s 3 s BELLAIR DAL Tuinmeubel SHOW s Rob Rasenberg Hair Fashion Het wijngebied Corbières Buurtwerkplaats 99,- .to BEZOEK ONZE SHOWROOM tuinmeubelen collectie '84 kelen tl” Oproep aan straatartiesten Kaffee d’n Egelantier DOOR VINOLOOG LOUIS JANSSEN Grosftllex ^Oïïli FTlubbink «Het Versierde Ei» IJ Zuurdesembrood 9de Nierpatiëntenrit de tilburgse koerier Donderdag 12 april 1984 - pagina 11 1984-pagina 10 dagmorgen bekendge- het Enschotsestraat 133, Tel. 422769 VLOERBEDEKKING TAPIJTEN EN PERZEN Enorm gesorteerd in de betere merken vloerbedekking ide Tilburg FRANKRIJK X CORBIÈRES lussens. 28,60 VOLOP PARKEERRUIMTE >pste luifel Voor wie? Voor oudere werklozen: 7;; Keuze uit duizenden stuks Ook natuurzijden kleden, salonkleden, tafelkleden en balkleden er een voorzien gere werklozen ken maxi Aan u de eer om uw favoriet te ont dekken. 't u ook ervare andere niet i weer worden deklassen en naast arsenaal oordeelt het res» aan het ge- Sociale Di ingen economische zaken en id. snd :e lar 40 2steld etering ficiële toege worden k typen als «Sirah» en «Cinsault» in het vinificatieproces elk 4.000 m2 showroom [TjULLiBEnT kerstenten ivanvoortenten tgewicht tenten asmeubels >i wwuaChip overschrijven ,n plan is het van donderdag 12 t/m zaterdag 21 april Enschotsestraat 238, nabij N-S.-Plein Tel. 421904, b.g.g. 320439 Stadsdienst lijn 4-5 stopt bijna vlak voor de deur - Donderdag koopavond bereidheid opvang kinderen tedewerkers te creëren en hier- middelen beschikbaar te en dekkingstniddelen behoef- gelijk dat een groej project ter harJ - komt aan de de bewoners Vanuit hu gevraagd zijn met een eigen ar getoond Hing regels bij inzet in 24-uursdienst ffg RQVERGARDEN j j.i grote ““salon» - aö ook eer- maar Rob in het kant als Hiwd en ui j jaar- economi- id op 19 deze eieren jureren. Op zondt ie prijswinnaars t snij- drie en g voor 288 betaalde overuren idiale bewustwordin® Jansen SJ, die weger dellijke in- maar aan Goir». een afspr~ keurig bepalen, berg Ha parfur Maar wat taar snel een bezoek -irkestraat 157 - lief spraak hebt gemaakt. )rig jaar ezig is. n in een graag ere generat mrdesembroodeters. o iemand Kent U zelf ambacht van I al die jaren is zuurdesem- urdesemvloer- noutgestookte Daarnaast «Grenache», verbouwd die j hun bijzondere eigenschappen aan de wijn meegeven. Zoals gezegd is er de afgelopen dertig jaar een kentering gekomen in de wijn bouw van Corbières. Deze heeft tot ver rassende resultaten geleid. Een goede Corbières is voor zijn relatief lage prijs een uitstekende aperitiejwijn en een per fect glas om vleesgerechten, gevogelte en kaas te begeleiden. Op het schap in de wijnafdeling is deze fles lang geen onbe kende meer. Misschien heeft u ook ervaren, dat de ene Corbières de andere niet is. De op het etiket vermelde bottelaar kan u een houvast geven. Bekend om zijn kwaliteit r._ ''!—erons de Septimanie». dit huis niet alleen en in dit Zuidfranse wijngebied enthousiaste kwaliteitsproducen- middelen jongerenplan daartoe midde len herverdelen. Aan garantiesubsidie principe verbinden dat na verloop van jaar terugbetaling plaatsvindt in 5 jaai lijkse termijnen. In commissie ec sche zaken en werkgelegenheid april a.s. Voetgangerstunnel Paleisring Voetgangerstunnel en toegangsgebouwen Paleisring voor mogelijk andere doelein den aanwenden. Toegangsgebouw noord zijde verbouwen tot verkoopruimte tegen zo gering mogelijke kosten. T.b.v. ver bouwing krediet beschikbaar stellen van 25.000,-. Verkoopruimte voor minimaal 5 jaar te huur aanbieden aan initiatiefne mers voor lektuurkiosk. T.b.v. verkorting procedure voorleggen aan commissie nomische zaken en werkgelegenheid april a.s.) om vooruitlopen4 sluit met verbouwing te be missie ruimtelijke order werken/stadsvemieuwing mei) bestemmings- ast te stellen. Wijzi- v. bezwaarschrif- ningsplan,. be- “tJ“sning daar- stel op 13 april lijke ordening/ emieuwing. n Alverstraa huisvesting/n provinciale directie ministerie. Kredietgarantiefonds en regionale