o weru wL echt Gastgezinnen blijven hard nodig z Puzzelt U mee? V erkeersregeltechnisch laboratorium Tilburg f289,- Nieuwe Verordening Bevolkingscontacten DENISSEN 29.95( ruim 10.000,- aan prijzen NODACON< I GRATIS VERF-BEHANG Cultivé parelsnoer TOPKLASSE KOSTUUMS wj \oogets juMef «Je hebt er tijdelijk een kind bij» VAN DAL INTERNATIONALE RUILBEURS „BOHACO" GRATIS 48,- Tilburg in fragmenten ■er 1983 pagina 32 Koerier Oplage 77.900 ex. I Spl teru worden NIEUW .zie pag. 23 VERZAMELAARS VERENIGING TlLBURG Zaal Bezoek onze showroom ONGELOOFLIJK SPECIALE AANBIEDING Tel 42.60.42 Jules Verneweg 104. Uw koffie taat klaar! rkeer- Entree volwassenen: 6,50 kinderen, 65+ƒ3,50 voor'n tegelwand om te zoenen Donderdag 27 oktober 1983 27e jaargang nr. 1334 Hasseltstraat 195a, Tilburg Tel. 013- 425487 Ook natuurzijden kleden Salonkleden, tafelkleden, balkleden VLOERBEDEKKING 4.000 m2 SHOWROOM Theorie-examen Zie pag. 3 8 Laat hier de concurrentie maar eens een antwoord op geven! 3 - 4 - 5 - 6 november ’83 Op deze dagen treden op J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 KARPETTENSHOW 10 tot 20% KORTING Keuze uit duizenden stuks Tegels/xdalisten BOUWMATERIALEN VAN DE VENNE VAN DER SLUIS NV in ’t TURFSCHIP BREDA Ti NIEUWE AUTO HUREN? BELSBudgetS OI3-433II3 OBAM Tilburg bv Spoorlaan 175 Redactie-advertentie-afdelinfl en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenti en redactie dinsdagavond 22.00 resser tot erie BEGRAFENISONDERNEMING Wilhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 htstreekse verkoop af fabriek rden op maat gemaakt abele dichting tegen tocht J >ud Fantastisch zittende effen schoentjes Kleuren: zwart, Maten 36/41 t de nieuwe Verordening naam van de secretarie-ai en Inspraak. De Raad voor ;.<bare - »e stad naast de al be- Igemene recessie heeft met buikdanseres, modeshow, exotische produkten en gerechten enz. X Voor ik mijn kinderwagen kies ga ik naar baby-home voor een deskundig advies ^^Alleen Willem ll-straat 88-90 Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer had de ge- Bevol- Deze de nu nog vervan- Bevol- -en Spargo, Tante Lien, Massada, The Shorts. enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in elke kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis weer ken», het gastgezir tijdelijke oplossing rr:a, we beki;’- likken, wi ige- rijk. We praten ge- ken met elkaar naar bed, ui” ontvangen spraken o\ meteen duidelijl van Blaren. I KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN rechts worde dubbele dichting tegei vragen geen onderhol I I I J Renoveer en isoleer voor eens en altijd klachten over inspraakprocedures in behandeling kunnen nemen. Drie onderdelen De nieuwe Verordening contacten bestaat eigenlijk derdelen: voorlichting, inspr participatie. Bij voorlichting om beleidsvoornemens gemaakt en waarop ig gereagec kunnen Ruime parket gelegenheid. wens, de of voor Op dinsdag 1 november gaat de nieuwe Verordening Bevolkingscontacten in werking. Tegelijkertijd wordt de naam van de secretarie-afdeling Voorlichting ver anderd in afdeling Voorlichting en Inspraak. De Raad voor de Inspraak bestaat vanaf die datum niet meer en de inspraakbegeleiders die het Inspraakteam vorm den en werkten onder de verantwoordelijkheid van de Raad voor de Inspraak, gaan over naar de afdeling Voorlichting. Daarom gaat per 1 november die afdeling dan ook afdeling Voorlichting en Inspraak heten. grijs, rood en blauw Informatie Wilt u, na het lezen van boven staand verhaal, meer informatie over de Centrale voor Pleeggezinnen of ««-r het gastgezinnenprojekt, ook over uv financiële aspekten ervan, dan kunt rich daarvoor richten rechtstreeks „e Centrale voor Pleeggezinnen in Den Bosch of tot het Adviesburo voor Jongeren en Ouders in de Tuinstraat in 64 in Tilburg, tel. 356635. De resultaten regeling voor verantwoorde bij de Dienst de politie mogelijk 2 academie wordt. Bij 'n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over BEERENS Paletplein 7, tel. 013/6 SCHOENEN 1 november gaat ertijd wordt de r Voorlichting t meer en de i zijn lulpverle- jrden op i met el len heb- Een mooie kwaliteit, zie foto 5 of 6 mm 0lengte 41 cm met gerhodineerd zilveren slot Enschotsestraat 238, nabij N.S.