Droge voeten dankzij het waterschap p gi HUSQVARNA (fi) AAN DE BESTERDRING... a pi de KLOKKENHAL BIJ (i VAN DE KERKHOF vcInaaicentrum Dit schitterend Engels carriage klokje kado Voor start riool Kino ved het ISEL jong1. 'deren (saosoealwiü^^ RC66EN. VERBOUWD, VERNIEUWD EN NOG KOMPLETEN. U/ LEERJNU dansen S d,s"3S?'.d.. vulkaantjes TILBURGS GROOTSTE SPECIAALZAAK VERBOUWDE DRASTISCH’! iiA) j Ik v Donderdag 1 november 1984 - pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER »r 1984-pagina 16 w< Nederland, waterland ia voor dejumelage- 15 tot 17 november parkeren in de poort Uitgezonderd Quartz uurwerken De Donge Ingelanden 1 maand na van een isriol chap eet Or Willem KNIKNIE 113-16 HUSQVARNA, uit Zweden. Besterdring 63. Tilburg. 013-434325. Donderdag koopavond de Klokkenhal geeft u in de weken van 1 nov. t/m 5 dec. (St. Nicolaas) bij aankoop van een klok dit schitterende Engelse Carriage klokje kado tassen. »ert nooit. echt. sorgen. oen. rken machi. breimachir essioneel ge ?n en drukwerk 'vingskaarten Kneler van Sap «Kleine vulk Aanvang 3 uur. vijand 'ater kor n gev wanr Korvelseweg 155A Tilburg Tel. 013-436884 1W- /an vaca- peu- van i de ten over ioeling is )los- uijft en als ze a aan keven voor het FILBURG [013-420731 OP KORVEL De Lind 59a - Oisterwijk Tel. 04242-82457 vagen- ideren volgen •egèlj- Alsnog toestemming ex artikel lingwet laten aanvragen omdat imten niet aan bouwverordening toestemming zal op aanvraag verhuur van kamers it 239. AC Tilburg 1974 'do's ky Mouse) het bo- t achter van de Ho rs weten dat het. ^schrijven schrijvi"" rskaarten. latste moment, de volledige ‘ktie. tot een be- boeken van Gezellig dansen leren doe je in Oisterwijk ig voor oningen Reparatie van alle merken machines Verkoop van naai- en breimachines voor partikulier en professioneel gebruik, (gratis instruktielessen) Gewaarborgde AWN-garantie. begroting erleg star- t« uiting van in :nstallatie. Huis e onder- I 1983 betaalbaar sterhout. Decla- besluit gedeputeerde Subsidk opheffing vleeskeu- Ten 1 Osterhout te verdelen werkf h voor de waterkering en de waterhuishouding van ons land. Het lijkt zo vanzelfsprekend dat je, wanneer je over straat gaat, niet door het water hoeft te waden. Die droge voe ten zijn echter voor een groot deel aan de waterschappen te danken. het woord al zegt, bene- schapp liegel, zodat het water in horen. 1. Onze voorvade- den genoodzaakt zich diens het opdringende Clubs voor: Kinderen van 8-12jaar Jongeren van’ en17-20jaar Gehuwden en/of 'verloofden 55+'ers en ouderen met Kamer van tober o.a. infrastruc- o_ ierzoek, bedrijvenplan, ring. Deelnemers burgemeester -ouders Driessen, Van Leeuwen en imbers. In dit verband besloten, gelet rijksbeleid, voornemens rond rende- entstudie verbreding Wilhelminakanaal et door te zetten. Weinig te duchten Hoog en droog op de zandgronden heeft Tilburg niet zoveel te duchten van dijkdoorbraken bij noordwester- storm, het schrikbeeld van elke kustbe woner. Het waterschap heeft hier als taak de waterbeheersing. Uiteraard brengt Van de Kerkhof ook het allerlaatste nieuws uit Zweden naar Tilburg. Eksklusief voor de hele regio. Deze Zweedse kwaliteit moet u zien, als het kan vandaag nog. Het woord waterschap zal de meeste mensen vermoe delijk bekend in de oren klinken. Maar op de vraag wat dat nu precies inhoudt zullen ze hoogstwaarschijnlijk het antwoord schuldig moeten blijven. En dat is toch eigenlijk een vreemde zaak, omdat het waterschap een bij uitstek Nederlandse instelling is die al eeuwenlang zorg draagt ring heeft (experiment), volkshuisvesting/milieu op horen. In het kader van wooi tevens plan uitwerken voor complexge- wijs verstrekken van isolatiepakketten in de sociale huursector, waarbij rekening wordt