Een revolutie voor kinderen pso 1 1 I Vind de vijf verschillen S, ]75 wenfó I Kwijtschelding belasting bejaarden en Tilburg vanuit de lucht Gordijnen Merktapijt <6^2° ^09 Smyrna tafelkleden ©koppelmans ©koppelmans alimentatie-ontvangers Scholieren Pers-Prijs 1984 Donderdag 29 december 1983 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER imber 1983 pagina 6 Unicef-rapport over kinderen ^(44471 (Peter Bruijns) verkrijgbaar bij lederland AaPeHaM Groep KL Ismeer, st. annaplein 16, tel. 430617 T-^| APH-REIZEN Sn lachine 1. Gamma is ntie: vindt u wijze crea- aat en boven van links naar rechts ït voormalige K.M.T. voorbijtrek- <e ontwikke len beginnen Spanje per luxe touringcar wekt ken van terd; ’s av W- .immer en de zegt zichtbaar i een waarschi /ersptvi- ing met ORT niet ouders weten in >ut, suiker en water geneesmiddel ook orden gemaakt. reeds uitgetest I landen. Het rapport itelijk verslag van het Karnaval L.P. st. annaplein 16. tel. 430617 Volop parkeergelegenheid i, Arnhem, ixtel, Breda, Den Haag, sel, do, lenberg, 510, '■arden, Nymegen, ild-Texel, 1, Rotterdam, g, Uden, Waalwijk, anstad, van de revolu- aarom moeten iverbrei- elen van ■'an fles- Info: APH-reizen Korvelseweg 130A Tilburg 013-432612 367386 Bertens Moergestel 04243-1500 en inge telijk Informatiecen- mstelling te, zien met unige naam «Vuurwerk... De tentoonstelling g' zingen voor een goed ik van het vuurwer'- grat zijn schrijnende 1 van verwoest Zwarte handel De voorschriften voor de verkoop van vuurwerk kunnen per gemeente verschillen. Mevrouw Van Der Veen is tegen het verbod in Tilburg om vuur werk op andere dagen dan vrijdag 30 het uzelf en ons het gemakkelijkst, in de Koerier uitknipt en instuurt igegeven. et Houpperichs, Langestraat Bunker Mevrouw Van Der Veen is bestuurs lid van de F VN, die opkomt voor de belangen van de vuurwerkhandelaren in Nederland. Het vuurwerk wordt volgens haar nergens zo intensief ge controleerd als in Nederland«In China, dat toch eigenlijk een ontwik kelingsland is, heeft men speciaal voor Nederland dure meetapparatuur aan moeten schaffen om het aantal deci bels van hun produkten te meten. Als er weer een schip aankomt in Rotter dam, wordt de lading gecontroleerd door het Corps Controleurs Gevaarlijke Stoffen; het vuurwerk moet voorkomen op de lijst van de soorten die aan het publiek verkocht mogen worden. Op deze lijst zijn ook gegevens vermeld over de toegestane lading. Het vervoer over de weg wordt gecontroleerd, de importeur wordt ge controleerd en vervolgens moet de winkelier aan allerlei bepalingen vol doen. Hij moet bijvoorbeeld een bun- kertje voor het vuurwerk bouwen, dat voldoet aan de eisen in de hinderwet van de gemeente, aan de eisen die de Afdeling Bijzondere Wetten van de politie stelt en aan de richtlijnen van de brandweer». Eenzelfde aantal gescheiden wen met kinderen, die alimentatie vangen, kunnen in aanme-v:"" v- voor kwijtschelding van dv u belasting en de premieheffir alimentatie. Voor deze gelden dezelfde kwijt nen. De kwijtgescl kunnen oplopen l«. meer. nodig hebben, en die de juiste manier kunnen st. annaplein 16, tel. 430617 Parkeren geen probleem Borstvoeding Miljoenen baby’s dreigen elk jaar het slachtoffer van ondervoeding te worden, doordat in arme landen meer en meer de tendens ontstaat om fles voeding te geven. Hoewel borstvoe ding hygiënischer en voedzamer is, en baby’s beschermt tegen infecties, gaan miljoenen moeders over op «moder ne» borstvoedingvervangende produk ten, die zij zich eigenlijk niet kunnen vrou- ieont- nerking komen de inkomsten- ing over de groep vrouwen jtscheldingsrichtlij- kwijtgescholden bedragen ilopen tot 2000 gulden en Op 8 december publiceerde Unicef het jaarrapport 1984. In het rapport «State of the Worlds’ Children» wor den belangrijke nieuwe methoden be schreven, waarmee de kindersterfte kan worden teruggedrongen. Deze methoden