-pleln Tilburg, tel. 013-421904 bgg 320439 DONDERDAG KOOPAVOND in de regel op dompers rekenen. En als er problemen tijdens het verblijf zijn, dan praten we erover met de jongere, dat gaat heel goed». Op 28 oktober wordt het Verkeersre- geltechnisch Laboratorium Tilburg (wel eens als VERLAAT afgekort) offi cieel in gebruik genomen door Ing. Ed. M. de Grood. voorzitter van het be stuur van de Stichting Verkeersonder- wijs. De plannen voor het laboratorium dateren al van 1976. maar de realisatie heeft nogal veel tijd gevergd. evens gods- tot hij zijn huidige naderhand nog in tellingen (Ons bleef houden. Geopend van 12 tot 24 uur. Kinderprogramma, dansgroepen enz. bruiken bij het toetsen van de kwaliteit van de regeling en de regeling automa tisch te verfijnen. Afhankelijk van de kan een bijstelling van de irgesteld worden. Daar de lelijkheid voor de regeling 1 Openbare Werken en bij ilitie berust, zal het uiteraard niet zijn, dat vanuit de Verkeers- de regeling direct beïnvloed bij een Tilburgs fragment. Gianotten en gemeentear- lezers en niet te vergeten, reacties nog een flinke hoe- *“ft en die informatie geven :i. En nu maar wachten op *t het Adviesburo Iers. Zij moeten een jongere te- tenslotte om jon- moeilijkheden en Zaterdag 29 oktober Strand-restaurant Recreatiepark Beekse Bergen open van 9.00 tot 17.00 u. Inlichtingen tel. 013-432392 Entree 2,- p.p. Kinderen tot15jaar 1,- Met de bus v.a. station lijn 42 en 43. kinderen geholpen maar ook de ouders. De Centrale voor Pleeggezinnen staat in het welzijnswerk bekend als een in stelling die uiterst nuttig werk verricht en waar het welzijns werk te allen tijde een beroep op kan doen. De week van de pleegzorg wordt ondersteund door de be langenvereniging van pleegouders. In deze week staat vooral het gastgezin centraal en daar toe hadden wij een gesprek met een Tilburgs gastgezin. Wij praatten over wat een gastgezin nou eigenlijk is en hoe het een en ander in zijn werk gaat. Ramen Deuren Rolluiken k Besterdplein 4 - Tel. 366390 Het laboratorium bestaat uit een microcomputer, die in de Verkeersaca- demie staat opgesteld en die via een te lefoonlijn met het Verkeersregelcen- trum van de gemeente Tilburg verbon den is. In het verkeersregelcentrum staat een coördinatiecomputer, die in verbinding staat met de verkeersregel- installaties op een aantal kruispunten in Tilburg. Deze coordinatorcomputer krijgt informatie over de stand van de regeling en over de toestand van het verkeer en kan de regeling op de kruis punten beïnvloeden, bijvoorbeeld door een groene golf-coördinatie aan de kruispuntsregelingen op te leggen. De microcomputer van de Verkeersacade- mie kan de informatie van de coördi- natorcomputer opvragen en eventueel ook informatie terugsturen. Automatisch In eerste instantie is het de bedoe ling, dat via het laboratorium verkeers gegevens verzameld worden. Snelhe den, intensiteiten, wachttijden e.d. worden via dit systeem gemeten en verwerkt. Het is daarna de bedoeling om deze verzamelde gegevens te ge- Op 27 juni van dit jaar 1 meenteraad de Verordening kingscontacten goedgekeurd, nieuwe verordening gaat geldende Inspraakverordening gen. De nieuwe