Huren bij Skala is zo gek nog niet ZALIG KERSTFEEST GELUKKIG NIEUWJAAR 1 a 7 Firma van Belkom N Vijf vragen aan Skala; vijf an twoorden van Skala fee! itoen aan de Veldhovenring: een diamanten vuurwerkverkoper A en ve a Mittple*ier !I in 1985! I Kerst-ins in Tilburg Skala Skala Skala Skala 'ING >rm LSJE ÖUDT I 4950 500 !SEL tkoofboltalca ENX* Omdat koos wkoastweeis. tkoosboltaka 1100 Donderdag 20 december 1984 - pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER r 1984 - pagina 20 Ie prijs CHOTEN TV.-video 11 oor aantt stvieri te keur u nt i Irritatie voorkomen Service ISIREE en zaar onze ermeulen ren.kinderen katoen k mee naar Vereniging Tilburgs Cliëntenbelang opgeheven N.S. PLEIN Tel. 425165 Blijft het bij dat ene bedrag? Uiteraard, da ’s nou het aardige van huren. Een keer per maand j de klant alt en grieven. (dit 1 be- loemde ie win- r heeft lel IR-D725 iis ringen AT 29 j y TILBURG 1 1984. dering). zullen teken den gedraaid, ■-rid gebruik Dsspe- Bij wordt den met een 1 eerste - en da betalen en u bent verder overal van af. Geen servicekosten, geen reparatiekosten. Die betaalt Skala. Zo komt u dus nooit voor onvoor ziene uitgaven te staan. eerste tien- .1 er ook op c wordt af- Id op Ko- dan nooit iWUSTE KOPERS at 145, Tilburg ilefoon 432163 Jantje morele jker op de Diverse hors d’oeuvres uit eigen keuken Kom foto’s bekijken Gratis kopje koffie staat klaar Afhaaluurtjes met de feestdagen Ma. 24 dec. en ma. 31 dec. geopend, tot 6 uur Besterdring 155, Tilburg ZONNEHEMELS 300,- tot 1000,- goedkoper hemels 895,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer. Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 35.86.30 hebben, b.v. met teletekst of datatex, dan zorgen wij daarvoor», verklaart Rob Haans. Het gebeurt ook dat men sen ’s zomers een portable bij willen huren voor de caravan; ook dat is mo- k. Dan installeren we die zelf in de van. Vuurwerk - de naam alleen al geeft je een kick. Vuurwerk, dat sist, knalt, knet tert, suist en spettert, licht en swingt... geen wonder, zouden we haast zeggen, dat Henk van Belkom, wiens familie al zestig jaar «in vuurwerk doet» als nevenactivi teit de mensen laat swingen met zijn South Jazzband. Maar over die muziek gaat het deze keer niet, wel over het echte vuurwerk dat door de van Belkoms al sinds 1924 in Tilburg aan de man wordt gebracht. buitendienstmedewerkers die de klan ten adviseren en waarbij de klant altijd terecht kan met wensen en grieven. De technische specialisten installeren de TV en video’s bij de mensen en geven volledige bedieningsuitleg. Zij kunnen mankementen bij de mensen thuis ook verhelpen. Is het defect binnen korte tijd niet adequaat op te lossen, dan wordt de televisie of video meegeno men. In de werkplaats wordt het dan ge- Skala, de vrije kijker» is de slogan die de grootste TV- en videoverhuurder van Nederland hanteert. De bedoeling is duidelijk: wie bij Skala huurt, is vrij van zorgen, vrij in keuze en verzekerd van kijkgenot 365 dagen per jaar. Skala is in betrekkelijk korte termijn uitgegroeid tot een begrip. Dit is op de eerste plaats te danken aan de service die het de klant biedt. c december 1984 was de Ver- nlburgs Cliëntenbelang een die probeerde de belangen tigen van cliënten en ex-cliën- de Geestelijke Gezondheids- werkgroep Een andere kerst-in wordt er georga- dat Tilburg een stad ™seerd d?