Vind de vijf verschillen 9 Bingo r van volwassenen Een woongroep is geen gezin Maasbreese Tilburg vanuit de lucht B.V. ?rse ten Camping breidt uit X I.B.- inuari 1984 pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 26 januari 1984 pagina 3 biedingen alages 4 door jkhec Toto: van •rtificaat van ïbouw ipijten kortin- cer» Ie liefhebt volksdans prat teg' in Wijk verhaal. Piet is dus een gefingeerde naam. Zonnestudio ZONDAG zonnestudio Al 3 jaar lang voor slechts 2,75 Adv. «Wij nen. I Zie onze collectie lying uit e burg distan ?n exclusieve tin waaron- et zeer exclu- dichting, 900.> AMATEUR BIERBROUWER VERENIGING De meest gekochte HAMBURGER in 't hartje van de stad niet moet N.S. PLEIN Tel. 425165 de hoogte te stellen van lannen van lokale en lan- van zijn maken wat een igenlijk precies is», Hierony avond r om 20.00 kantj laan I Alleen we noemen ’m Karibik 12000, comfortabele total-body-bronzer Leo v. lersel Besterdplein 3 Tilburg Tel 426584 luari 0-41253 0-114845 >ort .■pen; t van Het beste en veiligste «zonnekanon» staat natuurlijk bij Zoals waa foto is ge' MJ de huur uw is niet de maand. «WIJ GAAN DOOR» r stellen dat de normen iteren», ver- MOLEHWUK TANDTECHNIEK onder het wonen in groepsverband moet worden verstaan», verzucht Piet. onderblouses wol en katoen zonder, met korte en lange mouw Geopend di., wo., do. tot 02.00 uur Vrijdag en zaterdag tot 03.00 uur HIERONYMUS A.s. maandag 30 januari organiseert rymus de bekende superbingo- met prachtige prijzen. Aanvang uur. Plaats van handeling: de tine Hieronymus in de Jan Truijen- i in Tilburg. orige plek vai ie rij 250,- meer van uw eens Smit: Al richt. W« dit was dan onze leven en welzijn Koerier. uur zal in een infor- worden onder oor». rganiseerd door 'T':,burg. is tweeledig: ;n aan de i Haag en en aan de in Tilburg J luari 1984 is ligheidsbingo in Het Kievitslaer, Reine- Tilburg. De bingo iseerd door de Minder «’t Trefpunt». Zo- kopje koffie gratis, fijne prijzen te win- 'n heel per- ilburg.eige- Brabant en nastgesteld Een andere en bepaald drag te den- m echte uit- ile prestatie i en dus uit- eigen zaak. KZ’Ü rk. En als de reelste keer euken geeft i valt steeds lartje kan ik iging Tilburg »dag 26 jan. van i ruilbeurs in de mis, Kwaadeind- Hier kan men te rn van zijn verzame len, prentbrief- 'immer te vemoeme Een bezoek zal zek blijken. Sriodie, 7Znë/er om een leden, vrier Het is dat er eer o.a. een stofzi aan te v weer het H»rt»Br»b«ntlMn73inib«ttOt3-6a235a) gediplomeerd tandprotheticus BARAKCONCOURS Het actiecomitee C.V. De Paoten Gaopers organiseert eind januari een barakconcours en wsl op zaterdag 28 jan. om 14.00'uur, zondag 29 jan. om 14.00 uur en maandag 30 jan. om 20.00 uur. Het concours vindt plaats in de Residentie café Den Eik, Bredase- weg 177, Tilburg. Er zijn leuke prijzen te winnen. Onze luchtfotograaf, Karel Tomeï van Fotex Flying Came ra, had in de laatste aflevering van zijn eerste reeks «zoek- plaatjes» kennelijk de nodige voetangels en klemmen aange bracht. Want hoe gemakkelijk u de situatie op beide foto’s van vorige week ook mocht lijken - bij de honderden inzen ders waren er maar heel weinig, die alle vijf de verschillen juist hadden opgespoord. Juist, dat wil zeggen, zoals Karei Tomeï ze met opzet had aangebracht. Deze foto is maandagmorgen gemaakt op de hoek Ringbaan Zuid-Kruisvaarderstraat. De omcirkelde figuur op de foto kan op ons bureau de volgende prijzen komen halen: 10,- van de Tilburgse Koerier; 7,50 van Plantenkas Groenewoud; Kruikenzeiker