ÏK S= Koppel Het circus komt eraan Vindt de vijl verschillen Twee jaar Heuvelpoort: een nieuwe lente en een nieuwe koers scheidene bekende en minder bekende disc-jockeys zullen zich presenteren en dat terwijl het (waarschijnlijk jongere) publiek zich vermaakt met de gratis ter beschikking gestelde video-games. De bekende standwerker Berti Regt uit Vlissingen steelt de sho- donderdag 29 maart. Al improviser gaat hij het publiek langs de winkels van Heuvelpoort voeren. Bertus heeft een reputatie als standwerker, dat zult u ervaren. Muziekvergunning horeca z* 109 90 0.98 183 I 199 139 Tilburg vanuit de lucht ^7 Remmers DE NIEUWSTE MAARTEN’THART. IJOIEKIEN WIEIEK SPARIDANS- LOOS «De Ortolaan» pillow Kolveniersgilde «Sint Dionysius» 79,- DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 22 maart 1984 - pagina 19 11984-pagina 18 5 (en üen, of, ikt: BELASTINGEN Er wordt Smits Partners B. V. 'et BOEKENWEEKGESCHENK: Charles en Sjef Mullens laten hun ware gelaat zien. tussen beide foto’s van vorige op t p de ek), I voor la uw waar lig en 1TIS ^TIS - belastingaangiften ook voor particulieren - T-aangiften - administraties en boekhouding - belastingadviezen 21 maart t/m 31 maart 1984 is voor tgebreid don- van JULIANAPARK 3 Tel. I 3 en jveel ïr. uter en. Lom- :n op iers. (Ton v.d. Noweland) de een ■andha- bij pa- ptielen) sn aan lega- cbaar isine- tecure innen dat t de groot- 'tus de low op ïrend verkrijgbaar bij: Meelstraat 31-33-35 Tel. 421513-433860 39, TILBURG >l. 013/425288^/ zij g< stallages. zijn de broers, tienden en fami- eer om hun Zitplaatsen riste, de be gaat onder les gaat er Medewerkers van en Wonir weken Vv.ovxu zijn in winkt wanneer danr den van gelulu streren. (GRATIS BIJ AANKOOP VAN 19,50 AAN BOEKEN) Boekbinderij-boek-en kantoorboekhandel als personeelswinkel een 5 van confectieprodu- aJn aqut liep >t de or- Ipoort w trouil- ïrkers hebben rking. Schelle- e gedeelten >r steen af gewerkt om alles op te krijgen. kaas is var liertje dt Confex In 177'0 name sergeant vt i op paar i piste was iwde. orthopedisch kussen bij nek-en rugklachten nog hard tijd klaar Leverbaar In: STANDARD en SOFT lens de opening werd deze Super ex bezocht door een afvaardiging twee belangrijke concurrenten, enige kinnesinne bleek echter sprake. De woordvoerders van r» en Hema waren het erover eens Super Confex bijdraagt tot een hoogwaardig winkelgenot in kemachtiger uitgedrul Op vrijdag 16 maart 1984 is me vrouw A. van de Poel-van lersel (80) door de heer Drs. H. Letschert, burge meester van Tilburg, onderscheiden met de ere-medaille van Oranje-Nas- sau in zilver. Mevrouw A. van de Poel ontvangt deze onderscheiding voor het vele werk dat zij voor het Kolveniers gilde Sint Dionysius heeft verricht. Sedert ruim vijftig jaar is mevrouw Van de Poel verbonden aan het Kolve niersgilde, alwaar zij vele jaren de zorg heeft gehad voor het gildezilver en voor de uitgebeelde patroonsgroep. Op zaterdag 17 maart 1984 werd mevrouw A. van de Poel in eigen Gilde geëerd op een feestavond, die gehou den werd in het Gildehuis café «Lan- gerijt» aan de Lourdesstraat. 1/343028 gebroken en weer opgebouwd werd maar nu ziet alles er weer piekfijn uit. Dhr. Schellekens is blij voor de winke liers die ’t volgehouden hebben en net als zij heeft hij er weer duidelijk zin in. Philips product VR 2334 -video 2000 Picture search, fast - slow - still weergave, reverse, audio-dubbing, voorprogrammeerbaar 5 programma's tot 31 dagen, 35 voorkeurzenders, ontvanger voor draadloze infrarood afstandsbedleningssignalen Van 2650,- 1995.