pop r ln notedop 1 f 75 Nieuwe girostortingen boeken Postwissels, Kaffee d’n Egelantier The Small Town Dixie Kids Vierde orgelconcert 1 Zonnekuur BELLAIR Aantal hartaanvallen omlaag The Old Timers Jazz Band Romantisch logeren op het Franse platteland Theaterke de Schelleboom T O i Orgineel in Brandpunt en chirocheques duurder DANSSCHOOL ROBBEN Integendeel: twee drummers, tapes en een sessie audio-video De straat leeft en lacht Spelenderwijs 984 pagina 16 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 januari 1984 pagina 17 iek, mede- 13-684911 cheques wordt lethzieken- ke dienst) riek, mede- het Maria- isteraar met Inschrijven minaliteit». :ct uitgezon- (Ruud Geerts) Numbers iaziekenhuis. 10-maal pier 1 Eiband Zie onze collectie 'm /m Hart- en vaatziekten in Europa BRI) Bel. Fr. E./Wa. Schot. Grie. Ier. Ned. Den. 2,8 2,8 6,6 6,5 2,4 10,3 6,8 3,8 1,6 5,0 Hypertensie 23,3 11,4 14,7 11,3 10,0 17,6 14,8 26,6 11,8 5,3 7,3 136,7 168,1 95,2 217,5 277,1 74,4 273,5 163,3 86,1 143,8 336,4 73,7 114,7 95,2 95,9 70,0 12,4 47,1 94,5 71,8 29,6 28,7 van hart- en vaatziekten voor 100.000 mensen. ima- zicht Dorthy de Rooij, orgel en Henny van Dooren, hobo Trombose v/d kransslagader riek, mede man Amnes- onderblouses wol en katoen zonder, met korte en lange mouw ringen ten de posit gk meer Rheumatische hartziekten Andere vormen Ze gaani 'nop der jriek, mede- burg en ver- iriek, rnede- titernational eek- TUINMEUBELEN EN ZONNE-APPARATUUR Enschotsestraat 133, Tilburg - Tel. 422769 de Igië, 013-431489 Goirle ÖP boekhandel pillot Heuvelplein, Tilburg Telefoon 013/426252-425218 int, rg- SANSUI- HIFI-APPARATUUR Deze week nog voor de TING Psar van igens rans- en veel de op de modernste apparatuur 589 - 4^;: 829. 649*- Ledeboerstraat 50 Tilburg Tel. 013-684911 foorgrond stem het weer vier Uitg. Elsevier paperback, 238blz.,fl9.9° Bij de grootste, met de meeste keuze bent u het beste uit. Elsevier z.,fl8.9° Uitg. Manteau paperback, 379blz.,f 39,50 Besterdring E Winkelcent kennissen srs is er op te- ing tot het sterftecijfer ondheidsorganisatie. jaar het c gel, i Tilburgse hoboïste Henr Dit concert vindt plaats Petrus en Pauluskerk, g Vierwindenlaan, op 9 januar uur. Vrijdag 30 december jL, daags voor zijn 80ste verjaardag, werd op Koningsvoorde ’s avonds een muzikale hulde gebracht aan de h. Frans Van de Aa, voor zijn 40 jaar lidmaatschap bij het Koninklijke Harmoniekorps L ’Echo des Montagnes. Tijdens deze muzikale hulde werd door de voorzitter van L’Echo des Montagnes, de h. C. Van Aarle, aan de h. Frans Van de Aa, de zilveren speld met steentje van de K.N.F. uitgereikt. Voor alle fans-vrienden, en relaties van de Old Timer zaterdag 14 jan. 1984 hun jaarlijks rugkerende dansavond. 87-91. Tilburg, 013 itrum DE HOVEL tel.: 345537 Twee drummers uit het Limburgse rerend onder de len vanavond Ive drums ge- 5 percus- ondtapes len. 349,- 265,- 469,- 349,- 709,- 529,- TUNER-VERSTERKERS R-3O3 2 x 25 W 509,- R-505 preset 35 W 709,- R-707 digitaal 55 W 889,- En toch 2 Jaar garantie. oude prijs VERSTERKERS Normc-’1 briek, wee aangeslot periode *1 aten, tietje i rap- dat min is gevolg tx». de t houden «Last but n< van ontstaan Tb°r in de bar S sterdam, ’aul van Monimbo Juli 1980. Het strijdtoneel is Miami, het door rassenonlusten geteisterde centrum van de misdaad. Hockney krijgt een tip dat communistische elementen, hierin door het Kremlin aangemoedigd, de rassenstrijd