Streek-VVV Hart van Brabant, Spoorlaan 416A; twee kaartjes van poppentheater Sapperlipopet, Dionysiusstraat HA; waardebon voor ijstaart 12 personen Ad Ber tens, Ringbaan-Oost; een waardebon van Broodje Jantje, NS-plein; een waardebon voor haarverzorging 10,-, dameskapsalon Ter Rele. Bemardusplein 22; een waardebon voor het slijpen van een handzaag, gereedschap- en profielslijperij GPS. Ringbaan-Oost 114A; waardebon 10,- Restaria Luculus, Wandelboslaan; waardebon voor een jaarabonnement Openbare Bibliotheek. Koningsplein. De winnaar van 19 ja nuari was Mare Behler, Korte Hoefstraat 3a, Tilburg. Foto: van Aarle RUILBEURS De verzamelaars Verenij organiseert op donderda* 19.00 - 21.30 uur een zaal van het parochiehi straat 127, Tilburg, recht voor het ruiler ling postzegels, muntt kaarten enz. Op 30 januari om 20.00 het wijkcentrum Het Zand matieavond gehouden wor, het motto «Wij gaan door» Deze avond is georganiseerd d de gezamelijke vredesgroepen Tilbt Het doel van deze avond is ti”—1" ten eerste; een vervolg gever akties op 29 oktober in Den ten tweede; bekendheid gever doelen en middelen van de in aktieve vredesgroepen. De 8 groepen die optreden zijn: het IKV, Stop de N-bom; Stop de kemwa- Gezondheidswerkers ing; de werkgroep zinvorming Militaire industrie Pax Christi en verder een wisselzetel. Ter afsluiting van de avor film «Den Haag vandaag drecht morgen» worden vertt Twee volgend den gehouden bouw Jongeren! 7; 8 februari: Schans 123, S(a«n26z« Openingstijden: ma. t/m vrij. 10 -22u. za. 10 -16 u. Op de voorpagina treft u een verhaal aan over woongroepen in Tilburg naar aanleiding van een onderzoek. Wij gingen ook praten met een woongroep om ons op i de stand van zaken betreffende aktuele maatregelen en pis delijke overheid. Het gesprek had drie onderwerpen, te weten: huursubsidie voor woongroep korten op uitkeringen van leden van woongroepen en als laatste de nieuwe wet tweeverdieners die op het eind van het vorig jaar nog juist door de eerste kamer werd goedgekeurd. Deze drie onderwerpen bleken zo «heet» te zijn dat de leden van de woongroep een hunner tot woordvoerder benoemden. Die woordvoerder wenste anoniem te blijven. Aan deze wens geven wij gehoon het gaat immers niet om namen maar om het SAUWELAVOND IN «DE COPPELE» In het multi-functioneel gebouw «De Coppele» in Oisterwijk wordt op 27 januari voor het eerst een sauwel- avond georganiseerd. Aan deze avond zullen o.a. medewerken: D’n Ouwe Mathijsen; Tinus de Gemintewerker; D’n Flip; Bosje en Henk d’n Dopper. Muzikale leiding en begeleiding is in de goede handen van de bloaskapel «Bloast Um Op». De kaarten zijn, zo lang de voorraad strekt, verkrijgbaar bij: F. Rossi, Kastanjestraat 6 en bij Swaans, Icarusplein 17, beide Oisterwijk. Eventueel kaartverkoop op 27 januari 1984 vanaf 19 uur aan de zaal «De Coppele», Willem de Zwij- gerlaan 61, Oisterwijk. md zal de vandaag - Woens- vorden vertoond. ;nde avonden zullen wor- op/in: 2 februari: ge- ibew., Korte Tuinstraat gebouw De Schans, De telkens om 20.00 u. COC-VROUWEN De vrouwengroep van het COC-Til- burg draait op vrijdag 27 januari a.s. de nieuwe film «Bom in Flames» (uit vuur geboren). Een sciene fiction-film, die speelt tien jaar nadat er in de Ver enigde Staten een vreedzame sociaal democratische revolutie zou hebben plaatsgevonden. De film laat direkt zien hoe vrouwen op straat nog steeds lastig gevallen worden. Twee vrouwen radiozenders doen directe verslagge ving van acties. Een groep voorname lijk lesbische vrouwen wil een