Uitgebreid programma herdenking bevrijding LLSSLÜ OS pa Tilburg Centrum viert bevrijdingsfeest op grootse wijze EEEF INTEER ten IT Tilburg 1940-1945 kllfe xS 9, 94,- 99,- 19,- oper Vanaf zaterdag a.s. verkrijgbaar BOEKHANDEL GIANOTTEN 29,- 7, '1,95 2,50 2,50 Estrellita, een mandoline-orkest met een plaat Startersmarkt in provinciehuis Naar Bresson voor een hardende of staande klok. 1/ Xbor mensen die weten, hoe laat’t is. V Donderdag 25 oktober 1984 - pagina 1 1 DE TILBURGSE KOERIER 1984-pagina 10 1KT F' 75 50 Nood, Mie Katoen. ii L Heuvelpoort, Tilburg mpers Twee prachtvoertuigen van Keep Them Rolling, hier geparkeerd bij het Autotron in Drunen. 3.30- 17.30 u. Frans Janse jaren van verduistering Programma BRESSON BRESSON HEEFT ZOVEEL DAT U WEL MOLT SLAGEN. f fiel aten mtie Activiteiten winkeliersverenigingen Tocht «keep them rolling» Programma Stadsschouwburg Herdenking Broekhoven >rd193A 3-426207 ILBURG Klaar terwijl u wacht j hieronder volgen. met ’urg. kt presenteren zich ook I een poosje ervaring heb- irmatie over pakt en kun- nemen band Dg meer jmweg I, nsjes van f 468- voor, ƒ368,- ndnt er V.N.O. sen uit schikkir voor «a Piusplein 25, Tilburg. Tel. 013/426784 materiële Whisky - de f- vrie _jt ballonnen samenwerking Korvel. Muziek: van het pipercorps van The lighlanders. i.l.v. Jan Orkest it staande igrijkste f, ook in z». van Fes! enen het ko< Hoek. C ’Echo des 1 grote aanwezige >sen. Deze terdagmid- oritfe ’40-’45. Aansluitend op dit schitterende de li zal er op de Heuvel een grote tap- lts vinden met alle - en tamboercorps )land vanaf zate juette Coba Pulskens in de frouw ter Nood, Kapelhof, an de Kranslegging. uur het filé zal er toe plaatsv doedelzak- taptoe is gepit dag 16.45 uur. HEREN BLOUSON Cow Marble uitgevoerd in 2 kleuren Herfst- aanbieding treden. Natascha v. Abeelen, leijden en Marcel Elissen. echter ml on- oekt, of een activiteiten eiligen lagen weer op te roepen, chocolade worden uitgedeeld door hostessen van Tilburg Centrum. Dit alles vindt plaats in de grote zaal, de studio, de pauzefoyer en omloopstudio. De organisatie is in handen van platform «Tilburg 40 jaar bevrijd - nooit meer fascis- L’Echo i des Montagnes i doet i op veel gebieden i zijn best Programma bevrijdingsdag Kinderprogramma in pauzefoyer van 12.30 uur-16.30 uur. Onderwijsmarkt van 12.30-17.00 uur. Medewerking verlenen onder andere An- Frank Stichting, Openbare Bibliotheek, 1 .Iburg Literatuurgroep anti-fascismekomi- Tilburg, Kierschool. tl Studio o.a. Onder het dagenlang aanhoudend festijn dat deze week door Til- d£ burg dendert, treffen wij veel opmerkelijke attracties aan die ziijn ont staan op particulier initiatief. Ook de diverse winkeliersverenigingen die onze goede stad rijk is, doen hierbij hun duit in het zakje. Promi nent hieronder aanwezig is, wie zal het verbazen, de Stichting Tilburg Centrum, die onder haar organisatorische vleugels de winkeliers van Heuvelstraat, Oude Markt, Katterug en Juliana van Stilbergstraat verenigt. Voor het geval het u nog niet was opgevallen: deze week her denkt Tilburg dat het veertig jaar geleden van de Nazi-tirannie werd bevrijd. Deze gebeurtenis wordt door de stad en haar burgers op luisterrijke wijze gevierd. Morgen, overmorgen, dat is de bevrijdingsdag zelf, en zondag 12.001 zijn er her en der in de stad vele plechtigheden maar ook feeste- Ver lijkheden georganiseerd om ons te herinneren aan de zo kostbare, veertig jaar geleden ten koste van immense offers herwonnen vrij heid. 15.00 We r boslaan-Ringbaan West. bantlaan-Spoorlaan-Static Nieuwlandstraat. 14.15- 15.15 uur Versierde kinderfietswedstrijd. 