I 1 Ted de Braak staat achter de 1.2.3.-show Kinderboekenweek in KINDERBOEKENWEEK Los de rebus op en win dezelfde prijs als het paar aan de 1.2.3. tafel! van 10 t/m 20 oktober f 6?’ 9?’ 10?’ 1?’ 1“ 1? S?8 7. e Hild in Kinderboekenweek in «Rozan» I Kinderboekenweckprogramma: Jeugdbibliotheken in Tilburg Donderdag 11 oktober 1984 - pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER 984-pagina 14 akers arantie z" Japs irope Speciale aktie voor onze lezers: K8 2?® ]98 2J® Lelijkheid kan worden als u meedoet met de speciale aktie voor de lezers van deze krant. naar (Ruud Geerts) woman in gt-r'm 2 cijfer: cijfer: vliegen in één klap. cijfer: maal is scheepsrecht. DE GOUDEN GRIFFEL WINNARES C De lel Vb het alj il r^n >rd:E woord:l 1 1 .1 iden. nr. 41 Bij voorbaat danklll 5 2 Het Bestuur. gen 3588 Vergunning is verleend door de Staatssecretaris van Justitie, onder nr 1.0 750/010/109, d.d. 6 juli 1984 Twaalf instellingen worden geholpen met de 1.2.3.-aktie Veronica Hazelhoff en illustrator Joep Bertrams komen voorlezen en vertellen bij: Woensdag 17 oktober van 14.00 tot 16.00 uur BOEKHANDEL GIANOTTEN HEUVELPOORT CENTRAAL MAGAZIJN VAN DE VINCENTIUSVERENIGING Het thema is dit keer: «Als ik later groot ben»... Wat wil je dan worden? Hoe wil je H dan zijn? Of ben je liever klein... sn onder <ers te wonen op 784. Vergeet uw s er om ing voor >85 schaap over de dam is, jen er meer. vóór 9 n.< venstaand e weke- Aals- came- 1.2.3.- rijvings- rkomt u e 1.2.3.- voor die r ons 1< hebbr >ry - Parade ide tenland lerp ematic, inert, cers november a.s. adres. eboren in 1960 waren profes- Is ik dat de komende we- duidelijk kan maken, zij prekend aan de 1.2.3-ak- doen. Goed zijn voor el- '.TBOUMEL OEN BOSCH dat wilt, i van uw Veemarktstraat 37, Tilburg Giro 1158555 JL Morgens d VZb Be molen eel Bij elk van deze drie woorden ontbreekt hetzelfde woord van 3 letters. S Miharu Koshi, «techno-pop» uit Japan in Theater Noorderligt Ted is de komende maanden zo druk met de 1.2.3.-programma’s bezig, dat de schouwburgbezoekers dit jaar geen nieuwe theatershow van hem mo gen verwachten. 7 oktober is lervoorstellin Duidelijk invullen voorkomt vertraging Vul uw giroformulier of overschrij formulier duidelijk in. Daarmee voork vertraging en weet u zeker dat u de envelop(pen) op tijd in huis hebt. op anderen. En dat op zó’n natuurlijke mank op een studiovloer voor de camera's staan. I et de mensen in hun waarde te laten. Maak ze niet belachelijk, en laat ze zichzelf niet belachelijk ma- De presentatie van de 1.2.3.-shows vormt een nieuw hoofdstuk in het le ven van theater- én radio- én televisie- man Ted de Braak. Hij is al maanden druk met de voorbereidingen van de shows, want zijn inbreng zal verder gaan dan alleen de presentatie. AALSMEER - «Ik kan niet vertellen hoe iemand een goede quiz- of showmaster wordt. Ik weet wel dat hij - of zij natuurlijk - de medewerkers en de kandidaten moet kunnen inspireren. Hij moet zijn energie over kunnen brengen op anderen. En dat op zó’n natuurlijke manier, dat met name de kandidaten vergeten dat zij op een toneel of op een studiovloer voor de camera’s staan. Dat is ontzettend belangrijk. En vergeet als presentator vooral niet ken». bekijkei boeken te krijgen «boekenmolen voor Voor reser i kan je 1852. belangrijk deel in zo’n show op jezelf wordt teruggeworpen. Maar dan maak je gebruik van de talenten die je hebt meegekregen. Q Beter één vogel in de hand dan O in de lucht (de eerste letter van dit woord). De le letter van de voornaam van de zanger Presley. Bij hoeveel maatschappijen kun je loten kopen voor de 1.2.3. shows? De eerste letter van dit woord. 