ERWOL! i Het Tilburgs carnaval '84 klinkt anders OCHE a ITIaas keurige keukenmensen DE GROOTSTE IN KEUKENS DE LAAGSTE IN PRIJS SEN 5 5 I» l W interzonvakantie voor iedereen Sint Nicolaas naar Goirle Tjeenk Willinkprijs - ^Budget-/, y keuken/J I Baden afgeraden >vember 1983 pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 11 november 1983 pagina 7 Ton v.d. Nouweland KOFFIE-OCHTEND Nadere inlichtingen: 550356. Foto: Frans van Aarle 5714V IRES :N AARDEN TEENVEGEN Ook vestigingen in Eindhoven - Breda - Helmond - Roosendaal - Ittervoort. G. w. a. I I 11 I I I I I I I I I I lijsten neden Maar», zegt Cees van Tilburg, de eigenaar van de CVT-keukenzaken, «u zult niet ontkennen dat u van éch te klasse veel méér voldoening be leeft. ‘specialiseerd vakman- ieve service en per- «Hoe kan dan deze keuken maar 2.955,- kos ten zult U zich afvragen. Het vakanti worden landen r C. van Tilburg Keukens B.V. Zomerstr. 49B, Tilburg. Tel. 013/363080 hebben i danken. oor sympathie- van enkele ren wat finan- dezel dat dit een blijkt joed voorstellen lig ge- *r keu- resenteren iwrooms. gezie jaar nu weer bereid. rondreizen Israël, i Keuken 270 cm eiken kunststof 2.995,- zijn. Reden in doen... en al ook wat doen. Alle vrouwen zijn uitgenodigd op deze wekelijkse koffie-ochtend die gehou den wordt in het wijkcentrum aan de Corellistraat 10 van half tien tot half twaalf. Een kinderkresj is aanwezig. dat Sint elk kind De Canarische Eilanden zijn negen van de tien dagen op jaarbasis zonze ker, men moet al pech hebben om daar niet van top tot teen bruin vandaan te komen. Ledeboerstraat 50 Tilburg Tal. 013-684911 Het antwoord is een grote uitgekiende inkoop. En laat dat maar aan mij over... Nieuw ijzer voor oude prijzen. Ook voor u. Natuurlijk kan niet iedereen zo’n superluxe totaal- keuken plaatsen. Al was ’t maar door ruimtegebrek. Daarom heeft CVT ook ’n uitgekiend programma budgetkeukens, compleet met koelkast, oven, kookplaat en afzuigkap. De bruto-adviesprijs van de apparatuur alleen al is 2.877,-. twt r rara WASSEN! fyfawK IWM gotu dat veel mensen tegenwoordk neigd zijn een wat eenvoudiger ken te kiezen. Daarom pres wij die volop in onze shot Eigen geluid Naar het voorbeeld yan Oost- en West-Brabant zou ook Midden-Bra- bant tot actie kunnen overgaan. Im- Voor dinsdag 15 november heeft de werkgroep koffie-ochtenden dokter Macar uitgenodigd. Dokter Macar is als kinderarts verbonden aan het Ma- ria-ziekenhuis. Hij zal het in het bij zonder hebben over kinderen die het moeilijk hebben in deze maatschappij. n systeem in dat wil zeg- e toeristen Drie voorbeelden uit onze kollektie slipovers en pullovers (ronde hals of V-hals) van I zuiver scheerwol. Verkrijgbaar f in diverse prachtige modekleuren èn makkelijk te wassen inde machine (tot 40°)! Prijzen reeds vanaf 55,- H Korvelseweg 56, Tilburg - Tel. 013-424283 De perfectie daarvan... de technische kwaliteit.... de architectuur... het zijn in deze keukens allemaal elementen met eeuwigheidswaarde. Aan de kwaliteitsreputatie van die Duitse He- baform- en Doppelmüller keuken wij onze vertrouwde naam te Een vertrouwen dat we ver sterken met gesj schap, intensie soonlijke begeleiding». Evenals vorig jaar heeft ook nu de Kon. Harmonie Oefening en Uitspan ning gezorgd dat Sint Nicolaas tijd heeft vrijgemaakt om de kinderen van Goirle te kunnen ontvangen. Dit zal gebeuren op zondag 20 no vember a.s. in