13.15- 14.15 uur Optreden The Low Country Dancers. 15.15- 15.30 uur Keep Them Rolling. 15.00 uur Dutch Pipes and Drums. Aansluiting van versierde kinderfietsen. Heuvelstraat. vanaf 13.00 uur Optreden Beatrix Pipe Band, Beatrix Ju- vemile Pipe Band en Pipe Band Amster dam. 14.45-15.15 uur Optreden The Low Country Dancers. Zondag 28 oktober I 10.45 uur I H. mis in Kapel Fatima, parochie Kruis- J vaardersstraat. 11.45 uur Plechtigheid bij monument hoek Ring baan Zuid/Groenstraat. Toespraak burgemeester dirigent Letschert. Toespraak heer o l v Jan Zangkoor. Last Post. Legj 2J5uur Tilburg Centrum heeft het allemaal groots aangevat en meteen maar deze hele week tot SCHOTSE WEEK ge bombardeerd. Hier wordt een geslaag de verbinding gelegd tussen enerzijds het feit dat Tilburg veertig jaar geleden behalve door de Irene Brigade door de mensen van de vijftiende Schotse divi sie is bevrijd en anderzijds de omstan digheid dat Schotland toen evengoed Zaterdag 27 oktober 10.00 uur oecumenische dienst in de kerk van ’t Heike onder auspiciën van de Raad van De dienst wordt geleid door* de deken agmiddag, L.G.J. Bijl en dominé A. van Peski. heden en Medewerking verlenen het koor van 't IP rarismp Heike 0 v' P van Hoek- Organist: J. Koch. Harmonie l’Echo des Montagnes o.l.v. Chr. Kuyken. 10.45 uur De Amsterdam Boys’ Brigade Pipeband, zaterdag te bewonderen in Tilburg Cen trum. 1 21.00 tot 03.00 uur I Start in de Studio van Bevnjdingshal I m.m.v. Band Origineel, leider Th. Schee- I pens. Sound Specials, leider J.v. Asten. De Ober-ll-pils-kapel (Van L’Echo des I Montagnes). 22.00 tot 24.00 uur Optreden in de Pauzefoyer: Koor Hart I van Brabant. Big Band met «Vera Lynn» en «Andrew Sisters». Een plechtig, officieel en sober ka rakter dragen de herdenkingsbijeen komst op net oorlogskerkhof aan de Gilzerbaan, morgenmiddag om 15.20 en de diverse kransleggingen en ge dachtenisdiensten op zaterdag en zon dag. 21-28 oktober Tilburg Centrum organiseert Schotse Week speciale activi teiten op donderdag 25 oktober en zater dag 27 oktober. Nieuwlandstraat organiseert etalagewedstrijd en op 27 ok tober versierde kinderfietsenwedstrijd. 26 en 27 oktober Westermarkt Tentoonstelling ’40-’45 en bevrijding Til burg. Fotowedst~; Foto-exposii 27 oktober Besterdring bevrijdingsfeest anno 1944 met diverse activiteiten. Korvelseweg balonnenwedstrijd iptoe. Them Rolling. iur 16.00 uur -17.00 uur anaf Sportpark, Goirleseweg. Bespeling beiaard door Stadsbeiaardier n-Piusstraat-Heuvelring. Arie Abbenes op de beiaard van de kerk e- van 't Heike. Programma kerk van 't Heike 1. Volksliederen van de geallieerden: a. O Canada; b. God save the Queen; c. The star sprakled banner. 2. Uit het repertoire van Danny boy b. Land of L_r c. Brittannia rules the wave„, meet again. 3. Volkslied uit belle Mirandelle, bew. door E. Alia.™, b. Cindy - bew. R. Banis; c. H’s gone away; d. Blow the man down. p 4. Clavecimbel suite in d kl.t. G.F. Handel (bew. B. Winsemius). a. Allemande; b. 1; Courante; c. Sarabande I en II; d. Cia- cona. 5. Potpourri van liedjes uit de dertiger en veertiger jaren. A. Maria Elena; b. On the sunny side of the street; c. Carolina moon; d. Georgia on my mind; Goodnight sweethaert; f. Happy d are here again; g. Lazy river; h. Pennies from Heaven; i. Try a little tenderness; j. Tico Tico; k. Que sera sera. 6. Vredeslied. Vera Lynn. A. hope and glory; ne Frank S, waves; d. Till we Tilburg Lit- tee Tilburg, 1 lit Canada en U.S.A. a. A toi, Forum m ndelle, bew. door E. Alland; 13.00 uur Forum «Reageren of negeren». 14.45 uur Toespraak burgemeester van Tilburg. 