MINK Feestelijke Corolla-introductieshow HOPMANS EN BERTENS LAAR... Bezoeken aan Heilig Land blijven populair Win een vakantiereis naar Spanje USIEVE ERE OP MODE. 54,95 VERF/BEHANG ELAAR LEN Bewaakte fietsenstalling op het Pieter Vreedeplein fWi - «D’n Biksen Dag 18,95 Nederland drinkt meer wijn r 1983 pagina 22 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 1 september 1983 pagina 23 lingsti als op Kleinveemarkt op Verdiplein Eiker dat in ons bedrijf te MOERGESTEL, Raadhuisstraat 7 de informatiemarkt kun u o.a. nemen «De waarmee massief roep «De Linde» uit 95 roep van de K.V.O. Uw Toyota-dealer oegar lat u s voldoen MAGAZIJNVERKOOP INRUILKOOPJES September-aanbieding iTOYOTAl iTOYOTAl Bij Autobedrijf Hopmans-Bertens de nieuwe Corolla’s momenteel een pro minente plaats in in de showroom. U kunt er tijdens de huidige feestelijke introduc tie kennismaken met deze automobielen, Toyota opnieuw zijn hoog staand technisch kunnen bewijst. donderdag 1, vrijdag 2, zaterdag 3, maandag 5 september Verleden en heden springlevend DE GROOTSTE COLLECTIE MANOU- EN ROTAN-MEUBELEN VINDT U BIJ TIVOLI-MEUBELEN. Tilburgseweg 111-113, 04242-85015/ 85358, Oisterwijk iwon- tijlen, srspel, Wegens enorm succes HERHALING SHOW trimschoen t/m 39 prijs 19 of ai Eilat een genar ALUMINIUM HUISHOUDTRAP 4 treden, van 71.95 voor GEREEDSCHAPPEN IN LIJSTEN/ELEKTRA KORENBLOEMSTRAAT 125/TILBURG/Tel. 683528 groot zet er ge- i plaats wel goed jaar kan bekeken definitief wordt van het zCanelli vijncon- zijn zon- ivelstraat 59 013/423615 daseweg 100 013/432073 urg ia veel geharrewar, is zij er dan: de bewaakte fietsenstalling. Achter t Pieter Vreedeplein is een aantal stallingsplaatsen afgescheiden met og geholpen lencorso, i gezitu ïativiteit Achttien praalwagens en elf muziekkorpsen tijdens afscheid van de zomer 42ste bloemencorso Zundert fiets 1 grote den van de bewaakte HOGE KORTINGEN TOT 50% GEVEN WIJ OP ONZE EIKEN EN NOTEN MEUBELEN EN KLEINMEUBELEN EN OP ONZE GESCHENKARTIKELEN. Vrijthof van Hil- Id programma be- \anih®t.^n* doelstelling: enheid. ti een wissel- djn de heren Smulders. begin veest. Het is t.o goed gaat van tijd er kunnen ha- met toe- jienst mo- op de gmeer d jaar r'ranje lert, het corso-comité, een rkt tijdens het corso week- irmarkt met een 150-tal van allerlei aard, staat üdden van het corsopar- rt, in diverse logelijk nog n plaatsvin- t dit toe en van dit be- groepen Biksen UW INLIJST- Lijstenspecialist, 46, tel. 431386. Dus... hopelijk een succes. De tarieven tenslotte zijn als volgt: 0,65 per fiets en 1,00 per brommer (niet te duur en toch voldoende om ér t te springen) en de stalling is open een kwartier vóór de winkels open gaan en een kwartier na sluitingstijd. De fietsen die er dan nog staan, staan er op eigen risico. voor- irden als van van aan- :e gebeuren van het icorso. Eindelijk, na V D, op het een hek. de bril louter een as om beter te s voorbij. Gelukkig t gezicht wil toch daar zijn tegen- >ende mogelijk- Bewijs vindt u bij Volkscreativiteit Het Zundertse bloemencors van alle commercialiteit, kan worden als een stuk volkscrea van een erg hoog peil. De Zundertena- ren bouwen samen hun praalwagens, met veel kunstzinnig inzicht, in een ge zonde onderlinge rivaliteit. Naast de fraaie optocht is er o eerste zondag van september nog i in Zundert te beleven. Ook dit J weer organiseert de Stichting Oranje Comité Zundert, het corso-comité, een grote jaarmarkt einde. Deze jaar marktkramen opgesteld temia cours, in het centrum van Zundert de Eikenlaan. j is, dat men aan gevoelens duizenden Geloofsrichtingen ge rondreizen bidden, draagt e mate bij. Dat gevoel. Door de gezamenlijke Verdiplein- winkeliers is bovendien gezorgd voor een grote variëteit aan marktkramers, voor ieders beurs en smaak. D’r is een gezellig terrasje en als het weer meezit, zal het voor Tilburg een unieke markt worden. muziek- igsterrein het ten