I uuuu 3 i te; BELLAIR Blue Diamonds openen I «Back to the fifties» iSSiekezult Tuinmeubel SHOW Unieke gebruikte autoshow in Pellikaanhal Drumband-festival Tilburg Centrum K tuinmeubelen collectie '84 '?7Trnn Gemeente Tilburg AND ZN. Grosftllex rziubbink IkoasboUdM Europazegels wil 1984-pagina 6 JE TILBURGSE KOERIER Donderdag 19 april 1984 - pagina 7 Kunstmarkt bij boerke Mutsaers LRANTIE. >NEZ hor arantie Expositie gerenommeerde autobedrijven uit Til- in de Pellikaanhal aan de Buitenstraat ingen BE/ ‘by n acryl/. Ingezonden brief G. WITLOX Enschotsestraat 133, Tel. 422769 t/m zaterdag 21 april 19.- Stadsreiniging 0T-16-53 Jff ROVERGAROEN .UUR I i->t lil Europese verkiezingen in Tilburg Blaakhofstede moet behouden blijven Oude Amerikaanse automobielen, jukeboxen, petticoats en vetkuiven Wikkelen van elektromotoren? SKODA •T BIJ E AUTO 90.000 km 13.000 km 65.000 km 45.000 km 40.000 km 34.000 km 45.000 km 80.000 km i auto- v.d. lenova het tmen de i voor in en voor van de begrip daar- vier k Jul. v. kale beent dit bij 4 BB TILBURG 4 1976 1978 1977 1976 1978 1977 1976 1980 1978 1977 1978 1978 1978 slope onde zor QjUlliBERT inde paasweekeinde geven 6 menlijke gebruikte autoshow vrijetijds om de door eposeren, aan te bie- consument show zijn «Levenden tot »n gehuisvest in imte op de bega- -talige coffee- «Til- heid bij te de en- i inbe- Yvonne Ka gen, Koen Danny Wijna ETS handen van de iratie in samen- lenk Wagter van en dat Is C KQQSOOIMMCS Besterdring 155, Tilburg Een (oud) laken voor Polen ’Home-made’, (jf&h alleen bij Besterdring 155, Tilburg Zevenheuvelen- j «w w. april tot 17 mei expositie van Hubert Roestenburg - Roestenburg ex- lilderijen, Kreuger stieken zien. Ope- iag tot en met :ot 11.45 u. en nog steeds ug ontvan- «KASTEELHOEVE» De activiteitencommissie houdt op donderdagmiddag 26 april a.s., aan vang 14.00 uur, haar grote levensmid delenbingo in de Hasseltstraat 256. Iedereen is welkom. zorgen zangeres s aller bekende nodige muzikale De inzameling van huisvuil met emmers en minicon tainers zal. i.v.m. tweede Paasdag in plaats van op 23 april, plaatsvinden op zaterdag 21 april 1984. Emmers, respectievelijk minicontainers, vroeg buiten zetten. sbloeze et korte uitje, i badstof, in kobalt, S-M-L 19.- NOAD A.s. dinsdag zal om 20 uur weer een bingo georganiseerd worden t.b.v. het 10-jarige jubileum van de dames/meis jes afdeling NOAD. Er zal hoofdzake lijk gespeeld worden voor geldprijzen. Het NOAD-terrein is gelegen aan de Melis Stokestraat. Kantine open om 18.30 uur. PTT- Uiverkaarten Tot op dit moment zijn r niet alle Uiver-kaarten teruf gen vanuit Australië. De enorme belangstelling heeft tol gevolg gehad dat de terugzending niet kon plaatsvinden binnen de termijn die hiervoor aanvankelijk was gesteld. Alle kaarten moeten te Melbourne met de hand van een speciaal stempel wor den voorzien. Inmiddels is ongeveer de helft van de kaarten bij de afzenders terugbezorgd. De verwachting is dat de overige kaarten eind april bij de be langhebbenden zullen zijn thuisbe zorgd. ig, kaarsen besc pentekeningen, aquarellen, etc. De netto baten van deze kunstmarkt zijn bestemd voor het bejaardenzang koor Zingend Zand. Voor inlichtingen en nog eventuele deelname kan men bellen013 - 420812. R.K.S.V. SARTO Op vrijdag 27 april organiseert de P.P.C. van RKSV