E p 'fyebers Beleids adviseurs Midden-Brabant 3 wisselende Acht Realisten Hilvarenbeek .000,- 595,- 550,- Een pomp- 150,- >95,- L85,- >98,- DAN L85,- VENT1LATIE. >00,- ►95,- >95,- 185,- 185,- -ERS 7-gangen menu's Konserten op kiosk lunchmenu's DE MEESTE DEKBEDDEN BIEDEN MEER TRANSPIRATIE Noorderligt- aktiviteiten Tilburgse Bedrijfsabonnementen Stadsschouwburg in veel opzichten weer zeer aantrekkelijk Stichting mensen in nood 70 jaar Uw Slaapvoorlichter helpt u wel te rusten. Muziek in het Wilhelminapark Groeseind- Hoefstraat Feest op de Bisschop Janssensschool juli 1984-pagina 16 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 juli 1984 - pagina 17 De nieuwe musical «Evenaar». (tut niet achter het net gevist Schouwburgring 27. Tilburg was, hij tr USD AM set dekbe isg°e van I bant». de 2a. die hun /aren dor- te plaatsen. Het stroor heeft geleid team. om tot S van uit c dight He was georg groep leggro, 1 het winnende vurgemeester. de meest t de con- en Prijs per couvert f 35,— Tevens ons bekende Juwelier - Horloger den. eft niemand trovakhande- The Hudiksvs uit Zweden. Vo Trash. Zaal op Voorverkoop Voor elk oog een aangepaste contactlens harde contactlenzen 9 zachte contactlenzen Geruime tijd gebalanceerde team te kunnen komer het team ger klein bedrijf zijn, wanneer tie komen, die tijd v van de H van koni Meer informatie: afdeling publiciteit Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum, tele foon 013-362033. ngen via ïnneweg Het doel van de stichting is het advi seren en daadwerkelijk bijstaan van ondernemers in beleidszaken. De wijze waarop dat doel wordt na- tstreegd gebeurt onder meer door: - ..V. oon.vuv.vngen van specialisti- iKing van de CV- :t aan de warmte in tan de ruimte in uw De bedrijfsabonnementen kosten 72,50 per stuk. De normale toegangsprijs voor vijf van deze voorstellingen ligt tussen de ƒ95,- en 120,-, zodat de korting inderdaad kan oplopen tot bijna veertig procent. Alle informatie over deze aantrekkelijke bedrijfsabonnementen kunt u krijgen bij Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum (013- 362033). Er is ook een speciale Bedrijfs- abonnementen-folder verkrijgbaar, die op verzoek eventueel toegezonden wordt. lit de wijken Een r ook andere uiteenk De activitei- clusie van opzet. bijzondere r worden w :n de toenemir werd het Restaurant Gedurende de zomermaanden serveren wij dagelijks van 12.00- 14.00 uur. De onthulling van I beeldje door de bi aantrekkel zijn voor 6 sche kennis. - het coördineren van diensten aan het bedrijfsleven. - het geven van voordrachten, en uit te t/m vrijdag lerdag 19.00 tot 17.00 uur, toe- De Kühne Big-Band werd vorig jaar in het leven geroepen als praktisch leerorkest van het Brabants Conserva torium. Een nadeel van dit systeem ekkocx, ook orkshop-orkest. ■ciaal samenge wei een instru- weinig ervaring «Orlando» en de operette «La belle Hélé- ne», een cabaretshow met Gerard Cox en Rients Gratama, Seth Gaaikema met een nieuw programma, Tineke Schouten voor de eerste keer in Tilburg, de veelbesproken toneel voorstelling «Het Dagboek van Anne Frank», «Memoires van een Benjamin» met Ton van Duinhoven, «Nacht, Moeder» met André van den Heuvel, Publiekstheater met «De ingebeelde zieke» van Molière, hét ko mische toneelstuk «De lotgevallen van de een stille stroombespaarder Een pompschakelaar? Sommige mensen weten niet eens wat het is. Waarom zou u er dan één in huis halen? Een pompschakelaar kan er - auto matisch - voor zorgen, dat de poinp van de cv-installatie wordt in- of