1.- extra aan postzegels Uit de briefkaarten met de juiste oplossingen én 1extra aan postze gels, worden door de notaris 10 kaar ten getrokken. De afzenders van deze m om kans te kaarten krijgen een uitnodiging om „s als het paar de eerste 1.2.3.-show bij t< de rebus daar- dinsdag 13 november 198 om snel op en stuur uw briefkaart daarom vooral niet duidelijk van 10 t./m. 20 oktober Stel, u wordt uitgenodigd voor de eerste 1.2.3.-show. U neemt plaats op de eerste rij, u leeft mee met de kandidaten en ziet dat het winnende paar een glanzende auto in de wacht sleept. Dan komt de loting. U veert op uit uw stoel als Ted de Braak bekend maakt dat u dezelfde prijs als het paar aan de 1.2.3.-tafel heeft gewonnen! Een droom die wer- LP-Top Tien 9 oktober ’84 1Sade - Diamond Life 2. Prince - Purplej ain 3. Tina Turner - Private Dancer 4. U2 - Unforgettable Fire 5. David Bowie - Tonight 6. Stevie Wonder - The red 7. Talk Talk - It’s my life 8. Vengeance - idem 9. Jacksons - Victor 10. Spandau Ballet - bo- naam en adres te vermelden! de uitzending wordt de 10 goede int krijgt als het paar Dan is er alle rede Daarom: snel aan de Los de rebus op e kaart met de door sing en 1,- snel mogelijk, november 1.2.3.-envelop te bestellen via uw postgiro- of bankrekeiiingnuminer Een groot vakman. Maar nogmaals, met dit team moet het lukken». Heelt u goederen, zoals kleding, de kens, meubilair, enz. enz. te missen, breng ze zaterdag 13 oktober naar het centraal magazijn, Veemarkt straat 37 (achter de kerk van de Heuvel). Het magazijn is die dag van 9.00 tot 16.00 uur geopend om uw goederen in ontvangst te ne men. Geel gul, want vele minderbe deelden en in het bijzonder de men sen in de ontwikkelingslanden heb ben het hard nodig. Zware voorwer pen, zoals meubilair en beddegoed, kunnen eventueel worden opge haald. Heeft u geen goederen te missen, uw geldelijke bijdrage is eveneens geweldig welkom. Ons gi- ronumer is 1158555 (ten name van de penningmeester van het cen traal magazijn Vincentius te Til- roet ze nogal rolijke pop, eden, jazz, tango, het houdt niet op. Bui- kreet in het Frans of ren|, in haar eigen taal. Tij- 247 tournee wordt Mi- nat|| de Japanse drie Neder- (keyboards, s (percussie, _:rs) en Peter Wamic x >uter). Deze tournee wordt voor ieel gesponsord door de platen- ippij, zodat de entree goedko- Op woensdag 17 14.30 uur een kinde 6 jaar en ouder. Op donderdag 17 en op vrijdag 19 oktober zijn de allerkleinsten aan de eurt. Om 14.30 uur geeft Bram Wiers ma dan peutervoorstellingen. Het stuk heet «boem... au». Op zaterdag 20 oktober wordt er af gesloten met, zoals reeds vermeld, de prijsuitreiking van de voorleeswed- strijd en vanaf 13.00 uur worden in de kelder de hele middag tekenfilms en popvideo’s vertoond. Zomaar kijken Je kunt natuurlijk ook alleen maar lekker komen rondneuzen in de win kel. Als je tijdens de kinderboeken week een boek koopt, kan je het spe ciaal voor deze week uitgebrachte