gehouden met de inpassing in iso- latieplannen, onderhoudsverplichtingen voor de bewoners, aanbrengen van tocht- wering door vrijwillgers. Verspreid liggend woningbezit Kennisneming van nader omtrent calculatie va de vijftig verspreid lig Verhuisstimuleringspren Op 12 december Voldoende goed water Het beschermen van het land tegen water van zee, rivieren en beken is dus de oudste en nog steeds de belangrijk- enige Gemalen, sluizen en duikers verzeke ren een regelmatige af- en aanvoer van water. Wil het water echter blijven romen dan moeten de watergangen gelmatig schoon en op diepte gehou- Een uitbrèide technische srust met motorboten en tt daar op toe. Water is tegelijkertijd onze vriend en onze vijand. Zonder voldoende schoon water komt het leven van mens en dier in gevaar. Maar dat kan ook ^ebeuren wanneer er teveel water is als gevolg van overstromingen of zware regenval. De beruchte watersnood ramp die in 1953 bijna 2.000 slachtof fers eiste, voornamelijk in Zeeland en Brabant, zal velen nog vers in het ge heugen liggen. De eerste waterschappen zijn onge veer 800 jaar geleden ontstaan. Grote delen van de Lage Landen liggen melijk, zoals het woord al zegt, b< den de zeespiegel, die tijd vrij spel had. ren waren zodoende g achter dijken tegen 1 water te verschansen. ste taak van de waterschappen. Ze zijn er voor onze veiligheid, maar zorgen er daarnaast ook voor dat er overal vol doende water is van goede kwaliteit; niet te veel en niet te weinig. In ons land zijn er maar liefst 600 water open die tot de lagere overheid be un. En nog altijd maken de ingelan- als directe belanghebbenden de 1st uit binnen een waterschap, in overeenstemming met hun fincanciële a B bijdrage. Provinciale staten houden O 11 j l'Yl I M III I'M daarbij toezicht en storten bovendien 1 I I I I II VI III nog een lieve duit in de waterschaps- kas. Zodoende betaalt elke burger, via I Q C O M deze omweg, waterschapsbelasting. Kino gaat een film make spelen in de stad. De bedot de problemen en eventuele oplo singen te laten zien. Kino schrij voor deze film een scenario e daarom kunnen kinderen, a daar zin in hebben, ideeën dragen of zich opgeven voo meespelen in de film. Kinderen die interesse hebben, kunnen iedere dinsdag om 4 uur terecht op Zouavenlaan 77 en iedere woensdagmiddag om 2 uur in Kino-Binnenstad, Langestraat Als je nog meer wilt weten, kun je ook bellen. Het nummer is: 420400. Zondag 4 november en woensdag 7 november brengt Ad van lersel, vaste poppenspeler van Sapperiipopet, het ex_ soiospel «Kleine vulkaantjes worden ling groot».* -- Het je ooit de doos gezien? De zoekende doos op wieltjes? Het is een doos die de gehele wereld heeft rondgereisd» Dat kun je zien want de doos zit onder de sneeuw en er groeit gras op en vreemde woorden. Het is geen mooie laar wel een bizondere. Ik heb gezien dat er een geheim luikje open ging. Er kwam een gekke toeter uit, die leek op een stofzuiger die een frietzak aan het opzuigen is. Uit die toeter kwamen rare geluiden, hij bromde en j zoemde wat, maar ik kon hem niet j goed verstaan. Bang was ik niet en ik beefde maar een beetje toen ik aan doos vroeg of hij misschien iets wwwwwwwilde. Er dwarrelde een briefje uit het luikje, naar buiten en op dat briefje stond: «Kleine vulkaantjes worden groot, met Je vriendelijke groeten van de heer ladak-Plathoet en tot ziens in Sap periipopet». Deze poëtische voorstelling met vul kanische hoogtepunten is bedoeld voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Het thea tertje van Sapperiipopet kunt u vinden in de Dionysiusstraat ,11a (Bomen- buurt, tussen Boomstraat en Elzen straat). Voor inlichtingen en reserve ringen; 013-434627. Reorganisatie Diverse besluiten in leader van gemeente lijke