vrou wenleger vormen. De film begint om 21.00 uur in het COC-Pand, Koestraat 73, Tilburg. Tel. 35.90.50. VOLKSDANSINSTUIF Op zaterdag 28 januari aanstaande, houdt het sociaal cultureel centrum «Terra Nova» een volksdansinstuif, waar alle liefhebbers en liefhebsters van het volksdansen royaal aan bod kunnen komen. De instuif begint om 20.00 uur en staat onder leiding van Alma Verhagen. Het adres: Nieuw- landstraat 46. Piet woont in een huis, samen met zeven andere volwassenen. Piet heeft een part-time baan evenals de meeste andere huisbewoners. De woonruimte van Piet is tevens slaapruimte en werk- limte. Het totale vloeroppervlak be- lagt krap 16 m2 en het is te zien dat gewoekerd is met de ruimte. Het s op ongeveer twee meter hoogte iwd, vlak onder het plafond. Piet groot pand dat eigenlijk w is voor groepsbewoning, maar een erfenis is uit het recente ver leden van Tilburgs textielglorietijd. «Wij moeten concessies doen aan wensen van wooncomfort: de staat van misschien wel enkele finar het huis laat te wensen over, de woon-, werk- en slaapruimte is, zoals je ziet, groot en de huur die dit pand op ït brengen is niet gering; zo’n ƒ1.500,- in de maand. Gezien het BETONVERENIGING iaast het Maria OVER BETONROT Het bouwmateriaal beton is de laat ste tijd enorm in de belangstelling ko men te Staan. Niet alleen door nieuwe ontwikkelingen en mogelijkheden die dit materiaal bied, maar ook met name door de schade die is geconstateerd aan betonconstructies van woonge bouwen uit de jaren ’60, begin ’70. Mede naar aanleiding van de vele verzoeken om informatie over de oor zaken en het herstel van betonschade, heeft de Beton vereniging besloten een aantal voorlichtingsbijeenkomsten over dit onderwerp te organiseren. In Tilburg zal een bijeenkomst plaatsvinden op donderdag 9 februari 1984, 14.00 uur, in de Nieuwe Konink lijke Harmonie, Stationsstraat 26. Nadere inlichtingen en aanmelding vóór 2 februari bij het secretariaat van de Betonvereniging, Postbus 61, 2700 AB Zoetermeer. Tel. 079-219313. komfort kun je zonder meer wij duur wonen, zeker als je voor woonruimte gaat hante telt Piet. «Iemand die zegt dat wij relatief goedkoop wonen komt hoogstwaar schijnlijk aan deze mening op grond van gebrek aan kennis van zaken. Het is beslist niet zo dat wij alles samen doen, dat wij een groot gezin vormen, absoluut niet. Wij stellen allemaal prijs op onze eigen privacy, onze eigen zelf standigheid en onze eigen individuali teit. Het feit dat we met een aantal mensen samen in een huis wonen heeft anciële voor delen, maar daar staat direkt tegen over dat wij voor hoge woonlasten staan die zeker niet in verhouding staan tot het wooncomfort. Daarnaast worden er aan de huishoudelijke appa raten, voor zover aanwezig, hoge eisen gesteld. Wij kunnen geen goedkoop wasmachine kopen vanwege het inten sieve gebruik om maar een voorbeeld te noemen», aldus Piet. Piet wil ook meteen eventuele mis verstanden uit de wereld helpen dat woongroepen op ideële basis gesticht worden. «Vaak», zo meent hij, «ont staan woongroepen uit nood. Natuur lijk zorgen we er wel voor dat er niet iemand in huis komt wonen die een to taal afwijkende mening heeft van de anderen die in het huis wonen. Dat is vragen om problemen waar niemand iets aan heeft. Daarmee zeg ik niet dat er geen woongroepen op ideële basis gesticht worden of zijn, maar dat is een minderheid», aldus Piet. BEJAARDENDAGEN Op woensdag 15 en woensdag 22 fe bruari zal de Sociaal Maatschappelijke Activiteiten Commissie (SNLAC) van de studenten vereniging St.