o IK STEM MUSSERT 198 J i a ar o’s '29 179 >79 Tilburg in.'deóc'i ra I >69 Behoefte aan Juridische en Fiscale EHBO blijft JAARMARKT w. DENISSEN HAAREN Oplage: 79.200 ex. F 1ste pinksterdag vanaf 11 uur feder zijn vak! n I 4 ♦.I1IBÖ8P Barbecue r9 Water, winst en afsluiting tei 1984 - pagina 28 ©ener door Pau| Vroom Jaarverslag Duidelijk (Lees verder op blz. 7) TEZZA' Meer en meer 00 ml. hulpvragers weten de weg te vinden Giro 895 Goirle ?rdag 2 juni 25,- DeW inkelen r'n Donderdag 7 juni 1984 28e jaargang nr. 1367 12, 13 en 14 juni: huurcontrole- driedaagse met NATIONAAL STANDWERKERSCONCOURS Bridgestone'S fietsen en Karrlmor fietstassen een vertrouwd stel op uw fietsvakantie NERGENS ZO GOEDKOOP Wit lederen pumps met 6 cm hak deze e en zichzelf te overleven. Ook Musse mede op Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer BEHANGMARKT Besterdring 79 J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 Rechtswinkel/Juridische EHBO Stationsstraat 49 I Tel. 426392 TILBURG Wilt u trolMIg mr dit produkt |«MonM«rd wordu. of vrijbll) md docusiatitla ontvaagaa. balt a daa aat Marjaa do Vries. Tel. 020-95.23.62 Babymeubeltjes en doorgroelkamers BABY-HOME Willem-ll-straat 59 Tel.: 013-433880 De Lijsten Specialist Besterdring 46 Tel.013 431386 elf af te BEGRAFENISONDERNEMING Wilhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 jr de roerig i deze oren, jreken Iburg- r dan en lale deze (bij Oisterwijk) en fiscale economie van de Katholieke Hogeschool Tilburg. Tevens verzorgen wij de begrafenis sen voor de protestantse begrafenis onderneming. Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 NAGELPROBLEMEN Van Herb» Cosmetics uit OuivsndrscM komt het bericht dat er nu toch einde lijk een middel is gevonden dat echt helpt bij zwakke en splijtende nagels. Over het middel dat Nail Perfection heet, Is men zeer enthousiast Uttgebrotde onderzoeken toonden aan. dat na gebruik van Nall Perfection de nagels al na 8 dagen verbetering vertoonden en na gemiddeld 3 weken echt hard warn en niet meer splljtten NAIL PERFECTION KOST 14.95 M la verkrijgbaar bij drogistli m ussert mikte met zijn NSB 1 de aanhang der arbeiders. Ballerina’s in wit en rood O maat 36 t/m 41 4t 3 j Alleen donder-, vrij- en zaterdag HUI JBREGTS Schoenhandel Dr. Nolensstraat 2, Tilburg In bepaalde gevauv» ders de huurverhoging weiger ik van so- ^an wanneer de verhuurder in stijgende blijft inzake bijvoorbeel 1 de afne- houd van de wonlng. A,s zenen met der dat onderhoud verwa dat aantoon! tn, steeg d<uu< srschuiving vs ten van de Bij 'n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over var. de organisatoren van de itroledriedaagse, Wolter Sand- o in de juridische EHBO, advi- owrt huurders die een zelfde verhuur der hebben, samen te reageren in geval van huurverhogingsweigering. «Het is nog altijd zo dat je samen sterker staat dan alleen», aldus Wolter Sandberg. TEXTIEL-WANDWEEFSEL v.a. i 7 9 5 per rol BA TIC (°Pblaas) GRATIS PAPEGAAI bij elk kilobllk GLASURIT LAKVERF ZONNEHEMELS BRUINKUREN nergens beter en goedkoper Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - Tel. 358630 ZATERDAG 9 JUNI DEMONSTRATIE De enige barbecue met 5 jaar garantie. Kom vrijblijvend proeven Kapt. Hatterasstraat 1, Tilburg Telefoon 013/421605 De laatste loodjes of liever: de laatste lakens naar Polen!! J J Deze stichting bestaat bijna 15 jaar. Helaas zal dit jaar geen vreugdefeest worden. Begin 1984 hebben namelijk de provinciale staten van Noord Bra bant besloten om de Rechtswinkel/Ju ridische EHBO niet langer te subsidië ren. De stichting is nu, naast het hel pen van cliënten, druk bezig helpen in een poging tot Dit is het tweeëntwintigste