ideeënbank Akkoord met instelling kredietgarantie fonds als financieel instrumentarium voor nieuwe loonvormende activiteiten in Tilburg bij Indutil B.V. (Industrievesti ging regio Tilburg) volgens voorstel werk groep en raad van commissarissen van Indutil. Overgaan tot uitwerking stap penplan voor opzet regionale ideeën bank t.b.v.,eerste fase stappenplan kre diet ad 25.000,- beschikbaar stellen (uit 500.000,- t.b.v. actieplan ontwikkelings beleid). V.w.b. financiële betrokkenheid fase 2 en fase 3 aandachtspunten betrek ken op het terrein van o.a. bereidheid tot financiële bijdrage door derden, subsidie verzoek Europees Sociaal Fondsen resul taten vorige fasen. In commissie econo mische zaken en werkgelegenheid op 19 april a.s. Jeugdondememing Instemmen met plan van Stichting Jeugd en Werk i.o. tot oprichting Jeugdonder- neming Tilburg (JOT). Instemmen met statuten stichting Jeugd en Werk en met bestuurssamenstelling. Stichting garan tiesubsidie verstrekken van 50.000,- uit weg en van een tweede -■terspeelzaal uigen verzeke- ~omtak) over De Heer Boelen, afgevaardigde van de Koninklijke Talens B.V. zal de prij zen uitreiken. Weer een eigentijdse unieke verkoop expositie in ons gastvrije Brabant. U bent welkom op zaterdag 14 a zondag 15 april, beide dagen van 1_.„_ tot 17.00 uur. Philips product VR 2334-video 2000 Picture search, fast - slow - still weergave, reverse, audio-dubbing, voorprogrammeerbaar 5 programma's tot 31 dagen, 35 voorkeurzenders, ontvanger voor draadloze infrarood afstandsbedieningssignalen Van 2650,- 1995.- SHappel RADIO - T.V.-ELEKTRO Wilhelminapark 73, 5041 EE Tilburg. Tel. 013-432029 nmen met mutaties enkele tijdelijke “Hingen Openbare Bibliotheek. In de vijftiger jaren werden de bakens verzet. Na de Tweede wereldoorlog kwamen in de Corbières de nodige activiteiten op gang. Een overkoepelend orgaan kwam tot stand, waarvan een groot aantal boe ren lid werden. Deze had tot doel: kwa liteitsverbetering en propagandavoering. Verbeterde wijnbouw werd ingevoerd zo als: korte snoeimethode, 3.000 wijnstok - per hectare aanplant, waarvan een <cimaal rendement van 50 hectoliter mag worden geoogst. Na keuringen be- 't de proefcommissie of de wijn certificaat van herkomst «Corbiè- krijgt. In het bevestigend geval mag is «Les Vignerons dan worden gebotteld op «bouteille Oc- Gelukkig staat dii citane», de kenmerkende fles voor goede zijn er wijnen uit de Languedoc. meer Dank zij de kwaliteitsverbetering ten. werd - - Toch is niet alles goud wat er blinkt. -.J„ ,.oo- De wijnopbrengst in de Corbières ligt trden van de Languedoc. Zeer gemiddeld op 500.000 hectoliter per J OOgStjaar. Ruim 90% is rood. De overige 10% rosé en wit. De druiven die aan de o - op kalkhoudende grond, waar het klimaat vochtiger is, leveren elegante, geurige wijnen op. De landin waarts gelegen wijngaarden die veel lei steen in de bodem hebben, geven dieper gekleurde, krachtige en volle wijnen. De druivesoort Carignan» is toonaange vend. Waar de zon uit de zee oprijst In het zuiden van Frankrijk liggen de wijngaarden van de Languedoc. Zeer gemiddeld ‘op 500.0 bekend, vanwege de toeristische belang- oogstjaar. Ruim 90% L stelling, is het departement Aude, waar- 10% rosé en wit. De druiven die van de Corbières deel uitmaken. Met el- kust groeien ingeblazen. Bra- kaar vormt dit gebied een rechthoek van ckerijen. Twee er- 200.000 hectare. Aan de noordkant be- i contact komen grensd door de autoroute Narbonne- ratie zuurdesem- Carcassone en aan de oostzijde door de tbroodeie 1 emand? Kent traditionele Afkoop erfpacht Meewerken aan afkoop door SVW van erfpachtcanons voor twee woningbouw- complexen (68 woningen Pauwstraat/ Duifstraat en 69 woningen Statenlaan/ Lage Witsiebaan) voor 476.00Q,- en 676.830,-. Jaarlijks canon 25,-. Grondverkopen Grondverkopen t.b.v. tuinuitbreiding voor 50,- per m245 m2 grenzend aan Meibeek 5, 15 m2 achter Paterstraat 42 a, 34 m2 achter Meelstraat 11, 12 m2 achter Meelstraat 