15.15 uur Forum «Betekenis van de bevrijding». Diverse optredens in grote zaal. 12.30 uur v. Opening. 1 my mind; e. 13.00 uur f. Happy days Morena Mol. Surinaamse muziek. k 14.00 uur Pasta pop. 15.00 uur Kirmizi Karifil. Turkse muziek. 16.00 uur Daniel Sahuleka. 16.50 uur Playback-optr Anette v.d. He 17.00 uur uw- Vervolg optreden Daniel Sahuleka. den 17.30 uur itie, Sluiting. Mannenkoor zet viering groots luister bij video, dia, tekeningen, poppelspel, play-back en muziek uit binnen- en 19.30 uur Start in de grote zaal van een showpro- gramma waaraan medewerken: Koor Hart van Brabant: o.l.v. Hans van den Brand. Piano: Ba Spaendonk en Tilburg Big Band o.l. Nooijens. Presentatie Jan Jaspers. C Kluster o.l.v. Hans van den Brand, tische medewerking van o.a. mevr. Vermeulen-Peek, de «Tilbur»"* Lynn» en de «Andrew Sister van Dutch Pipes en Drums. het tamboercorps van Prinses Irene op voor- Vrijdag 26 oktober Herdenkingsplechtigheid bij oorlogskerkhof Gilzerbaan. 15.30 u. Kranslegging door gemeentebestuur in aanwezigheid van Engelse delegatie. Tentoonstelling Tilburg 1940-1945 in Burgerhal Stadhuis. Organisatie: Moller- instituut afdeling geschiedenis, in samen werking met archiefdienst. De tentoonstelling is geopend van 27 okto ber tot 22 november. 27 oktober: 14.00-17.00 uur. 28 oktober: 14.00-16.00 uur. Maandag t./m. vrijdag 9.00-17.00 uur; op donderdagavond 18.00-21.00 uur; op zater dag 11.00-16.00 uur. De officiële opening geschiedt in besloten _t Mandoline-orkesten zijn in ons ver- spreidingsgebied niet dik gezaaid. Van daar onze aandacht voor een mandoli ne-orkest uit Molenschot, Estrellita ge naamd. Dit mandoline-orkest heeft on langs een plaat opgenomen met prach tige mandolinemuziek. De plaat zal op zondag 28 oktober gepresenteerd wor den om 14.00 u. in «de Rietakker», Ka pelstraat 5 in Molenschot. Mocht u be langstelling hebben voor die plaat, dan kunt u contact opnemen met de stich ting mandoline-orkest Estrellita, p.Za. I Schoolstraat 2b, 5124 RM Molenschot, tel. 01611-1218. »uant gaan ze er wat aan doen, “at voor allerlei organisaties het bedrijfsleven verbonden vier Kamers van Koophandel ld. Maar ook het Transfer al de Technische Hogeschool iindhoven. Samen met vele anderen iniseert het V.N.O. Noord-Brabant igen werkgever». Door middel van een aantal forums, in de schouwburg op zaterdagmiddag, wordt gediscussieerd over L. verleden van oorlog, fascisme, .«.uuk, en vrijheid. In de diverse winkelcentra van onze stad zal het meer speels" deelte van de herdenking ken, terwijl het echt feest is bij het mu- ziekgebeuren «rondom de oorlogsja ren» en het daaropvolgende bevrij- dingsbal, eveneens in de Stadsschouw burg. Voor dit bevrijdingsbal zijn ove rigens nog kaarten te verkrijgen op de volgende adressen: INFO-Centrum, Stadhuisplein; Restaurant Stads schouwburg; Van Bilsen, Heuvel 42, Paletplein 14, Westermarkt 27, Kor- velsewg. 45; Kapsalon Leon, Veldho- venring 66 en Brucknerlaan 12; Kees van Asten, Stationsstraat 49. Niet dan nadat wij u hebben verteld dat de verkenners van de Sint-Joris- groep, net als 40 jaar geleden, «bewa kingsdiensten» zullen uitvoeren tijdens de onderscheiden plechtigheden en manifestaties, laten wij hieronder het uitgebreide programma 1 feestelijkheden, een warming-up die er niet om liegt door een doedelzak en drumband die misschien wel een der bekendste en roemruchtste is, de uit onze eigen stad afkomstige Tilburgse Pipes and Drums, vroeger in stad en ommelanden bekend als DE SCOTJES. Kortom, u hebt het al begrepen, ook de Stichting Tilburg Centrum zorgt er voor, dat de veertigste verjaardag van Tilburgs bevrijding een groots