41 s Balletkleding 'fyebers Film Rob de Nijs sluit suksesvolle IEDERE toernee in Tilburg af ZONDAGMIDDAG DANSEN Dwaallicht Kunstenaars Aller Handen Drummer Pierre Courbois in de Theaterkelder Sinner in Brownsville Banned in Kafee Karree Vlaggetjesdagen in Drimmelen P.E.T. heeft te Brussel wat in petto! z Nog een maal Herman Brand in De Nacht van de Poëzie ontwerpen kamerschermen Kritiek op de kunstkritiek Toneelgroep Het Volk Maatschappij Discordia speelt «Jena» Operakoor Concordia met «Mireille» van Gounod «Blokhoofd» Nederlands textielmuseum Nieuwe aanwinsten kunstuitleen The Mafu Cage r2-50- Filmavond bij de jongerenbeweging Wilderozen Het Witte Circus Videotapes V8,A luisterstuk is een gings- en muziekthe den van Ciel Wert Tilburg vonc| de pr< 27 maart in mei komt de: rug. Vijfjaar Farce Theater in Baanlozencentrum mensen die werken. Daarom zijn voorstellingen ook toegankelijk v< werkende mensen; Hoon Donderdag 17 mei 1984 - pagina 13 ii 1984-pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER I ten 36-41 Papillon e.a. Wilhelminapark 28, Tilburg Programma lustrumweek G. Witlox Menu van de week: Gamalencocktail Aspergesoep )lang devoprraad strekt 'eging, 21 uur. Voortaan i ad hoc- ubsidies ministe- Volk van Wi licht». Bistro L’Escargot Weekend Dit dorp nu gaat in het 2de weekend van mei, 19 en 20 mei, Vlaggetjesda- Open: 11-17 uur. Donderdag koopavond te worden, watersporter i de voor schouwir het zou vaderland heel wat beter passen... jk geweld, een dictatuur ?e meerderheid. ermans mening, an de mijne, x.ciu xrensbe- van A.S. Ro sen foto in de ijke en 1 36-42 ken ik hakje daten 36-41 sbosch aijeen- aurg en i erva- voor deze 'Si86' ïlem de Juwelier - Horloger Schouwburgring 27, Tilburg na de overwinning Dundee United ee logen mensen de baanloos- i juist ook de be- itact houdt met Voor reserveringen van feestavonden, vergaderingen V en bistro, tel. 013-430738 Maandag 21 mei; 2030 u. De toneelgroep «Ziedet» speelt «Het Dievennest» van Hans Nesna. Regie: Annie Bergmans. Dinsdag 22 mei; 20.30 u. De film «The Rosé», regie: Mark Rydell. Hoofdrollen worden gespeeld door: Bette Middler, Alan Baes en Frederic Forrest. Het belooft een festijn waaraan niet alléén de veel plezier zal beleven. Tijdens solokonserten maakt Courbois ge bruik van 2 bastrommels met pedaal, 4 tam tams, waarvan een met een toonhoogte- veranderingssysteem, 1 snarentrommel, 4 bekkens, 2 bekkens op pedaal, 5 speciaal voor Courbois gemaakte Indonesische gon- gen en 1 gong uit China. Daarbij zijn op de zijkant van 2 trommels en onder 2 bekkens contactmicrofoons bevestigd, die aangeslo ten zijn op gedeeltelijk zelfgemaakte elek- tronika. De elektronische geluiden voegen een ekstra dimensie toe aan het geluid. Woensdag 23 mei; 20.30 u. Het okrest «Sela» verzorgt een dansavond. lei mensen met interessen en Op donderdag 17 mei wordt om 20.30 uur een tentoonstelling geopend van werken die onlangs in de kunstuitleen zijn inge huurd of aangekocht De opening zal wor den opgeluisterd met een optreden van Wil Offermans, voor muziekliefhebbers inmiddels een goede bekende. De ten toonstelling is te bekijken tot en met 5 ju ni. Stichting P.E.T. i.o., is een levens lustige, bruisende organisatie die Udenhout wil maken tot een centrum van kultuuruitspattingen, in het hart van Brabant. Ze wil bewoners van Udenhout e.o. vermaken met een ruim scala van theater, muziek en poëzie, en met een jaarlijks straatfestival. Kort om, cultuur voor allerk verscheidene petten, wensen. Het feest gaat tot in de kleine uurtjes door in de verschillende hore cagelegenheden die Drimmelen rijk is. Op donderdag 17 mei, 20.00 uur, draait theater het Heks «The Mafu Cage», een film van Karen