B 9 >1 „98 ♦♦Week** Aktueel ,50 melka [dia oed Heren Jacks ,50 De F^jeteqwereld St. Anna heeft nieuw buurthuis Uw balkon hele jaar groen RSEL met: BalkonGras modehuis vdbrekel 3-35 1 ©koppelmons tkoosbolhlc* iS^olleke-zult Kermis in Kijkhuis eerlijke Topkwaliteit fietseneer centen. ‘tkoasboltafa DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 juli 1984 - pagina 11 ijuli 1984-pagina 10 vakantieprogramma voor Belgi- van de Sollicitaties richten aan Harrie Broeken jr., tel. 013-426384. Tilburg - Roermond - Horst - Bergen op Zoom. teriaal voor 3 juli t/m 28 juli! V/H VETI BV L7f Onze rusteloze aarde ing Manastraat rklaren. Vooraf over het Oerlesestraat 125, Kijk op het groene Nederland passen, bbert nooit. irecht. :-zorgen. atoen. Ruime sortering manau-meubelen en mandwerk tegen de voordeligste prijzen Ter uitbreiding van zijn afd. reclame zoekt Harrie Broeken b. v. op zeer korte termijn part-timers (actieve jongedames, 18-22 jaar), die geïnteresseerd zijn om promotionele werkzaamheden te verrichten. Werktijden in overleg. Harrie Broeken b.v., Hassettstraat 236, Tilburg, is een modern, dynamisch bedrijf op gebied van gaskachels, houtkachels, kolenkachels, oliekachels, gevelkachels, CV-ketets, badgeisers, keukengeisers, boilers, gasfornuizen, elektrofornuizen, open haarden, wasautomaten, drogers, centrifuges, koelkasten, combikasten, diepvrieskisten, diepvrieskasten, stofzuigers. voortdu- er nu een >t. Anna. Korvelseweg 24, TILBURG Tel. 013-360134 Maten 50 - 52 en 54 TILBURG (Lekker grassig. Nooit drassig) Uitg. De Boekerij geb., 515 blz., f27,50 Uitg. Elsevier paperback, 256 blz.,f 19,95 Bij de grootste, met de meeste keuze bent u het beste uit. tp boekhandel pillot Heuvelplein, Tilburg Telefoon 013/426252-425218 naast Antonius- i voor 1,- Lb.v. bouw met spouw. iding pre- bij wijze en reeds half jaar elegenheid groepsleider verbruiksad- irgiebedrijven tegelijker- ttern, via het gewestelijk ~:lfde procedure i medewerker st. annaplein 16. tel. 430617 Ruime parkeerplaats 28,- 42,- A 2T "A Itennisvereni- van WVC ran het door juli 1984 op salarissen trs geen inhouding - AWW en AWBZ tot meer toepassen bedragen in eerste v en dat ts Besterdring 155, Tilburg 13 JULI 17.30 UUR - 20 JULI 8.00 UUR Korte dienst: van Nunen, Ringbaan West 273, tel. 672076. Na jaren knokken door de buurt om in St. Anna een definitief buurthuis te krijgen, is het nu bijna voor elkaar. Eind '79 knapte de buurt een pand in de Paterstraat op, dat als tijdelijk buurt huis zou dienen. 'Home-made', Qt&l» alleen b'i Itoasboltaltt Besterdring 155, Tilburg Elseviers bloemengids in kleur Deze bloemengids in kleur is voor alle na tuurliefhebbers op maat gemaakt. Het handzame zakformaat, de fraaie kleurenfo to’s en de informatieve tekeningen en be schrijvingen maken dit gidsje een ideale be geleider op trektochten door de natuur, op reis en op wandeltochten. Het systeem van de determinatie van de planten is zeer eenvoudigde afgebeelde soorten zijn naar bloemkleur gegroepeerd, hetgeen in de gids te herkennen is aan kleurcodes langs de randen van de bladzij den. Daarna brengt men de plant verder op naam met behulp van andere kenmerken van de bloem, vrucht, bladeren of groeiwij- Korte gemakkelijk te hanteren beschrij vingen zijn bij iedere afbeelding geplaatst en geven nog meer informatie over het uiterlijk, de groeiplaats, verspreiding en eventueel verwante soorten. Uitg. Elsevier 6 /2U'6- geb.f32.80p.deei La^‘M olenbochtstr. 