en in drukwekkend festijn wordt - u bent er toch ook bij Vanaf 12.30 uur zal in de Stadsschouw burg een doorlopend programma worder georganiseerd. Dans, discussie, informatie Ervaring Op de markt presenteren zich ®ok j starters, die al een poosje ervaring Reb ben. Zij verstrekken informatie over wat ze goed hebben aangepakt en kun nen bovendien helpen voorkomen idat verkeerde of onlogische stappen wor den ondernomen. X.M. De markt in het provinciehuis be- jvin- gint al om 17.00 uur en eindigt om»n- geveer 22.30 uur. Er is véél te zien en u kunt er veel mensen ontmoeten Het stelt bijvoorbeeld ervaren iiien- 't het bedrijfsleven gratis ter be ring. Daar kunt u ook terecht «advies en bijstand». als nu een heleboel aantrekkelijks te Overigens, vanavond kunt u, tijdens bieden heeft aan materiële produkten de koopavond, in Tilburg Centrum al - zoals, natuurlijk Whisky - en imma- genieten van een voorproefje op de teriële zaken zoals de fascinerende doedelzakmuziek die vriend en vijand de rillingen over de rug doet lopen. Een Schotse week dus - die al volop aan de gang is zoals u bijvoorbeeld kunt zien aan de Schotse, Engelse en Britse vlaggen die elke dag alle winkels van Tilburg Centrum sieren. De week, die tot aanstaande zondag haar attracties blijft bieden, culmineert morgen en overmorgen in een aantal speciale activiteiten. Op bevrijdingsdag zelf vindt door de Heuvelstraat een Ticker-tape-parade op z’n Amerikaans plaats dat is een stoet die door de straat trekt en daar bij van bovenaf uit de belendende hui zen (in dit geval winkels) wordt be strooid met tienduizenden snippertjes confetti - een echte confetti-regen die voor de toeschouwers een feeëriek schouwspel oplevert. Ook zijn de etalages van alle deelne mende winkeliers in een speciale be- vrijdingsopmaak herschapen; men kan er allerlei vlaggen, foto’s en met de tijd van toen verbonden poppetjes in aan- - treffen. Wat de actie van Tilburg Centrum natuurlijk voor iedereen extra aantrek kelijk maakt, dat zijn de zogenaamde «bevrijdingskoopjes» die elke deelne mende winkelier te bieden heeft en waarover de advertenties elders in de Koerier u meer vertellen. Op bevrijdingsdag zelf, aanst terdag, speelt zich het belang el van het feestprogramma af, Iburg Centrum. Vanaf 13.00 uur kunt u dan in de Heuvelstraat genieten van het optre den van de «Beatrix Pipe Band» en de «Beatrix Juvenile Pipe Band», beide uit Hilversum en de Pipe Band Am sterdam. Deze doedelzak- en drum bands treden op in originele Schotse kostuums. Vanaf 14.45 uur tot ongeveer 15.15 uur is er, eveneens op de Katterug (Stadhuisplein) een optreden van de r Low Country Dancers, terwijl vanaf ongeveer 15.30 uur tot 16.00 uur de prachtig gerestaureerde originele leger voertuigen uit de tweede wereldoorlog van Keep Them Rolling in keurige slagorde door onze fraaiste winkel straat zullen denderen, bedolven onder de welkomstconfetti der omwonen- p den de ticker-tape-parade dus. Tijdens de optocht zal aan het pu bliek, om de sfeer van de bevrijdings- L Na afloop bijeenkomst in Café-Restau- rant «Wit Paardje», Lijnsheike 8. 12.00 uur Wandeltocht georganiseerd bij gelegen heid van de bevrijding door L’Echo des Montagnards. 3 uur «erzamelen en opstellen Korenbloem- straat. 