o liil Stichting «Over Leven» dit seizoen goed van start W! i=3dequnsti OVAL-RACING DENISSEN a9° jagï" - Een theehuis aan het park Tilburg in Fragmenten A.L.S. De blaaikes waaien binnen VERF-BEHANG Bezorger gevraagd evenement gaat slagen! W intersportbeurs «Ski-Inn» te Tilburg Verier ustus 1983 pagina 26 i administratie: Oplage: 77.750 ex. ..7.' BEGRAFENISONDERNEMING je eigen gezondheid. Geen vergul- lil, maar een zo helder mogelijke «Geen gezwier, dicht met die kier!» Fatima i Maria Sche de i UITNODIGING TOT ZIENS Besterdplein 37 w Mode pête, Tombrocklaan 43, J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 Th. v. D. st. annaplein 16. tel. 430617 KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN Jules Verneweg 104. Tel. 42.60.42 DelD De voorzijde van het theehuis het Wiihelminapark. Donderdag 1 september 1983 27e jaargang nr. 1327 ervaring een ide «Over /erschaf- zou het h< kunnen wc taalde ruimtes niet warm te ken. In de in het i en itis. Voor een wijk in de Blaak vragen wij een bezorger, wonende in deze omgeving. Aanmelden tussen 18.00 en 20.00 uur, tel. 560593 Ti NIEUWE AUTOHUREN? bel: Budgets 013433113 OBAM Tilburg bv Spoorlaan 175 Zondag 4 september 13.00 u. Dongen Wilhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 Ook u bent WELKOM in «’t Gutske» tijdens de demonstratie volksschilderen door «JACQUES ZUIDEMA» zelf a.s. zaterdag tussen 10.30-16.00 u., Waterhoefstraat 8, Tilburg. t het buiten- ïurs te orga- :t land is de burg de eerste vrtbeurs «Sta deden 87 Veertien woonka- niet aangelegd. I g zien eindigen ir ster- vordt t erg van heeft hem t er toe- i is ster niet het eer- ïlijke kennis re, schij nt het, want i iedereen t ons ook weten zorg» oftewel 3 vanaf de ’banenstelsel .alswegen Redactie-advertentie-afdelinj en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. rechtstreekse verkoop worden op maat gemj dubbele dichting tegen vragen geen onderhoud X Voor ik mijn kinderwagen kies ga ik naar baby-home I voor een deskündig advies Alleen Willem ll-straat 88-90 geïsoleerd Jen dat het ;rs te wen- laten en dat er meer ener- kt wordt dan eigenlijk W» «W» - kennen bepa kunnen stoke Voor alle duidelijkhe gezinnen mee aan de er daarvan gaven zelfs mer niet warm te kun Tenslotte blijkt uit he. dat een flink aantal bewc- de mogelijkheden om energie- tenbewust te stoken niet benutt al de laatste jaren de verschijning in U kunt natuurlijk in de zon BLIJVEN zitten, maar u kunt u ook bij ons op het I najaarsmodegebeuren j oriënteren. Bij ’n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over zijn de uitslagen öenomen die in de juden is bij 87 huizen, iten over wooncomfort >p af fabriek wakt i»n tocht oud Met deze kop hebben de Woonwinkel Tilburg, Energieburo «de Knijpkat» en de stichting Bewonersondersteuning Goirke Hasselt e.o. een verslag gepresen teerd van een onderzoek naar de stookkosten in 128 gemeentewoningen in de tex tielbuurt. In het verslag buurt moeten lijk gemiddelde, brekkig uitgev Al die j?~" van de hog dienst tot leid: er c enquête, aan de m te kunnen krijgen! blijkt uit het onderzoek voners bepaal- tergie- en kos tten. Sport, show, amusement, ver tier, sensatie op zaterdag 3 sep tember op de velden van de Hei- dehoeve aan de Rielseweg. Voor wie het nog niet wist: aanstaande zaterdag, 3 septem ber organiseert «de stichting Tilburg Totaal helpt en voetbalt voor A.LS. patiënten» een groots evenement op de velden van de Heidehoeve aan de Riel seweg. zie verder pag. 8 en 9 Tevens verzorgen wij de begrafenis- 3i. /oor de protestantse begrafenis onderneming Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 Afhankelijk bezoeker kan e bloesem-therapeute of een ms se bezocht worden 1 5 gulden. De mogeli vendien spoedig wor dige beter te i korte tijd tgeruat zijn, green, dames en ld. De groepen zijn de groep voldoende wordt