H FILMS Kleinschalige werkprojekten SEN Jeugd Rode Kruis FiLMHUiS Wees een heer The Atomic Café of dame in 0 TRUIEN Leo v. lersel W.N.M. Merktapijt kunstgebitten Gordijnen Karpetten O V Menu van de week Smyrna tafelkleden ©koppelmans MOLENWIJK TANDTECHNIEK V ©koDpelmans ©koppelmans In de prijzen u - - ;tober 1983 pagina 6 Donderdag 20 oktober 1983 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER gemeente wordt in de nota genoemd als een van die remmende instanties. ES kRDEN EENVEGEN wijkgebouw op het Helpen kan iedereen gediplomeerd tandprotheticua Snuitje Zie onze collectie st. annaplein 16. tel. 430617 terecht ook specialist in de betere occasions ioen door «uS u ie__ biede" st. annaplein 16, tel. 430617 Volop parkeergelegenheid i ten i iagavor Besterdplein 3 Tilburg Tel. 426584 Hart v Brabantlaan 731 Tilburg,013-682358 rembloksets remschoensets schokbrekers 4 ok- Iburg rom- Bel mvergader tot een v" groepen. itt rij, n I I I I I I I I I karakter. Bovendien is de toepassing altijd zeer eenvoudig en de smeuïgheid van een met room bereide saus of soep is niet te overtreffen. Onderstaande re cepten van groentesoepen met room en kalfsschnitzels met kaas en roomsaus zijn hiervan een goed voorbeeld. Of de ger is als het or ten. Die c_. een ver daan a.» w. over de g Edoch, het schijn noeg is en dat er aangevraagd w komen omdat duidelijk (sic) meer aandacht st. annaplein 16. tel. 430617 Volop parkeergelegenheid djes ander che- en totdat t. Hierna zich groep. zich o werk. groef aan nen onvoldoende uit de verf kwamen, is op de onlangs gehouden algemene le denvergadering van de WNM besloten wijziging van de indeling in dier. Dit dier «Rita de Rat» ze ooit per ongeluk een chemisch slikte - reusachtige afmetingen, lijk is ze wel heel lief. Ze is erg haar leert Snuitje wat dat betek hij besluiten terug te gaan naar 1 en onderweg maken ze allerlei mee. Zo slikt Rita per ongeluk een misch preparaat en begint te krimpen i ze weer haar normale grootte heeft. I gaat Rita terug naar de stad omdat ze daar beter thuis voelt, en Snuitje keert terug naar zijn prachtig meertje. Hij heeft nu veel avonturen beleeft, of hij er ook wijzer van is geworden? re steun gaan g™ ondernemers waart baanlo’, w u.» langstell leinschalig bÖ de ge eel van de van langdu- ”er Binnen de WNM, oftewel de Werk groep Natuurbehoud en Milieubeheer Tilburg e.o. opereren sedert de oprich ting twee jaar geleden een aantal werk groepen. Elk van die werkgroepen richt 'i op een deelterrein van het milieu- k. Omdat er tussen de verschillende epen wat overlappingen waren en er de andere kant enkele werkterrei- men het EHBO donderdag traat 2, tel de contact^ Paul Menue. Naast de stadsgroep kent Nog twee groepen, te weten groep Educatie en de Landschaps- groep. De werkterreinen van deze twee groepen blijven in grote lijnen hetzelf de: de landschapsgroep richt zich op alles wat met natuur en milieu buiten de stad Tilburg te maken heeft en de werkgroep Educatie werkt aan de ver betering van het milieubesef door mid del van het samenstellen van informa tiepakketten en lespakketten en door middel van het organiseren van excur sies, lezingen e.d. Eva wil haar levens I geeft haar studie op e Om financieel onafhankel nen te kunnen - g lichaam. Het vooruitzicht I ventioneler bestaan, ver zen. Morele overwegin, geschoven. Ze wil vrij er I Eva