s F deklOKklXHAI Nieuwe telefoongids vanaf eind mei in Tilburg EZTïSEliWl: z Particuliere Yucca Nationale boomplantdag Te! 013 De Gunst, modezaak op ’t Besterdplein IS groenenwoud kelen Rode Kruis Campagne 1984 Ikooibolteka HEERLIJKE GARNALEN T al bij ons geweest f Tkooibolkika .6* enkaastweeis. Play-back- wedstrijd Expositie P.T.T. steeds meer «klantgericht»! art 1984 - pagina 2 Donderdag 29 maart 1984 - pagina 23 DETILBURGSE KOERIER DIVERSE SOORTEN niet, slech hebben, (Theo van Drunen) ilSTERIJ VISSPECIAALZAAK BESTERDRING 2/ TILBURG,TEL.420424 topste zijn. >1. In Tilburg zit onbetwist Brabants grootste klokkenspecialist Korvelseweg 155A, Tilburg. Tel. 013-436884 t.o.v. Rabobank door de poort 6.000 woningen in tien jaar Streven naar 14 miljoen kilbur97V^<42 6755 itopp«9oorw«9227 verdwenen en hebben de kleuren van de mode van vandaag. «De gids is er voor Ive een betere inde- soort I ander ivni, mei n n de koste de orj end :e aar 40 esteld Besterdring 155, Tilburg Al onze garnalen zijn gecontroleerd en goedgekeurd __hui- "Aooo worden wegens Met Hans H« schrijvers i Duitsland Oph een inr hersteld OP boekhandel pillot Heuvelplein, Tilburg Telefoon 013/426252-425218 ieren in de zo- linnen, ka- u ook terecht kunt kiezen uit De het niet alleen 's da- wat te truien een gerenoveerde woning uitgebreid overzicht geef liere woningverbetering. De gemeente wil onder andere door de tentoonstelling bereiken dat er binnen ringbanen zo’n 6.000 woningen opgeknapt gaan worden in de komende tien ja- ren. Zij maakt het renoveren voor die huiseigenaars erg aantrekkelijk door subsi dies te verlenen tot 65% van de renovatiekosten. De actie van de gemeente richt zich vooral op oude woningen binnen de ringba- QN TONIC 3sprijs8?° >25 i Kameleon bewijst William Diehl sur van Sharky’s Machine) opnieuw zijn verhouding bewijst lieuw tot de grootste e waarnemers van Voor alle info over telefoons kunt u terecht bij de telefoonwinkel in het hoofdpostkantoor. Besterdring 155, Tilburg Bij de grootste, met de meeste keuze bent u het beste uit. wij wat wordt Kameleon De Kameleon, beroepsterrorist en onver biddelijke killer, is de meest gezochte man ter wereld. Hij laat een macaber spoor van geweld en bloed achter zich, maar zet des ondanks keer op keer de geheime diensten van de landen die hij aandoet op het ver keerde spoor. Er is maar één man die hem zou kunnen elimineren: Frank O’Hara, de onverschrokken topjoumalist die zich heeft gespecialiseerd in politiek geweld en terre in (auteur knipkaart nemen en het een en met tussenpozen realiseren. Ook Tilburg vierde de nationale boomplantdag op woensdag 28 maart. Ruim honderd kinderen van de openba re school «De Blaak» en van de rooms katholieke school «De Bome» hebben op deze dag 109 bomen geplant in de Blaak, tussen de Vaartlaan en het Don- gepad. Een dubieuze verhouding Thomas Berger, is een drukbezet en suc cesvol man. Voor de herfst van zijn leven, lijkt hij nog eenmaal het grote geluk te ont moeten. Hij ontdekt namelijk dat Petra Pal mers, de jonge, knappe kleuterleidster, niet zijn - buitenechtelijke - dochter is. Petra opent de poorten van zijn hart en betekent voor Thomas de sleutel tot een nieuwe en onbekende wereld. een dubieuze v“’ lellmut Kirst opnieu en de scherpste I te behoren. Prijs Twee ke gids taalt me; le. 50 gids jonge Duitse vlie- 120,-. gens ’lafheid in het pj- jood veroordeeld, antsnappen. Hij vlucht r hij de naam Michael een betrekkelijk rustig loot opbouwt. Iichael Miller hoort via -i"U:jke successen -vlieger, Ernst maar F- r Paperback, 336 blz.Ef 28,50 Vlak na c een feit en zijn «v zaak De Gunst weer kei is niet groter gewc tischer ingedeeld en kleuren, voor veel ruimer. Die beig<*1 men in dt van 1984. N. zien we ook c grijs in de I aardekleuren. haast soepele Help ons helpen Ook de posters, die de campagne, zo als altijd, landelijk ondersteunen, zul- Als u de ingeslo ten bon opstuurt, ontvangt u ook nog eens 2,- op uw rekening! Vragen Als mensen nog vragen waar kunnen ze dan terecht? Peter Schoonen: «Als mensen willen weten in welke gids ze precies komen te staan of in welke gids andere, plaat sen opgenomen zijn, dan kunnen ze bij 004 een gratis boekje aanvragen, waar in alle gemeenten alfabetisch zijn ver meld met daarachter het gidsnummer. microfiches te k i alle telefoonni 90,- in een lekker zittende kledij. Vooral ook de natuurlijke materialen voer mermode de boventoon toen, canvas en wol. En dan hebben we over herenkleding, ook in de meskleding heeft De Gunst heel w bieden, Lekkere broeken, fijne h en wat dies meer zij. Eigentijdkleding Bij De Gunst kunt voor spijkerkleding. U zo’n 15 modellen jeans en als we De boomplantdag begon om 10 uur met een openingswoord van wethou der B. Lambers in de aula van de school «De Bome». Daarna plantte de wethouder samen met vertegenwoordi- iholen twee eiken i kinderen zet- genoerr esdooms, k ïssen, eiken en lii Braderie Hasselt 1984. Wegens enorm succes van de vorige braderie op Koninginnedag, wordt er nu ook weer ’n play-back-wedstrijd ge organiseerd op maandag 30 april 1984. Deze wedstrijd staat open voor jongens en meisjes t/m 15 j., dus geen band-pa- rodisten. Inschrijfformulieren te halen bij herenkapper J. Tooten, Hasseltstr. 257, Tilburg. Tel. 013/426720. gers van de beide scl aan de Thomerbeek en ten jonge bomen op het genoemde ter rein in de grond, o.a. esdoorns, kastan jes, berken, essen, eiken en lindebo- iaar nauwe- men' *,omen werden voorzien van h van Gorp steunPa,en waarop de naam van de •ovendien de Planter wordt aangebracht. Er was nog een samenkomst in de - hooi «De Bome» waar limonade, „crinneringsvaantjes en «boomfeest- dagliniaaltjes» werden uitgedeeld. In 1983 deed Tilburg ook mee aan de na tionale boomplantdag. Er werden toen bomen geplant in de Reeshof. len de campagnedoelstelling duidelij en op een persoonlijke manier, ond de aandacht brengen. Een aantal be kende Nederlanders (w.o. leden van het Nationaal Campagne Comité en mensen uit culturele, maatschappelijke en recreatieve sectoren) zullen vanaf de posters de Nederlandse bevolking v„, aanspreken en laten zien dat zij hun ligen. Zij handtekening onder de slogan van het :n om be- \Nederlandse Rode Kruis hebben ge zet. Op regionaal en plaatselijk niveau zullen tevens een drietal posters rond het thema «Help ons helpen. Geef» worden gebruikt. Daarnaast zal, zoals gebruikelijk, op radio en TV aandacht voor het werk van het Rode Kruis worden gevraagd, met als hoogtepu dit jaar een 70 minuten durend no stop TV-programma. Gunst mogen geloven, is de spijkerkle ding iets wat blijft. Maar hoe het ook zij voor lekkere nonchalante kleding bent u bij De Gunst op het juiste adres. En als we praten over lekkere, non chalante kleding, dan is dat ook kle ding die u niet alleen in uw vrije tijd kunt dragen, maar in uw eigen tijd. Bij De Gunst zien ze dat zo «Wij praten niet over vrijetijdskleding, wij hebben het liever over eigentijdkleding. En als u werkt, dan kan dat best in uw eigen tijd