0 liil Radio Elisabeth geeft ontspanning en informatie Tilburg krijgt bijna 9 ton uit Europees Sociaal Fonds IPe l DENISSEN Oplossing vakantiepuzzel Oudste lokale omroep van Tilburg Oplettendheid nodig bij bestrijding van botulisme t Ieder zijn vak! Hairfashiontrends 3 Kermis geweest 898 in«,249 «.249 «.319 "^295 «.295 «.499 n«.365 365 «>465 «.475 %475 e^475 «.525 «,495 A£45Ó «,199 n^475 k«,450 «,289 «,495 «,199 199 «79 «49 «79 «,99 «59 «85 «85 «85 «,115 ^69 B*32 ft9 Koerier Oplage: 79.550 ex. ter Hans Tijd om te luisteren Lees verder op blz. 7 21* iszorg )t bela KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN Tel. 42.60.42 Jules Verneweg 104. i<?er te s om R. Peeters van de archiefdienst in het Paleis-Raadhuis. back in hairfashion, si fantasie, veel stijl. Fraai en vrouwelijk. niet van lts te jkge- s. «Dat jft trek- .ilette- ,V;B.- .J graden r is echter isme kan i BEGRAFENISONDERNEMING Wllhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 Willem de Ri|kestraal 5. Tilburg. 013-431494 (Tussen HaSseltstraat en Ringbaan West eersti Koerier. men al Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Redactie-advertentie-afdeling en administratie. N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. in de ges en aan de op zijn andere i «Or uit de l en uit i van de doelgrot ren, üai De Lijsten Specialist Besterdring46Tel.O13 431386 1 of tot ge- programma het met ouder Streekcentrum (ƒ25.900,-). Aan de projecten kunnen in totaal 280 mensen deelnemen. op snelle verspreiding van de ziekte toeneemt. Het is zowel uit oogpunt van pre ventieve gezondheidszorg als van mi lieubeheer, van groot belang de eerste tekenen van botulisme (de verlam mingsverschijnselen) en de eerste sterf gevallen bij dieren te signaleren om uitbreidirig op tijd zo goed mogelijk te gen te kunnen gaan. enkele ot dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in elke kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Juni 1944: Willem II heeft de Nederlandse Voetbalbeker veroverd door het Eindhovense Groene Ster met 9-2 te verpk ren. Hier ziet u het gloriërende elftal, omgeven door bestuurders van club en bond. Temidden der spelers, met hoed, N.V voorzitter Karel Lotsen. Bij 'n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u| eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over talig i het nog ti ensen te- ir ontvan- filosofie ZONNEHEMELS BRUINKUREN nergens beter en goedkoper Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - Tel. 358630 v.d. de woonbuurten t die den de laatste jaren men, kunnen in een kadavers ontstaan, wj )nze doelgroep bestaat uiteraard e zieken in de beide ziekenhuizen ■t de bejaarden en de bewoners Je verzorgingscentra. Het is een Igroep die tijd heeft om te luiste- dat is belangrijk. Veel mensen uit gse Koerier termijn Volks Om de superioriteit van de Germanen in het heden aan te tonen, dienden de Duitsers volgens de natio- naal-socialisten in de eerste plaat beschikken over een voortreffelijk oefend lichaam. Niet alleen konden volgens de nazi’s slechts in een gezond en sterk lichaam positieve en volkse gedachten en denk beelden tot ontwikkeling komen - na tuurlijk realiseerde men zich tevens dat een in goede lichamelijke conditie ver- probeerden de nazi-ideologen niette min te «bewijzen» aan de hand van al lerlei zweverige verhalen en mythen die de positieve rol van de Germanen J "eschiedenis moesten aantonen de andere kant de negatieve of i best onbeduidende rol van alle rassen. om de hoek» vindt -.. «Mensen worden londiale problemen ten soms niet de hoek ge- i de hoek wil- ook niet int dat is Vijvers in Tilburg Tilburg kent een behoorlijk aantal ondiepe vijvers, zoals in de Blaak en in de Reeshof en in verschillende parken. In Tilburg wordt dan ook jaarlijks bo