13, 15 m2 achter Meelstraat 9. Perceel grond van 41 m2 aan de Sup. de Beerstraat verkopen voor 50,- per m2 t.b.v. tuinuitbreiding met een toeslag van 1750,- voor bouw van een garage. Woningen Alverstraat Voorstel aan de raad een krediet van 3.972.974,- te verstrekken voor de bouw van 43 woningen Alverstraat. Vooraf commissie volkshuisvesting/ milieu he den naar Het is weer lente en dat brengt vele mensen tot creatieve ideeën. Eén ervan is het «versieren» van eieren op eigen manier en in een eigen stijl. Het verzamelen, beschilderen, appliceren, batikken, beplakken, marmeren en anderszins versieren van eieren, is in Nederland in navolging tot andere landen, zeer sterk in opkomst. Wie zich nog de werkelijk unieke expositie «Het Versierde Ei» van vor herinnert, weet wat voor een geweldige creativiteit er bij vele mensen aanwez Ook dit jaar zal Kasteel Nemerlaer te Haaren N.-Br. weer veranderen i geweldige lentesfeer, waar «Het Versierde Ei» het middelpunt zal zijn. Vele creatieve kunstenaars uit heel Nederland zullen daar weer exposeren. Ook de Heer Robert Kuypers uit Am sterdam zal als exposant aanwezig zijn. Velen kennen hem ongetwijfeld van zijn fantastische hoedencreaties. Mis schien minder bekend, maar net zo verfijnd zijn zijn Suikerwerken. *Buiten de geweldige taarten die hij maakt, zal hij op de expositie aanwezig zijn met zijn kunstzinnige eieren van suikerwerk. Weer een heel andere tech niek rondom het ei en zeer zeker de moeite waard om te bekijken of te ko pen. Duizenden eieren, waaronder struis vogel-, nandoe-, emoe-, ganze-, eende-, kippe-, houten en keramische eieren, ieder op een eigen wijze «Versierd» zullen daar getoond en verkocht wor den. Peter en Pien, bekende bloemwer- kers, zorgen weer voor de lentesfeer in worden de het kasteel. Ook vindt U er kaarten, maakt, schilderijen, boeken en alles wat met het thema «Ei» te maken heeft. Vanwege het enorme succes van af gelopen jaar, heeft de «Koninklijke Talens B.V.» te Apeldoorn verschillen de prijzen beschikbaar gesteld voor onze exposanten, voor het mooist ver sierde ei. Op zaterdag zal het publiek Vergaderschema Voor vergaderschema raad en commissies in 2de helft 1984 huidige cyclische aan pak handhaven. Slachtplaats Gerechtelijke procedure voeren (recht bank Breda 10 april) tegen administra teur slachtplaats en diens compagnon i.v.m. frauduleuze handelingen. Vanwege spoedeisend karakter later sanctionering door de raad (14 mei). Fraudeverzekeraar gemeente op de hoogte brengen. Bezuinigingen Taakstelling bezuinigingen 1985-1988 handhaven op 8 miljoen. Op basis van in Voorjaarsnota op te nemen analyse van tekort 1985 zal als dan eventuele noodzaak tot aanvullende bezuinigingen worden bezien. Administraties Aantal maatregelen Publieke Werken n.a.v. controle administratie door Verifi- catiebureau controlerapport 1ste kwar taal 1983 in komende raadsvergadering. Naar aanleiding van controle administra tie Energiebedrijven nadere informatie nodig over investeringen stadsverwar ming en over tarievenbeleid wijkverwar- Frauderisico Instemmen met voorstellen Frauderisico- Onderlinge van Gemeenten. Betekent voor Tilburg verhoging premie van 6.264,- naar ca. 17.000,-. Aansluiting op waterleidingnet Voorstel aan de raad een krediet van 31.450,- te verstrekken voor aansluiting woning Bredaseweg 503 op waterleiding net. Betaling leidingen in de woning dóór eigenaar/bewoner zelf. apnl, Vergoeding woningverbetering 10.00 Verzoek van de SVW om vroegtijdige uit betaling van bewonersvergoeding van - 4.000,- per geval bij woningverbetering flats Nassaustraat niet honoreren en nor male procedure volgen (eerst wachten op beschikking provinciale directie ministe rie). ■mmk Woningaanpassing gehandicapten Nieuwe werkwijze bij woningaanpassing voor gehandicapten vaststellen. Om streeks 1-7-1984 evaluatie. Benoeming I Instemmen met benoeming de heer F. van Spaendonck als lid van de Centrale Commissie van Beroep (woonruimteza- V erkeersmaatregelen