21, tel. 426244. Pantomime, muziek en theater: ’t Kijkhuis in de Koestraat presenteert hiermee een 1- jong en oud. Op woensdag 18 juli biedt het P’~ sche duo «Le Turlupin» mime va^ uv bovenste plank met humor en ontroe ring - aanvang 19.00 uur. Donderdag 19 juli is het swingen ge blazen met de groep GA-GA, een band die zich baseert op African rhythm met wave-invloeden waarbij de sax een belangrijke rol speelt. Op zondag 22 juli valt er te genieten van totaaltheater met het merkwaardi ge gezelschap der gebroeders Flint die op schijnbaar chaotische wijze een baaierd van muziek, dans, zang en pantomime over de bezoekers uitstor ten. Begin eveneens om 19.00 uur. Besterdring 155, Tilburg l-time functie beheerder Mgr.Zwijsenstichting omzetten in subsidiëring functie voor driejaar. TANDARTSEN De weekenddienst gaat in op zaterdag om 8.00 u. Er zijn zowel op zaterdag als zondag 2 spreekuren, nl. van 12.00 tot 12.30 u. en i pagina’s tel- van 17.30 tot 18.00 u. toerisme. Op Schroeder, Gasthuisring 47, tel. 424797 APOTHEEK WEEKENDDIENST Lange dienstdag en nacht geopend korte dienstwerkdagen van 8.00 tot 17.30 u. en van 17.30 u. tot 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 18.30 uur, zondag en feestdagen van 12.00 tot 18.30 uur. rift tegen riolerings- Capucijnenstraat/ Sint- ntvankelijk verklaren. ste twee inig geld, door stug volhouder J’ buurt, geploeter c te knappen. Elk minstens drie keer draaid. In de zelfde r jergegeven. paar ki 6 J mtljoer danks Speelbal van het geluk Theodore Berger is de goedmoedige eige naar van een hotelletje in Gelsenkirchen. Zijn gezin draagt hij op handen, maar zijn grootste hartstocht is de voetbalsport in het algemeen en zijn club Schalke ’04 in het bij zonder. Voor zijn club is Berger bereid bijna alles op te offeren en er komt een dag dat men dat ook van hem vraagt. Schalke ’04 wil na melijk de sensationele voetballer Wilhelm Nacht als getuige Clare Francis, de eerste vrouw die solo- zeilend de wereldzeeën bevoer, heeft drie boeken geschreven over haar zeilervaringen. Nacht als getuige is haar eerste roman, die speelt tijdens de Tweede Wereldoorlog. Aan de hand van de lotgevallen van drie mensen wordt het verhaal - een liefdesgeschiedenis en een groots avontuur tegelijkertijd - ver teld. Nacht als getuige speelt zich af in Frank rijk, Duitsland, België en Engeland en is ge baseerd op vele jaren van intensieve re search. Clare Francis weet de sfeer van Europa voor en tijdens de Tweede Wereld oorlog met formidabele kracht en spanning op te roepen. Een verhaal dat tot en met de laatste regel blijft boeien. Heuvelse Akkers ROM verzoeken om als op te treden t.b.v. aan te trek- ning van 850.000,- door wo- —■“eigi"g Samenwerking voor ADL cluster in plan 87 woningwetwonin gen Heuvelse Akkers. Voorstel aan de raad garantie te verlenen voor de lening. Commissie financiën/personeel/planning ZATERDAG 14 EN ZONDAG 15 JULI Bij spoedeisende gevallen, wende men zich tot zijn huisarts op het praktijkadres. HUISARTSEN GOIRLE De dienst loopt van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u. Zo mogelijk om 12.00 of 17.00 u. op het praktijkadres van de dienstdoende arts. Raadpleeg voor het adres van de-dienst doende arts uw eigen huisarts. HUISARTSEN MOERGESTEL Dienstvrijdagavond 17.30 u. tot maandag ochtend 8.00 u. P. Terwindt, Oirschotseweg 2, Moerges tel, tel. 04243-1204 De gezellige bar in het nieuwe buurthuis van Sint Anna. moeilijkheid vrijwilligers rend te motiveren komt i