- RADIO - T.V.-ELEKTRO Wilhelminapark 73,5041 EE Tilburg. Tel. 013-432029 Het circus komt er aan, een vroeger meer gehoorde uitroep dan tegenwoor dig. Tegenwoordig laten we ons thuis verwennen, de televisie en de video hebben ons stevig in hun greep. Maar toch, voor een goed circus willen we nog wel eens uit de stoel komen. De aarzelaars moeten we aanraden te blij ven zitten: zij zullen te laat komen want het zal storm lopen bij circus Mullens. Het vakmanschap, de inzet en de kwaliteit van het programma, maar ook de voorbereidingen, de en tourage, de piekfijn verzorgde tent met alles erop en eraan, het enthousi?crn'* van de gebroeders Mullens, hun f lie niet te vergeten, de artiesten zoals de wereldberoemde clown en even wichtskunstenaar Pio Nock, hoge- schoolrijdster Germaine Kools-Mul lens, de illusionist the Great Leonardo, de Folco’s, Miss Isabella in de trap'-"1 de familie Streicher met hun chimj sees en hun laddemummer: het lemaal borg staan voor amusement topniveau; voor een circus dat n recht de naam circus mag dragen. vv.v.wU's van de Dienst Bouw- lingtoezicht zullen de komende verschillende dagen aanwezig celcentrum Heuvelpoort, laar een firma de mogelijkhe- ;eluidsapparatuur zal demon- Hooggeëerd publiek, wij heten u van harte welkom op deze bijzondere dag. De komende uren zult u kunnen genieten van topamusement, u aangeboden door circus Mullens 1» Een soortgelijke aankondiging zult u op paaszaterdag 21 april kunnen horen uit de mond van de spreekstalmeester van het Tilburgse circus Mullens. Op die dag zal het circus Mullens zijn premiè re beleven op evenemententerrein Het Laar. Diverse artiesten zullen u onthalen op waarlijke kunststukjes, op clownerieën, op acrobatische hoogstandjes in de nok van een grote circustent die maar liefst 1.800 bezoekers, of liever gasten, zal kunnen bevatten. U zult uw adem inhouden bij het gadeslaan van evenwichtskunstenaars, ettelijke meters boven de begane grond. U zult de geur van onvervalst zaagsel uw neus binnen voelen waaien, zaagsel dat opgeworpen wordt door prachtige paarden. U zult het getrompetter horen van olifanten, u zult ze kunsten uit zien halen. Apen, honden, lama’s, waterbuffels, een nijlpaard, een kangoeroe: het zal er allemaal te zien zijn bij circus Mullens op paaszaterdag. «We weten waar we aan beginnen», vertelt Sjef. «We zijn tien jaar bezig geweest met plannen maken en we hebben ons ontzettend goed voorbe reid. We willen een circus zijn voor iedereen, voor volwassenen en kinde ren, met een programma dat de toets der kritiek volledig kan doorstaan». Kwaliteit en hoffelijkheid, dat zijn de sleutelwoorden van de gebroeders Mullens die de presentatie, de regie en de technische kant van het circus on der hun bekwame handen hebben. «Nog nooit is er zo’n vrijheid op haar- «Hoe meer kramen, hoe beter de ker- modegebied geweest». mis». Misschien dat daarom vrijwel elk kapsalon op zoek is naar een eigen identiteit. Én hoewel Studio 22 deze trend wel degelijk onderkent, neemt ze toch duidelijk afstand van de z.g thode-kapper». De persoonlj van de klant en hét «Fingerspitzenge- fühl» van de kapper bepalen het kap sel. De gemeente gaat de komende vier weken extra voorlichting geven over de zogeheten «muziekvergunning». Dat is een gemeentelijke vergunning, die ho- reca-ondememingen nodig hebben als ruik willen maken van geluidsin- Slapeloosheid, nek- en rug klachten kunnen het gevolg zijn van een verkeerde hou ding in bed. Vaak ligt de oorzaak bij het hoofdkussen; een verwaarloosd