uitge schakeld, als uw cv-ketel ervoor ge schikt is natuurlijk. Die pomp wordt elektrisch aangedreven en kost dus geld. Zonder zo’n schakelaar werkt de cv-pomp altijd. In ieder geval tijdens het stookseizoen. Wie ook in de zomer de cv-pomp nog continue laat draaien - en zulke mensen zijn er - smijt gewoon geld weg. Maar zelfs tijdens het stooksei zoen hoeft de pomp niet dag en nacht door te werken. Een pompschakelaar zorgt ervoor, dat de pomp werkt als het nodig is en stilstaat als dat moge lijk is. U merkt de werking pompschakelaar niet a«, uw huis, maar wel aan d portemonnee. Want reken maar dat met zo’n klein apparaatje - weinig gro ter dan een pakje margarine - veel energie bespaard kan worder Over de installatie hoef moeilijk te doen. Uw elektrc laar weet er alles van. s om een loeling is e.o. worden mee in te HOOGERS OPTIEK OOGMEET- KUNDIGEN KONTAKTLENS- SPECIALtSTEN BESTERDPLEIN 31 Afgelopen maandag was het feest op de Bisschop Janssensschool in de Bis- schop Janssensstraat la in Tilburg. Werken van acht Nederlandse Realisten zijn van 7 juli tot en met 3 augustus te zien in beide expositieruimten van Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum Tilburg. De exposanten zijn: Kees Andréa, Hans Bayens, Hermanns Berserik, Theo Kurpershoek. Hans van Nor den, Harn op de Laak, Han Wezelaar en Nicolaas Wijnberg. i informatie o.a. door thema-bijeenkomsten geven brochures (knipsel- informatiepakketten. is een vrij en onafhan- Volgens de wet is de ..■ting een afgezonderd vermogen een bepaald doel, onder een be- ild bestuur. Door het kiezen van de itingsvorm meent het bestuur het eleidsadviezen het be laste te staan, beter te "n een hoger - nu beste te kunnen e manier kunnen spe- i bijdrage aan het be- leveren op u J rd e mix zijn van op- bands gezocht itale nummers, Café de Notenbalk organiseert een grote jacht naar goede bands LP mee op te nemen. De bede dat IJ bands uit Tilburg uitgekozen om de studio gaan, om zodoende tot een «Noten- balk-LP» te komen. Aangezien «de Not- zikanten-café is waarr stallatie op het podium aanwezig is, zijn alle acceptabele bands uitgeno digd om te laten komen horen wat ze kunnen, zodat er een voorselectie kan worden gemaakt. Elke avond vanaf 20.00 uur is men welkom in muziekcafé «de Noten balk» aan de Paleisweg 15 te Tilburg. leder jaar stelt Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum een aantal zeer aantrekkelijke be drijfsabonnementen samen. Deze abonnementen, die speciaal bedoeld zijn voor de werk nemers van bedrijven en instellingen in en rond Tilburg, zijn gekenmerkt door twee zaken: de prijzen zijn zeer laag (rond 35% reductie op de normale toegangsprijzen) en de voorstel lingen zijn zeer aantrekkelijk (uit het programma zijn vooral voorstellingen in de amuse rende sector gekozen). Ook dit jaar konden er vier aantrekkelijke series samengesteld worden. Stadsschouwburg/Kultureel Sentrum biedt de keuze uit vier series. De series A, B en C bestaan uit zeven voorstellingen, waaruit vijf voorstellingen gekozen moeten worden. De serie D is een echte keuze-serie, waarbij eveneens vijf voorstellingen gekozen moeten worden uit een serie van vijftien (drie cabaretprogramma’s, zes toneelvoorstellingen en zes diverse voorstellingen). Veel ouderen onder ons zegt die naam nóg wel wat: R.K. Huisvestingscomité. Dit werd in 1914 bij het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog opgericht, toen tienduizenden van onze zuiderburen in het neutrale Nederland een veilig heenko men zochten. In 