zowel op in twee grote continupro- zariété-optre- Binnen deze ruimte kan men zijn/haar fiets veilig wegzetten zonder het risico te lopen dat men na het boodschappen doen van een kouwe kermis thuis komt. En dat dit risico erg groot is, blijkt uit politierapporten: er worden met name op het Pieter Vreedeplein jaarlijks enorme aantallen fietsen gestolen. die wij aan u het aanmeten van i bijvoorbeeld. nze kontaktlens- \NVC borg voor ok in de ruime keus re monturen van -ontwerpers. oi en met een sterk irakter. tar eens een kijkje taan met onze srvice te allen tijde Een bewaakte stalling brengt daar hopelijk verandering in. Deze stalling is opgezet door Buro Kleinschalig Werk in samenwerking met Publieke Werken en met de afdeling Verkeer en Werkgelegenheid van de gemeente. Naast het verminderen van tal fietsendiefstallen is de c het kreëren van werkgelegem Er zullen drie mensen in p rooster gaan werken. Het zijr H. Haas, L. Gelens en P. Deze mensen zijn al vanaf het bij de opzet betrokken geweest, de bedoeling dat de zaak zo- draaien dat zij na verloop een volwaardige baan uit 1 len. In het begin zullen zij stemming van de Sociale Dit gen blijven werken met behoud van uitkering. Misschien dat er - als daar belangstelling voor is - ook kleine re paraties gedaan gaan worden. Dat zal echter pas over enige tijd duidelijk zijn. Ook abonnementen worden later geregeld. Het gaat namelijk in eerste instantie nog om een experiment: gedurende één jaar wordt bekeken hoe groot de belangstelling is, hoeveel omzet draaid wordt en of de gekozen is. Pa na dat ji worden of de zaak c voortgezet en hoe. De verwachting is echter dat de Til- burgers het beu zijn om telkens hun Zundert, het Brabantse dorp aan de Nederlands-Belgische grens, aan de oude verbindingsweg Breda-Antwerpen, houdt op zondag 4 en maandag 5 september, nu alweer voor de 42ste keer, zijn jaarlijks bloemencorso. Niet minder dan achttien praalwagens van bijzondere afmetingen en met een grote verscheidenheid aan on derwerpen, aangevuld met elf Nederlandse muziekkorpsen, zullen tijdens de eerste zondag in september de kleurrijke bloemige corsostoet omvatten. Het Zundertse corso is in zijn 42-jarige bestaan uitgegroeid o bloemencorso van Europa. Terecht hanteren de organisatoren van de corso, de Stichting Oranje Comité Zundert, dan ook de slogan: «Het oudste, het grootste en het mooiste bloemencorso van Europa...» World Press Photo Ook kan men tijdens het corso- weekeinde een bezoek brengen aan de grote World Press Photo Tentoonstel ling. Deze wereldtentoonstelling, slechts in een beperkt aantal plaatsen in Nederland te zien, omvat ruim 300 groot formaat foto’s die geselecteerd zijn uit inzendingen van fotografen uit de gehele wereld. In de tentoonstelling zijn de bekroonde foto’s opgenomen uit de verschillende categorieën die de professionele persfotografie kent. Een andere kunstzinnige nevenacti viteit die vijf jaar geleden aan het Zun- Zondag 4 september a.s. zal een groot Bourgondisch feest de 1 varenbeek vullen met een groot aantal activiteiten. Een rijk gevult gint 's morgens om 12.15 uur en zal duren tot ’s avonds 22.00 uur. In het programma kunt u kennismaken met zaken zoals: straattoneel, muziek door diverse kapellen, muziek door klassieke ensembles, volksdansgroepen, volks muziek, harmonie, slagwerkgroep, straatmuzikanten, poppentheaters, popmuziek, kinderspelen, informatie, kunst, expositie, eet- en drinkgelegenheid, spontane per formances, enz. Alles vindt plaats op het schitterende Vrijthof van Hilvarenbeek en in enkele ruimtes rond dit plein. De toegang is gratis en het is de moeite waard om het een en ander eens te gaan beluisteren en bekijken. De organis._;L L.J_L overleggroep «Muziek en Dans» uit Hilvarenbeek, die verheugd is dat een groot aantal vrijvvilligers(sters) dit gebeuren mee zullen organiseren. Een en ander wordt begeleid door een prachtige