ffioesschoten MIVAC-actie overbrugt afstanden 1.795, 1.995, B W - besluiten Rijksscholengemeenschap breidt uit amateur- archeologen Ie Rath Doodeheefer in een nieuwe omgeving Wat gebeurt er als je kanker krijgt? Beken in telen Brabant i Contactdag Brabantse Na 56 jaar weg uit de binnenstad 30 karaten E EN Ï9, EK flPQUimelS «HSÏSHJKs “tSÏSSSSX--» sa de voorwaarden. J'8 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 25 augustus 1983 pagina 7 jstus 1983 pagina 6 erken 16 en 17 augustus 1983 r Tilburg snstellen en goede wijze We vond. Je kunt naandag t/m nschrijfgeld *entie I van een Lager Onderwijs- toch de Met teletekst 56 cm. NU 300,- meer. 66 cm. NU 5 7851 lamiddag. [DONDERDAG KOOPAVOND] Speciale afdeling voor DONDERDAG KOOPAVOND Stadsdienst stopt bijna voor de deur MAGAZIJNVERKOOP INRUILKOOPJES STEUN-EN GEMAKSCHOENEN DE GROOTSTE COLLECTIE MANOU- EN ROTAN-MEUBELEN VINDT U BIJ TIVOLI-MEUBELEN. en uur. Deze ig hebben of heeft in lankstel bij motorfiet aan de een of meerdere l behang dat u zo jtste fabrikant muur- 5 het iezen 'Zant ingstellen- meent GEDIPL SCHOENWINKELIER EN HERSTELLER Hasseltsttaat 174 Tel. 43 21 26 gen k volhi strijd uitgar dat uit Til- T - a in i nvt ge- itste eigt ten van de de E3 temp Rijer bekk hang dcvui gebit tot h HAARDEN KACHELS 3ESS0IRES .CHOUWEN NHAARDEN EENVEGEN Vier mont week 200 vit vlak in rus breiding bouwlaag vlak van een bouwt eind augus eethoeken, bankstellen tc., etc. In het weekeinde van 27-28 augustus a.s. houdt de MIVA, de Missie Verkeers middelen Actie, haar jaarlijkse landelijke r Onder het motto OVERBRUG DIE A semactie 443 missionarissen en landeigen krachten hel[ vervoer om het veelomvattend werk van de kerken in d verrichten. In Tilburg en omgeving wordt onze aandacht heel bijzonder gevraagd voor de volgende projecten. vastgesteld, beho- 1984 en ontwerp- heen weg. “r gebeurt Mvotrijding J‘ werke- alt in zo’n igen): er >f iets altijd T.V s nieuws e actie. AFSTAND gaat de MIVA via deze blik- ipen aan het zo hoognodige de derde wereld te kunnen aange pater Vriens te kunnen af- bur° Inou bied deel van Om zijn p kampongs te kunnen ren. Dat r kilometer. indeling IIFKARTOCHT HOGE KORTINGEN TOT 50% GEVEN WIJ OP ONZE EIKEN EN NOTEN MEUBELEN EN KLEINMEUBELEN EN OP ONZE GESCHENKARTIKELEN. na. xtra aktueel is nu c de bedreging van nu het Domr te gaan door i Nog lar er is zo belangrijk -:-pn Wilhel- istitui sten van zijn neventaken >or ’t geven van cursussen, ’t meehelpen bij de zon- m, is een eenvoudig ver- nodig. Hij vraagt de MI VA een scooter, ter vervanging van zijn versleten bromfiets. Hoefstraat 145, tel. 432163 Eigen technische dienst Gemakkelijke betaling tigen weigeren van de gemeentelijke ntenverordening voor bouw van kan- - en instructieruimten en een woning i van perceel St.-Josephstraat 135 en nderingen van de woning Leharstraat trder ondernomen, maar gemeen- niet verder dan bedingen voor- rTurks Specialiteiten Restaurant Hartveroverend, lekker, k A sfeervol en %,o gezellig! XJfeV N- Kortan Verlaat’s Systeembouw Uden b.v. is begin augustus met de bouw van de uit breiding van de Rijksscholengemeen schap aan de Tatraweg 30 in Tilburg begonnen. De uitbreiding, die wordt gebouwd in opdracht van de Rijksge- bouwendienst District Breda, wordt op getrokken volgens het zogenaamde VS- systeem dat een zeer snelle uitvoering mogelijk maakt. van één samenhangend woonlastenbeleid. Drie