1961 kreeg het Huisvestingscomité een nieuwe naam: Stichting Mensen in Nood. Tegelijk werden de accenten verlegd naar de Derde Wereld. En dat begon meteen al goed. Want wie herinnert zich niet de spectaculaire massa- acties voor Biafra. Bangladesj en India? «Mensen in Nood» was er volop bij betrokken. Je hebt hulp in de nood en hulp uit de nood. Dat laatste moet óók gebeuren, vindt de stichting. Daarom lanceert ze bij haar 70-jarig jubileum een nieuwe actie voor de Derde Wereld: het «Projekt- plan Helpen uit de Nood». In dit artikel leest u over de geschiedenis van «Mensen in Nood» en het nieuwe «Projektplan». Realisme is een term die voor de nodige «aanwezig te willen zijn met kunst van deze verwarring zorgt: wat is realisme, en wan- tijd, die de werkelijkheid op een herkenbare neer kunnen we iemand een realistisch kun- wijze tot uitgangspunt heeft». stenaar noemen? De term kan teruggevoerd Desondanks is de uitwerking van dit uit worden tot de grote Franse schilder gangspunt bij elk van de kunstenaars heel Gustave Courbet. Deze organiseerde in verschillend. 1855 een eigen tentoonstelling onder de titel Openingstijden: maandag t «Realisme», omdat hij geweigerd was op de van 11.00 tot 18.00 uur, donderda wereldtentoonstelling van Parijs. Hij had 21.30 uur, zaterdag 11.00 tot daar het recht opgeëist aanwezig te mogen gang gratis, zijn met zijn «op de zichtbare dagelijkse werkelijkheid gebaseerde kunst». Ook voor ons gezelschap van acht Neder landse Realisten gaat het uitgangspunt op, Belgische vluchtelingen Als mensen over «de» oorlog pra ten, dan bedoelen ze de Tweede We reldoorlog. Maar voor velen van de oudere generatie is «de» oorlog nog de Eerste Wereldoorlog, die van 1914 tot 1918 woedde. Het was een tragische 1 niemand won verloor. Over en weer vo_c bruikt, waardoor tienduizenden ten op gruwelijke wijze sneuvelden. In het neutraal gebleven Neder kJ men zich het lot aan van de I o vluchtelingen, die met horden teg_„J„ onze zuidgrens overstaken. Overal werden hulpcomités opgericht die in september 1914 hun krachten bundel den in het R.K. Huisvestingscomité. Burgemeester Letschert onthulde in aanwezigheid van alle leerlingen van deze MLK-school een visbeeldje. Met dit visbeeldje had de hoogste klas de hoofdprijs gewonnen in een landelijke wedstrijd die georganiseerd was door het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten. en dus samenwerken om het resultaat te bereiken. Overschat- f overdrijving van een bepaald dat zeer dikwijls ontstaat men zich tot één specialist wordt daardoor dus voorko- 't Is helaas niet alles dons, wat er in een Koop uw donsbed daarom niet zo- vanwege de kosten.gevuld met maar A dekbed speciaal voor Blijkt het een klein deel dons De rest wordt achteraf toch te warm naar uw zin9 aangevuld met veren Die houden de Mg Of te koeP Kom genist terug, dan warmte echter veel minder goed vast haalt hij er wat dons uit of doet er en.ze missen de ventilerende en «■M*^’s’iets bij Het gaat toch zeker om uw regulerende eigenschappen van dons persoonlijke slaapcomfort' slaapwinkel <A 111111Or Schouwburgring 25, Tilburg tel. 422122 Een greep uit de voorstellingen die dit seizoen in de bedrijfsabonnementen zijn op genomen: folklore uit Curasao, Martine Bijl met een nieuw soloprogramma, Robert Paul met een nieuwe show, het bekende blijspel «Slippers», de succesvolle musical «Even aar» van en met Jos Brink, de Hoofdstad Operette met «Die lustige Witwe», Paul van Vliet met een splinternieuwe cabaret-voor- stelling, het