fotoserie. De geitekaas is ook te koop die dag. Niet te koop zijn de dieren, die dank zij de speciale me dewerking van de kleindierenver. Ber- kel Enschot aan het publiek getoond worden.Vooral de Caviabak, bekend van T.V., zal voor het publiek zeer aantrekkelijk zijn. kwijt te raken en dat daarom op schaal gebruik gemaakt zal wor- stalling! Een leuke bijzonderheid is dat de winkeliersver. van Winkeldorp Hei kant en Wagnerplein direkt hun steentje bijgedragen hebben aan het tot stand komen van een verbinding met het Verdiplein door middel van een «Jan Plezier». Dank zij hun mede werking rijdt de paardetram met een tweespan ervoor vanaf 10 uur de gehe le dag door de 3 winkelcentra. De steeds terugkerende politieke moeilijkheden in dit deel van de we reld blijken in de praktijk geen effect te hebben op de beslissing van de reizi ger om naar Israël te gaan. De pel- grimtoerist reist bovendien door een deel van dat land, dat uitgesproken rustig is. En wat hij gewaar wordt van eventuele spanning, bijvoorbeeld via een ontmoeting met Israëlische solda ten of met patrouilles in bezet gebied, draagt bij tot een beter begrip over de Israëlische situatie. Want ook dat is een facet an deze pelgrimsreizen: men leert veel over de joodse staat. In Bethlehem en Nazareth, in Jeru zalem en Accra, daar zijn zowel verle den als heden springlevend. Tiberias als stad is misschien wat modem maar het Meer van Galilea is in geen twee duizend jaar veranderd. Aan de reisbalies wijst men aspi- rant-pelgrims er altijd op dat een (bij- dertse corso werd toegevoegd is een vn; grote straattheatermanifestatie die op ^oop izien corso-zondag door het Brabants Cen- den k tram voor het Amateurtoneel temid den van het corso-gebeuren wordt ge organiseerd. De toneelvoorstellingen beginnen op verschillende spee' sen al om 11.00 uur. Ook deze stellingen kunnen gezien word pure volkscreativiteit, een uiting amateuristische kunstbeoefening een hoog niveau, welke zeer wel i sluit bij het drukke gebe Zundertse bloemenc smoccasins onkerblauw t/m 34 in de belangstelling. Duitse wijnen worden veel, met na me door ouderen, gedronken. De trend van de huidige generatie is licht zoet, fruitig en een tikje mousserend. Italië biedt hierin nieuwe perspectieven, het bezit karakteristieke wijngebieden, waar ook licht zoete wijnen vandaan komen. De Asti-streek is zo’n gebied, be kend om zijn vermaarde Asti Spuman- ti. De druivesoort die hiervoor ge bruikt wordt, is de muscaatdruif, die bijzonder fruitig is. Op Asti Spumanti rust een extra-ac- cijns, omdat de wijn sterk mousserend is en net als champagne afgesloten wordt. Een nieuwe ontwikkeling vs oude wijnbedrijf Luigi Bosca/ heeft gezorgd voor een nieuw wijn cept. De smaakovereenkomsten gelijk aan Asti Spumanti, echter der extra-accijns. Fruitig, mousserend, laag in alcohol. De naam is Canei. Zie ook de advertentie van Slijterij- Wijnhandel Drankenservice Tilburg elders in dit blad. Informatie en kunstmarkt Op het terrein voor het gemeente huis zullen een aantal marktkramen een informatie-kunstmarktje vormen. Een aantal verenigingen en kunste naars uit Hilvarenbeek en Esbeek zul- len daar tonen waarmee zij actief bezig der sfeervol züjn. Op aan treffen: - de openbare bibliotheek, - de heemkundige kring, - de creativiteitsvereniging Werckwinckel». Straatmuziek Tijdens het hele programma zullen ook enkele straatmuzikanten rondtrek ken over de Vrijthof en langs de terras jes. als straatmuzikanten zullen o.a. het «trio Des Barbes», en een straator- kestje o.l.v. Harry Veendrick rondtrek ken. Diversen De organisatie heeft van mensen gehoord dat er mc itane optredens zullen De organisatie juicht hoopt dat naar aanleiding v richt nog diverse mensen en actief zullen zijn op «D’n Dag». Een opmerking bij de spontane op tredens is, dat deze optredens de ge programmeerde optredens niet mogen storen. Informatie: tel. 04255-2531. Eten