attribuut in onze bedcultuur. ’’The Pillow" kan deze oor zaak wegnemen omdat dan de nek op de juiste wijze wordt ondersteund. Maar als een prins komt en zijn toverwoord spreekt, dan ontwaakt en wijkt wijduit de poort. Dan liggen kamers open in zonlicht En wandlen daar die mensen opgericht... Zo lyrisch als Herman Gorter hoeft u niet te worden maar met de komst van confectie-gigant Super Confex mag winkelcentrum Heuvelpoort zich deze eerste lentedagen heugen in een enorme publieke belangstelling. En dat is in elk geval reden tot feest. Onder het motto «De verbouwing is bij daarom viert Heuvelpoort feest» krijgt de winkelende Tilburger een uitg feestprogramma voorgeschoteld dat veertien dagen gaat duren. Verleden week was luchtfotograaf Karei Tomeï na het verlaten van onze burelen niet naar al te verre verten gevlogen met zijn Fotex Flying Camera! Immers, zoals u ziet, had hij vorige keer zijn plaat ge schoten bij onze overbuurlieden, de Hoofdwerkplaats van de Neder landse Spoorwegen en de Gemeentelijke Sociale Dienst. Ofschoon we nog even hebben getwijfeld of we deze strategisch niet onbelangrijke luchtfoto, met het oog op de immer meeloerende vijand, wel mochten publiceren, heeft ons goede hart voor spoorwegfanaten ons toch tot plaatsing doen besluiten. Wat zag u allemaal voor verschillen week - als u het tenminste goed had? Wel, als we midden bovenaan beginnen zien we naast de bovenste locomotief op beide foto’s een andere wagon staan - iets meer naar rechts is op de rechterfoto een stukje opstaand dak (type mini-shed) weggeretoucheerd terwijl even daaronder rechts een auto naast de ga rage in het tuintje staat die links ontbreekt. Een flink eind naar bene- den zien we bij het achterhuis van de vierde woning van onder in de Lange Nieuwstraat rechts een verduisterd raam. Vóór de sportschool tenslotte zien we op de rechterfoto een boompje méér staan dan op de linkerfoto. Ook deze week is Karei Tomeï niet al te ver van ons kantoor gevlo gen: ter gelegenheid van het tweejarig bestaan van het Heuvelpoort- complex maakte hij bijgaande prachtfoto’s van het multifunctionele geheel - met vijf verschillen! U kunt met uw oplossing een aantrekkelijke prijs verwerven. Elke week stelt Foto Frans van Aarle een waardebon van 25,- ter be schikking. Onder de goede inzenders van aflevering 12 t/m 20 wordt bovendien door diezelfde firma een Polaroid-camera ter waarde van 275,- verloot. Uw oplossing moet voorzien van de vermelding «Tilburg vanuit de lucht» vóór dinsdag 27 maart aanstaande om 20.00 uur binnen zijn bij de redactie van de Tilburgse Koerier. Nog een tip onzerzijds: u maakt het uzelf en ons het gemakkelijkst wanneer u één van de twee foto’s in de Koerier uitknipt en instuurt met daarop duidelijk de vijf verschillen aangegeven. x<?QWitnn^ar van vori8e week is J- v d- Klundert, Vreeburg 13, 4901 Op zaterdag 31 maart tenslotte vin- ien er voor de jonger Heuvelpoort-be- zoekertjes drie starts plaats vóór de grote ballonnenwedstrijd. Wedstrijd kaarten worden op die dag verstrekt door de winkeliers. Super Confex Ooit begonnen a L voor medewerkers van confectieprodu- cent Macintosh wist deze dochteron derneming binnen twaalf jaar een niet geringe plaats te verwerven onder de grote confectie-detaillisten. Door middel van relatief goedkope huisvesting en inrichting, een zelfbe- dieningssysteem en een gerichte rekla- me-aktiviteit (het pasje) weet Super Confex een compleet kledingassorti- ment te bieden tegen prijzen die zo’n twintig procent onder het standaardni veau