Een dubbel jubileum! Vooruitzichten gunstig voor Middenbrabantse economie Theo iHisip KNIP UIT! :e eens 9 9 'w SABENA OPRUIMING Wassing 25 jaar directeur SUPERKOOPJES In VIDEO KLEUREN-T.V. STEREO gemakkelijke betaling 35 jaar raptim -- 10-jaar Tilburgs Danscentrum Feestelijk dansweekeinde bij Tilburgs Danscentrum „Het Sparrcndaal” bv KNIPPATRONEN DEMONSTRATIE Donderdag 17 januari 1985 - pagina 7 ari 1985-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Dubbel jubileum Vervolg van blz. 1 Raptim: 35 jaar vervoer van missionarissen en zendelingen. 5t LX50, 1500,- f eiken 1500,- Reisverhalen L998,- elken L500,- L150,- Loop 60, tel. !500,- paus dan de Heuvelring bestaat 35 jaar. J Bergstraat SS, Loon op Zand. Tel. 04166-3192 (op woensdag gestoten) ALLE KOOPAVONDEN GEOPEND t 1198,- 198,. !Ï9,- HOEFSTRAAT 145 - TILBURG Telefoon 432163 1345,- >500,- n bij Piusdam. s Danscentrum wil door van dit dansweekend januari i in het jter- Ka- van :uwe ankstel teder. B995,- t GRATIS: Iedere bezoekster ontvangt 10 modellen plus patronen! A Hit! MOESSCHOTEN kleuren-T V-video Zijn 1 —rtbedrijf W£ /-ivnt jaar 1“- lid van de sim en vans recteur. ralrlook. L998,- tel prima kwaliteit het Tilbt richt op 1 ploma’s. santé Raptim aan ing tot een van alle i aan ieder- en aandacht Missie en zending Theo Wassing werd op 17 januari 1928 geboren. («We hebben dus eigen- lijk driedubbel feest», merkt de heer Wassing vergenoegd op). Hij nam sa men met twee broers na de oorlog het et waren moeten plaats in Amerikaanse id over han< steeds een De Stichting Tilburgs Danscentrum viert dit jaar haar 10-jarig bestaan. In dat kader wordt het komende weekein de een activiteit georganiseerd waaraan leden en niet leden van het Danscen trum kunnen deelnemen. Op zaterdag 19 en zondag 20 jt organiseert het centrum dansdagen haar studio's die zich bevinden in Toneelcentrum BCA aan de Ringbaan Oost 8. Rest. «De Korenbeurs», Heuvel 24, Tilburg dinsdag 22 en donderdag 24 jan. aanvang: 10.00,14.00 en 19.00 uur Onkostenbijdrage: 7,- laal te heel En op vood. I ze groep een i dame was Tij rol speel Hitchcocl Maar het zat Claudi son en Dhr. Th. H. Th. Wassing viert zijn 25-jarig direkteursjubileum )tim bestaat J is het bedri id. Behé i in Tilt toor in Bij Raptim in Tilburg is het a.s. vrijdag dubbel feest. Op de eerste plaats bestaat de Raptim-organisatie 35 jaar. Ten tweede viert men het 25-jarig jubileum van directeur Th. H. Th. Wassing. Een mooie gelegen heid om het werk van het reisburo aan de Heuvelring eens nader te be lichten. me aan deze gastlessen kan telefonisch worden gedaan met nummer 013- 331845. Het Tilburgs de organisatie luister bijzetten aan haar 10-jarig jubi leum. Loji.viingsplannen ïsteld. Mr. van Spaendonc .e TROP’s niet 0Vr---’ dat hierdoor de verwachtingen worden opgeschroefd en re- tot dé taak van de KvK de heden met wat meer nucht beschouwen. Ook kan de f rol spelen als initiator 1 als stimulator van niet Blijf warm in BONT Nu extra voordelige prijzen voor onze uitgebreide kollektie. Prima garantie en service Jvtinkfarnu dat er J hun reizi ken. Afgelopen jaar he 50.000 missionarissen en zendelingen 4 om een idee te geven van 4 an die «subsidie» kan ik -J.000 passagiers sa- 30 miljoen gulden bespaard heb- Tien jaar Danscentrum Het Tilburgs Danscentrum is een in stituut voor kunstzinnige vorming dat in 1975 door Frank Polak, Toos Mut- saers en Mariet Reijnders werd opge richt met als doel de dans in Tilburg een duidelijk eigen gezicht te geven en de kwaliteit van het dansonderwijs te verhogen. Het Danscentrum is thans uitge groeid tot een niet meer weg te denken begrip in de Tilburgse samenleving. Het Tilburgs Danscentrum wil meer zijn Zijt het dans binn on de He t Ontwikkelingsplannen Nu zijn voor alle provincies op ini tiatief van het ministerie van Economi- sche