arti kel in een serie over de lotgevallen van het Hart van Brabant en zijn bewoners gedurende de jaren van de Tweede Wereldoorlog. Tilburg in de oorlogeen vlag, die overi gens de lading niet helemaal dekt, aangezien het in de bedoeling ligt ook het «oorlogsverleden» van Tilburgs omgeving aan bod te la ten komen. «Tilburg in de oorlog» wordt geproduceerd in samenwerking met de Gemeentelijke Archief dienst. Uw opmerkingen, aanvullingen of persoonlijke bijdragen blijven overigens welkom bij de auteur, ter redactie van de Koerier en eveneens bij de heren G. Kobes en R. Peeters van de archiefdienst in het Paleis-Raadhuis. Bij het totstandkomen van deze aflevering is o.m. gebruik gemaakt van de afstudeerscriptie «Gemeentebestuur, politiek en pers in Tilburg tijdens de eerste jaren van de Duitse bezetting, 10 mei 1940 - december 1941» door de Tilburgse historicus drs. A. Th. M. de Kort (Nijmegen, april 1984). Een duidelijk standpunt van de Tilburgsche Waterleiding Maat schappij inzake een affaire waarin de mevrouw die van het water is afgesloten, ook een duidelijk standpunt inneemt: zij wil weer aangesloten worden maar kan het bedrag van de aansluiting niet in eens betalen. Daarbij: ze erkent dat ze nalatig is geweest. Wat niet duidelijk is, is hoe dat nu verder moet. Het water vlei de afgelopen maand met bakken uit de hemel, teveel naar ieders oordeel. Water in overvloed. Niet iedereen denkt daar zo over. In de Trouwiaan staat een huis dat bewoond wordt door een vrouw met drie kinderen. Dat huis is ongeveer een maand geleden afgesloten van de watervoorziening. De bewoonster had de rekeningen van de Tilburg sche Waterleiding Maatschappij niet betaald. Ondanks diverse aanmanin gen is zij in gebreke gebleven en het uiteindelijke resultaat is afsluiting geworden. i KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN rechtstreekse verkoop af fabriek enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) worden op maat gemaakt eigen vakkundige montageteams dubbele dichting tegen tocht ook in elke kleur leverbaar vragen geen onderhoud raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules verneweg 104. Tei. 42.eo.42_ Redactie-advertmtie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. «de Smeetskring» Zowel de Juridische EHBO/Rechts winkel als de Fiscale EHBO, «de Smeetskring» zijn ontstaan op het ein de van de 60-er jaren. In 1968 ont stond tijdens een werkcollege op de Onlangs verscheen het jaarver- opgenomen sjag van de Tilburgsche Waterlei- -c 100,- als ding Maatschappij over het jaar rgsorn. De kosten van af- 1983. In dat verslag is te lezen dat sluiting bedragen dan on- 1983 een gunstig jaar was voor 740,-. De vrouw in het bedrijf. Er werd een winst ge- erkent haar fout en pro- maakt van 700.000,-. De tarief- verhoging per 1 juli 1983 in Til burg met 4% is daar één van de oorzaken van, naast loonmati ging, minder stijgende energie kosten en de inzet van het perso neel, aldus het jaarverslag. De vooruitzichten voor 1984 zijn rooskleurig. Met ingang van 1 ja nuari 1984 zijn de tarieven weer met 2% verhoogd. Bij voortzet ting van de stijging van het water gebruik door de afnemers wordt, behoudens bijzondere lasten, een tenminste gelijk resultaat als in 1983 verwacht, zo meldt het jaar verslag. In tegenstellir Tilburgers al vai mensen die zku zijdig houden, ei trokken willen won gauw van een partij zijn, staat het aantal - het vooroorlogse Tilburg. In 1939 telde onze stad 10.829 vakbondsleden op een totaal van ongeveer 16.600 fabrieksar beiders. Dit betekent dat tweederde van de Tilburgse werkmensen op de een of andere manier georganiseerd waren en dus dat de vakbeweging hier een