volwaardig buurthuis in St Verhuizing In de week na Pinksteren werd er verhuisd van de Paterstraat naar de Capucijnenstraat. Op zaterdag 29 september vindt de officiële opening plaats. Tot die tijd moet er nog het een en ander worden afgewerkt. Stoommachine Instemmen met rekening-courant over eenkomst met Stichting Vrienden Neder lands Textielmuseum inzake de stoom machine en deze naar Gedeputeerde Sta ten en de stichting zenden. Kantine Sporthal De Blaak Brief van Handbalvereniging Volt voor kennisgeving aannemen waarin onderte kende overeenkomsten gesloten met sportvereniging De Blaak en Stichting Hofstede De Blaak m.b.t. bouw exploita tie kantinevoorziening bij sporthal De Blaak. Jeugdsportsubsidies Vaststelling subsidies ingevolge de jeugd- sportsubsidieregeling. Definitief over 1983: ƒ707,- voor W.S.V. Brabants Glory en 591,- voor T.W.C. Pijnenburg. Definitief over tweede helft 1983 en voor lopig over 1984 resp. ƒ2.276,- en 5.159,- voor Gymnastiekvereniging Da vid, 2.331,-en 2.867,-voor Handbal vereniging Were-Di, 6.068,- en 8.653,- voor Hockeybalclub Were-Di, 1.207,- en 2.606,- voor S.V. Boemerang ’63. Golf-squashaccommodatie Verzoekers om advies/toezegging m.b.t. plan om in Tilburg golf-squashaccommo datie op te richten, adviseren allereerst behoefte-onderzoek te verrichten en pas daarna in contact met gemeente te tre den. Festiviteiten Rondom de opening en de week daarna staan er een groot aantal fes tiviteiten op het programma met on der andere een optreden van John Spencer en een voetbalwedstrijd te gen het landelijke artiestenelftal in de sporthal van de Blaak. In de maand september krijgt u meer informatie ^ver het openingsprogramma. Als u nvt gebouw eens wilt bekijken dan kan dat nog tot 21 juli daarna is het vanwege de vakantie gesloten. de 120 pagina’s algemene informa- de verschillende provincies is elk deel voorzien van een zestien lende gids voor het groene toerisme. r plaatsnaam gerangschikt vindt U in die pa gina’s de meest uiteenlopende informatie voor het groene vertier in eigen land bij zondere fiets- en wandelroutes, landschap pelijke bezienswaardigheden, toeristische activiteiten in de groene ruimte, voor het i publiek opengestelde beschermde natuurge- bieden, enzovoort. De gehele serie staat in het teken van mo numentale fotografie (door Kees Scherer) en actuele informatie (door Sietzo Dijkhui zen). Met het verschijnen van de laatste 3 de len, n.l. Kijk op het Groene Noord-Hol- land, -Zuid-Holland en -Utrecht is de serie voltooid. I Kijk op het groene Nederland geeft een natuurgetrouw beeld van het landschaps- in onze elf provincies en laat zien in elke provincie aan natuurschoon beleven. Een inspirerende gids vol langs onbekende routes en vergeten in drie breedtes 100 cm breed 21,- p. mtr. 133 cm breed 28,- p. mtr. 200 cm breed 42,- p. mtr. Niet overgaan tot nisatie ineens het woningwetbezj woningdienst om c komen. Door jaarlij ontstaan er geen woningcomplexen VROM verzoeken huurbevriezing 69 meentelijke wonin Ontvangst F-- Vrijdag kermisexpl houder Lat Markten locatie tijdens kennis De verzette markten tijdens de kermis niet (zoals eerder besloten) op het Nul- plusterrein, maar op de zuidelijke rijbaan van de Schouwburgring houden. Verkoop Rugdijk 12 Voorstel aan de raad (20 augustus) tot verkoop woning Rugdijk 12 met aanho- righeden en bijbehorende grond (5.600 m2) voor 162.000,-. Vooraf commissie economische zaken/werkgelegenheid (schriftelijk) horen. Asfaltering