I o?9 3?» 4?5 BELLAIR 1 ij 9119 Hés erste Nederlandse kampioenschappen Kinderpostzegels Tonicum Scharach tegen haaruitval en kaalheid tuinmeubelen collectie '84 igen MARKT nchen Grosfillex ÉHÏTIi FZiubbinn geheel overdekte GERANIUM DOOR VINOLOOG LOUIS JANSSEN Heinz •EN IScbaracb Kijkhuis viert lustrum met Desmond Dekker Wikkelen van elektromotoren? jr riskte ij varum Die Andere Band Nana in de Spoel Fotografie Lahaye' ontwikkelt zich verder gratis kinderplezier bij de Boerenschuur «Overheid medeschuldig aan onnodig dierenleed» V oetbalvereniging D.V.O.’49 35 jaar! Noorderligt Geld maakt niet gradatie naar de 2de klasse. ballonvaren in Beekse Bergen Een jaar stichting Brabant Pop 1 I Donderdag 31 mei 1984 - pagina DE TILBURGSE KOERIER 1 mei 1984-pagina 10 lang H dagen Enschotsestraat 133, Tel. 422769 I I 10 voort t bij 18 _J°CI G. Witlox. ïrgang achter de leeftijd ruir (Ruud Geerts) a n v Schuracb I5 QjnitiBERT ijs werd gel in Oldenbu Hij wilde toch w«»1 pt het tmen :r aan- i meer luierprijs: Kleinpak Maxi 30 14,50: 30 Deze gPrc lit. r prijs» Als v Maxi HAAR TONIKUlU Op Agt 18.0 Haar controle bij de Duitse huidarts dr. Norbert Gollnick in Oldenburg (Nedersak- sen). De zenden Bij h. groeit g aavERGAmEN harmonische htig welzijn geniet, gelukkige*. tussen de of wat korte Dit alles een zinvolle aan- gisch actieve... rtonicum voor de dage- onlangs >men. The "-im daar- My ca al- Spoel, tie Nt speelt Hund, kampioenschap de openingstijd gen aangepast. jke en k bij al- lebben. derzoe- ibbelblind preparaat i echt mid- Nadere inlichtingen of documentatie bij Heröme Cosmetics, Duivendrecht. Tel. 020-952603. F Tuincentrum 1 L TEL. 013-421605 A j den er optredens plaats van de Alge rijnse pantomimespeler Hakim en de performer Paul Clarck. Deze twee vul len de «gaatjes» tussen de optredens. Verder worden er wat korte films en video’s vertoond. Dit alles tesamen maakt de dag hopelijk tot een soepel draaiend geheel, waarin voor iedereen wat te beleven zal zijn. QüiffiïTWDA VINHO VERDE BRÏrCöTicO S-Y?L- co» Scharach haartonicum en shampoo -ju nu in Nederland verkrijgbaar bij irogisten, apotheken en kapsalons. Scharach haarshampoo bevat belangrijke haar- en huidvita- minen. Het vormt hierdoor e* vulling van het biologis Scharach haartonicum Positief Het oordeel over het gebruik van Scharach was zeer positief: aangenaam op de huid, fris en prettig geurend. Soortgelijke resultaten werden blij kens een artikel in Apotheken Praxis Donderdag 31 mei om 22.30 u. zal in Kafee Karree, Jan van Beverwijkstraat 20, na afloop van de muzikale omsinge- V ling van de kemwapenbasis in Woens- drecht Die Andere Band optreden. Dit muziektheater van de lach speelt dan het stuk «Op weg naar Cineland, deel 2». Hij paste het toe bij 32 mannelijl vrouwelijke patiënten. Het bleek b len een positieve uitwerking te hel Er zijn sindsdien tal van onde kingen gedaan, ook dul (waarbij dus degeen die het verstrekt niet weet of het een del is of een foppertje, een zogenaam de placebo), waardoor goed vergelijk bare resultaten werden verkregen. Verrassend was ook een op een aan tal plaatsen tegelijk ingezet onderzoek bij honderd patiënten (44 mannen, 56 vrouwen) in leeftijden tussen 16 en 78 jaar (gemiddelde leeftijd bijna 42 jaar). Een aantal van de patiënten (36) leed ook aan andere aandoeningen, zoals agina pectoris, diabetes, eczeem, pso riasis, etc., die echter geen invloed hadden op