tulisme geconstateerd. Vorig jaar augustus kwam het voor in de vijver aan de Berglandweg en in het Stokhas- seltpark. De enige bestrijdingsmethode is momenteel het verwijderen van ka davers. Zo gaat de gemeente Tilburg ook te werk. Enkele verse kadavers worden voor onderzoek opgestuurd naar het Centraal Diergeneeskundig Instituut in Lelystad. Na vaststelling van botulisme, gaan alle kadavers naar de slachtplaats voor vernietiging. Hel aantal wordt bij Provinciale Water staat gemeld. Bij optreden van botulis me wordt de betreffende vijver ten minste eenmaal per dag gecontroleerd. Tot nu toe heeft het «Tilburgse wa ter» nog nauwelijks een temperatuur van 20 graden kunnen bereiken. De zomer is echter nog niet voorbij, dus botulisme kan nog steeds opduiken Kadavers kan men melden bij de ge meentepolitie, tel. 438438. Ook een van die combinaties waarvan we in eerste instantie lat ze niet kunnen. Net zoals cultuur niet bij de oorlog hoort, lijken sport, imin met de rampspoeden van de oorlog te rijmen. „«.meer we de combinatie «Nationaal socialisme en sport» noemen, gaan er waarschijnlijk heel wat lichtjes branden en denken we verder aan zaken als «Körperkultur» (lichaamscultuur) en de «Turnvereine» van Vater Jahn. Superieur Een van de belachelijkste en voor naamste uitgangspunten van de natio- naal-socialistische leer, was dat van de superioriteit van het arische ras, en daarbinnen van het Germaanse sub- ras, boven alle andere mensenrassen. Deze stelling, die uiteraard op a kele manier kan worden hard gemaakt, rechtstreekse verkoop af fabriek worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud Renoveer en isoleer voor eens en altijd onze doelgroep komen om de een andere reden niet even makkelijk i lezen en zouden dus van allerlei beurtenissen in de stad, de regio en 1 land verstoken blijven. Wat wij met Radio Elisabeth proberen te doen, is naast ontspanning bieden onze aange slotenen ook «het nieuws van om de hoek» te geven. We zijn dus duidelijk een kleinschalige omroep», aldus Hans Hermans. Radio Elisabeth is kleinschalig be gonnen, 33 jaar geleden, en is 1 steeds. Wel kunnen er meer mer genwoordig Radio Elisabeth c gen, maar dat heeft aan de f niets veranderd. Maandagmorgen 9 u.: een blauwe 1 lucht boven Tilburg. Het belooft een j warme dag te worden, deze eerste werk- dag na de vakantie van de Koerier. Op 1 de Heuvel en Heuvelring is men al eer der begonnen met werken. Half ontta kelde tenten en andere kermisattracties bieden een rommelige maar gezellige aanblik. De kermis is weer voorbij, het normale leven gaat weer beginnen. „m- wel: aan de andere kant van deze aard- bol, in Los Angeles, is er zaterdag ook een kermis geopend, nog groter dan de Tilburgse die al zo groot was. Los Ange- eden les is ook wat groter dan Tilburg en wel ^abet zo’n 18 maal qua inwonertal. Niet ieder- een heeft er ingeschreven. Sommige lan den vonden de - waren het oneens die uitgedragen van de «stad der engelen». Vier jaar ge leden waren de Amerikanen niet in Moskou, nu zijn de Russen (en aanhan gers) niet in Los Angeles. Sport verbroe dert! (sport verloedert!). En nog steeds zijn er weren dat hun hobby niets met polit.... te maken heeft en politiek niets met sport; ook golfers kunnen daarover mee praten. Heeft sport wel iets te maken met commercie? Ook daarvan zei men altijd dat die twee zaken vanuit het olympisch ideaal niet te verenigen wa ren. Vandaar ook dat beroepssporters niet op de Olympische Spelen worden toegelaten. Pardon, werden moest er staan. Want wat moet je denken van die sporters die contracten hebben afgeslo ten met bijvoorbeeld diverse sport- schoenfabrikanten, met leveranciers van dorstlessers en kruipolie, enz, enz.? Niet dat zij iets onoirbaars doen, die sporters. Maar amateurs kun je het