liggen. Super Confex Tilburg opende vorige week gelijktijdig met nog negen andere vestigingen in Nederland. In Heuvel poort beslaat Super Confex 1.100 m2 en biedt werk aan vijftien personeelsle den. Tijde Confex van Van geen spr* C& A en dat Sup<” stuk hw maar dar Om wat meer bekendheid te geven aan de muziekvergunning zal de ge meente deze dagen informatie geven over deze vergunning en de voorwaar den. Er zal tevens een meetwagen van Bouw- en Woningtoezicht gebruikt worden om aan tegeven hoe de ge meente te werk gaat bij het meten van overlast door muziek van horeca-in- richtingen. Daarnaast is er informatie op papier verschenen met wetenswaar digheden voor zowel de horeca-onder- nemer als bewoners. De demonstraties in de Heuvelpoort beginnen op derdag 15 maart. Medewerkers Bouw- en Woningtoezicht zullen de komende vier weken op dinsdag- en woensdagmiddag aanwezig zijn. Wilhelminapark 120 ^5041 EG Tilburg FTelefoon 013-422805 b.g.g. 013-434767 Is het circus dood Deze vraag stellen we aan Charles en Sjef Mullens, de oprichters van cir cus Mullens. Beide heren zijn de over tuiging toegedaan dat het circus zeker niet dood is. «Maar je moet kwaliteit bieden, je moet gastheer zijn, het pu bliek moet waar voor zijn geld krijgen en het moet zich thuisvoelen in een cir- iiasme cus wij doen daar alle moeite voor, fami- ^/ij wjiien het publiek onthalen op een 7nals manier die vroeger gewoon was. De toeschouwers zijn te gast bij ons en wij - zullen ons als echte gastheren gedra- gen. Het publiek wordt bij ons naar zijn plaats gebracht om maar wat te ipeze, noemen», vertelt Charles Mullens, npan- zal al- it op met rootte 2 tan Di zonder a j/endien versgebrande i u>v.ioonheidscentrum kende. Een stukje binnen- of buitenlandse inaf nu te bekomen bij ’t Poe- lat vanwege de komt van Super verhuisde naar de overkant van het souterrain. Aangekomen op de begane grond vinden we als vanouds boekhandel Gianotten, die naast een perceelsuit- breiding van 100 m ook een branche- uitbreiding onderging. Naast ver trouwde paperbacks en gebonden uit gaafjes treft u er nu ook computer software in de vorm van cassettes en diskettes. In de naaste toekomst wordt het zelfs mogelijk om u in deze boek handel te voorzien van een huiscompu- ter, compleet met disc-drive en printer. Foto Mulder is inmiddels niet meer weg te branden in Heuvelpoort. Ver huisd naar een wat ruimer onderko men deelt Foto Mulder via een aantal speciale aanbiedingen in de feestvreug de. Feestelijke aanbiedingen vindt u ook bij tapijthandel Con en Verdonck. Biezjoe, ook een bekend gezicht in Heuvelpoort, gaat zich meer speciali seren in sieraden en dat in elke prijs klasse. Ook de modespecialisten Oke, Scooby Doo en Elle voelen zich na de identiteitswijziging van Heuvelpoort nog steeds thuis in dit complex. Leder- stunt verhuisde naar een wat overzich telijkere unit en schoenwinkel Jean Jacques gaat wat meer doen in de po pulaire prijsklasse. Studio 22 Karin van Disseldorp en Piet Rut- ten zijn kappers die hun sporen binnen hun vakgebied ruimschoots verdiend hebben. Een vaste stek in ’t centrum van de stad moest er dus eens van komen. Capsones zoek je echter bij deze men sen tevergeefs. Met z’n drieën willen ze op de eerste plaats tof werk leveren, waarbij de modische gedachte voorop staat. «De norm die bepaalt wat modisch is, is momenteel erg breed», vindt Piet. Vroeger Het woord circus kennen we alle maal, maar we gaan even na waar dat woord vandaan komt en hoe het circus zich ontwikkelde. Heel vroeger, in de tijd van de