de resultaten. Volgens de Deutsche Apotheker Zeitung van augustus 1983 ruisvoom, serpeling, sneep, winde en snoek blijft een gesloten tijd gehandhaafd. Voor de meer dan 1 miljoen Nederlan ders die het hengelen niet kunnen laten, zul len op 2 en 3 juni a.s. boven diverse viswate ren reclamevliegtuigen zichtbaar zijn met de boodschap «vissen hebben ook gevoel». telfde l. be middel te zijn, dus: als geld niet ge- en actieve leden er d 'dg maakt, doet zo’n cadeaubon het hebben, speelt men t imin. Maar, en dat is het voornaam- de rol in de 3de Ida en dat vranat anre aandacht: dat doende spelers. Toekomst Tida Parket uit Tilburg op de Bredaseweg (oud actief speler) zorgde voor nieuwe kle ding en ook mede door het verbeterde en thousiasme kan men de toekomst weer zon niger tegemoet zien. Vanwege de vele kosten aan een herd" king verbonden, zal deze 35-jarige mijlpaal, voorlopig voorbijgaan, maar toch zal ge tracht worden dit na de competitie en va kantie met de vooral vele oude rustende le den goed te maken. De vereniging heeft momenteel haar thuishaven in de zaal van café Westerburger aan de Veldhovenring. rende drie maanden de hoofdhuid be vochtigen met Scharach haartonicum en dat vervolgens inmasseren. Het ge wone wassen van het haar mocht des gewenst twee uur later gebeuren. Het resultaat was verbluffend. Bij niet min der dan 70% van de proefpersonen kwam de haargroei terug, bij 23 was het resultaat matig en bij zeven faalde het.. (aantal luiers per pak) - 0,48 Draagpak Maxi 60 i 25,95: 60 (aantal luiers per pak) - 0,45 Jumbopak Maxi 120 A 48,95: 120 (aantal luiers per pak) - 0,40 Zoals U ziet wordt de prijs per weg- werpluier steeds goedkoper naarmate U een grotere verpakking koopt. Maar naast het voordeel wat U als konsu- ment heeft bij een grotere verpakking geeft de Boerenschuur uw kinderen van maandag 28 mei tot en met zater dag 9 juni twee GRATIS muntjes bij één draagpak van 26,95 en zelfs vier GRATIS muntjes bij één Jumbopak van 48,95. Met deze muntjes kunnen uw kinderen GRATIS op het «hobbel- beest» in de Boerenschuur gaan zitten. Tevens krijgen alle kinderen die «ge hobbeld» hebben een leuke verrassing mee naar huis! Gollnick in Oldenburg medicus gebruikt Schan en patiënte- ils hier bij de 27-jarige Anita Pum,,". haar vielen de haren bij bosjes uit. Nu ..’it er op haar hoofd weer gezond, krachtig haar: Daarnaast zijn er de ziekten van haar en huid die een langdurige en vaak intensieve behandeling van de arts, de dermatoloog vereisen. Maar er is ook een groep mensen die wel degelijk kan «genezen». Dat zijn dus degenen die een ver sterkte haaruitval vertonen, gepaard met roosvorming, jeuk en een zoge naamde seborreu, een verhoogde af scheiding van het huidsmeer (sebum), vermengd met schilfers van de opper huid, het haar wordt bros en laat los. Positieve uitwerking Het in Hamburg door enkele apo thekers ontwikkelde haartonicum Scharach is in Duitsland aanvankelijk met een zekere reserve ontvangen, tot dat het ijs werd gebroken door een huidarts in Oldenburg, dr. Norbert Gollnick. Hij wilde het plantaardige nrenaraat tnrh wp! wk De netto-opbrengst van de kinder- postzegelactie 1983 van het Neder lands Comité voor Kinderpostzegels Donderdag 31 mei organiseert ’n Nieuwe Lente weer een optreden in de °-oel, nl. van de Eindhovense forma- uv Nana. Deze groep waarin iemand cneelt van het legendarische Der Junge speelt «jazzachtige» new