nauwelijks meer noemen. Er schijnt zelfs al sprake te zijn dat de volgende Olympische Spe len in Seoel echter profhockeyers in de «amateurteams» z TJa Een kermis dus met veel piano’s, lief lijke babykleurtjes-kleren zoals licht blauw en rose en een echte bejaarde filmheld even in de hoofdrol. Een kermis zelfs die uitmondt in het tijdelijk verwij deren van 2.500 zwervers en randfiguren uit de «stad der engelen» want die geven zo’n «vertekend» beeld van het mooie, welvarende Amerikaanse leven. Zij mo gen niet gezien worden, zij bestaan niet. Wat wel mag bestaan, is het beste, het grootste, het mooiste, schoonheid. Maar wat is schoonheid zonder lelijkheid, het mooiste zonder iets dat minder mooi ir het grootste zonder iets dat kleiner L, het beste zonder iets dat minder goed is? Dat is iets wat al heel snel gaat vervelen, wat eentonig is, wat te glad en te een voudig is: dat is iets wat niet klopt. En dan: ’s nachts om twee uur zie je ze fietsen in de hitte van de Mission- Viejo-omgeving. Van het begin af aan wordt eraan gesleurd, zowel bij de da mes als bij de heren. Heinze Bakker kan het allemaal niet zo goed volgen en be looft voor de derde maal het niet meei hebben over de falende Nederlanders het even daarna voor de vierde maal te beloven, maar echter weer niet de daad bij het woord voegend. In die bloedhete zc ons ook goed haar prestaties even stil van mnw van de kermis Dat is sport, gaat het toch om? (lees verder blz. 7) Toen op zeker moment het bondge nootschap met de Japanners werd ge sloten, moest de rassenleer in allerijl worden aangepast (hetgeen doet den ken aan de positie van «ereblanken», geen en- die Japanners in het tegenwoordige Zuid-Afrika innemen). Botulisme is een ziekte die met na me slachtoffers eist onder watervogels in de warmere periode van het jaar. De schuldige is de bacterie «clostridium botulinum», die in bodemslib leeft. De bacterie zelf is niet verantwoordelijk voor de dood van de vogels. Deze gaat echter onder bepaalde omstandighe den gif produceren. Namelijk bij een temperatuur van 20 graden of hoger (komt snel voor in ondiep stilstaand water) en in een omgeving met betrek kelijk weinig zuurstof. Een uitstekende groeisituatie treft de bacterie in een kadaver aan. Wanneer andere vogels van het kadaver gaan eten, krijgen zij het gif binnen. De vergiftiging leidt in eerste instantie tot verlamming en ver volgens tot de dood. Er ontstaat weer een ideale groei-omgeving voor de bac terie. De ziekte wordt dus overgedra gen door nuttiging van besmette kada vers. Jaarlijks wordt in de zomermaanden extra aandacht besteed aan bestrijding van botulisme door rijk, provincie en gemeente. Daarbij is van belang dat iedereen die dode vogels op het water ziet drijven, dit zo snel mogelijk meldt bij de gemeentelijke politie, zodat kan worden vastgesteld of er sprake is van botulisme. Zo krijgt de Stichting Leer-/Werk- plaatsen Tilburg een subsidie van ƒ403.995,-, verdeeld over het stich- tingsbureau en leer-/werkplaatsen voor leer en textiel, autorecycling, ad ministratie en automatisering. Het Wijkbureau West Werkt ontvangt 184.600,- voor leer- en werkactivitei- ten voor jongeren (werkloze schoolver laters) en ouderen (werklozen ouder dan 25 jaar die langer dan een jaar werkloos zijn). De activiteiten van het Wijkbureau zullen in nauwe samen werking met de Stichting Leer-/Werk- plaatsen Tilburg ontwikkeld worden. Verder zijn de aanvragen gehonoreerd voor het project «opleiding en werkge legenheid» van het Nederlands Tex tielmuseum 100,120,-), het project «Inhout» van de Stichting Tilburgse Werkgemeenschappen 62.837,-), het Centrum voor Buitenlandse Vrouwen (ƒ90,000,-), de Stichting Jeugd en Werk Tilburg 28.050,-) en het pro ject «herintrede allochtonen» van het Tevens verzorgen wij de begrafenis sen voor de protestantse begrafenis onderneming. Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 De Tilburg; zoekt op korte t< ENKELE FREE-LANCERS voor twee wekelijkse bijdragen. Geïnteresseerden gelieve schriftelijk te reageren on der vermelding van «free lancer» op de enveloppe. Ons adres Is: NS-Pleln 14, 5014 DA Tilburg. Eigenlijk heeft Tilburg al een lokale omroep, en dat sinds 33 jaar. Want zolang al zendt Radio Elisabeth programma’s uit. De naam Radio Elisabeth doet denken aan het Elisabethziekenhuis en die koppeling is juist. In het oude Elisabethziekenhuis startten 33 jaar geleden de heren Jan Jaspers en Dik de Vree met de eerste uitzendingen ten behoeve van de zieken in dat ziekenhuis. Sinds die tijd is er heel wat veranderd. Niet alleen dat het Elisabethziekenhuis verhuisd is van de Jan van Beverwijkstraat naar de Hilvarenbeekseweg, maar ook dat niet meer alleen het Elisabethzieken huis aangesloten is op Radio Elisabeth. Naast het Elisabethziekenhuis ontvangen inmiddels ook het Mariaziekenhuis, de ver zorgingscentra het Laar, de Kievitshorst en de Heikant, bejaardencentrum Ant. van Padua en verpleeghuis de Hazelaar de signalen van Radio Elisabeth. Al met al betekent dit dat er dagelijks zo’n 2.500 mensen deze radio kunnen ontvangen. Als u dan bedenkt dat Radio Elisabeth 24 uur per dag uitzendt, dan is het niet vreemd om de vaste medewerke Hermans te horen stellen dat de kleinschalige Radio Elisabeth best volwassen genoemd mag worden. We praten met hem en met Jan Jaspers over Radio Elisabeth. En hebt u een fijne vakantie gehad? Of is het zo dat u tussen het slechte weer en de kermis door voldoende tijd hebt kunnen vinden om onze puzzel op te lossen en toch, zodoende dus, een fijne vakantie hebt gehad? Hoe het ook zij: de oplossingen zijn weer binnengestroomd en er waren ve le goede bij. De winnaars zijn gewor den: eerste: René Jansen, Oude Lan- gestraat 11 uit Tilburg; tweede: C. van Breen, Joh. v. Brabantlaan 57 uit Hil- Tilburg is een subsidie uit het Europees Sociaal Fonds (ESF) toegekend van 895.502,-. Het had 1,8 miljoen gulden gevraagd. Het ESF is een fonds waaruit activiteiten gesubsidieerd worden die gericht zijn op beroepsopleidingen voor jeu- dige werklozen en bij voorkeur meisjes. Van de 19 projecten die werden ingediend bij het ministerie van Sociale Zaken en werkgelegenheid zijn er 7 afgewezen waaronder de leerlingploeg straatmakers van Publieke Werken, project Sport school, Tolkenwinkel, taalcursussen buitenlandse mannen. De overigen aanvragen werden gehonoreerd. varenbeek; en derde: A. v.d. Ven, Kor- velseweg 80-82 uit Tilburg. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht van ons ontvangen. Behoorde u niet tot de winnaars, niet getreurd. Dit was zeker niet onze laatste puzzel (Deo volente). Volgende keer meer ge luk toegewenst en ook die inzenders van vakantiekaarten met opschriften als Spaanse groetjes en dergelijke. In elk geval hebben die beter weer gehad dan wij hier in Nederlarid. Hans en mij het programma «Op de koffie». Dat was een verzoekplaten- waarin Els ook praatte met oudere mensen, dat was Jieel goed», aldus Jan Jaspers. Geen Hilversum Terug naar de actualiteit. De tijd dat het meest naar Radio Elisabeth geluisterd wordt, ligt 's mor gens tot ongeveer 11.00 u. en ’s mid dags tussen 15.00 en 17.00 u. «In die tijd brengen we ook de meeste actuele informatie», vertelt Hans. En, zoals gezegd, het is vooral infor matie uit Tilburg en omgeving ofwel «het nieuws van om de hoek». Dat nieuws wordt bij elkaar gesprokkeld door de medewerkers van Radio Elisa beth. In totaal werken er bij Radio Eli sabeth ongeveer 20 mensen, waarvan een groot deel op vrijwillige basis. Hans Hermans hierover: «Het is voor Sport in de oorlog studenten