boek «Een tijdje later» heel goedkoop krij gen. Het is een spannend verhaal over kinderen en hun dromen over wat ze later hopen te worden. Voor de aller kleinsten is er bij de aankoop van een kinderboek «kiep kiep kantel» te koop. Een soort klap-kijkdoos met een sprookje over een pannekoek. Natuurlijk staan alle dit jaar be kroonde boeken uitgestald, maar er zijn nog veel en veel meer prachtige kinderboeken. Kom eens gauw een kijkje nemen in de winkel op het Ko ningsplein. wil je thuis op .je gemak nog eens ken wat er zoal aan goede kmder- neem Jan (jg de jeugd» mee. srveren van de voorstellin- je bellen naar nummer De man die deze wijze woorden spreekt is niemand minder dan Ted de Braak. Als iemand weet aan welke eisen een quizmaster moet voldoen, is deze grijzende vriendelijke beer het wel. Ted staat al meer dan dertig jaar op de planken en het is alweer 27 jaar geleden dat zijn gezicht voor het eerst in een programma van Tom Manders op het scherm te zien was. Sindsdien heeft hij meegewerkt aan de ontwikke ling van het Nederlands televisie-amu- sement en is daarbij zelf uitgegroeid tot een top-artiest. _e letter van het dier dat zich in net algemeen niet 2-maal aan dezelfde steen stoot. De le letter van het land waarover, lang geleden, de farao’s regeerden. De laatste letter van de achternaam van de president van de Verenigde Staten. Meer enveloppen U kunt meer enveloppen bestellen door een veelvoud van 27,50 over te maken. Bijvoorbeeld 2 x 27,50 55,-. U ont vangt dan automatisch twee enveloppen. Als u na 5 november nog enveloppen wilt kopen dan kunt u dat doen bij Albert Heijn, de Rabobank of de grote Shell Stations. Van 22 oktober t/m 12 november 1984 lig gen ook daar de enveloppen voor u klaar. Programma Omdat het vanaf woensdag 10 tot zaterdag 13 oktober nog geen herfstva kantie is, is er dan nog geen ochtend programma. Maar ’s middags om half vier wordt er elke dag voorgelezen uit bekroonde en niet bekroonde boeken. Ook zijn er dan prentenboek-diavoor- stellingen. Op maandag 15 oktober begint «Rozan» al ’s ochtends. Om 11.00 uur is er een kindervoorstelling van «het Theater van Oempf». Het is bestemd voor kinderen van 4-6 jaar en heet Van 10 tot en met 20 oktober is het kinderboekenweek. Kinder- en jonge- ■•“nboekwinkel «Rozan», Koningsplein 7 in Tilburg, organiseert in die tijd natuurlijk allerlei activiteiten voor kin deren en jongeren, waarbij het boek in het middelpunt van de belangstelling - zal staan. Onder de boekenwinkel is (percussie, een ke|(jer en daarin is een echt kinder mier^ (bas, theater «Zico» gemaakt. In dat kinder- theater zal ook heel wat gebeuren tij dens de kinderboekenweek. «met je oren flapperen», ’s Middags om 14.30 uur wordt de voorstelling nog een keer gedaan. Op dinsdag 16 oktober is de grote voorleeswedstrijddag. Kinderen vanaf ongeveer 8 jaar mogen dan de hele dag door vanaf 10.00 uur een verhaal of ge dicht komen voorlezen. Dat mag een eigen geschreven verhaal of gedicht zijn, maar ook een al bestaand verhaal uit een boek of blad. Er zijn mooie boekenprijzen te winnen voor degenen die het spannendst, mooist, grappigst of origineelst kunnen voorlezen. Na tuurlijk wordt er rekening gehouden met leeftijdsverschillen. Elke deelne mer krijgt in ieder geval een boekje. Op zaterdag 20 