Swaardvenstraat Voorstel aan de raad (20 augustus) tot beschikbaarstelling krediet van 690.000,- voor asfaltering Swaardven straat t.l.v. exploitatieplan Industrieter rein Noord. Vooruitlopend op goedkeu ring Gedeputeerde Staten werkzaamhe den starten. Vooraf commissie ruimtelij ke ordening/openbare werken/stadsver- nieuwing horen (6 juli). Restauratie Mommerscomplex Voorstel aan de raad tot beschikbaarstel ling ƒ200.000,- voor uitvoeringsgereed- maken restauratieplan Mommers t.b.v. restauratie atelier en damastweverij/ta pisserie. Tekort van 100.000,- bestrijden uit gelden fonds werkgelegenheid al dan niet in combinatie met gelden isolatie- subsidie Mommers 1ste fase en bezuini ging op restauratie. Tevens bekijken of hogere huuropbrengst verkregen kan worden. Restauratie Heuvelse Kerk Voorstel aan de raad (20 augustus) tot fi nanciële deelneming van de gemeente in restauratieproject Heuvelse Kerk, voor een totaal bedrag van maximaal ƒ267.220,-. Vooraf commissie economi sche zaken/werkgelegenheid (schriftelijk) ^Uiteraard zou een rechtgeaard voetbalfan er weinig bezwaar tegen maken zo’n legen- darisch voetballer als schoonzoon te krij- gen, ware het niet dat Berger enkele maan- I den tevoren de toen nog berooide en onbe- kende Thürnagel de deur uitgesmeten had. En np vraagt zijn voetbalclub hem de jonge- man opnieuw te benaderen en hem de hand I van zijn dochter aan te bieden... Weer een boeiend verhaal van Konsalik. Uitg. Dë Boekerij geb., 208 blz., 24,90 Arts in Hong Kong Dr. Merker van het Tropeninstituut te Hamburg, gaat naar Hong Kong om samen met zijn Chinese collega dr. Wang An-Tse naar de oorzaak te zoeken van een onbeken de, zeer kwaadaardige ziekte volkomen ge zonde jonge mensen plegen onder hypnose allerlei misdaden en sterven enige weken la- Het onderzoek brengt dr. Merker in con- I tact met louche figuren en hij doet daarbij een ontdekking die direct handelen noodza kelijk maakt. Handelen betekent in dit ge- 1 val doden, een andere weg»is er niet! De sfeer van het geheimzinnige Hong Kong wordt door Konsalik in deze boeiende roman op knappe wijze weerg'*0'-'"*'’ Onze planeet - hoe stabiel ze ook lijkt - is voortdurend in beweging en wordt meer en meer bedreigd door aanslagen die wij, men- f sen, op haar kwetsbare milieu doen. Ónze rusteloze aarde geeft een diep in zicht in de verscheidenheid van facetten die een rol gespeeld hebben bij het ontstaan van onze planeet en de veranderingen die er doorlopend plaatsvinden. Naast een prettig leesbare tekst zorgt een schat aan illustraties voor een gedegen boek dat voor de geïnte resseerde lezer zeer toegankelijk is. Uitg. Elsevier geb., 160 blz., f 37,50 Het lag in de bedoeling dat de ge meente het voormalige katholiek mi litair tehuis (KMT) zou aankopen om er een definitief buurthuis van te ma ken. Het heeft veel touwtrekken met de gemeente gekost voordat in ’82 eindelijk het verlossende woord kwam. Het KMT-gebouw mocht buurthuis worden als het geen extra geld zou kosten. Stug volhouden De laatste twee jaar is er met erg weinig geld, door hardwerkende en lende vrijwilligers uit de o r Merd om het gebouw op .appen. Elk dubbeltje moest :ns drie keer worden omge- 1. In de zelfde periode werd een cilometer verder, in een andere irt, een buurtgebouw van een paar ;n uit de grond gestampt. On- de beperkte financiën en de DIERENARTSEN ZATERDAG EN ZONDAG Rasenberg, Bosscheweg 110, tel. 331648, alle afspraken, ook voor dierenkliniek, NS-plein. v. Weelden, tel. 