wave. Aanvang: 23.00 uur. schap met zijn rijke zijn deze lichte, fruitige, frisdroge wij- danken aan het ge- nen bijzonder geliefd. Een sprankelen- - de toast voor de maaltijd, een verkwik kende aperitief op het terras en een unieke begeleiding bij schaaldieren, visschotels of p4té de foie gras. De consumentenprijs ligt globaal tussen de 6,- en de 8,-. En voor dat geld treft de liefhebber een kwalite1" wijn met het garant streek. Als sr aanbevol bereikt in de afdeling dermatologie van de Universiteitskliniek in Wenen, zijn hoofd prof. dr. G. Niebauer. Hierbij drog ging het om vijftig vrouwelijke patiën ten die de overgang achter zich had den. Gemiddelde leeftijd ruim 53 jaar. Scharach werd gedurende zes maan den twee keer per dag toegepast. Na enkele weken waren al resultaten zien, na bijna vier maanden was l 80% een duidelijke verbetering opg treden, de seborreu teruggedrongen de haargroei hervat. Bij deze pro werd er ook op gelet of Scharach wel licht het pigment, de haarkleur zou aantasten. Dat bleek niet het geval. Het haar had weer de kleur die het voordien had maar grijs bleef wel grijs. Scharach bevat opgeloste plantenex tracten die geen toxische (giftige) wer king hebben, geen schadelijke bijeffec ten vertonen ook bij landurig gebruik en die de eigenschap hebben rustende follikels weer te activeren, waardoor het haar opnieuw gaat groeien. Scha rach heeft inmiddels ook in de Ver enigde Staten de aandacht getrokken. Het wordt daar momenteel door een universiteitskliniek getest. wee- lauu!> vuui ivji :t bedroeg 14.100.000,00. t toe- Dit verheugende resultaat is be haald dank zij de activiteiten van de schoolkinderen en de plaatselijke co mités in de maanden november en de cember van het afgelopen jaar. De kinderpostzegelacties 1984 be- p woensdag 3 oktober: dan gaan loolkinderen weer langs de hui zen. De eerste dag van uitgifte is woensdag 14 november 1984. Wat gebeurt er als ’nS klassiek en semble vanwege de bezuinigingen dreigt te verdwijnen Ze zijn genoodzaakt om muzikale stijlen uit te proberen die beter slaan bij het publiek, dus ook geld in het laatje brengen... Dit gaat niet bij iedereen van harte, dat moeten dan ook leiden tot allerlei verwikkelingen en dolkomische situa- Uiteindelijk krijgen de’bandleden ook plezier in het brengen van mo dernere nummers, wat kan leiden tot vingei terdag .a.v. c Onlangs heeft het bekende fotobe- drijf Lahaye in de Brunostraat in Til burg haar 25-jarig jubileum gevierd. Dat ging gepaard met de ingebruikna me van een naastgelegen pand. Foto grafie Lahaye heeft aldus meer ruimte gekregen om de klanten nog beter te kunnen helpen. Er is een ruimte bijge komen voor een eigen laboratorium. In dat laboratorium kan het kleuren- werk voor vakfotografen en amateurs geheel in eigen beheer gedaan wórden. Daarnaast beschikt Fotografie La haye, als een van de weinige in Til burg, nog steeds over een zwart-wit doka. Vanwege een ander feit is Foto grafie Lahaye ook opmerkelijk te noe men. De zaak heeft namelijk een foto archief dat de periode van nu tot twin tig jaar geleden beslaat. Alle foto’s die het bednjf in die tijd gemaakt heeft, zijn in dat archief opgeslagen. Het is mogelijk daaruit nabestelling te doen. Fotografie Lahaye heeft zich toege legd op het fotograferen van kinderen., familiegroepen, bruidsreportages en technische fotografie. Aan maar ook de verkoop van elektro motoren, het verzorgen van