elementen uit het woonlastenbeleid zo spoedig S^±J^g“lhutds^X invorderbaarheid van gemeentelijke heffingen X^dtn'ge^ voor de drie elementen vinden in het woonlas tenfonds en een gedeelte van een nieuw beleid ■'-stenfonds en aanwenden voor nieuw beleid geen be- maar het I gevestigd. de firma Grandioze stuntaanbiedingen van GRURDIG MONOLITH super sound K.T.V. Met 30 kanalen - met 2 x 30 Watt HIFI muziekvermogen. Topklasse. Normale prijs voor deze unieke K.T.V.’s zou moeten zijn tussen 2.500,- en 3.000,- Nu bij ons als stunt eenmalig. OP OP t fusie, die tooid was. I der fusie is van de nog maar in g SCHOENHANDEL I M Apollo 77 Oriëntiitiewiii f- QKk Abor I r opqenomen eer H IJ IF ^■Hdvorenbeek Inschrijving 12 00 u fiets en daar MIVA. W. van der Weiden Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Indonesia. Gevraagd vervoer: scooter, toegezegd bedrag: 4.000,-. Pater Wim van der Weiden uit Til burg is werkzaam in Yogjakarta op Java in Indonesia. Hij heeft lessen aan het Theologisch instituut, waar 300 groot-seminaristen van Indone sië studeren. Voor alsook voor ’t retraites, u» dagsdiensten, vofermiddel r CAIT-aansluitingen scholen scholen De Sleutel, De Tweesprong en De Heerdgang wijzigen in enkelvoudige aanslui ting.’ Kosten 10.900,-. Aansluiting Grebbe 40/42 handhaven. Tijdelijke verhuur leegkomend schoolgebouw In beginsel geen bezwaar tegen verzoek Mgr. Zwijsenstraat om voor ca. 1 jaar leegkomende schoolgebouw Gentiaanlaan 40 a te huren om daarin dagverblijf voor oudere geestelijke ge handicapten onder te brengen gedurende ver bouwing van Schiphollaan 26. Herstructurering jeugd- en jongerenwerk Herziene nota herstructurering jeugd- en jonge renwerk aanpassen ten aanzien van positie KWJ en accommodatie Surinaamse jongeren, als eerder besloten. Termijn voor realisering nieuwe structuur niet verlengen. Instellen van jeugd- en jongerenraad niet bevorderen. Be reidheid om nader te bepalen instantie op dracht te verstrekken voor begeleiding van inte gratieproces; aanwijzing daarvan na overleg met betrokken instellingen. Financieringen in gingen); in 1984 door aanwending middelen jeugdwerk waarvoor nog geen bestemming is De MIVA hoopt dit jaar op een goe de actie, omdat de vervoersproblemen in de landen van de derde wereld toe nemen, en de missionarissen een steeds dringender beroep op de MIVA doen om hen te helpen. Met üw hulp kunnen we daar iets aan doen. Duidelijk en concreet. Steun daarom de land - MIVA-actie en i 27 22 49 ten name van MIVA, straat 12,4818 ST BREDA. M. van Santvoord ajkomstig uit Tilburg, werkzaam in de Philippijnen. Gevraagd vervoer: auto, ioegezegd bedrag: f 10.000,-. Missionaris Mat van Santvoord uit Tilburg werkt in de Philippijnen. hij heeft de zorg voor een van de groot ste parochies van het bisdom Bu- tuan. Er wonen een 35.000 paro chianen, verspreid over een aantal dorpen. Omdat hij in 31 dorpen eigen pastorale leiders heeft ge vormd, zorgen zij voor de zondagse woorddiensten. Zelf bezoekt hij re gelmatig alle basisgemeenschappen en dorpen om de eucharistie te vie ren en verdere vorming te geven aan die gemeenschappen. Voor zijn rondtrekkend pastoraal werk vraagt hij de MIVA een nieuwe auto. G. Jacobs Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Zaïre. Gevraagd vervoer: auto, toege zegd bedrag: f13.000. Missionaris Gerard Jacobs uit Til burg is werkzaam in Zaïre. Zijn pa