I De Twern: over welzijn en tornen The Blue Stars Haarmode Christiaan Narcis Wij hebben wat u zoekt.. EETGEZONDEI Gezinsbeurs Tilburg komt er weer aan Nieuwe boeken HEERLIJKE GARNALEN 1495 zuidnederlands kampioen f SL- nul 35,' f 55,- f 50l- f >OL- f 35r Kinderschoenen nu bij onsJ 1 ^9* Donderdag 22 maart 1984 - pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER 1984-pagina 22 Kledingbeurzen KADO Theresia glans- DUSnaar... 'oemen en planten Koffie-ochtend eits kun- i dan geen rdere k Jan van Besouwhuis kelijl rie na Zoals het was... >eer- het hting houdt Rommelmarkten l lE i nu BEHANG VISSPECIAALZAAK BESTERDRING 27 TILBURG,TEL.420424 DIVERSE SOORTEN Europa-Cup voor carnavaleske dansen Simon Vinkenoog in De Schelleboom Korvelseweg 55 Tilburg-Tel. 425277 De Schalm in Berkel-Enschot de achter^ a een drankje te tilbury 6755 stappogoorwa? 227 en de rie, Hng :tronic’ jelijkheid in Bij aankoop van minimaal f35,- behang, een grote behangschaar 1 schaar per klant en op op wdeur 2x80 cm. fabrikaat. Al onze garnalen zijn gecontroleerd en goedgekeurd Zone 11 u. aan he onderhoud t tuinhout, jbruiken over landeld hout, bruin. roor ’ers/mi Pablo re artiesten. bv voor de maalt’ krijgen bij I G.A.R.M.-Tir 2 liter ide x>r binnen toepassing: Jt, en. Mooi we Damesslippers op sleehak Damespumps, leder, div. kleuren Dames steun- en gemakschoenen, leder normale prijs 119,-. Bij ons Dameslaarsjes, nieuwe kleuren tot 17 basis- ettistr. project in Bra- Openingstijden: maandag t.e.m. vrijdag 9.00-18.00 zaterdag 9.00-13.00 Cp boekhandel pillot Heuvelplein, Tilburg Telefoon 013/426252-425218 i feit is: heel wat rials over >r de perso- Zijn wij verhuisd? Dat denkt u als u uw eigen gang of hal binnenstapt. Wat is dat opgeknapt door een nieuw behang! Steeds meer mensen passen behang toe in trappenhuis, hal, gang, keuken of zelfs in de w.c. Of om een kleurrijk accent in de kamer te brengen. Ga naar Tilburgs goedkoopste speciaalzaak in behangselpapier. PADUAPLEIN idag 25 maart: rommelmarkt van t/m 16 u. in het Wijkcentrum iet Paduaplein. L.U.T.O. kocht, dan rug- ook huis, Thomas Goirle. En heeft u te leveren, geen wij u op de verk _I april van 10 uur tot U kunt ons altijd 343830. de nar- daarbij stengel i en naast dat vind ik Idus Christiaan. de Christiaan» behoeft geen afspraak te maken, t wegneemt dat bij grote- ingen het toch wel raad- te doen. Samen met zijn J. m uv oalon staat, doet billij- Kinderschoenen met voetbed, bij ons Herenschoenen, leder, normaal 7495, bij ons n 10 tot 12 ngbeurs in hebt dan uit te zoe- op donder- <ui 9.00 u. van 13.30 ding moet itingen op 03 Buurtgebouw it 42, Tilburg. De TILBURG NOORD Dinsdag 27 maart wordt er door de werkgroep Koffie-ochtend nog een ochtend besteed aan de jeugd. Voor deze ochtend zijn de heren Voorbraak en Winkelman van de jeugdpolitie uit genodigd. Zoals altijd zijn alle vrou wen weer welkom in het wijkcentrum de Yplaer aan de Corellistraat 10 en wel van half tien tot half twaalf. Een kinderkresj is aanwezig. Inlichtingen 550356. Jack Higgins Omnibus De adelaar is geland Berlijn, 6 november 1943. Om 13.00 uur precies onvangt Heinrich Himmler een kort bericht: «De adelaar is geland». De geslaagde bevrijding van de afgezette Mussolini in december van datzelfde jaar, smaakt volgens Hitler en Himmler naar méér. Ze bedenken een krankzinnige opera- tie: een kleine strijdmacht van speciaal op- onafscheidelijk geleide Duitse