Parkeerverbod instellen langs beide zij den Prof. Verbemelaan ter hoogte van de St. Maartenschool over een lengte van 19 meter. Bestaande parkeerbeperkende maatregelen intrekken. Voor de Schouw burg vier parkeerplaatsen met meter aan- verzoek o leggen t.b.v. de kunstuitleen. Tarief Tilburgse ƒ0,50 per uur; maximale parkeertijd 1 Rentekwijtsc uur. Op het Pascalerf eenrichtingverkeer Verzoeken invoeren tussen de Koestraat en het Dal- bouwkave tonerf, m.u.v. voetgangers en fietsers. Eventuele invoering lagere maximum snelheid meenemen in algemene besluit vorming inzake invoering van 30 km/ uur-maatregelen. Gehandicaptensportdag Verzoek van TSC «Sint Olof» om subsi die uit sportfonds t.b.v. gehandicapten sportdag 1982 afwijzen. Afrekening is niet tijdig ingezonden. Na herinnering niet gereageerd. Verpachting standplaatsen Met ingang van 1 augustus 1984 stand plaatsen op of aan de openbare weg ver pachten, m.u.v. standplaatsen waarbij fi nanciële opbrengsten geheel worden aan gewend voor sociaal en/of charitatief doel, braderieën en daarmee vergelijkba re evenementen, standplaatsen week markten en standplaatsen op kennister reinen tijdens de jaarlijkse kermis. Bij verpachting van permanente stand plaatsen procedure van openbare in schrijving. Bij tijdelijke standplaatsen principe «wie het eerst komt, eerst maalt». Bij beoordeling van aanvragen rekening houden met openbare orde en veiligheid, bestemmingsplan, distributie- planologie, milieu en welstand. Voor bin nenstad niet meer standplaatsen toelaten, voor buitenwijken verzoek afwachten. Besluiten ter kennisneming naar Markt- commissie, Kamer van Koophandel en Federatie Economisch Belang op 19 april Afgelopen maandagavond is er weer een pareltje toegevoegd aan Tilburgs kapperskroon: om 7 uur opende toen Rob Rasenberg zijn spiksplinternieuwe zaak in Hair Fashion aan de Goirke- straat 157. verzoek peute oom om ontvange ringspenningen (brand Boom twee jaar te mogen aanwenden. Z VO-Nederland subsidie AVO-Nederland over 1983 vast: ■’•ellen op 770,-. -IMW iragen .«u laats is ingericht in een paar lo- en vaardigheden op jongere van de voormalige kleuterschool zen®- Dit alles heeft ten doel.- aan de Mahlerstraat 44A. Eindelijk is bezig en opkomen voor gezamen- ;ning voor oudere en jon- Ujke belangen. ge.e wermozen in Tilburg-Noord. Voor jongere werklozen: Op zondagmiddag 24 jum a.s. orga- Bezig zijn met eigen vaardigheden niseert Harmonie-Orkest Oisterwijk te De zgn. W-groep Tilburg-Noord en capaciteiten. Geholpen worden Oisterwijk wederom een straatarties- oudere WAO-ers en WW-ers) heeft eigen vaardigheden en capaciteiten tenfestival. Deelname is mogelijk voor dit werk geklaard. Met financiële on- verder te ontwikkelen. Samen aan de alle soorten van straatmuzikanten. dersteuning van de beide wijkraden uit slag zijn. Het opdoen van werkerva- Dus zowel voor rasechte straatmuzi- Noord en een subsidie van een reli- ring. Het vergroten van vak- en mate- kanten als voor hen die dit als hobby gieuze congregatie waren er de midde- rialenkennis. Doorbreking van een doen, in groepen of alleen. Maar ook len om de buurtwerkplaats ook in te stuk isolement. Via cursussen de mo tile andere soorten van straatartiesten richten voor houtbewerking, textielbe- gelijkheid hebben je verder te oriënte- zijn van harte welkom, b.v.: een straat- werking en gipsbewerking. ren op maatschappelijk gebied. Via toneel, volksdansen, jongleurs, acteurs, cursussen zicht krijgen op problemen goochelaars, draaiorgels enz. enz... Voor wie? met werkloos-zijn, diverse groepen, di- De inschrijving is gratis en kan wor- ou<jere werklozen: verse onderwijsmogelijkheden. Via den gedaan tot uiterlijk 12 mei a.s. In- zij krijgen een mogelijkheid om zin- cursussen het opkrikken van reken- en schrijfformulieren en verdere inlichtm- vol bezig te 0 handvaardig ge- taalvaardigheid. gen zijn verkrijgbaar bij J. Greunsven, bied; tot hunner beschikking staan de Openingstijden: dagelijks van 9.15- Gender 5, 5061 RR te Oisterwijk. Te- machines en het gereedschap. 