rochie Lukula heeft 43.000 christe nen, deels wonend in’t stadje, deels in 165 dorpen in het binnenland tot 50 kilometer van Lukua. Met een collega en 3 Zaïrese zusters wordt aandacht gegeven aan de pastoraal, het onderwijs, de zorg voor zieken. De parochie-jeep is echter versleten na 13 jaar gebruik. Pater Jacobs vraagt de MIVA hulp om een nieu we auto te kunnen aanschaffen. J. van Broekhoven Afkomstig uit Goirle, werkzaam in Zaïre. Gevraagd vervoer: landrover, toegezegd bedrag: f25.000, -. Pater Jan van Broekhoven uit Goirle is werkzaam in Zaïre. In het bisdom Mbandaka is hij regionaal overste Nu kan het per vraagt hij nu om K. de Rooy Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Indonesia. Gevraagd vervoer: buiten boordmotor, toegezegd bedrag: f3.000,-. Missionaris Kees de Rooy urg is werkzaam op Irian Jaya idonesia. Hij is pastor van het g Gententiri, dat het grootste /an de rivier de Digoel beslaat. i pastoraal werk in de 16 °s onder de 6000 christenen verrichten, moet hij va- zijn dan reizen tot 300-500 r. Hij vraagt de MIVA een 25 PK buitenboordmotor om zijn werkzaamheden goed en veilig te kunnen doen. De gebouwen die volgens het VS- eem worden gebouwd, zijn bijzon gemakkelijk verplaatsbaar waarbij verplaatsingskosten ongeveer 20 procent van de nieuwwaarde bedra gen. Zij worden als turnkey project op geleverd, dat wil zeggen geheel geschil derd en gestoffeerd en compleet met alle benodigde voorzieningen, inclusief verwarming. Als u in een huis woont - en de meesten van ons doen dat - dan brengt u ook wel eens een nieuw behangetje of andere wanddecoratie aan op der muren. En daarbij loopt u een kans van twee op drie dat het sierlijk tegen de wand aanbrengt afkomstig is van Nederlands groot van behangpapier en andere wanddecoratie: Rath Doodeheefer/Goudsmit Hoff ’83. r Gezondheidsdienst Midden-Brabant Voorstel aan de raad de GG en GD als tak van «Gemeenschappelijke regeling betreffende Gezondheidsdienst Midden-Brabant» aan Je gaan; als vertegenwoordiger in het algemeen bestuur wethouder volksgezondheid en als plaatsvervanger de wethouder sociale en cultu rele zaken. Zeer betreurd wou worden, indien de wens om een Tüburgse vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur te benoemen, niet zou ^nd^vronlwÏ^^onNlisaüe^^^^KllO^- gebruiken voor invulling nog te realiseren be zuinigingen. jnteurs kunnen daarbij per vierkante meter vloeropper- iwbouw realiseren. De uit ing in Tilburg zal bestaan uit één laag met een totaal vloeropper- /an 223 vierkante meter en zal na /tijd van ongeveer vier weken rstus a.s. gereed zijn. Amsterdam heeft nu dus hangpapierfabriek meer, i hoofdkantoor is er nog wel Tot de stroomlijning van hoorde ook het opzetten van nieuwe distributiecentra en een gecomputeri seerde voorraad- en klantenadmini stratie. Deze laatste maakt praktisch een 24-uurs besteldienst mogelijk het geen o.a. inhoudt dat wie ’s ochtends een bepaald produkt bestelt, het die zelfde dag nog in zijn zaak heeft, on- Mede in verband met de grote be langstelling voor de tentoonstelling «Beken in Brabant» is besloten deze te verlengen tot 1 november 1983. De tentoonstelling geeft informatie over de flora en fauna van beek en beekdal en over de historische ontwik keling van dit landschapstype. Aan sluitend is het diaklankbeeld «een beek in Brabant, de Dommel» te zien. In de weekends organiseert het Noord- brabants