van de academie voor jour- menen dat ze niet nahstiek een prachtige vingeroefening spe, en ontspanning evem om bij ons een poosje rond te lopen en Maar wanneer we de cc mee te werken. Zij doen er ervaring - mee op en dat telt tegenwoordig steeds zwaarder.» Radio Elisabeth waakt ervoor Hil- Turnen, atletiek dus en geschiede- versum niet na te doen. Hans Her- nis, dat waren in de eerste helft van de mans: «We zijn Radio Elisabeth, we vorige eeuw twee belangrijke middelen hebben een eigen identiteit en iedereen om de doelen van het Duitse nationa- die wat te vertellen heeft, kan bij ons lisme mee te bereiken. Nog steeds blij- aan bod komen. Daarbij passen we na- ken overigens deze twee «vakken» be tuurlijk het principe van «woord-we- langrijke hulpmiddelen te zijn bij het derwoord» toe. Wij willen objectief handhaven van min of meer totalitaire blijven, wat met wil zeggen dat we al- staatssystemen. r._oles klakkeloos aannemen, nee. Kritisch op zondag zijn we ook, jawel!» lert Jan Jas- «Het nieuws van om J* Hans erg belangrijk. «™v. overstroomd met mondial, en gebeurtenissen en wete meer wat er bij hen om beurt. Dat nieuws van om j brengen. Maar vergeet c ua, we ontspanning geven, want ««.v heel belangrijk, zeker voor zieken.» Interessant Voor zijn activiteiten inzake Radio Elisabeth ontving Jan Jaspers in het recente verleden de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau. «Radio Elisabeth is een stuk van mijn leven irden, een stuk waar ik heel blij mts. óen», aldus een nog onvermin derd enthousiaste Jan Jaspers. werk is als een magneet die blijf ken.» Met dat laatste is Hans Her mans het roerend eens. «Het werkter rein van Radio Elisabeth is de plaatse- e samenleving en die is erg boeiend va interessant», aldus Hans. Ondertussen draaien de platen, branden de lampjes; Radio Elisabeth zendt uit, 24 uur per dag. verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Bedeel Enschot, OlsterwIJk, Moergestel en Hllvarenbeek nnen lakt natuur locatie. To> uv< ivwmv jrden de voetbalweds*~;j~~ Willem II op zondagmiddag rei streeks uitgezonden. «Dat doen niet meer sinds Willem avond voetbalt. Onze 1 ben er dan te weinig belangstelling voor», aldus Hans Hermans. Die uit zendingen op locatie worden via een telefoonkabel doorgezonden naar de studio van Radio Elisabeth. Programma’s Radio Elisabeth heeft een eigen re gionale nieuwsberichtgeving die elke dag behalve op zondag om 11.00 u. is, wordt uitgezonden. Daar gaat dan da is. gelijks het programma «Luisterservi- ce» aan vooraf, waarin een verzoekpla tenprogramma en een felicitatieru- briek zijn opgenomen. Jan Jaspers is nog steeds regelmatig op ger Radio Elisabeth te beluisteren. Hij ied heeft als vaste rubrieken «Luisterservi- ce», «Nog vele jaren» en eenmaal in de maand de rubriek «Dialoog». Dat laatste programma bestaat uit een ge sprek met een bekende Tilburger. Op het moment dat schrijver dezes de radiostudio binnenkwam, was hij in gesprek met de heer Aarts, 2de-kamer- lid voor het CDA. ton, die maandag bij Improviseren 6best deed, worden Wat dat betreft, kan Jan Jaspers bo- geleverd op de fiets waar je gen op een ruime ervaring waar hij met van wordt en de andere kant smaak over kan vertellen en de grappi- rmis voor het voetlicht brengt, ge anekdotes blijven daarbij niet on- ~t, het aanzien waard, en daar vernoemd. Hij vertelt hoe er in het be gin ook hoorspelen werden uitgezon den die door Dik de Vree waren ge schreven. «Je moest dan enorm kun nen improviseren. Zo kwam het eens voor dat we in de uitzending van zo’n hoorspel het geluid van een auto nodig hadden. We hadden een plaat op de kop kunnen tikken waarop dat geluid stond. Helaas werd die plaat iets te ver opgezet, zodat niet het geluid van een auto te horen was maar het geluid van