Folkloristisch Danstheater, de Nederlandse Opera Stichtig met de opera Op de Hilvarenbeekse Vrijthof staat al jaren een kiosk voor het geven van konserten door b.v. harmonieën. De Hilvarenbeekse harmonie «Con cordia» verzorgt op deze kiosk ieder jaar met koninginnedag een konsert. Ook voor andere konserten is de kiosk regelmatig gebruikt. Afgelopen zondag, 24 juni, werd door harmonie-orkest «Tilburg» een konsert gegeven op het eind van de middag. Jammer genoeg was het weer niet optimaal voor het luisteren naar een konsert in de open lucht. Ondanks dat waren er toch een redelijk aantal mensen naar de Vrijthof gekomen om van het konsert te genieten. Door een nieuwe t kiosk, het dichtmakt zijde is het gelui zit het konsertet de winc, [heden. Het konsert van zondag 24 juni j.l. georganiseerd door de overleg- "*p «Muziek en Dans». Deze over leggroep heeft me diverse harmonieën en fanfares uit de regio kontakt- nomen of er bclai staat voor het sert op de kioa». Eerstvolgend Het eerstvolgende konsert zal plaatsvinden op donderdag 5 juli a.s. om 20.00 uu^, door harmonie-orkest «Concordia» uit Reusel en de drum band van harmonie «Concordia» uit Reusel. Indien c meewerken z schoolvakantie ingeluid. De overleggroep «Muziek en Dans» is nog in onderhandeling met enkele andere muziekgezelschappen voor het verzorgen van een konsert. Als er muziekgroepen zijn die naar aanleiding van dit bericht belangstel ling hebben gekregen voor misschien ook een optreden op de kiosk te Hilva renbeek, dan kunnen zij kontakt opne men met K. de Hond, tel. 04255-2231. Allerlei soorten muziek zijn moge lijk en in goed overleg kan een konsert op de Vrijthof bijdragen tot een mooie zomervakantie. A.s. zondag 8 juli organiseert de was dat sommige musici het orkest stichting D’n Englantier in het Wilhel- ook weer verlieten. Er was veel verloop minapark een optreden van de Willem en zelden een volledige bezetting. Na Kühne Big-Band met voorprogramma; verloop van tijd vulde Willem Kühne aanvang 15.00 uur. de opengevallen plaatsen in met leden van de rijke Tilburgse moderne jazzge- meenschap. Dit is nog de huidige si tuatie: een harde kern van conservato- riumleerlingen aangevuld met (ex)Til- burgers. Het repertoire bevat naast min of meer bekende big-bandstukken ook eigen arrangementen en komposi ties, waaronder de stukken van de veelbelovende komponiste Hannie van Veldhoven. De leden van het orkest zijn: trom pet: Camiel van Esch, Wim Calaas, Bas van Dun, Bas v.d. Boozen; trom bone: Jeroen v.d. Laar, Geert Lenders, Huub Prust, Jan-Willem v.d. Bogaart; Saxofoons: Paul van Kemenade, Jero me Pellemans, Frank Westland, Henk Koekkoek, Sjoerd Rolsma, Hans v.d. Roer; Piano: Gé Bijvoet; gitaar: Huub Lammers; bas: Ad F- werk: Steve Clover; Smetsters. Het voorprogramma zal worden ver zorgd door een leerorkest/jazz-impro- visatiemuziek van de Tilburgse mu ziekschool o.l.v. Henk Koel wel aangeduid als Works! Dit zijn combo’s specie, steld uit mensen die al wr' ment hanteren, maar wei... hebben met samenspelen. met keuzemogelijkheden Prijs per couvert f 55,— Donderdag rustdag. Voor nadere informatie en/of reservering RESTAURANT «DEN SCHOUT» Oranjestraat 4, Tilburg-Centrum jssen Paleisring en Emmastraat) Tel. 013-434512 - 674394 Dat begon met de kinderen, d». uu ouders in de overijlde vlucht ware kwijtgeraakt, bij gastgezinnen in e Tweede We- pen en steden in ons land l Maar voor velen van de teratie is «de» oorlog ook Koningin Emma Wereldoorlog, die van Zo heeft het Huisvestingscomité in woedde. Het