°r de werkg,’oeP van .geen samenraapsel de ParOchie Zand e" ?el in het Behoefte aan gezamenlijke kerstviering blijft bestaan Kerstmis is, op landelijke inzameldagen voor hongerende werelddelen na, waar schijnlijk de meest hypocriete tijd van het jaar. De door het jaar heen incidenteel gehoorde kreten als «vrede», «verdraagzaamheid» en «wederzijds begrip», zwel len rond de 25ste december aan tot een kakafonie van humanitaire bla-bla, waar door menigeen weer gerustgesteld aan een met konijn en Billy Smart gelardeerde kerstviering kan beginnen. Zijn er dan geen uitzonderingen jntfortkerk te aan een afgenomen leel. Met de zijn steeds e of sociale raakt, die zich juist Jgen doen voelen, bijstandsmoeders sren, ook oude isen van diver Ook als de TV en/of video eenmaal bij de klant is geïnstalleerd, blijven de medewerkers van Skala contact onder houden met de klanten. Ernest Sparla hierover: «We doen dit om kleine irri taties te voorkomen. Zo wil het ook nog wel eens gebeuren dat wij tijdens zo’n bezoek constateren dat de beeld kwaliteit van het toestel te wensen Wat ga ik daarvoor betalen? Bij de afspraak die u maakt, past een vast bedrag per maand. Hoeveel dat wordt, hangt af van het toestel dat u huurt en van de termijn waarover u huurt. In onze lijst met huurprijzen ziet u hóeveel het voor u kan worden. overlaat. De klant heeft dit vaak niet eens gemerkt omdat de beeldkwaliteit langzaam achteruit is gegaan. In zo’n geval schromen wij niet het toestel te vervangen. Immers de klant heeft recht op kwalitatief hoogstaand kijk genot. Daar heeft hij tenslotte voor be taald. Skala-medewerkers zijn van alle markten thuis. Binnen de Skala-orga- nisatie zijn verschillende soorten spe cialisten werkzaam. We noemden de Tot 15 de eniging Tilt vereniging te behartig ten van c. zorg. Onder haar activiteiten vielen o.a. de Wegwijswinkel (klachten- en infor matiebureau), de koffie-ochtend, het organiseren van de Dag van de Psy chiatrie en ’t leggen van contacten met hele landelijke verenigingen en organisaties betreffende de psychiatrie. Door gebrek aan actieve medewer kers en de nodige financiële middelen, de vereniging zich genoodzaakt activiteiten te stoppen. De koffie-ochtend wordt op initia tief van een aantal trouwe bezoekers jaar vuurwerk in de winkel - is de firma van Belkom met- >urg het langst produkten voert, net Henk van Bel- blikken in de histo- filosoferen over het En als ik service nodig heb? Dat is eenvoudig: meteen Skala bellen. Service is een sterk punt van Skala. U belt uw dichtstbijzijn de showroom en er komt meteen iemand bij u langs, die snel en vakkundig repareert, uiteraard op kosten van Skala. Als u ’s morgens belt, garandeert Skala dat u die zelfde avond weer met plezier kunt kijken. Doet Skala aan sportsponsoring? Ja, Skala sponsort, samen met Gazelle, een wielerploeg, bestaan de uit 13 wielrenners, met als ab solute topper op dit moment veld rijder Reinier Groenendaal. Skala zorgt ervoor dat alle Skala-kijkers dit seizoen geen overwinning hoe ven te missen. ADV Zestig ja daarmee is een de zaak die in Tilbt deze spectaculaire p Reden genoeg om met kom eens terug te rie en lichtjes te 1 verschijnsel vuurwerk. Bij ons, in Nederland en in Tilburg, vuurwerk hoofdzakelijk verbon- t dag van het jaar en wel de laarvan weer de er-'- tallen minuten. Want hoewel andere dagen wel vuurwerk gestoken, zoals bijvoorbeek ninginnedag, gebeurt dat c door particulieren maar door de over heid of door verenigingen die daarvoor uitdrukkelijk vergunning hebben kregen. Vuurwerk in Nederland is e sterk aan wetten, regelingen en beper kingen onderworpen produkt, dat maar twee dagen per jaar door de de tailhandel aan particulieren mag wor den verkocht. Dan is het in het oosten wel anders en met name in China, waar de laatste tien, vijftien jaar toch wel het meeste vuurwerk vandaan komt, aldus Henk van Belkom. De Chinezen, maar ook de Indonesiërs en de Indiërs, steken vuurwerk af op elk moment dat er iets «Mensen die een tv of een video voor een kortere periode huren, sluiten na afloop meestal een contract voor een langere periode af,» aldus buiten dienstmedewerker Rob Haans. «Dit doen ze vooral omdat ze ervaren heb ben wat wij onder service verstaan. Je ziet zelfs dat wij hele families als klant hebben. Een gevolg van mond-op- mond-reclame. Ik denk dat dit een aardige graadmeter is voor de service die wij geven.» 