12.00 uur en van 13.00-16.00 uur, vrij- tefoon 04242-88148 (na kantooruren). Qp deze wjjze kan men SpUnen ma. dagmidag gesloten. Bij deelname is mansen toegestaan. ken voor eigen gebruik; het is ook mo- Inlichtingen tel. 557548. in commissie werkgelegenheic Verhuur panden Minister Volkshuisvesting/Ruimtelijke Ordening/Milieu verzoeken om Herten- sprong 1 aan I.M.W. en St. Annaplein 13 aan S.S.H.T. te mogen verhuren. Nog na der bekijken verhuur Stadstraat 42, Kor- velseweg 154a, Korvelseweg 179, Korvel- seweg 158, Acaciastraat/Elzenstraat, Hoogtestraat 14a en Boekweitstraat 1 aan S.J.H.T. Noodwoningen Dongenseweg Twee houten noodwoningen aan de Don genseweg (gebouwd zonder vergunning) gedogen, nu besluit tot onbewoonbaar- verklaring door Gedeputeerde Staten ver nietigd is. Bestemmingsplan t.z.t. zodanig aanpassen dat deze woningen legaal kun nen worden. Overheveling gronden en panden Voorstel aan de raad (14 mei) tot inbren gen en uitnemen van diverse gronden en panden in en uit diverse diensten en be drijven en van de valuatadata. Vooraf commissie economische zaken en werkge legenheid horen (19 april). Afdekkingsregeling openbaar vervoer Voorstel aan de raad (18 juni) in te stem men met door minister van Verkeer en Waterstaat voorgelegde regeling afdek king exploitatiekosten lokaal openbaar vervoer. Vooraf commissie ruimtelijke or- dening/openbare werken/stadsvemieu- wing horen (11 mei). Sportieve recreatie Afrekening sportieve recreatie-activitei- ten 1983 goedkeuren 12.610,03 t.l.v. fonds sportieve recreatie. Instemmen met programma en begroting 1984. Beleid sportieve recreatie (incl. Sport Overdag) nader uitwerken in sportnota en initiatie ven m.b.t. sportieve recreatie tot dan een experimenteel karakter geven. Hierover commissie onderwijs/sport/gezondheids- zorg informeren (18 april). Commissie op hoogte stellen van uitstel sportieve re creatie in relatie tot jongerenplan. Restauratie schoorsteen Duveihok Voorstel aan de raad 15.000,- uit 1 fonds werkgelegenheid beschikbaar te stellen voor restauratie van de schoor steen Duveihok. Restauratie kost 35.000,-10.000,- zal door derden worden gefinancierdvoor resterende 10.000,- een garantiesubsidie verstrek ken t.l.v. monumentenbudget in het SOS. Overschrijving woonbootvergunning Woonbootvergunning voor woonschip «Maria» in de Piushaven c op nieuwe eigenaar die van woonschip te repareren. Verzoek om ligplaats Verzoek om ligplaats voor woonboot in Tilburgse wateren afwijzen. jtschelding bouwkavels oeken om rentekwijtschelding voor bouwkavels die nog niet in gebruik zijn genomen, per geval beoordelen om ade quaat op gewijzigde omstandigheden te kunnen inspringen (m.n. marktsituatie). Bouwbedrijf Doevendans voor kavels in De Blaak geen rente in rekening brengen over periode 1-2-1984 tot 1-10-1984. Daarna bezien of opnieuw rente bere kend wordt. De zgn. W-groep Tilburg-Noord oudere WAO-ers en WW-ers) heeft dit werk geklaard. Met financiële on dersteuning van de beide wijkraden uit Noord en een subsidie van een reli- ie waren er de midde- twcrkplaats ook in te richten voor houtbewerking, textielbe- werking en gipsbewerking. iaanpak itieve besluitvorming secretarie- en aanvullende besluiten over g sociaal statuut in kader van reorganisatie. ‘eme werving /acatures medewerker bureau algemene zaken, groepsleider werkgelegenheid en projectbegeleider bureau kleinschalig werk proberen intern te vervullen via ver plichte aanwijzing. Als dat niet mogelijk is extern werven (zonder beperking duur dienstverband). Tevens twee vacatures medewerker tekstverwerking via externe werving voor duur van één jaar vervullen. Gesloten bemiddeling door GAB, gericht op werkzoekende jongeren. Creche In principe van eigen medewerkers te creëren er voor beperkt middelen beschikba stellen. Begrenzing en dekkingsmk na enquête onder personeel naar b< te. Benoeming Sociale Dienst