een trein. Tja, dan moet je natuurlijk onmiddellijk adequaat reageren. Als dat dan lukt, dan is dat geweldig. Ja, dat was een mooie tijd toen. Toen de den Wim Schelleman en Gerard i Brekel ook nog mee. En een naam onvemoemd mag blijven, is die Els van Gorp. Zij deed samen met Krakkemikkige pick-up «Ja, nog steeds gaat het ons om twee uzeiuxe zaken: dat is ontspanning geven en in fo/ het formatie geven», zo meent Jan Jaspers. i JHoe- “T0611 we begonnen, stond het bieden van ontspanning duidelijk meer op de voorgrond.» Jan Jaspers verhaalt hoe 33 jaar ge leden begonnen werd. In het oude Eli- ethziekenhuis waren op de zieken- lers luidsprekers aanwezig die zo .u..- nu en dan gebruikt werden door de op om wordt door de bewoners af en PlaatJe te draaien- Een zuster deed dat toen op een krak kemikkige draaitafel: pick-up heette zo’n ding toen nog. We hadden een kwartjespot voor de aankoop van nieuwe platen. Vlak daarna zijn we be- t fijn er sporters die be- ê°"nen mel een '4-daags programma hobby niets met politiek «Bloemen voor u» dat op zor T. werd uitgezonden», hennne.. ja., jam pers zich. Op locatie De programma’s van Radio Elisa beth worden naar de andere centra en DCuri. i tehuizen doorgezonden via de kabel, len wij vandaar de opmerking dat Tilburg dat we eigenlijk al jarenlang over een lokale omroep beschikt. Het Mariaziekenhuis beschikt ook over de mogelijkheid om terug te zenden naar het Elisabethzie kenhuis. «Dat geeft ons de gelegenheid om ook van daar uit uitzendingen te recer verzorgen en soms doen we dat ook», de orde vertelt Hans Hermans. Elisabeth Je zou dit een uitzending op locatie geworde kunnen noemen. Radio Elisabeth mee ber n maakt natuurlijk meer uitzendingen er profhockeyers in de locatie. Tot in het recente verleden zullen zij opgesteld. voetbalwedstrijden van “middag recht- 1II op zaterdag- lijke luisteraars heb- en in :inig belanj Hermans. 1 Gemeentelijke bijdrage Het ESF verleent een subsidie van maximaal 50% van het exploitatiete kort onder voorwaarde dat de over heid (rijk, provincie, gemeente) ten- r minste voor eenzelfde bedrag subsi dieert. Door bijdragen van het minis terie van Welzijn, Volksgezondheid en L Cultuur, het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en de gemeente Tilburg zou de resterende 50% van het exploitatietekort gedekt kunnen wor den. Het college van burgemeester en wethouders heeft zich in principe be- reid verklaard een financiële bijdrage beschikbaar te stellen om de projecten te kunnen realiseren. Nu de bijdragen uit het ESF en van WVC bekend zijn, kan in augustus een besluit worden ge- nomen over de hoogte van de gemeen- I telijke bijdrage. Dit zal neerkomen op I ongeveer 3,5 ton. I Voor verschillende van de afgewe- I zen projecten zal bekeken worden of er alternatieve financieringsmogelijkhe- den zijn. Enkele zullen opnieuw wor den ingediend bij het ESF voor 1985. De projecten voor 1985 moeten wor den ingediend in september 1984. Veel eenden Daar het aantal eenden in en nabij J-inbuurten en recreatieve gebie- ',<*’en sterk is toegeno- korte periode veel zaardoor de kans door Paul Vroom Uw opmerkingen, aanvullingen of persoonlijke bijdragen blijven overigens welkom bij de auteur, ter redactie van de Koerier en eveneens bii de heren G. Kobes en Dit is het zevenentwintigste ar tikel in de serie over de lotgeval len van het Hart van Brabant en zijn bewoners gedurende de jaren van de Tweede Wereldoorlog. Til burg in de oorlog: een vlag, die overigens de lading niet helemaal dekt, aangezien het in de bedoe ling ligt ook het «oorlogsverle den» van Tilburgs omgeving aan bod te laten komen. «Tilburg in de oorlog» wordt geproduceerd in samenwerking met de Gemeentelijke Archief dienst.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 1