oktober, de laatste dag van de kinderboekenweek, worden om 11.00 uur de prijswinnaars bekend gemaakt. Die mogen dan daarna voor publiek hun verhaal of gedicht voorle zen. Ol Daar kun je heel zielig over dc maar dat is volgens mij niet de juiscv benadering. Mijn mening is, dat ge handicapten, hartpatiënten, nierpa- tiënten, noem maar op, allereerst men sen zijn die leven in deze maatschap- moeten daarvan zo normaal deel uit kunnen maken. Dat laar voor inzetten is geen lief- maar vanzelfsprekendheid. In alle jeugdbibliotheken liggen er gratis kleurplaten klaar voor de klein sten tot 8 jaar. De kleurplaten zijn ge nomen uit het bekroonde boek «Post voor de tijger» van Janosch. Verder zijn er ook boekenzoekplaatjes jeugdbibliotheken te krijgen en den er tentoonstellingen gvc» dv derboekenweek gehouden. Voor schoolklassen zijn er ror kinderboekenweek extra mogelijkhe den voor een introductiebezoek aan de jeugdbibliotheek met een op de kin derboekenweek afgestemd program ma. In de jeugdbibliotheken zijn be sprekingen van bekroonde boeken be schikbaar voor publikatie in school kranten. Vanaf 13 november staat hij lijks op de dinsdagavond in de meerse televisiestudio voor de ra’s om voor de KRO elf grote 1 shows te presenteren. Fantastisch hoor, wat zo’n dame doet, maar niemand die registreert dat ze oude teksten en ideeën brengt. Dat is geen ramp, maar laat diezelfde critici dan niet de een na de andere Neder landse artiest afkraken, alsof die nooit iets goed of origineels doet. Dat vind ik dan oneerlijk». Over de inhoud van de shows wil Ted niet veel meer 1< dan: «We proberen de programma 3 voor de kijkers zó aantrekkelijk moge lijk te maken, dat ze met veel plezier voor de volgende uitzending wéér 1.2.3.-loten kopen. Want daar gaat het tenslotte allemaal om. woordelijk voor een tiental elpees on der eigen naam, maar ook voor talrijke Japanse popprodukten die na 1980 zijn verschenen. Miharu Koshi werd gel in Tokyo. Haar ouders v sionele muzikanten en Miharu groeide dus op in een muzikale omgeving in de periode van de economische opkomst van Japan. Vanaf haar derde jaar speelde ze piano en haar grootste mu zikale invloed kreeg ze van een Japan se chansonzanger, Koshiji Kibiki. Zijn stijl is Japanse etnische volksmuziek met Europese romantische invloeden. De muziek van Miharu Koshi kan ge zien worden als een verdere ontwikke ling van deze stijl. Al sinds 1978 maakt ze platen, maar pas haar laatste elpee betekent voor haar de internationale doorbraak. Afgaande op de recensies van deze zestig laatste elpee, moet ze nogal wat in ïldhit haar mars hebben: vrolijke pop, tradi tionele Japanse invloedc wals, chanson, 1 ten een enkele Engels, zingt ze dens haar Europese haru Koshi begeleid door gitarist Sugaware en door 1 landers: Jacob Klaasse computer), Frans Hendriks computers) comput 's - een de< maatschap per is. Tijdens bepaald wie van tzenders dezelfde prijs r aan de 1.2.3.