was een die beginjaren ruim 80.000 kinderen loopgravenstrijd, waarbij geholpen. Maar het comité deed meer, on en iedereen vrijwel alles Want al vrij snel na de oorlog bleken rer en weer werd gifgas ge- veel gezinnen in Duitsland, Oostenrijk ““•Juizetwien solda- en Hongarije ernstig honger te lijden. - Op grote schaal werd vanuit Neder land trok land voedsel gestuurd en mochten kin- Belgische deren uit die landen bij ons op vakan- egelijk tie komen. Dat dat iets bijzonders voor Dveral die tijd was, blijkt wel uit het bezoek Hongaarse kinderen ten paleize mingin Emma, waarbij ze Hare Majesteit en alle Nederlanders dank ten voor de hulp. Het Duitse nationaal-socialisme bracht reeds in het begin van de jaren de eerste vluchtelingen uit u.iöland. Het Huisvestingscomité be- >rgde een aantal onderdak, maar met st emstigfer worden van de economi- -:sis en de toeneming van de oor- werk steeds Bloedige strijd Zonder de gastvrijheid en vrijgevig heid van heel wat particulieren zou het Huisvestingscomité nooit zoveel heb ben kunnen doen, als het sinds 1914 had gedaan. Het was steeds een kwes tie van inspringen op noodsituaties. Die traditie is overgenomen door de in 1961 gevormde Stichting Mensen in Nood, waarin het comité opging. Maar niet langer was uitsluitend Europa het werkterrein. Want natuurrampen, ge wapende conflicten, de vluchtelingen problematiek en de voedseltekorten in de Derde Wereld eisten alle aandacht op. In Afrika begon het in Roeanda, Boeroendi en Kongo, waar de bloedige onafhankelijkheidsstrijd veel leed tot gevolg had. Later was «Mensen in Nood» ook actief in het door de oor log getroffen Viëtnam en in Biafra, Bangladesj en India, waar zich hon gersnoden van ongekende omvang voordeden. Bij dat alles gold: helpen waar je helpen kunt. Een kans voor de armsten En dat is ook nu nog het parool van deze 70-jarige stichting. Tegenwoordig komen daar elk jaar ruim 700 project aanvragen binnen. Om die goed te kunnen behandelen, zijn er vier afde lingen: voor noodhulp, voor voedsel hulp, voor het Sponsorprogramma «Neem een kind voor uw rekening» en voor sociaal-economische activiteiten. Ruim 200.000 mensen overal in het land brengen het geld hiervoor bij el kaar. Naar aanleiding van haar jubi- ---iceert «Mensen in Nood» een nieuwe actie: het «Projektplan Helpen uit de Nood». De bedoeling daarvan is de armsten in de Derde Wereld een echte kans te geven op een eigen onaf hankelijke toekomst. Dat betekent dus volwassenenonderwijs, de opzet van kleine bedrijfjes, verbetering van het platteland en zo meer. Helpen uit de nood wordt zo wel heel concreet! U kunt aan dat Projektplan meedoen. Alle informatie daarover is bij «Men sen in Nood» te krijgen via Antwoord nummer 10, 5200 VB Den Bosch. Het Produktschap had aan de wed strijd eep voorlichtingsproject gekop peld over vis. Op de Bisschop Jans sensschool werden lezingen gehouden over vis door Drs. F. Mouchaers en vishandel Remmers de Jager van de Besterdring gaf ook allerlei informatie. Ruim 450 scholen deden mee aan de wedstrijd en 30 scholen vielen in de prijzen. De Bisschop Janssensschool won de hoofdprijs met een beeldje dat kaar- Na£ een vis voorstelt en gemaakt is van leum lanc gips. Burgemeester Letschert, getooid met ambtsketen voor hen die niet ge loofden dat hij de echte burgervader w«s, verklaarde bij de onthulling dat trots was op de Bisschop Janssens school en de leerlingen. Doordat deze school de hoofdprijs gewonnen had, was het visbeeldje nu ook een beetje van hem en van heel