parachutisten moet Winston zijn, is wel aigei Churchill ontvoeren, dan wel vermoorden. en zijn nog, hi ue blikvangers in optochten en op car- navalszittingen. ;n ze niet dol op elkaar, itebloemen. Wie de vol- ---■-t kan er echter van ze elkaar niet zullen Bij de grootste, met de meeste keuze bent u het beste uit. In het nieuwe winkelcentrum op het Pater van de Elsenplein heeft onlangs «Haarmode Christiaan» de deuren van haar kapsalon feestelijk geopend. «Haar mode Christiaan» is te vinden op nummer 102 in een spiksplinternieuwe behui zing, en daarmee doelen we ook op het hele winkelcentrum, dat er wezen mag. En thousiast vertelt de heer Chr. Spijkers dat het een prettige omgeving is daar op het Pater van de Elsenplein en dat het gehele winkelcentrum al volgeboekt is. Geen leegstand dus. ing van dit sei- van de Schelle- rindt plaats i 20.15 uur. Vinkenoog van de boe- lij zal voorlezen uit eigen Dat dansmarietjes van oudsher een "k element in het carnaval Jgemeen bekend. Zij waren in hun fleurige uniformen. Praktisch iedere vorm van vakantie heeft in de jubileumbrochure gestalte gekregen, en houdt rekening met de meest individuele wensen op reisge- bied. De meest ongewone vakanties worden u voorgeschoteld en als u van een doe-vakantie houdt dan vindt u daarover ook meer dan voldoende in T WESTEND Op de thema- en gespreksochtend van 28 maart in ’t Westend is het the ma: «Vrouw in de politiek». U bent welkom in ’t Westend, Poir- terstraat 4a. Kinderopvang aanwezig. Inl. 630422. Woensdag 28 maart van 9.30 u. tot 11.30 u. Bijblijven Ieder jaar gaat Christiaan Spijkers een cursus volgen bij Pierre Alexander, zijn favoriete kapper. «Ik leer steeds weer bij, nieuwe tec’nnieken, nieuwe invalshoeken. Binnenkort ga ik weer. Natuurlijk is zoiets nodig, je moet im- Bijvoorbeeld; Mat blauwe wandtegels 15x15 cm incl. dekors 17,°° m2 Witte wandtegels 15x 15 cm11,60 m2 Restanten wandtegelsv... 10,00 m2 Bruin genuanceerde vloertegels 30x30 cm texas 33,80 m2 Rustiek beige vloertegels 11.5x24 cm16,50 m2 Beige genuanceerde vloertegels 24x24 cm tires 26,60 m2 Licht beige vloertegels 24x24 cm niger32,50 m2 Rode gevelstenen wfO,33 st. Allesbrander van 5 mm staal1199,00 st. Gewassen grinttegels 50x50 cm4,50 st. Speciale aanbiedingen: Showroomkeuken, hoekopstelling met koelkast, gaskookplaat en afzuigkap elk aannemelijk bod Alle aanbiedingen zolang de voorraad strekt Verder leveren wij nog: Velux dakvensters - zand grint - cement - Durox lichtkoepels tegellijmen slllconekit tempex tegelschoonmaakmiddelen - tegelsnijders - travertin steenwol - alkraflex - natuursteen knauf stalen binnenmuurkozijnen dakramen p.v.c. - dakpannen - openhaarden asbestbuizen - keukens. E. v.d. SCHOOT BOUWSTOFFEN BV Galjoenstraat 41, TILBURG. Tel. 013/425912 BASISSCHOOL «LOCHTENBERGH» Zondag 25 maart a.s. van 12 V u. grote rommelmarkt in de b school «Lochtenbergh», Donizet 76 t.b.v. de kinderen en projec* ir zilië. Spullen kunnen nog afgegeven wor den op zaterdag 24/3 van 10.30 u. tot 12.30 u. of bel even 55.45.22. Op zaterdag 31 maart van uur is er een kinderkleding buurtgebouw Theresia. U 1 voldoende tijd om u kleren v ken en u kunt die inleveren op dag 29 maart ’s morgens van tot 11.00 uur en ’s middags u. tot 15.00 uur. Alle kleding schoon en heel zijn. Inlicht telf. 365853 of 36590? Theresia, Nijverstraat 42, kleding liefst tot maat 176. Theaterke «De Schelleboom» aan de Burg. Canterslaan in Oisterwijk, fungeert alweer bijna een jaar, naast poppentheater, als vestzak-theaterke waar diverse voorstellingen op cultu reel gebied gegeven worden. De laatste voorstelling zoen, die de Vrienden v«. boom georganiseerd heeft, vindt op donderdag 29 maart om 20. Op deze avond zal Simon V!