Arthur met o.a. Lee Grant. Carol Kim en Wil Geer. Amerika 1979/99 Enig idee hoe Rob de Nijs zich voelt na de afgelopen twintig jaar? Inderdaad, springlevend! De Nederlandse troubadour vierde in 1982 zijn jubileum; hij stond twintig jaar op de planken. Op vrijdag 18 mei om 22.00 uur geeft slagwerker Pierre Courbois een solo-kon- sert in de theaterkelder. Courbois studeer de aan het konservatorium in Arnhem bij Jan Wilderom. Hij maakte toemees over de hele wereld en speelde met talloze mu sici en uiteenlopend repertoire. Hij is te horen op 35 elpees, waarvan twee solo. it van zaterdag op zondag ssel de Nacht van de Poë- antal dichters en muzi- ook zijn. De organisa- o.a. Simon Vinkenoog, Jules Deelder, Remco Freek de Jonge. Men ver- ises Shaffy en Hans de igurka en Herr Seele. komen Eind 1982 verzocht de Stichting Centraal Orgaan voor het Scheppend Ambacht de bij haar aangesloten kunstenaars om een ka merscherm te ontwerpen en uit te voeren. Het thema kamerscherm kon helemaal vrij geïnterpreteerd worden volgens de eigen op vattingen over vorm en functie, maar het scherm mocht niet hoger zijn dan 2 meter, en diende opvouwbaar te zijn, of anderszins «kleiner» gemaakt te kunnen worden. Ver der stond het de kunstenaars vrij om een uniek werk te maken, ofwel het te profileren in de richting van een prototype dat op eni ge wijze in grotere aantallen geproduceerd kan worden. Van vierentwintig uitgevoerde ontwerpen is een ekspositie samengesteld, die t/m 9 juni in Stadsschouwburg Kultu- reel Sentrum te zien is. Een andere reden is dat de voorstellin gen niet alleen toegankelijk zijn voor haanlozen, maar öok voor werkende mensen die een laag inkomen hebben; kortom voor mensen met een kleine beurs. Voor het eerst in zijn carrière gaf hij met een eigen band een serie jubileumkonserten in Nederland en België. Het werd een groot succes, dus kregen deze konserten een vervolg. Op woensdag 23 mei is hij om 20.15 uur in de schouwburg-zaal met het laatste konsert van een toernee door ons land. Nummers als «Zondag», «Alleen is maar alleen», «Ritme van de regen», «Jan Klaassen de trompetter», «Bo» en «LAT» zijn een garantie voor een enorm succes tijdens zijn optreden. De bezetting van de band is als volgt: Ruud Bos (orkestleider en toetsen), Hans Jansen (toetsen), Jan Vermeulen (basgitaar), Peter Berk (slagwerk), Ferry Lever (gitaren) en Jochem Fluitsma (gitaren). Vijf jaar theater organiseren is een feit waarvan de organisatoren van het Farce Theater vinden dat ze er even bij stil moeten staan. Temeer omdat dat plaatsvindt binnen een centrum, waar allerlei aktiveiten georganiseerd wor den voor en met mensen die, om welke reden dan ook, geen baan hebben. Bin nen dat centrum, het Baanlozencen- trum, is ook een theaterruimte: het Farce Theater. Waarom dat zo ge noemd wordt kunt u hieronder lezen. Binnenkort start P.E.T. met de akti- viteiten en in het begin zullen kleine onbekende of bekende groepen het po dium betreden. De kosten worden zo laag mogelijk gehouden, dus daar hoef je het niet voor te laten. In «’t Zolderke» in Udenhout zal op 23 mei a.s. om 20.30 uur de eerste avond van dit spektakel plaatsvinden. Dan betreden het podium: de folk groep «Teuntjes Deuntjes» en Jace van de Ven! In «Dwaallicht» zien we de figuur Laar mans, een ogenschijnlijk kleurloos burger mannetje, maar die toch behept is met hei melijk gekoesterde verlangens naar een avontuurlijk leven. Op een regenachtige no vemberavond wordt Laarmans in het Ant werpse havenkwartier aangesproken door drie Afghaanse matrozen die op zoek zijn naar het meisje Maria van Dam. Laarmans ruikt een avontuurtje en besluit hun gids te zijn. Zo begint de zwerftocht door Antwer pen. In de