zijn». Kassa Bij binnenkomst in modezaak De Gunst, zal uw oog ongetwijfeld op de schitterende kassa gevallen zijn. Is het niet bij uw binnenkomst, dan toch wel bij het afrekenen. De kassa is een Uitg. Elsevier, Paperback, 252 blz.,f 15,90 Sluipjacht op zee November 1918. Een jc ger, Ernst Zoll, wordt wegei zicht van de vijand’ ter d< maar hij weet te on'»"”" naar Amerika waar Miller aanneemt en i bestaan als burgerpik Voorjaar 1941. Mi de radio over de opmerkelijk een jonge Luftwaffe-vlieger,.1 schrijft Zoll een brief, maar het Duitse con sulaat in San Francisco onderschept de .brief en spoort de afzender op. Vanaf dat moment wordt Miller ongewild meegesleurd in een maalstroom van gebeur tenissen en wordt hij door twee mogendhe den geprest tot het uitvoeren van operaties. ’n Opwindende thriller van Duncan Kyle. Uitg. Elsevier 8eett Paperback, 272 blz., f24,90 servlc taling geheime Vermeldingen Ook wat betreft de vermeldingen geeft de P.T.T. voortaan een grotere ice. Zo kan iedere klant tegen be taling van 12,50 per jaar een extra vermelding onder de eigen woonplaats krijgen. Zoiets komt bijvoorbeeld vaak voor bij mensen die samenwonen en dus een telefoonnummer op twee na men hebben staan. Een beetje in na volging van de «gouden gids» zijn er ook zogenaamde «commerciële ver meldingen» mogelijk. Iedere klant kan voor 87,50 per jaar (exclusief B.T.W.) een extra vermelding onder een andere woonplaats krijgen. Dat kan bijvoorbeeld interessant zijn voor carnaval was de aanpassing i zijn de deuren van mode- ;r geopend. De win- eworden. Wel prak- v.i door de lichte >ral beige, lijkt het allemaal imer. beige kleur zien we ook terugko- - de kleding, de zomerkleding I. Naast beige als modekleur. de zachte kleuren groen en kleding de zogenaamde Hej zijn alle zachte, wel- kleuren die passen bij Verbeteringen De verbeteringen waarvoor subsidie gekregen kan worden, vallen uiteen in twee categorieën. Verbeteringen die voor meer wooncomfort zorgen; zoals het maken van een toilet met water spoeling, het maken van een douche, slaapkamer, het vervangen van een primitieve keukeninrichting, enz. De andere categorie betreft verbeteringen die bedoeld zijn om technische gebre ken van de woning op te heffen, zoals: verbetering van de fundering op staal of op palen, herstel van dragende ge vels en muren, verbetering van de vloerconstructie en/of de kapconstruc tie. De verbeteringen hoeven niet alle maal ineens te gebeuren; men kan een gidsen zijn dus gratis. Voor el- die men meer wil hebben, be ien dan 2,50. En als iemand al- isen wil hebben, betaalt hij dus Maar in dat geval raadt de •T. aan om het Telefoonboek voor Nederland te kopen. Dat bestaat uit 20 delen en kost 70,-. Al met al is dat duurder dan voorheen. «Maar onze prijzen zijn de laatste tien j- lijks gestegen», werpt de h. recessen van op. Een extra service is bovendiv*. ut nst Zoll. Hij mogelijkheid om het Telefoonboek voor Nederland op microfiches te krij- scho gen. Men kan dan alle telefoonnum- herii mers in Nederland voor klein laatje stoppen. Voorwaarden Niet iedere willekeurige woning komt in aanmerking voor de verre gaande subsidiemogelijkheden. Het gaat om woningen van particuliere huiseigenaren die hoognodig aan ver betering toe zijn. De voorwaarden zijn de volgende. De te verbeteren woning moet minstens 25 jaar oud zijn. Het bewoonbare vloeroppervlak van de woning mag niet groter zijn dan 125 m2. De kosten van woningverbetering mogen niet meer bedragen dan 90.000,-, als de