Zaken Toeristische Recreatieve Ontwikkelingsplannen (TROP’s) sa- t mengesteld. Mr. van Spaendonck is r met die TROP’s niet overgelukkig. Hij ^ro meent dat hierdoor de verwachtingen I te hoog kent het mogelijkheut heid te be~* 1 mer een ‘eten en atieven. i In het verloop r de KvK-voorzitte t tieven-J i de met toestand op tisch was. Menij gevolge van de o siegebied. Mr. van Spaendonck denkt niet dat deze «informele economie» de komen de tijd een geringer aandeel in de tota le economische bedrijvigheid zal ne men, integendeel, de tendens naar meer vrije tijd, dalende inkomens en groeiende werkloosheid zullen de varte sector alleen maar doen toene men. Een oplossing voor dit niet-gerin- ge probleem kan de KvK-voorzitter niet zo een twee drie geven, wel wijst hij op mogelijkheden, iets te onderne men in de richting van het goedkoper maken van de factor arbeid. Haag - is overigens 4 1 - zijn er nu Montreal en 4 jn zelfs maa r heeft Raptir 120 agenten over de gehel brdt van en naar 70 lan logen. En dat gebeurt niet ddels chartes, maar via J- jndiensten. zroegen wij c «Je zou eigenlijk ki het werk v uit bestaat om bij de luchtvaartm. schappijen voor de missionarissen speciaal tarief te bewerkstelligen, zijn allerlei goedkope tarieven voor bijvoorbeeld studenten of bejaarden of zakenlieden, maar niet voor mis rissen en zendelingen. Nou, wij zorgen daar wel voor. Wij onderhandelen vooral met de KLM en Al-Italia om een soort subsidie los te krijgen. Dat is ook de reden, dat er zoveel missiona- die hun reizen via ons boe- tebben wij ruim 4 g waren dus con- >54 werd Wass’ dat verminderuv Wassin a Bij spoedeisende gevallen, wende men zich tot zijn huisarts op het praktijkadres. HUISARTSEN GOIRLE De dienst loopt van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u. Zo mogelijk om 12.00 of 17.00 u. op het praktijkadres van de dienstdoende Raadpleeg voor het adres van de dienst doende arts uw eigen huisarts. HUISARTSEN MOERGESTEL Dienstvrijdagavond 17.30 u. tot maandag ochtend 8.00 u. zaterdag 19 en zondag 10 januari: v. Delft jr., Oisterwijkseweg 67, Moergestel, tel. 04243-1424. TANDARTSEN De weekenddienst gaat in op zaterdag om 8.00 u. Er zijn zowel op zaterdag als op zon dag 2 spreekuren, nl. van 12.00 tot 12.30 u, en van 17.30 tot 18.00 u. Sauerbom, Ollandse 630473. APOTHEEK WEEKENDDIENST Lange dienstdag en nacht geopend. 18 januari tot 25 januari: v. Gorp-Simonis, Veldhovenring 95, tel. 426234; v. Gorp, Broekhovenseweg 27, tel. 360130. die vliegtochten maakten en reisburo Wassing specialiseerde zich dan ook in dat soort vluchten. De heer Wassing kan zich die tijd nog levendig voor de T’k ë6081 halen «We vlogen toen éénmaal le,‘J per maand met charters van de KLM 11 er’ naar Afrika en éénmaal per maand m“t charters van Martin-Air naar het rre Oosten. De toestelletjes waren klein. In zo’n Dakota - een DC-3 - konden we 19 passagiers vervoeren. Dat bracht ons op hooguit 7.000 pas sagiers per jaar. En die vluchten duur den toen heen en terug 10 dagen. We vertrokken dus met 19 missionarissen vanuit Amsterdam en maakten dan tussenlandingen in Nice, Rome, Cairo, Karthoem, Juba en Entebbe om ten slotte na 5 dagen aan te komen in Tha- bora in Tanzania. Vervolgens namen we weer 19 missionarissen via dezelfde route mee terug. Men moet niet verge ten dat er in die tijd alleen overdag ge vlogen kon worden». van zijn jaarrede stipt ter voorts de perspec- aan voor de regionale industrie, problemen van de detailhandel in 5t name Tilburgs oude wijken en de begeleiding die de Kamer geeft aan een groeiend aantal «starters» van nieuwe bedrijven of bedrijfjes in de re gio: wekelijks nemen zo’n 20 a 25 per sonen deel aan de hiertoe door de Ka mer georganiseerde cursussen. De heerAVassing heeft niet alleen veel verstand van het missiewerk, maar hij