ontmoet Chris r zij In de week van 10 tot en met 14 tober heeft de gemeentepolitie Tilb de jeugdige verkeersdeelnemers nauw lettend gevolgd. De week na de herfst vakantie zal de politie dit voortzetten. Dit alles met het doel de overtredingen van jeugdige verkeerdsdeelnemers drastisch terug te dringen. Donderdag 20 tot en met woensdag 26 oktober. «The Atomic Café» is een komische nachtmerrie, bestaande uit Amerikaans pro- iamateriaal over de atoombom uit de J veertig en vijftig, toen iedereen nog blij scheen te zijn met de uitvinding van dit onmenselijke wapen. S.V. T HOEKSKE Op zondag 30 oktober organiseert S.V. ’t Hoekske een grote rommel markt. In het wijkgebouw op het Pa- duaplein. De rommelmarkt begint om ll.OO uur en zal duren tot 16.00 uur. Zorg dat u zeker op tijd aanwezig bent. Tot ziens, zondag 30 oktober in het wijkgebouw op het Paduaplein. In verschillende recepten worden de gerechten afgewerkt met een scheutje room of koffieroom. De smaak van room geeft een soep of saus een eigen het verkeer Donderdag 20 en vrijdag 21 oktober. De ze tekenfilm duurt 55 minuten en werd s ciaal gemaakt voor kinderen van vier acht jaar. Snuitje is een neuzig waterdier, dat zijn prachtige meertje op het platteland verlaat om de wijde wereld in te trekken. Hij komt voor het eerst in aanraking met mensen en volgt ze de stad in, omdat hij te weten wil komen, waarom ze zich zo raar gedragen. Dan ontmoet hij een angstaanjagend van h- - - dier. Dit dier «Rita de Rat» heeft - omdat se, het vriendinnetje van de eeuwige -~«™i.,v preparaat meur Alphonse, dat de enige reële figi i, maar eigen-, in dit gezelscha- -- arm en door -■**—* skent. Rita en ar het meertje avonturen De film vertelt het verhaal schiendenis van de bom door het tonen van gedeeltelijk tot dusver onbekend overheids- en militair propagandamateriaal, televisie- en radioshows en cartoons. Het is allemaal bij elkaar gebracht om te laten zien hoe bi zar de Amerikaanse regering jarenlang het publiek heeft voorgelicht over het gebruik en de gevaren van atoomwapens. Kalfsschnitzels met kaas en roomsaus 4 zeer dunne kalfsschnitzels, 50 g boter, 4 plakken jonge kaas, 1 dl room, zout, peper. Verhit de boter en bak hierin de schnitzels op een hoog vuur aan beide zijden goudbruin. Leg de gare schnit zels op een ovenvaste schotel en dek elk stuk vlees af met een plak Kaas. Schuif de schotel onder de gril en laat de kaas smelten (ongeveer 5 minuten). Maak intussen de saus door de room bij de hete boter te gieten, onder voortdurend roeren. Maak hem op smaak met zout en peper. Laat de saus even doorkoken en schenk hem over de schnitzels. Serveer het gerecht di rect en geef er rijst en een tomatensala de bij. isstijl veranderen. Ze en wordt fotomodel, 'slijk te zijn en man- domineren, verkoopt zij haar '""""•zicht op een meer con- 'ervult haar met afgrij- jngen worden terzijde j en onafhankelijk'zijn, noet Chris, een gigolo en raakt hem. De problemen beginnen besluiten samen te gaan wer- st. annaplein 16. tel. 430617 Parkeren geen probleem itgedeeld is. opvallen dat de ceer het zeker niet i de jongeren, iets wat tepolitie eigenlijk niet verliefd wanneer Een liefdesgeschiedenis in een waarin liefde, slechts een gewoonte is. Filmliga Ambassade Bios koop «Muriëi» Muriël is niet aanwezig in de film van Alain Resnais die naar haar genoemd is. Zij is een