~' aanwezig zijn in het kader van x kenweek. Hij -±‘. werk. Het wordt weer tijd voor onze kin- derkleding-ruilbeurs. Dus duik uw kasten maar in, en pas dan meteen even de zomerkleding bij uw kinderen. Als het nog netjes is en niet kapot dan kunt u uw kinderzomerkleding bren gen op maandag 9 april van 9 uur tot half 3. We spreken met u een prijs af die u ervoor krijgt als het inderdaad verkocht wordt, en is er iets niet ver- Tt, dan krijgt u dat kledingsstuk te- Zoals al 9 jaar op een rij zijn we nu weer in het Jan van Besouw- van Diessenstraat 3, dit jaar niets om in i nood, dan verwachten ïrkoopdag op zaterdag 14 ithalf 1. bellen op tel. 013- 700 deelnemers In totaal zullen er zo’n 700 danse ressen en dansers in 140 dansen elkaar op een sportieve manier bestrijden. Het festijn begint ’s morgens om kwart voor 10 en zal duren tot onge veer 21.00 uur. Een non-stop program ma dat alleen om omstreeks 17.00 uur onderbroken zal worden voor de dere- monie protocolair van de prijsuitrei king van de juniores. Nadere inlichtingen: L. Bruyelle, Rossinistraat 245, Tilburg, tel. 013/ 550477. SOEKMEKAAR Op donderdag 29 maart is er weer de wekelijkse koffieochtend in buurt huis Soekmekaar. Deze keer wordt er een bezoek aan het Heemerf de Schutsboom gebracht. Als U interesse hebt bent U welkom om 9.15 uur in het buurthuis Soekme- nen we dat kaar. Kinderopvang is aanwezig. T SANT Tijdens de wekelijkse koffie/infor- matieochtend van 27 maart a.s. zal Je rome Korse het een en ander vertellen over de geneeskrachtige werking van edelstenen en over de bloesemremedie van Dr. Edward Bach. U bent welkom tussen 9.30 en 11.30 u. in Wijkcentrum ’t Sant, Beneluxlaan 74. Inl. 673834. Jongerenbeweging Vrijdag 23 maart is er voor de ver- idering in het huiskafee van de jon- *renbeweging Tilburg een ouderwetse iecadente» gokavond. Het is de be- dat de heren in kostuum met s verschijnen en de dames in ouderwetse kledij, verscheidene moge okken. Met name. PSYCHIATRIE Voor diegenen die op enigerlei wijze moet ervaring hebben met psychiatrie, orga- gende niseert de Vereniging Tilburgs Kliën- Eig tenbelang een wekelijkse tend. Deze vindt 10 uur tot 12 ut matie, vend k ken. He kenhuis, 420896. anc gerei «dec doeling d< stropdas prachtige Er zijn verscheidene mogelijkheden om te gokken. Met name, BLACK JACK, ROULETTE, POKEREN. Het geld voor deze gokspelen wordt u bij de deur door onze portier overhandigt. Sfeervolle muziek op de achtergrond en de mogelijkheid om een drankje nuttigen is aanwezig. Het adres waar dit alles zich afspeelt is Korte Tuinstraat 7 in het huiskafee van de jongerenbeweging Tilburg. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur. Op reis met Raptim De jubileumbrochure van Raptimrei- zen is uit Na 25 jaar verschijnt het 25ste nummer, een nummer dat boor devol staat met reismogelijkheden voor iemand of voor hen die wat meer en an ders wenst of wensen. Wijkcentrum Groeseind- Hoefstraat Woensdag 28 maart is er in het wijk centrum Groeseind-Hoefstraat, Pa- duastraat 3, Tilburg, ’s middags van half 2 tot 3 uur een zomerkledingbeurs (volgnummers worden vanaf 1 uur uit gedeeld). U kunt de schone, hele da mes- en kinderkleding inleveren op dinsdagmiddag 27 maart van half 2 tot 3 uur. Donderdag 29 maart kunt U de niet-verkochte kleding en uw geld op halen ’s middags tussen half 2 en 2 uur. woon Nederlands dat de fusering er ook toe moest leiden geld te besparen. De ontslagen zijn daar voorbeelden van. Maar daarmee is de kersverse Twem er nog niet. In 1985 zal er 625.000,- bezuinigd moeten worden en dat bedrag kan nog groter worden. In 1986 zal er 500.000,- gesnoeid moeten worden en dat bedrag kan ook nog groter worden. Wat dat allemaal voor consequenties zal hebben kan men bij de Twem nog niet helemaal overzien, maar bevreesd is men wel. «Wij zijn bang dat de gemeente nieuwe wijkindelingen gaat maken, grotere. In een zo’n vergrote wijk hoeft dan maar één buurthuis te staan bij voorbeeld en het andere zou dan geslo ten kunnen worden. Dit lijkt ons een onmogelijke zaak. Je kunt wijken niet zomaar samenvoegen door er een rechthoek van een bepaalde grootte op te leggen en dan te zeggen dat het één wijk is. Zo werkt dat niet. Wijken zijn historisch gegroeid», aldus Peter Zuij derwijk. Beleid Een ander punt waarover we praat ten, was het beleid. «De Twem maakt geen beleid, dat doet de politiek. De politiek maakt uit waar er een opbouwwerker moet ko men en waar er een weg moet. Wij doen dat niet. Zo zou er op de Gasthuisring zeker een opbouwwerker nodig zijn. De Twem kan echter geen nieuwe opbouwwerkers aanstellen, ze kan niet meer verschuiven want er valt niets meer te verschuiven, dus de ge meente moet dit probleem maar oplos sen. Het is een kwestie van prioriteiten stellen, politieke prioriteiten en dat moet de politiek doen en niet de Twem», vertelt Peter Zuijderwijk. Volgens de Twem is de gemeente het eens met deze opstelling maar bij de Twem vraagt men zich toch af of de gemeente wel snel genoeg kan reageren op korte termijn. Er kunnen namelijk altijd zogenaamde «witte vlekken» ontstaan. Daarmee worden leemtes be doeld in de welzijnsvoorzieningen in wijken en buurten. De wijk Reeshof is bijvoorbeeld zo’n witte vlek. Dat moet opgevuld worden en dan kan niet te lang duren. Of de gemeente zoiets snel genoeg kan vraagt de Twem zich af. Rouw- of hoerastemming Bij de Twem heerst er na de fusie zeker geen hoerastemming terwijl toch Redelijk optimistisch «Wij zijn redelijk optimistisch over de fusie en het enthousiasme op het stedelijk buro is er. Natuurlijk hebben we toen we met de drie instellingen in één gebouw kwamen in de Poststraat elkaar wat argwanend aangekeken in het begin. Die argwaan is nou wel ver dwenen, het zal ons hier wel lukken», aldus Peter Zuijderwijk. Wat minder relativerend praat hij over hoe het zal gaan in de wijken en buurten. De «snelheid van de fusie heeft vele mensen overdonderd. Zowel gebruikers van de buurt- en wijkcentra in de stad, als de werkers hebben te weinig kunnen denken over de fusie. Dat maakt er de zaak niet duidelijker op en wé merken dat vooral de gebrui kers critischer tegenover ons gaan staan. Dat vinden we zeker niet slechts. Daarnaast merken we toch ook dat, welhaast in tegenstelling tot het voorafgaande, het gefuseerd zijn in één stichting de zaak minder ingewik keld maakt voor de gebruikers». «Maar toch», zo verzucht hij, «het zal nog een hele krachttoer worden». Tijdens de zuidnederlandse kampioenschappen voor dans- en showgroepen veroverden de dans- en twirlinggroep