-Olof hun jaarlijkse bejaardendagen weer organi seren. Het middagprogramma zal be staan uit een bingo-wedstrijd en een quiz. Na een verzorgde broodmaaltijd zal de avond gevuld worden door een amusementsgroep op muziek- en/of toneelgebied. Geïnteresseerden kun nen zich telefonisch opgeven bij de studentenvereniging St.-Olof; nummer 013/672436. Wegens capaciteitsmoge- lijkheden dient U rekening te houden met een beperkte inschrijving. Huursubsidie «In principe vind ik huursubsidie voor woongroepen geen probleem met deze kanttekening dat die dan wel ge baseerd moet zijn op het zelfstandig en individuele karakter van de bewoner. Geen rekening houden dus met inko mens van de andere mensen die in het- zelfde huis wonen. Een woongroep is niet per definitie een kollektief zoals 1 velen vaak denken», aldus Piet. Darmee raakt hij de voorstellen die minister Brokx onlangs gedaan heeft recht in het hart, want die minister wil, als iemand die in een woongroep i woont een aanvraag voor huursubsidie doet, meteen alle leden van die woon- t groep opgave doen van hun aandeel in i de huur. 1 De minister wil wel de grens van - ƒ735 - huur per maand laten vallen t maar hij stelt tevens als eis dat het ge- s bouw waarin een groep woont door de gemeente erkend is als een pand waar een groep woont. Dat pand moet zelfs met steun van de overheid gebouwd zijn of verbouwd. Het gevolg is dat bij voorbeeld kraakpanden niet in die re geling vallen. «Het is niet louter een kwestie van wat cijfertjes optellen, men moet eerst maar eens duidelijk woongroep-nou eige: zo besluit Piet. Afgelopen jaar heeft op camping «De Ruige Hoek» een ingrijpende ver andering plaatsgevonden. Deze heeft geleid tot een aanzienlijke uitbreiding van zowel seizoen- als jaarplaatsen. En uiteraard zijn ook de nieuwe jaarplaat sen voorzien van alle comfort, zoals: elektra, water, gas, riolering, centraal- antenne, en indien gewenst zelfs tele foon. De moeite waard om te vermel den is, dat de elektrische aansluiting 16 amp is, voldoende om diverse elek trische apparatuur en verlichting tege- 1 lijkertijd te laten werken. Ook de A.N.W.B. heeft het voorzie ningenpakket van dit terrein opge merkt en dit in de gids ’84, beloond met vier sterren en vier vlaggen. Dat een dergelijke aanpak het recreëren niet duurder hoeft te maken, wordt in Maasbree bewezen. Wellicht een idee om Uw caravan voor een seizoen te plaatsen. Lekker dicht bij huis en elk weekeinde d’r tus senuit. Zoekt U nog een fijne stek voor Uw sta-caravan of overweegt U de aanschaf van een houten chalet. U kunt er altijd terecht voor het verkrij- gen van meer informatie. Door een hechte samenwerking met het chalet- merk «Edelweisz» kan men elke wens vervullen. Rest ons nog U het tele foonnummer te vernoemen n.l. 04765- 2360. Een bezoek zal zeker de moeite waard Ook verkoop van zonnehemels/zonnebui- zen met bruiningsgarantie. Bezoek onze speciale zonneshowroom .ook aan de Katterug. RKSV-OISTERWIJK LOTERIJ In het kader van het 70-jarig be staan van de RKSV-Oisterwijk op 3 september 1984 organiseert het «Co mité Oisterwijk 70 jaar» een Super Lo terij t.b.v. uitbreiding kleedaccommo- datie. De hoofdprijzen bestaan uit: 1ste prijs Volvo 340 Winner 1,4 in de kleur van uw keuze en geheel vrij op naam!; 2de prijs koelkast; 3de prijs dames- of herenrijwiel; 4de prijs: Oisterwijkse dekenkist. De trekking van de hoofdprijzen vindt plaats op 1 september 1984. Verder wordt op elke laatste dag van de maand 2 maandprij- zen