Benoemingen Sociale Dienst volgens aangegeven voorwaarden. Compensatieregeling Definitieve vaststell dagdienstpersoneel ge‘ (brandweer). en Overwerk toepas- Toestemming len, be- bij Sociale Die munten Adviesraad mondiale bewustwording Prof. dr. H. Jansen SJ, die wegens tijdge brek mét onmiddellijke ingang zijn lid maatschap van de Adviesraad mondiale bewustwording ter beschikking stelt, be danken voor inbreng. Adviesraad vragen voor opvulling vacature suggestie te doen en erop wijzen dat voor de hand ligt op nieuw te werven in kring Instituut voor ontwikkelingsvraagstukken Hogeschool. Subsidie werkbezoek Subsidie van 3600,- voor een drie we ken durend werkbezoek van twee onder wijzers aan Turkije behoort op dit mo ment niet tot de mogelijkheden. Aldus betreffend verzoek afwijzen en er tevens op te wijzen dat overdracht van opgedane ervaringen, bijvoorbeeld in vorm van in- formatie-avond, zeer waarschijnlijk wél voor subsidie in aanmerking komt. Algemene gezondheidszorg Mededeling van ministerie van WVC, dat maximale subsidie in kosten van algeme ne gezondheidszorg GGD-Midden-Bra- bant 649.479,- zal bedragen, ter kennis brengen van bestuur GGD. Door Tilburg voorgefinancierde bedrag van 109.639,70 kosten ODRP declareren bij GGD en vragen formaliteiten rond subsi die aanvraag verder af te wikkelen. Voorzieningen scholen Raad voorstellen 111.000,- beschikbaar te stellen voor bouwkundige voorzienin gen aan drie leegstaande lokalen Ring baan Oost 275 ten behoeve van te starten kleuterschool, onderwijscommissie horen. Bedrag van ƒ760,- beschikbaar stellen voor herstel stormschade hekwerk Abdij van Rijnsburgplein 42bedrag van 3.270,- stencübrandapparatuur zelfde schoolbedrag van 1.790,- voor klei- oven Beethovenlaan 194bedrag van ƒ290,- voor verbetering brandveiligheid Stuivesantplein 2a. Bezwaarschrift werkgroep Loven-Oost Arob-bezwaarschrift werkgroep Loven Oost tegen besluitvorming tweede woon wagencentrum niet-ontvankelijk verkla ren omdat er geen sprake is van een be schikking werkgroep niet geacht kan worden rechtstreeks in haar belang ge troffen te zijn en geen rechtspersoonlijk heid in de zin van de wet Arob bezit. Be zwaarschrift richt zich tegen het afzien van een deconcentratiebeleid voor gehele of gedeeltelijke afbouw van woonwagen centrum Pater Geurtjesweg en het in plaats daarvan realiseren woonwagencentrum. Definitieve subsidies Definitieve subsidie Jeugdcentrale Ring baan West over 1981 vaststellen op 1410,8. Vereniging van Midden-Bra- bantse Kunstenaars over 1983 op ƒ3.500,- en stichting Jazz Meeting Til burg in de kosten van Streetparade 1983 op 2.600,- Verzekering Instemming met dl- Holle Bolle Boom i het twee jaar t rordt Subsidie AV< Subsidie A stellen op Medewerker IF Instituut voor maatschappelijk werk (IMW) meedelen dat geen bezwaar be staat tegen aantrekken medewerker in DSW-verband voor onderhoudswerk wijkbureaus en panden project begeleid en beschermd wonen’voor het jaar 1984, als tenminste kosten binnen goedgekeur de subsidiebedrag worden opgevangen door het niet-vervulien van een vacature huishoudelijke hulp en door besparingen op overige kostenposten. Tilburgse Garantiesubsidie Vooralsnog maximaal 3.000,- garantie- subsidie uit cultuurfonds voor kunstma- I nifestatie 20 mei 1984 (kunstmarkt en veiling werken Brabantse kunstenaars), te organiseren door Vereniging Midden- Brabantse kunstenaars en stichting TEST. Vrijwüligerscentrale Mededeling ministerie WVC dat subsi- j diëring vrijwilligerscentrales niet l/l/’85 maar per l/l/’86 zal wor beëindigd voor kennisgeving aannemen en verdere informatie afwachten. Bibliotheek Instemme aansteUiu len. Op 16 mei in commissie sociale/cul- turele zaken. Scholingswerkplaats In principe akkoord met extra subsidie van 27.000,- per jaar stichting bouwop leiding Midden-Brabant vanaf 1985 ten laste van post aanvullende scholingsacti viteiten in de huisvestingslasten van de scholingswerkplaats. Dit vanwege nieuw bouw H. Zwaardecroonstraat om scho ling te concentreren. Op 19 april in com missie economische zaken/werkgelegen- heid. Plan van aa iciue- Definitie structuur ei _.