Video 'll De kennis neemt weer bezit van Tilburg GRATIS A-TEAM VLIEGER UCHE peprto 1 r Diabetes Fonds tevreden V erkeersmaatregelen over collecte ƒ7,90 ie f rans van aarle Kindervakantiewerk Loven-Besterd '1 1111* 11 Pi Seminar-camp Van 19 t./m. 22 juli a.s. fietsvierdaagse Hart van Brabant K 1.695,- 1 Gordijnen VIDEO- RECORD^ tapijt frestofrint 139, - 2.995, ƒ5,90 ©koDpelmans Inclusief gordel collectie autostoeltjes llverse bekledingen 5»!* nun vuil Druuuni 12,50 pp. Daar gestart wordt vanaf het parkeerterrein van het Ibis hotel is het overnachten in dat hotel het meest efficiënt, speciale prijzen logies met Omdat het Hart van Brbant bij uitstek geschikt is om er fietsend een bezoek 45,50^/. DMrnaSrbes^ffmSge^ aan te brengen organiseert Streek VW Hart van Brabant dit jaar haar derde lijkheid op enkele kilometers afstand fietsvierdaagse. Ook het afgelopen jaar waren alle deelnemers bijzonder enthou- te kamperen. Informatie bij de Streek siast over de organisatie vooral ook omdat het evenement ideaal is om in gezins- WV. Wilt u nader geïnformeerd wor- verband aan deel te nemen. den over de fietsvierdaagse Hart van 'in DE TILBURGSE KOERIER 13 juli 1984-pagina 6 Donderdag 13 juli 1984-pagina7 t miss in de; de rich- 6,9 49, schiller 275, PRIJZEN het narkeer 35,— 175,- hoek 1 geopend de aan st. annaplein 16, tel. 430617 Parkeren geen probleem min£ mer de en Kamerbreed BETAMAX SONY v.a. ten nemen vj van het heen Ook Ongelooflijk goed in kleur van rkten gehou- de mo- i die bij meen nader geïnf fietsvierdaa wordt u v voor beschikba. a bij Streek VW Spoorlaan 416a, tel. 013-351135. Aanbieding autostoeltjes: Merk y, Britax Römer f7"Tff I met I ECE keuring 1 f NU [I Bussta- ingbaan toven se- rgring zuidzijde tussen en het Louis Bouw- I* fc Hel Pil baar v mingsver Heuvelpc 'g tus- Aarte- de ta- Korvelseweg 255, tel. 42.33.56 Broekhovenseweg 58, tel. 43.37.14 Dorpsstraat 5, Goirle, tel. 34.21.71 PORT-SET ft Nu reeds v.a. Hoeveel kilometer? De start vindt elke plaats, gekozen kan wort jecten van 40 en 60 km. I x iemanc -op Noords* -op 1 Noordht -op aan de - achter Spoorlaan zuidelijke 5ruik wil genheden en Ko- o kan nor- irgring gebruik Enorme In dl morgen een oriê ouderen; in ieder© KorvdMweg 111 Ruim* parkeerplaat» door de poort A chikt is om er fietsend een bezoek 45, van Brabant dit jaar haar derde MARK1 -De en 27 en maar de zuiui iding Heuvelring-Stadhuis- burgrin; opt als volgt: - De '■T J, ,cring - Schouw- dag in Tilburg rden tussen tra jecten van 40 en 60 km. De routes wor den uitgezet door iemand die voor on ze Streek VW al tientallen routes heeft uitgezet. Dit betekentduidelijk en door een fantastisch gebied. Ut tieid w Emmastrat irgen. en het Piusplein baar st. annaplein 16. tel. 430617 Parkeren eeen probleem In kindermeubeltoonzaal Pepita vindt u ’n ruime keuze babykamertjes als ook meegroeimeubeltjes! Passend bij Iedere auto. 1 Ga eens kijken bij 1 .kindermeubel- A -op het Louis Bouwmeesterplei 'Stadhuisplein (achter het stadhuis) aan de Emmastraat - in de parkeergarage onder het Ko ningsplein (dag en nacht geopend) - op het verhoogde gedeelte van h Stadhuisplein tussen het Paleis Raa huis en de Heikese kerk van 14.00 t 01.00 uur. 14/5: Noordhoekring - Lange traat 1 6.' Noordhoekring - Schouw- burgring -lijn 7: Noordhoekring - Bredase- weg - Streeklijnen 142 en 143: I tion - Verlengde Spoorlaan - Rir Oost - Ringbaan Zuid - Broekhc weg enz., v.v. Halen Heuvelring en Stadhuisplein vervallen. da„ 29 Nadere informatie omtrent dienstre- geling bij kantoor BBA of bij de chauf- J feurs. 