reorganisatie doelomschrijvingen, taken en verantwoordelijkheden van se cretarie nieuwe stijl en nieuwe diensten. Kamer van Koophandel Op agenda overleg Koophandel 25 oktol tuur, imago-onde privatiserir» T'— en wethou menu niet door te Huize Goirke N.a.v. discussie in raadscommissie over mogelijke aankoop nauwlettend toezien op naleving kamerverhuurverordening. Herdgang Zoeken naar passende oplossing problemen bewoners aanleunwor Herdgang. Dijkoma Eerder besluit Dijkoma handhaven. Re sultaat overleg tussen bewoners en ter- reineigenaar afwachten. TWM Akkoord met gevraagde ambtelijke on dersteuning president-commissaris NV TWM. Brandweer T.z.t. voorstel aan de raad tot overboe king- kapitaalkredieten 7.218.333,-) van 1983 naar 1984. Rijkslening Indien ministerie VROM akkoord rijksle- ningen voor grondaankoop en woning bouw ’t Zand en De Reit in 1960 ver vroegd aflossen en leningen op kapitaal markt voor herfinanciering i.v.m. verho ging rentepercentage met terugwerkende Jozefzorg Bedrag voor 2.606,70 voor Stichting St.- Jozefzorg op grond van beschikking gel delijke steun huisvesting gehandicapten. Welzijnsstichting Surinamers Tweede voorschot (ƒ75.000,-) aan Wel zijnsstichting Surinamers Tilburg op sub- Auteurs rechten Voorstel aan de raad (19 november) om per 1-1-1985 het CAIT-tarief met 1,30 per maand excl. BTW te verhogen, i.v.m. doorberekening BUMA-rechten. Dit op voorwaarde toestemming ministerie van Economische Zaken voor deze verhoging. De verschuldigde rechten over de periode 1-7-1984/31-12-1984 ten laste brengen van de exploitatie 1984 van de CAIT en eventueel resterend tekort op de exploita tie eerst meenemen bij tariefsvoorstellen 1986 en volgende jaren. Commissie eco nomische zaken/werkgelegenheid horen op, 25 oktober. Overboeking Isolatiepakketten Raad voorstellen kredieten Voorstel aan de raad (19 november) een drag van 313.500,- over te krediet van 10.136,- beschikbaar te stel- dienstjaar 1983 naar 1984. len uit het woonlastenfonds t.b.v. aan- Bezwaarschrift brengen tochtwering in woningen Tex- Arob-bezwaarschrift van Tilburgs Stu- tielbuurt, waarbij gemeente geen onder- dentencorps «Sint Olof» tegen intrekking houdsverplichtingen t.a.v. deze tochtwe- van de subsidie voor gehandicaptendag ring heeft (experiment). Commissie 1982 ongegrond verklaren. op 29 oktober Diverse subsidies woonlasten beleid Vaststelling definitief subsidie van Til- burgse Koraalvereniging voor eeuwfeest op 19 november 1983 op 643,95. Vast stelling definitief subsidie van Vereniging Jeugd- en Jongerwerk Hoefstraat Paraat over 1983 op 3.222,74. Aanschaf bio-rotor installatie Voorstel aan de raad (10 december) een krediet van 34.850,- beschikbaar te stel len voor de aanleg van een bio-rotor-in- stallatie t.b.v. de afvoer van het afvalwa ter op het sportcomplex Gilzerbaan. Kosten t.l.v. Dienst Sport en Recreatie. Overl ten met V.V. Sarto over aansluit: nieuwe kantine op de nieuwe insi Op 21 november in commissie wijs/ sport/ gezondheidszorg. Rommelmarkt en Pasar Malam Geen toestemming geven voor het hou den van een particuliere rommelmarkt in pellikaankunstijshal in 1985. Wel toe stemming verlenen voor het houden van een Pasar Malam. Vleeskeuring Aangezien vleeskeuring een rijksaangele genheid wordt raad voorstellen doen tot opheffing gemeenschappelijke regeling keuringsdienst, intrekking vleeskeurings- verordening, intrekking instructie ambte naren vleeskeuring, intrekking verorde ning keurloon 1978, wijziging destructie- verordening. Deelnemende gemeenten gemeenschappelijke regeling in overwe ging geven deze regeling op te heffen. Li- quidatieplan laten opstellen door advies commissie vleeskeuringsdienst. In com missie economische zaken en werkgele genheid op 22 november, in raad op 10 december. Declaratie wachtgelden 1983 Declaratie wachtgelden 19‘ stellen aan gemeente Ooste ratie is gevolg van besluit staten om kosten cpt.cf'1 ringsdienst kring Oosterhc. over Breda en Tilburg, aankopen 10.000,-, - kooppunt Kempen- êel van omwo- gex door voor- cliëntenbestand naar ocialisatie-activiteiten) 250. Kosten over periode van ftjj st 3.500,- per jaar afschrijveri. 