-tafel, len voor een feestje! slag. en stuur uw brief- r u gevonden oplos extra aan postzegels zo 1, dat wil zeggen vóór 9 :r a.s. op. Wij wensen u alvast heel veel succes! ..iaal Trouwlaan, Piet Heinstraat 3a: oktober 16.00 uur; Kindertheater ureluur 17 oktober 15.00 uur. iliaal Groenewoud, Berglandweg 40: 10 oktober film over het thema 14-16 uur; 17 oktober diavoorstelling 14.30 uur; kindertheater Tureluur 17 okto ber vanaf 10.00 uur. Filiaal Klein Hasselt, Van Hogendorp straat 53: 10 oktober 14.00 uur; 13 ok tober (onder voorbehoud) poppenkast voorstelling in huis de Nachtegaal; kindertheater Tureluur 17 oktober 13.30 uur. Filiaal ’t S 13.30 uur; loglan 14.30 uur (vanaf 17 sept. gratis toegangskaartjes); 10 oktober intercul tureel theater Abdullah (idem) 15.00 uur. Filiaal Lynacker, Wagnerplein 5: 12 oktober 16.00 uur; 15, 17 en 19 okto ber 14.00 uur; kindertheater Tureluur 10 oktober 13.30 uur. Bibliobus: doorlopende activiteiten tij dens uitleenuren. De 12 instellingen, die ieder een deel krijgen van de opbrengst van de 1.23.-ak- tie, richten zich op de lichamelijke en geestelijke volksgezondheid. Zonder onder scheid te maken voor wat betreft ras, nationaliteit, godsdienstige overtuiging of politieke richting. Va” De namen van de 12 instellingen kent u vast wel. Het zijn in alfabetische volg- orde: Astma Fonds, Hartstichting, Koningin Wilhelmina Fonds, Nationaal Fonds nma s Sport Gehandicapten, Nationaal Fonds voor de Geestelijke Volksgezondheid, Na tionaal Reuma Fonds, Nationaal Revalidatie Fonds, Nationale Kruisvereniging, Nederlandse Rode Kruis, Nierstichting, Prinses Beatrix Fonds, Kon. Vereniging voor Tuberculose Bestrijding. «Ik schrijf naast de verbindende teksten ook nog liedjes en sketches voor de shows. Meer dan Rudi vorig jaar, zal ik ze veelal zelf zingen en spe len. Ik vind dat prachtig». Aldus Ted die voorts van plan is veel aandacht aan de kandidaten te besteden. «Het moet mogelijk zijn meer met hen te improviseren. Dan gebeuren voor het publiek juist de leukste dingen». Maar Ted voegt er aan toe, dat het daarbij van belang is dat een quizmaster naar de kandidaten luistert. «Dat gebeurt niet altijd, waardoor antwoorden of verhalen, die leuk zijn voor de kijkers, onvoldoende of helemaal niet uit de verf komen. En dat is jammer. Dat hoeft namelijk niet». Van links naar rechts: 1Bloeimaand. 2. Laag tij. 3. Uitejpde van de voet. De 3 eerste letters vormen van boven naar beneden gelezen dit Ik denk dat als ken de kijkers c even vanzelfspr tie mee zullen d kaar, daar gaat het om». In de jeugdbibliotheken worden kinderboekenweekuurtjes of -middagen georga niseerd met activiteiten rond bekroonde boeken en boeken rond het thema van de kinderboekenweek: voorlezen, dia- en videovoorstellingen, jezelf tekenen (nu en later) met behulp van de boekenmeetlat, meedoen aan het «Als ik later groot ben» - spel, enz. Het Tilburgse kindertheater «Tureluur» zal in 4 verschillende jeugdbibliothe ken optreden met: «De tovertuin» (over groot en klein). In de jeugdbibliotheek ’t Sant zal intercultureel theater Abdullah komen met Turkse volksverhalen over Nasreddin Hodja (in het Nederlands). «Dat zal een aardige klus worden», grinnikt Ted terwijl hij aan een uitein de van zijn snor draait. «Maar», zo voegt hij eraan toe, «een klus die een succes moét worden. En niet omdat ik nou toevallig die elf shows presenteer, maar omdat er een ijzersterk team ach ter staat. Je kunt als presentator alles uit de kast halen om een show te laten slagen, maar als je geen goede werkers achter de schermen hebt, ben je ner gens. Ik heb daarom wel eens gezegd dat je als presentator net zo goed bent als het team waarmee je een program ma maakt. De mensen die aan deze se rie 1.2.3.