heeft ook zo’n beetje heel de wereld gezien uit hoofde van zijn beroep. Ar van 1948 reisde Wassing interconti nentaal. «Toen was dat zeker heel bij zonder, ja. Ik kan me herinneren, dat we in de vijftiger jaren visa op moesten gaan halen in Den Haag voor de men sen die hun kinderen in Canada wil den bezoeken. Op een van die tochtjes - we gingen met volle bussen - reden we voor de aardigheid langs Scheve- ningen. Er was toen een man bij die voor het eerst van zijn leven de zee zag en lakoniek opmerkte «Potdomme, wat heeft het hier geregend!» Die mensen waren nog nooit erg ver van allemaal huis geweest. Het was voor hen dan issie hard genoeg 0Ok meestal een bijzonder grote erva ring om naar een land als Canada te gaan. En andersom heb ik het e ook wel meegemaakt. Dat we uit Papua Nieuw Guinea ophaalden, jgelijk die voor het eerst sinds jaren op va kantie naar huis gingen. Er was een zuster bij die nog nooit een lift had ge- zien en er ook beslist niet in durfde. Ze 1 oename zwarte sector _g dan te voet naar haar kamer op Een duidelijk inzicht in de omvang de 17de verdieping van het hotel waar van die zwarte en grijze sector bestaat we overnachtten». tot nu toe niet, laat staan dat er een ef fectief wapen tegen is gevonden. De omvang van de zwarte economie wordt geraamd op 5 tot 10% van het natio naal produkt; bij het woningonder- houd echter is het aandeel van het «zwart produkt» veel groter en vormt zo’n 30% van de totale arbeidsbelo- ning. Als de heer Wassing zo eenmaal be gint te vertellen, komt er geen einde aan. Zijn reisverhalen blijven interes sant. Wassing zag niet alleen veel van de wereld, maar ontmoette ook allerlei beroemdheden. Nog één zo’n mooi verhaal ter afsluiting «Ik heb vróeger ook heel wat georganiseerde reizen ge leid. En op een keer gingen we naar Daar werd ter ere van on- 1 diner gegeven. Mijn tafel- ïppi Hedren, die de hoofd- ;lde in «Birds» van Alfred ck. Dat was al een hele eer. t hield niet op. Tegenover mij rudia en mensen als Rock Hud- 1 Charlton Heston waren ook Reizen is interessant. Maar reizen verkopen is ook een boeiende aangele genheid. Dat heeft de heer Wassing wel bewezen in de 25 jaar dat hij direc teur van Raptim is. Onze felicitaties Theo van Drunen Informele economie Een aspect waar van Spaendonck tenslotte ruimschoots aandacht aan besteedt, is dat van de zogenoemde «Informele economie», ook wel be kend als «het grijze circuit», de beun hazerij en in elk geval door de bona fi de ondernemer beschouwd als een ern stige en bedreigende vorm van on rechtmatige concurrentie. Die infor mele bedrijvigheid doet zich in vele vormen voor: door beunhazerij in de bouw, bij de «huiskapper» die in schuur, garage of woonkamer illeaal zijn of haar bedrijf uitoefent ten koste van de gevestigde kapsalons. En niet te eigenlijk vergeten het veel voorkomende uitoe- e zusters tenen van horeca-activiteiten in kanti- ophaalden, ne van sportverenigingen, buurthui zen op va- zen> e-d- ,v les r leidir 1st, om 14.00 1 ieerts een les in d* orgt u lans. openbare lessen door en >rdt op een groot video- ït beeldverslag getoond van Lvilingen van het danscentrum n 12.00 en 13.30 uur) en van .00 uur). Iedereen die belang- leeft voor de activiteiten van Danscentrum is van harte leze dag. Op zondag is het de beurt aan Toos Mutsaers. Zij zal een aantal lessen ver- l zorgen die muzikaal worden begeleid door Etienne van Sas op drums en Mi- chel Cornelissen op percussie. F Voor amateurs beginnen de lessen om 10.00 uur en 13.15 uur en voor ver- gevorderden en docenten om 11.30 uur en 14.45 uur. Aanmelding voor deelna- Raptim De klandizie van de missiehuizen in het zuiden van ons land was groot. Maar toch had reisburo Wassing te kampen met concurrentie van een soortgelijk reisburo in Den Haag. Dat reisburo heette Raptim en was in 1949 