uitvoering door een aannemer wordt verricht. Tenslotte mag de woning de afgelopen tien jaren niet eerder met subsidie verbeterd zijn. Uit de bovenstaande voorwaarden kunt u onder meer opmaken dat u zelf de verbeteringen ook mag uitvoeren, dus niet per se door een aannemer hoeft te laten doen. Uiteraard gelden dan andere subsidietarieven. Voor deze doelstelling is gekozen, omdat het Nederlandse Rode Kruis met de bijna 10 miljoen, die de cagm- pagne de afgelopen jaren telkens heeft opgebracht, niet meer toe kan. Niet al leen zijn de kosten van de hulpverle ning en de organisatie ervan gestegen, maar ook de nood in het buitenland stelt steeds grotere financiële eisen. Van de opbrengst dit jaar zal, in tegen stelling tot vorige jaren, een belangrijk deel direct gereserveerd worden voor de internationale hulpverlening. Nationaal Campagne Comité De campagne 1984 zal publicitair ondersteund worden o.a. door een Na tionaal Campagne Comité, waarin een aantal Nederlanders zitting hebben ge nomen, die een bepaalde stroming en/ of organisatie vertegenwoordig zullen zich persoonlijk inzetten u». w- grip en medewerking te kweken voor de. doelstelling van het Rode Kruis én de inzamelingscampagne in het bijzon der. Uitg.: De Boekerij rine Geb., 286 blz., f28,90 Met de neus op de grond Dit fraai geïllustreerde boek is speciaal geschreven voor de echte tuinliefhebber door Ton van Wijlen, wiens «Door de bos sen van de Lage Landen» met een verkoch te oplage van 18.000 exemplaren tot de meest verkochte natuurboeken van 1982 be hoorde. In «Met de neus op de grond» gaan we op safari in onze eigen tuin. We ontdekken dat elke vierkante meter een bont spektakel van levende organismen bevat. De tuin is een biologisch kweekvat van formaat. En passant vertelt Van Wijlen ook hoe we een ideale tuin kunnen inrichten. Een wilde tuin met semi-wilde hoeken en óók met «klassieke plekken». Een tuin, bestemd voor allerlei planten en dieren. En bestemd voor ons, liefhebbers van bloemen en be wonderaars van de natuur. Een tuin waarin we rustig het hele weekeinde met de neus op de grond kunnen voortkruipen zonder ons ook maar een moment te vervelen. Uitg.: Bigot en Van Rossum Paperback, 176 blz. f 24,50 Verzorgingsgebieden Peter Schoonen, medewerker van het stafbureau en procesbegeleider van de gidsvernieuwing, vertelt ons een en ander over de geschiedenis die aan de nieuwe gids voorafging: «Voor de tele foon is Nederland ingedeeld in 13 dis tricten, die vroeger ieder een eigen gids zpn^ hadden. Die gidsen werden te dik en er kwamen afsplitsingen. Ook veranderde men het uiterlijk. De laatste verande- in 1977 was een gevolg van de imatisering. Vanaf 1978 is men verder gaan denken over een betere opzet». De h. W.A.M. van Gorp, chef van de klantenregistratie en als zodanig verantwoordelijk voor het gidsgebeu- ren. voegt daar aan toe: «Wij hebben de Kamers van Koophandel en alle ge meentebesturen benaderd, omdat wij die instanties zien als vertegenwoordi gers van onze klanten. Zo heeft ieder een zijn wensen kenbaar kunnen ma ken en pok klachten hebben wij in ogenschouw genomen. Zo zijn wij tot een goede gids gekomen». Peter Schoonen: «Minister Wiegel kwam indertijd met een studie over de indeling van Nederland in 50 verzor gingsgebieden. Men hield daarbij reke ning met sociaal-economische structu ren. Omdat dat voor onze klanten ook belangrijk bleek te zijn, hebben wij een telefoongids per verzorgingsgebied ge maakt. De telefoondistricten blijven bestaan». Een