zijn i in een twintigtal 1 J geeft ook een feit resultaat ervan. Een samenvatting van het rapport volgt hieronder. Hé toch, dat was me weer een pak van ons hart. Dat we in het ka der van de kerstdagen en de algehele atmosfeer van pais en vree, die dan heet te heersen u tenminste geen aanleiding hebben gegeven om ontzettend kwaad op ons te worden. Omdat de twee foto’s van vorige week een matige moeilijkheidsgraad bezaten, al zeggen wij het zelf. U had het dus in grote getalen bij het rechte eind. Een hoge juistheidssco- re zogezegd. Was het opsporen van de vijf verschillen dit keer niet zo Vreselijk moeilijk, het kostte anderzijds wel weer wat gepeins oni vast te stellen welke gebouwen hier vanuit de lucht gefotografeerd waren. Huize Ave Maria/De Garsthof aan het Columbusplein, dacht lucht- tograaf Karei Tomeï zelf. Maar daarover hadden wij toch zo onze ijfels, die ons na enig peinzen tot de conclusie brachten dat we cen traal op de foto kerk en klooster van de paters Capucijnen aan de Kor velseweg zagen met linksonder de Klokkenhal en linksboven een deel van gebouw en binnenplaats van de Canisiusmavo. Van linksonder naar rechtsboven loopt de Patersstrat zien we de Capucijnenstraat aan het Karnavalsrels Lloret de Mar Hotel Samba, fantastisch ge legen, zwembad, terras, tuin, bar kamers, badk., balkon 8-daagse-hp. 295,- pp. 10-daagse-hp. 395,- pp. Vertrek 2 en 3 maart '84 Vanaf 20 april elke vrijdag per luxe touring car naar Spanje. Diverse bestemmingen aan de Costa Brava vanaf335,- pp. Vraag onze zomer '84-folder Een revolutie voor kinderen Samenvatting van het rapport over de situatie van kinderen in de wereld. (Sta- te of the Worlds' Children 1984) Recessie De resterende jaren ’80 zal er weinig groei zijn in de werkelijke hulpbron nen om het welzijn van het kind te ver beteren, voorspelt Unicef. Daarom zal de voortgang van projecten voor kin deren vooral afhangen van de manier waarop de bronnen, die nog in vol doende mate aanwezig zijn, worden benut. De methoden zoals beschreven in het «State of the Worlds’ Children Report», zegt Unicef, kunnen lijn brengen in de poging de levensomstan digheden van kinderen te verbeteren zodat, ondanks de economische reces sie in de wereld, vooruitgang geboekt kan worden. Door de gezamenlijke toepassing van deze maatregelen kunnen de door braken op technisch en wetenschappe lijk gebied elke dag het leven redden van 20.000 kinderen. En voorkomen dat eenzelfde aantal gehandicapt wordt. Zij stimuleren het gezond op groeien van miljoenen kinderen. Om >ie vrees te weerleggen van die genen, die geloven dat een drastische daling van de kindersterfte een bevol- oplossing een aantrekkelijke prijs verwerven. Elke ans van Aarle een waardebon van 25,- ter beschik- inzenders van aflevering 1 t./m. 10 wordt boven- .ia een Polaroid camera ter waarde van 275,- Vervolg van blz. '1 In het rapport wordt dAt cijfer vergeleken met het feit dat door het hele jaar heen gemiddeld 2.000 mensen per dag worden behandeld of opgeno men voor ongelukken in en om het huis. «Het risico is dus relatief beperkt zeker als men bedenkt, dat volgens het NIPO-onderzoek ongeveer ander half miljoen gezinnen vuurwerk ont steken», zo staat in het rapport. Ten slotte wordt er nog in opgemerkt dat de meeste slachtoffers vallen in de leef tijd van 10 tot 20 jaar. Pamfletten In het Gemeente' trum is een tentoons de dubbelzinnig Knal goed». De tentoonstelling geeft veel aanwijzingen voor een goed en veilig gebruik van het vuurwerk en er zijn verschillende folders gratis ver krijgbaar. Er zijn schrijnende voor beelden te zien van verwoeste brieven bussen waar vuurwerk in is gegooid, maar ook worden er allerlei tips gege ven voor het geval er iemand een brandwond mocht krijgen. In de afgelopen dagen hebben poli tie en brandweer bij de vuurwerkhan- delaars een stapel pamfletten afgege- ven met de titel «Bijzondere vuurwerk- aanbieding». De winkeliers kunnen die pamfletten ter extra beveiliging aan hun klanten meegeven. Op zo’n pamflet staat ondermeer op welke tijden men vuurwerk mag afste- Vrijdag de dertigste december i acht tot tien uur ’s avonds en za- dag de éénendertigste van acht uur ïvoAds tot twee uur ’s nachts. Ver der bevat het papier een aantal nuttige tips voor een goed en veilig gebruik van het vuurwerk, dezelfde tips overi gens die de Federatie Vuurwerkhandel Nederland (FVN) tic draagtassen he kingsexplosie tot gevolg zal hebben, wijst het «State of the Worlds’ Child ren Report» erop dat die ontwikke lingslanden, die zich hebben ingezet om de kindersterfte tegen te gaan, juist de gebieden zijn waar het aantal ge boortes hét sterkst is afgenomen. Als ouders er op kunnen vertrouwen dat hun kinderen zullen overleven, zijn zij bereid gezinsplanning te overwegen. Toegejuicht De mogelijkheid van een revolutie voor kinderen wordt toegejuicht door de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, door staatshoofden of regeringsleiders van Bolivia, Canada, Colombia, Engeland, Frankrijk, de Fi lippijnen, Haïti, India, Pakistan, Sri Lanka, Tanzania, Thailand, Zweden en de V.S. De Heilige Stoel in Rome heeft bekendgemaakt dat de wereld wijde katholieke hulporganisaties zich voledig achter deze eenvoudige, be langrijke voorstellen zullen scharen. En eraan mee zullen werken om zo de gezondheid van honderden miljoenen kinderen te verbeteren. Maar het scheppen van mogelijkhe den alleen is niet genoeg, zegt Unicef. De uitdaging nu is om plaatselijke suc cessen in de gezondheidszorg om te zetten in intensieve nationale campag nes van alle denkbare organisaties van plaatselijke notabelen en welzijnswer kers, de leraren en de scholen, kerken, moskeeën, vakbonden en werkgevers organisaties, politici, advocaten en ra dio en t.v., vrouwenorganisaties, mi lieugroeperingen en winkels. Mobilisatie van hulpbronnen op de ze schaal, versterkt door een politieke beginselverklaring van regeringsleiders biedt de mogelijkheden waardoor de revolutie voor kinderen werkelijkheid kan worden, aldus Unicef. Het is nu in de eerste plaats een politieke i.p.v. een technische en financiële uitdaging ge worden. Het bewijs laat er geen twijfel over bestaan, dat kostenbesparende technieken voorhanden zijn om verbe tering in de levensomstandigheden van kinderen in de wereld te bewerkstelli gen. Elke regering en elke organisatie, die besluit zich in te zetten voor de geestelijke en lichamelijke ling van kinderen, kunne dit doel na te streven. Duidelijke acties met duidelijke re sultaten zijn op dit moment beschik- baar/voor relatief lage kosten. Het zijn activiteiten waaraan vrijwel iedereen kan meedoen. Hoeveel langer laten wij de kinderen nog wachten? De vijf verschillen die Karel Tomëï’s Fotex Flying Camera met op- t had vastgelegd waren te zien in het tweede raam van links boven in het schoolgebouw, het raam linksonder in het K.M.T.-gebouw, het bouwmateriaal midden op de klooster-binnenplaats, het middelste dakkapelletje op de Cappesienekerk en tenslotte het rechter galmgat in het kerktorentje. U kunt met uw cp'— Kf ML^ week stelt Foto Frans va WsMf king. Onder de goede inz dien door dezelfde fimu verloot. Bovendien stelt Karei Tomëï’s Fotex Flying Camera, de vervaardi ger van de luchtfoto’s, eveneens onder de inzenders van de eerste 10 afleveringen een prijs beschikbaar. Deze bestaat, naar keuze van de winnaar, uit een rondvlucht boven de plek van uw gading in het Hart van Brabant ter waarde van 250,- ofwel een fraaie groot formaat luchtfoto in kleuren van uw eigen woonomgeving, opgeplakt lijst, eveneens ter waarde van 250,-. Uw oplossing moet, voorzien van de vermelding «Tilburg vanuit de lucht», voor dinsdag 3 januari aanstaande om 20.00 uur binnen zijn bij redactie van de Tilburgse Koerier. Nog een tip onzerzijds: u maakt inneer u één van de twee foto’s met daarop duidelijk de vijf verschillen aang De winnares van vorige week is Margriet 34, Tilburg. Aan vijf Nederlandse scholieren zal in het voorjaar van 1984 door een des kundige jury de «Scholieren Pers- Prijs» worden toegekend voor hun in zending in «De Grootste Schoolkrant van Nederland». Deze krant die, gro tendeels gevuld met bijdragen van scholieren uit het voortgezet onderwijs, half maart in een oplage van ruim 300.000 exemplaren gratis wordt ver spreid, is een initiatief van het Centraal Schoolmelkcomité in Rijswijk. Het Centraal Schoolmelkcomité is een landelijke organisatie ter bevorde ring van het gebruik van melk op school. Voor het voortgezet onderwijs ontwikkelt en ondersteunt het Comité uiteenlopende projekten, die schoollei ding en leerlingen op een originele wij ze attenderen op de mogelijkheden van gesubsidieerde melk in het dranken pakket op school. In het voortgezet onderwijs maken tienduizenden leer lingen dagelijks al gebruik van de schoolmelkvoorziening. «De Grootste Schoolkrant van Ne derland» is een nieuw projekt, bedoeld om al het talent dat schuilgaat in vele duizenden klaslokalen te stimuleren en te belonen. Deelname staat open voor alle leerlingen van het voortgezet on derwijs in ons land. Gevraagd wordt om verhalen, interviews, commenta ren, reportages, gedichten, foto’s, teke ningen of strips over onderwerpen die de jongeren zelf kunnen bepalen. Uit alle inzendingen wordt een keus ge maakt voor 32 pagina’s krant die met een gemiddelde van 100 exemplaren per school medio maart op alle scholen wordt verspreid, zodat de Nederlandse scholieren op een aantrekkelijke op de hoogte raken van eikaars tieve uitingen en ideeën. hian- Prijzen Alle bijdragen die in de krant wor den geplaatst, worden beloond met een boekenbon van 50 gulden. Daarnaast zijn er vijf hoofdprijzen, bestaande uit vijf keer de «Scholieren Pers-Prijs 1984», elk met een waarde van duizend gulden. Deze worden vol gend voorjaar tijdens een speciale dag persoonlijk aan de vijf winnaars uitge reikt. Wie zijn of haar bijdrage wil leveren aan deze bijzondere krant moet vóór 31 januari 1984 inzenden naar De Grootste Schoolkrant van Nederland Postbus 141 2060 AC Bloemendaal Voorlichting De kwijtscheldingsaktie die het Konsumenten Kontakt de afgelopen maanden voert, heeft veel stof doen opwaaien. Alom wordt erkend dat er nogal wat schort aan de informatie verschaffing. Een eigen onderzoek van Konsumenten Kontakt geeft aan dat bij 6 van de 14 ontvangkantoren het vragen om een kwijtscheldingsfolder problemen oplevert. Sommige belas tingkantoren zijn zelfs niet van het be staan van een kwijtscheldingsfolder op de hoogte. Het Konsumenten Kontakt merkt op dat het ministerie van Financiën om te beginnen de eigen inlichtingen balies moet informeren. Daarnaast be hoeven de kwijtscheldingsfolders nog al wat verbetering. Over het betalen van belasting bestaat aanzienlijk meer informatie dan over kwijtschelding, al dus het Konsumenten Kontakt. Deze gang van zaken strookt niet met de op vatting van het ministerie van fir. ciën dat aan de kwijtscheldingsmoge- lijkheid een brede bekendheid moet worden gegeven. Tilburg - Clemens van Bracht Heuvelstraat 104 van Leest grammofoonplaten Heuvelstraat 111 Peeters Elektronicahuis Molenstraat 142 Rossmeisl Muziekhuis Juliana van Stolbergstraat 7 v.d. Schoot Radio-T V Wagnerplein 26 V D Heuvelstraat 33 van Alphon techn Korvelseweg 173 Oisterwijk - Kivlts Radio en T.V. Dorpsstraat 26 Moergestel- v.d. Meydenberg foto-ateiier Rootven 26 r\ w Tijdens de laatste 12 maanden is het equivalent van het totale aantal kinde ren onder de vijf jaar in de Verenigde Staten weggevaagd. Op Europese schaal zegt het Unicef rapport State of the Worlds’ Children 1984, is het aan tal kinderen dat in ontwikkelingslan den is gestorven in 1983 gelijk aan het