Natuurmuseum een filmpro- grammr Extra aktueel is nu de problematiek van de bedreging van het bekenland- schap, nu het Dommeldal dreij onder te gaan door de aanleg v. «verlengde poot van Metz», die i moet gaan verbinden met België. Voor groepen scholieren van lager en voortgezet onderwijs is er een edu- katief programma. Openingstijden: 8.30 uur tot 17.00 uur dagelijks, in de weekends van 14.00 tot 17.00 uur. Wat, zult u vragen, dat zijn toch twee verschillende merken? U heeft ge lijk. Zowel Rath Doodeheefér als Goudsmit Hoff zijn gerenommeerde fabrikanten die al zo’n jaar of tachtig, negentig hun plaats op de Nederlandse markt hebben verworven. Drie jaar geleden besloten beide be drijven tot een fusie, die op 1 juni jongstleden voltooid was. Een van de gevolgen der fusie is geweest een «stroomlijning» van de productie die nu alleen nog maar in Rijen plaats vindt. geacht de plaats in Brabant waar die zaak zich bevindt. Stroomlijning en modernisering dus. Een van de consequenties was ook: weggaan uit het vertrouwde pand aan de Telexstraat (de vroegere Wolstraat) waarin kantoor en magazijnen van Rath en Doodeheefer (R&D-behang) sinds 1927 gevestigd was geweest. Sinds enkele weken heeft het distribu tiecentrum Tilburg van Rath Dood eheefer Goudsmit Hoff een nieuwe be huizing betrokken aan de Swaardven- straat 17, op het industrieterrein- Noord. Dit complex dat ruim driemaal zo groot is als de vroegere behuizing ter wijl het achterterrein nog ruimschoots de mogelijkheid tot toekomstige uit breidingen biedt, wordt morgenmid dag, 26 augustus om 16.00 uur met enig feestelijk vertoon geopend. De opening wordt verricht door al gemeen directeur Kluis van Neerlands grootste behangfabrikant en door commercieel directeur Bosman, die ook bekendheid geniet als topscheids- rechter in het betaalde voetbal. met rijkssteun toch gerealiseerd worden, maar dan ten koste van andere plannen die grotere bijdragen opleveren. Verpleegstersflat SL-Josephstraat Reconstructie Gilzerbaan Reconstructie wegdek Gilzerbaan beginnen, vooruitlopend op votering aanvullend krediet van 930.000,- door de raad, onder voorwaar de dat Gedeputeerde Staten op 25 augustus be sluit tot subsidieverlening en de raadsconunis- Verlichting aanbrengen langs fietspad tussen Ravellaan en Cramerstraat omdat openbare veiligheid en verkeersveiligheid dat noodzake lijk maken. Kosten 29.500,-) ten laste van ex- 4 ‘‘“g g"'* - Standpunt raadscommissie ruimtelijke orde ning, openbare werken en stadsvernieuwing ten aannemen. Commissie is van mening dat geld niet gebruikt mag worden voor herstel van as- Vervulling vacatures Per 1 januari of zoveel eerder als mogelijk be zien of om- en bijscholing van eigen medewer kers voldoende mogelijkheden biedt om aan de eigen vraag te voldoen. Zo niet, dan ten behoe ve van externe werving juridisch bezien of «po sitieve discriminatie» bij personeelsselectie is toegestaan. Dit nog nader uitwerken. Economische zaken en werkgelegenheid Reeks beslissingen ten aanzien van organisatie, bied economische zaken en werkgelegenheid. Behelst onder meer een zelfstandige organisa- tie-eenheid economische zaken van werkgele genheid, handhaving positie Indutil en voorals nog handhaving van een zelfstandig bureau kleinschalige werkgelegenheid (BWK) Voorlo pig een bureau economische zaken en werkgele genheid binnen de afdeling financiën en belas tingen. maar