Algerijns meisje dat, enige maanden voor de handeling begint, doodgemarteld is door Franse soldaten tijdens wat toen een militair verhoor werd genoemd. Ze leeft echter voort in de herinnering van één van haar beulen, de jonge Bernard die, terug in het vaderland, geen rust meer vind in het huis van zijn stiefmoeder Hélène bij wie hij is gaan - Hélé spe- samei r tot fiteur ite pop-raket, zange- s». Ze is bekend van hits «99 Luftbalons» en Nena haalde in Duitsland ioscoopbezoekers en topfilm Afgelopen zondag heeft de Tilburger John van der Linden de eerste prijs gewon nen onder de Nederlanders die deelnamen aan een zogenaamde custom-carshow in Leiden. John heeft eigenlijk een nieuwe auto ontworpen en op et: - J- wijze «gepaint». Hierbij ziet u de mini-truck van John afgebeeld; u zult hem alvast weleens in het verkeer verwonderd nagestaard hebben. Groeseindse Jagers A.s. zondag 23 oktober houdt de jeugddrumband de Groeseindse Jagers weer een rommelmarkt en wel op de speelplaats van de basisschool Den Spechtenborg. Ingang Dr. Nuyens- r-—j T- straat. De poort is open van 11.00 tot op vrijwillige (met vrijblijvend) 16.00 uur. •verlening bij allerlei instanties. TeETÏ Paduaplein Werkgelegenheid Bieden de kleinschalige werkprojek ten nu echt oplossingen voor het werk loosheidsvraagstuk Het antwoord daarop moet ontkennend zijn. Het blijkt erg moeilijk om loonvormend te werken. Een aantal van de oorzaken zijn terug te voeren op de knelpunten, zo meldt de nota en de geschiedenis van de gemeentelijke bemoeienis is misschien nog te kort om nu al defini tieve uitspraken te doen. Nieuw beleid Met name vanwege dit laatste punt wil het college van B en W de gemeen teraad adviseren het tot nu toe gevoer de beleid voort te zetten en bij het BKW het aantal arbeidsplaatsen uit te breiden. De gemeente wil verder bete- -geven aan beginnende waarbij de starters en de lozen in het brandpunt van de be stelling zullen staan. Zo wordt er gemeente gedacht aan het geven cursussen voor beginnende onder nemers, het oprichten van een ideeën- bank en het toewerken naar verzelf standiging van het BKW. F.C. Stuivezand Heeft u nog spullen voor de r melmarkt van F.C. Stuivezand? dan even 364883. Donderdag 20 tot en met woensdag 26 oktober. De kleur van granaatappels gaat over de achttiende eeuwse Armeense dichter Sayat- Nova. Het is geen autobiografie. Paradja- now gebruikt de dichter om zijn eigen ideeën te verwoorden. Het is zijn zwanen zang. Zijn werk is eerst verminkt door de censuur en daarna helemaal verboden in de USSR. Het werk wat te nationalistisch en religieus getint volgens de Sovjet-autoritei- ten. In de film zien we het leven van Sayat- Nova van zijn doop tot zijn dood, zijn muzi kale carrière en zijn kloosterleven. Kinderfilmhuis De stijfkop Zaterdag 22 en zondag 23 oktober. Deze film gaat over de invoering van de leerplicht'in een klein bergdorpje in Spanje. Niet iedereen is ingenomen met de nieuwe school. Sommige kinderen niet, omdat ze het veel leuker vinden om te vissen of te spelen. Maar ook bijvoorbeeld de burge meester en de notaris blijken van de school iets heel anders te verwachten dan de on derwijzeres, die naar het dorpje gestuurd is. «De Stijfkop» is een heel gezellige fami liefilm voor kinderen vanaf 8 jaar. zich wenden tot de contactpersoon van de Stadsgroep Paul Menue, telefoon- straat 