1 9 extra standplaatsen voor /erdeeld over: rlaan - hoek Heuvelring aan stzijde (6). tegenover -1-- Taxi’s. Er zijn de taxi’s ve - Spoorl de oost- en west -- zuue] -Heuvelring tegenover Heuvelpoort (3) m.u.v. donderdag 26 juli. ""■'.KTEN. h* vrijdagochtendmarkten op 20 juli, de zaterdagmarkten op 21 28 juli en de kermisjaarmarkt op andag 23 juli worden gehouden op zuidelijke rijbaan van de Schouw ing. ‘e woensdagochtendmarkt op 25 juli van het Besterdplein wordt gehou den in de nabijgelegen straten ten oos ten van het plein. - De kermisjaarmarkt duurt 12.00-16.00 uur, de overige marl worden op de qormale tijden den. Sluitingstijden winkels Tijdens alle kermisdagen mogen de winkels (uitsluitend voor verkoop van consumptie-, kermis-, feest- of speel- goedartikelen) tot 24.00 uur geopend zijn. Cafés, restaurants, cafetaria’s e.d. mogen Vanaf de nacht van vrijdag 20 op 21 juli tot en met de nacht van zon dag 29 op 30 juli tot 04.00 uur ge- De afdeling Loven-Besterd van het Kindervakantiewerk organiseert dit jaar van 13 t/m 17 augustus een grandioze K.V.W.-week voor de jeugd van Loven-Besterd. Het thema van de week is dit jaar muziek en de leiding heeft geprobeerd om rond om dit thema een gezellige actieve week te organiseren waarvan iedereen die mee doet kan genieten. Rock en roll ’s Avonds gaan we deze grandioze muzikale feestweek afsluiten met een rock en roll-bal waar iedereen verkleed mag komen als rocker of roller! Zoals jullie lezen is er veel georgani seerd om jullie een leuke vakantieweek te kunnen geven dus: doe mee! Ben je tussen 5 jaar en 12 jaar, beslis dan maar snel om mee te doen. De kosten voor de hele week bedragen f 22,50 per kind. Je kunt je nog opgeven bij de vol gende adressen Enschotsestraat 140, tel. 431069 of Molenbochtstraat 59, tel. 357699. We hopen dat óók jij mee doet om samen een gezellige week te gaan beleven met het Kindervakantie werk van Loven-Besterd! Ook dit jaar organiseert CISV (Chil dren’s International Summer Villages) weer een seminar-camp in «De Instuif» U^c 1» uCl uest ue- jn drie weken „e Bisschop Zwijsen- "*8 3! mensen u,‘ 15 verschillende blijft óók toegankelijk landen bijeen zijn. Het kamp begint op straat 11 juli en eindigt op 1 augustus, irktstraat is toegankelijk CISV een organisatie die het grip onder mensen en volkeren wil groten en vooroordelen en onbegrip weg wil nemen om zo uiteindelijk de vrede te dienen. Zij doet dit door kam pen te organiseren voor jongeren van 11 tot en met 18 jaar waarin mensen uit verschillende landen en kuituren met elkaar in kontakt komen. Dit ge beurt over de hele wereld en momen- teel zij11 zo n 50 landen bij de orga* f “isaüe aangesloten. 1 seminar-camp is een van de ver- sv.ixdende soorten kampen. In een se- minar-camp komen mensen van 17 en 18 jaar uit de hele wereld voor drie we- m bijeen. Een zeer belangrijke aktivi- it in een kamp is het diskussiëren. laar ook andere middelen om het intakt te intensiveren worden aange- end, zoals spel, drama, simulatie, eativiteit, sport en prejudice-pannels (waarbij één land een presentatie geeft en vragen van andere deelnemers moet beantwoorden). De voertaal is Engels. De filosofie van CISV (in 1951 opge richt door de Amerikaans psychologe Doris Allen) is namelijk dat vertrou wen en verantwoordelijkheid alleen kunnen ontstaan wanneer er geen dwang van bovenaf wordt opgelegd. Op zondag 22 juli, van 16.00 tot ±20.00 uur, is iedereen van harte wel kom op de