opgericht. «Raptim» betekent in het Latijn niet alleen «snel», maar was te vens een afkorting van Romana Asso ciatie Pro Transvehendis Itinerantibus Missionariis. Vrij vertaald betekent ssing vergenoegd op). Hij nam sa- datRomeinse Vereniging voor het 1 met twee broers na de oorlog het Internationale Vervoer van Missiona- ier over. Het waren rissen. Het was een stichting, opgericht sen en zendelingen door paters, met als doel voordelig en Het moge duidelijk zijn Taptim be staat 35 jaar en de heer Theo Wassing is er 25 jaar directeur van. Wij vroegen de jubilaris of het missie- en zendings- vervoer nu wel zo rendabel is in een tijd, dat er alleen maar minder missio narissen komen. Wassing «Je zou wel denken dat het missiewerk afneemt, maar dat is zeker niet het geval. Het missiewerk in Nederland neemt welis waar af en vormt dan ook slechts 4% van ons werk, maar het missiewerk in het buitenland - en dan vooral Ameri ka - neemt toe. Dat heeft allemaal met vergrijzing te maken. Vanuit Neder land komen er steeds minder missiona rissen. Maar in de Verenigde Staten zijn er steeds meer dominees die voor een poos naar een missieland gaan. Na drie jaar keren ze dan bijvoorbeeld te rug en dan moeten er weer andere mensen hun plaats innemen. Het ver voer van Amerikaanse zendelingen neemt dus hand over hand toe. Daar bij komt dat er nog steeds een groei is van de ontwikkelingshulp. En ontwik- kelingsmedewerkers worden vaak aan getrokken door de missie, zodat ze toch vaak met ons naar hun bestem ming reizen. Die samenwerking tussen ontwikkelingshulp en missiewerk vind ik overigens heel goed. De missie blijft bepaalde projecten voortdurend bege leiden zodat er een degelijke continuï teit is. En ontwikkelingshulp is er elke keer voor een paar jaren, zodat er weer nieuwe ideeën en inzichten gebruikt worden. Het is alleen jammer dat er toch regelmatig leuke plannetjes de mist ingaan. Zo weet ik bijvoorbeeld dat er eens aan een bepaald land 40 autobussen voor het stadsvervoer wer den geschonken. Een prima geste, wa re het niet, dat het betreffende land niet genoeg geld had om vervangings- project onderdelen te kopen. Dus als er een initiate accu kapot ging, dan werd die uit een andere bus gehaald, die dan niet meer kon rijden. Je kunt je voorstellen, dat het spoedig met die 40 bussen gedaan was. Zoiets vind ik echt jammer». Vroegste geschiedenis Het was in 1919 dat de heer H. Was sing het transportbedrijf Wassing op richtte. In die tijd was het personen vervoer per vliegtuig nog tame’ uniek. Het is dus niet zo verwonov»- lijk, dat het boeken van vluchten en het voeren van een soort reisburo nog y vaak behoorde tot het werk van trans- VUir portbedrijven. Zo ook bij Wassing in 1924 werd het transportbedrijf verrijkt met een reisburo. De huidige directeur, Th. Wassing, (zoon van bovengenoemde H. Wassing, haalt vol trots vliegtickets te voor- 5 schijn die nog door zijn vader zijn uit- jjgeschreven. We komen namen tegen Ivan rijke en bekende Tilburgers, die 'per vliegtuig buiten de landsgrenzen gingen. Th. Wassing«De meeste ‘mensen hier in de jaren ’20 waren niet verder geweest dan Den Bosch of Ve ghel. Het was dus zeker heel bijzonder om naar het buitenland te gaan. En nog interessanter werd het, wanneer je met een vliegtuig ging. Een vlucht naar Londen kostte toen bijvoorbeeld 46 gulden. En dat was heel veel in die tijd. Je was zelfs als passagier een soort pio nier, want je kon je niet verzekeren voor vliegreizen. Een vliegreis nam je op eigen risico». ‘betrouwbaar vervoer te bewerkstelli gen voor missionarissen in een tijd dat de toestand op verkeersgebied chao- lige missionaris zat ten oorlog vast in zijn mis- HUISVROUWEN OPGELET! slechts 2 dagen in Tilburg Eindelijk kunnen alle vrouwen, ook k zonder eindeloze lessen, thuis hun eigen patroon