Verordening Bww. kingscontacten gaat de komende jarer de wijze regelen waarop de Tilburgs» bevolking kan worden betrokken l de 'voorbereiding van het gemeentelijk beleid. In de nieuwe verordening ko men de bevoegdheden te liggen bij het college van burgemeester en wethou ders. Het college zal als beleidsvoorbe- reidend bestuursorgaan in de meeste gevallen bepalen hoe de bevolking bij lijk de beleidsvoorbereiding betrokken colk gaat worden. Het college zal daartoe geadviseerd gaan worden door een commissie, die zal bestaan uit vijf raadsleden en twee externe leden. Daarnaast zal. die commissie ook f het met elkaar is wel belang- :1 praktische za- zoals hoe laat (geld, bezoek proberen daar af- beheerder zijn üv naken zodat zoiets de gastgezinnen en de f wordt in eerste instant hulpverlenende voor een gastgezin Zelf kinderen neemt dan kontakt Het gezin van Blaren bestaat uit vier zin en zo gaat personen, pa, ma en twee kinderen in Tilburg is het de leeftijd van 7 en 8 jaar. ren en «Wij moeten ons aanpassi een jongere tijdelijk in huis aldus mevrouw van Blaren, kinderen ook. Toch gaat dat we bedenken dan altijd c de tijdelijke gast, passen en nog veel en dan heb je er kind bij, want zo ervaren wel. Wij vinden het belar jongere rust kan vinden ir wij proberen hem of te benaderen. Echte tegeni ben we eigenlijk nog no maakt maar het ligt er natuurlij! wat je je ervan voorstelt. Als je 1 gespannen verwachtingen he__, Tilburg - Prinsenhoeven 20 Tel. 013-431051 - 431052 9 vestigingen in Nederland Tevens verzorgen wij de begrafenis sen voor de protestantse begrafenis onderneming. Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 lange termijn ligt het doel tten van een regelsysteem, isch gegevens verzamelt en past aan het verkeers- verschljnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenh Berkel Enichot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek 1 overhemd van 30,- 1 stropdas van 15,- 1 paar sokken van 3,- (of f 25- korting) Onvoorstelbare kollektie kolberts met bijpassende pantalons. Oplossingen «En dan komt het moment dat de jongere die je een aantal weken in huis hebt gehad, z’n spullen weer pakt, en weggaat. Soms terug naar huis, soms naar een internaat of naar familie», vertelt mevrouw van Blaren. «Van sommigen hoor je nooit iets meer, an deren komen nog weleens met een bos je bloemen. Maar wij verwachten niet veel dankbaarheid, daar is het ons ook niet om te doen. Wij willen iemand die het even moeilijk heeft, helpen. We denken altijd maar dat we gedaan heb ben wat we konden. En vergeet niet dat onze eigen kinderen erg belangrijk voor ons zijn. Die hebben ook aan dacht nodig, soms even wat minder, maar die mogen we niet vergeten. Want we hebben liever niet dat zij ooit ook eens op zoek zullen moeten naar een gastgezin. Hoewel je dat nooit met enige zekerheid zal kunnen zeggen», aldus mevrouw van Blaren. In de week van 23 oktober tot 30 oktober wordt uw aan dacht gevraagd door de Centrale van Pleeggezinnen die door het hele land heen die week als week van de pleegzorg uitge roepen heeft. De Centrale voor Pleeggezinnen, waarvan er een afdeling voor Noord-Brabant in Den Bosch gevestigd is, heeft be moeienis met pleeggezinnen, gastgezinnen en weekendgezin- nen. Al die vormen van pleegzorg hebben tot doel kinderen die vastgelopen zijn in hun ouderlijke omgeving te helpen door ze goed onderdak te bieden. Zo worden niet alleen de Bevolkings- uit drie on- n«praak en tipg' gaat het die bekend worden gemaakt en waarop door de bevolking gereageerd kan worden. Bij inspraak kunnen belanghebbenden hun invloed uitoefenen op beleids voornemens en bij participatie kunnen mensen zelf beslissen. Steeds afhanke- van het