open dag. De deelnemers zullen deze middag proberen de bezoe- s een indruk te geven van de sfeer 1 de gang van zaken in het kamp. Het adres is: «De Instuif», Oude Kerkstraat 26, 5051 RP Goirle. - Het verkeer vanaf de Korvelseweg, Bredaseweg en de Noordhoekring wordt dan omgeleid via de Lange Schijfstraat, Zomerstraat, Louis Bouw- meesterplein, achter de Schouwburg door via de Kloosterstraat naar het Stadhuisplein. - Het verkeer vanaf de Bisschop Zwijsenstraat kan normaal de noorde lijke rijbaan van de Schouwburgring blijven volgen. Busverbindingen plein v.v. loopt als volgt -lijn 1: Noordhoekr burging - lijn 2: normale route -lijn 3: Noordhoekring - Bredase weg -lijn Schijfstr - lijn Iring traat naar het J van de Spoor gemotoriseer- c) de Spoorlaan zuidzijde tussen de en dit gedeelte Willem 11-straat en de taxistandplaats in nabij de Heuvelring; ait d) het verhoogde gedeelte van het listraat dit weggedeelte Stadhuisplein tussen het Paleis-raad- huis en de Heikesekerk van 14.00 uur tot 24.00 uur; e) de noordelijke rijbaan van het Stadhuisplein tussen de Katterug de Bisschop Zwijsenstraat en wel lat de middenberm en in de bushavi aan de andere zijde van de rijbaan; f) Stadhuisplein en Schouwburgring noordzijde, tussen de Heikesekerk en de Schoolstraat; g) Schouwburg de Zomerstraat r de meesterplein; traat wordt bij de Koopvaardij- h) westzijde van de Heuvelring t t via de Koopvaardijstraat en de sen de korte Heuvel en de Jan Aa- tdijk naar de Ringbaan Oost, straat en de oostzijde behalve op óv iusplein is aan deze zijde bereik- xi-standplaats. r het zogenaamde bestem- Bereikbaarheid parkeerterreinen. A) De parkeerplaats Pieter Vrede plein kan bereikt worden via de Wil- lem-II-straat - Telegraafstraat. Het af rijden kan geschieden via de Magazijn- straat; b) de parkeerterreinen Emmastraat 1 Sophiastraat kunnen alleen worden ïreikt vanuit de Bisschop Zwijsen straat en vanuit westelijke richting, bij de Bisschop Zwijsenstraat en Stad huisplein via de noordelijke rijbaan van het Stadhuisplein tussen de Bis schop Zwijsenstraat en de Emma straat. Deze noordelijke rijbaan zal ge durende de kermis worden openge steld voor het verkeer in beide richtin gen; c) de parkeergarage is het best be reikbaar vanuit de Bisschop Zwijs straat, doch I vanaf de Piusst d) de Veemarktstraat is toegankelijk vanaf de Tivolistraat en hier zal, om het af- en aanrijden mogelijk te maken het eenrichting verkeer worden opge heven. EHBO en informatiestand Zowel op de Paleisring als op de verlengde Spoorlaan nabij de AMRO- bank zal een EHBO gevestigd zijn. Op de Heuvel is bij het standbeeld van Willem II tevens een coördinatie- post aanwezig voor het verstrekken van alle gewenste informatie over de kermis. Evenals het vorige jaar zijn biele behuizingen van degenen de kermis betrokken zijn, gecor treerd op evenemententerrein het Laar. Daar heeft de gemeente alle faci liteiten, zoals waterleiding, elektriciteit en riolering tijdelijk aangebracht, evenals in de belendende Generaal Winkelmanstraat. VHS v.a. 1.649,-H VIDEO 200 (Philips)v.a.1.495 Verder keuze uit diverse merken o.a. BE Akai - Sony - Panasonic Saba - JVC - Hitachi -■ Philips - Mitsubishi - Fisher - M Blaupunkt - etc. alle app. demonstratieklaar W concurrerende prijzen -Sy zeer groot assortiment eigen service vakkundige voorlichting W TECHN BUREAU* JOOSEN BV BENELUXLAAN 61 5042 WK TILBURG TELEFOON 013-670537 K Op koopavond geopend Sportdag Woensdag gaan we de hele dag sporten op de Oranje-Wit velden. Met een heleboel enthousiasme gaan we met z’n allen laten zien hoe goed we zijn in voetbal, touwtrekken, handbal, etc. Dus ’n sportieve, spannende dag. Donderdag maken we ons jaarlijkse ipje met de bus maar het blijft nu :en verrassing waar we heengaan! agmorgen is er een volksdans ten voor de jongste groepen en uiiëntatierit met de fiets voor de ’n ochtendprogramma waar dereen aan z’n trekken kan ko men. ’s Middags hebben we een groot ste Vlaamse kermis georganiseerd met spel en activiteit voor klein en groot. 