425529. Riel en Bakx, tel. 674590. Dierenkliniek Stokhasselt, tel. 554132. Dierenkliniek Boerhaave, tel. 435568. Dierenkliniek v.d. Brink-Laugeman. Ca pucijnenstraat 76a-76b, tel. 432867-420274. voert. Tijdelijke stichting voor Surinamers toe staan elders ruimte te. zoeken, eveneens bij voorkeur in gemeentepand. Als dat niet lukt op particuliere markt zoeken, mits gemeente onderhandelt over huur voorwaarden. Aan raad gerichte brieven van organisaties op lijst ingekomen stuk ken, ter afdoening door college, ant woord ter inzageover overige brieven opmerken dat vrouwencentrum elders ruimte mag zoeken. Verkeer naar publieke werken Activiteiten secretarie met betrekking tot verkeer vroegtijdig in kader plan van aanpak tweede fase vroegtijdig overbren gen naar afdeling verkeer publieke wer ken, evenals Hó formatieplaats. Op korte termijn voorstel over inhoud mandate ring inzake nemen verkeersmaatregelen. Vacature Vacature medewerker boekhouding Energiebedrijven openstellen voor mede werkers bij diensten en bedrijven, die voor tijdelijk werk zijn aangenomen. Verbruiksadministratie Vaststelling organisatiestructuur afdeling verbruiksadministratie Energiebedrijven en invoering. Subsidie personeelsverenigingen gemeente Subsidiebedrag sport-, ontspannings- en personeelsvereniging van gemeentelijke diensten en bedrijven over 1983 definitief vaststellen op 28.954,90. In 1984 twee maal (nu en in september, 13.186,- be schikbaar stellen als voorschot, met aan tekening dat bij definitieve vaststelling maximaal 28.000,- als subsidie zal wor den aangemerkt. ~g van 1 ji uiieuuc wethouders mies AKW. AWW van voorschot ingehouden t terugbetalen. Subsidieverzoek Aanvullend subsidieverzoek GARM Til burg 185,-) voor in november 1983 ge houden Chileense pena afwijzen. Advies- :1e za- raad mondiale bewustwording op de ieUng hoogte brengen en vragen evaluatiever- slag op doel activiteit te toetsen. Bezwaarschrift 1MW Instituut voor maatschappelijk werk in bezwaar tegen vaststelling definitieve subsidie 1982 niet-ontvankelijk verkla ren, omdat het bezwaarschrift niet bin nen de vereiste termijn van dertig dagen is ingediend. Bestreden beslissing ambts halve herzien in die zin, dat definitieve subsidie 1982 met ƒ7.647- wordt ver hoogd tot 2.315.846,- Onderwijsvoorzieningen Raad voorstellen medewerking te verle nen vernieuwing dak fietsenstalling Ba den Powellaan 116 15.000,-ƒ5.000,- voor rekening schoolbestuur)schoolbe stuur meedelen dat voor inrichting lokaal eenvoudige keuken- en huishoudelijke ac tiviteiten ZMLK-school, Bokhamerstraat 3 3.310,- beschikbaar is en dat artikelen waarvoor geen bedrag beschikbaar is ge steld inbegrepen zijn in door gemeente uit te voeren voorzieningen 26.560,-) voor vervanging versleten meubilair The- resiastraat 15 32.920,- beschikbaar stel len schoolbegeleidingsdienst meedelen dat indien rijk subsidie verstrekt akkoord wordt gegaan met systeembegeleiding zmokschool met ingang van 1-8-1984 en van vijf andere buoscholen met ingang van 1-1-1985 en dat kosten voor 1984 bij eindafrekening zmokschool zullen wor- den verrekend Bisschop Janssensstraat 1-a ziet af van afzuiginstallatie bedrag Onbewoonbaarveridanng van ƒ316,54 beschikbaar stellen voor Vorstel aan de raad woning Mana— brandblusapparaat Piet Heinstraat 1; *3 onbewoonbaar te verlu. bedrag van 2.990,- beschikbaar stellen commissie volkshuisvestmg/miheu ho- voor stencilapparaat Stuivesantplein 2-a rfn- bedrag vin ƒ31.500,- voor