Problemen rond de nieuwe brandweerkazerne 6 3 3 liner 0? 6? ir 2» x|/rJ/|\U xU 4/ 9« Buurtbewoners voelen zich genomen TIPS - 4495.- RESERVEREN J GELD VERDIENEN Gemeente geeft vergunning voor afschieten schadelijke vogels 1 R" a K Bericht uit Matagalpa, Nicaragua Sky Channel op kabel-T.V. in Tilburg er 1984 - pagina 6 Donderdag 20 december 1984 - pagina 7 DETILBURGSE KOERIER De nieuwbouw gezien vanaf de Noordhoekring. na.c. tegen de hellin- tijn gebouwd van karton, m opend) nm h Tel 42 60.42 Jules Verneweg 104 De bouwploeg op reis el dra keuze istèlijk ed erst 24 lot meen edaal door ■tssewijn en waar- %eveer zelfde werd ciaal er en muur t tot de I de wier van is voor een beperkt tot kraaien, /en. Boven- teleurstelling, Tomen voelen, vo toon. Niet zont rechtstreekse verkonn worden op maat genia, dubbele dichting teger vragen geen onderhou Renoveer en isoleer voor eens en altijd er nog het probleem ing. Gemiddeld 3-rnaal de brandweer uit. Dat bellengerinkel op :in en mededelin- De nieuwbouw gezien vanaf het Burgerpad nabij de Centrumschool en de Noord- straat In Oude Warande, Vredelust en Heidepark (rond de Bredaseweg) heerst een ware plaag van eksters, kraaien en Vlaamse gaaien. De overlast die deze vogels veroorzaken, is zo groot dat het college van burgemeester en wethouders heeft be sloten een vergunning uit te geven om deze vogels in de genoemde gebieden af te schieten. rrios, .~b zijn arm, op de stoffi- manda en allerlei beesten en veel echter ning" maa commanc Grijze, witte of zandkleurige softllne keuken In moderne ronde vormgeving. Kompleet met wit of bruin fornuis (Etna) afzuigkap geïntegreerd (Etna) softllne werkblad 4 cm dik en emaille spoelbak. Kompleet (zonder elndregeal) aanne- bewoners van de wonin- westzijde van de Noord- ien grenzen aan het brandweerkazerne, binnen korte tijd met de bouw van urw muur zou bestaan uit steens bouwsel van 1 meter laar bovenop een metalen leter hoogte. In totaal 4 Achter die mui ,rOn "'^arin het December aanbieding^ C. van Tilburg Keukens B.V. Zomerstraat 49b, Tilburg. Tel. 013-363080 Ook vestigingen in Eindhoven Breda - Helmond - Roosendaal - Ittervoort 3RD ^UM M 54 jmiddag geweren. De vergunning jaar af gegeven en wordt het afschieten van eksters, Vlaamse gaaien en houtduivei dien mag er slechts tussen zonsopgang en 9 uur ’s morgens geschoten worden. Het gaat hier namelijk om voor pu bliek toegankelijk terrein. Het afschie ten van de vogels zal voornamelijk in het voorjaar plaatsvinden, omdat dan de schade voor de overige vogels het grootst is. De gemeente zal aan de eigenaren van de aangrenzende gebieden (Pius- oord en Broeders Penitenten) voorstel len ook een dergelijke vergunning af te geven. KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN <oop af fabriek enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) emaakt eigen vakkundige montageteams enen tocht ook in elke kleur leverbaar )u(l raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Op maandag 20 augustus om 11.30 uur werd met veel ceremonieel vertoon de eerste paal de grond ingeslagen voor de nieuwbouw van de brandweerkazerne aan de Noordhoekring, Fabrieksstraat en achterzijde Noordstraat. Burgemeester Let- schert was bereid gevonden zich op die snikhete maandagochtend te hullen in een gele plastic-werkjas, rubberen laarzen en een oranje helm. Aldus gekleed, verrichtte hij onder het toeziend oog van de vele aanwezigen deze historische daad. Niemand van de aanwezigen kon toen bevroeden dat, in tegenstelling tot het gemak waarmee deze eerste paal de grond in ging, er enige tijd later lastige problemen boven zouden komen drijven die zich met minder gemak laten behandelen dan die gewillige paal. Die problemen hebben te maken met geluidsoverlast, luchtverontreiniging, bouwvergunningen, hinderwetver