6,95 Parkeren Parkeren is mogelijk: - op het Pieter Vreedeplein - op het parkeerterrein aan Spoorlaan tussen het potkantoor het station -achter het Harmonietheater aan de Stationsstraat het Burgerijpad tussen de Istraat en de Korte Schijfstraat 5 het parkeerterrein op de qhoekring-Schouwburgring het voormalig Nul-Plusterrein Vincentiusstraat u*;r de Amrobank van de fietsvierdaagse vindt dage- plaats vanaf het parkeerterrein et Ibis hotel, dr. Hub. v. Doome- I05 in Tilburg. Het inschrijfgeld raagt voor de fietsvierdaagse De fietsvierdaagse wordt gehouden van 19 t./m. 22 juli a.s. Streek VVV Hart Brabant dan wordt u verzocht de daar van Brabant meent er goed aan te doen de fietsvierdaagse van donderdag t./m. speciaal voor beschikbare folder aan te zondag te organiseren, nu is het mogelijk diegenen die geen vrij kunnen nemen of vragen bij Streek WV Hart van Bra- twee dagen fietsen genoeg vinden in de gelegenheid te stellen op de zaterdag en de bant, Spoorlaan 416a 5038 CG Til- zondag deel te nemen aan de fietstweedaagse. burg tel 01- Vervolg van blz. 1 De Tilburgse kermis brengt jaarlijks een aantal verkeersmaatregelen in het centrum met zich mee. Deze maatrege len gelden van woendag 18 juli tot en met dinsdag 31 juli, 12.00 uur. Wegafsluitingen - Het gedeelte van de Heuvelring tussen de Spoorlaan en de Heuvel. - Het gedeelte van de zuidelijke rij baan van het Stadhuisplein tussen de Bisschop Zwijsenstraat en de Katte rug. De noordelijke rijbaan blijft vrij, om de bereikbaarheid van de parkeer plaatsen aan de Emmastraat en de Sophiastraat te waarborg' - De Paleisring tussen en de Katterug. - Het gedeelte van de Heuvelrir tussen de Heuvel en de Jan Aartestra is alleen bereikbaar uit de richting de Tivolistraat. Voor het gemotorisi de verkeer is het verboden dit gedc van de Heuvelring vanaf het Piuspleir te berijden. Op 26 juli is eveneens ui de richting Tivolistraat gestremd. - De zuidelijke rijbaan van het Bes terdplein. Het fietsverkeer v.v. moet gebruik maken van de Spoorlaan. Wegomleggingen - Het verkeer uit zuidelijke richting (Broekhovenseweg) wordt bij de Pius- straat voor het centrum verwezen in de richting van de Bisschop Zwijsen- lat. Wie zijn vakantiefoto’s bij Foto Frans van Aarle laat ontwikkelen en afdrukken op het formaat 10 X 10 of 10 X 15 cm krijgt van de ze Presto Print fotovakman een schitterende vlieger gratis voor niks. En op die vlieger staan de ver vaarlijke tronies van het A-TEAM afgebeeld. Dus wat wil je nog meer? (Zolang de voorraad strekt, dus snel naar foto Frans van Aarle). De collecte-week die gehouden is van 25 t/m 30 juni voor het Diabetes Fonds Nederland is voor de afdeling Tilburg een groot succes geworden. Vele collectanten hebben zich die week ingezet om de bijdrage van vele Til- burgers in ontvangst te nemen. Het Diabetes Fonds Nederland, de collec tanten, alle diabeten en toekomstige diabeten danken alle mensen voor hun geweldige bijdrage. De opbrengst in Tilburg zelf bedraagt maar