er ook 1 aan gezonde e en de filosofische yoga. De belangstelling vanuit land om een wintersportbei niseren in het zuiden van het reden geweest dat te Tilburg Internationale Wintersport Inn ’83» wordt gehouden in de Stads sporthal aan de Goirleseweg. Aan deze beurs, die duurt van 8 t/m 11 septem ber a,s., wordt o.a. deelgenomen door een groot aantal VW’s uit Oostenrijk, Joegoslavië, Roemenië, Duitsland en Italië, terwijl touroperators en reisbu reaus hun programma’s aanbieden. Uiteraard zullen er tal van stands zijn met informatie over mode en mate riaal. Verder zullen tijdens de beursda gen modeshows worden gegeven en zullen dansgroepen uit Joegoslavië op tredens verzorgen. Op een grote skipis te zal een delegatie uit Oostenrijk de monstraties verzorgen. Voor gehandi capten is een speciale informatiestand ingericht. De beurs is geopend donder dag en vrijdag van 13 tot 21 uur, zater dag van 10 tot 21 uur en zondag van 10 tot 18 uur. verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berfcel EnschoL Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Zestiger jaren De grote idealen van de jongeren uit de zestiger jaren lijken een beetje weg gezakt te zijn. Maar niets is minder waar. Nog steeds - of misschien juist nu - zijn er veel jongeren die er be hoefte aan hebben om bewuster en ge zonder te gaan leven. Fons Hermes, woordvoerder voor de Stichting, ver telt uit eigen ervaring: «In de jaren zestig was het een ideaal om een rustig leven te leiden en zoveel mogelijk in je I eigen behoeften te voorzien. Liefst nog in het buitenland. Ik deed dat dus ook. Ik woonde met vrouw en tand op een boerderijtje in Midden-Frankrijk en we waren tevreden. Toen merkten we dat het een soort eindstation was. Het ideaal was bereikt en er viel niet veel meer te doen. Toch voelden wij, dat het leven ons meer te bieden had. We zijn toen verder gaan zoeken met in ons achterhoofd de vraag: Wat kun je nog gaan doen in deze wereld?» Leven en sterven Het is niet bepaald onlogisch dat een stichting die zich bezighoudt met het leven, zich ook bezighoudt met het sterven. Ér is dan ook een cursus s’ vensbegeleiding, die gegeven wc door Hans Dolne. Deze man heeft veel ervaring met het begeleiden i stervenden en deze ervaring het tot het besef doen komen dat komst is na de dood. Daarom vensbegeleiding voor hem ook i helpen dragen van verdriet, maar der het zoeken naar werkelijk? omtrent het leven na de dood. Hans Dolne geeft een fascinerende cursus, waarover de Stichting, Leven» alle informatie kan vei fen. Consultkamer Dat brengt ons bij de «consultka mer», een belangrijk onderdeel van de Stichting. De nieuwsbrief: «De men sen zijn teleurgesteld in de westerse normale geneesméthodes en zoeken, vragen, smeken om andere wegen. Wij verzamelen veel mogelijkheden en pro beren daarin kwaliteit te bieden. Het heerlijke en eerlijke van de meeste «al ternatieve» geneeswijzen is, dat de mens zelf wikt en beschikt. Je werkt ig wordt verhaal gedaan van de hoge stookkosten die bewoners in die ■n betalen. De hoogte van de stookkosten, beduidend boven het lande- blijkt volgens het onderzoek sterk samen te hangen met een ge- evoerde renovatie van 5 jaar geleden. jaren krijgen de bewoners de rekening daarvan gepresenteerd in de vorm )ge stookkosten. Het ziet er echter naar uit dat de gemeentelijke woning- t daden overgaat. In de derde week van september gaat de woningdienst een inventarisatie houden om de gebreken op te sporen en te beoordelen. Stookgedrag Het ziet er dus naar uit dat het ach terstallige onderhoud de textielbuurt uitgeholpen gaat worden en meteen wil men dan in de buurt proberen cur sussen t'e organiseren om tot een beter stookgedrag te komen. Dat zoiets eigenlijk nodig is, blijkt uit reacties van bewoners. Zij hebben immers vijf jaar geleden, toen de centrale verwar mingsketels