aan wakkeren om zo het Amerikaanse systeem van binnenuit te ontwrichten. Hij belandt in de keiharde wereld van winstgevende men sensmokkel, meedogenloze stadsguerrilla's en Cubaanse «mollen». Zijn speurtocht naar bewijzen van deze acties voert Hock ney naar de grimmige onderwereld van de -- - agenten van Castro, i rechtse terroristen en srs de geweldspiraal Cijfers met betrekkin Bron Wereld Gezor Kerstmis is voorbij, een p- waarin de meeste mensen teveel dronken en rookten. Maar een beetj geruststellend, dezer dagen is een port verschenen waaruit blijkt der Europeanen overlijden als van hartziekten. Uitg. Manteau paperback, 336 blz., f 26.50 The Small Town Dixie Kids,'t jeugdig dixieland orkest (leeftijd 13 t.e.m 19 jaar). opgericht in september ’82, gaan op avontuur in de Vara dixieland competitie. De confrontatie met de deskundige maar zeer kritische jury durven zij onder 't motto «Je kunt er altijd wat van le ren» wel aan. Bovendien is het een leuke ervaring. Ze gaan twee nummers spelen. Op zaterdag 7 januari zullen zij te beluisteren zijn op de radio. Nieuw ijzer voor oude prijzen. Ook voor u. ges, vraag- izingen zo- /sdienst en Leo v. lersel Bestefdplein 3 Tilburg Tel 426584 Het feestelijk begin van het nieuwe »r wordt ongetwijfeld gevormd door ït optreden van Dorthy de Rooij, or- sl, ditmaal met medewerking van de snny van Dooren. its in de intieme gelegen aan de tri om 20.15 Zondag 8 januari Een nieuwe Rotterdamse formatie met direkte, swingende popmuziek. Aanstekelijk en dansbaar, maar ook ontroerend, zelfs aandoénlijk op een eigen wijze. De teksten zijn in het Hol lands... De bezetting is klaar om be- ana Bo die op is gek istberaden eens kc zijn moe- Nu de vakanties wat soberder wor den, ontdekken veel mensen de charme van de eenvoud. En dat kan redelijk dicht bij huis: in Frankrijk, op het plat teland. in een «gite». ■nokkel, Cubaanse bewijzen ney naar de grimo miljoenstad, waar s drugdealers, extreem opportunistische tipgever in stand houden. De auteurs De Borchgrave en Moss zijn dezelfde als van de roman Misleid die in 1980 links en rechts schokte. Uitg. De Boekerij paperback, 319 blz., f29.9» Op zondagmiddag 8 januari a.s. zal tussen vier uur en zeven uur aan de Jazz Band Orgineel een optreden ver zorgen, o.l.v. Mathieu Scheepens. Hun repertoire bestaat voornamelijk uit authentieke Jelly Roll Morton stukken uit 1929 tot 1940. Men hoopt dat vele jazz-musici en echte jazz-liefhebbers elkaar dan onder het genot van een ge zellig drankje en een goed stuk muziek nieuwjaar komen wensen. Zondag 8 januari, café Brandput aanvang 16.00 uur, Piusplein, Tilburg L.P. Top Tien 3 januari '84 1. Culture Club- Colour by 2. Paul Young - No Parlez 3. Yes-90125 4. Michael Jackson - Thriller 5. UB 40 - Labour of Love 6. Lionel Richie - Can’t slow down 7. Dolly parton - Love Album 8. Dolly Dots - Display 9. Simple Minds - New Gold Dream 10. Kinderen voor kinderen - 4 op- j tan, itsluitend islanders esloten o o j o 1 onbe vangenheid, mededeelzaamheid en uit stralende hartelijkheid. Hij zong de be woners uit hun kluis, lokte hen in een eendrachtige kring en onstak boven hun hoofden - moeiteloos van pop naar smartlap gaande - een lantaarn van licht en warmte, die de straat weer tot leven bracht, de kluizen achter de c, rende gevels tot normale huizen maakte, de bewoners tot deelgenoten. Want aan deze door nostalgie ge kleurde impressie, maar evenzeer