S95 Do You Like 'n Bruin Leven? s« Nederlandse bergers genieten wereldfaam Verhoging parkeertarieven 1 /3» Menu van de week Nieuwe boeken In de apotheek Jenaplanschool Geneesmiddelen uit de natuur 395 Meubelstoffen Emancipatie in het onderwijs 1998,- Beurden ©koDDelmans i M F NU 1000,- TERUG* audio-video DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 februari 1984 - pagina 15 ri 1984-pagina 14 mits in goede staat rij het rijk in rekt zondag maandag sap 20 g 9 dinsdag BELASTINGEN woensdag vrijdag zaterdag Smits Partners B. K een LAN V Dit houdt o.m. in: JSCO )U VENTOL X DE LAAT STEENSTRIPS Tilburg '•Se.cci/e Thema van T.O.O.-bijeenkomst Voorbeeld Akai - VS-1 ft frontlader ft draadloze afstandbed. ft VHS-systeem de nieuwste - belastingaangiften ook voor particulieren - T-aangiften - administraties en boekhouding - beiastingadviezen ran de tpoly- Industrieterrein «De Bukkum» Hilvarenbeek - 04255-3441 on: rit, stof INRUIL 1.000,- “efe- over Wilhelminapark 120 |5041 EG Tilburg rielefoon 013-422805 b.g.g. 013-434767 tract te r Het is is al deze mie ven, te--;’ staan. Toet T.O. len 1 mevr. v.< QP boekhandel pillot Heuvelplein, Tilburg Telefoon 013/426252-425218 )U ,LON ÏS iswijn, al in s van 1 dat ISTÜBCHEN u QUISAT )USE 1979 lukt is vrij zware dat het sti- jsverteringsorga- Jw koffie staat klaar Met draadloze afstand bediening ider de overkap- station nog 126 1. Hiervan zullen moeten gaan worden zich geleidelijk tot ver buiten de Euro pese wateren uitstrekte. «De mannen van S alle zeven zeeën bekt trouwd met de ont tende vrieskou op 1 zee en met de tropi ka. Dorpsstraat la, Goirie, Telefoon 013-341308 st. annaplein 16. tel. 430617 Volop parkeergelegenheid U betaalt 998,- KOM VRIJBLIJVEND INFORMEREN! Smit Tak» zijn op :kend; ze zijn ver- itberingen in de bij- de Noordelijke IJs- lische hitte van Afri- 1 gebr rielgeuse» land) kunnen bergingsoper. >rie. iet stoom zij Maar het 2 dag van van< ;r de laatste jaren nogal wat geweest - 'te klaren. En het is zel- - Een school waar gestreefd wordt om elk kind de kans te geven met zijn eigen specifieke mogelijkheden te wer ken. Yoghurtgruwel 1 1. yoghurt, 50 g rozijnen, 8 beschuiten, 1 citroen, 3 eetlepels honing. Zet de yoghurt de avond tevoren met de rozijnen, de gestampte beschuiten en de in schijfjes gesneden citroen koud weg. Verwij- U kunt natuurlijk ook op de nieuwste JVC of PANASONIC enz. inruilen Bij de grootste, met de meeste keuze bent u liet beste uit. Vele ouders staan binnenkort voor de vraag: welke school kiezen we voor ons kind, dat in aug - rijke stap naar de I ten? Belangrijk voor veel ouders is: waar voelt ons kind zich het beste thuis en waar kan het zich het beste ontwikke len naar eigen aanleg en interesse? De JENAPLAN-school kan b.v. zo’n andere keuze zijn. - Er wordt groepsgewijze gewerkt, waarbij eigen aanleg en tempo worden gewaardeerd. - Een leef- en werkgemeenschap, waarbinnen elk afzonderlijk kind vooral een medemens moet zijn. - Voor ouders staan de schooldeu ren wagenwijd open. Het is zelfs on mogelijk dit schooltype te verwezenlij ken zonder de hulp van de ouders. - Er is voor de kinderen tussen de middag een mogelijkheid om over te blijven. Teneinde toe te lichten hoe dit alles wordt uitgewerkt zal op maandag 27 februari om 20.00 uur een informatie avond worden gehouden in de Jeanne d’Arcschool, Le Bourgetstraat 21, Til burg, tel. 67.37.85. Op dinsdag 28 februari is er een open dag vanaf 8.45 u. Iedereen is van harte welkom. .Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg wil de parkeertarie ven in de binnenstad gematigd gaan verhogen en het aantal parkeerplaatsen bij het station gaan uitbreiden om de bezuinigingen 1983-1986 en 1984-1987 te realise ren. Verder zullen de mogelijkheden van fiscalisering en een legesverordening als mogelijkheid voor extra opbrengsten worden bekeken. Fiscalisering betekent dat de parkeerboetes worden geïnd door de gemeente in de vorm van een belasting aanslag. Een andere mogelijkheid is om via een legesverordening kosten voor het uitschrijven van parkeerbonnen bij het rijk in rekening te brengen, zoals is voor gesteld door de gemeente Zaanstad. het reld Ni sleep- en grootste, met hét modernste en ste materieel (340 eenheden) ongeëvenaarde schat aan erva kennis. Berging en zeesleepvaart vonden el kaar in 1927 in een samenwerking die Zonder dit materieel hadden de ber gers van het Rotterdamse bedrijf in 1979/1980 nooit het wrak van de in drie stukken gebroken Franse olietan ker «Betelgeuse» in de baai van Ban try (Ierland) kunnen opruimen - de grootste bergingsoperatie in de mari tieme histor Krachtpatsers Tot tien jaar geleden is er weinig veranderd in de basismethoden van het bergen. Daarna is er meer gebeurd dan in twee eeuwen daarvoor. De schaalvergroting in de scheepvaart heeft om een aanpassing van het ber- gingsmaterieel gevraagd. Een bok met een hijs vermogen van 100 ton v vroeger een gigant; de vloot van Sr Tak kent nu bokken met vermoge van 1000 tot 3000 ton en hijspontc met hydraulische trekmachines die 3000 ton kunnen sjorren! Uitg. De Boekerij Paperback, 153 blz.,f 16,50 75 jaar nieuws «Nieuws» is een uitgave die tot stand kwam ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers, een organisatie waarbij vrij wel alle uitgevers van Nederlandse dagbla den zijn aangesloten. In het boek is een poging gedaan een keuze te maken uit de bonte rij van nieuws feiten en ontwikkelingen waarover de Ne derlandse dagbladpers in de loop van drie- kwart-eeuw haar lezers heeft bericht. Wie weet hoeveel berichten er alleen a de loop van één etmaal op de redacties een krant binnenstromen zal begrijpen d de keuze, behalve onvolledig, ook uiterma persoonlijk moest zijn, voorail ook omdat in een aantal hoofstukken naar is gestree nieuws van minder dan mondiaal belang belichten. In één ding wijkt de inhoud van dit boek overigens af van het karakter van de Neder landse dagbladen gedurende een groot deel van die 75 jaar. Tot na de Tweede Wereld oorlog immers maakten de kranten uit tech nische overwegingen slechts een bescheiden gebruik van de fotografie als nieuwsme- De in dit boek gebruikte foto’s uit die vroegere periode zijn dan ook voor het me rendeel gemaakt voor een andere nieuws- verspreider, het geïllustreerde weekblad. Uitg. Elsevier 176 blz., f29,75 Corrudam Wilde wingerd Frédéric Bruhère, een jonge kunstschilder die nog niet veel succes heeft gehad in zijn artistieke loopbaan, krijgt van de rijke wijn boer Baptist Selzer een interessante op dracht: hij moet Selzers wijngaard voor het I nageslacht vereeuwigen. Vol goede moed zet Frédéric zich aan de mooie Moezel achter de ezel en met verve hanteert hij palet en kwast. Als Baptistes knappe dochter Anne ten tonele verschijnt, verplaatst Frédérics aan dacht zich van de wijnranken naar Annes bekoorlijke gestalte. Dat had Baptist niet voor ogen toen hij de schilder aannam... Wilde Wingers is weer zo’n bestseller van Konsalik. Geen succes, geen cent! Hoewel de bergers dus technisch veel meer kunnen dan vroeger, blijft het bergen financieel nog steeds een groot risico. In de beringswereld geldt «no cure no pay»: als het niet lukt, wordt er niet altijd betaald. Maar als er betaald wordt, is het niet altijd ge noeg, want het bedrag is gebaseerd op de waarde van het schip, en een oud schip met goedkope lading is dus wei nig aantrekkelijk. het gebeurt daarom