geplaast werden, geen >orlichting erbij ontvangen betreffen- het meest economisch gebruik van z.kz.1 ketel. r o- Tenslotte is men zich in de buurt ie vormt nu als 1 aan het beraden of men een complete isolatie van de huizen wil. Echter, de bewoners zijn bang dat zoiets dan weer meteen tot huurverhoging zal lei den en daar hebben ze geen geld voor. Er staat natuurlijk tegenover dat de stookkosten minder zullen worden. De bewoners willen eerst een volledige kosten- en batenanalyse voordat zij zich serieuzer over isolatie gaan bera den. Die kosten- en batenanalyse gaat uitgevoerd worden door de energiebe drijven en de gemeentelijke woning dienst. Een eigen dorp Geïnspireerd door de macrobiotiek i - die eigenlijk een hele levenswijze om vat - ontstond de Stichting «Bron van leven». De Stichting «Over Leven» is daar een afsluiting van. Belangrijke doelstelling werd het uiteindelijke stichten van een dorp. Dat moet echter niet een gesloten gemeenschap wor den, maar een groep mensen die open staat voor de omgeving. De stichting wil alle vormen •van «self-tackerij» voorkomen. Ook wil men niet naar het buitenland om de idealen te verwezen lijken. In eer. vreemde cultuur is het contact met de buitenwereld weer moeilijker en bovendien zou het een soort vlucht zijn. Theehuis Al mogen de doelstellingen hier en daar een beetje zweverig klinken, de Stichting staat beslist met beide benen op de grond. De organisatie van de ac tiviteiten wordt realistisch aangepakt, getuige bijvoorbeeld de goed verzorgde nieuwsbrief, waarin alle nodige infor matie overzichtelijk is afgedrukt. Die nieuwsbrief maakt de lezer attent op het bestaan van een theehuis in het pand aan het Wilhelminapark. De be zoekers kunnen er uiteraard allerlei soorten thee drinken en er zijn zelfs biologische wijnen en taarten zonder suiker. Maar belangrijker is waar schijnlijk dat de bezoekers van het theehuis informatie kunnen krijgen over het werk van de stichting en dat ze met elkaar en met de medewerkers kunnen praten over van alles en nog wat. Zo is in de praktijk al gebleken dat veel mensen zoeken naar spirituele wegen om geestelijk en lichamelijk ge zonder te leven. p.sWK r van de wensen van de er een helderziende, een lagnetiseu- i tegen betaling van ïlijkheden zullen bo orden uitgebreid. Cursussen Zoals reeds opgemerkt, kan men bij de Stichting «Over Leven» verschillen de cursussen volgen. Behalve cursus sen in het maken van poppen, drama tische expressie en macrobiotisch ko ken, zijn er cursussen in astrologie, yoga, kruidengeneeskunde en verschil lende vormen van meditatie. Bijzonder interessant is bijvoorbeeld de zoge naamde Vipassana-meditatie, waarbij men 10 minuten loopt en 20 minuten zit. Maar uiteraard gebeuren dit lopen en zitten niet zomaar zonder meer. Verschillende medewerkers van de stichting hebben al kennis gemaakt met deze bijzondere vorm van medite ren en zij verzekerden ons, dat de me ditatie erg boeiend en ontspannend is. De cursus wordt gegeven door de 70- jarige Bruno Mertens, de inspirator en organisator van de leef- en werkge meenschap Tidorp in Zeeland. YOGACURSUS VOOR BEGINNERS in september op dinsdagavond van 18.30-19.45 uur (te Tilburg) Met behulp van eenvoudig-» oefeningen leer je jezelf 1 ontspannen en kun je in 1 helemaal fit of uitc- Yoga is voor ieder— heren, jong en oud. I klein en als er in de i belangstelling is, w aandacht besteed voeding en leefwijze - achtergrond van de y DE EERSTE LES IS GRATIS I Welnu, in de textielbuurt, we praten over de Textielstraat, de Scheerder- straat, de Twemerstraat, de Voller- straat, de Ruwerstraat en de Ringbaan Noord, bedroeg op l-2-’82 het aantal uitkeringen via de gemeentelijke socia le dienst 51,69% van het aantal huis houdens. Het stedelijk gemiddelde ligt op 15,78%. Driekwart van die 51,69% zit met een ABW- of een RWW-uitke- ring