aan de geboren en getogen straatzanger van weleer is alle bescheidenheid vreemd: Een blij lied dringt door dubbel glas door elke deur en poort, die desondanks toch eenzaam was heeft mijn lied nooit gehoord. Want het beste lied brengt mensen saam met een lach op het gezicht, dus hoor mij aan, onthoud mijn naam, ik maak uw dagen licht. Na maar hopen dat de man toch te rugkomt. Nu weten we wat wij misten. Met ingang van 1 januari 1984 wor den enkele tarieven van de Postgiro verhoogd voor handelingen die via de postloketten worden af gewikkeld: - het girostortingsrecht wordt ƒ2,00 (was 1,75); stortingen op eigen reke ning blijven gratis - het recht voor verzamelcheques wordt 2,50 (was 2,25) - het recht voor zichtcheqv"? -J- 2,25 (was 2,00) - het recht voor binnenlandse pos wissels wordt 4,50 (was 4,00). De tarieven worden aangepast voor binnenlandse postwissels wordt 4,50 (was 4,00). De tarieven worden aangepast in verband met gestegen loket- en andere kosten. De Borodins Na Liefde en eer, Oorlog en hartstocht, Noodlot en dromen en Hoop en glorie is Haat en verlangen het vijfde deel van Leslie Arlens grootse romancyclus die zich afspeelt rondom het wel en wee van een Russische adellijke familie aan het begin van deze Gregory Borodin, zoon van Tatiar rodin - de legendarische spionne js vas n van Witrussi- iteerd door de eft de publieke lipuleren door informatie. Psar iteraire milieus en een netwerk intellectuelen tegjn wil en het subversieve spel spelen. nen het kader van ogenschijnlijk ge- spionageromans heeft Vladimir Vol- koff de vorm gevonden om zijn literaire technieken duidelijk gestalte te geven. Zijn karakters en hun omgeving boeien van het begin tot het einde en de plaats van hande- ling ademt een levensechte sfeer uit. Met Het Opritsjnik-orkest heeft Volkoff op- lieuw een bewijs geleverd van zijn kunnen :n definitief een plaats gevonden binnen de Franse en internationale literatuur. Het Opritsjnik-orkest werd door de Fran se kritiek onmiddellijk herkend als een gro te roman en voor het komende jaar zijn eeds een tiental vertalingen aangekondigd. !n november 1982 kende de Académie Fra- i<jaise de Grand Prix du roman toe aan Het Opritsjnik-orkest. «Gites» (letterlijk: hut, schuilplaats, maar ook hazeleger), zijn oude boerde rijen, molens, e.d. die door de Federa tion Nationale des Gites ruraux de 'erfw° France in samenwerking met regionale en lokale overheden zijn gerestaureerd aakte, en geschjkt gemaakt voor vakantiebe- huizing. A 50 5 2 X 35 W A 70 7 2 X 55 W A 909 2 X 75 W TUNERS T-505 analoog T-7O7 preset T-9O9 digitaal CASSETTE-DECKS D-55 M Dolby D-77 F Relais D-99 D dubbel PLATENSPELERS P-D 10 snaar P-D 30 direct-drive PL-40 tangentiaal Lange Nieuwstraat 150, Tilburg Tel. 013-430031 Vrijdag 13 jan. 1984 Starten wij met onze danslessen voor beginners van 19.30 uur tot 21 uur. Leeftijd 14 j. en ouder. Voor begin ners en gevorderden van 21.15 uur tot 23.30 uur. Leef tijd 30 jaar en ouder. Inschrijven telefonisch en bij aanvang der 1ste les. Het Opritsjnik-orkest Aleksander Psar, een zoon sche ouders, wordt gerecrutv KGB-afdeling die tot taak heef opinie in het Westen te mani| het verspreiden van valse infc wordt actief in de Parijse literal vormt het Opritsjnik-orkest, van zowel linkse ais rechtse i die te goeder trouw en soms dank het subversieve spel spelen. Binnen het kader van wone sr2o koff d~--J~ der voorbehoud speelt ook