belangrijke rol speelde. De eerste vakorganisaties van fa brieksarbeiders ontstonden in het laat geïndustrialiseerde Nederland rond de zestiger jaren van de vorige eeuw. Al lereerst waren deze organisaties plaat selijk en per bedrijf gesticht om de werkomstandigheden van die dagen voor de arbeiders te verbeteren. Werk omstandigheden die vaak heel slecht waren zoals bij aardewerkfabriek Re- gout in Maastricht, waar de machinis ten 365 dagen per jaar 16 uur lang moesten werken. Machtsstrijd De eerste tientallen jaren na de komst van de vakorganisaties waren vooral jaren van hevige strijd, tegen werkgevers en overheid, maar ook te gen elkaar. Rond de eeuwwisseling ontstond het beeld van enerzijds de so cialistische, resp. anarchistische vak verbonden N.V.V. (Nederlands Ver bond van Vakverenigingen) en N.A.S. (Nederlands Arbeids Secretariaat) en anderzijds de confessionele bonden C.N.V. (Christelijk Nationaal Vakver bond) en diverse katholieke vakorgani saties, die in 1925 het RKWV (Roomsch Katholiek Werkliedenver bond in Nederland) vormden. Het RKWV zou vanaf 1945 KAB heten en na 1964 NKV. iet zeker van verhuurder inderdaad een ^.ng mag vragen, worden er op dinsdag 12, woensdag 13 en don derdag 14 juni mogelijkheden geboden zich nader te laten informeren. In 20 buurt- en wijkhuizen in de stad zijn op - die drie dagen telkens van 17.00 u. tot 20.00 u. mensen aanwezig die informa tie kunnen geven over de huurverho gingen. Ook bij de juridische EHBO in de Stadsstraat, wordt tijdens de kan- toorspreekuren van 14.00 u. tot 20.00 u. gelegenheid gegeven voor vragen en informatie. Een van de - J* huurcont' berg van seert hütti Om weer aangesloten te wor den zal zij een bedrag moeten be talen van 1100,-, waarin haar schuld van 261,- is en een bedrag van waarborg «•- <- en aansluit geveer 740,- kwestie erkent - beert weer aangesloten te worden. Het bedrag van 1100,- is voor haar echter onoverkomelijk hoog. Zij en haar drie kinderen leven van een bijstandsuitkering en zij kan niet zomaar dat bedrag van 1100,- op tafel leggen. Haar verzoek aan de gemeentelijke so ciale dienst om een betalingsrege ling te treffen is door die dienst afgewezen. Een betalingsregeling bij de Tilburgsche Waterleiding Maatschappij is ook niét meer mogelijk, zo laat de heer L. Stok van de Tilburgsche Waterleiding Maatschappij weten. Tot aan de aansluiting was dat nog wel mo gelijk, daarna niet meer, aldus de heer Stok. Hoe het nu verder moet met deze zaak is volgens hem voor de Tilburgsche Water leiding Maatschappij niet van be lang; die maatschappij levert al leen water en daar moet voor be taald worden. Een duidelijk standpunt volgens de heer Stok. Ondertussen dreigt de w.c. ver stopt te raken, is het heel verve lend als de kinderen zich vuil ma ken, kan er niet gewassen worden en moet er flink wat afgesjouwd worden met jerrykannetjes. Voorbij, maar niet voorgoed voorbij Het voetbal is voorbij - leve het voet-, bal! Want terwijl de olie der melancho lie met blikken tegelijk door onze ziel kolkt omdat er op des vaderlands gras matten geen competitievoetbal meer wordt gespeeld, kunnen we tegelijk al weer de televisie recht en de relax-zetel klaar zetten teneinde vanaf aanstaande dinsdag twee weken lang voor het toestel te blijven hangen, kijkend naar alle wed strijden inclusief de herhalingen, van het Europees Kampioenschap voetbal voor landenteams. Waar Nederland dus niet bij is. Dank zij die volstrekt regelmatige, helemaal niet vreemde en geheel gratis verkregen overwinning van Spanje op Malta met 12-0. Los grapos son mas zuur. Spanje zal het ook niet ver brengen, in tegen stelling tot België dat ondanks de Stan dard-handicap