en drinken Op de Vrijthof zal een bar worden geplaatst onder de sfeervolle linde boom, met een terras ervoor. Ook een barbecue zal aanwezig zijn om hier de daar hongerige magen te stillen. Deze dag bruist het Verdiplein van de activiteiten, ’s Morgens v.a. 9 uur zal o.a. het team v.d. Geitekaasmakerij de Bettinne hoeve uit Etten hier aanwe zig zijn en zal er geitekaas gemaakt worden. Straattoneel prie toneelgroepen uit Hilvaren beek en Esbeek zullen 4 optredens ver zorgen over de dag verdeeld. Toneel vereniging Maet Hout Staet uit Hilva renbeek speelt «Geld en goede raad» en «Toe Mar». Speelgroep «Filassi» uit Hilvarenbeek speelt «Pierlala». To neelgroep «In De Kèkèrt» uit Esbeek speelt «Toe Mar», echter in een geheel andere bewerking dan «Maet Hout Staet». Spontane straattheateractivi- teiten zijn op deze eerste «Biksen Dag» zeker niet uitgesloten. Mensen die op deze dag iets willen doen op dit terrein zijn van harte welkom. Muziek Een groot aantal groepen, vereni gingen en ensembles zullen een muzi kale bijdrage leveren in het program ma. Tijdens een gezongen Heilige Mis zal het Hilvarenbeekse koor met «De Beekse Cantorije» haar bijdrage leve ren, aanvang 11.30 uur in de Petrus kerk van Hilvarenbeek.' Daarna speelt het leerlingen-orkest van de Hilvaren beekse muziekschool op de kiosk. En kele koperblazers zullen een openings- fanfare blazen, die voor de Vrijthof zal schallen. Verder treden er groepen op met al lerlei gezellige muziek, zoals: - kapel «D’af en Toeters» met stem mingsmuziek. - trio «Des Barbes» met ongedv gen accordeonmuziek in vele stij - Orchestre «Roberto» met koperspel, spont - muziekgroep «Zuutjes Aon» met den. toffe kapelmuziek, - volksmuziekgroep «Het Pattemaat van Jan Baptist» met volksmuziek en veel eigen nummers, - de groep «Quota» met rock en blues, - muziekgroep «Tammezuur» met al lerlei muziek van dixie-land tot klas siek en van levenslied tot stem mingsmuziek, - harmonie «Concordia» zal het slot concert verzorgen. Volksdans Op het gebied van de volksdans heeft Hilvarenbeek ook diverse groe pen in huis. Onderstaande groepen zullen verspreid over de middag een optreden verzorgen: - de kindervolksdar lijke Kring» uit Hi - de volksdansgroej Esbeek, voorbeeld) tiendaagse rondreis langs de Heilige Plaatsen in Israël een ver moeiende zaak is. Veel indrukken, veel verplaatsingen, vroeg opstaan. Daar om besluiten de meeste pelgrims om de reis uit te breiden met enkele uit- rustdagen, bijvoorbeeld in Jeruzalem tan de kust. Sommigen gaan naar it in het zuiden, vooral ’s winters populaire badplaats met zeer aan- ame temperaturen. Najaar, winter en voorjaar Najaar, winter en voorjaar zijn voor pelgrimsreizen naar Israël de beste tijd. In Israël en zeker in Galilea, waar lisatie is in handen van de zich het grootste deel van de reis af- 1 1 1 speelt, kan het een paar weken van het jaar ’s nachts goed koud zijn, maar overdag blijft de zón meestal schijnen, deren gedacht. Voor de kinderen zul- Vaak is het dan lekker voorjaarsweer len een aantal spelen worden uitgezet en voor mensen die op één dag veel op het terrein voor het gemeentehuis. willen zien en dus veel moeten lopen. Op de binnenplaats van het gemeen- komt dat goed uit. tehuis zullen een aantal voorstellingen De Heilig Land-reizen worden in Is- worden verzorgd door een poppen- raël meestal begeleid door een Israëli- theater uit Hilvarenbeek. Dit poppen- sche gids, die vaak Nederlands spreekt theater «Tierelantijn» komt uit Hilva- en voor wie de Bijbel geen geheimen renbeek en is sinds kort weer erg en- kent. Reizigers die voor het eerst naar thousiast actief. Israël gaan, zijn altijd over twee din gen erg verrast, zo is de ervaring. De eerste verrassing is dat alles zo echt is. De verhalen uit het Oude en Nieuwe Testament komen gemakkelijk tot leven omdat het landschap in al die jaren niet is veranderd en omdat plaat sen als