gemeen- Veriteersmaatregelen schapsruimte met keuken, grderobe en Verkeersmaatregelen treffen voor gebied toiletten Korte Hoefstraat 6-1 P1'm XIH üJdens «spraakpro- cedure overeengekomen. Definitieve subsidies Definitieve subsidies over 1983 vaststel len wijkbelangen Noordhoek ƒ8.561,28 gemengd koor Belcanto voor uitvoering 26-10-1983 op 7.000,-huur subsidies stichting Scouting Groenewoud ƒ5.160,- (jeugd- en jongerenwerk) en Tafeltennisvereniging Irene Aanbevelingsbrief voor tafelt ging Irene aan ministerie schrijven ter ondersteuning vs haar gedane subsidieverzoek. Schaakvereniging Schavo Vaststelling definitieve bijdrage uit jume- lagekrediet aan schaakvereniging Schavo op 480,- voor deelname aan jumelage- schaaktoernooi in Offenbach-am-Main van 8 tot en met 11 juni 1984. Archeologisch onderzoek het kasteel (Voorbereidings)kosten voor eindverslag van archeologisch onderzoek het Kasteel van Tilburg ten laste brengen van begro tingspost «exposities/museaal gebruik». Advies van gemeentelijke monumenten commissie afwachten over plaatsing van de ondergrondse funderingen van het kasteel op de gemeentelijke monumen tenlijst. Voor bovengrondse visualisatie van de funderingen plannen ontwikkelen die passen binnen bedrag geraamd voor «openbaar groen en bouwwerken archeo logische doeleinden» in het ontwerpbe- stemmingsplan. Muziekvereniging Drumfanfare Volt Verzoek van muziekvereniging Volt om óf aanvullend voorschot op basissubsidie 1984 óf eenmalig extra subsidie voor aan passing van uniformering en instrumen tarium afwijzen. Vereniging attenderen op het Anjerfonds. Onbewoonbaar pand Recent aangekocht pand Mariastraat 11 niet meer verhuren en onbewoonbaar maken vanwege slechte staat. Rijksbijda- ge van 10.000,- vragen (subsidieregeling aankoop particuliere panden). Houtbank In principe twee jaar deelnemen aan het om niet leveren van afvalhout aan een op te richten houtbank ter opwekking van energie in stadsgewest ’s-Hertogenbosch. Dit levert 12.500,- besparing op m.b.t. transport en verwerking van afvalhout, g Zo kan ook ervaring worden opgedaan s voor eventuele invoering van een zoge naamde houtbank in stadsgewest Til burg. Hiervan mededeling aan stadsge west Tilburg met verzoek om ontheffing van afgifteverplichting ingevolge plan voor afvalverwerking. vrijwillige huurharmo- s bij bewonerswisseling in ïtbezit van de gemeentelijke i ongelijke huren te voor- rlijkse huurharmonisatie i huurverschillen binnen ren. Aan ministerie leen om in te stemmen met 696 woningen van de ge- j ningdienst. t kermis-exploitanten 20 juli om 21.00 uur ontvangst ’«ploitanten op stadhuis door wet- Lambers. R.K. Gasthuis Verslag periodiek overleg met dagelijks bestuur R.K. Gasthuis 4 juni voor ken nisgeving aannemen het overeengeko- mene afdoen en verslag naar R.K. Gasthuis. Werving Voor vacature groepsleider ministratie Energiebedrij- tijd intern en extern, via h arbeidsbureau, werven. Zei voor bedrijfseconomisch Energiebedrijven. Telefoonverkeer In verband met komende reorganisatie niet vóór medio 1986 experimenteren met mogelijke beperkingen in het internatio naal en interlokaal telefoonverkeer. Sloop barak Barak bij openbare school «Heerdgang» (was gedeeltelijk verhuurd aan Open Jon- gerencen trapt Tilburg-Noord) voor ƒ9.000,-, uit bulkkrediet onderwijs, slo pen. Begrotingen GGD Midden-Brabant Instemmen met begrotingen 1984-1985 van GGD Midden-Brabant. Nagestreef de egalisatie moet in 1986 zijn gereali seerd. Vooralsnog