derente 5?5 spijker vast N! Vindt de vijf verschillen ■a HNG HYPOTHEKEN ’95 ■HC/, Pop in de Notedop Alternatief carnaval in ’t Noorderligt CARNAVALS OPTOCHT VIDEO-FILMS Tilburg vanuit de lucht JAAR. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I voor alle onderdelen en gratis advies FONS PESSERS 20.000 waardebonnen van elk 10 gulden I^Electiolux I Expositie bij de «Imme» Breiweelde: nieuwe winkel aan Koningsplein SRS HANDYMAN feW Tilburg Aanbieding projecten Economisch Sociaal Fonds Tilburgse wethouders in Den Haag door kan stagnatie in de voortgang van de projecten ontstaan. De gemeen te zal dringend verzoeken de procedu re aan te passen om continuïteit van de projecten te garanderen. g| - Donderdag 1 /naart 1984 - pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER 1984 - pagina 1E Evolution 2000 Salsa-festival Tijdens de a.s. zondag geven wij 9 Nieuw deze week Westermarkt 24 Heuvelstr. 12 Beethovenlaan 265 jongen los verkrijgbaar ysteem dit ter de Koning was proje j bei Tilburg - Besterdring 87 - Tel. 431489 Goirle - Winkelcentrum «De Hovel» A.s. dinsdag gesloten i I I I Infokantoor: Spoorlaan 312, 5038 CC Tilburg. Tel. 013-435041 HYPOTHEEK FONDS NOORDBRABANTSE GEMEENTEN Kwaliteitsvoordeel Slagerijen Contant in ’t handje rd(=2m2) per vel doordat weelde» uit relat ig - News Working with fire is zijn dus nu op ïrvlak van 190 m2 .1 gesteld. In deze voorziet natuurlij! 8. Robert Lonj 9. Daverend* 10. Laurie Au» break filing was erg enthou- jecten van het Streek- madrukt het belang ingeren die eigenlijk n getale alle die luchtfo- isgraad met zijn Limburg en Noord-Nederlar Het ESF verleent een su 50% in het ex[ voorwaarde dat c vanaf 13.00 uuf^^>pend maart begint het Mambos. De wor- -band liggen in de de Candombe van sa-ritmes van de Ca- wel heel raar lo- üet slagen, want ïüadr liefst 130 In de maand maart is er bij de «Im- ixpositie te zien van Liesbeth ;t werk dat zij in het restau- t heeft als hoofdthema De laatste jaren is zij lee bezig geweest. De ïranderde lijnen, vlakken van luchten, horizon- en bomenrijen, die boeiden haar it tot uiting in later heeft zij iroge naald- oemaakt. De en met vrijdag uur, zaterdags Villein 2-str. 52 Veilig gevoel; 15 jaar lang geen onaangename verrassingen met uw hypotheek. Bel uw eigen makelaar, verzekeringsagent, assurantietussenpersoon of ons Info-kantoor voor alle inlichtingen. Op het Koningsplein 215, vlak bij de kruising met de Piusstraat. is sinds vorige week een nieuw paradijsje voor breiliefhebsters ontstaan. Vanaf don derdag 23 februari is op die plaats «Breiweelde» gevestigd, een speciaalzaak in breiwol en haakwol. Stadhuisplein 271 01 3 - 436877 J rs die niet aan onze fotowedstrijd mee- s trouwens onthullend: ze laten stukken normaal gesproken nooit ziet als je er niet Zoals op de foto’s van vorige week de ge- lool achter de kerk van Broekhoven I en de, een stukje van, wijds ogende tuin achter kerk Voorfinanciering Aangezien de subsidie van het ESF niet ineens wordt uitgekeerd (50% bij de start van het project en 50% bij de definitieve afrekening), zullen er maat regelen moeten genomen worden ten aanzien van de voorfinanciering. De Tweede Kamer heeft reeds besloten een steunfonds in het leven te roepen dat de 50% eigen bijdrage in bepaalde gevallen moet garanderen. Dit steun fonds zal volgens een telefonische me dedeling van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid pas kunnen starten in 1985. De gemeente zal aan dringen op een snellere start, en wel in 1984. Een tweede probleem bij de finan ciering is de voortgang van de projec ten. De subsidie-periode van het ESF loopt af per 31 december 1984. Hier- 9, Bud Spencer i één buik, Kootten Bie Javarone •Inseminold, XTRO-2 ‘Dr. Zivago, roman, 5 oscars ’Nabucco Aïda, «opera» ‘Verwacht: De 10 geboden De beste kwaliteit, v.a. 5,- De huidige bezettingAlex, ritmegi- taar; Bob, drums/zang; Eric, bas; Hendrik, leadzang; Lando, saxofoon/ percussie; Mandy, toetsen; Nico, lead- gitaar/zang; Roland, leadzang; Billy, trompet. Het grootste deel van de dansshow komt voor rekening van een leadzanger en de trombonist. land. subsidie van xploitatietekort onder de overheid (rijk, pro- ‘Reds (4 uur), 3 oscars ’Little Whorehous, Dolly Parton ’48 Hrs., Nick Nolte •OSS-117, beter als 007 ’Ben (de rattenboy) ’Flatfoot on the nlle, •Vier vuisten op éi •Kanonnen van Na L.P. Top Tien 28 febr. ’84 1Simple Minds - Sparcle in the rain 2. Alan Parsons Project - Ammonia Avenue 3. Golden Earrinj 4. China Crisis -1 steel Pat Benatar - Live from earth Paul Young - No Parlez Chic - Believer ig-Dag kleine jc :nde 13 - diversen Anderson - Mister Heart- me» een ex[ Peters. Het rant tentoonstelt «het landschap». daar intensief me steeds weer vei en verhoudingen ten, heuvels, bergen en ui zij al rondtrekkend zag, intens. Direkt kwam dat schetsen en aquarellen, 1 series kleurenhoutsneden, dn etsen en linoleumsneden ger «Imme» is dinsdags tot en rr open van 10 uur tot 20 t van 17 uur tot 20 uur. WiUv. a, Tilburg. Tel. 425229. Dat gebeurde op dinsdag 28 februa ri in Den Haag toen de wethouders A. Driessen (economische zaken en werk gelegenheid) en J. Krosse (sociale en culturele zaken) aan Minister J. de Ko ning van sociale zaken en werkgele genheid een lijst met Tilburgse projec ten aanboden die volgens de nieuwe richtlijnen in aanmerking kunnen ko men voor subsidie uit het ESF. Hierbij gaat het om activiteiten in de sfeer van beroepsopleidingen voor jeugdige werklozen, bij voorkeur meisjes. Voor de 20 Tilburgse projecten wordt een bijdrage uit het ESF ge vraagd van 1,8 miljoen. Aan de pro jecten kunnen in totaal 530 personen gaan deelnemen. Van hen is het groot ste deel werkloos en jonger dan 25 jaar. De helft van de deelnemers be staat uit meisjes/vrouwen. Tien van de twintig projecten zijn nieuw en kunnen alleen van start gaan met subsidie uit het ESF. Midden-Brabant behoort in deze subsidieregeling tot de prioriteitsgebie den. Het is voor het eerst dat Midden- Brabant op gelijke voet staat met an dere economisch zwakke regio’s zoals verschillende soorten brei- en haakga- rens, nog afgezien van al de kleurvarië- teiten, die dus de keuzemogelijkheden tot in de duizendtallen opvoeren. Bij het maken van uw keuze wordt u nog eens extra opgewekt gestemd door de wetenschap dat de prijzen stuk voor aan de klantvriendelijke kant zijn. laatste is weer mogelijk gemaakt t het assortiment wat in «Brei- te genieten valt, grotendeels itief goedkope landen als Italië en Spanje afkomstig is. De goederen worden voor het be langrijkste deel geïmporteerd door de Veenendaalse firma Romatos, waar van ook de bekende Jacqueline-brei- boekjes afkomstig zijn. De Almonde-garens een totaal winkelopper ovërzichtelijk tentoon^ tijd van bezuinigingen voorziet een winkel als «Breiweelde» natuurlijk in mop een grote behoefte - niet alleen is naar breien een leuk en creatief tijdverdrijf - bovendien kun je daarmee aan mo dieuze en toch goedkope kledingstuk ken komen. Een prachttrui hoeft je aan wol niet meer dan een gulden of vijftien te kosten en soms zelfs minder. Tenslotte nog twee gouden tips van Breiweelde-eigenares Toos Aerts: «Truien», zegt zij, «worden vaaik in de was verknoeid doordat men bij het wassen teveel zeeppoeder gebruikt. Kledingstukken van acrylvezel», ver volgt zij, «mogen nooit met een strijk ijzer in model geperst worden, want dan gaan ze «uitblubberen»; truien, pulls, enz., van deze kunstvezel, moe ten onder natte doeken gelegd worden om hun model te behouden na de was». vincie, gemeente) tenminste voor een zelfde bedrag subsidieert. Bij financie ring van de eigen bijdrage wordt pri mair een beroep gedaan op mogelijke bestaande overheidssubsidieregelin- gen. Hiervoor in aanmerking komt de nieuwe regeling Sociaal-Cultureel Be leid en Werkloosheid 1984 van het mi nisterie van WVC, die sterke overeen komsten vertoont