onderwerp wordt door het „uilege van burgemeester en wethou ders voor één van de drie vormen ge kozen. Volgens de gemeente kunnen bewo nersorganisaties meer dan voorheen bij de uitvoering van beleidsvoorne mens betrokken worden met de nieu- e Verordening Bevolkingscontacten. Leren «Wij leren veel van de jongeren die wij als gast in ons huis hebben. Een ding staat voor ons voorop en dat is: luisteren naar je kinderen, ook al heb je niet altijd evenveel zin. En scheep ze niet af met een truttig smoesje want dat hebben ze haarscherp in de gaten, een Dat merken we bij de jongeren die wij iderd in huis krijgen: er is te weinig naar hen geluisterd», zo besluit de heer van Bla ren. Voorwie? defii.- Wie kunnen er nou in aanmerking u zich komen als gastgezin? In principe kan tot de iedereen daarvoor in aanmerking ko men. Ook alleenstaanden en samenwo nenden. Maar voordat u als gastgezin ingeschreven wordt, wordt u wel eerst bezocht door iemand van de Centrale voor Pleeggezinnen of 1 voor Jongeren en Oude natuurlijk weten waar een recht komt. Het gaat met tijdelijke i jmen. iddelbaar Onderwijs, L verpersoonlijking van Het gebouw, de pastoi rond 1825 gebouwd in de zo me dat van Napoleon I). A voltooiing van de Heuvelse I Tevoren, vanaf 1830 waren in dit gebouw het kantongerecht gevestigd vens het postkantoor. Het huis was in 1825 waarschijnlijk gebouwd op de 1 menten van een in 1821 afgebrand gebouw dat sinds 1819 als armenweeshuis in bruik was. Daarvoor was dit oorspronkelijke woonhuis van de familie de Bre»> sinds 1791 de zetel van het Tilburgse dorpsbestuur, dat in 1809 promoveerde t stadsbestuur. In dit raadhuis was behalve de secretaris ook een brigade gendarmer ondergebracht alsmede de hoofdwacht der Nederlandse Schutterij voor Noord-Bra- Op de achtergrond zien we verder natuurlijk de heuvelse kerk met ervóór het Heilig Hartbeeld waarin vroeger een puur gouden hart zat, in 1982 vervangen door een verguld koperen replica. Links op de foto de danig gesnoeide lindeboom, onder welks bladerkroon vroeger een compleet regiment oude mannetjes zich schuil kon houden maar die nu nog nauwelijks aan een verliefd stelletje schaduw biedt. Rechts van de lindeboom tenslotte het standbeeld van Willem II, afgedankt door Den Haag en met graagte door Tilburg aanvaard. Geheel in de lijn van zijn reputatie is de vorst hier omgeven door een viertal eveneens in brons vereeuwigde am<Ja. lieve lezeressen, dit was dan ons laatste stukkie I Wie zullen we allemaal bedanken? Behalve boekhandel chief, hier elke week al vermeld, willen we toch vooral u. u, de inzenders bedanken. U hebt met uw schriftelijke re: veelheid informatie over Tilburg «hoe het was» verschaft wij allemaal weer keurig door aan het gemeentearchief. Ei boecxken. De winnares van vorige week is mevrouw R. Kammers-Obbens, Gen. Winkel- mansstraat 483, 5025 XP Tilburg. Verzamelen Op deze wijze wordt het mogelijk om een grote hoeveelheid verkeersin formatie te verzamelen en te gebruiken voor het beoordelen van de kwaliteit van de verkeersregeling. Bovendien krijgen de studenten van de Verkeers- academie een praktische oefensituatie, waarin zij ervaring kunnen opdoen met moderne regeltechnieken. Voor de gemeente Tilburg zijn er mogelijkhe den om de verzamelde gegevens te ge bruiken, waardoor bijv, een aantal tel lingen overbodig worden. Ook wan neer de regeling aangepast moet wor den, kan de gemeente Tilburg gebruik maken van de resultaten van het labo ratorium. Voor de lang in het opzetti dat automatis de regeling aanp; beeld. Daarbij kan dan, naar i wachttijd voor voetgangers automobilisten of voor openbaar ver voer zo kort mogelijk gemaakt worden. Eindelijk - en tenslotte - weer eens