17, Tilbrug, tel. 433598. Ook bewoners en buurtgroepen die met een milieuprobleem zitten waar iets aan gedaan moet worden, zijn bij de Stadsgroep aan het goede adres. Zij kunnen dat probleem dan aankaarten via het spreekuur van de Juridische (iedere maandag tot en met lag van 14.00 tot 20.00, Stads- tel. 353135) of rechtstreeks bij .aCtpersoon van de Stadsgroep BOEKENBEURS De St. Activiteiten van het buurt centrum «in de Boomtak», organiseert binnenkort een 2de hands boeken beurs. Mocht u nog boeken, strips, etc. in bezit hebben waar u geen waarde meer aan hecht, dan graag een be richtje naar de «in de Boomtak», tel.: 430920. En men komt ze graag bij u ophalen. van zijn tan inwonen, lélène ontmoet een jeugdvriend van de oorlog, hopende op een hernieuwd imenzijn. Deze Alphonse is echter een pro- mvur en charmeur en brengt slechts een te leurstelling teweeg. Bernard verlaat dan het huis en gaat op zijn atelier wonen. Hij houdt zich bezig met zijn vriendin en de sa menstelling van een onthullende filmpje. Hélène zoekt troost in het huis van een vriendin. Bernard beëindigt zijn dadenloos be staan door een strijdmakker en medegetuige «an Muriêls dood te vermoorden. Fran<;oi- het vriendinnetje van de eeuwige char- 1 gezelschap van onpraktische dromers en zelfbedriegers, verlaat tijdig en alleen de stad. Heuvelpoort 3 «Nena», de film De filmmakers zien de laatste jaren geld in speelfilms met in de hoofdrollen popster ren. ’n Duidelijk voorbeeld is David Bowie, die ook wel wat acteertalent vertoont. In Duitsland is de nieuwste-- res Nena «an die Reihe». z.c uckcuu van haar internationale «Leuchtturm». 1,2 miljoen bic van het jaar. Synopsis: Tina (Nena) ontmoet Tino op de kermis. Hij werkt bij de botsautootjes. Hij is voor haar de vrijheid en het avontuur lijke. Kort daarvoor is er op school een nieuwe jongen, Robby, gekomen, die haar het hof maakt, maar Tino is spannender. Dan is Tino plots vertrokken zonder wat te laten weten. Tina weet Robby over te halen om samen een tocht op de scooter te onder nemen. Ze vertelt niet dat haar eigenlijke reisdoel Tino is. Robby en Tina beleven veel spannende en komische avonturen. Tenslotte is Venetië de stad waar ze Tino te genkomt, maar... Ongeveer gelijktijdig met het verschijnen van de nota «Werkloosheid en Vrij willigerswerk» heeft de gemeente het licht doen zien aan een evaluatie-nota «Kleinschalige Werkprojekten». Dat is geen toeval want beide nota’s bewegen zich ongeveer op hetzelfde gebied, een gebied dat onder de gemeenschappelijke noemer werkloosheid te vatten is. In de evaluatienota «Kleinschalige Werkprojek ten» zet de gemeente de achtergrond van haar beleid in deze op een rijtje. Daarin worden uiteraard ook zaken betrokken zoals doelstellingen en uitgangspunten van dat beleid. Vervolgens worden de gerealiseerde werkprojekten nader belicht en aan de hand daarvan een aantal konklusies getrokken. Tenslotte wordt in de nota aandacht geschonken aan nieuw beleid. In dit artikel richten we ons vooral op de konklusies die de gemeente maakt naar aanleiding van de evaluatie van de gereali seerde werkprojekten. Uit onderzoekingen is namelijk ge bleken dat jeugdige verkeersdeelne mers snel in de fout gaan en onevenre dig vaak bij verkeersongevallen trokken zijn. Die week en de komer week heeft en zal de politie zonder pardon het bonnenboekje trekken en de