13.00 uur Opening wandelfestijn met wedstrijd georganiseerd in sai met winkeliersvereniging Kon l’Echo des Montagnes. Alle deelnemers ontvangen een herinne- ringslint. drs. H.B.PiA. _.r van Deurzen. Leggen van bloe- °Jk“t 12J5uur *s Bijeenkomst genodigden in recreatiehal urgse Vera j St-Jozefzorg- ers», Pijpers Kerkdienst kapel O.L. Vrouw ter Kapelhof. Startende ondernemers zien door de bomen het bos niet meer. Veel organisa ties en instanties houden zich bezig met beginnende ondernemers. Zij helpen) bij het maken van plannen, verzorgen informatie, verstrekken adviezen. Weten starters eigenlijk wel waar de informatie verkrijgbaar is? Bij wie zij ir.'et vragen terecht kunnen? Waar en met wie het eerst gesproken of overlegd dient ite worden? Heeft een starter hiervoor wel voldoende tijd? Vragen, vragen, vragen. In Brabant gaan ze er wat aan doen, kan oppakken. De situatie kan e «Ze» staat voor allerlei organisaties kan ook zo zijn, dat een startent die met het bedrijfsleven verbonden dernemer een agentschap zoekt zijn. De vier Kamers van Koophandel college-starter om samen acti.u bijvoorbeeld. Maar ook het Transfer- te gaan beginnen. Hiermee kan de bureau van de Technische Hogeschool startkans worden vergroot, in Eindhoven. Samen met ve’ J organiseert het V.N.O. de actie «Word je eigen Startersmarkt In de hal van het Bossche provincie huis wordt op dinsdag 40 oktober aan staande een echte startersmarkt geor ganiseerd. De Commissaris der Konin- gen in Noord-Brabant, mr. A.A.“ van Agt, zet de deuren van het prov ciehuis wagenwijd open voor alle star ters. Maar ook voor allen die plannen hebben in die richting. Dèt geeft een stuk energiebesparing! In één rit naar Den Bosch, op één avond, word je een flink stuk wijzer. Op de startersmarkt presenteren zich allerlei organisaties. Maar er is ook een accountant, een no taris, een juridisch adviseur, noem maar op. Tijdens de startersmarkt wordt aan ondernemers de gelegenheid geboden aan hun beginnertje collega-ondeme- mers aanbiedingen te doen. Een on dernemer zoekt bijvoorbeeld een agent of iemand die een bepaalde activiteit Prachtkollektie, modem of klassiek. HEUVELSTRAAT 103, HEUVELHOF, TILBURG j De Nederlandse Vereniging «Instand-. 15.3Ö-16.00 uur houding Historische Militaire Voertui- Keep Them Rolling gen» organiseerd in samenwerking met. 16.00 uur het Oranje Comité een rondrit te Tilburg. Heuvel Tap Muzikale medewerking de VIPkus. Vertrek Keep 1 Vanaf 12.00 uur 16.00 uur - 17.001 ---- Broekhoven-f reer speelse ge- 10.45 uur Besterdring. Ig zich voltrek- Kranslegging door het gemeentebestuur 12.00-12.45 uur van Tilburg bij het monument van de Ko- The Low Country Dancers. ninklijke Nederlandse Brigade «Prinses 12.45-13.15 uur jjj. Irene» aan de Schouwburgring. Keep Them Rolling. JW_ De erewacht bij het monument wordt be- 13-15 trokken door militairen van het Optreden drumband. Garderegiment Prins>es Irene. Veldhovenring-Wilhelminapark-Kwaad- Het Tamboercorps van het eindstraat-Wandelboslaan-Statenlaan. Garderegiment Prinses Irene verleent de Westermarkt muzikale medewerking. 13.00-14-.00 uur 11.15 uur Optreden drumband. Onthulling plaquette Coba Pulskens in de Keep Them Rolling, kapel O.L. Vrouw ter Nood, Kapelhof, Optreden drumband, aansluitend aan de Kranslegging. 15.00 uur 11.30 uur tot 12.15 uur Westerpark-Postelse Hoeflaan-Wandel- Optreden van het tamboercorps van boslaan-Ringbaan West. Hart van Bra- Garderegiment Prinses Irene op voor- bantlaan-Spoorlaan-Stationsstraat plein Stadhuis. 12.15 uur Optreden Gordon Hi 11.45 uur Ontvangst genodigden op het stadhuis. Plechtige H. Mis in de kerk van de Hei kant, gelegen aan de Schans. Gezongen wordt door het voormalig «Groot Til burgs Mannenkoor» de 3-stemmige mis van Perosi. Organisatie Pater Dankerman. Aanslui tend optocht naar kapel Peerke Donders, gelegen aan de Pater Dondersstraat. Bij de kapel een korte plechtigheid en optre den van het koor. J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 11