Romeinen, zijn de eerste circussen ontstaan. Circus is een La tijns woord en betekent cirkel. In die circussen, bijvoorbeeld circus Maxi mus van ongeveer 100 na X, werden wagenrennen gehouden, werden men sen voor de leeuwen geworpen en vochten gladiatoren op leven en dood. Het waren grote stenen gebouwen die te vergelijken zijn met onze sta dions. Een van de motto’s was toen: geef het volk brood en spelen (dan blij ven ze wel rustig). Met de ondergang van het Romein se Rijk in 745 verdwenen ook de cir cussen om pas eeuwen later weer in een wat gewijzigde vorm op te duiken. Nieuwe gezichten Helemaal fris in Heuvelpoort zijn de damesmodezaken «Vive» en «Les Ti gresses». Beide zaken vormen een wel kome aanvulling op het keuzepakket van de Tilburgse modebewuste vrouw. Kledingspeciaalzaak «You and Me» staat op de nominatie voor het Guinnes Book of Records. In de re- cord-tijd van drie dagen werd in ruim 80 m beton een sfeervolle modewinkel ingericht. Voor breiwol en handwerkmateria- len kunt u in Heuvelpoort terecht bij «De Burcht». Qua prijs heeft deze spe ciaalzaak zich aangepast aan Super Confex. In Toon Hoes vinden we een bekend Tilburgs gezicht terug in Heu velpoort. De motorspecialist zit met deze vestiging de concurrent in elk ge val geografisch op de hielen. Lekker eten kan tegenwoordig ook inHeuvelpoort. Als «uitgroei» van het Etap Hotel biedt café-restaurant «Ri- che» de mogelijkheid om goed te eten tegen een acceptabele prijs. Bekende gezichten Tussen de gevestigde winkeliers breidde bakker Martin zijn zaak uit met een kleine koffiebar. Slager van de Pas vergrootte zijn assortiment terwijl groenteman Dusee zijn prijzen ver laagde zonder aan kwaliteit in te boe ten. Bovendien kunt u bij hem terecht voor versgebrande noten. Ook Bio Schoonheidscentrum is een oude be- Dierenspeciaalzaak Van der Mout Hoewel niet nieuw in Heuvelpoort f.,',1116,' valt er over deze dierenwinkel toch wat 'x nieuws te melden. Grenzend aan de winkel treft de argeloze winkelbezoe- ker een riante koffieshop aan. «Vaak was ’t zo», verklaart Dhr. van der Mout, «dat iemand die bij mij vis kocht, aan de praat raakt over hobby. Wanneer er dan nog meer squariumbezitters in de zaak waren p dat vaak uit op een geanimeerd gesprek». De koffieshop blijkt dus wel degelijk aan een behoefte te voldoen, het is een sfeervolle plek om eens over dierenlief hebberij te praten. Van der Mout biedt nog een ander unicum: Wanneer een dier op di of andere manier thuis niet te har ven is (en dat komt vooral voor t pegaaien, schildpadden en reptielen) kan het beestje afgestaan worden aan deze dierenzaak. Dit alles onder de rantie dat het dier niet beschikbar komt voor handel of vivisectie. Een stukje commercie maakt hier plaats voor wat diervriendelijkheid en dat is een lofwaardig streven. Festiviteiten De opening van de hernieuwde Heuvelpoort zal aan Tilburg niet onge merkt voorbij gaan. Zo kunt u vandaag al getuige zijn van een aantal modeshows, gepresen teerd door Judith Bos. Radio Heuvelpoort is inmiddels al geruime tijd in de lucht. Vaste prest tator Roy Dee houdt u tussen de rr ziek door op de hoogte van akties en aanbiedingen in de Heuvelpoort. Zaterdag 24 maart presenteert Jac van Ham Nederland B.V. een bijzon der programma. Diverse bekende Ne derlandse artiesten, waaronder in elk geval Mark and Dave, zullen in Heu velpoort een optreden verzorgen. Ver- Geen sinecure En gelooft u maar dat dat geen cure is. Net zo min als het een sine is een circus te gaan begir moet kunnen wedijveren met ste in