herhaaldelijk dat de verzekeraars «gelegenheidsber- gers» inschakelen bij karweien waar voor ze de ervaren bergers te duur vin den. Zodoende blijven alleen de «grote klussen» over voor de grote bergers, zoals Smit en Wijsmuller. Daarom zijn v mv, deze °°k met ander werk gaan be- was zighouden, zoals de aan- en afvoer van Smit materialen voor boorplatformen. "‘gens „tons ie tot Woensdag aanstaande, 29 februari vindt in de aula van de H.T.S. aan de Cob- benhagenlaan weer de jaarlijkse onderwijsbijeenkomst plaats van het Tilburgs Onderwijs Overlegorgaan (T.O.O.). Dit jaar is als onderwerp van deze bijeen komst gekozen voor «Emancipatie in het onderwijs». Als inleidsters treden op me vrouw A. Bakker, voorzitter van de Stichting Marie Word Wijzer! en mevrouw A. v.d. Avoird, onderwijskundig medewerkster van het Katholiek Pedagogisch Cen- boven water gel trum. Yoghurt wordt gemaakt door aan een reincultuur van melkzuurbacterie- te voegen, die én licht verte mi ghurt heeft -- r als volle melk, het vetgehalte bedraag d middeld 3%. Magere yoghurt is prak vetvrij. Dit verfrissende zure melkprodu heerlijk als nagerecht na de vaak vrij z wor- winterse stamppotten, ook al omdat he nissie mulerend werkt op dé spijsverteringsi Voor liefhebbers van een bruin leven heeft van Beurden onlangs het bruiningscentrum dras tisch verbouwd en uitge breid. Daar ziet u het allernieuwste op het gebied van zonne banken en -hemels. Met de meest uiteenlopen de mogelijkheden en boven dien in allerlei prijsklassen^ - Besterdring 87-91. Tilburg, 013-431489 Winkelcentrum DE HOVEL Goirie )E BLANCS itetjn, ^9$ Geen klus te gek «Van bergen alleen kun je niet eten» zeggen ze bij Smit Tak. Dat is trou wens niet nieuw. Ook de vissers van Goeree wisten dat je er wat bij moest doen, maar een «goede klus» kan een heel jaar goedmaken. Dat geldt nog steeds. De bergers van nu verschillen niet van die van toen: opgewassen te gen de zwaarste situaties, een enorme praktijkkennis en een onbegrensd im- provisatietalent. In de rimboe kan het bijvoorbeeld voorkomen dat slechts met behulp van een tractor een complete baggermolen ïhaald moet worden! Monsters gratis Het zijn een oorbelletje, eindeloze piano lessen, een paar Engelse sigaretten en waar deloze reclamefolders, waardoor een man van ontrouw wordt verdacht, een blond meisje wordt gewurgd, een weduwe zwanger raakt en een oude vrouw de afbraak van haar huis bezegelt. Het zijn alledaagse situaties die ons on verhoeds overvallen en ons achterlaten in een leegte die we juist probeerden te ont vluchten: de eenzaamheid. Ook in zijn nieuwe verhalenbundel Mon sters gratis verbeeldt Jan Cartens het onbe grip en het misverstand tussen mensen die elkaar na staan, maar die eikaars lot en le ven maar moeilijk kunnen delen. Uitg. Manteau Paperback, 144 blz., f 19,90 \fanaf 1395,- uw kwaliteitszonnehemel Door uitsluitend eigen import is van Beurden in staat u voor pakweg f 1395,- al kwaliteit te levéren. Kom gerust eens kijken en eventueel uitproberen. Naast zonnebanken en -hemels vindt u er ook de allerfraaiste snelbruiners en gezichtsbruiners, Grossfilex tuinmeubelen, sauna’s, hot- whirl-pools enzovoorts. Kustvaarder weer boven water! In een zware novemberstorm ging de coaster «Naros», 3 kilometer voor de kust van Scheveningen, ten onder. De mannen van Smit, gewapend met de Taklift 4» wisten de ongeveer 4.000 ton metende «Naros» in veilige haven te maneuvreren. kippesoep gevulde aubergines met ge hakt, tomatensaus met kaas en rijst yoghurtgruwel kaasomelet, andijvie, aardap- coupe chocoladevla met si naasappelpartjes slavink, gegratineerde bloem kool, aardappelpuree wentelteefjes gebakken vissticks, sla, aard appelen stoofpeertjes