The Blue Stars voor het vijfde achtereenvolgende jaar een Zuidneder landse titel, ditmaal in de categorie juniores A. In de categorie juniores B eindigde de dans groep van The Blue Stars gelijk in puntenaantal met de groep De Sproeten uit Ubach u/ Worms, waardoor beide groepen hun dans nogmaals moesten presenteren aan de jury. Dit maal behaalde de zuidlimburgse groep een kleine puntenvoorsprong, zodat The Blue Stars zich eveneens vice-Zuidnederlands kampioene mag noemen. De showgroep van The Blue Stars behaalde een zeer verdienstelijke derde prijs. Op 1 april a.s. zullen deze groepen deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen in Groningen. The Blue Stars vertegenwoordigen de Nederlandse kleuren tijdens de Europese kampioenschappen in Nijmegen op zaterdag 7 april a.s. ook niet gesproken kan worden van treurnis. Men zegt zelf reëler geworden te zijn en oog gehad te hebben voor de bezuinigingen. Hoe het echter in de toekomst, met de dreiging van de nog komende bezuinigingen verder zal moeten, leek ons voor deze gelegen heid niet het meest ideale onderwerp. Wanneer dat gaat spelen, zo rond juni, zullen wij u daar meer over laten we ten. De lente is in aantocht en hoe 1 in huis beter vieren met een heerlijke bos narcissen. Lenteboden bij uitstek, die in vroe ger eeuwen uitsluitend werden ge kweekt in verstilde kloostertuinen, maar in onze dagen gelukkig overal volop verkrijgbaar. De naam Narcis is afgeleid van de beeldschone Griekse jongeling Narcis sus. Ook wordt wel beweerd dat de naam stamt van het Griekse narkao, wat betekent «ik ben bedwelmd» en dit zou dan slaan op de sterke geur van sommige narcissen. Sinds het begin van deze eeuw is het kweken van deze voorjaarsbloemen op gang gekomen. Er is thans een grote keus in kleuren en bloemvormen. De oudste groep is die van de trom petnarcis. Daarnaast zien we de groot- en kleinkronigen, de dubbelbloemigen en de trompetnarcissen. Aanbevolen zijn de gele Carlton, Dutch Master en Golden Harvest, fraaie, sterke bloe men die het makkelijk een weekje in huis uithouden. Wie narcissen tezamen met tulpen in een vaas wil schikken, moet rekening houden met het vol le: >urgs Kliën- Eigenlijk zijn ...„„j—J koffieoch- deze beide lente it plaats op dinsdag van gende raad opvolgt jut. Wilt U meer infor- verzekerd zijn, dat z< bel even of kom eens vrijblij- «bijten»! langs om een kop koffie te drin- Snij eerst van de stelen van Het adresOude Elisabethzie- cissen een stukje af. Gebruik J. van Beverwijckstr. 2a, tel. altijd een scherp mes en snij de stengel zo schuin mogelijk af, zodat een zo groot mogelijke hoeveelheid water kan worden opgenomen. Laat de narcissen op deze manier een halve dag in water optrekken en zet dan pas de tulpen er bij. Gebruik bij voorkeur een ruime vaas, want - en dit geldt eigenlijk voor alle bloemen - narcissen hebben graag de ruimte. Fusie is een feit Morgen vrijdag 24 maart is het dan zoverdrie welzijninstellingen, te weten de stichting Sociale en Culturele Opbouw Tilburg (SCOT), de stichting Samenlevingsopbouw en Sociaal Cultureel Werk (SSK) en de stichting Buurt- en Wijkcentra Tilburg (BWT) bestaan niet meer en één nieuwe stichting, stichting de Twem is geboren. U kunt de Twem a.s. vrijdag geluk wensen, zij houdt dan open huis en wel van 17.00-21.00 uur in haar nieuwe onderkomen in de Poststraat 22-24. In de Twem zijn de drie eerder genoemde stichtingen gefuseerd. Of