gunningen en zeker niet als laatste: voorlichting aan buurtbewoners die volgens die buurtbewoners zelf als «allerbelabberdst» wordt gekwalificeerd. is vanwege de bezuinigingen. Dat neemt niet weg, zo menen de buurtbe woners, dat de gemeente ook rekening te houden heeft met hun belangen. Het opheffen van de bouwstop en het niet-betrekken van geluidsdeskun- digen bij de bouw druist regelrecht te gen die belangen in, aldus de buurtbe woners. ia. ing verloopt, zullen wij over enkele weken een tenslotte een algemeen verslag. a duurde 2 da- met de trein vandaar werd douche en volgende In Heide Vlaar, gen schen verstoring wicht g__r dien brenj ven) veel s sen toe. De gemeente wil de overlast beper ken door een vergunning exartikel 8 van de jachtwet te verlenen. Dit is in middels gebeurd. Het terrein is niet zo groot, dus kan worden volstaan met één vergunninghouder. Deze mag zich laten vergezellen door drijvers zonder mag Ik nu zo op ’t eind van 't Jaar eens 'n extra goe de tip geven», zegt Cees van Tilburg. «Als u plannen hebt om In 1985 uw keuken te veranderen of te verbou wen, reserveer dan nu vast de keukenlevering vla onze zaak. L Dat bespaart u voel geld, want volgend jaar worden alle keukens In prijs ver hoogd. Daar kan zelfs Van Tilburg niets aan doen. Re serveer dus nog tot 30 dec. tegen oude prijs. Voor leve ring wanneer u maar wilt In 1985. U hoeft zelfs nog geen defi nitieve keuze te maken uit kleur of model. -Wel snel beslissen, want na 30 dec. a.s. Is hot te laat». i de Oude Warande, Vredelust en depark roven eksters, kraaien en tmse gaaien zoveel eieren van jon- van zangvogels en andere be- lermde vogels, dat van een ernstige ring van het natuurlijk even- gesproken kan worden. Boven- igen ze (samen met houtdui- schade aan landboüwgewas- maanden is de bouw jaar dit land en er kv I uitvoeni De Tilburgse Radio en T. V. zaken worden nu al bestormd door klan ten die met het afstellen van hun T. V. problemen hebben. Natuurlijk willen deze bedrijven U daarbij van dienst zijn. Of dat vóór Kerstmis nog kan gebeuren, zoals vaak de wens is, is niet altijd zeker. Zij vra gen daar begrip voor. Slijptollen november, met de gemeente en de brandweer bleek er plotseling een an- J— probleem de kop op te steken. Bij het geluidsonderzoek was niet meege rekend dat op de binnenplaats van het terrein regelmatig autowrakken met slijptollen bewerkt g oefening van de brar slachtoffers uit hun ii gen de wijken, barrios, tegen de hellin- sitie te bevrijden. Volgens de com- gen. Deze barrios zijn arm, op de stoffi- mandant van de brandweer zou dat ge paden lopen allerlei beesten en veel echter niet zo’n vaart lopen. Die oefe- kleine kinderen. ningen vonden maar eenmaal in de 3 In de barrio Walter Mendoza gaan de maanden plaats. De informatie van de 17 een school bouwen. Toen ze voor het commandant bleek echter niet juist en eerst naar de wijk gingen, moesten ze °P diezelfde vergadering deelde hij na wel wennen. In de wijk is bijna geen enig beraad mee dat er 2 tot 3 keer in elektriciteit, er is geen stromend water de week geoefend zou gaan worden. en de kippen en varkens lopen in en Er kwam een nieuw geluidsonder- rondom de huisjes. zoek en bet lawaai bleek te veel te zijn. De huisjes zijn gebouwd van karton, De brandweer heeft daarop besloten hout en steen. die oefeningen maar in een van de In Walter Mendoza is ieder van de werkplaatsen binnen te houden. Piepertjes Tenslotte is van de alarmering r“*r 24 uur rukt Gv t gepaard met het brandweerterrein vu uicuvucmi- gen die verstrekt worden door luid sprekers. De buurtbewoners vragen zich af of die alarmering niet meer aangepast kan worden aan de techni sche verworvenheden van onze tijd. Kafee Karree zich kan dragen en zeer geluidsvrien- delijk zijn. Dit schijnt