met vanillevla donderdag stoofpot witte kool, kaas, to maten, aardappelen yoghurt met gebakken a gebakken rolpens met o ken appel, rode kool, aardap pelen kwark met rozijnen en noten uitsmijter kaas yoghurtpudding men al heel lang dat het ex- irig aftreksel, net zoals u van nen koffie maakt en van thee- thee) van door schimmel aan getaste rogge een uitstekend middel is om uterusbloedingen te behandelen. In dit extract van secale comutum (zie afbeelding) zitten minstens 20 verschil lende stoffen die een duidelijke wer king hebben op het menselijk lichaam. Zo heeft de farmaceutische industrie uit dit extract verschillende waardevol le geneesmiddelen ontwikkeld. Niet al- worden bezuinigd. Daarvan moet nog een bedrag van ruim 250.000,- wor den gevonden. Bekeken wordt of dit kan door middel van de eerder noemde fiscalisering of legesveror ning. De tariefsverhogingen zullen v den voorgelegd aan de commis ruimtelijke ordening/openbare wer- ken/stadsvemieuwing (16 maart). Na verkregen instemmend advies zal aan de raad worden voorgesteld een kre diet van 62.000,- beschikbaar te stel len t.b.v. aanschaf van een parkeerau tomaat en aanpassing van bestaande automaat en meters. Na een openingswoord door ).O.-voorzitter prof, van Dijck zul- achtereenvolgens mevr. Bakker en .d. Avoird een voordracht hou den over emancipatie in het onderwijs. Hierna bestaat ruimschoots de gel genheid om met beide spreeksters ov hun visie op het onderwerp van ge dachten te wisselen. jgustus a.s. de belang- basisschooi gaat zet- Basisonderwijs Ans Bakker, lid van de Nederlandse Vrouwenraad en voorzitter van de Stichting Marie Word Wijzer! zal een voordracht houden over roldoorbre king in het basisonderwijs. In 1982 heeft genoemde stichting een aantal lesbrieven ontwikkeld voor de hoogste klassen van het basisonderwijs. On- langs heeft de Stichting Marie Word Het is een school voor normaal ba- wijzer! in samenwerking met de Stich- sis-onderwijs, waar gewerkt wordt vol- Leerplanontwikkeling een nieuw gens de pnncipes van de pedagoog Pe- ad£es me*t' betrekking tot schoolwerk- ter Peterson. en emancipatie afgerond. Terug van het front 1943. Heinz Wüllner, een jonge oorlogs correspondent, krijgt enkele weken verlof van zijn slopende werk aan het Oostfront. Hij is door zijn oorlogservaringen zeer gedesillusioneerd en de uitputting nabij. Zijn leven lijkt geen inhoud meer te hebben; niet alleen door de verschrikkingen waar mee hij aan het front dagelijks is geconfron teerd, maar ook omdat de oorlog een ferme streep door zijn carrière als kunstcriticus heeft gehaald. In het door bombardementen verwoeste Berlijn kan hij de tonelen die hij daar aan treft nauwelijks verwerken. Hij is ten einde raad, maar zijn leven krijgt weer inhoud als hij bij toeval in gesprek raakt met een jonge psychologiestudente. Met Terug van het front schreef Heinz G. Konsalik een verbluffend knappe roman, dramatisch in de beschrijving van wanhoop en liefde, van hoop en geloof. Een absoluut hoogtepunt in zijn veelzijdige werk. Uitg. De Boekerij Geb. 224 blz., f24,90 Het bergen van gezonken schepen is niets nieuws. Achthonderd jaar voor Chris tus hadden de Grieken al eem methode bedacht, om hun gezonken schepen weer boven water te krijgen. Ze gebruikten daarvoor geiten en varkensblazen die ze met de mond opbliezen. Feilloos was die «techniek» niet, maar het principe vs uitvinding wordt op andere manieren nog steeds toegepast, bijvoorbeeld met streen balletjes, die enorm uitzetten als ze met stoom zijn bewerkt. Bergen is zo oud als de geschiedenis zelf. Maar het zijn de Nederlanders die er wereldfaam mee hebben verworven. Tot de dag van vandaag. Bij elke zware scheepsramp - er