in textieltermen te praten de drie stichtingen SSK, SBWT en SCOT zijn als drie draadjes van verschillende kleuren in elkaar gedraaid, getwemd. Vandaar de naam de Twem. De Twem is echter ook een produkt van getom aan welzijnsvoorzieningen, natuurlijk onder druk van de bezuinigingen. De drie instellingen waren welzijnsinstellingen. Eén instelling bewoog op het gebied van het opbouwwerk in wijken en buurten en op het gebied van stadsvernieuwing. Een van de stichtingen beheerde de wijk-en buurtcentra in de stad en een andere stichting had tot doel het bevorderen en begeleiden en uitvoeren van welzijnsvoorzieningen in het woon- en leefmi lieu, in antwoord op behoeften van betrokkenen. Na het overweldigend succes de Tilburgse Gezinsbeurs ook in 4 tot en met zondag 8 april 1984 belangstelling staan. Van alles op zelf-artikelen, handwerken, huisho worden tijdens dit gezellige evenement. De Tilburgse Gezinsbeurs is geba seerd op het concept van beurs-voor- iedereen. Alles wat met het leven in en om het huis te maken heeft komt hier in naar voren. De Gezins'- in op nieuwe trend en wordt een soo., vakbeurs voor het gezin. Probleme- van alle dag worden hier aan de Gxuv gesteld. Tal van instellingen en vereni gingen grijpen deze gelegenheid aan om bekendheid te krijgen bij het pu bliek en voorlichting te geven over al lerlei zaken die men in het dagelijks le- al gauw aan. ven als problemen kan ervaren. Zo zal bij voorbeeld ook de gemeente Tilburg hier een stand bezetten om informatie te verschaffen over allerlei gemeentelij ke diensten, er zal volop informatie ge geven worden over isolatie en andere methoden om energiebewust te wonen. Vrije tijd De mens krijgt steeds meer vrije tijd. Daardoor wordt de behoefte om die D’n Egelantier Zondagmiddag 25 maart organiseert de G.A.R.M.-Tüburg een Chileense pena in kafee D’n Egelantier, waarbij een Chileense maaltijd geserveerd wordt. In Chili is het houden van een pena een veel voorkomend gebruik. Het is een sociale hapening waar een groot aantal mensen samen eten, spon taan muziek maken, dansen en voor dragen wat zomaar in hun opkomt. De speciale sfeer van zo’n pena willen zij zoveel mogelijk proberen na te boot sen, door zowel Chileense als Neder landse zangers/muzikanten uit te no digen. Wie er op zal treden: Renan Castillo, Pablo, Juan Canasta en ande- De toegang is gratis maar altijd zijn kaarten te ver- J D’n Egelantier en bij .A.R.M.-Tilburg. Aanvang ongeveer 15.00 uur. Op zondag 25 maart houdt de tafel- tennisver. L.U.T.O. in de Acaciastraat in Tilburg (voormalige kerk Noord- hoek) van 10.00 uur - 17.00 uur een rommelmarkt. U bent van harte wel kom. RODE KRUIS Op 15 april a.s. zal door het Neder landse Rode Kruis, afdeling Tilburg een grote rommelmarkt worden gehou den. Indien u overtollige huisraad hebt, die u voor de rommelmarkt ter be schikking wilt stellen, kunt u dit opge ven aan het Rode Kruisgebouw, Leo nard van Vechelstraat 2, telefoon 425163, tussen 14.00 en 17.00 u. Klein goed kan worden afgegeven, grote stukken zullen op zaterdag 14 april tussen 9 en 12'uur worden opge haald. Bij geen gehoor kunt u ook bel len: 435896. Nieuwe wijkindeling Als voordelen van de fusering noemt Peter Zuijderwijk ondermeer een doelmatiger beleid en meer moge lijkheden tot coördinatie. Daar staat echter tegenover dat er een tiental werknemers al op straat staan of nog op straat komen te staan, ontslagen dus. Peter