7O ig van 1986 subsidie IMW met n structureel verminderen ten "'gemene dienst. inderen woonwagenkamp kinderen woonwag y meedelen dat kindc lanmerkïng komen voor het vc'_ ■•“"gewoon onderwijs niet toegela- Je iiucii tot een openbare kleuter- of pja ■*u1. Dit naar aanleiding van nPT ding betreffende kinderen bij een nbare school, iieaan vraag i behoeve van Vereniging Onderwijs- kplaats Tilburg (OWP) wvm-subsidie aanvragen en wvm-er detacheren bij Kamerverhuur Akkoord gaan met v in pand Oerlesestraat Verzoek Matagalpa Gemeentebestuur Matagalpa (Nicara gua) naar aanleiding van uitnodiging ver kiezingen op 4 november aldaar door Til- burgse delegatie te laten bijwonen, met redenen omkleed meedelen dat Tilburgs gemeentebestuur het als lagere overheid staatsrechtelijk onjuist acht op een ver zoek als dit in te gaan, ook al komt het van eveneens een lagere overheid en dat verkiezingen met belangstelling gevolgd zullen worden. Voorzieningen onderwijs Bedrag van ƒ980,- beschikbaar stellen voor aanbrengen afzuiginstallatie stencil- inbrandapparaat Tafelbergstraat 3. Nieuw lid emancipatiecommissie Gemeenteraad aanbeveling doen me vrouw R. Verhoeven-Bartels als lid van de emancipatiecommissie te benoemen. Aanstelling begeleiders Instemmen met aanstelling en inschaling twee begeleiders bij Leer- en Werkplaat sen Tilburg. Goedkeuring vooralsnog slechts tot 1-1-1985. Project scholing en werk Akkoord gaan met opzet project Scholing en werk (in samenwerking met MCAD onderzoek binnen cliëntenbestar-’ behoefte aan resoeiz .1iz en vacature van acht uur openstellen voor externe werving. Educatief medewerker alfabetisatieproject Instemmen met aanstelling en inschaling educatief medewerker voor 6 2/3 uur bij alfabetisatieproject. Peuterleidster Toestemming verlenen tot invulling vaca- J ONGERENBEWEGING ture peuterleidster voor 22,5 uur bij peu- terspeelzaal Hummelhonk. °P 3 november a.s. houdt de Jonge- Woonboot Piushaven renbeweging een rommelmarkt. De Geen toestemming geven voor ligplaats opbrengsten zijn voor de Britse sta- van woonboot in Piushaven met bedoe- kende mijnwerkers. De markt is van ling schip als woonruimte te gebruiken 10.00 tot 16.00 uur. De markt is in de aangezien eigenaar niet over nodige ver- van de Jongerenbeweging in de gunmng beschikt. Korte Tuinstraat 7. Dierenkliniek «Stokhasselt» Vergunning voor verbouw en samenvoe- ging panden Strausslaan 116 en 118 tot dierenkliniek weigeren wegens strijd met bestemmingsplan. Reeds uitgevoerde ver- bouwing wordt gedoogd zolang de pan den in gebruik zijn als dierenartsenprak tijk. Vrijstelling voor gebruik van beide panden. Alsnog toestemming ex artikel 56 woningwet laten aanvragen omdat woonruimten niet aan bouwverordening voldoen; toestemming zal op aanvraag Kleine aanvraag ingevolge Hinderwet in te die- worden groot» nen. Openstellen formatieplaatsen Voor bedrijfseconomische zaken (BEZA) Iwa- en bedrijfsondersteuning bij toekomstige de dienst algemene zaken en archief elk één >ting formatieplaats openstellen; bij BEZA e terne werving, bij bedrijfsondersteuning intern aanwijzen. .uisvesting Open jongerencentrum Noord Instemmen met huidige ontwikkelingen huisvesting Open jongerencentrum Til burg Noord. Stichting meedelen dat sterk voorkeur uitgaat naar ruimte binnen wijkcentrum De Schans. Herhuisvesting moet tenminste budgettair neutraal ver- lopen. Jeugd- en jongerenwerk Tilburg en beheerscommissie de Schans hiervan in QOOS’ kennis stellen. gezien da Huisvesting IMW Instituut voor maatschappelijk werk IMW meedelen dat toestemming wordt gegeven voor verbouwing school Eilen- bergstraat ?CA -- 10 jaar met ur Met ingang van 1986 18.000,- structureel vwuuuucmi ivu gunste van alge Inderwijs kinder. Ouders van vier kamp schriftelijk die in aar.