op een inkomen op bijstandsni veau. Er zijn 128 woningen in die buurt en het gemiddelde voorschot aan de energiebedrijven ligt op ƒ256,50 per maand. Het gemiddelde gasver bruik in de onderzochte woningen was in 1982 2.994 m3. Het landelijk gemid delde bedroeg in dat jaar 2.800 m3 per woning. Volgens het verslag zou het hogere gemiddelde verklaard kunnen worden door het feit dat de betreffende wonin gen in de textielbuurt slecht zijn. Daarnaast kan meespek stookgedrag van de bewoner sen over zou Ir- gie verbruikt noodzakelijk is. Klachten In het onderzoek z van een enquête opger textielbuurt gehouden i Van alle klachten ov worden klachten over tocht het meest genoemd. De tocht wordt veroorzaakt door kieren en naden. Die kieren en naden zijn te vinden bij de randen bij de voordeur en de achterdeur. Daar naast zijn er in de huizen nogal wat krom getrokken ramen en deuren. Ook wordt, blijkens de enquête, flink geklaagd over vocht, over dou ches die lekken, over lekkende stort bakken op het toilet en in mindere ma te over lekkende daken. Het vocht is te c wijten aan onzorgvuldig opgetrokken voorl kopgevels. Bij de renovatie, vijf jaar de hi geleden, blijkt dat er in nogal wat ge- zo’n vallen metselspecie in de spouw geval len is. Die metselspecie - het ware een brug tussen de buiten- en de binnenmuur en het vocht kan op die wijze bij de binnenmuur komen. De warmteregeling laat in een aantal gevallen ook te wensen over. 30% van de geënquêteerde gezinnen geeft te Geld Er zijn nog tal van activiteiten op het Wilhelminapark 24. Zo is er een keuken, een matrassenmakenj - waar men matrassen en dekbedden van 100 procent katoen maakt - een grote zaal voor lezingen en optredens en een oud parkeerterrein dat omgebouwd gaat worden tot kinderboerderij annex speeltuin. Als u meer wilt weten, kunt u de Stichting telefonisch bereiken on der het nummer 366503. Resteert de vraag hoe de Stichting gefinancierd wordt? Fons Hermes: «We hebben de ruimte en de potentie om veel te doen. Maar we hadden geen startkapitaal en we krijgen ook geen subsidie of zo. Daarom zijn we afhankelijk van de do naties en de inkomsten via lezingen cursussen. We doen het dus niet grat Ten eerste omdat we dat niet kunnen en ten tweede omdat het toch zo is, dat wat mensen in de schoot geworpen krijgen, een deel van zijn waarde ver liest.» En dat is waar. Cijfertjes In het verslag wordt in de inleiding ge sproken over «woonlastenpijn». Daar mee wordt bedoeld dat een onevenre dig groot deel van het inkomen be steed moet worden aan het woonge not. Volgens de samenstellers van het verslag is het deel dat mensen met la gere inkomens moeten besteden aan woonlasten groter dan bij mensen met hogere inkomens. Voor netto-inko- mens tot 1.700,- per maand bedraagt dat 31,1%, terwijl netto-inkomens tot 4.500,- per maand 20,2% besteden aan woonlasten, aldus het verslag. Kieren Veel van de geconstateerde techni sche gebreken zijn terug te voeren op de renovatie van vijf jaar geleden. Vanaf het moment dat de renovatie achter de rug was, hebben bewoners al aan de bel getrokken bij de gemeente lijke woningdienst. Enkele punten, zo als de erg slechte achterdeuren zijn na der bekeken en al (öf pas) gedeeltelijk vernieuwd. Structureel is er door de woningdienst niets gedaan. Mogelijk gaat daar binnenkort verandering in komen. De bewoners hebben contact gehad met de heer Stevens van de ge meentelijke woningdienst die afgelo pen week ook het één en ander eens nader is komen bekijken. Hij toonde zich geschrokken en heeft een inventa risatie beloofd. Hij heeft nu al toegezegd volgens de bewoners, om gaten in de muren te la ten herstellen en ontoelaatbare kieren te laten verhelpen. Maar er zijn vol gens hem ook toelaatbare kieren en daar moeten de bewoners zelf maar wat aap doen. Het punt is natuurlijk dat de een, de bewoner bijvoorbeeld, geen enkele kier toelaatbaar vindt, ter wijl de ander, de heer Stevens bijvoor beeld, een aantal kieren wel toelaat baar vindt. En daar kan dan weer ein deloos over gedelibereerd worden ter wijl iemand met wat gezond verstand meteen zegt: «Geen gemier, dicht met die kier!» Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer toen van start gegaan met een indrukwekkend programma. Vaste zaken zijn het theehuis, de macrobiotische tuin, de winkél en de consultkamer. Maar daarnaast zijn er vele lezingen en kan men uiteenlopende cursussen volgen. Dat alles staat in het teken van «leven», een bezigheid die we allemaal kennen. onder een dreigend ingbaan. Wij vervallen met onze opgaven van het ene uiterste in ’t andere, schijnt het. want deze week werden wij weer over stelpt met goede oplossingeniedereen die deze keer ons hart met een enkel ge schreven woord verkwikte, liet ons ook weten in het vorig fragment een stukje van bejaardenpension «Sint Jozefzorg» oftewel «Huize Fatima» te hebben herkend. De foto is genomen in 1953 vanaf de Ringbaan Zuid, het laatst gereedgekomen deel van Tilburgs Ringbanenstelsel dat in die jaren, toen Bredaseweg en Tivoli- straat nog de echte uitvalswegen van Tilburg vormden, nauwelijks was opgenomen in de oost-westverbinding door en langs de stad en vandaar nog behoorde tot de be trekkelijk «verkeersluwe» gebieden. Als we ons niet vergissen, was de Ringbaan Zuid in 1953 nog niet helemaal voltooid, met name het stuk tussen Broekhovense- weg en Nieuwe Goirleseweg herinneren we ons van fietstochten uit die jaren als een grote zandbak. Ook de ventweg aan de noordkant van de Ringbaan was nog n linker onderhoek van de foto kunt u de Kruisvaardersstraat nog grasveld dat «Fatima» omzoomt. Fatima - de naam van een dorpje in het lang door de moren overheerste Portu gal vandaar misschien dat eerder gesignaleerde «moorse» element en in de bouw stijl. Een dorpje van het type Lourdes, Beauraing, Scherpenheuvel, Kevelaer en ga zo maar verder, die hun belang en bekendheid uitsluitend ontlenen aan het feit dat er een wonder is geschied. Meestal bestond het wonder in een verschijning van de moeder Gods aan een ongeletterd herderinnetje. Deze verschijningen vormen als het ware de populistische kurken waarop het volksgeloof drijft, oftewel het bindmid del waarmee de moederkerk haar achterban aan zich hecht. Een wonder in F dusin 1917, op de dertiende van de maanden mei tot en met oktober, zou aan een drietal kinderen zijn verschenen. Tijdens deze verschijningen zou de Godsmoeder telkens een «geheim» aan de kinderen hebben geopenbaard, waarvan er op nauwkeurig aangegeven tijdstippen telkens één aan de wereld zou mogen wor den verkondigd. Men zegt dat in deze «geheimen» ook rampen als de beide wereld oorlogen en de explosie van de eerste atoombommen zouden zijn voorzegd. Zoiets valt natuurlijk moeilijk na te gaan als de desbetreffende geheimen pas wereldkundig worden gemaakt wanneer de voorspelde ramp zich al heeft voltrokken. Hoe het ook zij, de enig overlevende der drie kinderen uit 1917, de Carmelietes Lucia, zou het laatste «geheim» van onnoembare inhoud hebben meegedeeld aan Paus Johannes Paulus II tijdens diens bezoek aan Fatima, twee jaar geleden. Uit het bovenstaande kunt u opmaken dat de R.K. Kerk, vooral niet bepaald scheutig is met het officieel erkennen van wonderen, d« Fatima in elk geval wel heeft gecanoniseerd. Tenslottede naam Fatima met de klemtoon op de tweede in plaats van op de eerste lettergreep, is ook bekend als islamitische eigennaam. Fatima heette de dochter van de profeet Mohamed en geld als oermoeder van het kaliefengeslacht der fatimiden. Bij de sji’itische stroming binnen de islam wordt zij vereerd als «Moeder der Gelovigen» - hetgeen oplettende lezertjes op zijn minst de verbinding naar de Moeder Gods van het