minstens het vice-kam- pioenschap zal prolongeren in de eind strijd tegen de Leliaartse erfvijand. Tot zover dus de uitslag van het Euro pees Kampioenschap dat duurt van 12 tot en met 26 juni. Dat weet u dan al vast. Maar nude terugblik. Ai, wat pijn lijks treft ons blikveld: het puntentotaal dat de trots van het voetballand in zijn beroemde kleuren, Willem II, tijdens de gehele tweede helft van het voorbje sei zoen met zijn oogvertroebeNnde spel bij elkaar wist te voetballen: 2, twee, II, in zeventien wedstrijden. Het is toch knap om zoiets klaar te spelen eigenlijk, ter wijl er nota bene ook nog een prima kee per in je doel staat. Als trainer kun je dan maar één ding doen: je voorhoede verkopen, op de bank laten of genoeg zaam demotiveren, dan lukt het mis schien om het puntentotaal te beperken tot 2 uit gelijke spelen gesprokkelde puntjes. En dan die zucht van verlichting die je, als oefenmeester zijnde, het gepij nigd gebeente ontsnapt omdat je weet dat je door dan wel geen gelijkspel, maar in elk geval iedere overwinning te vermijden, voldoende gepresteerd hebt om een verlenging van je contract te ver dienen. Willem II. De tranen wellen in brede stromen uit onze toch al bijziende ogen. In december 14 wedstrijdpunten en een leuke plaats in de middenmoot en in mei... 16 punten en tweede van onder, nog lager dan Helmond Sport dat in de cember al een half seizoen op de laatste plaats bungelde. I En dan dat shirt. Heren, dit is geen bedrijfszomeravondvoetbal. Om techni sche redenen of zoiets kon het zieken fonds, dat het sportief gezien in coma verkerende Willem II te hulp is geijld, niet instemmen met het aloude rood, wit en blauw als achtergrond voor de dich terlijke tekst «VZS». Terwijl De Efte- ling toch voluit op het even streepjesach- tige Sparta-shirt kan prijken. Nee, dat nieuwe shirt, daar moet Willem II ge woon nooit in spelen. Als ze dat toch doen, herkent niemand ze meer als be- taald-voetbalorganisatie en verdwijnen ze in de loop van volgend seizoen wegens onopvallendheid uit de geschiedenis. Terwijl wij juist wederom een fles snevel hebben gezet op de onmiddellijke pro motie van de tricolores aan het eind van volgend seizoen. Alsjeblieft jongens, trek je niks aan van trainer en bestuur, win! Hé, dat lucht op. Voor de rest niets dan zonnigheid bij onze jaarlijkse terug blik. Zoals wij een jaar geleden op d plaats schreven, zijn FC Twente NAC weer terug in de eredivisie. Mis schien herhaalt Twente het huzarenstuk je van DWS uit het seizoen 1964: met een na de promotie landskampioen wor den: het zou de vaderlandse competitie eindelijk eens van haar geestdriftdoden- de voorspelbaarheid verlossen. En NAC natuurlijk - de jongens uit de Beatrixstraat - kunnen nu weer een seizoen of tien lekker te keer gaan op de vierde plaats van onderen. Om te zorgen dat het avondje NAC gewaarborgd blijft, kunnen ze het best Jo Jansen maar weer trainer maken, die is tenslot te in het NAC-stadion geboren en kent zijn club als geen ander. RBC heeft het toch wat minder ge daan dan wij van ze verwacht hadden en als we niet oppassen, gaat over drie jaar ook dat kratje pils aan onze drankneus voorbij. Over ons eigen Longa kunnen we na tuurlijk slechts loftuitingen uitstorten. Met technisch knap en vaak aantrekke lijk voetbal hebben de Spoordijkers een zeer verdiende, door het betere doelsaldo ongedeeld te noemen, tweede plaats in de Hoofdklasse C verworven. Een pres tatie die met wat makkelijk nog v had kunnen zijn, boven RKC, de c naar de Eerste Divisie volgens de merkwaardig de voetbalbond 1 om houden ze ni r ----- wikkelde gedoe: laat gewoon ook tussen eerste divisie en hoofdklasse respectieve- c de onderste