voorbeeld: mensen in Dongen richten zich sociaal-economisch vooral op Tilburg, maar stonden tot op heden in het telefoonboek van Breda. Daar komt nu dus verandering in. Extra gids De h. van Gorp: de klanten. Behalv ling is er nu ook een dunner en dus handzamer formaat, een indeling in 3 in plaats van 4 kolommen en een gro ter lettertype. Bovendien kunnen de mensen voortaan «reclame» maken in de telefoongids. Nu voorzagen wij het probleem van mensen die net op de M o grens van 2 verzorgingsgebieden wo- nen. Daarvoor kwam een oplossing: OOK lil 1 11 DUFS iedere klant kan een gratis tweede gids aanvragen. Nu moet dat eigenlijk een gids zijn van een naburig gebied, maar dat is veel te moeilijk te controleren, dus men mag een tweede gids aanvra gen van een gebied in heel Nederland naar keuze». Het blijkt dat tot nu toe ongeveer 10 procent van de klanten zo’n tweede gids heeft aangevraagd. een bedrijf in Gilze- Rijen,dat het vooral van klanten uit Tilburg moet hebben. En tenslotte kan men de eigen vermelding in een groter en opvallen der lettertype laten plaatsen. Ook inte ressant voor bedrijven. Het kost 150,- (exclusief B.T.W.Natuurlijk zijn ook de extra vermelding onder de ^sn woonplaats als die onder een an- ge garar dere woonplaats in een groter letterty- heid», pe mogelijk. Uiterlijk Hoe gaat die nieuwe gids er nu eigenlijk uitzien? In 1977 ging men van 3 naar 4 kolommen en gebruikte men een kleiner lettertype; allemaal m om plaats te winnen. Maar de gidsen werden toch te dik Nu er echter 50 ge WOO 1 FlffVCFDClCn Hg bieden zijn, kunnen de gidsen weer dunner worden en daarom is men weer Afgelopen maandagmiddag opende ons aller wethouder Lambers de tentoonstel- teruggegaan naar 3 kolommen en een ling in het gemeentelijke informatiecentrum, die gaat over particuliere woningver- grotere letter. Daarnaast ging men in betering. Hij deed dit door een deur te openen die symbolisch toegang geeft tol 1977 van het telefoonnummer achter een gerenoveerde woning. Achter die deur bevindt zich de tentoonstelling, die een de naam naar het nummer vóór de uitgebreid overzicht geeft van wat er allemaal mogelijk is als het gaat om particu- naam. Daar kwamen echter zoveel Her-- klachten op, dat de P.T.T. ook dat i weer teruggedraaid heeft. Vooral bij de afwijkende netnummers - die vanwege plaatsgebrek eenvoudigweg niet voor de namen kónden staan - was het las tig zoeken. Dat euvel is nu dus verhol pen. De Golf Een spannende thriller, door Christopher Hyde, gebaseerd op de werkelijkheid. Oktober 1963... Door een aardverschi ving wordt de Vaiont stuwdam in Noor Italië verpletterd en ontstaat er een vluc golf van 250 meter hoog, waardoor mensen om het leven komen. Later v veertien ingenieurs aangeklaagd i doodslag. Juni 1976... De instorting van de Teton- - stuwdam in de Snake River in Idaho ver oorzaakt een miljoenenschade. Een door de regering ingesteld onderzoek brengt aan het licht dat de aard van het bouwterrein en de grond nooit diepgaand zijn onderzocht. Nu... Achter de Mica, de enorme stuw dam in de Columbia Rivier, bevindt zich een meer dan 200 kilometer lang reservoir met miljoenen tonnen water. Vlak, erbij be vindt zich het nucleaire centrum van Rich mond, waar oorspronkelijk de atoombom men van Hirosjima en Nagasaki werden ge fabriceerd. Niemand weet echter dat er zich in de bergen boven de bijna 300 meter hoge dam een aardverschuiving ontwikkelt ten gevolge van de ongewoon hevige voorjaars- regens. De enige hoop om een verschrikke lijke