Jeruzalem en Tiberias bijzon- 11 zijn. De tweede verrassing hier goed kan toegeven a van devotie. Het feit dat mensen van andere geloof, tegelijkertijd op pelgrimage en elk op hun manier bid' daartoe in belangrijke geeft een oecumenisch g Op zaterdag 3 sept. a.s. wordt op het Verdiplein in Tilburg Noord een klein veemarkt gehouden. Voor bezoeken aan het Heilig Land Israël is een allerminst teruglopende be langstelling te constateren. Vakanties in dat land worden nog steeds voor een be langrijk gedeelte gewijd aan bezoeken aan Heilige Plaatsen. Men zou ze een mo- Ootocht en deme vorm van bedevaart kunnen noemen. Zowel in Israël als bij de Nederlandse H reisorganisatoren, is de Heilig-Land-vakantieganger een graag geziene gast Men tentoonstelling kent zijn wensen en verlangens en maakt voor hem een eigentijds programma, dat De bloemencorso-optocht vertrekt tevens voldoende verstrooiing biedt, op zondag 4 september om 14.00 uur vanaf het tentoonstellingsterrein aan de Molenstraat. Vanaf die tijd zal de kleurrijke stoet zich als een veelkleurig lint door de straten van Zundert bewe gen. Na afloop van de optocht zijn de praalwagens tot middernacht te be zichtigen op het tentoonstellingster rein, waar ’s avonds de wagens door schijnwerpers worden belicht. Op maandag 5 september kunnen de wa gens nogmaals op dit tentoonstellings terrein worden bezocht vanaf 9.00 uur ’s ochtends tot 22.00 uur ’s avonds. Tussen 15.00 en 16.30 uur en tussen 20.00 en 21.00 uur worden de wagens Klassieke ensembles e.d. Het accordeonorkest Apollo 77» uit Hilvarenbeek zal een optreden ver zorgen in het middagprogramma. Dit orkest toont de luisteraar wat er moge lijk is voor een groot accordeonorkest. In de raadszaal van het gemeente huis zullen een aantal klassieke ensem bles optreden: - het ensemble Smulders, - het ensemble van Kalmthout, - het ensemble van de Maas, - het «Bodden-ensemble», het fluitduo «Rikki Mes». Deze optredens zijn voor iedereen toegankelijk. Het is echter wenselijk dat u niet tijdens de concertjes de zaal Vroeger dror binnenloopt. erg veel roséwiji v. de vraag echter sterk teruggelopen. Kinderprogramma in het voordeel van witte wijnen. De organisatie heeft ook aan de kin- name lichte, zoete wijnen staan st lansgroep «De Vro- o Hilvarenbeek, - de volksdansgroep van de K.V.O.- Esbeek, - de volksdansgrc Hilvarenbeek, - de volksdansgroe uit Hilvarenbeek. Het drinken van wijn wordt in Ne derland steeds populairder. Was het in 1981 nog 12,95 liter per hoofd van de bevolking, in 1982 dronk de Nederlander 14,5 liter wijn. Het is opvallend te zien dat, in tegenstelling tot andere dranken en levensmiddelen, wijn geen stagnerende of dalende trend te zien geeft. Deze duidelijke groei, stijging van bijna 12%, onder streept dat wijn in het dagelijkse le venspatroon een steeds vastere plaats gaat innemen. De «plas» wijn die Nederland con sumeert, is enorm, in totaal bedraagt die meer dan 2 miljoen liter. Sherry neemt hiervan 20% voor zijn rekening. De importen uit Italië en West-Duits- land liepen ten opzichte van 1981 sterk op met respectievelijk 33 en 28%. Frankrijk bleef vrijwel stabiel met een volume van 77 miljoen liter. Nieuwe trend onk men in Nederland rijnen. De laatste jaren is er sterk teruggelopen. Dit jrdeel van witte wijnen. Met tan sterk op het tentoonstellingsterrein boven dien nog met de figuranten bezet. Van af 15.00 uur zullen diverse korpsen op het tentoonstelling concerten verzorgen. Nabij corsostoet omvatten. Het Zundertse toonstellingsterrein wordt 2 d tot een van de, zo niet de grootste zondag als op maandag l—L--J-- J- amusementstenten een gramma van muziek en vs den geboden. Voor meer inlichtingen of voorver- 1 van kaarten kan men zich wen- uvn tot het secretariaat van het bloe mencorso, p./a. Markt 1, Zundert, tel. 01696-3354 (toestel 25). lisaton «Het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 23