jongste deel van de bevolking van En geland, Frankrijk, Italië, Spanje en West-Duitsland samen. Ondanks deze sombere statistieken belooft het rapport van 1984 nieuwe hoop aan miljoenen kinderen. Met voorbeelden uit 20 verschillende lan den beschrijft het rapport vier kosten besparende methoden, die een revolu tie voor kinderen kunnen betekenen en het leven kunnen redden van de helft van de kinderen, dat nu nog sterft. Vanuit dorpen in Guatemala, Hon duras, Egypte, India en Bangladsh wordt bericht dat door toepassing van een eenvoudige methode, de Orale Re- hydratie Therapie, het leven van kin deren is gespaard. De belangrijkste oorzaak van kindersterfte is op dit mo ment uitdroging, die wordt veroor zaakt door simpele diarree. Vroeger kon deze ziekte maar door middel van intraveneuze voeding worden behan deld. Tegenwoordig is het mogelijk de ziekte te genezen of te voorkomen door het toedienen van een oplossing van zout, suiker en water. Als moeders weten hoe en wanneer ORT toe "te pas sen, zegt Unicef, dan kan worden voorkomen dat per jaar 5 miljoen kin deren sterven door uitdroging. Deze Orale Rehydratie Therapie is door de Lancet, het toonaangevende medische tijdschrift in Engeland de belangrijkste doorbraak op medisch gebied van deze eeuw genoemd. In tenminste 34 landen is men be gonnen met de produktie van orale re hydratie zouten. Per jaar worden 80 miljoen zakjes gefabriceerd - aanzien lijk minder dan het miljard die nodig zijn om alle kinderen, die lijden aan diarree, te kunnen behandelen. Maar een tekort aan kant en klare zakjes, zegt Unicef, hoeft de snelle versprei ding van de behandeling met ORT niet te bemoeilijken. Als welke verhouding zot te mengen, kan dit g gemakkelijk thuis wor Groeikaarten Een tweede doorbraak in de strijd tegen de kindersterfte is het gebruik van een eenvoudige kaart om de ge- wichtstoename van het kind bij te hou den. Door het kind regelmatig te we gen, en het verstrekken van advies van gezondheidswerkers, gelooft Unicef, dat de groeikaarten de ouders kunnen helpen om de ondervoeding, waardoor vele miljoenen kinderen sterven, te voorkomen. De meeste ondervoeding is «on zichtbaar» - zelfs voor de moeder van het kind. Juist de onzichtbaarheid er van is een van de grootste hinderpalen om ondervoeding te voorkomen of te genezen. Meer dan de helft van alle ge vallen van ondervoeding komt voor in families waar geen absoluut tekort aan voedsel is. Regelmatig wegen en de groei aante kenen op de kaart, zegt Unicef, kan ondervoeding zichtbaar maken voor de ouders en een waarschuwing geven, dat het kind aanvullend voedsel nodig heeft, en niet medische hulp of zomaar meer eten. dio speler, grammeer- tbediening, dezelfde ogelijkheid oekfunctie, ictie, laser- ile display, weergave en zaterdag 31 december te verkopen «Op de eerste plaats is het voor de winkeliers in twee dagen bijna niet te verwerken», meent ze. «Op die dagen staan de klanten vaak in rijen voor de deur. De winkelier heeft het dan veel te druk om bijvoorbeeld te controleren of zijn klanten oud genoeg zijn en heeft geen tijd om ze raad of advies te geven». «De gemeente wil met die 2-dagen- maatregel meer veiligheid krijgen en minder overlast. In andere gemeenten is het vuurwerk soms echter al een paar dagen eerder te koop en verder schuilt in die verkoopbeperking nog het grote gevaar dat de zwarte handel toeneemt. Veel mensen zijn vindingrijk genoeg om elders aan vuurwerk te ko men». Huisdieren In de tentoonstelling van het Gemeentelijk Informatiecentrum wordt ook aandacht geschonken de 'huisdieren. Jaarlijks krijgt de renbescherming in Tilburg veertig tot vijftig meldingen binnen van weggelo pen huisdieren als gevolg van gebruik van vuurwerk. Het is zaak de dieren binnen te houden en de deuren goed te sluiten, want de honden en katten krij gen het ookïdit jaar weer zwaar te ver duren. Steeds meer mensen