elektrotechnische installaties en aanleggen van beveiligingssyster is Baeten’s pakkie an. ^3355 voor vend gesprek. WitteboHestraat 20, Vinho Verde, ook interessant voor Portugal De Rode Vinho Verde wordt goed deels door de Portugezen zelf geconsu meerd. De witte is voor het merendeel export. Deze wijnen maken tesamen twintig procent van het nationaal pro duct uit. Dank zij de familie Guedes, vooraanstaande wijnbouwers in Portu gal, is het Minhogebied destijds op een hoger plan gebracht. Nazaten hebben de export van haar wijnen op bijzon dere wijze gepromoot. De streek die deze gave der natuur voortbrengt wordt ook wel de tuin van Portugal genoemd. Het groen is er weelderig, de volksaard folkloristisch en gemoedelijk en de keuken onweer staanbaar. De druiven groeien tegen bomen, pergolas, in priëlen en langs allerlei hekwerken alsof het een lieve lust is. Hier zou een aards paradijs kunnen zijn geweest, waarin de verbo den appel geen betekenis had. Gaan druiven en wijn niet alle geneugten te boven? Honderdduizenden mann grote groep onder hen is h Scharach (sjarag) in Duitsl blijkt te voldoen, ge talgproduktie har Elk kind heeft wei eens op een «hob- belbeest» gezeten. Ze zijn er in diverse modellen, van eendjes tot olifantjes en allemaal hebben ze natuurlijk één ding gemeen. Als je er geld instopt heeft het kind een tijdje plezier op de verrassen de bewegingen van het apparaat. Welnu, de Boerenschuur in Riel heeft wederom een unieke actie in sa menwerking met Nederlands meest ge bruikte luier: Pampers. Even iets meer over dit produkt. Óm nu eens duidelij ke informatie te geven over de prijsop- bouw van de verschillende Pampers- verpakkingen moeten we de verkoop prijs en de inhoud van het pak weten. Als voorbeeld hebben we het paarse Maxi formaat genomen: geh.. "t in de I levensfact daarvoor dat prachtige doom», dat we gewoonlijk Dierenbescherming «Hoewel wetenschappelijk is vastge steld dat vissen, net als zoogdieren en vogels, lunnen lijden, prijst de over heid de hengelsport aan als recreatie voor jong en oud, werklozen en gehan dicapten», zegt de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren vlak voor de opening van het visseizoen op vrijdag 1 juni a.s. Omdat door onwetendheid en onverschil ligheid dierenmishandeling op grote schaal voorkomt, wil de Dierenbescherming dat de overheid in ieder geval op korte termijn met intensieve voorlichting en controle begint. Dat de vis als recreatievoorwerp of weg werpartikel wordt beschouwd en niet als een zeer gevoelig dier, blijkt o.a. uit het toe- gestane nachtvissen en uit het gedeeltelijk opheffen van de gesloten tijd. «Een juiste behandeling van de gehaakte vis is in het duister nauwelijks meer moge lijk en bovendien niet te controleren», aldus K de Dierenbescherming. Dit jaar is voor het vissen met de gewone hengel op brasem, tP kolblei, blankvoom en karper de gesloten de tijd van 15 maart t/m 31 mei opgeheven. zen. E)i Voor de baars, snoekbaars, barbeel, meun, woensd: iveren wisselbeker verbonden aan laatste kampioenschap werd 3x achter een gewonnen en definitief in bezit geno men, iets waarop tot op heden geen enkele i vereniging kan bogen, en waarop men bij zonder trots is. Tegen de jaren tachtig ging D.V.O. ’49 aan het afzakken, zowel in aantal elftallen '’l als in resultaten. Afgelopen dinsdag 29 mei was het 35 jaar Beste jaren dels verdwenen café’s «De Molen» in de Boomstraat