gemeenteraad ter goedkeuring voorleggen en meedelen dat bedrijfsgeneeskundige zorg tot takenpak ket GGD zal blijven behoren. Bezuini gingen GGD hiermee als gerealiseerd be schouwen. Post ter grootte van 46.750,- (kosten logopedisten) alsnog bezuinigen. Drughulpverlening Instemmen met voordracht kandidaatbe- stuursleden voor stedelijke instelling drughulpverlening vanuit medisch cen trum voor alcohol- en drughulpverlening (MCAD). Bestuur opdragen uiterlijk 1 oktober aanstaande blauwdruk voor te Met ingang leggen van nieuwe organisatie, waarin in zittende wetl ieder geval is opgenomen doel, werkwij- ze, uitgangspunten, taken, functies, per- soneelsplan plaats huidige drugteam. Ad viescommissie drughulpverlening ophef fen. MCAD toestemming geven aanstel ling van twee functionarissen (tijdelijk door gemeente beschikbaar gestelde plaatsen) te verlengen tot 16-9-1984. Hierover comissie sociale en culturele za ken schriftelijk horen. Bij hoofd afdeling verslavingszorg ministerie WVC met klem erop aandringen dat voor 1-8-1984 het Bossche centrum de verslaafden uit eigen regio in het programma opneemt. Over overheveling van de verschillende secties MHJ naar andere organisaties en over situatie dagcentrum overleg met stichting MHJ. Verhuizing ’t Korfje Alsnog instemmen met verhuizing, van peuterspeelzaal ’t Korfje, naar en aanpas sing van accommodatie in, voormalige Norbertusschool in Hendrik van Tulder- straat. Aan peuterspeelzaal in kosten aanpassing accommodatie eenmalig aan vullende subsidie van ƒ2.969,- toeken nen. Vor wat betreft subsidie in nadelig exploitatiesaldo 1984 toestaan dat huis vestingskosten met 2.667,- worden ver hoogd. Bij sloop op termijn, als geen ko per kan worden gevonden voor voormali ge Norbertusschool binnen huidige fi nanciële grenzen voor vervangende huis vesting zorgen. Riolering Arob-bezwaarschrift werkzaamheden C,r Annastraat niet-ontvanke Computerbestanden Verificatiebureau toestemming geven se lecties te maken van aantal financiële computerbestanden. Saubsidie EAJ-studiedag Organisatie EAJ-studiedag 15 juni bij drage in exploitatietekort toekennen tot een maximum van ƒ875,- ten laste van post «publiciteitsfeesten BKW». Bij be geleidingscommissie BKW aandringen op spoedige indiening definitief publici teitsplan 1984. R.D.K. Instemmen met jaarrekening 1983 van R.D.K. en definitief subsidie vaststellen op 53,62. Teveel betaald voorschot 1983 verrekenen met garantiebijdrage R.D.K. 1984 van 6.098,62. R.D.K. vra gen in toekomst meer reële begrotingen in te dienen. Huisvesting vrouwencentrum en welzijns- stichting Surinamers Vrouwencentrum linkergedeelte Van Sas- se van Ysseltstraat 16 voor 1.209,18 per maand te huur aanbieden van 15-5-1984 tot uiterlijk 31-12-1984 en rechtergedeelte in bruikleen. Na ontruiming sloop. Vrij komend terrein deels bruikbaar voor uit breiding basisschool, deels voor nader aan te duiden doeleinden. Vrouwencentrum toestaan elders ruimte te zoeken binnen niet voor verhoging in aanmerking komende subsidie van Subsidiëring u 20.050,-. Als geen geschikt gemeentelijk GJVW-project pand voorhanden is mag centrum op par- voor Hó jaar ticuliere markt zoeken, mits gemeente half-time funct over huurvoorwaarden onderhandelingen Subsidie fiscale rechtshulp '"“rt Raad voorstellen subsidie 1984 stichting fiscale rechtshulp De Smeetskring te ver hogen met 1.135,50 ten laste van post onvoorzien voor afsluiten beroepsaan sprakelijkheidsverzekering en oprich tingskosten. Extra