Hans Pe ters, bassist van Exploiting the Proits, mee. Vanavond in ’n Nieuwe Lente, Fabrieksstraat 22. Drugs Na een spectaculaire rechtszaak, waarin xn bende internationale drughandelaars net als basis Brussel tot opvallend milde itraffen wordt veroordeeld, gaat een jouma- ist in zijn eentje op zoek naar nieuwe gege vens die door de rechtbank zogenaamd we gens gebrek aan bewijs nooit werden uitge- iiept. Jef Geeraerts heeft na bestudering van iele dossiers achterhaald hoe het in het drugsmilieu werkelijk toegaat. In dit boek >aat niemand vrijuit. Hij toont het vreernd- ioortige kluwen waarin bepaalde «parallel- e» anti-drugsbrigades van de BOB (Bijzon dere Opsporings Brigade), sommige magis- raten, de generale staf van de Rijkswacht :n bepaalde corrupte politici samen opere- en. Deze misdaadroman toont aan hoe hui dige Belgische toestanden heel makkelijk cunnen uitmonden in een regime dat voor 7uidamerikaanse dictaturen nauwelijks noet onderdoen. Die voorzieningen zijn meestal een voudig, maar moeten steeds aan vast gestelde eisen voldoen. Bovendien zijn de verhuurprijzen er ook naar. Gites de France zijn ’t hele jaar te huur - dus bieden óók een aantrekke lijke mogelijkheid voor eens een ande re korte vakantie in voor- of naseizoen. Alle inlichtingen kunt U krijgen bij gedragen, de in Amsterdam gevestigde reserve- Edvard C ringscentrale.van de federatie. Stichting Gites de France Neder land, Keizergracht 708, 1017 EW Am- stérdam (tel. 020-242342). De Schelleboom in Oisterwijk opent het jaar 1984 met een concert op don derdag 12 januari van het bekende pia- no-duo Cécile de Grijs en Tine Dispa. Dit duo treedt reeds "vanaf 1973 regel matig op in binnen- en buitenland. De zomer van Kat- Een krankzinnige amateur arrogante, decadente dochter; vermeende o een moord en een bel spelen de hoofdrol in kende griezelroman. Montjean, een jonge dorpsarts, ontmoet op een wandeling een aantrekkelijke jonge vrouw, Katya, met wie hij al snel vriend schap sluit. Na enige tijd ontdekt hij echter dat Katya iets verborgen houdt. Als haar broer Paul hem nadrukkelijk vraagt om Ka tya met rust te laten, groeit Montjeans arg waan. Geobsedeerd door het mysterie dat Ka tya omhult, ziet hij zich geplaatst voor steeds meer raadsels, maar stukje bij beetje leiden diverse sporen naar een angstvallig bewaard familiegeheim... Vanaf de eerste bladzijde weet de auteur Trevanian door vernuftig opgebouwde spanningen en de schokkende ontknoping de lezer aan zijn stoel te kluisteren. Uhg- i paperback, 215 blz., De voornaamste doodsoorzaak in Europa blijft de hartaanval (bijna één op de twee sterfgevallen). Het aantal gevallen met hartziekten vertoonde in de jaren zestig en begin van de jaren zeventig een stijgende lijn die nu ech ter aanzienlijk is gedaald, aldus de Europese vereniging van cardiologen. Volgens artsen is dit verschijnsel, dat voor het eerst in Noord-Amerika werd opgemerkt, sterker in lid-staten van de Europese Gemeenschap dan in Scandinavië of Oost-Europa. Verande- in eet- en leefgewoonten zijn dele verantwoordelijk voor deze itieve verandering. We roken niet i.ieer zoveel en consumeren minder ge vaarlijke dierlijke vetten en zout. Trombose Uit cijfers van de Wereld Gezondheidsorganisatie blijkt dat het J plaatsje Horst, opere I naam «Integendeel», spek in ’n Nieuwe Lente. Behah bruiken zij ook verschillende sie-instrumenten en achtergror met stemmen en andere