Sarto weer een ge zellige bingo-avönd, met vele mooie prijzen. De aan vang van deze avond is 20.00 uur en wordt gehouden in het Sartopaviljoen aan de Gilzerbaan. Na weken van werkzaamheden is het Sartocomplex weer normaal te be reiken via de Gilzerbaan. er één van. Graag zien wij U a.s. zaterdag in ons magazijnGasthuisring 7, Til burg. Tussen 10.00 en 14.00 u. kunt U er terecht. Vraag ook aan uw buren, familie en iedereen of ze mee willen doen. Maak er van twee één. Geef een laken, help de zieken. Verhuizing afdelingen politiebureau Op donderdag 26 april aanstaande, verhuizen de afdelingen Bijzondere Wetten en Vreemdelingendienst (nu hoofdbureau van politie, Noordhoek- 186) en het Regionale Bureau ing Misdrijven (R.B.V.M.) (nu Korte Schijfstraat 12) naar het stadhuis. Op die dag zijn de sten voor het publiek j sr rente). 1982 betrouwbaarheid van deze luto’s betreft, zit het beslist aar staan deze zes Bovag- Ibedrijven garant voor. Vorige week berichtte de Tilburgse Koerier U reeds dat de Tilburgse art sen begin van deze maand tijdens hun bezoek aan Polen afschuwelijke toe standen aantroffen in de ziekenhui zen er zijn gewoon geen lakens en pen meer. De zieken liggen zo maar rider dekens, en waar die ontbreken, ander dekens in hun bedden. Eén noodkreet ging er naar Tilburg uithelp ons aan lakens, slopen, bed- degoed We weten allemaal dat onze situatie in Nederland zelf voor een heleboel mensen zo slecht geworden is dat we nauwelijks aan hulp voor anderen kunnen denken. Maar een oud laken moet toch iedereen thuis hebben Het is helemaal niet erg als het laken op een bepaalde plaats slijtage-trekken vertoontin Polen maken ze van twee De Nederlandse PTT geeft op 22 mei 1984 twee Europazegels uit. Dit jaar is, in tegenstelling tot eerdere uit giften, gekozen voor een gemeenschap pelijk (abstract) ontwerp ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de «Conférence Européenne des Admini strations des Postes et des Télécommu- nications» (CEPT). Als verbindingssymbool is afgebeeld de brug, tevens symbool van uitwisse ling en communicatie. Op beide zegels komen het woord Europa en het BUURTHUIS DE NACHTEGAAL Op vrijdag 20 april is er weer een lingo op buurthuis de Nachtegaal, ianvang 20 uur. Elke deelnemer aan deze bingo ontvangt 10 eieren. De opbrengst is bestemd voor de ac- iviteiten op ons buurthuis. ’t Westend Op de thema- en gespreksochtend van 18 april is in ’t Westend Annette Groenendijk, medewerkster van het Maria Ziekenhuis, te gast. Zij komt een lezing geven over postanale de pressie. Na afloop van die lezing kunt u natuurlijk vragen daarover stellen. Kom woensdag 10 april naar ’t Westend, Poirterstr. 4a van 9.30 tot 11.30 uur. Kinderopvang aanwezig. Inl. 630422. 25 april --2 mei vakantie. De verkiezing voor de leden van het Europese Parlement staan we voor de deur. Op 14 juni is het zover. In Tilburg zullen daartoe 100 stemburo’s aangewezen worden die alle «bemenst» moeten worden. De per sonen die op de stemburo’s benoemd wor den, moeten kiesgerechtigd zijn en in Til burg wonen. Het gaat om voorzitters van de stemburo’s, om leden en plaatsvervangende leden. De gemeente benoemt die mensen. Een oproep daartoe heeft zij ondermeer ge- richt aan de gemeentelijke sociale dienst. In die oproep vraagt de gemeente aan de direc teur van de sociale