echter niet haal baar te zijn, om welke reden dan ook. Bouwstop Kortom: het zit de buurtbewoners behoorlijk dwars dat zij de gemeente moeten attenderen op allerlei tekort komingen met betrekking tot de bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Daarnaast zit het hun behoorlijk dwars dat de gemeente, in afwachting van het wel of niet verkrijgen van de hinderwetvergunning, besloten heeft de bouwstop op te heffen. Die bouw stop zou niet gelden voor het kazeme- gedeelte, waarin de kantine en de slaapverblijven zijn opgenomen. Vooral dit besluit is bij de buurtbewo ners slecht gevallen. Zij realiseren zich heel goed dat een bouwstop geld kost en dat de bouw van de brandweerka zerne toch al een «uitgekleed» project Zaterdag 22 december a.s. speelt in Kafee Karree aan de Jan v. Bever- wijkstr. 2a (voormalige Elisabethzie- kenhuis) de Keldergroep Begane Grond Aanvang 22.00 uur. Woensdag 2de kerstdag is er in het kafee ’s middags vanaf 14.00 u. een folksessie om 15.30 u. en ’s avonds treed Quasimono op. Deze 6-mans formatie is alom be kend en zeker de moeite waard. Aan- van 22.00 u. Goede burgerzin Ongeveer een jaar geleden werd er in en rond de Noordhoek gepraat over de moge lijke komst van de brandweerkazerne in die buurt. Er moest een nieuw onderkomen voor de brandweer komen, want de brand weerkazerne in de Capucijnenstraat was verouderd. Buurtbewoners van de Noord hoek waren op voorhand niet erg ingeno men met de keuze van vestiging aan de Noordhoek, Fabrieksstraat en achterzijde Noordstraat. Uit gesprekken met de ge meente en de brandweer bleek er echter weinig reële grond tot klagen. Ook een aan tal scholen uit die buurt namen aan de ge- vervallen. Hiertoe heeft de gemeente raad van Tilburg besloten. Voor een proefperiode van een jaar. Sinds kort kan men via de kabel ook Hilversum 5 op de radio ontvangen (106.1 op de FM), hierop worden pro gramma’s voor minderheden uitgezon den. Uitleg Voor nadere uitleg over het instellen van T.V.- en radiotoestel, kan men te recht bij de afdeling voorlichting Ener giebedrijven, Ringbaan Noord 9 openingstijden 9.00-16.30 uur. Te’* foon 351155. Daar kan men ook een overzicht van alle zenders en de a- naalindeling krijgen. Woensdag 19 december 16.00 uur ging «Sky Channel» uitzenden op het nog vrije tiende kanaal van het kabel- T.V.-net in Tilburg. Het programma op die dag ingeleid met een spe- welkom aan Tilburg. Daarin werd is aangekondigd dat men op 14 ja nuari een korte film-impressie van Til burg zal uitzenden. Sky Channel zal dagelijks te onvangen zijn van 16.00 u. tot ongeveer 24.00 u. Voor het ontvangen van het Engels talige satelietprogramma, is een spe ciale schotelantenne nodig, die op het terrein van energiebedrijven in Tilburg is geplaatst. Hiervoor heeft de Tilburg se gemeenteraad 100.000,- beschik baar gésteld. Deze investering komt ten laste van het onderhoudskrediet voor de Centrale Antenne Inrichting Tilburg (CAIT) en wordt niet doorbe rekend aan de abonnees. Iedere aangeslotene op de CAIT kan zijn T.V.-toestel instellen op Sky Channel (muziek, sport, films). Daar voor hoeven geen bestaande zenders te vervallen. Wél zal Duitsland 2 in veel gevallen worden gestoord. Dit kan worden verholpen door het opnieuw instellen van deze zender, blijvend op kanaal 2. Via de schotelantenne in Tilburg zal eind januari ook Music Box worden uitgezonden. Hiervoor komt de tweede Belgisch-Franse zender (RTBF II) te bij het vertrek was Nicaragua gaat de jl bouwen en kontakten groepen van de sa- <ing in Nicaragua. Als er meer be- voor het leven in, Nicaragua dan meer hulp aan dit land gegeven groep bij een gastgezin ondergebracht. Daar krijgen ze te eten en te drinken en wordt er geslapen. De inwoners van de wijk vinden het schitterend dat 17 mensen uit Tilburg