bewerking van Het Volk wordt de gespletenheid van de pe~ als absolute norm gehantee wordt dan ook als dubbelrol door de voortdurende- twee «ikken» al is het een charmante, goe ceerde toneelversie geworden. Rond twaalfhonderd mensen uit Tilbur de wijde omgeving kennen uit eigen ring het gemak van de kunstuitleen: al een rijksdaalder per maand kunnen twaalfhonderd abonnees thuis een kunst werk aan de muur hangen of, als het om beeldhouwwerken gaat, De kunstuitleen biedt hedendaagse gen, grafiek tot landschappet strakt, voor elke s Abonnees van de I werk uit dat hen a naar huis en kunne houden. Daarvoor I prijs va waarde Ir A ruild w F w verknoi c De in april onder voorbehoud aangekon- digde voorstelling «Allemans kost» wordt door Globe op donderdag 17 mei om 20.30 uur nog een keer gespeeld in de studio-zaal. Een voorstelling over kunstkritiek, vertaald, geregisseerd, vormgegeven en gespeeld door Kees Hulst en Gijs de Lange. In deze voorstelling geven twee heren kri tiek op kunstkritiek. Zij doen dit in tweespraak die over zeer verschillende ken gaat: de methode van het medische v< antwoord openleggen van een lijk, smaak l kwaliteit van drank en voedsel en de waarde van kunstkritiek. gen houden. Wanneer op vrijdag 18 mei om 19.00 uur op spectaculaire wij ze de vlag gehesen wordt door de bur gemeester kan het feest beginnen. Er is voor elk wat wils. Zo wordt er op za terdagmiddag een hobbymarkt gehou den aan de oude Jachthaven. Voor de jeugd is er op beide dagen kermis. In de nacht a.s. is te Brasse. zie. Een groot aant kanten zal daar oo tie rekent op Hugo Claus, Campert, wacht Rams Booy, Kamag Uit Amerika komen Allen Ginsberg, Peter Orlovsky en Steven Taylor. Er is gezorgd voor een ganse nacht degelijke hersenslijtage. Zorg dus dat je er bij bent. Er zijn nog een stuk of tien plaatsen in de bus. De bus vertrek zaterdagmiddag om vijf uur uit Tilburg, (tot half zes kun je in Hilvarenbeek instappen). Zondag ochtend wordt er ontbeten in een Brussels cafeetje, waarna men om ne gen a tien uur weer terug is in Tilburg. In de bus kunnen eigen gedichten, verhalen, liedjes etc. voorgedragen worden. Bel voor meer informatie en om je op te geven zo gauw mogelijk 0425,5- 1980! Al weer enkele jaren wordt in Drim melen 20 km ten noorden van Bre da) in mei het watersportseizoen op grootse geopend wijze met de traditio nele Vlaggetjesdagen. Drimmelen is zo langzamerhand vermaard tot over de landsgrenzen. Het is ook een water- sportcentrum bij uitstek geworden aan de toegangspoort van het ruige natuur gebied de Biesbosch. Drimmelen zelf is een mooi dorp en de Herengracht van eeneenvoudige deftigheid en toch in tiem. Sinds kort is in het dorp het Bies- boschbezoekerscentrum gevestigd in een prachtig gerestaureerd pand waarin het verleden en heden van de Biest in een boeiende verzameling is bi gebracht. In de reeks konserten in de theaterkelder spelen op vrijdag 25 mei om 22.00 uur Mie- ke Huijbregts en Rik Bartels, op respektie- velijk piano en fluit. Huijbregts en Bartels spelen al zo’n vier jaar samen en hebben in die periode een .uitgebreid repertoire opge bouwd. De nadruk ligt op 20e eeuwse kom posities voor piano en fluit, maar er worden ook werken uit de klassieke en romantische periode gespeeld. «Hexa» en «Wantij» Stichting Dansproduktie komt op dins dag 29 mei in de schouwburgzaal met de produkties «Hexa» en «Wantij». De voor- Deze produktie, die de ondertitel mee- stelling begint om 20.15 uur. kreeg «Weemoed en Verbittering», speelt - zich af tegen de achtergrond van de nade- ÜC IVlUZt' rende opheffing van de Bescherming Bur- tonele die zich ^fentStig jaar met hart en van C,e! Werts en PetFr van Meel. In jaren niet alleen beroofd van