dienst opgave te doen van de ambtenaren van die dienst die op 14 juni als lid van een stemburo aangewezen kunnen worden en welke ambtenaren naar de mening van de directeur geschikt zijn om als voorzitter van een stemburo te fungeren. Aan degenen die op 14 juni als voorzitter of als lid zullen fungeren zal een vergoeding van 100,- worden uitbetaald. Bij een aan tal mensen van de afdeling Aanvragen van de sociale dienst is deze oproep van de ge meente ietwat in het verkeerde keelgat ge schoten, getuige onderstaande brief die wij hier zonder kommentaar afdrukken. Aan burgemeester en wethouders van Tilburg, N.a.v. de brief van B&W die uitgegaan is naar alle gemeente-instanties reageren wij. In deze brief word gevraagd of ambtenaren zich beschikbaar willen stellen de stembureaus op 14 juni te bemensen. Hiervoor zouden zij in werkt tijd extra f 100,- vergoed krijgen. Een aantal sociale dienst-medewerk(st)ers vinden dit een onjuiste gang van zaken. Wij vinden dat dit bv. eerst gevraagd zou moeten worden aan werklozen, die deze f 100,- waar schijnlijk beter kunnen gebruiken dan ambte naren met een goed salaris. Ondergetekenden: Coorn, Derrick Ruiten, Ed v.d. Dun- n van Dooren, Joke Breugelmans, ’'jnands, Henri Mutsaers, Marijke Theo van Bijnen, Christine Enke- O’Prinsen, Marion van Berkel, J. van Dillen, Wilma Teders. WIJKCENTRUM «DE YPELAER» Iedere 14 dagen zal er een bingo in de Ypelaer worden gehouden. De bin go is voor activiteiten in de Ypelaer zelf. Het Stokske blijft haar eigen bin go’s houden! Vanaf 20 april iedere 14 dagen bingo in «De Ypelaer». Aan vang 20.00 u. 20 april, 4 mei, 18 mei, enz. D.S.S. Op vrijdag 20 april a.s. zal wederom een grote bingo-avond gehouden wor den in het clublokaal van de In- en Mindervalide vereniging Door Samen werking Sterk. Deze avond zal beg nen om 19.30 uur in de Eilenbergst 242 (zijstraat van de Beethovenlaan). Op 23 april om 13.30 uur komen de kinderen aan bod, want dan zal er een speciale paas-bingo voor hen worden gehouden. Alle kinderen tot 12 jaar kunnen onder begeleiding mee komen spelen. Als u tijdens dit festival een van de ze 100 gebruikte auto’s koopt, maakt u kans een gratis videorecorder te win nen. De gebruikte autoshow wordt geor ganiseerd door de volgende zes auto mobielbedrijven: Autonova, Boom, Denissen, Lepelaers, Re en Smulders. De Show wordt gehouden in de Pel likaanhal aan de Buitenstraat te Til burg op: vrijdag 20 april a.s. van 10 tot 18 uur. Zaterdag 21 april a.s. van 10 tot 17 uur. Maandag (2de paasdag) 23 april a.s. van 10 tot 17 uur. Wie op zoek is naar een betrouwba re gebruikte auto moet komend week einde beslist in de Pellikaanhal een kijkje gaan nemen. korpsen in de Heuvelstraat en de v. Stolbergstraat hun beste muzi- beentje voorzetten. Het idee voor festival is acht jaar geleden geboren J het bestuur van winkeliers-vereni ging «Tilburg Centrum», die op deze manier de drumbands een donatie wil len bezorgen en tevens het winkelende publiek wilde tracteren op een muzika le middag. De organisatie is in 1 Tilburgse Muziekfedera werking met de heer He Tilburg Centrum. Programma: zaterdag 21 april: tus sen 14.00 en 15.00 uur: Drumband Fa tima en Drumband Prins Johan Friso; tussen 15.00 en 16.00 uur: Drumband De Groeseindse Jagers en Drumband Prins Bemhard. In het komer burg een gezamenlijke