bij Per 2 hun in de wijk wonen. Als je door de gaati barrio loopt, word je voortdurend be groet. Bij de families waar wordt gesla pen, wordt over de meest uiteenlopende dingen gesproken. Zo kunnen ervarin gen van twee totaal verschillende werel den, Nederland en Nicaragua, worden uitgewisseld. Er wordt gevraagd hoe Nederland er uitziet, wat voor weer het er is, wat we eten, enz. Ook wordt er over Nicaragua gepraat nl. over hoe houding is, wat de mensen hier voor feesten hebben, wat de sandinisten hebben bereikt en over de godsdienst. De bouw van de school gaat tot nu toe goed. De funderingssleuven zijn gegra ven en de funderingsstenen zijn al ge legd. Ook is er al beton gestort en wordt het terrein geëgaliseerd. Omdat het ma teriaal nog steeds op tijd is aangekomen, is het mogelijk geweest door te werken. Nu is ieder van de bouwploeg gewend aan de andere situatie. Er wordt in hangmatten geslapen en braaf worden de bonen, rijst en maïskoeken naar bin nengewerkt. Om 10 uur gaat ieder te bed want dan is het leven uitgestorven. Zo’n tijd van 6 weken in een totaal andere wereld leven, is een hele erva ring. Als we terug zijn in Tilburg kun nen we dit doorvertellen. Geluidsversterker Die goede burgerzin is laatstelijk e ge- omgeslagen in het tegendeel en gevoe- -zijn, lens van teleurstelling, argwaan en randweerwagens zich genomen voelen, voeren thans de zouden boventoon. Niet zonder reden natuur- Mrsveiligheid betreft: .VfiïTpS: He. begon allemaal locn de mer aan de bewoners van de gen aan straat, wier tuine terrein van de meedeelde dat hij zou gaan beginnen een muur. Die mui een dubbelst hoog met daar bovenop een metale wand van 3 meter hoogte. In totaal meter hoog. Achter die muur komen de werkplaatsen waarin het autopark van de gemeente onderhouden wordt. Ook komen er ruimtes waarin de brandweerwagens opstarten en proef draaien. Toen dit de buurtbewoners duide lijk werd, raakten zij zeer verontrust en schreven op 14 september een brief aan het college van B W. Zij teken den bezwaar aan tegen de vestiging van «een stuk industrieterrein in de binnenstad» zoals zij dat noemden. De buurtbewoners wezen B W erop dat de gemeente verzuimd had, reke ning te houden met geluidsoverlast en stankoverlast. Vooral de ijzeren wand- constructie zou het effect hebben van een soort klankkast, zodat er geen sprake was van isolatie, maar van een geluidsversterker. Tenslotte schreven de buurtebewo- ners uiterst bevreemd te zijn over het feit dat de gemeente geen hinderwet vergunning had aangevraagd bij de provincie. Geluidsonderzoek Deze gemeentelijke missers bleken bij de gemeente weerklank te vinden, want er werd begonnen met de aan vraag van een hinderwetvergunning en er kwam een geluidsonderzoek. Bij /oering van het geluidsonderzoek de gemeente al uit van een totaal steen bestaande muur van 4 meter j die dubbelwandig zou zijn. In tv., vergadering op 22 oktober met de gemeente kregen de buurtbewoners, naar hun zeggen, van de gemeente de toezegging dat zij de resultaten en de berekeningen van de geluidsmetinj^n in zouden kunnen zien. Het geluidsonderzoek kwam de gemeente oordeelde dat de i voldoende was en de bewoners last van lawaai zouden hebben, bewoners kregen, en hebben dat nu toe nog steeds niet gekregen, geen inzage in de berekeningen ofschoon hun dat wel beloofd is. De gemeente Volgens een woordvoerder van de gemeente is er absoluut geen sprake van een bouwstop. «Alles verloopt volgens planning, de oplevering zal rond april 1985 zijn en de ingebruik name zal in augustus 1985 te verwach ten zijn. De bouwvergunning is zojuist afgekomen, dus er kan gebouwd wor den. Wel is het zo dat de klachten van de buurtbewoners ertoe geleid hebben dat de gemeente eerder een hinder wetvergunning heeft aangevraagd, dan zij van plan