zijn broodwin- komt deze voorstellmg nog een keer te- ning, maar ook van zijn idealen; zijn wereld stort in... Met weemoed en verbittering kijkt hij terug op deze jaren vol frustatie. Aan de Varkenshaasje in cognacroomsaus met abrikozen Chocolademousse (Uw chefkok Geert Seebregts) f Open woensdag t./m. zondag vanaf 17.30 uur GALLERY CLUB Heuvelring 37, Tilburg voor gehuwden en alleenstaanden in de Schell. van Heeswijkstraat 3, Udenhout (achter de kerk) Aanvang 14.00 uur Entree en hapjes gratis Vrijdag 18 mei a.s. treedt Brownsvil le Banned op in de kapel van K„* Karree aan de Jan van Beverwijks,.. 2a (voormalige EHsabethziekenhuis) en wel om 22 uur. Het is de meest idio te groep uit Engeland, waar Monthy Python bij vergeleken niets is. Woensdag 23 mei om 14.30 uur is er in Kafee Karree aan de Jan v. Bever- wijkstraat 2a (voormalig Elisabethzie- kenhuis) het kindertheater «’nZoen daagse van Katoen». Ze spelen «De straat van hier tot ginder». Op vrijdag 18 mei spelen Bert Bunschoten en Wigbolt Kruiver van toneelgroep Het Volk in theater het Heks een bewerking van Willem Elsschot’s roman «Het Dwaal- Uiteraard trekt zo’n 1 mensen, maar ld. Er ligt een ruime r er is een speeltuin, een :hool, er zijn iesbosch op m en er kun- t worden in Vrijdag 18 mei organiseert de jonge renbeweging de film «The Shining». De film gaat over het echtpaar Torran ce. Zij verhuren zich voor vier maan den om een enorm Tiotel, dat door de bizarre weersomstandigheden alleen in de zomermaanden wordt gebruikt, in de gaten te houden. Terwijl buiten de sneeuw metershoog ligt opgehoopt be ginnen zich binnen in het hotel vreem de tonelen af te spelen. Zoontje Danny heeft bijzondere gaven. Zo kan het ze venjarige jongetje conversaties ontvan gen die, in andere kamers, vele tiental len meters verder, worden gevoerd. Vader Torrance begint langzaam teke nen van waanzin te vertonen. Lege ka mers zijn plotseling druk bezet. Na een aantal onverklaarbare gebeurtenissen weet moeder Torrance haar dolge draaide echtgenoot op te sluiten in de provisiekamer. Dan begint het bloed stollende verhaal pas echt. Er volgt een angstige jacht van vader Torrance die met een bijl zijn zoontje Danny te pak ken probeert te krijgen. En de rest kun je dus zien bij de.jon- gerenbeweging, Korte Tuinstraat 7. Aanvang21 uur. «Wilderozen werd opgericht door Wies Bloemen en Angela Linssen, die in januari van dit jaar besloten te gaan samenwerken vanuit twee verschillende richtingen: thea ter en dans. Hun eerste voorstelling, «Wicht», heeft de wisselwerking tussen har monie en chaos als thema. De choreografie is van Angela Linssen en naast Wies Bloe men dansen mee Juliette van Ingen, Mau reen Krumeich, Nanda Eenders en Karin Post. De muziek is van John McDowell, die ook piano en slagwerk speelt, samen met Wilbert de Gooyer (bas), Peter Massink (blaasinstrumenten) en Maarten van der Valk (slagwerk). «Te Laat», de tweede produktie, is een stuk van Wies Bloemen in samenwerking met Angela Linssen. Het stuk wordt gedanst op muziek van Jorge Alyaza en Jorgos Valiris. Licht en dekor zijn van Nol Tilanus. ling is een onderdeel uit een Het verband ligt besloten in tussen Willem Kwakkelstein, mioven en Gerrit Bons om na van de Amsterdamse Toneel- autobiografische voorstellingen -idee van ieder van hen. n zijn los van elkaar te e in de serie van drie DailSgFOep werd in januari 83 I De jonge danstheatergroep «Wilderozen» brengt op woensdag 23 mei om 20.30 uur in de studio-zaal de eerste produktie van de groep: «Wicht», en op donderdag 24 mei om 20.30 uur de tweede, meest recen- produktie «Te Laat». Dit in tegenstel- __g tot wat eerder, elders, werd aange- kondigd. Maatschappij Discordia zal voor de