getrokken voor waardebonnen te besteden bij Oisterwijkse zaken, ken baar aan het Groene Raamaffiche met als tekst «Verzilveradres Waardebon nen Loterij RKSV-Oisterwijk». Alle verkochte loten dingen hier maande lijks naar mee, terwijl alle loten mee dingen naar de hoofdprijzen. De ko mende 3 weken zullen in de omliggen de plaatsen huis aan huis loten ver kocht worden en zal door het Comité ?en prototype van de hoofdprijs wor den meegevoerd. Deze verkoopdagen zijn: zaterdag 28 januari gemeente Moergestel; zaterdag 4 februari ge meente Udenhout en Biezenmortel; zaterdag 11 februari gemeente Berkel Enschot. Velen, liever gezegd, de meesten onder u hadden een ver schil bemerkt en aangegeven dat niet als zodanig op ons lijstje vermeld stond - en dus helaas ook niet goed kan wor den gerekend - we bedoelen het respectievelijk wel en niet geblindeerde raam, het vierde van rechts in het gebouwtje midden links op de foto. Dit bijgebouw maakt deel uit van het complex dat op beide foto’s centraal staat, de scholenge meenschap Leyendael, vroeger eenvoudig «3de R.K. L.T.S.» geheten, die is gelegen tussen de Jan Truyenlaan en Ringbaan Zuid. DIABETES VERENIGING Het Maria-ziekenhuis organiseert in samenwerking' met de Diabetes Ver eniging Nederland afdeling Tilburg in formatieavonden die U de mogelijk heid bieden wegwijs te raken in de problematiek van het diabeet-zijn. De eerstvolgende avond zal worden ge houden op 31 januari 1984. U en uw geïnteresseerde huisgenoten zijn van harte welkom. U wordt om 20.00 uur verwacht in de toneelzaal van het Ma- ria-Ziekenhuis. melijk dat het gezin de hoeksteen is en blijft. Met andere samenlevingsvor men wordt nauwelijks rekening gehou den en men onderneemt krampachtig pogingen die andere vormen vanuit het gezinsidee te benaderen. De wet tweeverdieners is daar een passend voorbeeld van!besluit Piet. Korten op uitkeringen Bij sociale diensten speelt het idee dat er gekort kan worden op uitkerin gen van mensen die in groepsverband wonen en recht hebben op een uitke ring. Het argument van de sociale diensten is daarbij dat wonen in groepsverband goedkoper is dan zelf standig wonen. Die korting zou dan neerkomen op ƒ150,- per maand. Piet is hier heel resoluut over. «Het zou een maatregel zijn die kant noch wal raakt. Blijkbaar wordt uitgegaan vaneen vrije keuze betreffende het wo nen. Die keuze is niet vrij. Daarnaast mag je mensen die samen in een huis wonen niet op zo’n manier afhankelijk maken van elkaar. En helemaal ondui delijk is natuurlijk welke normen de sociale dienst in zo’n geval hanteert. De praktijk is immers dat groepsbewo ning vaak in panden gebeurt die daar eigenlijk nauwelijks voor geschikt zijn en dat mensen die in groepsverband wonen niet veel verdienen». «De grootste onduidelijkheid is eigenlijk dat niemand precies weet wat TRB-RES De Tilburgse Reddingsbrigade, Zwem-, Waterpolo- en Onderwater- sportvereniging nodigt iedereen uit tot het bijwonen van een informatie avond waarbij al haar afdelingen: ele mentair zwemmen: (voor de diploma’s A en B); recreatief zwemmen: (voor de zwemvaardigheden I, II en III; Aqua- fit). Wedstrijd zwemmen, waterpolo, kunstzwemmen. Zwemmend redden: jeugdbrevetten I t/m VI; Diploma’s A en B; Jeugdinstructeursopleiding; In- structeursopleiding. Snorkelen: diplo ma’s A, B en C; Snprkelbrevet. Sport- duiken: Sters-opleidingen, zich aan het publiek zullen presenteren. O.a. zullen de onderstaande OWS-films vertoond worden: «The Roses Octopussys» van Kees Adams, «Natpak opleiding