gemakkelijk zelfstandig te maken. «lelijke e» plwselijke maak een gift op: giro Particuliere woningverbetering arne van MIVA, Vijver- Aanvullende gemeentelijke subsidie parücuüe- - voor particuliere wonignvi:rbetering zo’n ƒ7 ton niet besteed wordt. Op 2 september als me dedeling in commissie ruimtelijke ordening/ openbare werken en stadsvernieuwing, op 30 september informatie over varianten voor aan- vullingspercentages. Op 7 november in de raad; op 5 september voorstel tot aanwijzing alle 21 Oude Stad-wijken/buurten tot stadsvemieu- te stellen voorwaarden in geval van uitkering van (een deel) van de betreffende gelden. Activiteiten emancipatiebeleid Voor uitvoering van activiteiten in kader van emancipatiebeleid ƒ5.000,- jaarlijks ter be schikking stellen ten laste van begrotingspost nieuw beleid onder voorwaarde dat raadscom missie akkoord gaat. Voor eventueel aanvul lend onderzoek beroep doen op post onvoor- V^twerp welzijnsplanning 1984 Reeks beslissingen ten aanzien subsidies en vaststelling voorontwerp welzijnsplanning Raad voorstellen de volgende projecten in het kader van de regeling «sociaal-culturele voor zieningen jeugdige werklozen» te subsidiëren: project vervaardigen/hersteUen kleding Op bouwwerk Stokhasselt 15.710,-); cursus (brom)fietstechniek SOJC (ƒ14.290,-); werk project woonwagenbewoners 10.650,-); mu ziekworkshop KWJ: muziekapparatuur in bruikleen voor maximaal 2 jaar 30.280,-); di- afgewezen. Vaststelling beleidsuitgangspunten vrijwilli gerswerk. Opnemen in welzijnsplan 1984 en op dezelfde wijze behandelen. Bijlage met verslag besprekingen met SSK, SBT en UW voor be handeling aan commissie sociale en culturele zaken toezenden, als genoemde organisaties daarmee akkoord gaan. Gemeentelijk onder zoek naar deelname Tilburgse bevolking aan vrijwilligerswerk voor kennisgeving aannemen en betrekken bij inventariserend onderzoek naar voorwaarden, waaronder vrijwilligers in Tilburg worden ingezet. Instandhouding kerk ’t Goirke Raad voorstellen voor dejaren 1983 tot en met 1986 een bedrag van ƒ80.000,- beschikbaar te stellen aan kerkbestuur of beheerscommissie Goirkese kerk voor onderhoud, beginnend met een toekenning van ƒ20.000,- voor het jaar 1983. Geen structurele gemeentelijke deelne ming in beheerscommissie, wel op ad hoc-basis. Geen extra gelden voor financiering van rest- kosten voor onderhoud, die vastzitten aan een eventuele wvm-subsidie. Verder ondersteuning project als proefproject vrijwilligers met be houd uitkering. Gebouw Sociale Dienst Automatische deuren toegang gebouw Sociale •«'het ondérhoudsl^edie° v'Xogen mermïxk Door politieke onhaalbaarheid voorlopig afzien Alle Brabantse amateur-archeologen zijn welkom op de jaarlijkse contact dag voor de Brabantse amateur-ar cheologen, georganiseerd door de Ar cheologische sectie van het Noordbra- bants Genootschap. Deze dag vindt plaats te Grobbendonk (Midden-Belgische Kempen) in het Diamantmuseum op zaterdag 10 september a.s. Aan vang 10.30 uur, einde 17.00 uur. Des morgens houdt dr. G. De Boe, werkleider van de Nationale Dienst voor Opgravingen te Brussel, een inlei ding over de opgraving van de Ro meinse vicus van Grobbendonk, waar na een uitgebreid bezoek onder des kundige leiding aan de opgraving wordt gebracht. In de namiddag vertelt drs. W. Ver- wers, provinciaal archeoloog van Noord-Brabant, over de opzet van zijn werkzaamheden, gevolgd