en «Van Fessem» in de Elzen- straat, wist men op het einde van de jaren ïr een kwaliteits- vijftig zijn gang te vinden naar de toenmali- itiezegel uit de ge Bedrijfsvoetbalbond. De vereniging beste serveertemperatuur wordt 6-8° volen. uK-uholgehi reikt komt cent. De wijn 1 rijkdom aan zi ne nagisting vrijkomt. U ervaart dit als een frisse tinteling op de tong; kenmerkende eigenschap van Vinho Verde. Bij de Minhobevolking kan men de gewoonte constateren Vinho Verde niet uit een glas te drinken maar uit een por seleinen kopje. Het frivole van de wijn komt dan nog beter tot zijn recht. Groeiende populariteit, ook in Nederland In ons land komt u alleen de witte Vinho Verde tegen. «Casal Garcia» in de platte buikfles en «Aveleda» in de lange smalle fles behoren tot de meest bekende. Vooral in de zomermaanden Volgende week woensdag, 6 juni, is het vijf jaar geleden dat enkele jonge ren de voormalige showroom (vandaag pérl de naam Kijkhuis) van Louwers de len Priester in de Koestraat 168 kraakten. En dat wordt gevierd natuurlijk. Op die dag, die voor iedereen gratis toe gankelijk is, is er vanalles te beleven met als hoogtepunt een concert van de nu 48-jarige reggae-veteraan Desmond Dekker, die ’s avonds rond 22.30 uur met zijn band komt laten horen dat zijn eerste million-seller, «The Israeli tes», na vijftien jaar nog steeds swingt. Na tien stille jaren werd Desmond Dekker opnieuw actief in de muziek en werkte via een contract bij Stiff samen met onder andere de Specials en Mad ness. Vorig jaar bracht hij een plaat uit met Robert Palmer en dit jaar geeft hij een tiental optredens in Nederland. Maar er is meer. Rond 19.00 uur treedt de Engelse vijfmansformatie Jab Jab op, een groep die speelt op de H^ts gebmikt'Scharach bij"dut- grenzen van reggae en calypso en een ten - met opmerkelijke gevolgen langspeler, twee singles, vijf televisie- tij de 27-jarige Anita Pacholke. optredens in Engeland en twee Euro pese tournees op zijn naam heeft staan. Hun live-shows hebben de repu tatie elk publiek aan het dansen te krij gen. 's Middags is er vanaf 14.30 uur een kindermiddag. Wie deze middag gaat verzorgen is nog niet bekend, maar er zal vanalles gebeuren, van poppenspel tot muziek Tussen dit alles door vin- In het weekend van 1, 2 en 3 juni viert de stichting Brabant Pop haar eenjarig bestaan. Ter gelegenheid hier van treedt op 1 juni de groep Juin op in het huiskafee van de jongerenbewe- rden- gjng. ’P^1, Juin is een Nederlandstalige rock groep die zich bezig houdt met het ver tolken van eigen werk. Juin is ontstaan in het najaar van 1981 en timmert sinds 1982 aan de weg door regelmatig op te treden. In de regio heeft de band een bescheiden reputatie opgebouwd Zaterdag 2 juni (in ’t Noorderligt te Tilburg) geeft de formatie Psychedelic Furs een concert. Van de Psychedelic Furs is de LP «Mirrors Moves» uitgekor Deze vierde langspeler van de Furs is de opvolger van het albur «Forever Now». Die plaat en de daai van afkomstige single «Love Way» trokken de groep in Amerika vast boven haar cultstatus uit. Na de release van dat album toerde de groep maar liefst acht maanden in Amerika en Europa. Dat zijn ze nu weer van plan en in het kader van hun Europese toernee komen ze nu ook weer naar Nederland. Op de hoes van «Mirror Moves» zien we alleen nog de gezichten van zanger Richard Butler, zijn op basgi taar spelende broer Tim en dat van gi tarist John