en ontroeren de toneelstuk wordt gespeeld door Ton Lutz en John Kraaykamp. Carrousel Woensdagmiddag 6 februari om 14.30 uur in de studio-zaal brengt theatergroep Carrousel de leuke en spannende kinder voorstelling «De jongen die teveel wist». In een hotel gebeuren vreemde dingen. Nie mand komt eruit, behalve het slimme jon getje Billy. Voor kinderen vanaf 7 jaar. Boon haalt duchtig de hekel over de Net ZO lief een aap nostalgie van die goede oude tijd. Want zelfs het leven van een welgestelde ging toen Theatergroep Carrousel komt op donder- van de wieg tot het graf door een onafzien- dag 7 en vrijdag 8 februari m de studio-zaal baar dal van kommer en ellende. Zo ook het °m 20-45 uur, met de nieuwe produktie leven van de heer Daegeman, spilfiguur van «Net zo Hef een aap». Goed ontvangen het gebeuren. Vader Daegeman behoort tot door de pers. Ook bij een kleine zaalpro- de laagste en armste landadel. Vergeten, duktie kun je voortaan ontspannen lachen, weggevaagd vegeteert hij maar wat in een Globe: De Redders n. ™~.cjer is hebzuchtige ophitser. De jeugd van °P donderdag 7 februari komt Globe is[|ing Het voor de laatste keer met het toneelstuk «De i. 'i.i.:-. Redders» van Gerrit Komrij in de schouw- burg-zaal. Elf personen zoeken iets, dat door de twaalfde verborgen wordt gehou den en aan de dertiende toebehoort. Regie: Gerardjan Rijnders. lomeo en Julia» door het Ballet van de Opera van Lyon, zal ongetwij- dit theaterseizoen worden. Het Ballet van Lyon danst dit avond- g 25 januari in de schouwburg-zaal in een choreografie van Gray gebruik van zouden ma- kreatief bezig te zijn. De Zy »en in het gehucht «Mas ou», 35 km ten oosten van km van het dorp Limogne in streek de Lot. Deze nog onbe- lichtingen verknjgen bij Keulemans en Sjef Voets, 5384 HH Heesch, 4563. Kees van de Ven alle reparaties maatwerk eigen atelier bewaring moderniseren Tilburg - Nieuwlandstraat 3 013-426617 Brabants Orkest Op vrijdag 1 februari verzorgt Het Bra bants Orkest een konsert o.l.v. dirigent Er- zeeéyboeiende toneelavond zorgen met de nest Bour m.m.v. Lucia Meeuwsen (so- opvoering van «Het loon van Boon». Een praan). Op het programma staan drie wer- toneelproduktie gebaseerd op het boek ken van Peter Schat: «Serenade voor strij- «De mémoires van de heer Daegeman» kers», «Het vijfde seizoen» en «Symfonie van Louis Paul Boon. De snijdende humor no. 2». van IxMiis Paul Boon wordt door BENT in »-* een gruwelijke grap tot leven gewekt Globe: Carambole De komponist Peter Schat (1936) behoort tot de meest suksesvolle komponisten die ons land rijk is. Hij is de enige Nederlandse komponist van wie een opera (Houdini) in de Verenigde Staten is uitgevoerd. Peter Schat is een leerling van Kees van Baaren, en nu zelf docent hoofdvak kompositie aan het Koninklijk Conservatorium. Schats eer ste komposities dateren uit het eind van de jaren vijftig. Zijn stijl ontwikkelde zich van seriëlisme en aleatoriek, tot een geheel eigen idioom dat hem zowel kritiek als bewonde ring bracht. De laatste jaren is in zijn werk de terugkeer van melodie en harmonie te konstateren, en zijn verwantschappen met de laat-romantici evident. In zijn tweede symfonie zijn er zelfs enkele referenties aan Tsjajkovsky. Peter Schat heeft altijd de schijnwerper op zich weten te richten. Niet alleen met zijn muziek, maar ook met zijn sterke maat schappelijke betrokkenheid en aktieve

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 13