de toneelzaal van het Jan van Besouwhuis. Om ongeveer 11.30 uur wordt de sint dan officieel welkom geheten door burgemeester v.d. Wildenberg. De Harmonie zorgt voor de juiste stemming door het spe len van sinterklaasliedjes. Als waardering voor dit ke idee heeft de Harmonie instellingen en particulieren ciële armslag gekregen waardoor het waarschijnlijk mogelijk wordt Nicolaas en zijn knechten aan een versnapering kan geven. De zaal gaat om 11.00 uur open en °ezien de gezellige drukte van vorig r zal ongetwijfeld Sint Nicolaas ook :r een sfeervol welkom worden Andere sfeer In Zuid-Spanje heerst ’s winters een andere sfeer dan ’s zomers. De terras jes en restaurants zijn niet meer zo vol, het zomerse flaneren is niet meer in zwang. Maar daar staat de mogelijk heid van leuke excursies tegenover, het winkelen is veel plezieriger en bij sport en spel heb je minder last van extreem hoge temperaturen. Neem vooral voor de avonden wel wat warme kleding mee zoals een vest en een jasje of jack. Hoewel, de verleiding om een modieus e toekenning van deze algemene voor een bij uitstek strafrechtelij- tudie betekent voor hem een bij zondere onderscheiding. oais; anderzijds blijk soort initiatie ven voldoet aan duidelijke behoefte. Bovendien J ct in onze regio voortreffelijk mate riaal voorhanden te zijn. Reden ge noeg om wat te gaan doen... en we gaan met dat materiaal Op 23 september 1982 werd nota rieel opgericht de «Stichting tot bevor dering van het Brabantse carnavals lied» afgekort «Stichting De Bracka- liers». Doelstelling van de stichting het bevorderen van het autochtv carnavalslied in tekst en gebruik naar originaliteit, ten behoeve van carnavalsvereniging in Midden-Bra- bant. Middels een vrij ingewikkeld plan, waar we later wel eens op terug komen, streeft deze stichting naar rea lisering van haar ideeën. Het regionale weekblad «De Til- burgse Koerier» bestaat al veel langer en heeft in de loop van haar bestaans- Wintervakanties zijn niet meer wat ze zijn geweest. Vroeger waren ze er in twee soorten. Overwintervakanties voor oudere mensen en daarnaast pure en dure strandvakanties voor hen die zich graag ook ’s winters met een bruin hoofd laten bewonderen. Nu zijn er veel meer mogelijkheden. Ze variëren van een goedkope busreis naar nabij Spanje, tot een strandvakantie naar een even ver als exotisch oord. Aan mr. G.A.M. Strijdards, weten schappelijk medewerker aan de Juridi sche Faculteit der Katholieke Hoge school Tilburg is de H.D. Tjeenk Wil linkprijs toegekend voor zijn dissertatie «Facetten van dwaling in het straf recht». De prijs wordt ééns in de twee jaar toegekend. Voor toekenning komt in aanmerking de auteur van een oor spronkelijk nederlandstalig werk op enig gebied van de rechtswetenschap dat in bijzondere mate tot de ontwik keling van deze wetenschap bijdraagt. De jury neemt daarbij in aanmer king alle dissertaties die binnen de ver schillende juridische disciplines in den lande verschijnen. Toekenning vindt plaats door een onafhankelijke jury waarin zitting hebben: mr. dr. K. Wiersma (voorzitter), prof. mr. G. Mulder (strafrecht), prof. mr. Schelte- ma (staats- en bestuursrecht), prof. mr. A.W. Hellma (privé-recht) en prof. mr. W.G. Schermers (Europees recht). De heer Strijards promoveerde cum laude op zijn materieel-dogmatische strafrechtelijke studie op 21 januari 1983. De Europese kusten zijn nu al zo