Ashton. The Furs, in 1980 nog zes man sterk, zouden met de nieuwe plaat ook in onze contreien wel eens een aanzienlijk groter aantal fans kunnen krijgen dan tot nu toe het ge val is. Songs als «My Time», «The. Ghost In You» en het op single ver schenen Heaven» zijn namelijk een stuk toegankelijker dan het materiaal van de vorige Furs-platen. vereniging bestond toendertijd uit grotendeels KNVB-voetballers, voor wie het bestuur altijd toestemming aan de KNVB- Jnaül)^in resultaten, verenigingen vroeg om uit te mogen komen Het werd binder moeilijk om zich tegen Die toestemming werd praktisch altijd de zwaar gesponsorde elftallen van café’s verkregen, omdat D V.O. 49 zon vooraan- etc. te handeha;en. staande rol in de BVB speelde. Door de heer Antoon van Loon (een van Je 0UC^ste leden) aannemer, wordt het elftal voortaan van kleding voorzien, maar on- J rmhilr Ir in Ook het 2de elftal moest afhaken vanwe- ^eiUHK.1^»»» ge gebrek aan spelers. Steeds is geprobeerd een Shell-benzinecadeaubon wel». X£d enhe?^ doch de tilden waren veranderd en het ging Zo lutdt een reclame op vele benzine- verder berJgafwaarts, nadat het 3O.jarig%e- stations. Baarlijke onzin natuurlijk: niet staan nog Op grootse wijze was gevierd. alleen omdat een cadeaubon dezelfde Toch kan er in 1984 weer gesproken wor- waarde en functie heeft als geld, n.l. be- den van een opleving, want doordat bestuur taalmiddel te zijn, dus: als geld niet ge- en actieve leden er de schouders onder gezet lukkig maakt, doet zo’n cadeaubon het hebben, speelt men thans een vooraanstaan- evenmin. Maar, en dat is het voornaam- de ro! de 3de Wasse A B Z A - met vo1’ ste en dat vraagt onze aandacht: dat *geld niet gelukkig maakt» kan wel zo losjes worden beweerd, en zeker: geld maakt het geluk niet uit, maar het kan er met meerdere andere factoren een aardige bijdrage toe zijn. Waarom maken we ons anders zo druk over meer of minder? Geld, ge zondheid, begaafdheid, succes, schoon heid, ze kunnen geen van allen op zich geluk maken, maar al deze en andere factoren kunnen dat samen wel. Geluk is een «cocktail», een mengsel van vele de len, die samen dat geluk opbouwen. Geluk bestaat in de harmonie van de verschillende levensfactoren. De joden hebben daarvoor dat prachtige woord «sjaloom», dat we gewoonlf door «vrede» vertalen, een woord met dezelfde waarde als «geluk». De rustige, vredige, harmonische mens, die een evenwichtig welzijn geniet, hij is het type van de men en vrouwen gaan gebukt onder haaruitval. Voor een hulp op komst, een nieuw tonicum dat onder de naam sland en Oostenrijk en nu ook in Nederland uitstekend vooral als het gaat om een vettige hoofdhuid door een overvloedi- en het optreden van schilfers (roos) waardoor de haaruitval in de ind wordt gewerkt. Uitgebreide poliklinische proeven hebben aangetoond dat Scharach dan ook voor zeker zeventig procent van de patiënten een uitkomst is. Een van de nuttige versierselen van het menselijk lichaam is het haar. Het won derlijke is eigenlijk niet zozeer dat het uitvalt, maar dat het weer kan aangroeien, soms zelfs op plaatsen die al kaal waren. Maar tegen vele vormen van haaruitval is geen kruid gewassen. De wondermiddelen die met de regelmaat van de klok op de proppen komen, moeten dan ook met groot wantrouwen worden beoordeeld. Het merendeel ervan is gewoon boerenbedrog, zeker wanneer beweerd wordt dat elke kaalheid zonder beperking kan worden