zijn er de laatste jar worden Nederlandse bergers gealarmeerd om het karwei den gebeurd dat ze daarin faalden! Het is allemaal begonnen op de Zuidhollandse eiland Goeree. De vissers had den er een redelijk bestaan door het strandjutten, want er verging nogal eens een schip op de verraderlijke zandbanken. Samenwerking Het was de visser Arend van der Tak die de strandjutters in het begin van de negentiende eeuw bij elkaar bracht om afspraken te maken over de verdeling van de buit. Als de reder flink betaalde, waren de vissers bereid zijn gestrande schip te bergen! De zoon van Arend, Willem Arend van der Tak, maakte van de samen werking in 1850 een bedrijf dat gerust eerste bergingsbedrijf van de we- I mag genoemd worden. Ju is Smit Tak Internationaal Zee- Bergingsbedrijf tevens het het modernste en zwaar- en een /aring en Het gaat om de volgende te bezuini gen bedragen: 100.000,- in 1983, 300.000,- in 1984 en 600.000,- in 1985, 1986 en 1987. In 1983 is 123.000,- «structureel» bezuinigd door personeelsformatievermindering bij de parkeerpolitie en door het uitgeven van een tweede parkeervergunning voor belanghebbenden Extra maatregelen Om de bezuinigingen in 1984 en vol gende jaren te halen, zullen extra maatregelen moeten worden getroffen. Het is de bedoeling dat de tarieven voor de parkeerplaatsen Pieter Vreede- plein, Emmastraat, Sophiastraat en Stadhuisplein worden verhoogd tot 1,50 per uur. Het huidige tarief is 1,- per uur. Hierdoor wordt een lagere be zettingsgraad van 10% verwacht en een meeropbrengst van 115.000,- per jaar. Het parkeertarief op het Ko ningsplein zou in plaats van 0,25 per uur 0,50 moeten worden en op zater dagen en koopavonden 1,-. Ook hier wordt een vermindering van het be zoek met 10% verwacht en een meer opbrengst van 35.000,-. Yoghurtpudding 3 blaadjes gelatine, 1 klein blikje vruch ten, 1. yoghurt, 40 g basterdsuiker, van een 14 citroen, boter, 14 1. slagroom, suiker. Week de gelatine in ruim koud water. Laat de vruchten uitlekken en vermeng ze met de yoghurt en de basterdsuiker. Ver warm het vruchtesap met een citroensap tot het begint te dampen. Los er van het vuur af de goed uitgeknepen gelatine in op. Roer het gelatinemengsel in een dun straaltje door het yoghurtmengsel, zet het geheel op appel een koele plaats en roer af en toe. Doe - zo- dra de pudding begint te geleren - het mengsel in een beboterde vorm en laat de pudding verder stevig worden. Keer de pud ding en gameer hem met de met suiker stijf geklopte room. Bij station Momenteel zijn one ping bij het centraal t gratis parkeerplaatsen, er 60 betaald door middel van een kaartautomaat met een tarief van 0,25 per uur voor werkdagen en 0,50 voor de zaterda gen en koopavonden. Dit zou 28.000,- per jaar moeten opbrengen. Ook de tarieven voor parkeerplaat sen voor belanghebbenden zullen wor den verhoogd. Voor bewoners met 1,65 (huidig tarief 15,- per maand) en voor bedrijfshouders (plus tweede ver gunning) met 2,75 (huidig tarief 25,- per maand). Parkeergarage Genoemde opbrengsten kunnen in 1984 nog slechts vcor de helft worden behaald. Er blijft dan een tekort van 88.100,- staan. Het college wil bekijken of dit tekort kan worden weggewerkt door tariefsverhoging in de parkeerga rage Koningsplein. Vanaf 1985 moet structureel 600.000,- op parkeervoorzieningen lere plant ei achtige kruiden. Van s - Jit het gezond voedsel is, van ge- ichtige kruiden weten we maar celijk weinig af en gebruik op w :haal zou onverantwoord zijn. Het bestuderen van geneeskrachtige leen een 11110061 om uterusbloedingen kruiden gebeurt al zo lang als er men- te stoppen, maar ook een middel tegen sen zijn. We weten dan ook heel veel migraine en een middel