eerste keer in Tilburg te zien zijn op dinsdag 22 mei. Om 20.30 uur wordt in de studio-zaal het projekt «Jena» gespeeld, een ad hoc- produktie, die gesubsidieerd wordt door het ministerie van WVC. voorstelling an drie. 1“ spraak tussen Kouwenhov- sring school drie te maken naar een ii Deze voorstellingen bekijken. De eerste - «Ontbijt aan de Rijn» werd in januari gespeeld. De drie spelers werken in de t sentijd bij Maatschappij Discordia, die ook de produktie van «Jena» in handen heeft. De eindregie berust bij Jan Goris Lamers en Matthias de Koning. Tijd: 1895. Plaats: Londen en Jena. Hande ling: incestueuze liefde. Een klassiek liefdes- drama in vier akten. Ons heden met terug- r werkende kracht nu voor u gespeeld in de wortels van onze moraal. Geschreven en ee- speeld door Willem Kwakkelstein, Kouwenhoven, Gerrit Bons en Will ,Wolf. Het Witte Circus uit Amsterdam trekt vanaf 16 mei met een gezelschap van dertig personen door het land. Voor deze tournee van zeven weken wordt gebruik gemaakt van een boot om de bestemmingen aan te doen. Al lereerst wordt een bezoek gebracht aan Tilburg. Op 25 en 26 mei zullen zij deelnemen aan het straatfestival geor ganiseerd door Stichting TEST. Op 19 en 20 mei wordt vast een voorproefje gehouden in respectieve lijk het Witte Huis en De Spoel. Stich ting Stijlsteven, een onderdeel van het muziek-totaal van het Witte Circus, verzorgt beide optredens. Zij brengen een uitermate gevarieerd programma met Angolese, Portugese, Franse, Duitse, Spaanse en Nederlandse tek sten. Muziek en teksten zijn reeds be staande of eigen composities. De zang wordt verzorgd door de bekende tan- gozanger Gerrit van Gelder uit Den Haag. Op 19 mei begint het optreden in het Witte Huis om 22.30 uur en op 20 mei in De Spoel om 21 uur. w ..angen “t, neerzetten. leen biedt een ruime keus aan s kunst: schilderijen, tekenin- en skulpjHiren. Van stillevens 7en, van figuratief tot ab- ke smaak is wel wat te vinden, i de kunstuitleen zoeken een aanstaat, nemen het mee aen het daar een half jaar r betalen ze dan een huur- van niet meer dan 0,8 procent van de de van het werk, met een minimum van 3. Na een half jaar kan het werk omge- worden voor iets anders, maar wie erg verknocht geraakt is kan het kunstwerk dan ook nog kopen. Doelstellingen In de loop van haar bestaan heeft de werkgroep «Farce» een doelstelling en beleid ontwikkeld. De belangrijkste punten uit de doelstelling zijn de vol gende; mensen op een zo eenvoudig moge lijk manier de mogelijkheid bieden om kennis te maken met theater en haar mogelijkheden; - om de stap naar theater makkelijker te maken moeten de voorstellingen be taalbaar zijn; - de theateravonden mc niet in het «hokje van i iieid» plaatsen. Het is ju' doeling dat men conUv watersport- plaatsje veel mensen, maar daarop is men ingesteld. Er ligt een ruime par keerplaats, er een speel' midgetgolfbaan, een zeilscho boten te huur om de Bk eigen kompas te verkennen nen rondvaarten gemaakt dit jungle-achtige gebied. Het Tilburgs operakoor Concordia brengt de opera «Mireille» van Charles Gounod o.l.v. dirigent Walter Hoeven op vrijdag 18 en zaterdag 19 mei om 20.15 uur in de schouwburg-zaal. De regie en choreografie is van Margriet Franken, als solisten treden op: Lydia Hel leman, Ton Otten, Wil Smit, Bert Otten, Henk Verheyden, Thea van de Nieuwenhof, Denus van Gorp, Anita Beerens, Joyce Cre mers, Arno Rijnen en Marian van de Hurk. Mireille, de mooie dochter van de rijke Ra mon, bemint de arme mandenmaker Vin cent, deze liefde is wederkerig. Mireille bekent haar vader haar liefde voor Vincent, maar hij zegt nooit toestemming te zullen geven voor zo’n huwelijk. Ourrias, ja loers op Vincent, verwondt hem