Tilburg. De winnende klas werd door de heer Daalder van het Visserijschap uitgeno digd om in september in Wielingen met hem een vissersboot in te stappen en op visvangst te gaan. Ook nodigde hij de leerlingen uit het lied dat zij ge zongen hadden over - natuurlijk - vis, in Wielingen te zingen. Al met al had de Bisschop Janssens- SCllükeliliir i aantal specialisten op d lopende terreinen is tot gekomen dat het midden- klein bedrijf vaak mistast als het f om een samenwerken van de diens, die men als ondernemer nodig heeft. imlijnen van die diensten tot de vorming van een rail Balalaika Ensemble, «Terra M()V 3» i naar de Vrijthof gekomen om Trash. Zaal opoen*20^., aanvang 21^ grlïma-btSoe ‘cukw^ï konsert te genieten. Voorverkoop bij alle WV-voorver- Centrum «Terra Nova» verschenen. Dit --voorziening op de koopsadressen, Tommy platen, Kafee boekje is gratis verkrijgbaar bij hc een van de achter- Egelantier en telefonisch bij Noorder- trum, Nieuwlandstraat 44 (tel. 4262" o aid stukken beter. Ook ligt- Elke cursus en activiteit van het voorbeeld kunnen staan voor een mu- ziekale dialoog tussen oost en west. De ene groep speelt namelijk traditionele drie gel Russische muziek, de andere traditio- (talen, i nele Amerikaanse muziek. j regio kontakt opge- Een balalaika-orkest klinkt mis- r belangstelling bij hun be- schien wat vreemd in de oren, maar iet verzorgen van een kon- Zweden heeft twintig aktieve balalai- iosk te Hilvarenbeek kaorkesten die enorm populair zijn. Het hoofdprogramma van vrijdag Hu- diksvall Baialaikor, is een van de ak- tiefste en oudste. Men had al twee tournees door de Sovjetunie, wat niet zomaar de eerste de beste lukt. Het or kest kent een volledige bezetting en telt drieëntwintig leden. Het konsert zal een r de weersomstandigheden zwepende instrument- zal op donderdag 5 juli de melancholiese liedjes en imponerende ntie dus muzikaal worden koorwerken. Het voorprogramma zal een reünie optreden zijn van de Tilburgse blue- grassformatie Country Trash. Het is nu twee jaar geleden dat deze groep ophield te bestaan en dit optre den moet gezien worden als eenmalig. Dus diegenen, die Country Trash nog eens een keer in levende lijve willen zien, moeten nu hun kans grijpen. Henri de Ridder, Jac van Boxtel en Moor Roovers zullen in hun program ma een mengeling voorschotelen van traditionele en moderne bluegrass, oude Amerikaanse old-time music, country ballads alsook wat eigen werk. r 7»no- Marian 2011 150 cursisten hebben het afgelopen J seizoen deelgenomen aan de verschillende activiteiten van de Initiatiefgroep Cursussen van SONO. De meeste activiteiten hebben plaatsge- urgse mu- vonden in het Wijkcentrum Groeseind- ckoek, ook Hoefstraat aan het Paduaplein. Ook voor het komende seizoen, beginnend in septem ber, staan weer tal van activiteiten op het programma. De activiteiten zijn vooral be doeld voor de wijkbewoners uit de wijken Hoefstraat en Groeseind, maar bewoners kunnen zich melden. D ten en cursussen zijn eenvoudig Voor de toelating gelden geen eisen. De activiteiten zijn: Nederlandse taal en rekenen: er wordt gewerkt met de metho des, die ook de kinderen op school krijgen, zodat ouders de kinderen beter kunnen hel pen. Talen als: Frans, Duits en Engels, zo wel voor beginners, gevorderden als conver satie, yoga, jazz-ballet, gymnastiek, tekenen en een praatgroep voor vrouwen. Verder: kortlopende cursussen zoals: breien, pop penmaken. De meeste cursussen vinden ’s avonds plaats. Voor méér inlichtingen: SONO, Paduastr. 