liefst 15.150,00 en namens de afdeling Til burg, waartoe de omliggende gemeen ten horen, is een bedrag van bijna 43.000,00 overgemaakt. Met deze opbrengst, die geheel ten goede komt aan het wetenschappelijk onderzoek, hopen vele diabeten (waar onder helaas ook vele kinderen) dat er goede resultaten worden geboekt, zo dat ook zij in de toekomst misschien bevrijd kunnen worden van deze tot nog toe ongeneeslijke en ingrijpende Parkeren mag ook In de navolgende straten waar nor maliter een parkeerverbod van kracht is, zal het parkeren worden toegestaan: a) de uitvoeging van het Piusplein vanaf de richting Heuvelring naar de Paleisring, vanaf het punt waar de rij- K ianverdubbeling begint; b) Spoorlaan noordzijde, tussen de Tivolistraat en de meest oostelijke inrit t parkeerterrein aan de verleng- irlaan; °-3rlaar Het programma van deze week ziet er, in het kort, als volgt uit. ’s Maan dags maken we, na de muzikale en vooral feestelijke opening van de K.V.W.-week, een wandeltocht door de parochie. Tijdens deze tocht kun je meedoen aan muziek; knutsel- en dansactiviteiten die door de parochie verspreid opgesteld staan. Dinsdag hebben we onze jaarlijkse feestdag in de Tilburgse schouwburg. Ook dit jaar belooft het heel wat te worden. Koning fietser Het Hart van Brabant zit boorde vol prachtige natuurgebieden, leuke dorpjes en mooie soms oude stadjès. De Loonse en Drunense duinen en het Oisterwijkse vennengebied zijn alom bekend. Natuurlijk staan deze beziens waardigheden met elkaar in verbin ding middels goede wegen maar ook rustige goede fietspaden zijn ruim voorhanden en eigenlijk is toch de fiets het meest ideale vervoermiddel in dit stukje Brabant. De fietser ziet meer, recreëert in de open lucht en heeft ge makkelijk contact met de gezellige Hart van Brabander. Streek VW Hart van Brabant is verzekerd van de financiële medewer king van de Rabobank en van Union rijwielen. De Rabobank organiseert daarnaast op de zaterdag een speciale Rabobankdag. Op die dag wordt een fotopuzzelritwedstrijd uitgeschreven voor alle deelnemers. De doelstelling is om de deelnemers bewust kennis te la- yan de natuur en de historie gebied waar zij die dag door fietsen. De hoofdprijs is een fiets. Union is geen onbekende van Streek VW Hart van Brabant, leder jaar worden honderden nieuwe Union fietsen ingezet in de fietsarrangemen- ten van de VW, da’s pas fietsen in het Hart van Brabant. Iroekhovenseweg) traat voor het centr ichting van de 1 straat. - Het doorgaande verkeer op Piusstraat wordt bij de Koopvaart straat Havent ’iusplein is aan deze zijde bereik- voor het zogenaamde bestem- ;verkeer inclusief parkeergarage dpoort. - Het verkeer uit westelijke richting (Bredaseweg) wordt bij de Noordhoek ring voor het centrum en Tilburg Oost verwezen via de Noordhoekring naar de Spoorlaan. en - Het verkeer met de gelijke bestem- ber ng vanaf de Korvelseweg en de Zo nstraat wordt eveneens in ting Noordhoekring geleid. - Het verkeer dat in het zui stadsgedeelte moet zijn of gebr. maken van de parkeergelêgei Stadhuisplein, Emmastraat ningsplein (parkeergarage) maal van de Schouwburgrir blijven maken. - Tijdens de markten op vrijdag 20, zaterdag 21, maandag 23 (jaarmarkt), vrijdag 27 en zaterdag 28 juli a.s. welke worden gehouden op de zuidelijke rij baan van de Schouwburgring, tussen de Zomerstraat en de Bisschop Zwij senstraat, is dit- weggedeelte voor het west-oost-verkeer afgesloten. I- i.ö 2,50^ 14,95 5

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 7