met de uitgangspun ten van het ESF. Uiterlijk 1 april moe ten de aanvragen hiervoor ingediend zijn. Afhankelijk van het standpunt van WVC en later van het ESF wordt een definitief besluit genomen over eventuele gemeentelijke bijdragen. In 1982 maakten ze een tournee door Europa, bleven er en besloten in ’83 in Amsterdam te gaan wonen. Zij speelden voor het eerst in een geheel nieuwe samenstelling voor het Neder lands publiek op het eerste salsa-festi val op het Museumplein. Hier waren ze dé ontdekking van het festival en in een klap stedelijke beroemdheden. De bezetting van Evolution 2000 is als volgtJosé Avila, piano; Erik Cal- mes, bas; Julio Agosta, tumba’s; Eddy Agosta, bongo’s, percussie; Stephanie Chapman, timbales; Carlos Francinet, lead vocals; Joe Rivera, Prubby Ferdi nand en David George, trompet; Ar jan van de Merwe, trombone en Peter Massink, saxen en fluit. Dit internationale gezelschap be heerst de verschillende salsa-stijlen he lemaal. Julio Agosta heeft de groep Evolution 2000 genoemd, omdat alle ontwikkelingen van de Newyorkse sal sa in hun muziek zijn verwerkt. Om 20.30 uur gaat de zaal open en vanaf 21.00 uur begint het spektakel. De gemeente Tilburg dringt er bij de regering op aan haast te maken met het steunfonds ten behoeve van de voorfi nanciering van die projecten, die ge subsidieerd worden uit het Europees Sociaal Fonds (ESF). Daarnaast wordt het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid dringend verzocht de procedure rond deze subsidie zodanig aan te passen dat voortgang van de pro jecten verzekerd is. Op zaterdag 3 r swingfeest met The 1 tels van deze salsa-l Braziliaanse samba, Uruguay en de salsa- raïbische eilanden. In het verleden tra den zij samen op met Milton Naci- mento, Jango Edwards, Het Goede Doel, Cascada en Prismatic en boek ten vooral successen in Frankrijk, Spanje, Duitsland en Zwitserland. De leider van de groep, Fino Gomez (zang, tres, gitaar en synthesizer), komt uit Uruguay, evenals Jose P. Carrasco (zang, fluit en gitaar). Stu wende kracht tijdens de optredens is Dennis Ringeling uit Aruba op bas. Clown van de band is Ro Kuypers, een Zuidamerikaans ogende muzikant, maar een rasecht Amsterdammer op percussie. Op drums en timbales de uit Chili afkomstige Gustavo Quinteros. International Tuners De zaak is van Toos en Gerrit Aerts-Diessenaren van orgine. Toos ziet met de opening van de mooie nieuwe zaak een lang gekoesterde droom in vervulling gaan: al jaren wil zij, als breifanaat, een eigen zaak be- nog ginnen. Natuurlijk is daar meer voor de w nodig dan veel inzet en liefhebberij in stuk as breien. Zodoende is zij, zo’n anderhalf Dit la: jaar geleden, klein begonnen met het bezoeken van een aantal markten in Brabant en Zeeland. Daarvoor heb je niet zo’n enorme voorraad goederen nodig en je raakt toch in de branche ingevoerd. Veel eerder dan verwacht en ge hoopt, deed zich de kans voor om hier in Tilburg aan het Koningsplein, deze prachtwinkel te betrekken. Zowel op de begane grond als beneden, in het souterrain, is een buitengewoon aan trekkelijke verkoopruimte gecreëerd, eenvoudig en toch smaakvol, waar de klant op haar gemak kan ronddolen zoek naar een stofje of garentje haar gading. Het moet trouwens v pen, wilt u daarin nie «Breiweelde» biedt maar Streekcentrum De Tilburgse lijst bevat een groot aantal projecten die zijn ingediend door het Streekcentrum dat hiertoe een aparte stichting leer-/werkplaat sen Tilburg heeft opgericht. De lijst van 20 projecten is opgesteld door een speciale werkgroep bestaande uit ver tegenwoordigers van Streekcentrum Tilburg, GAB-Midden-Brabant, Buro Kleinschalig Werk en de gemeente. Reaktie Minister de Koning erkende het be lang van het Economisch Sociaal Fonds en gaf toe dat het Fonds de af gelopen jaren niet optimaal gewerkt heeft. In de toekomst zal met de toe passing van het Fonds meer gekeken gaan worden naar de gebieden waar de werkloosheid