door een overzicht van de voornaamste vond sten in Brabant in het afgelopen jaar. Als gebruikelijk wordt de dag verder gevuld met onderling contact en het uitwisselen van ervaringen en vond sten door amateur-archeologen. Be roepsarcheologen zijn aanwezig voor explicaties en aanwijzingen. Gepland is ook voor belar den een bezoek aan het gemeentelijk archeologisch museum van Grobbendonk. Voor niet-autobezitters bestaat de mogelijkheid gebruik te maken van een speciale autobusdienst Tilburg- Grobbendonk v.v. Aanmeldingen uiterlijk 30 augustus a.s. Nadere informaties: Het Noordbra- bants Genootschap, Postbus 1104, 5200 BD ’s-Hertogenbosch, tel. 073- 139484. Zonwering Overigens wil een hardnekkig mis verstand dat Rath Doodeheefer/ Goudsmit Hoff alleen behangpapier maken. Ofschoon die branche buiten gewoon veel variatie kent en de markt daarvoor de laatste jaren weer in snel ipo aantrekt voert de fabrikant uit en ook produkten als textiel-wand- Jeding, overgordijnen in bij het be lang passende kleuren, kurken mi lecoratie, en bovendien alles op bied van zonwering: van markie ut luxaflex jaloezieën. Ook bij deze interieurverzorgers geldt dat, ondanks de economische te ruggang de verkoop juist van de duur dere soorten wandbedekking is toege nomen. Overigens moet u voor het kie zen en kopen van uw wandbekleding te biecht bij uw schilder of behangwin- kel, want Rath Doodeheefer/ Goudsmit Hoff levert uitsluitend aan de detailhandel. Dan valt de wereld om je Dan voel je je alleen. Maar er ge ook nog iets anders: kankerbestri^ komt dichterbij, wordt levende werke lijkheid. Mensen bij wie kanker wordt ont dekt, kunnen in ons land rekenen op de zorg en aandacht van velen. En in steeds meer gevallen blijkt genezing mogelijk. Dat komt omdat de strijd te- kanker al tientallen jaren met taaie larding wordt gestreden. Nog is die :i niet gewonnen, maar er is voor tgang. Daarom is het 2 J it het werk van het Koningin Wilhel mina Fonds kan doorgaan. Onderzoek Het Koningin Wilhelmina Fonds zamelt geld in voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, opleiding en patiëntenbegeleiding. Wil al dat werk voortgang kunnen vinden, dan moet het Koningin Wilhelmina Fonds dit jaar meer geld bijdragen dan ooit tevo ren: 46,7 miljoen om precies te zijn. Maandag 29 augustus gaat de grote kollekte weer van start. Huis-aan-huis zullen bijdragezakjes worden bezorgd en enkele dagen later, hopelijk goed gevuld, bij u worden opgehaald. De kollektanten zijn voorzien van een spe ciale kollektebus en een legitimatie- kaart. Inv^ihng 450.000,- voor nieuw beleid in 1984. Invulling wordt verwerkt in Nota van Aanbie ding en Hoofdlijnen van Beleid bij ontwerp-be- groting 1984-1987. Jongerenplan is centraal thema; hiervoor ook aanwending van aanvan kelijk in 1983 voor woonlastenbeleid bestemde 136.500,- Nota van Aanbieding Tekst Nota van Aanbieding va Vrijheid van meningsuiting Beantwoording vraag raadslid J. van Rossum over vrijheid van meningsuiting ambtenaren. Op 9 september a.s. aan de orde in commissie algemene beleidszaken. Ontwerp voor algemene subsidieverordening aangepast n.a.v. inspraakresultaten. Gewijzigd ontwerp op 9 september in commissie algemene beleidszaken en financiën, personeel en plan ning; op 3 oktober in de raad. Bestedingsrestanten routinekredieten 1983 po litie tot bedrag van 309.000,- aan verbindings- en vervoermiddelen. Reiniging