was», aldus de woordvoerder van de gemeente. Tot slot vermeldt hij nog de aanvraag voor de hinderwetvergunning op di* mo ment ter inzage ligt. ■Na de voorbereiding van 3 op de reis naar Nicaragua r ploeg dan op 26 november nt vertrokken. Het enthousiasme indrukwekkend. In 1 groep 'een school leggen met allerlei menlevir grip is v worden. De reis naar Nicaragua gen. Eerst ging de groep naar Oost-Berlijn toe en v naar Cuba gevlogen. Na een douche en een paar uur slapen werd de volgende dag woensdag inmiddels, verder gevlo gen naar Nicaragua. Van het vliegveld van Managua moest de groep nog naar Matagalpa toe. Met een vrachtwagen werd er in 2 uur naar toe gereden. Daar hebben de 17 Tilburgers eerst een paar dagen uitgerust van de ver moeiende reis. Verder moest er gewend worden aan het andere klimaat. Matagalpa is een stad van onge 60.000 inwoners en heeft een zt funktie voor de regio als Tilburg. Rondom het centrum van de stad lig- sprekken deel. Gesprekspunten waren o.a. geluidsoverlast en verkeersveiligheid. De gemeente en de brandweer verzekerden de buurtbewoners en de scholen dat de luidshinder niet van toepassing zou z omdat de Sirenes van de brand we- pas op de Noordhoekring aangezet worden. Wat de verkeersveiligheid 1 er zouden stoplichten c" plaatst worden, zodat or bleem behoefde te zijn. De scholen en de buutbewoners besloten hun goede burgerzin te laten prevaleren bo ven hun onvrede en dienden geen bezwaar schriften in toen de plannen ter visie kwa men te liggen. UITNODIGING Iedereen die dit jaar een inruilauto wil kopen: kom NU met ons praten I Honderden tot duizenden guldens voordeel. Keuze uit 80 kwaliteitsauto s. Ons voorstel zal u zeker verrassen I TOYOTA dealer AUTONOVABfan^flM rinebeen noord OS tdburv tol. 013-3S103S Nieuwe folders: - Kopen met ’t koppie - Woonruimte zoeken, wonen in Til burg - Alle folders over huur en verhuur - Diverse bijstandsfolders - Huursubsidie aanvraagformulier - Huuraanpassingen in 1984 - Gemeentegarantie - Kamers zoeken en huren - Kunst onderweg - Particuliere Woningverbetering - Sanering GEB-terrein - Sport Overdag - Begroting 1985 - Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar Actuele tentoonstellingen: Culturele minderheden Structuurplan Oude Stad Verkeersmaatregelen op korte ter- Soc. Woningbouw Nederlands Textielmuseum/ Mommers complex Beeldend Masterplan Begroting 1985/1988 TER INZAGE - Diverse bouwplannen art. 19/50 - Voorontwerp Beleidsplan Milieu hygiëne Noord-Brabant I^es- en documentatieboek Nota’s, commissiestukken, enz. maken het mogelijk de gemeentelij ke besluitvorming op de voet te volgen. Dia- en videovertoningen (gratis) - t.b.v. uitleenvideo Tilburg 40-45 - Tilburg te kijk Brandweer - Part, woningverbetering - Harmonie v.e. gemeenschap (1958) - Polygoonnieuws 1924-1954 - Bejaarden, sta er bij stil - Kunst onderweg - ...en nog vele anderen Prettige feestdagen Openingstijden maandag van 13,00 tot 17.00 uur di. t/m vr. van 09.00 tot 17.00 uur zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk. Gemeentelijk I n format iecentruni Stadhuisplein 132 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 met de gemeente en bleek er plotse!’- Zoals belooft treft u hieronder de eerste brief aan van de bouwploeg die der probleem de kop op te in Matagalpa een school aan het bouwen is. De bouwploeg vertrok op 26 het geluidsonderzoek was niet meej november naar Nicaragua. rekend dat °P de binnenplaat Als alles volgens planning verloopt, zullen wij over enkele weken een ter tweede brief plaatsen en tenslotte een algemeen verslag. oefening van de brandweer om auto- ffers uit hun ineengedrukte po- bevrijden. Volgens de com- De Zeeuw De Perzen speciaalzaak Korvelseweg 259-261 Tilburg 9K

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 7