een foto van een nog steeds bestaande si tuatie: de plaats waar we in juni 1982 onze wanordelijke wandeling begonnen en waar wij tijdens het gaan ook somtijds weer verpoosden, de Heuvel. De laatste aflevering in deze reeks, want 69 leek Beis Lijntje en ons een mooi nummertje om een punt achter te zetten. De gebouwen en «straatsituaties» zoals we dat in de aftiteling zo fraai noemen die we de afgelopen 68 afleveringen zo'n beetje hebben besproken geven alles bij een een «kaleidoscopisch beeld van het naoorlogse Tilburg». Tilburg dat in de afgelopen twintig jaar ingrijpender is veranderd dan ooit eer der in zijn bestaan. Tilburg, waarvan de naoorlogse geschiedenis onderhand ook maar eens op papier gezet moet worden. Immers, waar de economische geschiede nis van Nederland in deze eeuw door allerlei faktoren model kan staan voor de eco nomische geschiedenis van heel het westen in die periode, daar kunnen de lotgeval len van Tilburg op economisch gebied gelden als een voorbeeld voor heel Nederland en heel het westen van de manier waarop het niet moet. In onze stad is het omgekeerde gebeurd van wat voor economische groei nood zakelijk is. Hier heeft op overstelpende schaal plaatsgevonden wat Nederland toch al tot een unicum in de wereld maakt: hier in Tilburg is gedeïndustrialiseerd. De industrie die hier per traditie al generaties lang het leven der bevolking bepaalde, de textielindustrie dus, is vrijwel tot aan de grond toe afgebroken. Zonder dat er ook maar bij benadering voldoende vervangende werkgelegenheid voor in de plaats is gekomen. Tilburg heeft daardoor maar in zeer geringe mate mee geprofiteerd van de vaartsstijging der laatste 20 jaren. En het heeft meer dan andere - vergelijkba plaatsen te lijden van de economische teruggang, die in onze ‘J- staande grote werkeloosheid nog eens de gevolgen van de alge gestapeld. Tilburg is hierdoor gebleven wat het eigenlijk altijd al was: een arme stad, of in elk geval een tamelijk arme stad. Een stad waar de mensen met elkaar minder uit te geven hebben dan in, bijvoorbeeld, de andere grote Brabantse steden. Een stad dus, waar luxe winkelcentra het nooit zullen doen omdat er simpelweg een te geringe markt voor hun produkten is. Opvallend is dat de Tilburgse bevolking, door de band genomen, een zeer kal me en gezagsgetrouwe gemeenschap vormt. En dat terwijl toch de belangrijkste controlefactoren die in vroeger jaren de mensen van «rare streken» afhielden zijn verdwenen. Wij bedoelen de fabriek en de kerk, de twee instituties die hun invloed op de massa der Tilburgers ver buiten de poorten hunner gebouwen wisten uit te oefenen, die eigenlijk, onder het motto «houde gij ze dom dan hou ik ze errem» de Tilburgers effectief eronder wisten te houden. Voor deze bazigheid is eigenlijk niets in de plaats gekomen. De gemeente, in veel gevallen via haar sociale dienst de uitkerende instantie voor duizenden Tilbur gers, is geen morele macht, bemoeit zich, althans meestal, niet met het privéleven van de burgers. Ons fragment: de zuidoostkant van de Heuvel met zoals u hierboven op de in mei 1980 genomen foto ziet, achter het standbeeld van Willem II de pastorie van de Heuvel. En niet de zuidkant met restaurant Matterhorn of de zuidwestkant met de Looiersbeurs. Het schijnt dus toch nog 'n beetje moeilijk te zijn geweest, waar zelfs een aantal trouwe en vooral geroutineerde inzenders schreven dat het deze keer erg gemakkelijk was: de voormalige woning van Emile Verbunt, later restaurant Maas, Matterhorn, Goosen interieur. Termaat kunstnijverheid. Anderen situeerden het fragment zelfs op een heel andere plaats. Het is dus de pastorie. Voorzover wij weten bewoond door twee parochiepries