gebruikte te Tilburg. Evenals vorig jaar staan er dit komend weekeinde weer zo’n 100 gebruikte auto’s tentoongesteld. Op de zaterdagen: 21 april, 19 mei en 18 augustus a.s. zal dit jaar voor de achtste maal het Drumband-festival «Tilburg Centrum» weer plaats vin den. Dit festival is een jaarlijks terug kerend gebeuren, waaraan alle Tu- burgse Drumbands en Drumfanfares deelnemen. Tussen 14.00 en 16.00 uur zullen op elk van genoemde datums Op 2e Paasdag, maandag 23 april 1984 van 12.00 tot 17.00 uur wordt er bij Boerke Mutsaers in ’t Zand te Til burg een groots opgezette kunstmarkt gehouden. Op deze markt zijn vele kunstenaars zelf aanwezig i gemaakte produkten te exj demonstreren en te koop den. Een greep van wat er zoal te zien en voordelig te koop is glasblazen, glas graveren, olieverfschilderijen, hout- draaiwerk, keramiek, brooddeeg crea ties, droogbloemschilderijtjes, leerbe- werking, kaarsen beschilderen, siera den, pentekeningen, wandkleden, De voordelen voor de van zo’n groots opgezette duidelijk: - Keuze uit 100 betrouwbare ge bruikte auto’s van bijna letterlijk alle merken. - 3 maanden of 10.000 km Bovag- garantie (volledige garantie zowel op onderdelen en arbeidsloon). - Alle auto’s worden voor aflevering voorzien van een Veilig Verkeer Ne derland keuring. - Vrijblijvende taxatie van uw hui dige auto door een deskundige com missie. Wat de t gebruikte autt wel goed: daa automobielbec Kafee d’n Egelantier Deze week is er in d’n Egelantier: Zondag 22 april Ramanazz, een uit vier muzikanten bestaande jazz-formatie. Aanvang 16.00 uur. leven roepen» Chasidim» is de naam voor strenge Joodse groepen in het begin van onze jaartelling en daarna. Er ontstonden in deze groepen vele verhalen, «chassidi sche» verhalen genoemd, het volgende b.v.: «Rabbi Mendel merkte op, dat cha- sidim graag pochen op hun rebbe, want hij zou in staat zijn doden te i zen. Wat mij betreft», zegt hij «z™ gelukkig zijn, als ik de levenden tot le ven kan roepen». Een uitstekend paasverhaal! unen- f' "ooioDuret uncn lyp leven in twgg betekenissen van het >egm- woord: het lichamelijk leven en het kwa- voorkomir straat Hteitsleven. Niet alleen het blote bestaan fnil Knrf maar ook het hoebestaan. Ik mag gerust van mezelf zeggen, dat ik leef, maar daarmee is nog niet alles gezegd, ik moet ook ménselijk leven... Pasen is het feest van het leven: leve het leven! Het wijst mij erop, dat ik tel kens moet opstaan, moet verrijzen tot een leven van hogere kwaliteit. Een nieuw leven, een levensverandering. Een hele opdracht, een loodzwaar karwei. Volgens Rabbi Mendel het grootste won der. Pasen: kracht tot dit wondert nieuw levenslicht, nieuwe levenskracht, lente in je leven! maar ook de verkoop van elektro motoren, het verzorgen van elektrotechnische installaties en aanleggen van beveiligingssyster is Baeten's pakkie an. Met grote nieuwe attrakties en geheel «opgefrist» begint het Autotron deze week aan een nieuw zomerseizoen. Het Drunense vervoermuseum pakt uit met de bijzonder populaire seizoententoonstelling «Back tot the fifties». Een juweel van een expositie met schitterende, oude Amerikaanse auto’s, jukeboxen, petticoats, films en muziek uit die jaren. «Back to the fifties» wordt tweede Paasdag, 23 april, geopend door de Blue Dia monds die optreden tussen 14.00 en 16.00 