ramp te voorkomen is een lange, droge zomer. Maar het blijft regenen... Uitg.: Mingus Paperback, 240 blz., f24,50 Voor Tilburg en omstreken is dat gids 42. Ook voor andere vragen kan men bij 004 terecht, maar nog beter is het om naar de telefoonwinkel in het hoofdpostkantoor in Tilburg te gaan. Daar kan men iedereen uitgebreid voorlichten». het steeds fraaier wordende Besterdplein heeft modezaak De Gunst onlangs ■inerlijke en uiterlijke metamorfose ondergaan, zodat alle evenwicht weer is. Modezaak De Gunst, op het Besterdplein nummer 37, heeft het begin van de lente haarfijn aanvoelen komen en heeft op het moment dat mensen zich in fleuriger kledij gaan steken er snel voor gezorgd zelf ook opgefleurd te zijn. De donkere kleuren in de winkel zijn verdwenen en hebben plaatsgemaakt voor lichte kleuren, die overeenstemmen met Van 26 maart t/m 14 april exp Jan van Rijen, lid van de foto-ama- teurclub Lumenuit Goirle, een aan tal van zijn zwart/wit foto’s in de «Coffee Club» in het City Center. On derwerp van zijn fotp’s is «Landen rond de Middellandse Zee». Onbekende kanten van bekende planten De auteurs Hans van den Bosch (schrijver van o.a. Uit eigen tuin en Het nieuwe snoei- boek) en Dick Scheps belichten in dit uiter mate nuttige en interessante boek de onver wachte kanten van (bekende) planten. Iedereen kent natuurlijk planten, struiken en bomen als madeliefje, pinksterbloem, lijsterbes en tamme kastanje, maar lang niet iedereen weet dat deze planten bestandde len bezitten met een geneeskrachtige wer king, laat staan welke die is. Na lezing van dit nuttige boek zal de le zer zijn eigen tuin ongetwijfeld met andere ogen bekijken en een gezond gebruik maken van de dank zij dit boek op plezierige wijze verkregen kennis. Uitg. Bigot en Van Rossum Paperback, 176 blz., f 18,50 Het vreemde land Philip Latham, voormalig smokkelaar, keert als missionaris terug naar Tanger, aanvankelijk vol goede bedoelingen. Maar dan spoelt er een Engels jacht aan, met slechts één overlevende aan boord. Bij toe val raakt Latham betrokken bij de afwikke ling van de zaak en al gauw blijkt dat hij tot over zijn oren in een netwerk van smokkel, intriges en terreur zit. Het vreemde land is een van de avonturenroman van Hammund Innes. Zekerheid Voor het eerst in de geschiedenis staan er in de telefoongids ook kleurenafbeeldingen, en wel van het P.T.T.-assortiment. Is de P.T.T. bang voor concurrentie? De h. van Gorp: «Nee, de P.T.T. is er in het algemeen op uit om meer klantgericht te werken. Daarom geven een steeds betere voorlichting over t wij te bieden hebben. Sinds kort rdt de particuliere markt overstelpt met allerlei soorten telefoontoestellen. Die mogen wel verkocht worden, maar ze moeten voor gebruik op het tele foonnet wel door de P.T.T. worden goedgekeurd. En dat gebeurt vaak niet, omdat de toestellen meestal aivchter zijn en regelmatig storingen veroorzaken. Als die toestellen echter wél goed zijn, dan vinden wij dat geen concurrentie. Wij hebben uiteindelijk liever dat de mensen veel bellen! Bo vendien geeft de P.T.T. een levenslan- intie en een veel grotere zeker- pronkstuk in de winkel. Hij dateert van 1921 en werkt nog perfect, voor een kassa natuurlijk een vereiste. «Nee, wij zullen die nooit wegdoen. Dit vinden wij heel wat mooier dan al die moderne electronische piepende rekenapparaten. We hebben er lang naar gezocht en het is onze trots». In derdaad, een kassa om trots op te zijn in een winkel die er zijn mag. Verspreiding De