ters die beiden met het onderwijs te maken hebben: de kapelaan is tevens dienstleraar op het Odulphuslyceum en pastoor van Miert was tot hij zijn hl functie in 1949 aanvaardde moderator van die school, terwijl hij bestuur of curatorium van de belangrijkste Brabantse onderwijsinstel Middelbaar Onderwijs, Leergangen, Katholieke Hogeschool) zitting bi als verpersoonlijking van «de lange arm van Rome»). storie is een van de oudste woonhuizen in de stad. Het is zogenaamde laat-empirestijl (empire keizerrijk, met na- Als pastorie is dit huis pas in gebruik sinds 1888. na de waren in Aangezien het gastgezin liever ano niem wilde blijven, voeren wij ze voor u ten tonele onder de naam de heer en mevrouw van Blaren. Het gastgezin als thema in de week voor de pleegzorg geeft natuurlijk aan dat er eigenlijk te weinig gastgezinnen zijn. De heer en mevrouw van Blaren beamen dit en ze weten onderhand wel waar ze over praten na drie en een half jaar regel matig als gastgezin gefungeerd te heb ben. «Er is inderdaad een tekort aan goede gastgezinnen in Tilburg; er staan meer jongeren te trappelen dan er tijdelijk in een gastgezin opgenomen kunnen worden», aldus mevrouw van Blaren. Het gaat dus om jongeren, zo in de leeftijd van 14-15 jaar tot ong~ veer 20 jaar, die problemen hebben j kregen thuis». «Natuurlijk heeft iedere jongere weleens problemen thuis», vertelt me neer van Blaren, «maar in sommige gevallen explodeert het en loopt de jongere thuis weg. Waar kan hij of zij dan naartoe? Er zijn natuurlijk genoeg hulpverlenende instellingen die eerste hulp kunnen verlenen, maar onderdak kunnen ze niet bieden op korte ter mijn. Daarvoor zijn gastgezinnen no dig». Periode De gemiddelde verblijfsduur van een jongere is 6 weken. In die periode wordt er door een hulpverlenende in stelling een definitieve oplossing ge vonden, waaraan de jongere zelf mee- Bijeenkomsten Mevrouw van Blaren vertelt verder dat er regelmatig kontaktavonden tussen de gastgezinnen en ht' nende instellingen. Dan wor zo’n bijeenkomst allerlei zaken kaar doorgesproken die te make ben met het gastgezin zijn. Ook wisse len de gastgezinnen onderlinge erva ringen uit en helpen elkaar zo nogal eens. Op die avonden is ook de zoge naamde poolbeheerder aanwezig. Die poolbeheerder is het centrale punt in het gastgezinnenprojekt. Bij de pool beheerder zijn de adressen bekend van gastgezinnen en de poolbeheerder >rdt in eerste instantie door instelling benac tin. De poolbeheerder ikt op met een gastge- j gaat de bal aan het rollen. In Tilburg is het Adviesburo voor Jonge ren en Ouders in de Tuinstraat de •”'Qssen als we poolbeheerder. „is hebben», ar'“n. «En onze u dat soepel en j dat de jongere, zich ook aan moet ;el meer dan wij. Tja, ineens tijdelijk een ervaren wij dat toch ingrijk dat een in ons gezin en haar met begrip ■wallers heb- looit meege- -,:jk aan Ms je hoog- geren r lebt, kun je probler Inspr nieui en ga£ elen waar in worde ereidii werkt, maar waarmee het gastgezin geen bemoeienis heeft. Maar voor een jongere in het gastgezin komt, wordt er eerst gepraat; een kennismakingsge sprek tussen de jongere, het gastgezin en de hulpverlener van de jongere. Zo’n gesprek is van alle kanten open;, zowel het gastgezin als de jongere kun nen beslissen om niet met elkaar in zee te gaan. De hulpverlener blijft in zo’n gesprek op de achtergrond, hij is er voor om zo snel mogelijk de jongere bij het gastgezin «weg te wer- het gastgezin is immers maar een jdelijke oplossing. «Tja, we bekijken of kan klikken, want dat “1 ook heel :aar door 2 litgaan, zakj 1 en we p iver te mi '■’delijk is», aldus mevrouw '3228 BEERENS [SCHÓENEI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 1