11 jaar geleden is Skala begonnen in Utrecht en 10 jaar geleden in Tilburg op het Piusplein 2. Zonder overdrij ving kan gezegd worden J een explosieve groei heeft uw», maakt, dit mag onder meer blijken het aantal vestigingen. Op dit moment dertig in totaal. In elke grote stad zit wel een Skala-vestiging. Naast Tilburg bestaat in deze regio ook nog een fi liaal in Den Bosch, Eindhoven en Bre da. Skala maakt deel uit van de Engelse Thom Emi maatschappij. Een bedrijf dat in geheel Europa TV en videover- huurbedrijven exploiteert. Besterdring 155, Tilburg «Het is moeilijk, ondanks de stijgen de behoefte bij de mensen, om vrijwil ligers te vinden die van september tot december bezig willen zijn met het or ganiseren van zo’n dag», aldus Ben van Dieren. Wellicht wordt het, in navolging van andere grote steden in ons land, voor de diverse wijkraden volgend jaar eens tijd om te gaan samenwerken, teneinde het schamele aantal van twee geza menlijke kerstvieringen te kunnen twintig jaar geleden in wat men nu progressieve kringen zou noemen. Gezocht werd naar een formule om per jaar mensen die om een of andere reden de is en g< kerstdagen onder onaangename socia le omstandigheden moesten gen (eenzaamheid), de mogelijkheid te bieden die nu eens in een prettigere hoedanigheid te ondergaan. Het initiatief bleek een succes en, mede onder impuls van de kerk rezen de kerst-ins als paddestoelen uit de grond. Nu, anno 1984, zijn er nog maar twee over Tilburg-Noord Ben van Dieren coördineert een werkgroep in Tilburg-Noord die op 25 december a.s. al voor de tiende keer een kerst-in in de Montfortkerk orga niseert. Is de behoefte aan een geza menlijke kerstviering dan r'- de laatste jaren «Integende neergang van de economie meer mensen in financiële moeilijkheden gera tijdens zulke feestdag Wij ontvangen veel 1 met kinderen, jongeren, ook oudere mensen, kortom mensen van diverse pluimage die thuis die sfeer niet kun nen vinden die wij bieden. De behoefte is dus eerder toegenomen.» Dat b-- zoekers Vanaf 12.00 uur ’s middags is ieder een, jong of oud, alleen of met het gezin, van harte welkom om op een ge zellige en sfeervolle wijze het kerstfeest te vieren. Om 14.00 uur arriveert specia de kinderen de kerstman, die de middag diverse verrassingen hen in petto heeft. Daarnaast is ei muziek, men kan creatief bezig gezelschapsspelletjes spelen, 1 films bekijken, gezellig wat bat div. stands bekijken en om 15.J zal ër een kerstspel opgevoerd worden. De entree voor volwassenen is 2,50 en voor kinderen 0,50. Om 24.00 uur is het sluiting. Kom gerust binnenlopen, u bent er van harte welkom. maakt door de televisie- of videospe cialist. In de tussentijd plaatst de spe cialist een noodtoestel, uiteraard van dezelfde kwaliteit. Niet voor niets zegt Skala 365 dagen kijkgenot te garande ren. De ervaring heeft geleerd dat men sen over het algemeen 30 tot 35 maan den een zelfde toestel houden. Dan kiezen zij voor een ander model. Dat kan allemaal. «Je ziet het», zegt Rob Haans, «huren is zo gek nog niet». Het speelgoed maakte plaats voor huishoudelijke artikelen, die nu het leeuwedeel van de winkelruimte voor zich opeisen. De heiligenbeelden ble ven, zij het op bescheiden schaal, even als het vuurwerk, dat er volgende week zaterdag en op oudejaarsdag weer met karrevrachten tegelijk zijn weg naar de kopers zal vinden. Herik van Belkom maakt zich alweer op voor de volgende zestig jaar. gevallen laten wij zien welke toestellen wij in ons assortiment hebben. Dat zijn alle bekende merken waaronder de Philips Matchline, de Philips Euro- line, Finlux Line en de nieuwe Thorn Emi Line. Ik durf te zeggen dat wij TV’s en video’s verhuren die in elk budget passen, van de hoogste tot