knippen, voor de W hele familie. F Geen langdurige cursus Geen rekenen Geen raderen Elk patroon voor u al berekend. U werkt naar eigen figuur, naar eigen maat, of u nu maat 42 boven en 44 heupwijdte, brede of smalle schouders, lang of kort lijf hebt, ieder model past uitstekend. Bezoek onze patronen-knipcursus, zonder enige verplichting. Duur van de demonstratie: 1 uur. Rome Wat opvalt aan alle missiereizen, zo wel van reisburo Wassing als van Rap tim, is, dat de vluchten altijd over Ro me gingen. De reden daarvoor ligt voor de hand. De missionarissen wil den, voor ze jarenlang hun goede werk zouden verrichten, graag op audiëntie bij de paus. Dat was dus ook een vast programmapunt. De heer Wassing ver telt er vol trots over «In 1960 zouden we op een woensdag op audiëntie gaan. Maar door technische proble men konden we niet op tijd aanwezig zijn. Nu is het zo, dat de paus in zijn speech altijd een paar woorden richt tot zo’n groep missionarissen. En als de paus dan uitgesproken is, dan wordt er door die mensen geapplaudi- seerd. We speelden nog even met het idee om in Rome een groepje willekeu rige geestelijken op te trommelen, zo dat die zouden kunnen applaudiseren. Maar die ondeugende inval durfden we toch niet uit te voeren. Daarom belden we de pauselijke administratie met de mededeling, dat de speech van de paus aangepast zou moeten wor den. De paus wilde echter weten, wan neer we dan wél aanwezig konden zijn. Dat was 24 uur later. Toen heeft de paus voor onze groep een speciale audiëntie gehouden en sindsdien deed hij dat altijd en ook de pausen na hem hebben die traditie gehandhaafd». Twintig jaar later, in 1980, gebeurde er nog iets bijzonders. Het Italiaanse kantoor van Raptim bestond 25 jaar en de paus gaf ter gelegenheid daarvan een extra lange speech. De tekst van die toepraak verscheen de volgende dag in zijn geheel in «L’Osservatore», de krant van het Vaticaan. De heer Wassing heeft die krant bewaard en wij kunnen ons er dan ook van over tuigen, dat de paus zeer lovende woor- den gesproken heeft over het werk van Raptim. 35 jaar Raptim bestaat nu dus 35 jaar. die tijd is het bedrijf veel veranderd uitgebreid. Behalve de Nederlan kantoren in Tilburg en Den het kantoor in Tilburg is n hoofdkantoor geworden ook kantoren in Rome, Brazilië. In Brazilië zijn zelfs maar liefst 5 kantoren. Verder heeft Raptim nog ruim 120 agenten over de gehele wereld. Er wordt van en naar 70 lan den gevlogen. En dat gebet kaptim en Wassing waren dus con- meer middels chartes, maar via de ge- 4 currenten. Maar in 1954 werd Wassing wone lijndiensten. Hoe werkt dat een Raptim-agent en dat verminderde dan vroegen wij de heer Wassing uiteraard de concurrentie. Wassing «Je zou eigenlijk kunnen zeggen, dat had ondertussen ook andere activitei- het werk van Raptim er hoofdzakelijk ten. Er werden namelijk zogenaamde uit bestaat om bij de luchtvaartmaat- j «bezoekreizen» georganiseerd voor schappijen voor de missionarissen een ouders van emigranten, die hun kinde- speciaal tarief te bewerkstelligen. Er 4 ren in Canada of Australië wilden be- zijn allerlei goedkope tarieven voor 4 zoeken. Op de eerste vlucht naar Ca- bijvoorbeeld studenten of bejaarden of 4 nada ging Mgr. Bekkers mee. Maar zakenlieden, maar niet voor missiona- 4 ook op dit terrein werd Raptim vanaf 1958 concurrent voor Wassing. De op lossing kwam definitief toen Raptim op 1 januari 1960 het reisburo Wassing kocht. De heer Th. Wassing werd als directeur aangesteld van het Tilburgse rissen zijn kantoor. Zijn broers namen het trans- 1 portbedrijf Wassing onder hun hoede. Acht jaar later werd de heer Wassing vervoerd. En c algemene directie van Rap- de grootte van die taf 1974 was hij de enige di- zeggen dat die 50.