tot Sportduikeren «De Tocht naar de gezonken Windjammer-op Bonaire» van Bert van lersel. Iedereen, oud en jong, is welkom op vrijdag 27 janua 1984 in het Wijkgebouw «De Schans (Heikant); aanvang 20.00 uur. Inl.: si cretariaat Onderwatersport T.R. R.E.S.: 013/551021. BRABANTS CONSERVATORIUM Op donderdag 26 januari 1984, met aan vang 20.1 Tuur, wordt er in de kerk Koningshoeven (bij ’t Lourdesplein in Tilburg) een concert tegeven door het orkest van het conservatorium, o.l.v. György Schiffer en Jac van Steen. Gespeeld worden werken van Grieg (Holberg-suite) en Strawinsky (Pulci- nella integraal). Solisten: Jos Bekker, Marius van Altena en Hans Smout. (Parkeergelegenheid aanwezig). INTERNATIONALE MUNTENBEURS De Verzamelaars Vereniging Tilburg organiseert op zaterdag 28 jan. weer een internationale muntenbeurs. Deze beurs wordt gehouden in de zaal van het Restaurant van het Recreatiepark Beekse Bergen. Zaal open van 9.00- 17.00 uur. Vele handelaren uit binnen- en buitenland zijn hier aanwezig met een grote sortering munten. Komt dus deze beurs bezoeken om uw collectie verder uit te breiden. Inl. tel. 013/ ruimte 432392. draa~’1 RUILBEURS "gew< bed is c Ruilbeursclub: ’t Westend, organi- gebouv. seert op zondag 29 januari 1984 haaf WOont in een vierde grote ruilbeursdag op gebied niet gebouwd van prentbriefkaarten (topografische maar een erfe] en niet topografische), Anton Pieck, devotie-prentjes allerlei en devotinalia. De ruilbeurs vindt weer plaats in het Ontmoetingscentrum «De Coppele» gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan - hoek Beukendreef, vlak voorbij de Markuskerk en is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. AMNESTY INTERNATIONAL Maandagvond 30 januari a.s. wordt er een schrijfavond gehouden, georani- seerd door de werkgroep Tilburg van Amnesty International. Deze maand wordt er geschreven naar de autoritei ten van de USSR, Libië en Thailand. U kunt deze avond op twee plaatsen terecht: in het wijkcentrum Goirke- Fjasselt, Goirkestraat 82 en in het buurtcentrum Soekmekaar aan de Generaal Kockstraat 2a. Op beide plaatsen wordt er om 20 uur begon nen. U kunt ook voorbeeldbrieven af halen. Heeft U 's avonds geen tijd, dan bestaat er ook de mogelijkheid om thuis te schrijven. Bel om informatie hierover naar tel. 013/631241. THEMA-AVOND: FILIPPIJNEN Op vrijdag 27 januari a.s., vindt om 20.15 uur in Wijkcentrum ’t Kievits laer Reinevaarstraat 55, een thema- avond plaats over de Filippijnen. Deze thema-avond is een derde uit een cy clus van zes, waar elke keer weer een ander land/cultuur aan bod komt. Naast informatie over de politieke si tuatie in dit land, is er deze avond een dia-serie over de Filippijnen te bezich tigen, sieraden en gebruiksvoorwerpen van Filippijnse stammen worden ten toongesteld en de Filippijnse groep Noord-Brabant kan de bezoeker op al lerlei gebied informatie geven. De avond wordt ppgesierd met optredens van de Filippijnse culturele zang- en dansgroep «ALAB». Razend moeilijk mag het dan dit keer geweest zijn, er wa ren uiteraard nog voldoende goede oplossingen om uit de inzenders daarvan de winnaar te kunnen loten: dat was de ze week de heer J. De Beer, Tulpstraat 98, 5014 A.D. Til burg, die een waardebon van 25,- van Foto van Aarle heeft gewonnen. Dan was het vorige keer tevens de tiende aflevering van «Tilburg vanuit de lucht». Om technische redenen moeten we de serie hier even onderbreken, maar waarschijnlijk ziet u volgende week de twee eerste exemplaren van onze tweede serie