en Vervoer Controlerapport verificatiebureau m.b.t. jaarre kening 1981 Reiniging en Vervoer voor kennis geving aannemen. Rapport met jarrekening On^^l^Moz^ Gemeenteraad voorstellen gemeentegarantie te verlenen t.b.v. door Woningbouwvereniging J»^oor“fin^g 2“ flatwoningen. Voorleggen aan commissie fina- niën, personeel en planning. Woonvergunning N.a.v. bezwaarschrift alsnog woonvergunning Raad voorstellen (5 september) beslissing te verdagen omtrent verzoek tot schadevergoeding i.v.m. planwijziging De Blaak. Eerst kennisne men van advies Schadebeoordelingscommissie. In gebouw Korte Schijfstraat 17 telefoon laten aanbrengen; openbare en lagere school De Blaak 1.590,- en 617,87 ter vervanging van gestolen materialen en sloten toegangsdeuren; 9.280,- voor aanschaf meubilair en kleioven bijzondere lagere school Hilvarenbeekseweg 1; ƒ8.470,- voor inrichten handenarbeidlokaal bijzondere lagere school Sabelhof 25; 10.390,- voor aanbrengen afzuiginstallatie voor stencil- - inbrandapparatuur voor bijzondere lagere gevraagd of gemeente 1 scholen Tartinistraat 76, Scarlattistraat 76, Bar- kan gaan. Vraag beantv tokstraat 131, Beethovenlaan 194 en Vertneu- lenstraat 30. Voorstel aan de raad medewerking te verlenen voor herstellen van vemielingsscha- de van gebouw en terrein bijzonder lagere school Ringbaan Oost 275, Daarbij aantekenen dat mogelijk een deel van de kosten t.l.v de ex- ss&sr Vergoeding zwembad Piusoord Vergoeding van de kosten van zwemonderrich ten van Daniel de Brouwerstichting over 19oz is vastgesteld op 13.424,- Dit ten behoeve van aan Piusoord verbonden school. Kosten wor den integraal door rijk vergoed. Voorschot exploitatievergoeding Lager Ondenrijs- Voorschotbedragen ’82 en ’83 vastgesteld m.b.t. de exploitatievergoeding op grond van de lager Onderwijsnet. Aankoop grond groen. Particulier bezit in deze groenstrook wordt niet wenselijk geacht. Poging tot aan- van een internationaal samengestel de groep missionarissen. Tevens is hij verbonden aan een parochie van 20.000 christenen. Er is daar vervoer nodig. Het vervoermiddel, waarover men beschikt, is naar de stad ge haald en is nodig voor het werk daar, maar voor de missiepost Bo- kongo vraagt pater Jan van Broek hoven om een landrover, die daar zeer hard nodig is voor het pastoraal werk. De MIVA wil de paters van Bokongo daar aan helpen. H. Mulders Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Tanzania. Gevraagd vervoer: motor fiets, toegezegd bedrag: f3.000.-. Missionaris Harrie Mulders uit Til burg werkt in Tanzania. Hij is ver- Alt’wendi„ bonden aan de parochie KasangOZl, Standpunt raadscommissie ruim waarvan 7 van de 15 dorpen slechts ning, openbare werken en stadsvei met een motorfiets te bereiken zijn. De afstanden lopen op tot 40 km. Terug van verlof in Nederland, bleek zijn motorfiets gestolen en over de grens naar Burundi gebracht te zijn. Voor zijn pastoraal werk is een motorfiets onmisbaar. Daarom heeft pater Mulders de MIVA drin gend gevraagd om hulp, teneinde een nieuwe motorfiets te kunnen ko pen. E. Snik Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Chili. Gevraagd vervoer: motorfiets, toegezegd bedrag: f3.900, -. Missionaris E. Snik uit Tilburg werkt in Chili, zijn werkterrein hgj 1.000 kilometer ten zuiden van San tiago, in de parochie van San Juan de la Costa. Zijn mensen zijn India nen, arme boeren, die vechten