( men ben. En dat is uiteindelijk geld, dat ze in de missie har nodig hebben». Het is sinds de oliecrisis van 1972 dat Raptim niet meer met charters maar met lijndiensten vliegt. Op dat moment werd het plotseling mogcïjk de hele wereld te bereiken. Het bete kende dan ook, dat het aantal passa giers sterk toenam. Was het eerst nau- zien welijks mogelijk om 7.000 missionaris- ging sen op hun bestemming te brengen, nu zijn het er 50.000 per jaar. En dat aan tal neemt alleen nog maar toe met zo’n 10 tot 15 per jaar. Reisburo Een aparte tak van de Raptim-orga nisatie werd in 1972 een all-round reis- buro onder de naam Raptim Neder land B.V. Dat reisburo biedt uitsteken de en goedverzorgde reizen aan met bestemmingen over de gehele wereld. - Daarnaast heeft het reisburo nog enke- Hollywc le bijzonderheden, waarvan de speciale -- aandacht voor Turken en Marokkanen het meeste opvalt. Raptim Nederland B.V. organiseert reizen van en naar de thuislanden van deze mensen en heeft als extra service folders uitgegeven in het Turks en Marokkaans. Op die ma nier wordt er veel onzekerheid en wan- aanwezig» trouwen bij de buitenlandse werkne mers weggenomen. En om de zaak he lemaal goed te regelen, heeft het reis buro Raptim een middag in de week twee tolken, zodat Turken en Marok kanen in hun eigen taal te woord kun nen worden gestaan. weg te denl imenlevin° in Tilburgs Danscentrum wil m 1 dan een traditionele dansschool, beschouwt het als haar taak, naast aanbieden van cursussen op alle nsgebieden, om de dansbeoefening men het reguliere en buitengewoon ierwijs te introduceren. riet Tilburgs Danscentrum heeft in princijje voor iedereen airsussen, van vijf tot zestig jaar, meisjes en jongens, mannen en vrouwen, beginners en ge vorderden. Dansexpressie, tapdansen, klassiek ballet, volksdansen, caractère, moderne dans, dansgeschiedenis, in- dianse en Spaanse dans. Voor gevor derden bestaat de gelegenheid om aan voorstellingsgroepen deel te nemen. De deelneming aan een cursus bij >urgs Danscentrum is niet ge- 1 het behalen van graden of di- Ook is het doel van de dan te vorming niet om deelnemers voor te bereiden op toetredir vakopleiding. De vorming deelnemers staat centraal en een wordt de nodige tijd besteedt. Personen die belangstelling hebben om meer te weten van het Tilburgs Danscentrum en de cursussen hiervan kunnen contact opnemen met het buro van het Danscentrum, Ringbaan Oost 8, tel. 013-432772/331845. DIERENARTSEN ZATERDAG EN ZONDAG Rasenberg, Bosscheweg 110, tel. 331648, alle afspraken, ook voor dierenkliniek, NS-plein. v. Weelden, Oerlesestraat 125, tel. 425529. Riel en Bakx, tel. 674590. Dierenkliniek Stokhasselt, tel. 5,54132. Dierenkliniek Boerhaave, tel. 366258. Dierenkliniek v.d. Brink-Laugeman, Capucijnenstraat 76a-76b, tel. 432867- 420274. Op zaterdag zullen door de eigen docentes van het danscentrum open- bare lessen worden gegeven en op zon- dag zal een van de mede-oprichtsters van het danscentrum, Toos Mutsaers gastlessen verzorgen. Tijdens het weekeinde is er een «danskaffee» inge- richt en is er gelegenheid videobeelden te bekijken van de laatste twee voor- stellingen die het danscentrum in de Tilburgse stadsschouwburg verzorgde. Tevens is er een informatiestand en is de Balletwinkel Allerhande uit Tilburg aanwezig met een stand. Het programma begint zaterdag om 11.00 uur met een openbare les klassie ke dans door Sharine Quast, om 12.30 uur vindt de les «moderne dans» plaats onder leiding van Sharine Quast, om 14.00 uur geeft Karin Geerts een les in de jazzdans en om 15.00 uur verzorgt Betty de Vroe een t les kinder-jazzdans. t Tussen alle 1 na afloop wor scherm het t de voorstellir in 1983 (om 1 1984 (16.00 stelling he^., het Tilburgs 1 welkom op de Op zondag Mutsaers. Zij zorgen door El chel Cornelissen op peren Voor amateurs beginr bedr voor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 7