uur. «Ramona» en «Red river rosé» scheppen een sfeertje van toen. De winkeliersvereniging «Korvel Vooruit» heeft een oude traditie weer in ere hersteld, nl. «een avondje uit met Korvel Vooruit» Dit jaar organi seert men een bingo-feestavond in de Studiozaal van de Stadsschouwburg op maandag 7 mei a.s. De avond wordt gepresenteerd door Pierre van Ostade, die tevens de leiding heeft tij dens de bingorondes, waarin grandio ze prijzen te verdienen zijn (en een klapper van een hoofdprijs). Tijdens deze avond zorgen Carolien en de ons Frank de Bie voor de r itings- ontspanning. 7.S.V.) De baten van deze avond zijn we derom voor een goed doel; de Zonne bloem, afd. Tilburg. Speciaal voor de lezers van de «T burgse Koerier» is de mogelijkhe aanwezig deze gezellige avond bij wonen met 2,50 reductie. Bij c treeprijs zijn drie bingokaarten grepen. Dus aarzel niet langer en ga maan dagavond 7 mei gezellig een avondje uit, en bingo mee voor de Zonne bloem. Dat is de mening van de stichting Behoud Blaakhofstede. Om hun me ning wat meer onder de aandacht van de Tilburgse bevolking te brengen heb- huizing, die vermoedelijk een dag in ben zij een leuke actie georganiseerd, beslag zal nemen, kan mogelijk hier en De stichting heeft zes, voor de Tilburg- daar wat ongemak veroorzaken voor se geschiedenis, belangrijke boerderij- wat betreft de bereikbaarheid van de en afgebeeld op tegels. Die tegels zijn betrokken afdelingen. Uw begrip daar- met de hand geschilderd. Het betreft voor wordt gevraagd. zes boerderijen in en rond Tilburg, te De diensten worden gehuisvest in weten boerderij Fouchier, Hofstede de het stadhuis in een ruimte op de bega- Blaak, de Oliemeulen, de Kasteelhoe- betrokken dien- ne grond tussen de voormalige coffee- ve, de Tongerlose Hoef en de Water- gesloten. De ver- shop en de liftschacht. De ingang is hoef. aan de zijde van het plein. OpeningstijdenBijzondere Wet ten van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 16 uurVreemdelingen dienst van maandag tot en met dag van 8 tot 12 uur R.B.V.M. maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. De afdelingen blijven telefonisch be reikbaar onder het huidige politietele- foonnummer 438438. Vakantie en sociale verzekering Nu het vakantieseizoen weer voor de deur staat, heeft het Voorlicht’ centrum Sociale Verzekering (V- opnieuw de folder «Vakantie en socia le verzekering» uitgegeven. In deze, folder staat veel waardevolle informatie voor de vakantieganger. Welke zaken moet hij regelen op het terrein van de sociale verzekering om Vanaf zaterdag 21 april kunt u de straks niet voor onaangename verras eerste tegel, de tegel van de Hofstede singen komen te staan? de Blaak kopen. Dat kan bij de vol- De folder is gratis verkrijgbaar bij igen- gende adressen: de Verenigde Spaar- het V.S.V., Zwaansvliet 3, 1081 AP vrij- bank, Jungerhans in Heuvelstraat en Amsterdam-Buitenveldert, tel. 020- van bij boekhandel Gianotten in de Heu- 448418 (toestel 17/18). velpoort. Gisteren, woensdag 18 april, werd de eerste tegel overhandigd aan burge meester Letschert van Tilburg bij de firma Jungerhans in de Heuvelstraat. Irene sirene Irenes topjeugd, die j.l. weekend in Neuf- chateau bij Bastogne een tweede plaats be haalde in het sterk bezette «Grand Prix des Jeunes» achter de nationale jeugdploeg van Luxemburg, is a.s. zaterdag present op het teamtoemooi van Middelburg Zuid waar aan vele topjeugdploegen deelnemen. A.s. zondag gaan een 20-tal Irene-jeugd- leden richting Venray om er deel te nemen aan het Red Stars tafeltennistoemooi. Maandag 23 april Rik-middag. Deze begint om onge- zijn die iets willen inbrengen dan graag kon- veer 15.00 uur. Spelers kunnen zich de- takt opnemen met het secretariaat, telefoon, ze week opgeven in het kafee. 