-shows meewerken zijn me rendeels diegenen die de dertien shows van afgelopen winter tot zo’n gigan tisch succes hebben gemaakt. Vanaf 8 oktober tot 5 november 1984 kunt u de 1.2.3.-envelop bestellen via de postgiro of uw bankrekeningnummer. Zo’n envelop bevat 11 loten, voor elke spel- week één. Dat is handig, want dan heeft u voor elke week alvast één lot! De enve lop kost 27,50 (11 loten a 2,50). De envelop kan besteld worden door ƒ27,50 over te maken op: Bankrekeningnummer 70.70.70.368 of Postgiro 3, ten name van Nationa le TV-Aktie 1.2.3., Postbus 222,1000 AE Amsterdam. Natuurlijk kunt u straks ook weer losse lo- PO- ^ij ten kopen voor 2,50, maar de envelop is mogehjk di veel handiger. we ons daa ;n™.nAn dadtgheid, V anzelfsprekendheid «Wat de formule van de 1.2.3.- shows betreft, daar wordt niets aan veranderd», aldus Ted. «Ze worden wel anders ingevuld; het spanningsele- ment wordt vergroot. Hoe? Dat zal bij de eerste show duidelijk worden. Wat ik al wel kan verklappen is, dat er wei nig of geen buitenlandse artiesten van naam te zien zullen zijn. Het team heeft bewust voor produktienummers met Nederlandse artiesten gekozen. En ik ben daar erg blij mee. Te meer om dat ik al jarenlang de mening ben toe gedaan dat de Nederlandse artiest doorgaans wordt ondergewaardeerd. De moderne Japanse popmuziek, wel aangeduid als «techno-pop», staat op vrijdagavond 12 oktober centraal in Theater Noorderligt. Hoogtepunt van de avond moet worden de Japanse zangeres Miharu Koshi, 24 jaar oud en reeds vier, hier niet verkrijgbare, elpees op haar naam. Japan als producent van popmuziek, moet nog ontdekt worden. Toch heeft het land in het verleden al een - zij het bescheiden - bijdrage aan de pophisto- rie geleverd. In de prille jaren zest' scoorde Kyu Sakamoto een werelu.m met «Sukiyaki». Later verscheen Yoko Ono ten tonele en de liefhebbers van synthesizermuziek zijn al jaren bekend met het werk van Tornita, Kitarro en Stomu Yamasta. Ook in de jazz (rock)- wereld wisten de Japanners door te dringen, getuige het succes van de for matie Casiopea en de saxofonist Sadao Watanabe. Pas de laatste tijd komt er vanuit Ja pan popmuziek die wel raakvlakken kent met westerse produkten, maar toch een dusdanig eigen karakter draagt dat we kunnen spreken van ty pisch Japans. Centraal in deze golf van Japanse popmuziek staat het Yellow Magic Or chestra, een groep die gevormd wordt door Hari Hosono (oprichter en leider van het YMO, daarnaast producer van o.a. «Tutu», de laatste elpee van Mi haru Koshi), Yuki Takahashi en Ryui- chi Sakamoto. De laatste van dit drie tal is ook in ons land bekend. Hij speelde in een film met David Bowie, waarvoor hij de muziek schreef en uit voerde. Ook met anderen is Sakamoto vaak in de weer, waaronder David Syl vian van de groep Japan. Het Yellow Magic Orchestra is niet alleen verant- Natuurlijk loop ik met deze 1.2.3.- shows risico’s. Rudi Carrell heeft het het vorig seizoen fantastisch gedaan. Dit moet u doen: U lost de rebus op en schrijft de ge vonden oplossingen op een brief kaart, plakt 1,- aan extra postzegels bij en stuurt uw briefkaart naar: Extra Prijs 1,2.3. Postbus 1800, 2003 BW Haarlem. Meer hoeft u niet te doer maken op dezelfde prijs aan de 1.2.3.