geluidei Rond 23.00 uur vanavond starten zij met een eigen stuk muziek van 20 a 25 minutei). Ter illustratie van de manier waarop zij werken het volgende voor beeld. Een van de stukken die ze heb ben gemaakt, begint met een tape met daarop een monotoon voortdreunende stem, die al spoedig groten4eels wordt overstemd door een stevige basis in vierkwartsmaat van de eerste drummer en een constante wisselende opvulling hiervan door de tweede. Vaak valt het ritme ineens weg, waardoor de mono tone stem weer op de voorgrond treedt. Voor je weet waar die eigenlijk over heeft, hoor je tikken, die de inleiding vo rmen voor weer een ander ritme. Dit proces her haalt zich ettelijke keren. Na het optreden van Integendeel leidt dit duo een sessie, waaraan enke le Tilburgse muzikanten hun bijdrage zullen leveren. De uiteindelijke samen stelling van deze sessie stond ten tijde van de redactiesluiting van deze krant nog niet definitief vast, maar in ieder geval zal hieraan meegewerkt worden door Erik Toornend, trompettist uit de Big Bamboozle, die hier ehter niet al leen op trompet, maar ook op synthe sizer te horen is. Een andere muzikant uit de BB die hier ook van de partij is, is Geert Ingenhoven op saxofoon. On- Op 17 december jl. traden zij nog op in Istanbul met het Groot Stedelijk Orkest. Na het succesvol optreden in de we reldstad Istanbul (6 miljoen inwoners), volgden een recital in de universiteit van Ankara en een optreden voor ra dio Istanbul. In Oisterwijk zullen zij nagenoeg hetzelfde programma bren gen als dat van hun succesvolle optre den in Ankara. Van Antonin Dvorak spelen zij twee Slavische dansen, van Claude Debussy, six epigraphes antiques, van de Neder landse componist Peter Visser een in termezzo, dat aan dit piano-duo is op- __j-Tenslotte nog werken van Grieg (4 Noorse dansen), Jo hannes Brahms (liber walzer) en van George Bizet de suite jeux d’enfants. Na enige verschuivingen binnen het orkest menen zij deze gelegenheid te benutten om voor het eerst met hun nieuwe formatieinaar buiten te treden en wel in de Cantorzaal van de Postel- se hoeve, aanvang 21 uur. De nieuwe bezetting is als volgt: Loek de Kok, trompet en zang; Karei van Kladel, drums; Pierre van de Wijngaard, klarinet en sax; Martin ■Bogaers, trombine-bas; Bert Remie, gitaar-zang. I Kaarten zijn verkrijgbaar bij de vol gende adressen: Postelsehoeve; Hette- ma, Wilhelminapark; Nand van Kem pen, Hoogvensfstr. 157; Gourmet Slaans, Westermtrkt. Jongere mensen hoor ik wel eens be weren dat de straat vroeger gezelliger was en dat sterkt mij in dezelfde me ning. Meer paard, minder blik. Geluiden van kinderen, verdiept in een spel, dat met meer fantasie dan met geld te ma ken had en tegen een dekor van nu on voorstelbare rust en eenvoud. Zo herin ner ik mij een vergeelde foto in de etala ge van een winkelier van een schaduw rijke Korvelse klinkerweg waarop wit- geschorte meisjes zorgeloos de tol hante ren. Terugdenkend keert het geluid van kooplui achter hun handkar (in nog oudere beelden bijgestaan door een zieli ge trekhond) elk gewapend met een re clamekreet, die van verre hoorbaar en herkenbaar was. Zoals van de man, die zich uitsluitend bezighield met de repa ratie van een onvergankelijk attribuut van ons klimaat: «Hallo, papapluien maken!» En verder was de straat vol van mu ziek en zang van draaiorgels tot viool- en harmonicaspelers, van troubado"™ en zangers. Zangers van