3, tel. 360329. brave soldaat Schweik», het bekende to neelstuk «Jan Rap en zijn maat» van Yvon ne Keuls, een balletprogramma met Alexan dra Radius en Han Ebbelaar, de show Brasil Tropical», een sfeervol kerstconcert door het Brabants Orkest, een concert door Louis van Dijk en Pim Jacobs, de veelbe sproken muziektheaterproduktie «Moby Dick» door Globe en het Brabants Orkest en de nieuwe musical «Pingping» van An nie M.G. Schmidt. zor het sche crisis logsdreiging moeilijker. Joodse kinderen Toen de Duitse bezetting eenmaal een feit was, werden de bestuursleden geregeld opgepakt. Toch wist men in die donkere dagen enkele tientallen Joodse kinderen voor deportatie naar de concentratiekampen te behoeden. In die periode van wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog kwamen op nieuw veel kinderen naar Nederland uit door de oorlog getroffen landen. En opnieuw wjiren veel gezinnen hier bereid hen tijdelijk op te nemen, on danks dat zij het vaak zelf niet breed hadden. Centrum «Terra Nova» verschenen. Dit boekje is gratis verkrijgbaar bij het Cen trum, Nieuwlandstraat 44 (tel. 426269). Elke cursus en activiteit van het komen- - r het samenbrenj Het blijkt dat Terra Nova actief is pp irie gebieden: er zijn «lerende» cursussen algemene Ontwikkeling, enz.), ont spannende activiteiten, maar ook vele crea tieve cursussen vinden hun plaats, En dat voor werkelijk Alle leeftijdsgroepen: kinde ren, volwassenen, bejaarden. De meeste cursussen zijn juist bedoeld ^ant) e.n ,inI°.' voor wie beginner op een bepaald gebied is “e Stichting 1 en nog niet zo veel op dat terrein gedaan kelijk instituut, heeft. stichting een a tot r - paald MV0.UU., i. stichtingsvorm me doel - öm door bele drijfsleven ten diens laten functioneren en op plan te brengen - het beste bereiken. Op deze manie. cialisten, die hun bijdrage 1 drijfsleven willen leveren op eenvoudi ge wijze worden benaderd en worden ingeschakeld. Door de Stichtingsvorm te kiezen kan men verenigingen van winkeliers, itenbalk» een mu- van produktie-bedrijven of andere on- ir de complete in- dernemingen of beroepsuitoefenaren i;.._ u geheel gratis informatie-avonden over zeer uiteenlopende onderwerpen aan bieden. De ondernemer weet boven dien, dat de vraag, die hij voorlegt niet uit één gezichtspunt wordt beant woord, maar uit/verschillende oogpun ten wordt bekeken, waarbij de ver schillende specialisten als «team» op treden beste re ting of gaat aspect - isten wanneer wendt - men. Ook de individuele ondernemer - ongeacht of hij een «starter» is of een al langer gevestigde ondernemer - kan I was nodig om tot een voor informatie aankloppen bij de samenstelling van het Stichting, die over een uitgebreid scala en. Nu echter is van deskundige specialisten beschikt, ereed om het midden- en Verwijzing naar of inschakeling van doelmatig behulpzaam te een bepaalde specialist verplicht de in die bedrijven specialis- ondernemer nog tot niets. me mocht ontbreken. Het motto waaronder de Stichting Het team van de beleidsadviseurs van start is gegaan luidt: «U hoeft niet staat ingeschreven bij de Kamer van alles te weten, als u maar weet waar je Koophandel als de «Stichting Team het kunt vinden». Dat motto geeft dui- Beleidsadviseurs Midden-Bra- delijk de bedoeling van de oprichters weer: te zorgen, dat de ondernemer voor wat hij niet weet, iets of iemand vindt, die hem verder kan helpen. Meer gegevens kunt u ontvange heer Mr. J.A.F. Peters, Vem. Goirle, tel. 013/342332.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 17