vervuild dat af en toe de rode vlag uit moet om badgasten te waarschuwen dat het niet langer veilig geacht worden zich in zee te begeven. Richard Simmonds, Brits lid van het Euronees Parlement, heeft de commis- irom gevraagd maatregelen te om de gezondheid van toeristen hermen. Simmonds stelt voor één te voeren in alle lidstaten, aai gen overal een rode vlag die moet waarschuwen voor sterke vervui ling van het badwater. Verder wil hij dat de Europese Com missie er bij de lidstaten op aan dringt de bestaande wettelijke bepalingen te herzien om ervoor te zorgen dat toeris tische publikaties voldoende wijzen op de gevaren en van advies dienen. Vervolg van blz. 1 niet meer zo snel naar de steek van de mers enerzijds leven ook in onze regio geschiedenis een duidelijke belangstel- keizer gaan zoeken. dezelfde gevoelens; anderzijds blijkt ling aan de dag gelegd voor regionale Wwffï Uitgekiende keukens, kwalitatief zeer goed en toch laag geprijsd gaanr__.. In plaatsen waar wel carnaval wordt gevierd, ontstaan steeds meer lieder- concoursen, hofkapellen en dweilor kesten: een beter bewijs voor de be hoefte aan autochtone carnavalsmu ziek is haast niet denkbaar. Prima ini tiatieven, maar kunnen deze vernieu wingen wedijveren met de invloed van de commerciële produkten? Een po ging daartoe lijkt alleszins op zijn plaats en zulke initiatieven zijn dan ook al ondernomen in Oost- en West- Brabant. In Oost-Brabant wordt door de Stichting Radio Omroep Brabant jaar lijks een camavalsliedjeswedstrijd ge organiseerd. Na een zorgvuldige en deskundige selectie worden de beste elf liedjes op een LP in de regio uitge bracht: een initiatief dat ontstond uit de constatering «dat de laatste jaren Branbant overspoeld wordt door Bo- ven-Moerdijkse camavalsprodukties, waaronder de composities van Bra bantse bodem niet de aandacht kregen die ze verdienen» (J. Grijpink, direc teur S.R.O.B.). De langspeler van de S.R.O.B. is jaar na jaar telkens uitver kocht. Ook in West-Brabant (Roosendaal) verscheen in 1983 een langspeler met autochtone carnavalsschlagers onder auspiciën van Het Brabants Nieuws blad. De plaat heet telkens «Ammaal oewe draai» en is ook in haar 5de edi tie weer uitverkocht. grootste deel van de winterzon- ties die veelal omstreeks deze tijd worden geboekt, speelt zich af in de landen rond de Middellandse Zee en op de Canarische Eilanden. In het algemeen geldt: «Hoe zuide lijker, hoe warmer». Vaak zes uur zon per dag, (verwarmde) zwembaden waarin je buiten kunt zwemmen, veel dagen strandweer, dat bieden Zuid- Spanje, Marokko en Tunesië. (leren) jack ginds te kopen, is wel erg groot. Actie Zelfs Gran Canaria en Tenerife en iets minder het uitgesproken «luie» Lanzarote (de Canarische Eilanden dus) bieden ’s winters voor wie dat wil wat meer actie. Allerlei sportactivitei ten zoals zeilen, surfen, tennis en ex cursies per huurauto. Alternatieven voor deze klassieke winterzonbestem mingen zijn Madeira voor de liefheb bers van groen en bloemen, Malta en Griekenland voor wie een rijke cultuur wil zien, Tunesië en vooral Djerba. Daarnaast natuurlijk rondreizen in bij voorbeeld Egypte of Israël, waarvoor het winterseizoen een uitermate ge schikt seizoen is. De exotische stranden liggen zoveel verder weg, dat men moet rekenen op een meerprijs van duizend gulden op een veertiendaagse vakantie naar bo vengenoemd model. Populair blijft, al thans