het levens! schenkers van romantiek, boodschappers over liefde en gruwelijke dood en over alles wat de mensen kon beroeren en ontroeren, wat toen een beetje straatar tiest gemakkelijker afging dan nu een complete set voor radio- en TV-amuse- ment. Hadden we het toen minder druk, was luisteren nog een kunst apart? Vorige week werden wij verrast met het officieel aangekondigde, voorlopig eenmalige optreden van een straatzan ger oude-stijl. Ten bate van een goed doel: het gehandicapte kind. En dus rin kelde de collectebus niet tevergeefs. Het ohe spionne die op is gek wat zo’n «ouderwetse» figuur c brute wijze werd vermoord - is vastberaden eens kan losmaken, wat zo’n liedjesmc de geheimen achter de dood van zijn moe- scala en conservatorium uitsluite, der te ontrafelen. J van horen-zeggen kent, in omstarJ ieweegbrengf afstandelijk en ges geheime atoomprojecten aan de Amerika- nen zien te ontfutselen. Om bij die geheime plannen te komen moet Gregory het mach tige Haymanimperium infiltreren. Daarbij stuit hij al gauw op Felicity Hayman, een vrouw aan wie Gregory geen weerstand kan bieden en die hem meesleept in een labyrint vol hartstocht en gevaar. Uitg. Zuid-Holl. - Uitg. Mij. geb., 320blz., f29.9» Herenstraat 10 Iedereen weet hoe Hans Keuls, bekend van vele succesvolle tv-series, triomfen oogstte met De Fabriek, de tv-produktie die de Televizierring won. Met Herenstraat 10 zet hij opnieuw een Hollands familiedrama neer, waarin dit keer wel een zeer actueel probleem wordt aangesneden. In Herenstraat 10 worden hartstocht, tra giek, spanning, angst en liefde op voortref felijke wijze samengesmeed tot een modem familieverhaal dat vele duizenden zal boeien. Samen stelden zij een boeiend pro gramma op, hoofdzakelijk klassiek ge richt. Begonnen wordt met een werk van Buxtekude, Praeludui en e klein, waarna een sonate van Handel voor hobo en orgel volgt. Dorthy de Rooij vervolgt met een werk van Purcell, waarna een vrij recent werk van de Brabantse componist Antoon Maessen Italië, volgt: Dialogica voor hobo en orgel n Wa- (1982) met als onderdelen Dialogue agréable, dialogue profond, dialogue académique en tot besluit dialogue ba- dinant. Het concert wordt besloten met een groots werk van Joh. Seb. Bach: Praludium en Fuga in b klein. Zoals gewoonlijk begint het concert om kwart over acht. Dorthy de Rooij, leerling van Albert de Klerk, studeerde aan het Amster dams Conservatorium en bekroonde haar studie met de Prijs van uitne mendheid. Bovendien kende de stad Eindhoven haar de prijs voor jonge kunstenaars toe. Teneinde zich verder te specialiseren in de oude Italiaanse muziek, studeerde zij bij Tagliavini in Bologna en voor de Franse muziek, met name de Romantische en meer he dendaagse, ging zij bij Maurice Duru flé in de leer. Zij geeft veel concerten in binnen- en buitenland en gaf «mas terclasses» in de Verenigde Staten. De in Tilburg woonachtige Henny van Dooren studeerde aanvankelijk aantal sterfgevallen als gevolg van aan het BLabants Conservatorium bij hartziekten in de lid-staten overigens Evert van Tngt en volgde deze bij zijn sterk varieert' Trombose van de krans- vertrek ,naar het, Twe"ts Conservato- slagader komt het meest voor en num alwaar ook zij haar studie be- maakt vooral in Denemarken veel kroonde met de Prijs van Uitnemend- slachtoffers. Schotland komt op de beid’ H?erna studeerde zij nog verder tweede plaats gevolgd door