geconstateerde overtreding onrnid- delijk beboeten. Hier volgt een kort overzicht van het aantal bonnen dat uit Daarbij zal het u ouderen in het verke beter doen dan bij de gemeente verwacht werd. Op maandag 10 oktober zijn er in totaal 92 processen-verbaal uitgeschre ven, slechts 28 daarvan betroffen jon geren tot 18 jaar. Van die 92 werden er 58 bekeurd omdat ze door het rode licht reden (fietsten). Op dinsdag de 11de werden er 54 overtredingen geno teerd, 24 daarvan werdjn door jeugdi gen gemaakt. Ongeveer de helft van die 54 reed door het rode licht. Op woensdag de 12de werden er 79 pro cessen-verbaal uitgereikt, waarvan er 43 aan het adres van jeugdigen gericht waren. Donderdag de 13de ginger 63 personen in de fout waaronder 31 jon geren. Van die 53 reden er 31 door het rode licht. Op vrijdag 14 oktober was het raak: toen werden er f 05 personen geverbaliseerd, 64 daarvan waren jon ger dan 18 jaar. Initiatieven Het Buro Kleinschalig belangrijke instantie en voor beginnende kleinschalij nemers, heeft in de periode van augus tus 1980 tot augustus 1982 in totaal 273 initiatieven van beginnende klein schalige ondernemers ondersteund. Een groot deel van die initiatieven be treffen zogenaamde starters. Starters zijn zowel haanlozen als niet-baanlo- Vooral de leeftijdsgroep van 25 tot zen die geen of onvoldoende ondeme- en met 29 jaar is sterk vertegenwoor- merservaring bezitten om op eigen digd bij de initiatiefnemers. De groep kracht een kleinschalig loonvormend beneden de 22 jaar is opvallend zwak bedrijf op te zetten. In totaal hebben vertegenwoordigd. Het blijkt ook uit 13 werkprojekten gemeentesubsidie gegevens van het Buro KIe -o ontvangen vanaf 1979. Werk dat een belangrijk deel van de geregistreerde initiatiefnemers Detailhandel en rig werkloos is. bouwnijverheid Financiën Een groot deel van de initiatieven Of de gemeente even duidelijk sektor en in de touwnijverheid en wor- un’DieduWe^Witid3 worit ^hSrTp Jet» gemeentelijke subsidiëring. 5t schijnt dat er nog geld ge- wau er maar weinig subsidie wordt. Dat zou dan o.a. muat het subsidiebeleid on- is en omdat het BKW »«v.it schenkt aan starters. Korting op een (auto)werkplaatsrekening? Kan dat? Ja, bij Autonova kan dat!!! Gedurende de maanden oktober t/m december ontvangt u bij ons (20%) korting op de volgende te vervangen onderdelen: bougies V-snaren bougiekabelsets thermostaten contactpunten lampsets Originele Toyota-uitlaten gratis montage, ook gedeeltes Bel ons nu voor een afspraak. Deze aanbieding geldt ook voor doe-het-zelvers. Originele Toyota-onderdelen voordeliger dan normaal. Autohuis AUTONOVA b.v. Ringbaan noord 95, Tilburg, tel. 013-431720 DE WEIJENBERGH Aanstaande zaterdag 22 oktober is er weer een tweedehandsmarkt in Oisterwijk. Deze markt wordt gehou den in de «Weijenbergh» aan de Gemullehoekenweg en is geopend van tien tot vier uur. U vindt hier werkelijk van alles, te gek gewoon. Echt de moeite waard om er eens een bezoek te brengen. In de nota wordt als een knelpunt ge- Werk, een signaleerd het ontbreken van nieuwe vraagbaak (produkt)ideeën. De kans op het mis- dige onder- lukken van nieuwe initiatieven is van augus- groot- Uit een enquête van het BKW is gebleken dat van de ondernemers die reageerden op die enquête, 56% in de voorbereidingsfase zijn gestrand. Leeftijdsopbouw Vooral de leefti met 29 j— ;d bij de