erger is dan elders in het land, zo verzekerde minister de Ko ning zijn Tilburgs gehoor. De lagere overheden en de gemeenten zullen in de nabije toekomst een belangrijke taak gaan krijgen in de werking van Economisch Sociaal Fonds, aldus de Koning. Ministe siast over de f centrum, hij daarvan voor niet verder wille De liefhebbers van pure dansmuziek kunnen op zondag 4 maart stevig aan hun trekken komen middels een salsa- show met Evolution 2000. Deze forma tie werd vier jaar geleden opgericht door de broers Julio en Eddy Agosta, die in de Dominicaanse Republiek ge boren zijn maar opgroeiden in de Newyorkse wijk Bronx. Julio en Eddy begonnen samen met Jose Avila en Stephanie Chapman op de hoek van de straat in New York City, waar ze al jammend probeerden hun muziek aan de man te brengen. In het midden van de jaren ’70 hadden ze al wat naam ge maakt en verlegden zij hun werkterrein naar de Greenwich Village om daar in de betere clubs op te gaan treden. Bin nen no-time waren ze een van de New yorkse top salsa-bands. Liefhebbers van een «alternatief carnaval» kunnen dit jaar terecht bij Theater ’t Noorderligt, dat met flink wat swingende salsa en reggae - afge wisseld met disco - garant staat voor heel wat uurtjes alternatief carnaval. Om 23.30 uur is het tijd voor «The International Tuners». Ska, reggae, rock-steady-beat met soca-calypso-in- vloeden doen denken aan Madness, Specials en UB 40, maar niettemin blijft er een eigen identiteit behouden bij dit gezelschap uit Duitsland, Suri name en Nederland. Het ontstaan van The Tuners is te vergelijken met dat van UB 40. Muzikanten die weinig om handen hadden, kwamen elkaar tegen in het bekende Amsterdamse muzikan tencafé «de Jamkeet» en probeerden puur voor hun plezier met elkaar wat muziek te maken. Trombonist Ronald en zanger Hendrik ontdekten samen met nog wat andere muzikanten hun eigen muzikale stijl. In de eerste helft van ’83 zijn in Amsterdam en omge ving vele try-outs afgewerkt, waarbij het publiek zich in eerste instantie af vroeg hoe het mogelijk was, dat zo’n gemengde groep elkaar gevonden had als muzikale eenheid, maar zich na en kele nummers gewonnen gaf. In no vember brengt de groep de eerste single uit, «My Girl/Eastem Reggae». Wat jammer nou toch. Zo is er voor uw verslaggever ook niks geen lol meer aan. Als u steeds maar weer in massalen- vijf verschillen pijnlijk nauwkeurig weet aan te wijzen, g tograaf Karei Tomeï zo zorgvuldig op moeilijkheids Fotex Flying Camera had uitgekozen. Ook voor die Tilburgers J: - doen zijn zulke luchtfoto’s van de stad zien die je i per se zou moeten zijn, bouwen van een school ook al zie je er maar en kapitale pastorie. Waar zaten hem de vijf verschillen van vorige keer in? Linksboven in het raam van de school, ontbreken drie spijltjes. De torenklok aan de Voltstraatkant geeft op beide foto’s een an der uur aan, het roosvenster in het zuidelijk transept is rechts gro ter dan links. De schoorsteen rechts aan de voorkant van de pas torie ziet er op beide foto’s anders uit terwijl de schoorsteen rechtsachter op de pastorie op de rechterfoto een bovenstuk mist. U kunt met uw oplossing een aantrekkelijke prijs verwerven. El ke week stelt Foto Frans van Aarle een waardebon van 25,- ter beschikking. Onder de goede inzenders van aflevering 12 t/m 20 wordt bovendien door dezelfde firma een Polaroid-camera ter waarde van 275,- verloot. Uw oplossing moet voorzien van de vermelding «Tilburg vanuit de lucht», vóór dinsdag 6 maart aanstaande om 20.00 uur binnen zijn bij de redactie van de Tilburgse Koerier. Nog een tip onzerzijds: u maakt het uzelf en ons het gemakke lijkst, wanneer u één van de twee foto’s in de Koerier uitknipt en instuurt met daarop duidelijk de vijf verschillen aangegeven. De winnares van vorige week is mevr. Kafoe, Cuneratorenstraat 22, 5037 BB Tilburg. dit A j dSsji I u 3 dl B - •T*

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 17