volgens de ervaringen bij de Ra- bobankbalies, het Amerikaanse Flori da, de dure dollar ten spijt. Terug van even weggeweest is ook duidelijk Sri Lanka en in opkomst zijn de Neder landse Antillen. Carnavalsvervuiling Misschien een beetje puriteins, maar het is toch van de gekke dat de cama- valshits anno 1984 gemaakt worden door mensen die helemaal niets weten van carnaval. De slappe onderbroe- kenlol zoals die bezongen wordt door Gooise zakkenvullers, heeft zeer wei nig te maken met het echte carnaval: dat beginnen gelukkig steeds meer mensen in te zien. Een eigen Tilburgs blèr- en leuterconcours mag deze stel ling onderbouwen. Het begon allemaal, vele jaren gele den met een liedje van Toon Hermans: «Mien waar is m’n feestneus». Het plaatje ontstond uit een kabaretesk ge heel en werd een enorm succes. Ook de «ploem, ploem Jenka» en «La Bostel- la» kenden dat succes, maar hadden veel minder met het carnaval te ma ken. Vanaf dat moment ging iedereen, die maar een beetje kon zingen, een carnavalsplaat maken, waarbij het oor spronkelijke carnavalsgevoel steeds meer naar de achtergrond verdween. Door een enorme «plugging» en een gebrek aan lokale alternatieven kon den deze (wan)produkten uitgroeien tot hits in onze regio. Het lijkt erop dat alle naïviteit, waar Vader Abraham zijn neus voor ophaalt, opgespaard wordt voor consumptie in het zuiden tijdens carnavalstijd. Steeds meer carnavalsvierders voe len dat aan: de «hosbare» dreun zit er wel in, maar de tekst heeft geen enkele inhoud. Misschien dat de Brabander zich daarom wel niet meer zo lekker voelt naast Flip Fluitketel en Joep Me loen, misschien dat we daarom wel dag gelegd ontwikkelingen in verleden en heden. Ook het Tilburgs carnavalsleven wordt vanuit die instelling een warm hart toegedragen. Dat de regionale carnavalsvereni gingen deze doelstellingen van harte zouden onderschrijven, lag voor de hand. Een daadwerkelijke bijdrage kan van hen dus verwacht worden. En dat is ook precies wat er gebeurde: afgelo- ng is pen zomer is het initiatief, dat groeide itone uit de samenwerking tussen deze drie en groeperingen, gerealiseerd tot volle te- de vredenheid van alle betrokkenen. Wat dat initiatief precies inhield, laat zich makkelijk raden maar we houden het nog even geheim. Volgende week als de 11-11-kater uitgewerkt is, komen wij hier uitgebreid op terug, reken maar! Deze foto is afgelopen maandagmiddag gemaakt op de Tambourkade bij de Piushaven. De omcirkelde figuur op de foto kan bureau de volgende prijzen komen halen: 10,- van de Tilburgse Koerier; 7,50 van Plantenkas Groenewoud; Kruikenzeiker Streek-VVV Hart van Brabant. Spoorlaan 416A; twee kaartjes van poppentheater Sapperlipopet, Dionysiusstraat HA; waardebon voor ijstaart 12 personen Ad Ber tens, Ringbaan-Oost; een waardebon van Broodje Jantje, NS-Plein; een waardebon voor haarverzorging 10.-. dameskapsalon Ter Rele. Ber- nardusplein 22; een waardebon voor het slijpen van een handzaag, gereedschap- en profielslijperij GPS, Ringbaan-Oost 114A; waardebon 10.- Restaria Luculus, Wandelboslaan; 1 Raptim-reistas: waardebon voor een jaarabonnement Openbare Bibliotheek, Koningsplein. De winnaar van de cirkelfoto van 3 november is: Erwin Eimers, Beethovenlaan 212, Tilburg. Deze kwallteltskeuken, compleet, Inclusief alle ap- T {J a paraten en toebehoren II - I If i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 7