um reden de 22 tegenwoordig evens van I rk dat een A.s. zaterdag 22 oktober wordt in het wijkcentrum aan het Paduaplein I een 2de handsmarkt gehouden t.b.v. I n preventie; de jeugd. De openingstijden zijn van ien en hun 14 uur tot 18 uur. Heeft u zelf spullen itielessen door die U wilt verkopen, dat kan, maar G.G. en G.D., dan moet u voor zaterdag even bellen iting, etc. 43.66.83 en U krijgt dan alle informa- -20 jaar zijn van tie. Mensen helpen mensen, ieder op z’n eigen manier. Helpen is niet uitsluitend een zaak van volwassenen. Helpen kan ieder een. Ook jeugd en jongeren. Het Rode Kruis, afdeling Tilburg heeft reeds 15 jaar een afdeling Jeugd Rode Kruis dat een eigen activiteiten programma heeft, waarbij de nadruk ligt c hulpverlening bij Óm te zorgen dat de je" beslagen ten ijs komt L,r donderdagavond van 19.30- 21.30 uur les. Tijdens deze lessen wordt aandacht besteed aan E.H.B.O. en omgang met mindervalideu c.i uuu handikaps en informal gasten gegeven zoals G. nierstichting, hartstichting, etc. Jongeren tussen 15-20 jaar zijn van harte welkom om de vaste jeugdgroep uit te breiden. De Jeugd Rode Kruis-leiding heeft be- ook het plan opgevat om op woens- ;nde dagmiddag tweewekelijks een jeugd groep te starten voor jongens en meis jes tussen 11 en 14 jaar. Met deze jeugd wil men een gericht programma afwerken wat varieert tussen Jeugd E.H.B.O.-A; themaprogramma over ouder worden en de bejaarde mens, in ternationaal eventuele akties onder steunen van het Jeugd Rode Kruis. Voel je daar iets voor? Je bent voor informatie welkom op woensdagmid dag 26 oktober in het Rode Kruis-ge- bouw, L.v. Vechelstraat 2, Tilburg, gezegd Tijd: 14.00 uur. Tel. 425163 (bellen en ook tussen 14.00 en 17.00 uur). Informatie- een plaatsje avond voor jongeren tussen 15-20 jaar heeft aan te donderdagavond 27 oktober om 20.00 spullen mogen geen uur. ben maar moeten v ;serveringen u uvu. 7 of 675445. Heeft u jullen weg te geven voor i i kan u ook bellen en r u ophalen. De ten goede aan de De bestaande groepen tnilieuhin- der/bedrijven en afval/stortplaatsen zijn «Gefuseerd» tot een nieuwe werk groep, die zich bezig gaat houden met de verontreiniging van lucht, bodem en water, met stankoverlast, geluids hinder, verkeersproblematiek, kapaci- teiten en alle mogelijke andere rnilieu- bedreigingen, die zich in de stad Til burg kunnen voordoen. De naarn van de nieuwe groep is een schitterende kort en krachtig: de stadsgroep. leder- een die zin heeft om mee te werken aan een leefbaar stedelijk milieu, kan Zondag: tomatencocktail kalfsschnitzels met kaas en roomsaus, tomatensalade, rijst stoofpeertjes met vanillesaus Maandag: gevulde paprika’s met gehakt, toma tensaus sla en zilvervliesrijst vanillevla met perziken Dinsdag: jachtschotel, appelmoes en aardappe- griesmeel met bessesap Woensdag: witlofkaasschotel, gebakken aardappe len kwark met pruimencompote Donderdag: eiersalade stamppot van raapsteeltjes met gebak ken uien en uitgebakken spekjes Vrijdag: kerriesoep champignonomelet, andijvie, aardap pelpuree Zaterdag: groentesoep met room dire-in-de-pan met appel Tomatencocktail 8 tomaten, peper, zout, citroensap, 3 dl. yoghurt, 1 theelepel suiker, tijm, ro zemarijn, oregano, 1 eetlepel gehakte peterselie. Ontvel de tomaten, snijd ze in partjes en haal de pitjes eruit. Bestrooi ze met peper, zout en citroensap en