Zuijderwijk stelt vervolgens dat de fusie dan al wel een feit is: over inhoudelijke zaken zal nog heel wat ge praat moeten worden evenals over de gevolgen van de fusie voor neelsleden. En natuurlijk hangt als een donkere schaduw het spook der bezuinigingen boven het hoofd van de nieuwe Twem. Tijdens de fusering strooide de ge meente met prijskaartjes, zoals dat in vaktermen heet. Dat betekent in ge- tijd zo nuttig en plezierig mogelijk te besteden steeds groter. Op de Gezinsbeurs kan men ideeën opdoen, nieuwe hobby’s ontdekken, interesse isbeurs speelt krijgen voor vrije-tijds-besteding enz. ardt een soort Een beurs is een gezellige ontmoe- ‘emen tingsplaats van consument en produ- orde cent. In een ongedwongen sfeer komt men hier tot een gesprek en zowel con sument als verkoper kan hier iets van leren. De Tilburgse Gezinsbeurs komt er 1. Hou het in de gaten. De laatste jaren zijn de dansma- ietjes in een steeds bredere belangstel- ing komen te staan. Er werden steeds meer wedstrijden georganiseerd, zodat het wezen van de carnavaleske dansen langzamerhand de vonn van dans- sport heeft aangenomen. Het kan dan ook niet uitblijven dat er organisaties onstaan die zich met deze vorm van danssport bezig houden. Federatie De Federatie Nederlandse Dans sport heeft een aantal danstoemooien gecoördineerd. Bij deze wedstrijden kon men zich dan kwalificeren voor het grote finale-toernooi: de Europa cup 1984. Zondag 25 maart is het dan zo ver het te leren kennen. Zijn jacht op een dat in het bijzonder mooie gebouw «’t imzinnig beeld doet hem uiteindelijk Speelhuis» aan de Markt te Helmond, ndenjn alle uithoeken van het dwerg- de gekwalificeerde deelnemers met el- r yrtieve strijd aanbinden wie zo fel begeerde Europa-Cup mee j-. naar huk mag nemen FABRIEKSVERKOOP VAN SCHOENEN Fietsschoentjes in alle mode- O kleuren echt ledernu J Alle soorten schoenen tegen fabrieksprijzen. Schoenfabriek Dijkstr. 18, Sprang-Capelle Filialen: Heuvelstr. 121, Tilburg Hoekeinde 18, Waalwijk Grote Markt 72, Dordrecht Op woensdag 28 maart wordt er in Berkel-Enschot weer een kinderkle- dingbeurs georganiseerd, 's middags van 14 tot 15.30 uur in «De Schalm», Eikenbosch 1. De beurs is voor zo merkleding voor kinderen in de leeftijd van 0-12 jaar. Het is de bedoeling dat de kleren schoon zijn, niet kapot en liefst een beetje modieus. Niet aangenomen worden schoenen, ondergoed en nachtkleding. Welre- genlaarsjes, sportschoenen, judo- en sportkleding. Voor babykleding t/m maat 86 geldt een maximum van vijf entwintig stuks per inlevering. Inleve ren in «De Schalm» op maandag 26 maart van 13.30 tot 15.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur dinsdag 27 maart van 9.00 tot 10.30 uur. Op donderdag 29 maart tussen 9.30 en 10.30 uur kunt U in «De Schalm» de niet-verkochte kleren en het geld op halen. Het gaat om symbolische prijzen. De betaling is contant, er worden g“" cheques geaccepteerd. Voor verduv inlichtingen tel. 333191 of 331511. Zoals het was... verscheen in 1921. Cyriel Buysse beschrijft hierin het leven in de fa briek van zijn vader aan het eind van de 19de eeuw. Maar dit boek is geen sociaal traktaat - integendeel. De hele atmosfeer is op meesterlijke wijze weergegeven en doet bijzonder levensecht aan. Ook de beschrij ving van het ontwakend sociaal bewustzijn van de fabrieksarbeiders en het portret van de aanvoerder van de socialisten in de stad, berust op