de laagste inkomensgroepen. Daarnaast adviseren wij de klanten ook. Zowel technisch als interieurge- richt. Ook voor zeer exclusieve inte rieurs leveren wij de gepaste appara tuur. Desnoods schakelen wij onze Het is tegenwoordig geen sinecure om een TV en/of videorecorder te ko pen. Nauwelijks is het apparaat aange schaft of het is alweer verouderd en er is weer een nieuw apparaat op de markt verschenen met de allernieuwste snufjes. Skala houdt deze technologi sche ontwikkelingen nauwgezet in de gaten en speelt hierop in, zodat de klant, indien hij dit wenst, het nieuw ste van het nieuwste in de huiskamer kan zetten. «Als de klant van de ene op de andere dag een ander model wil Die jeugdige leeftijd van grote delen van het koperspubliek baren Henk van Belkom toch wel enige zorgen. Jaren lang heeft hij zich, als bonafide en er kende vuurwerkhandelaar, ingespan nen om zich te houden aan de leeftijd grens van achttien jaar, waar beneden niemand vuurwerk kon kopen - maar nu is sinds twee jaar deze grens ver laagd tot veertien jaar wat toch de voorlichting over het juiste en veilige gebruik van het vuurwerk, een voor lichting die van Belkom tot zijn taak rekent, er niet gemakkelijl heeft gemaakt. Evenmin deed dat beperking van de verkoopperiode tot twee werkdagen vóór nieuwjaar 1 Jl. 2“ en 31 december). Die perking heeft gedurende gene twee dagen zo’n stormloop op de kei tot gevolg, dat daardoor een uitge wogen consumentenvoorlichting even eens in de knel komt. Bekijk je dan, met wat voorzichtigheid en veiligheids voorzieningen, de opslag, het transport en de verkoop van het licht ontvlam bare spul zijn omringd, dan vraag je je af of die zorgvuldigheid ook niét beter gediend was met een langere en daar door minder heksenketelachtige ver koopperiode. Maar terug naar de ge rijkste schiedenis. Het feit dat de vuurwerk- ten handel al sinds 1924 binnen de familie jliek van Belkom wordt bedreven, bewijst •me- dat het een leuke business is, die de olui- van Belkoms ook met hart en ziel be- "sn drijven. Ie De kerst-in-gedachte ontstond zo’n overtreffen. Kosten en moeite kunnen Taizé utj— t_ i ZQ wor{jen gedeeld en bovendien geeft men de bevolking tenminste één dag ;--r de illusie dat Tilburg een stad ia vu geen heterog van dorpen die toevs doorbren- kaar zijn gegroeid. Kerst-in bedoeld voor iedereen De huidige kerst-in in Noord wijkt in twee opzichten af van de oorspron kelijke opzet. Ten eerste is ze niet en kel meer bedoeld voor alleenstaanden en andere mensen in sociale nood, maar voor iedereen die op eerste kerst dag anderen wil ontmoeten. Boven dien is de rol van de kerk sterk in bete kenis af genomen. Natuurlijk speelt het hele gebeuren zich af in een kerk, maar de kerst-in is de laatste jaren vergroeid tot een sociaal-culturele manifestatie, georganiseerd door vrijwilligers uit de wijk en zonder al te zwaar religieuze stempel. Het open en ongedwongen karakter van de kerst-in wordt onderstreept door de opzet van het programma. Het is geschikt voor jong en oud en zal vooral gezinnen met kinderen aanspre ken 14.00 uur opening door de Nieuwe Koninklijke Harmonie o.l.v. Jan Vugts Li-i. iT 1 u 1530 uur Sapperlipopet met het blijkt ook wel uit het aantal be- prOgramma «Kobus en het klepperen- •s aan de vonge kerst-in, toen de koffertje» zo’n drie- tot vierhonderd mensen de 17.30 uur Ton van Boxtel met poorten van de Montfortkerk passeer- eigen luisterliedjes den. Daaronder bevonden zich ook i9 00 uur Rr^kdancing door de veel mensen uit andere Tilburgse wij- jeugd ken en zelfs van buiten de stad. 20.30 uur Ton van Someren met gevarieerd (kerst-)repertoire Gamander met easy-listening-muziek 22.00 uur einde kerst-in (aanvangsuren bij benade Gedurende de hele dag z films voor kinderen worde en tevens is er de mogelijkheid geb te maken van allerlei