verdeel ze over vier glazen coupes. Roer de suiker door de yoghurt en maak deze op smaak met zout en de kruiderij. Schenk de yoghurtsaus over de to maten en strooi de gehakte peterselie erover. Deze foto is afgelopen maandagmiddag gemaakt in de Clercxstraat. De omcirkelde figuur op de foto kan op ons bureau de volgende prijzen komen halen: 10,- van de Tilburgse Koerier; 7,50 van Plantenkas Groenewoud; Kruikenzeiker Streek - VVV Hart van Brabant. Spoorlaan 416A; twee kaartjes van poppentheater Sapperlipopet, Dionysiusstraat 11A; waardebon voor ijstaart 12 personen Ad Bertens, Ringbaan-Oost; een waardebon van Broodje Jantje, NS-Piein; een waardebon voor haarverzorging 10,- dameskapsalon Ter Rele, Bemardusplein 22; een waardebon voor het slijpen van een handzaag, gereedschap- en profielslijperij GPS, Ringbaan-Oost H4A; waardebon 10,- Restaria Luculus, Wandelboslaan; waardebon t.w.v. 15,- De Uil, Manu meubelen en rietwerken, Tuinstr. 23; 1 Ramptin-reistas; waardebon voor een jaarabon nement Openbare Bibliotheek, Koningsplein. De winnares van de vorige week: Mevr. Tuerlings, Rozenstraat 60, Tilburg. Foto: Frans van Aarle Zonder twijfel is het Rode Kruis geen onbekende van U. Iedereen weet wei dat het Rode Kruis iets te maken heeft met hulp. Het Rode Kruis geeft ook de mogelijkheid om andere mensen te helpen. De één geeft geld aan het Rode Kruis, de ander bloed voor een operatie en weer een ander verleent eerste hulp bij b.v. een voetbalwed strijd. Groentesoep met room 250 g worteltjes, 1 tomaat, 1 uitje, 2 eetlepels gehakte peterselie, peper, zout, 25 g boter, 7,5 dl. water, 1 bouil lontablet, 1 eetlepel macaroni, dl room. Maak de worteltjes schoon en snijd ze in rondjes van l/i cm dikte. Ontvel de tomaat en snijd deze in dikke plak ken en de ui in zeer dunne ringen. Ver hit de boter en doe hier alle groenten bij, laat alles 20 minuten smoren. Voeg het water en het bouillontablet toe en breng de soep al roerend aan de kook. Doe de macaroni erbij en laat alles nog 10 minuten doorkoken. Maak de soep op smaak af met iets peper en zout en roer de room en de peterselie er vlak voor het serveren over. C.V. de Paotergaopers De Paotergaopers gaan wederom van start met hun 2-maandelijkse snuf- - felmarkten evenwel op de 2de en 4de oktob®r- zaterdag van de maand. Deze snuffel- markt zal worden gehouden van 11-15 pagan(ja uur in café Den Eik, Bredaseweg 177 jaren ve t.o. het missiehuis. blij sche Diverse standwerkers hebben al toe- c-- hun medewerking te verlenen u kan hieraan meedoen door te reserveren als u iets De kleUT Vllll bieden. De aan te bieden -nieuwwaarde heb- granaatappels wel bruikbaar zijn. Voor tafelreserveringen kan u bellen naar 424097 of 675445. Heeft u nog bruikbare spullen weg te geven voor de verkoop dan kan u ook bellen en men komt dit dan bij u ophalen. De op brengsten komen ten goede aan de vie ring van het 11-jarig bestaan van de C.V. de Paotergaopers samen niet de ouden van dagen en de gehandicapte kinderen. Knelpunten De initiatieven van beginnende on dernemers worden regelmatig afge remd door knelpunten op het gebied van financiering, huisvesting, manage ment, vestigingswetgeving, konkurren- tievervalsing en gebrek aan ideeën. De de WNM i de Werk- -andsch? deze t» en het richt zich milieu l :n heeft Heuvelpoort 5 n T

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 7