weer in de Koerier. Ter gelegenheid van de afsluiting van de eerste tien foto- duo’s worden, zoals we u beloofd hebben, onder de inzen ders van de goede oplossingen twee extra-prijzen verloot. >als u weet gaat het hierbij om een Polaroid fototoestel ter tarde van 275,- die ter beschikking wordt gesteld door ‘d Frans van Aarle, Korvelseweg 255, Tilburg. Deze prijs gewonnen door mevr. A. Vromans, Akkerstraat 107, 5025 IS Tilburg: De andere extra-hoofdprijs wordt beschikbaar gesteld door Karei Tomeï’s Fotex Flying Camera zelf. Ze bestaat, naar keuze van de winnaar, uit een rondvlucht boven de van uw gading in het Hart van Brabant ter waarde van - ofwel een fraaie groot-formaat luchtfoto in kleuren uw eigen woonomgeving, opgeplakt en ingelijst, even- «•'•"s ter waarde van 250,-. Deze prijs is gewonen door A. o..dts, Jan Tinbergenlaan 51, 5056 WD Berkel-Enschot. Alle prijswinnaars krijgen van de Tilburgse Koerier be richt. Welnu, lieve dames, beste heren, jongens en meisjes, eerste serie «Tilburg vanuit de lucht» - bij ziet u ons over een week weer terug in de Alle amateur-bierbrouwers worden uitgenodigd om in verenigingsverband tot verbetering van deze hobby te ko men. Voor verdere informatie kunt u kontakt opnemen met Steef v.d. Mey- den, Iskelderstraat 25B, 5046 NK Til burg. Tel. 35.29.90. Tweeverdieners Na deze ietwat lange, maar toch wel verhelderende inleiding praten we over de drie eerder genoemde onderwerpen: huursubsidie voor woongroepen, kor ten op uitkeringen van woongroeple- den en de wet tweeverdieners. Om met het laatste te beginnen. «Wij vormen geen gezin van volwas senen. Wij wonen zelfstandig en heb ben daar duidelijk voor gekozen. Dat we in één huis wonen betekent nog niet dat we dan ook maar meteen een ekonomische eenheid vormen of finan ciële verantwoordelijkheid voor elkaar dragen. Wij zijn allemaal zelfstandig en willen per se niet in een afhankelijk heidspositie worden gedrongen. Daar naast is het zo dat mensen die veel ver dienen over het algemeen niet in een woongroep wonen, met andere woor den hoge inkomens zul je in de regel niet in woongroepen aantreffen. Ik heb de indruk dat in die nieuwe wet de ar gumenten omgekeerd worden en heel sterk vanuit de vermeende basis van onze samenleving gedacht wordt, na- Links boven op de foto’s zag u een flatgebouw, een de eerste reeks die in de jaren vijftig aan de Edisonlaan 2 gebouwd. Hierin zit hem ook het eerste verschil van vor week, in het op een na bovenste balkon van de tweede van rechts. Rechtsboven zien we vervolgens een wat meer verbreed fietspad op een der foto’s. De overige drie verschil len zijn allemaal te vinden rond de binnenplaats van «Leyendael», te weten de auto rechts beneden, de conifeer naast het hoofdgebouw en tenslotte de grote boosdoener van deze week: de rand van de luifel links boven op de bin nenplaats, die werkelijk door zowat niemand op twee ver schillende tinten «betrapt» is. V.V. «DE FILATELIST» Op zaterdag 28 januari van 13.00- 17.00 uur, ruilbeurs in de aula van de Montfortschool, Scarlattistraat 76. Iedere verzamelaar is welkom. Er kan o.a. geruild worden in postzegels, munten, stickërs, enz. KOFFIEOCHTEND Voor dinsdag 31 januari heeft de werkgroep Koffie-Ochtend als geno digde gast Marie-Louise Huismans. Marie-Louise volgt een opleiding voor diëtiste en zij wil over twee voor deze tijd kenmerkende diëten komen pra ten, met name het welvaartsdieet en het vermageringsdieet. Alle vrouwen zijn weer van harte welkom op de Kof fie-Ochtend die