Ierland, blJ Lothar Kocli te Berlijn en Maurice Engeland en Wales, België, Italië, Ne- Bourgue te Parijs. derland, de Bondsrepubliek Duitsland, Programma Frankrijk en Luxemburg. Griekenland c blijft het meest gespaard. Een andere vorm van hartziekte is arteriële hypertensie, een ziekte waar aan momenteel ongeveer één vijfde van de bevolking lijdt, maar die min der vaak dodelijk is. Italië telt het grootste aantal ziektegevallen met fa tale afloop, gevolgd door de Bondsre publiek Duitsland, Griekenland, T Luxemburg, België, Engeland en les, Denemarken en Nederland. De sterftekans voor patiënten met rheumatische hartziekten is nog klei ner. Het grootste aantal sterfgevallen is te vinden in Ierland, gevolgd door Engeland en Wales, Schotland, Frank rijk, Denemarken, Luxemburg, Bondsrepubliek Duitsland, Belj Griekenland en Nederland. itya eur-historicus, zijn zooir en zijn knappe geestesverschijnselen. r f leklemmende tragedie VeCKtlQ lUUr lldmaatSChap i deze huiveringwek- J Een jaar geleden is toneelvereniging «Cameleon» voor de eerste keer geko men met de formule meerdere gezel schappen op een avond bij elkaar te brengen. Dit onder de naam «Spelen derwijs». Deze formule bleek een groot succes. Vandaar dat Spelender wijs weer voor de deur staat. 5 januari in de Werft te Kaatsheuvel en 7 janua ri in de Hoorn te Loon op Zand, tel kens om 20.30 uur. Ook dit jaar is «Cameleon» er in ge slaagd een select gezelschap voor die avonden vast te leggen. Zelf komt «Cameleon» met een eenacter, «De kooi», een eigentijds stuk, waar men selijke verhoudingen en opvattingen centraal staan. Regie: Hans Gubbels. Het gedeelte zang wordt verzorgd door het Kaatsheuvels Kamerkoor onder leiding van dirigent B. Dirksen, met o.a. spirituals en een bewerking van J. Brahms In Stiller Nacht. Niemand minder dan Sharine Quast komt met haar Tilburgs Danscentrum om het hoofdstuk dans te verzorgen. Op het repertoire staan de Charleston en een dans op muziek van het overbekende lands De bezetting is klaar om be bIew York-New York. Voor de muzi- luisterd (beleefd?) te worden. Aanvang kale omlijsting zorgt «Het Orkestje», 16 00 uur v’ JosePb van Delft. Het orkestje zal de aanwezigen aangenaam bezig- Woensdag 11 januari houden met muziek uit de jaren dertig. Guido Lauwaert met Rodica en Do- Last but n,ot least’ nullen twee leden dica van toneelvereniging «Cameleon», Dit programma is als lol ontstaan Thomasvaer en Pieternel weer laten tijdens de Gentse Feesten en in de bar hel;leven- Door Rim Heijs werd het van het Shaffy-theater in Amsterdam. wel en van,de gemeente verzameld Het zijn losse gedichten van Paul van en °P nJm 8ezet- Ostaijen en als overgang van het ene naar het andere gedicht wordt infor matie verteld over de tijd waarin de bende van Van Ostaijen het Vlaamse land onveilig maakte. Het lijkt of Paul van Ostaijen de grote voorganger is van de performance-dichters, de neon- komieken van de poëzie. Zijn gedich ten blinken niet alleen uit door won derlijke woordkeuze en ogenschijnlijk onnatuurlijke zinsbouw, maar climax, ritme en breuken blijken wonderwel perfect aan te sluiten op rock-, blues- en punksferen. In dit programma worden vooral Jours geen gedichten gebracht die u reeds in s//«J het onderwijs kreeg voorgezet en de gedichten worden zeker niet op school meesterachtige wijze gebracht. Aanvang 22.30 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1984 | | pagina 17