ernstig in een gevecht en laat hem voor dood achter. Hij krijgt wroeging en verdrinkt zich in de Rhóne. Taven, de waarzegster, geneest Vin cent. Mireille hoort intussen over het ge vecht tussen de beide rivalen en gaat ter be devaart naar Sainte Marie de la mer. Maar de tocht in de brandende zon is zo uitput tend voor haar, dat ze sterft in de armen van Vincent, tot wanhoop van haar vader. Nieuw dit jaar zijn de Trackdrivers- en touwtrekwedstrijden. Ook voor het eerst is er op beide dagen een gezins- speurtocht, niet alleen langs de havens, maar ook in het dorp zelf. Muziek ont breekt uiteraard niet. Verschillende or kesten maken een rondgang en al va rend zal een jazzband het feest opluis teren. Op het water van de rivier de Amer worden demonstraties water skiën, schansspringen en parasailing gegeven en in het water geeft een duik team demonstraties. Zelfs in de lucht gaat men van alles doen. De verschil lende restaurants komen met een spe ciaal vlaggetjesdagmenu. In de video-ruimte van Stadsschouwburg Kultureel Sentrum (deze ruimte bevindt zich in Het Kaffee) worden de komende twee weken videotapes vertoond van produkties van Nederlandse en Belgische dans- en bewegingsgroepen. Slotconcert Big Band Het jaarlijks slotkonsert van de Tilburg Big Band is op zondag 27 mei, daarmee wordt het seizoen besloten. De Tilburg Big Band staat onder de leiding van Jan Nooyens. Het is gebruikelijk dat tijdens het slotkonsert een bekende solist met de band meespeelt, dit keer is dat Ferdinand Povel. Aanvang: 13.00 uur. Brabants Orkest Het Brabants Orkest, onder leiding van Jean Foumet, verzorgt op vrijdag 25 mei een afwisselend programma. Als soliste ver leent Annie d’Arco (piano) haar medewer king. Het Brabants Orkest begint met sym fonische muziek van Flothuis, vervolgens het pianokonsert no. 2 van Sjostakovitsj en tenslotte Symphony Fantastique van Ber lioz. «Vier korte dansen» «Vier korte dansen» is de titel van het dansprojekt dat op vrijdag 25 mei om 20.30 uur in de studiozaal uitgevoerd zal worden door de jonge danser Mare Vanrunxt. Het is een uitbreiding van een eerder programma, persoon Laarmans «Beweging drie» en inmiddels het derde iteerd; Laarmans projekt sinds Vanrunxt in 1981 zijn choreo- -nol gespeeld waar- grafisch debuut maakte. ortdurende worsteling van zijn i» theatrale allure krijgt. Al bij r lUlt CD piHIlO Van 26 mei t/m 24 juni 1984 organi seert het Nederlands Textielmuseum Gasthuisring 23 in Tilburg, de ten toonstelling «Textiel Nu 14», heden- textielkunst rond het thema «draden». De exposanten zijn Sonja Besselink, Marian Bijlenga en Mar griet Oomens. Gelijktijdig met deze tentoonstelling vindt op de zolderverdieping van het museum een expositie van het werk van Berthe Rulkens plaats onder de naam «Textielvarianten». Van 17 t/m 31 mei kunt u gratis op verzoek video-banden zien van o.a. de stichting Dansproduktie, dansgroep Krisztina de Chatel, Ton Lugterink, Amy Gale, Bart Stuyf, Connie Beckly, Marie Chouinard, Steve Paxton en Anne Terese de Keersmae- ker. Deze programma’s zijn te bekijken van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 21.30 uur en op zondag van 12 tot 17 uur. Helemaal gratis. Meer informatie over dit programma treft u aan in Kultureel Magazi ne mei/juni. Serenade van hij terug op deze jaren vol frustatie. Aan de u voorstelling ging een periode vooraf waarin HUgO C lailS zowel Herman Brand als regisseur Pierian Dusse zich terdege hebben gedocumenteerd S m.