gezelschaps len. De entree en alle consumpties zijn gratis, hetgeen mogelijk werd gemaakt door subsidie van de wijkraden Stok- hasselt en Heikant, alsmede door vrij willige bijdragen van kerkbezoekers uit beide wijken. Invaliden of gehandicapten kunnen worden gehaald (en gebracht). Voor alle informatie kan men de volgende telefoonnummers bellen 350890, 554427, 555423. Tijdens de kerst-in is de werkgroep bereikbaar in de Montfortkerk, Corellistraat 231, tel. 553262. riaal voor ziet 1 tijdens haar ■n voor T'* .er veel ig zijn, op de dinsdagochtend voortgezet in teken- buurthuis Armhoefse-Akkers (Jan v. sabbelen, Beverwijckstraat 2a, vóór de boog 15.30 uur rechts). Dat wij deze stap moeten doen, be treuren we, maar we zagen helaas geen andere oplossing. Alle mensen, bedankt voor jullie medewerking en/of het in ons gestelde vertrouwen. m -100 oor 950 'oor 050 'oor 050 >oor O ccu Tijdens het gesprek met de Skala- medewerkers Errtest Sparla, Rob Haans en Margriet van Ierland gaat het woord «service» veelvuldig over de tafel. «De klant huurt bij ons in feite een servicepakket en krijgt daarvoor de televisie en/of de video. Al naarge lang de klant wenst», vertelt Hans Ma- lipaart die er bijna ten overvloede aan toevoegt dat Skala de beeldkwaliteit garandeert. Een van de belangrijke pijlers in het Skala-verhuursysteem is het persoon lijke contact met de klanten. Rob Haans licht dit toe: «Als mensen om informatie bellen, verstrekken wij die eventueel telefonisch, maar het liefst nodigen wij die mensen uit voor een bezoek aan onze winkel of gaan wij naar de mensen toe. De klant bepaalt zelf wat hij het liefste doet. In beide iode is zes huuróvereen- t, gebeurt half jaar. 1 wordt dit "tanden 1 Dan 'voor dspe- 1. Het Het begon allemaal met moeder van Belkom, die in 1920 aan de Leo XIII- straat een nering in devotionalia be gon heiligenbeelden, rozenkransen, wijwatervaatjes en dergelijke in het zeer katholieke Tilburg goed in de markt liggende artikelen. Vanaf 1924 kregen de heiligenbeelden gezelschap van speelgoed en van vuurwerk, de zaak verhuisde, eerst naar het Wilhel- minapark en vijftig jaar geleden naar de huidige plaats aan de Veldhoven ring, waar het destijds trouwens ook Wilhelminapark heette - en tijdens de oorlogsjaren Noorderpark. te vieren valt, waarbij hoeveelheid, kleur en plaats waar het vuurwerk wordt afgestoken, allemaal hun eigen, voor de mensen herkenbare symboli sche waarde hebben. De Chinezen, die lang voor de Europeanen het buskruit hebben uitgevonden, zijn al meer dan tweeduizend jaar de ware meesters op het gebied van vuurwerk. Het «lekke re» harde knallen - al denken sommi- o gen daar anders over - is ook een Chi- jaar dus 29 en nese traditie hoe harder de knallen, perking heeft hoe beter de kwade geesten werden twee dagen zo’n stormloop verdreven en daar ging het bij vuur- J J--- werk afsteken in belangrijke mate om. Deze zelfde symboliek ligt waar schijnlijk ook ten grondslag aan het VOOT gebruik in onze contreien, de drempel van het nieuwe jaar te overschrijden onder begeleiding van veel vuurwerk zo blijven de boze geesten het komend jaar zo lang mogelijk en zo ver moge lijk van ons. De jeugd echter, de belangrijk kopersgroep van vuurwerk heden 1 dage, zal zich om deze symbol waarschijnlijk weinig meer bekomme ren en voornamelijk, zo niet uitslui tend, het knallend spul aanschaffer vanwege de kick van de knal en de blitse flits. Voor hoe lang moet men huren? De basishuurperiode maanden. Als u een huu_ komst met Skala afsluit, dat voor tenminste een I Wilt u langér huren, dan 1 met een periode van zes maar, uitgebreid. Wilt u opzeggen? kunt u simpelweg een maand voor het aflopen van een zesmaands™- riode dit aan ons laten weten, i hangt ervan af wat u het beste uit komt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 21