bestreden. Dat is onzin. Er zijn gevallen waarin niets helpt, waarin de haarzakjes, de follikels, het eenvoudig hebben opge geven en er dus geen redden meer aan is. Groen is de wijn, Vinho Verde Al uit de oudheid zijn er teksten be kend over de wijncultuur in het Noorden van Portugal. Een gebied dat pas in 1908 officieel zou worden vastgelegd. In 1949 werd de benaming Vinho Verde» aangenomen die in 1973 werd geregis treerd door de «Organisation Mondiale de la Porprieté Inteleduelle» in Genève. De hier bedoelde wijnbouw speelt zich af in hel «Minho»-gebied gelegen aan de Atalantische Oceaan tussen de rivieren de Minho en de Douro. Het groene landschc faune en flora is te d. matigde en vochtige klimaat. De bodem die veel graniet bevat is voor de wijnbouw ideaal Vast staat dat de Romeinen hier zo’n 2000 jaar gele den wijnstokken hebben geplant. Thans heeft het Minho-gebied een op brengst van 270 miljoen liter wijn, waar van 75% rood en 25% wit is. Beide soorten Worden Vinho Verde genoemd. Deze benaming kan niet op de kleur slaan. De rode wijn heeft een blo zende lichtgekleurde tint terwijl het bleek-gele van de witte wijn overeen komst met de kleur van een Muscadet. «Groen» heeft hier de betekenis van fris en nieuw. De druiven worden in een vroeg stadium geplukt waardoor ze nog een hoog appelzuurgehalte hebben. Het alcoholgehalte dat na gisting wordt be- u niet hoger dan 9 cl 916 pro- wordt vroeg gebotteld. De turen veroorzaakt een klei- waardoor enig koolzuur Hemelvaartsdag zal Mr. A. van worden echter ook landingen uitge- in recreatiepark Beekse Bergen om voerd. In verband met de Nederlandse 18XX) uur opstijgen in een hetelucht- kampioenschappen ballonvaren zijn ballon. Hiermede geeft hij het startsein de openingstijden van de Beekse Ber- voor de Nederlandse kampioenschap pen ballonvaren. Ruim 15 ballonvaar- ders doen dé daaropvolgende vrijdag, zaterdag en zondag een gooi naar de hoogste eer. Hoewel de wedstrijden zich concentreren aan het begin van de dag en tegen het eind van de middag, hebben de organisatoren ervoor ge zorgd dat tussentijds de nodige opstij gingen en landingen worden uitge voerd ten behoeve van de toeschou wers. Wedstrijden De eerste opstijging van de kam- pioenvaarders is op Hemelvaartsdag, tussen 6 en 7 uur ’s avonds. Vrijdag en zaterdag gaan de ballonnen ’s morgens om 7 uur en ’s middags tussen 6 en 7 uur de lucht in. De laatste vlucht is op zondagmorgen rond 7 uur. Voor de meeste wedstrijdonderdelen stijgen de ballonvaarders op vanaf het terrein van recreatiepark Beekse Bergen. Er door successen op regionale popfesti- ties, vals. Hoogtepunten waren wel optre- zelf dens in het voorprogramma van o.a. Gruppo Sportivo en Het Klein Orkest. Juin bestaat uit vier heren, te weten Wil Hermans op gitaar, Ad Hendriks als basgitarist, Joost van Avendonk, drums en Jan Schallekens, zang en sinds kort ook synthesizer. Dit kwartet staat garant voor een avondje swingen op Nederlandstalige rockmuziek. Het optreden begint om 21.00 uur en het adres is Korte Tuinstraat 7. laatje brengen, t niet bij iederei ok leicvn i dolkomis crijgen de* het brengen v lers, wat kan leit een swingende bende. Zaterdag 2 juni treedt in Kafee Kar ree n.a.v. de Brabantse groepenuitwis- seling georganiseerd door de Brabant se popstichting de Eindhovense band Valium op. Aanvang 22.30 uur. deze 6TEK00P,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 11