°n? Ettek°ven Carol P"’' r 20 ders, woonden zij ook de laatste oefening bij van de B.B... In 1979 is «het theater» gestart, om precies te zijn op 16 januari. Het Baan- lozencentram was toen nog gehuisvest in de Goirkestraat in Tilburg. In juni 1980 verhuisde het Baanlo- zencentrum van de Goirkestraat naar de Voltstraat en kwamen hier terecht in een oud fabriekscomplex. Hier moest alles opnieuw gebouwd worden. Het theater is Farce Theater ge noemd, om herkenbaarheid te krijgen. Zaterdag 19 mei, 20.30 uur, brengt Her man Brand in theater het Heks de tweede try-out van zijn nieuwe voorstelling «Blokhoofd». - «Honen» is kleineren, smadelijk be spotten, overgeven aan de gemeenschappelijke verachting, een mens geestelijk kraken, een trap nageven, sadistisch, zich verkneukelen in andermans situa tie. - Honen, het is een groeiend verschijnsel in onze samenleving, je ziet en hoort het voortdurend in radio en televisie. In dit land, dat zo prat gaat op de vrije mening, worden mensen om hun opinie wegge hoond, uitgejouwd, overstemd, kunnen niet uit spreken, ze worden opzij geschoven, de grote hoop lacht. Het is geestelijk o: l:.:. van de toevallige meerderheid. - Respect voor een ander—'— ook al staat die ver af van de mijne, eerbied voor zijn gezindheid en lever ing, t dit verdeelde maar o zo «vrije» Donderdag 24 mei; 20.30 u. «Pluche en Plastic» presenteert «Dromen op Donderdag». Tekst, mu ziek, arrangementen en cast zijn van Rob Janssen en Herman de Hay. Vrijdag 25 mei Deze avond is de feestavond: - vanaf 20.00 uur receptie; - vanaf 22.30 uur feest: de feestvreug de wordt extra verhoogd door een op treden van het Tilburgse all-round or kest Mister Showband. Dit orkest be staat inmiddels 5 jaar en bracht op de valreep van 1983 een langspeler uit in eigen beheer. Het repertoire is heel breed samengesteld. Dat loopt van country tot funk, reggae en rock tot soul en latin. De groep treedt twee tot drie keer week op bij allerlei gelegen heden. Het feest zal duren tot 1.00 uur. De hele week is er een foto- en affi- chetentoonstelling van 5 jaar theater in het Baanlozencentum. - daarnaast willen de organisatoren mensen de gelegenheid geven om na der kennis te maken met allerlei vor men van theater en kunstzinnige vor ming in het algemeen en ze wilden de afstand tussen artiest verkleinen. Om tot een goed resultaat van deze doelstellingen te komen, wordt er steeds een gevarieerde keuze uit het aanbod van voorstellingen gemaakt. De theatervoorstellingen lopen uiteen van toneel, pantomime, poppenthea ter, kabaret, soloprogramma’s tot en met muziek en film. Naast uitvoerin gen van professionele mensen wordt er ook aandacht besteed aan amateurar- tiesten. Het wisselt elkaar steeds af. De voorstellingen vinden éénmaal per week plaats op de donderdagavond. Daags ma op krant: - - Italiaanse spelers «honen» de Engelse Lieve Hemel tegenstanders, De gemeenteraad van Hilvarenbeek de manager en de spelers. gaat op 24 mei over de toekomst van Det vreutfe om de. oerwinning verwordt Lieve Hemel beslissen. Als de raad ak- smullen van de nederlaag van de an- koord gaat, kan Lieve Hemel met een e^' schone lei beginnen. Als je wil dat Lie- ve Hemel blijft draaien, en de gemeen- teraad dat wilt laten weten, kom dan sPl 24 mei a.s. naar die raadsvergadering. Verzamel in Lieve Hemel, Holstraat 4 in Beek om 19 uur. Vrijdag 25 mei organiseert de Jeugd- en Jongerenraad, waar Lieve Hemel lid van is, een discussie-avond met alle fracties uit Hilvarenbeek over het jeugd- en jongerenbeleid in Hilvaren beek. Aanvang 20 uur in Elckerlyc. Zondag 27 mei komt de hardrock- groep Sinner in het hardrock-kaffee. Deze groep werd in 1983 opgericht door ex-leden van Virgin en Stargazer. Ze spelen melodieuze hardrock met veel eigen werk. Aanvang 15 uur. i, Caroline van Gastel, eda Pittoors spelen het «Serenade» van Hugo n 20.15 u. in de Adugena Deze serie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 13