__..e^ uitwerking werkgelegenheid (19 Ext“r8anlSat' dopend op raadsbe- Va te beginnen. Com- J ening/openbare o informere- Federatie Economisch Belang/Tilbu Centrum informeren. Ontwerp-bestenuningsplan Pastorieklamp Raad voorstellen (14 mei) bestemming plan Pastorieklamp vast gingen aangebracht n.a.v. - ten. Ontwerp-bestemming_r. zwaarschriften, wijze van afdoer van en concept-raadsvoorstc' a.s. in commissie ruimtelijke openbare werken/stadsvemie-.:" Restaurantvergunning Verzoek om restaurantvergunning voor pand Piusplein 6a afwijzen. Tilburgse Werk Gemeenschappen Restant investeringsbijdrage ad 9.330,50 voor Stichting Tilburgse Werk Gemeenschappen verstrekken in de vorm van een renteloze lening. Inspraak bejaardenwerk Inspraakprocedure op beleidsvisie coördineerd bejaardenwerk starten verordening bevolkingscontacten te" sen. Vaststelling randvoorwaarde! stuursbeslispunten en uitgangspunten. Commissie bevolkingscontacten horen, nadat te vormen inspraakgroep zich over procedure heeft uitgesproken. Aan hand van resultaten concreet beleid uitstippe- hem of haar die het haar wil laten s.“” den. In de drooghoek zijn ook nog üi« plaatsen beschikbaar, evenals bij J kantelbare wasbakken, zodat in theo rie 12 klanten tegelijk kunnen worder geholpen. Wat is, naast volstrekt vakman- zijn pril- schap, het arsenaal van Rob Rasen- beginne- berg om de klanten aan zich te bin- 1 -~;f jaar den? Dat zijn, zegt de in knippen ge- ialiseerde hairstylist, gezelligheid, id en service, alsmede een jffie en niet te hoge prij- jzen die allemaal inclusief lak, -iging en wassen, luiden. ippersvak beoefent Rob Ra- Wie het eigen haar een ander niet zomaar op de bonnefooi, kleurtje wil laten geven, kan met be lt hierin geschraagd door niet hulp van een haarverfcomputer nauw- ier dan vijf vakdiploma’s, terwijl keurig de gewenste tintschakeringen hij daarnaast nog beschikt over het fel- bepalen. Uiteraard biedt Rob Rasen- begeerde doch slechts aan weinigen berg Hair Fashion ook een keur aan uitgereikte diploma van parfumeur. parfums en make-up artikelen. Wie in de Goirkestraat - tegenover Maar wat praten wij nog - gaat u garage Smulders - de winkeldeur zelf maar snel een bezoekje brengen opent, wordt meteen verwelkomd door aan Goirkestraat 157 - liefst nadat u een aangenaam muziekje, zodat hij of zij met zwevende pas de 55 m2 grote salonruimte betreedt. De «kapst zoals dat vroeger heette - was o der als zodanig in gebruik, Rasenberg heeft alles volledig nieuw gezet: zowel de buitenkt het interieur zijn volledig verbot vernieuwd. De gezellige kapsalon biedt naast een knus wachthoekje een zestal stoe len van het allernieuwste model voor Op zondag 15 april om 16.00 u. speelt in d’n Egelantier, Boomstraat 39 in Tilburg, de groep Bloes. Bloes is een Tilburgse bluesband die in januari 1981 werd opgericht door Jan van Hout (gitaar) en Marcel van Eijndhoven (mondharmonica). De stijl die in die tijd werd gespeeld was chica- goblues en bluesrock, voornamelijk covers van bekende nummers. In juni 1982 kwam bassist en zanger Cees Aanholt de band versterken. In april 1983 werd de groep uitgebreid met zangeres Hella Koffeman die evenals Cees, al jarenlang ervaring had opge daan in diverse bands. In augustus 1983 werd Frans van Dijk de nieuwe drummer en sloot saxofo nist Hans van Gorp zich aan. Beide musici komen uit de jazzscène en g<“- ven door hun inbreng nog meer mensie aan de blues, momenteel wordt er ook jazzblues gespeeld. Aan componeren van eigen nummers wc hard gewerkt. Middellandse Zee. Bergen, woeste landschappen, glooiin gen en terrassen uitlopend naar zee zijn trekpleisters voor toeristen en geologen. De schraalheid van de grond, het warme klimaat en de sporadische regens zijn unieke voorwaarden voor de wijnbouw. En dat wisten de Grieken die hier in de achtste eeuw voor