—?-1- van buitenge ten worden lagere school, melding betre Subsidie i „adere informatie van de renovatie van iggende woningen. -„.-mie Op 12 december mededeling aan raads commissie volkshuisvesting/milieu doen dat aanvraag voor verhuisstimulerings- premie in kader van project grote wonin gen is ingediend. Verdere actie onderne men als toezegging van het rijk binnen is, in overleg met de Unie van Woningcor- poraties/betreffende beheerders. Resulta ten van de verhuisstimuleringsactie niet alleen betrekken bij besluitvorming over het IVA-rapport, maar ook bij de op te stellen woonlastennotitie. Regionale Omroep Bemiddelen bij zoeken naar geschikte ac commodatie Stichting Regionale Omroep Midden-Brabant. Verbouwing Tilburgse Muziekschool Conform raadsbesluit maximale verbou- wingsinvestering van 1.250.000,- voor de Tilburgse Muziekschool niet ineens beschikbaar te stellen maar jaarlijks sub sidiëren in de afschrijvings- en rentelas ten verband houdende met de vernieuw bouw. De muziekschool zelf de lening la ten aangaan. Tijdelijk voordeel van 30.000,- door herberekening van de cij fers voor rente en afschrijving aanwenden voor complex Mommers. Bezwaarschrift Arob-bezwaarschrift gegrond verklaren tegen weigering om bepaalde gegevens m.b.t. eindafrekening wijkverwarming stookseizoen 1982/1983 te verstrekken. Pandaankoop Pand St.-Annastraat 1 en 3 a~~ voor f 17.500,-. Subsidie van 10.00C, op basis van regeling aankoop panden door gemeente bij het rijk aanvragen. Kavelsplitsing Bungalowkavel in de Blaak splitsen in 2 kavels en verkopen voor ƒ130.929,-. Te vens strook aangrenzend openbaar groen verkopen voor 50,- per m*. Rentepercentage Te berekenen rentepercentage voor op ties, voortijdige ingebruikneming van gronden en uitstel van transportactes handhaven op 9%. MCC Hart van Brabant Motorcrossclub Hart van Brabant huur opzeggen en ontruiming aanzeggen van grond bij Duynsbergseweg. Pandverkoop Voorstel aan de raad woning Reeshofdijk 25 te verkopen voor 181.000,-. Tegen bouwplan zijn geen bezwaren ingediend. Vooraf in commissie economische zaken/ werkgelegenheid. Grondverkopen Twee percelen grond van 25 en 9 m2 aan de Van Sonstraat/Korvelseweg verkopen voor 50,- per m2 t.b.v. tuinuitbreiding. Strook grond van 1 m2 naast woning Diepenstraat 64 verkopen voor 1,- t.b.v. bouw halfsteense muur met spouw. Eer der aangeboden grond naast woning Lin- ge 52 alsnog verkopen en rechten van de TWM t.a.v. leidingen in die grond waar borgen via zakelijk recht. Perceel grond van 18 m2 naast woning Biezenloop 34 verkopen voor 50,- per m2 t.b.v. tuinuit breiding. Voorstel aan de raad (19 no vember) een perceel grond met opstallen aan de Lange Nieuwstraat te verkopen aan de Ned. Spoorwegen voor 940.000,- Op 25 oktober commissie economische zaken/werkgelegenheid horen. Indien grossiersvereniging niet heeft ontruimd vanaf 1 januari 1984 een rentevergoeding betalen over het gedeelte van de koop som, dat betrekking heeft op dat gebouw met bijbehoren. Voorstel aan de raad (19 november) tot verkoop van 12 kavels aan de Dalfenstraat voor 18.500,- per kavel. Daarbij tevens voor het resterende plan- gedeelte de grondprijs op 18.500,- vast stellen. Op 25 oktober commissie econo mische zaken/werkgelegenheid horen. Opstalrecht Voorstel aan de raad tot het verlenen van recht van opstal