stadje Fatima zal doen leggen. En ook Fatiem heet Fatima, dag Fatiem Tot zover Fatima buiten de grenzen. Wat een uitweidsels horen wij u brommen, vertel liever wat over ons Famita. U hebt gelijk, wij praten teveel - en we hebben toch al zo weinig plaats. Daarom houden we er binnenkort ook mee op. Met deze rubriek bedoelen we, mind you We praten teveel. De Tilburgse wijk Fatima dus. Naast de oude 11 herdtgangen of gehuchten die de stad kent, hebben ook bijna alle niet bebouwde streken rond de stad een naam. die meestal aan de op die plaats verrijzende nieuwbouwwijken wordt gegeven Reeshof, Gesworen Hoek, Groenewoud, De Blaak, etc. Nu gebeurt dat in Tilburg dus ook, maar vroeger in deze eeuw kregen nieuwe wijken in de volksmond ook vaak de naam van de «parochieheilige». Immers, het motto was destijds; iedere nieuwe wijk zijn parochiekerk en zo hebben we de wijken Fatima, Pius Tien, Lidwina en Sacra ment gekregen. Vorige week schreven we op deze plaats dat de vredesparochie de eerste kerkelij ke uitbreiding in het naoorlogse Tilburg was. De naam wijst daar ook een beetje op. Het schijnt niet te kloppen. De eerste naoorlogse nieuwe parochie werd in o|> dracht van de bisschop van Den Bosch gesticht door de kortgeleden overleden, bui tengewoon geliefde pastoor van der Velden in 1946. Het was dus de parochie Fati ma, waarvan v.d. Velden bouwpastoor mocht worden op voorwaarde dat hij er ook een bejaardentehuis zou stichten. De Goirlese architect Jos Bedaux ontwierp zowel kerk en pastorie als bejaardentehuis, waarvan de bouw respectievelijk in 1948 en in 1951 gereedkwam. De parochie Fatima is inmiddels alweer jaren opgelost in de draaikolk der ontkerstening. Maar het bejaardentehuis groeit en bloeit nog steeds. In de loop der tijden zijn er eveneens naar ontwerp van architectenbureau Bedaux, verschillende vleugels bijgekomen. We noemen de nieuwe westvleugel met verstrooiingsruimten en de uit 1976 date rende verzorgingsflat die momenteel wordt verbouwd en uitgebreid. In het oor- spronkeleke gebouw is ook al het een en ander gebeurd eerst werden de piepkleine kamertjes door het uitbreken der muren in oppervlak verdubbeld en vervolgens wer den er in het gebouw bejaardenwoningen «gecreëerd». Tilburg in Fragmenten is een serie van de Tilburgse Koerier in samenwerking met Ronald Peeters van de gemeentelijke archiefdienst. Gedurende enige tijd zullen er in de Tilburgse Koerier wekelijks foto's verschijnen waarop een gedeelte van een gebouw of straatsituatie staat afgebeeld uit het naoorlogse stadsbeeld. Aan u. lezer, is vervolgens de opdracht uit te maken waar de afgebeelde fragmenten bijhoren. Onder de inzenders van de juiste oplossing wordt wekelijks een prijs verloot, die ter beschikking wordt gesteld door Boekhandel Gianotten. De prijs bestaat uit één van de vier door die boekhandel uitgegeven fotoboeken over Tilburg, te weten «Til burg in beeld 1865-1945», «Tilburg in beeld 1945-1980», «Tilburg van boven» en «Ge waart maar arbeider». Uw oplossing moet u uiterlijk op dinsdag 6 september voor 18.00 uur deponeren bij de burelen van de Tilburgse Koerier. Op de enveloppe dient u duidelijk te vermelden «Tilburg in Fragmenten». Vaak reageren lezers telefonisch met waardevolle opmerkingen en aanvullingen. Omdat de auteur van de «fragmenten» niet altijd op zijn redacteurszetel aanwezig is, willen wij u vriéndelijk verzoeken uw reacties uitsluitend schriftelijk te geven. De winnaar krijgt van ons bericht. Wij wensen u ook deze keer veel genoegen en succes met het thuisbrengen van onderstaand Tilburgs fragment. De winnares van vorige week is mevrouw C. Stalpers. Dr. 5056 NL Berkel-Enschot. enkele ot dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in elke kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd aan r

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 1