verspreiding van de nieuwe gids voor Tilburg en omstreken begint eind mei. Het kan dan nog wel even duren voor iedereen een gids heeft. De h. van Gorp: «Aangezien ruim 90 procent van de woningen in Nederland een te lefoon heeft, hebben wij besloten de telefoonboeken huis-aan-huis te ver spreiden. Dus iedereen krijgt een gids! Dat is voor ons uiteindelijk toch goed koper. Een markant gegeven in ver band hiermee is, dat slechts 21 procent van alle gekozen nummers in een tele foonboek wordt opgezocht. Voor de andere 79 procent hebben mensen agenda’s, telefoonklappers en ook ge woon hun geheugen». Als je vroeger telefoon had, was je voor de afdeling nieuwe-stijl. Bij u thuis in de brievenbus zowel als in Telecommunicatie van de P.T.T. een abonnee. Nu ben de pers is daarover al heel wat informatie verschenen, je «klant». Die naamswisseling is symbolisch voor de Toch bleven verschillende vragen onbeantwoord, verbeterde dienstverlening van de P.T.T. en één van Daarom gingen wij eens praten met de mensen van het de belangrijkste gevolgen daarvan is de telefoongids- telefoondistrict ’s-Hertogenbosch. De inzamelingscampagne 1984 van het Rode Kruis belooft een bijzonder spec taculaire campagne te worden. Geen nieuwe start van een nieuw project, welis waar. Maar het Nederlandse Rode Kruis wil meer PK’s toevoegen om extra gas te kunnen geven. De campagne heeft nl. voor het eerst een nader omschreven doel stelling meegekregen. Deze is verwoord in de slogan: «Met veertien miljoen men sen zijn we toch goed voor veertien miljoen gulden?». Hulp Natuurlijk komt er veel 1 het renoveren van een wc o moeten diverse formulieren ingevuld worden, er moeten tekeningen ge maakt worden en die moeten weer goedgekeurd worden. Er moet een soort bouwplan verschijnen, welke ma terialen gaan er gebruikt worden, enz., enz. U staat daar als particuliere woning- verbeteraar niet alleen voor. De ge meente helpt u met dat soort dingen of zij wijst u de weg. Zij wijst u die weg al door het inrichten van de tentoonstel ling in het gemeentelijk informatiecen trum, die een bezoek zeker waard is wanneer u overweegt iets aan uw wo ning te gaan doen. U kunt daar uw licht eens opsteken. U kunt dat ook doen bij de Centrale Post Woningverbetering van publieke wer ken, die onlangs verhuisd is van de Langestraat naar de Noordhoekring 188, ingang Vincentiusstraat, tel. 359555. Deze tot de Agave-familie behoren de plant is snel in bekendheid geste gen. In het bijzonder werd de op stam gekweekte Yucca in onze lage landen razend populair. Voor deze uit Noord en Midden-Amerika stammende ka merbewoner, moest zo’n tien jaar gele den nog een fiks bedrag worden neer geteld. Door de massale aanvoer is de plant momenteel binnen ieders bereik gekomen. Een zeer opmerkelijke Yucca is de hier af geheelde Yucca elephantipes, die in Midden-Amerika in woestijnen groeit. Hij kan daar een hoogte van wel acht meter bereiken. De soort- naam elephantipes, wat olifantspoot betekent, slaat op de stam die sterk doet denken aan de poot van een oli fant. De Yucca houdt van licht en lucht en zeker in de winter moet er voor worden gewaakt dat hij niet te warm wordt gehouden. In de wintermaanden krijgt hij ook nagenoeg geen water ook in de zomer kan hij met weii water toe. De Yucca elephantipes is het bijzonder erg geliefd, omdat hij niet, zoals vele andere Yucca’s, lastige en vaak niet ongevaarlijke stekels be kijken bij zit- zoning. Er q* Qj U)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 23