aan TTV Irene voor de uitbreiding sporthal aan de Insulinde- straat. Bouwplan Sint Jorisstraat Aan ministerie van VROM mededelen dat bouwplan 4 woningen in de Sint-Jo- risstraat van Kwadrant Bouwmaatschap pij B.V. niet meer doorgaat. Premie pl__ A-contingent voor woning Bosscheweg 274 toekennen. /oonvergunning Woonvergunning verlenen voor woning St. Maartensioop 22. Jumelage Aan gymnastiekvereniging «Kunst en Kracht» in principe een bijdrage uit het jumelagekrediet toekennen van maximaal 315,- voor de deelname aan een jumela- getumwedstrijd in Esch-sur-Alzette op 27 oktober 1984. Hierover de commissie on derwijs, sport en gezondheidszorg horen. Vaststellen programma werkvergadering van 1 1984 in Tilburg. Café-vergunning Geen café-vergunning verstrekken voor pand Emmastraat 14. Oliebollenverkoop Staanplaatsen voor verkoop oliebollen tussen 15 november en 31 december ver pachten aan zelfde staanplaatshouders als vorig jaar aangezien zij een voorkeurs recht hebben. Staanplaats op Besterdring opheffen en nieuwe realiseren op het N.S.-plein. Pachtsom 1984 aanhouden met verhoging van 4%. Contractperiode chap- van 5 jaar met jaarlijkse indexering. plus- Natuureducatieterrein l Toestemming verlenen aan jeugdnatuur- groep Groenewoud een natuureducatie terrein aan te leggen op terrein.nabij de Wolkat; onder voorwaarde dat ontslui ting geschiedt via Alpenlaan, gebruik op eerste aanzegging wordt beëindigd, abso luut geen bouwsels mogen worden opge richt en terrein bij einde gebruik in oude staat wordt opgeleverd. Verkooppunt motorbrandstoffen Positief beschikken op aanvraag vergun ning ingevolge Hinderwet voor oprichten en in werking hebben van verkoop’'""' voor motorbrandstoffen aan K baan (oostzijde). Bezwaren nenden zijn ondervangen schriften in vergunning. De mensen die binnen dit omdijkte poldergebied woonden, werden inge landen genoemd en hadden er vanzelf sprekend alle belang bij dat de dijken in goede staat verkeerden. Deze inge landen kozen een dijkbestuur onder leiding van een dijkgraaf dat er op toe zag dat iedereen zijn bijdrage leverde aan het onderhoud van de dijk. De ba- bied sis voor het waterschap was gelegd. En De I had iemand in die goede oude tijd door nalatigheid een dijkdoorbraak op zijn geweten, dan werd hij, heel toe passelijk, gestraft met de dood door verdrinking. Een wel erg radicale in greep in onze ogen, maar het was dan ook een kwestie van erop of eronder. In de loop der tijd, toen bleek dat de ingelanden het in hun eentje niet meer konden bolwerken, nam de overheid een groot deel van de waterschapsta- ken over. Dongestroom Rond Tilburg liggen ook enkele wa terschappen. Bijvoorbeeld het water schap «De Dongestroom» dat een net- stre werk van waterlopen in het stroomge- regelmatig scl '1 van het riviertje de Donge omvat, den worden, x^e Donge ontspringt in de buurt van dienst, uitgen Baarle-Nassau en stroomt van hoog tractoren, ziet naar laag, met een verval van ruim 25 meter, om bij Raamsdonksveer in de Sloten en vaarten Bergse Maas uit te monden. Zo wordt het mogelijk de landbous Tilburg ligt voor een deel in het bo- grond in deze streek door middel vj vengebied van dit riviertje dat achter een stelsel van sloten en vaarten van de Reeshof door het gebied van de Ho- water te voorzien. Tevens wordt op de- ge Witsie loopt. Vissers weten dat het. ze wijze voorkomen dat bij langdurige daar goed toeven is. regenval de verschillende waterlopen buiten hun oevers treden. Zonder een goede afvoer van het regenwater via de stadsriolen en vervolgens via het wa terschap, zou een stad als Tilburg al snel blank staan. Waarmee meteen het belang van hét waterschap voor de stedeling is aange toond.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 17