682683. Nu de kompetitie van de Nederlandse Ta- vn-l’ Woensdag 25 april feltennisbond erop zit zal d? Invaliden Het poppenlheacer «Zoen van ka- toen» treedt op met het stuk «Jodokus om ef te tafeltennissen en dat is ook a.s. za- heeft de bloe-hoes». Jodokus ziet eruit lerdag het geval en wel van 11.00 tot 13.00 als een boef, maar dat is hij helemaal uur Op deze tijden kan ook ieder Irene-lid, niet. Dat is heel vervelend, want hij zowel jong als oud, terecht om een balletje komt steeds in de gevangenis, terwijl te komen slaan. hij niets gedaan heeft. Hij gaat dan een liedje zingen. Hij noemt het bloe-hoes. e Maar vandaag gaat hij dat eens veran- Unieke deren. Jodokus wil ook eens een e keertje winnen, Jodokus wil ook wel teeStDiniM) eens een held zijn. Dit poppentheater is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. De entree is gratis en voor een glaasje ranja wordt gezorgd. Ook in een rolstoel kun je het kafee binnenkomen. Helaas gaat het door de voordeur wel erg moeilijk en daarom doen ze graag de zijdeur voor je open. Aanvang: 14.30 uur. CEPT-vignet voor en de jaartallen 1959 en 1984. Het ontwerp van de ze gel werd verzorgd door de Fransman Jacky Larrivière uit Periguex. Een abstract symbool, zoals vanaf 1959 tot en met 1973 gebruikelijk was, wordt alleen nog eventueel voorbehou den aan jubilea van de CEPT zelf, zo als dit jaar*het geval is. De zegels hebben een waarde van 50 cent en 70 cent en zijn uitgevoerd in respectievelijk de kleuren blauw en groen. Jeugdcafé ’t Tref Op zaterdag 21 april is jeugdcafé ’t hun gemaakte produkt Tref in Udenhout gesloten. Op maan- demonstreren dag 2de paasdag is er weer leven in de brouwerij. Op die avond treedt op de muziekgroep: Van Dikke Zo. De combinatie van instrumenten zonder stroom met liedjes in een (Zun- derts) dialekt doet al gauw aan volks muziek denken. Daar heeft het geluid van Van Dikke Zo dan ook wel wat van weg, maar toch is het niet altijd volksmuziek te noemen. Vooral de eigen nummers - vrolijk, ernstig, met of zonder boodschap - kunnen dat be vestigen. Van Dikke Zo bestaat onder die naam sinds ’t begin van dit jaar, maar voor die tijd hebben «de mannen van Dikke», Peter en Wim, al het een en ander van zich laten horen en zien. Van Dikke Zo wordt op dit moment gevormd door: Agnes Kimmel (akkor- deon en zang), Jos Marcélissen (gitaar, mandoline en zang), Wim Dictus (gi- Bij de G.F.F. op de Z taar, mandoline en zahg) en Peter Die- weg 60 is er vanaf 19 aj tus (gitaar, fluit en zang). De groep een r brengt zoveel mogelijk eigen werk, en Tjikkie Kreuger. soms aangevuld met nummers van an- poseert olieverfschik dere, Brabantse muziekmakers. laat zijn bronsplast ’t Tref is geopend van 20.30-01.00 ningstijden maandag uur en het optreden begint om 21.30 dag, van 10.45 u. tot uur. 14.00 u. tot 17.00 u.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 7