Christus de wijnstok plantten. Ofschoon bepaalde wijnbouw- streken in de Corbières zich lenen voor hogere kwaliteiten, hebben de boeren tot het midden van de twintigste eeuw hier van geen profijt getrokken. Zodoende waren de meeste wijnen uit de Langue doc pretentieloos. Zij dienden tot goed- kope dorstlessers in de streek zelf en tot Op zaterdag 14 april a.s. houdt de êe”hJk “n versnijding met wijnen in andere Franse pas opgerichte buurtwerkplaats in Til- project ter hand neemt, dat ten goede wijnstreken burg-Noord een open-dag. Deze open- Jomt aan de bewoners of een deel van JAangezien twee-derde deel van de dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. urg °°r druiven in enkele coöperaties werd ver- Na 2 jaar praten, overleggen met di- Vanu2t hun "udden zal een groep werk kon men boeren w verse instanties omtrent ruimte en fi- gevraagd worden om specifiek bezig te animo wor verS nanciën is men nu zover dat een buurt- zlJn met het «overdragen van kenms wachten werkplaats is ingericht in een paar lo- en vaardigheden op jongere werklo kalen van de voormalige kleuterschool zen»- Dit alles heeft ten doel: zinvol Eindelijk is bf;" -- 10 jaar geleden was er nog een enke le, nu in 1984 zijn er in Nederland al meer dan 20 natuur(zuur)desembakke- rijen. Het zijn merendeels jonge bak kers, die het oude traditionele ambacht nieuw leven hebben t bant kent 4 desembakke van zouden graag in c met de ouder, bakkers en zuv Kent U zo nog het oude ti zuurdesemzetten Eet U na de oorlog nog steeds brood? Bakt U de zuur broden nog in een hc oven (met musterd Neemt U s.v.p. contact op met De Paardebloem, Bredaseweg 256, Til burg, 685189 of De Raat, Willem II- straat 80, Tilburg, 355851. Tweede paasdag, maandag 23 april e.k., organiseert Auto Club Goirie-Til- burg voor de 9de maal de jaarlijks te rugkerende Nierpatiëntenrit ten bate van de Dialyse Vereniging Tilburg. Deze autorit is reeds 8 keer een grandioos succes geworden, zowel voor de deelnemers als voor de Nierpatiënten. Vanuit het hele land ko men de autorittensportliefhebbers op tweede paasdag naar Goirle om elkaar van daaruit te bekampen in het sportie ve oriëntatie-rijden. Ook dit jaar kan gestartin drie oriënta- in een eenvoudige foto- zoek-rit voor het hele gezin. Iedereen, ook iemand die nog nooit aan een dergelijke rit heeft meegedaan, kan hieraan deelnemen. Het is een ge zellige, sportieve belevenis. De ritten gaan langs rustige wegen. U komt op plekjes waar u waarschijnlijk nog nooit geweest bent. U kunt heerlijk genieten van 't natuurschoon en veel genoegen beleven aan de opdrachten. Voor elke deelnemer ligt eindpunt een leuke prijs klaar, schonken door de Brabantse Midden stand. Kortom, voor de geoefende rit tenrijders, voor de aankomende oriën- tatierijders en voor het gezelligheid zoekende gezin een prima gelegenheid om een fijne «zondag» te beleven. U hebt een leuke dag en de Nierpatiënten van de D.V.T. kunnen zich weer iets extra’s veroorloven. Het wel en wee van de Dialyse-pa- tiënten heeft ongetwijfeld ook uw sym pathie. Daarom roepen wij alle sportie ve autorijders (-sters) op om deel te ne men aan deze rit op 23 april a.s. Start en finish zijn in Goirle. Inschrijven kunt u vanaf 12 u. in ons clublokaal: ca fé «de Linde» in de Dorpsstraat. Wilt u reeds vóór-inschrijven of na dere inlichtingen vragen? Bel dan een van deze telefoonnummers: 430913 of 424345. Rob Rasenberg is, ondanks z j heid van jaren, bepaald geen begir ling in het hair-stylingvak. Al vijf jaar is hij beroepsmatig bezig, waarvan de specialiseercL laatste twee jaar als «ambulant kap- vriendelijkheid per» in Tilburg en omstreken, d.w.z. vers bakje kof* een kapper die zijn klanten thuis be- zen. Prijz zoekt. verstevig) Het kappersvak beoefent Rob Ra- Wie senberg r hij wordt minde op ide, edoc. zij de kwaliteitsverbeterir werd aan de Corbières de office «VD.Q.S.»-status voor wijnen toeg kend. it

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 11