stappen dan over van knalvuurwerk op sier vuurwerk, maar zoals hier en daar al te horen valt zijn de «rotjes» nog altijd veel gebruikt. nimmer. Koopkracht hekelt de informatie verschaffing van de belastingkantoren, een kleine steekproef bleek dat 6 de 14 onderzochte ontvangkanto- t bij een simpel verzoek om een Meldingsformulier lieten afwe- permitteren, niet nodig hebt zij niet op klaarmaken. Door gebrek aan schoon water, aan de mogelijkheid om zuigflesen te kun nen steriliseren, gebrek aan brandstof, aan geld om voldoende melkpoeder te kopen, brengen moeders ongewild de gezondheid en het leven van hun kin deren in gevaar. De Londense School voor gezondheidszorg en tropische ge neeskunde kwam kortgeleden na 33 vergelijkende studies tot de conclusie dat het levensgevaar voor baby’s die flesvoeding krijgen, vijf keer zo groot is als voor baby’s die borstvoeding krijgen. Een derde onderdeel vt tie voor kinderen zal das bestaan uit het geven van wijdvv. de voorlichting over de voordel borstvoeding en de gevaren van voeding. Reeds meer dan 100 landen zijn gestart met voorlichtingscampag nes over borstvoeding en hebben de verkoop van kunstmatige babyvoeding aan banden gelegd. 11 landen hebben het adverteren voor kunstmatige baby voeding zelfs volledig verboden. I nentingscampagnes De vierde kostenbesparende tech niek is immunisatie van alle kinderen tegen de zes belangrijkste ziekten, die het leven van kinderen bedreigen - mazelen, kinkhoest, difterie, tetanus, tuberculose en kinderverlamming. Sa men doden deze zes ziekten elk jaar 5 miljoen kinderen en veroorzaken geestelijke en lichamelijke gebreken bij 3 miljoen meer. Het kost ongeveer f. 15,- om een kind in te enten tegen deze ziekten. En toch blijkt het dat minder dan 20% van de kinderen in de Derde Wereldlanden wordt ingeënt. Afgezien van financiële en organisa torische problemen om kinderen in te, enten, is de grootste hinderpaal, dat de ouders er vaak het nut niet van inzien om twee of drie keer terug te komen om de reeks inentingen af te maken. Het is niet ongebruikelijk, zegt het rapport, dat slechts de helft van de kinderen terugkomt voor de tweede inenting en daar weer de helft van voor de derde. Voor 1 richtlij! goed be Hoe? De aanvrager moet de AOW-uitke- ring, hét aanvullend pensioen en de vakantietoeslag (omgerekend per maand) bij elkaar optellen, van dat be drag moet de netto huur en de zieken fondspremie worden afgetrokken. Het bedrag dat uit deze rekensom komt mag niet hoger zijn dan 1.320,- per maand voor gehuwde bejaarden en ƒ860,- per maand voor ongehuwden. Volgens de konsumentenorganisatie komen enkele tienduizenden bejaar den in aanmerking voor kwijtschelding van inkomstenbelasting. Voor tienduizenden mensen met een AOW-uitkering en een gering aanvul lend pensioen loont het de moeite kwijtschelding van de inkomstenbelas ting te vragen. Ook gescheiden vrou wen met kinderen, die alimentatie ont vangen, komen veelal in aanmerking voor kwijtschelding van zowel inkom stenbelasting als premieheffing sociale verzekeringen. Dit schrijft Koopkracht, het blad van het Konsumenten Kontakt. in haar ja- nuarim Koo] CldUC UUI MldllUCI versc} M) op de Speciale plas- Uit leeft gedrukt. van ren het kwijtscl ten. Over het feit dat AOW-ers met een klein aanvullend pensioen veelal slech ter uit zijn dan zonder pensioen is de laatste tijd veel diskussie geweest. Door het aanvullend pensioen moet onevenredig meer ziekenfondspremie worden betaald, daarnaast wordt het pensioen zwaar belast. Weinig mensen weten dat van deze inkomstenbelas ting kwijtschelding kan worden ge vraagd. Koopkracht wijst er op dat kwijt schelding mogelijk is als de AOW en het aanvullende pensioen door ver schillende instanties wordt uitgekeerd, kwijtschelding gelden dezelfde jnen als voor die van onroerend jelasting.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 7