gehouden wordt inde Ypelaer aan de Corellistraat 10 van halftien tot halftwaalf. Kinderopvang is aanwezig. Inlichtingen: 550356. RIKKONKOURS OUDEREN NOORDHOEK De werkgroep Ouderen Noordhoek en de RK Ouderenbond hebben ook deze winter weer een rikkpnkours ge organiseerd. Het zal worden gehouden op donderdag 2, 9, 16 en 23 februari a.s., aanvang telkens om 14.00 uur. Het konkours zal worden gehouden in café-bar Ploff-Inn, Beukenstraat 40. Elke middag zijn er leuke prijzen te winnen, terwijl er op het einde van het konkours voor de besten over het hele 1IVV a uc konkours nog extra prijzen zijn. Van- penwedloop; de Ge: wege de beschikbare ruimte (40 plaat- t kernbewapenin sen) is opgave gewenst. Dit kunt U Omvorming Militair doen bij mevr. Brasser, tel. nr. 682258. DANSAVOND Zaterdag 28 januari a.s. dansen voor alleenstaanden bij dansschool Rob ben, Lange Nieuwstraat 158, Tilburg. Gehuwden eventueel ook welkom. De muziek wordt verzorgd door Jan en Peter. Aanvang 20.30 uur. KOFFIE-OCHTEND Voor diegenen, die op enigerlei wijze ervaring hebben met de psychiatrie, organiseert de Vereniging Tilburgs Kliëntenbelang een wekelijkse kof fieochtend. Dit vindt plaats op dins dag van 10 uur tot 12 uur. Wanneer er vanuit de gasten ideeën zijn, om op de koffie-ochtend meer te doen dan pra ten met elkaar, dan kan dat. Ideeën worden ondersteunt en zo mogelijk ge realiseerd. Wilt u meer informatie, belt u even of kom eens vrijblijvend langs om een kop koffie te drinken. Het adres: Oude Elisabethziekenhuis, J. van Beverwijckstraat 29, tel. 420896. AFTER CARE Op donderdag 2 februari a.s. is er weer gelegenheid tot onderling kon takt voor vrouwen bij wie een borst- operatie heeft plaatsgevonden. Deze kontaktmorgen zal gehouden worden in de «roodenbergh» (naast - Ziekenhuis), conferentiekamer 3de etage, Brugstraat 20, Tilburg. Zonder enige verplichting kan ieder hieraan deelnemen. Belangstellenden zijn wel kom vanaf 9.30 uur van 11.00 tot 12.00 adviezen over protheses, badkleding enz. J.P.-BAND IN «DE KROEG» Sedert een fnaand is Tilburg een nieuw café rijker: «De Kroeg», gele gen aan de splitsing Tivolistraat-St.- Josephstraat-Heuvelring. Er zijn vele buitenlandse biersoorten verkrijgbaar naast de binnenlandse bieren en fris dranken. Een affiche achter de bar ver meldt verder verschillende soorten eet- werk. Op vrijdagmiddag is er van 17.00-18.00 uur Happy Hour (het éch te). Dat «De Kroeg» ook geschikt is voor life-muziek zal blijken op vrijdag 27 jan. a.s. als de Tilburgse blues en rockformatie J.P.-Band optreedt. Aan vang is 22.00 uur. CC TILBURG Bingo-avond in «Eigen Home» Goirkestr. Komt allen op vrijdag 27 jan. ’84. Aanvang 20 uur. t WIT PAARDJE Op vrijdagavond 27 januari 1984 or ganiseert het Bestuur van de gevestig de Verenigingen ’t Wit Paardje weder- -grote bingo-avond voor al haar ~3nden en kennissen. van ouds algemeen bekend, ïn keur van prachtige prijzen ‘tuiger met alles erop en er- winnen valt, zulks is nu ook ,t geval. T TREFPUNT A.s vrijdagavond 27 janu er weer een gezelligheidsbii "r:jkcentrum ’t vaartstraat .55, wordt georganis Validen Vereniging als altijd het eerste I verder zijn er weer f nen. VIDO TILBURG Voor vrouwen die moeilijkheden hebben met de overgang en hier graag over willen praten, is er nog gelegen heid zich op te geven voor de gespreks groep. Persoonlijk aanmelden: dins dagmorgen vanaf halftien tot ca. elf uur in het wijkgebouw Loven/Besterd, Koestraat 164. Informatie: 554571.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 3