dat bij de ziek- over wanneer en hoe men een bepaal- le van Fa[^j!lson werkzaam is. Ook het de soort zou kunnen toepassen. We bekende LSD is via een vrij eenvoudig weten echter meestal niet welke stof in chemische weg uit stoffen in dit ex- het plantenmateriaal voor de werking tra£t te. on verantwoordelijk is. Het is immers dui- Het 1S duidehjk dat het onverstandig delijk dat wanneer men die stof zou 1S al deze .middelen in het extract te ge- kennen het overbodig zou zijn al die ven’ terwijl je met 1 middel kunt vol- andere stoffen die in de plant zitten ok staan- Toch gebeurt dat nog steeds, te gebruiken. Geneeskrachtig kruiden spelen in de Zo weet men al heel lang dat het ex- geneeskunst een belangrijke rol. Ook tract (waterig aftreksel, net zoals u van m de toekomst zullen uit planten on- koffiebonen koffie maakt en van thee- getwijfeld nog vele waardevolle ge- bladeren thee) van door schimmel aan- neesmiddelen worden ontwikkeld. Het zonder veel kennis van zaken en zon der enige kontrole aanbevelen van ge neeskrachtige kruiden en het verkopen daarvan in een kwalijke zaak en kan gevaarlijk zijn. Ook in de geneeskunst is het verantwoord omgaan met de middelen die de natuur ons biedt een lang niet altijd eenvoudige zaak. G. Dubbeld, apotheker i-j.-1.. a me|j, der voor het opendoen de citroen en maak iltuur vm melkzuurbacteriën toe de 8ruwel met de honinê af- die de melk tot een dik, lichtzuur verteerbaar produkt maakt. Yo- ft bijna dezelfde voedingswaarde Yoghurt met gebakken appel melk, het vetgehalte bedraagt ge- 2 grote zachtzure appelen, 20 g boter, 20 5%. Magere yoghurt is praktisch g suiker> 1. yoghurt, kaneel. t „„iv-Was de appelen ha]veer en verwijder de klokhuizen. Bak de appelhelften aan weerszijden in de boter mooi bruin. Voeg wat water toe en stoof ze verder gaar. Rang schik de appelhelften in een glazen schaal. Schenk de met suiker losgeroerde yoghurt erover en gameer met wat kaneel. Voorgezet onderwijs Voor het voortgezet onderwijs is Annette van der Avoird, geboren en getogen Tilburgse, bereid gevonden een inleiding te houden. Zij is als on derwijskundig medewerkster verbon den aan het Katholiek Pedagogisch Centrum in den Bosch en houdt zich vooral bezig met de begeleiding van emancipatie-projecten. Mevrouw v.d. Avoird is ook lid van de APVO-I (Ad viesgroep Projecten Eerste Fase Voort gezet Ondewijs). De T.O.O.-bijeenkomst, waarop iedere belangstellende welkom is, be gint om 20.00 uur. deh irzitt 1 Wij2 iver 1 Waarschijnlijk weet u van Popey dat er in spinazie veel ijzer en vitaminen zitten. Maar weet u ook dat daarnaast in spinazie honderden andere stoffen zitten? Waarschijnlijk heeft u daar nooit over nagedacht. Wanneer je een spinazieblaadje goed bekijkt is het dui delijk dat er veel verschillende stoffen in moeten zitten: je ziet verschillende strukturen en de kleuren van de ner ven en het steeltje zijn niet overal pre cies gelijk. Onder de microscoop zie je nog veel meer moois en met moderne chemische methoden kun je naast ijzer en vitaminen ook eiwitten en minera len aantonen. Wat voor spinazie geldt, geldt voor iedere plant en dus ook voor genees krachtige kruiden. Van spinazie weet men dat het gezond voedsel is, van neeskrachtige kruiden weten we mt betrekkelijk weinig af en gebrui’ grote schaal zou onverantwoord zijr J“sn van geneeskrav. >eurt al zo lang als “T e weten dan ook hwi wanneer en hoe men een bej >v soort zou kunnen toepassen, veten echter meestal niet welke stof in iet plantenmateriaal voor de werk verantwoordelijk is. Het is immers delijk dat wanneer men die stof het overbodig zou zijn a stoffen die in de plant zitte

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 15