drie degraderen en de venste promoveren, of ze willen of niet. Zo gaat het overal en zo hoort het hier ook te gaan. Punt. •’men, tweede plaats in C verworven. Een pres- t gelijkmatiger spel ge- veel indrukwekkender i. Longa eindigde ook club uit Waalwijk die Divisie «promoveerde» zzrdige spelregels, die hierbij hanteert. Waar- Wanneer u het nog met weet: dins- tiet eens op met dat inge- dag na Pinksteren vertrekt een mud- laat gewoon ook tussen volle vrachtwagen van «Tilburg e.o. helpt Polen» naar onze Poolse zieken huizen. Bijna 2.000 lakens zijn door de Tilburgse bevolking meegegeven, de meeste bijna gloednieuw. Zaterdag a.s. van 10 tot 2 uur heeft u nog de gelegenheid in ons magazijn, Gasthuisring 7, UW lakens af te ge ven: maak daarvan gebruik, want tot september - wanneer de nationale la kenactie begint, waarover u door nationale pers en de televisie uitvo zult worden ingelicht - zult u in dv krant niet meer zo veel van ons hore*' Rest ons onze dank uit te sprv„. vooral aan de redactie van de Tilbur se Koerier: wanneer nu meer g< 1.000 bedden in Tamow, Rzeszow Lublin voorzien zijn van het minima sanitair, is dat te danken aan krant, waarvoor oprechte hulde en dankbaarheid. "ing tot de roep die de J van oudsher hebben, van rich het liefst een beetje af- n, eigenlijk nergens bij be- vorden en ook niet of bond lid willen I vakbondsleden in verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Alel, Loon op Zend, Udenhout, Berkel Enschot, Oleterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Hogeschool in Tilburg het idee om een Tilburgse Fiscalisten Vereniging op te richten. Emeritus-hoogleraar Prof. dr. M.J.H. Smeets, die tot eind 1967 be lastingrecht aan de Hogeschool do ceerde, ging ermee akkoord dat de ver eniging zich de Smeetskring noemde. Een van de eerste activiteiten van die vereniging was het oprichten van een belastingadviesbureau. Uit dit bureau werd de Fiscale EHBO «de Smeets kring» geboren die uitgroeide tot een zelfstandige, fiscale rechtshulp verle nende instantie. Het doel van «de Smeetskring» is het verlenen van gratis rechtshulp aan belastingplichtigen met een maximum bruto gezinsinkomen dat jaarlijks wordt bijgesteld. In 1983 lag dat maximum bruto inkomen op 32.000,- per jaar. Concreet houdt «de Smeetskring» zich bezig met het invullen van aangiftebiljetten en for mulieren voor inkomensafhankelijke uitkeringen. Ze stelt bezwaar- en be roepsschriften op, ze begeleidt mensen met betalingsproblemen, ze verstrekt fiscale adviezen en ze geeft voorlich ting op fiscaal terrein. Bij «de Smeets kring» werken studenten fiscaal-recht De Rechtswinkel/Stichting Juridische EHBO en de Stichting Fiscale EHBO «De Smeetskring» bestaan beide ongeveer 15 jaar. In die tijd hebben de twee hulpbureaus hun bestaan wel bewezen. Dat blijkt weer eens temeer uit de cijfers die de hulpbureaus opvoeren in hun jaarverslagen. Zo bedroeg het cliëntenbestand van de Smeetskring op het einde van 1983 precies 3.450 personen; 450 meer dan het jaar daarvoor. Bij de Rechtswinkel/Juridische EHBO werden er in 1983 zo’n 4.090 cliënten geregistreerd. Volgens beide instellingen wordt er in 1984 wederom een toename verwacht van hulpvragers. Bij de Rechtswinkel/Juridische EHBO daalde het aantal arbeidszaken vergeleken met haar jaar daarvoor. Het aantal vra gen over bijstand, huursubsidie en AOW, vragen op het gebied van de minimale voorzieningen, steeg daarentegen. Gezien het werk wat de fiscale EHBO doet, is daar geen verschuiving van hulpvragen te constateren. We) is opvallend dat van het aantal cliënten van de Fiscale EHBO er 50% bejaard zijn en 25% uitkeringsge rechtigden. ngen. Die con: ;ld aan de