Nederland. Ruim vier maanden bijgestaan door vele vrier lie, dag en nacht in de weer droom gestalte te geven. I voor 1.800 mensen, een pL lichting, de wagens, alles g hun handen door. En alk goed verzorgd uitzien. De gebroeders Mullens zullen zelf niet optreden in het circus Mullens. Wel andere familieleden zoals Germaine Kools-Mullens en Ome Sjef, bij u misschien bekend als Ome Sjef van de frituur aan de Broekhovense- weg. Maar ook andere artiesten van wereldklasse zullen binnen de ring ver schijnen. Een volgende keer zullen we uitge- breider ingaan op het programma van circus Mullens. Wij houden u op de hoogte. Geen zondagskind Heel bewust werd in de nieuwe op zet van het winkelcentrum gekozen voor een ander prijsbeleid. Het luxe imago dat Heuvelpoort in de afgelo pen jaren kenmerkte gaat definitief verdwijnen. Gepland in een tijd waar in zoals dat heet «De bomen nog tot in de hemel reikten» bleek het centrum anno 1984 niet meer optimaal te func tioneren. De klant van nu is kritischer en prijsbewuster, de winkelier moet daarop kunnen anticiperen. Vandaar dat Heuvelpoort nieuwe stijl zich wil richten op het grote pu- bliek dat op zoek is naar betaalbare ar- 4- tikelen. Samenhangend hiermee von- g den er een aantal veranderingen plaats. Nieuwe ondernemers werden aangetrokken en bestaande zaken ver anderden van uiterlijk en prijsbeleid. Zo raakte Heuvelpoort na de «face lift» weer vol van bedrijvigheid en, zo als al duidelijk gebleken is, vol van sfeer. De huismeester Iemand die al deze ontwikkelingen M vanaf het begin gevolgd heeft is de Heer Schellekens. In de ruim tweeë neenhalf jaar dat Jan Schellekens in dienst is van Centraal Beheer is hem elk leidinkje en motortje dat het com plex bevat bekend geworden. Vanwege zijn ruime ervaring in ver- warmingstechniek en zijn rijpere leef- I tijd was Dhr. Schellekens de ideale huismeester voor dit uitgebreide E woon-, winkel- en kantorencomplex. E Tijdens de twee jaar dat Jan contact E onderhoudt met de winkeliers van Heuvelpoort is hij steeds duidelijker een brugfunctie gaan vervullen tussen E ondernemers en beheerdersmaatschap- f PÜ- Er is geen huurder in het complex die niet weet tot wie hij zich moet wen den wanneer zich problemen voor doen. Het feit dat Jan Schellekens zelf 'in het complex woont zal hier onge twijfeld debet aan zijn. Zeer lange werkdagen zijn voor hem dan ook geen uitzondering. Problemen met betrekking tot d debewaking doen zich in Heuvel} I nauwelijks voor. Regelmatige patr les van Securitas-medewer' een voldoende preventieve werk Zeven weken lang zag Jan I I kens met lede ogen aan hoe I van zijn oogappel steen voor lelijk was er in Engeland een sergeant van de ruiterij die kun sten op paarden begon te vertonen in een piste waar hij een tribune om heen bouwde. Later kwamen daar clowns, zangers, dansers en andere kunste naars en kunstemakers bij die het pro gramma verbreedden. In die tijd ont stonden er ook rondtrekkende circus sen. In Amerika werd bijvoorbeeld Buffalo Bill, de beroemdste buffeljager van het Wilde Westen, een befaamde circusartiest. Vooral in de 19de eeuw beleefde het circus in Europa en Amerika een glo rietijd. Maar na ongeveer 1850 was het daarmee weer gedaan, er waren na die tijd nog nauwelijks rondreizende cir cussen. Steeds weer hebben echter enthou siastelingen pogingen ondernomen om het circus nieuw leven in te blazen en met wisselend succes. Namen als cir cus Krone, Sarrasani, Billy Smart en Boltini kent iedereen wel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 19