-tafel. Lose1 Wedstrijd Dezelfde middag zullen beiden om streeks 16.00 uur de werkstukken jure ren die door scholen vervaardigd zijp. Wat is de bedoeling? Scholen kunnen in klasse- of groepsverband rond het kinderboekenweekthema «Als ik later Sant: 10, 17 en 19 oktober êroot ^n» een boek maken. Er zijn r; 15 oktober videofilm Ke- dnecategoneen: .30 uur (vanaf 17 sept. gratis 7 Kleuters en onderbouwgroeperima- r ken een prentenboek over het thema (hoe zien kinderen zichzelf als ze groot zijn, blijven ze liever klein, zou het leuk zijn om groot te zijn...). - Bovenbouwgroepen maken een (ver- halen-)boek over het thema (toekomst verwachtingen, hoe zien ze de wereld als ze zelf groot zijn, welke beroepen zouden ze uitoefenen...). Uit de boek omslagen moet blijken waarover het boek, gaat en door wie het geschreven is. - Leerlingen die niet in klasse- of groepsverband aan de opdracht wer- ken, mogen zelf een boekomslag ma- ~tj:s in de ken rond het thema. Op de voorkant jgen en wor- staat de schrijver, titel en illustratie, op over de kin- de achterkant de korte inhoud. Per categorie worden door boekhan- md de del Gianotten leuke boekenprijzen be- :lijkhe- schikbaar gesteld. De werkstukken kunnen voor de aanvang van de kinderboekenweek, doch ui terlijk 13 okt. 1984 ingeleverd worden bij: boekhandel Gianotten, Heuvelpoort 359, of jeugdbibliotheek, Koningsplein 1, of bij een van de filia len van de openbare bibliotheek, m.u.v. de bibliobus. Vergeet niet naam en adres van uw school te vermelden. Voor meer infor matie kunt u bellen naar boekhandel Gianotten (Jac Peeters), tel. 682991, of :tievelijk Centrale Jeugdbibliotheek (Elly Lems het be- of Frensis Dankers), tel. 355055. Blijft natuurlijk het feit dat zodra het rode lampje op de camera aan springt je als presentator toch voor een Via deze tweede 1.2.3.-aktie moet er geld op tafel komen om meer en betere voorzieningen aan te kunnen schaffen voor medemensen die lichamelijk of geestelijk niet zo goed functioneren. «Auww!» Tijdens de kinderboekenweek, op woensdag 17 okt. 1984, zullen Gouden Griffel-winnares Veronica Hazelhoff en Joep Bertrams, respectievi schrijfster en illustrator van hvi «t- Programma kinderboekenweekuurtjes: kroonde kinderboek «Auww!» van Centrale jeugdbibliotheek, Konings- 14.00 uur tot 16.00 uur in boekhandel plein 1: 10, 15, 16, 17, 18 en 19 okto- Gianotten, Heuvelpoort 359, aanwezig zijn. Veronica Hazelhoff zal voorna melijk voorlezen en vertellen over en uit naar werk en uiteraard signeren. Joep Bertrams laat kinderen - aan de hand van «ziekenhuisfoto’s» en teke ningen - zien hoe de illustraties uit «Auww!» tot stand zijn gekomen. Met alle respect voor die grote da mes en heren die naar ons land komen - als ze hier optreden hebben ze maan denlange repetities achter de rug, ge volgd door maandenlange optredens waarin zoveel aan hun shows is ge schaafd dat er inderdaad niets of nau welijks meer op aan te merken is en zelfs de critici niet meer in de gaten hebben dat bijvoorbeeld een Bette Midler oude teksten van Sofie Tucker gebruikt, die ik dan toevallig wél ken. ekenweekuui itheek, Kor plein 1: 10, 15, 16, 17, 18 en 19 okL ber 13.30 uur; 11, 12 oktober 16.00 uur. Filia 10 c Tur- Fil

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 15