wil i aan te brenj tie van bijna 1: dus het jor~ Rechtswinke,, steeds onverkort overeina. in net ver- slag wordt ter illustratie daarvan gewe- J In t>ePaalde ^vallen kunnen hu“r’ zen op de woningnood, de werkloos- ders de huurverhoging weigeren Dat heid, de voortdurende afbraak van so- kan w^neer de verhuurder in gebreke ciale voorzieningen, de stijgende blijft inzake bijvoorbeeld het onder- woonlasten, de dalende lonen, de afne- houd van de woning. Als een verhuur- mende koopkracht e.d. «Degenen met der dat onderhoud verwaarloost en als een gewoon inkomen, huurders, werk- dat aantoonbaar is, dan mag hy ook nemers en uitkeringsgerechtigden wor- geen huurverhogmg opleggen. Dit is den hiermee het metst en het hardst één voorbeeld, er zijn er meer te noe- geconfronteerd en zitten in de hoek men- In elk geval gaat het erom dat waar de klappen vallen», zo staat in fen verhuurder zijn plichten moet na- het jaarverslag te lezen. Wellicht ten komeun- Doet hij dat met dan mag hij overvloede wordt in het verslag opge- huurverhoging vragen, merkt dat hetzelfde geldt vtor de Voor huurders die er met rechtshulp, zij het dat de verbetering f*Jn of hun verhuurder indt daar gering is. Het van de grond ko- ^“ryerhognig men van advocatencollectieven noemt de Rechtswinkel/Juridische EHBO dan ook een goede zaak. cie, parti trach -o met ingen verwikkeld en regio-gemeentes te uigen van de ontstane noodzaak ibsidiëring teneinde onze finan- iS veiliggesteld te krijgen». En «Alsof 15 jaar rechtshulp ver- dames en heren bestuurders nadenken zou moeten stem- .iulp aan tiendui- de regio in de af- viUMviide aangeeft de Rechtswinkel/ zijn we in onderhandelingen ticuliere instellingen verwikkek diten we de r.^1 overtuigen van de ont tot subsidiëring ciële basis veiligg verder «Alsof 15 jt lenen de dames en niet tot nadenken zou men en alsof onze hulp aan tiendui- De jaarlijkse huurverhogingen ko- zenden uit Tilburg en de regio in de af- men er weer aan. Per 1 juli zuilen veel gelopen jaren niet voldoende aangeeft huurders 3 of 6 aan huur meer moe- wat het belang van de Rechtswinkel/ ten gaan betalen, dit is wettelijk vastge- Juridische EHBO is». steld. Een huurverhoging van 3 moe- De geboorte van de Rechtswinkel/ ten huurders betalen voor woningen die Juridische EHBO in 1969 vond zijn al een redelijke huurprijs hebben, en oorzaak in de constatering van de on- voor woningen die na 1 juli 1979 ge- Dat ze daar niet blij mee is, en dan is gelijkheid in maatschappelijke verhou- bouwd zijn of ingrijpend zijn veran- dit zacht uitgedrukt, moge blijken uit dingen. Die constatering werd gekop- derd. Woningen met een te lage huur het volgende citaat dat in het jaarver- peld aan de wil om daar verandering kunnen dit jaar een extra huurverho- slag over 1983 te lezen is «Alsof we in aan te brengen. Deze uitgangsposi- ging van 3 krijgen, waardoor de ver- onze tijd niet beter kunnen besteden, tie van bijna 15 jaar geleden staat, al- hoging dus op 6 uitkomt Door die voeren we momenteel beroepsproce- dus het jongste jaarverslag van de extra 3 worden de huren geharmoni- dures tegen het besluit van de provin- Rechtswinkel/Juridische EHBO, nog seerd zoals dat heet. “ds onverkort overeind. In het ver- wordt ter illustratie daarvan gewe- op de woningnood, de werkloos- 1, de voortdurende afbraak van so- voorzieningen, de mlasten, de dalende lonen, ide koopkracht.e.d. «Degenen met gewoon inkomen, huurders, werk- lers en uitkeringsgerechtigden wor- —Test en het hardst ritten in de hoek uien», zo staat in Wellicht ten ■“rslag hetzelfde geldt zij het dat de v i. Het van de groi icollectieven

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 1