vrij dagen 1983 Naar aardeding van telefonisch verzoek Tilburgse muziekschool informeren over toekenning drie extra vrije dagen met be houd van loon 1983. Onder andere ge meente heeft niet de mogelijkheid dit op grond van besluit benoembaarheidseisen en arbeidsvoorwaarden toe te staan zal zich echter conformeren aan hetgeen bin nen de door minister geboden kaders met werknemers geregeld wordt. Staanplaatsen buiten kermisterreinen 24 staanplaatsen buiten kermisterreinen gunnen aan de hoogstbiedende kandida ten. Totaal opbrengst 15.472,50. Teraglevertarieven wind-elektriciteit Brief van Centrum voor Energiebespa ring over verhoging teraglevertarieven wind-elektriciteit ter stimulering van het opwekken van elektriciteit d.m.v. wind energie plaatsen op raadagenda onder ru briek «voor kennisgeving aannemen». Daarbij mededeling dat in Tilburg nog geen «wind» elektriciteit wordt teruggele verd en de mening van college dat deze kwestie op landelijk niveau in overleg met Arnhemse instelling bezien moet worden. Grondverkoop Strook grond van 6 m2 straat 16 verkopen halfsteense muur mi Pandv'erkoop Panden Le Sage ten Broekstraat 9, Van Sasse van Ysselstraat 19 en Piushaven 76 voor 1984 te huur aanbieden tgen 9,5% van de aankoopkosten. Voorstel aan de raad de panden te koop aan te bieden voor resp. 92.449,-, 106.046,- en 102.862,-. Acceptatietennijn tot uiter lijk 31-12-1984. Perceel aankopen Voorstel aan de raad tot aankoop perceel aan de Diepenstraat van 1.878 m2 voor 275.000,-. In ontwerp-bestemmingsplan gedeeltelijk bestemd voor woningbouw en achterontsluiting. Rijksbijdrage van 10.000,- vragen (subsidie-regeling aan koop particuliere woningen). Perceel grond van 780 m2 aan de Stede- kestraat aankopen (momenteel in gebruik als opslagterrein sloopmateriaal) voor 70.000,- t.b.v. nieuwbouw. Gemeentelijk bouwplan Diepenstraat Aan Unie van Woningcorporaties verzoe ken om instemming met realisatie door de gemeente van bouwplan twee woning wetwoningen Diepenstraat. Na instem ming voorstel aan de raad tot beschik baarstelling krediet van 231.000,-. W oonvergunningen Woonvergunning afgegeven met minder stringente toepassing van de woningbe- zettingsnorm voor nieuwbouw in Rees- hof Bingelradestraat 31, 35, 45, 57, 67, 69, 71, 73, 77, 85, 87, Bakkumsingel 35, Borselestraat 26 en Bodegravenstrat 32, 62,68, 74. Woonvergunning verlenen met minder stringente toepassing van de wo- ningbezettingsnorm voor De Meenthe. Woonvergunning verlenen voor Veldho- venring 56-N. Gevraagde vergunningen weigeren voor Simon Stevinstraat 30, Smidspad 82 en Sint-Josephstraat 86. Met betrekking tot laatstgenoemd pand de aanvrager mede delen dat pand binnen maand ontruimd moet zijn. Afwijzing reclamebord Aanvraag afwijzen om vergunning voor plaatsing reclamebord ter hoogte van sa menkomst Ringbaan-Zuid en Kempen- baan voor verwijzing naar cafetaria langs j-vo- j-- Ringbaan-Oost. WoningwetwoningenH. gerenwerk) en ƒ6.832,24 (jeugdfonds)Minister van VRON wijkbelangen Loven-Besterd ƒ22.500,-. achterborg op te tred Subsidie jeugdraad Hoefstraat-Groeèeind ken geldlening van j over 1982 532,86 jeugdbelangen Zand ningbouwverenigjng I 3.519,31 buurtwerk Trouwlaan pe- ADL cluster in plan I riode 1 januari tot en met 30 september 8“ Heuvelse Akkei 268.811,98 en 1 oktober tot en met 31 raad earantle te verl< december 257.367,09. Subsidie beheerder c' bsidiëring full- }JVW-proje oor D4 ja.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 11