historische werkelijkheid. Uitg. Manteau, Paperback, 222 blz., f21,50 Mooi weer om te sterven In de netten van een vissersboot in Het ^-Tiaal wordt een afschuwelijke ontdekking o.daan: een lijk, in verregaande staat van ontbinding. Het is Harvey Preston, een no toire onderwereldfiguur. Paul Chavasse van de Britse Inlichtingendienst wordt met de zaak belast, want alles wijst erop dat de dood van Preston te maken heeft met een ingewikkelde spionagezaak. Alle ontdekkin gen die Chavasse doet, blijken gedeelten te zijn van een grote legpuzzel, waarvan de laatste stukjes in de gevaarlijke moerassen van de Zuidfranse Camargue zouden liggen. De sleutels van de hel «Vanzelfsprekend kun je een tijdje vakantie nemen, maar eerst moet je nog een klus op knappen», krijgt geheim agent Paul Chavas se van zijn superieuren te horen. Albanië... een land waarin degenen die zich niet achter het communisme scharen genadeloos worden geëlimineerd. Chavasse kent het land niet en voelt er ook niet zoveel voor het te leren ken- gehein o -r - belanden in alle uithoeken van het dwerg- de gekwalifii staatje. Menigmaal staat hij oog in oog met kaar de spor keiharde, nietsontziende tegenstanders die F uiteindelijk contraspionnen blijken te zijn. J J J naar huis ma Uitg. Elsevier, geb., 567 blz., f29,90 Bij onze binnenkomst valt onmid dellijk de heldere inrichting op. Veel wit, speels afgewisseld met grijs en zwart. De salon oogt ruim en is dat ook, maar niet zo dat de intimiteit daardoor geweld wordt aangedaan. We praten met Christiaan, of zeg maar Chris, Spijkers, de eigenaar van «Haarmode Christiaan». Hij vertelt dat hij voorheen 17 jaar in de Nachte gaalstraat gezeten heeft. Christiaan heeft een voorliefde voor kapsels in een punkachtige sfeer en zowel man nen als vrouwen kunnen in zijn kapsa lon terecht. de Raptim-jubileumbrochure. Wat denkt u van golfspelen in Spanje, een wandeltocht door de Dolomieten, een fietstocht in China of een ballonvaart over Australië? Maar het kan bij Rap tim ook gewoner hoor!. Mallorca, een appartement in Zwitserland of in Ita- Krijgt u de kriebels al? Wilt u meer weten? Raptim kan u uitvoerig informeren, dat doen ze al 25 jaar. Gaat u er maar eens langs. Raptim is te vinden op de Heuvel ring 31 in Tilburg, telefoon 435085. ;s van verleden jaar werd vrijwel direct besloten dat in 1984 weer zou worden gehouden. Van woensdag zal de Pelikaanhal te Tilburg weer volop in de p het gebied van wonen, gereedschap, doe-het- shoudhulpjes, eten en drinken zal weer getoond mers bij blijven i het ook leuk», aid Bij «Haarmode u van te voren f wat echter niet re behandeling zaam is dat te aoen. aai vrouw die ook in de sale Christiaan er alles aan om, tegen t j ke tarieven, uw haardos te verfraaien tot een eindresultaat zoals dat wenst en wat bij past. Vcx>r de volledigheid vermelden wij nog dat «Haarmode Christiaan» op maandag gesloten is en dat het tele- foonummer 360746 is. De fusie, oorspronkelijk een initia tief van de drie stichtingen, is versneld tot stand gekomen onder druk van de gemeente. Die druk en de snelheid die de gemeente de drie instellingen opleg de om te fuseren en niet op de laatste plaats de fusie zelf, waren aanleiding voor ons om een kijkje te gaan nemen bij de Twem die al enkele maanden draait. We spraken er onder meer met Peter Zuijderwijk, de nieuwe coördina tor van de Twem.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 23