orp hun bestaan. De taak van de pries ter daar is werken aan de ontwikkel ling, hetgeen een proces van jaren is; het beleggen van vergaderingen; helpen bij ’t uitvoeren van kleine projecten; de liturgie verzorgen op plaatselijk niveau. Pater Snik heeft dit werk lange tijd gedaan te paard. koop was al eei te kwam toen keursrecht. Raad voorstellen Interpolis b.v. (Prof. Verbeme- laan) recht van opstal verlenen ten behoeve van aan te leggen tunnel van hoofdkantoor naar nieuw op te richten computercentrum. Verleg ging van riolering is inmiddels voltooid. Alle kosten voor rekening Interpolis, dat waarborg som heeft gestort. Barakken Tivolistraat Leergangen verzoeken in te stemmen met ver- opsudrechTbar^ken TivohsUMM^^fs vm contractuele verlengingstermijn van tien jaar. Verkoop grond Raad voorstellen 340 mJ grond aan Handel- laan/Frans Lisztstraat te verkopen ten behoeve van bouw van een huisartsenpraktijkruimte. Eerst commissie economische zaken en werkge legenheid horen. Fietsroute Tilburg - Alphen en Riel Naar aanleiding van voorstel stadsgewest in stemmen met visuele telling en weg-enquête (door Tilburg uit te voeren; kosten 1.600,- voor Tilburg en Alphen en Riel elk), ten laste van geld beschikbaar) verdere voorbereiding beper ken tot inventarisatie van mogelijkheden voor sobere uitvoering te zijner tijd. Helft kosten zo mogeüjk voor Alphen en Riel, verder ten laste post verkeerskundige voorzieningen. Dagelijks bestuur stadsgewest laten weten dat Tüburg nu geen verdere kosten op zich n«mt Aandnngen op voorbereiding t.z.t. van aanleg door Tilburg. Plaatsing 30 km-borden Door plaatsing 30 km-borden maximum snel heid vaststellen voor gedeelte Hoogtestraat tus sen Varkensmarkt en Hoogtedwarsstraat. Na km-maatregel. Kosten 1050,-. Besluit eerst ter Ss monument toor-, les- e m de turn voorveranc Note culturele minderheden Aanpassing tijdschema behandeling nota cultu rele minderheden vanwege voorrang aan nieu we rijksregeling welzijn minderheden en vanv ge behandeling op korte termijn van huisvc_ ting culturele minderheden in raadscommissie Bouwglas in schuurdeuropening boerderij Vis sers niet vervangen door andere constructie, die minder kwetsbaar is. De jaarlijkse kosten van vervanging zijn hoger dan de reparatiekosten, die stichting samenlevingsopbouw Groenewoud ertoe brachten dit voorstel te Sociaal raadsman Subsidieverzoek Wijkraad Stokhasselt op de hoogte brengen van juiste interpretatie gemeentelijke richtlijnen aangaande subsidiëring en tevens meedelen dat gemeente voor een eventuele uitgave te behoeve van de Zonnebloem de nodige toestemming verleent. Dit naar aanleiding van subsidiever zoek Zonnebloem afdeling Stokhasselt die, als gevolg van de overtuiging van wijkraad dat ge meentelijke richtlijnen zulks niet meer toelaten, niet langer financiële ondersteuning kreeg. Zonnebloem op de hoogste stellen. Centraal Bureau IMW ÏSUÏ?- vesting Centraal Bureau. Dit naar aanleidii van plannen IMW om als gevolg van bezuii gingen te verhuizen. In principe medewerking verlenen aan verhuizing en voorgestelde reorga nisatie van de administratie, echter onder voor waarde dat; bij het huren van administratieve capaciteit getracht moet worden deze te verkrij gen bij een door de gemeente gefinancierde in stelling; een definitief standpunt eerst wordt in- genomen na het onderzoek en, gezien de (naar verwachting) nog te realiseren bezuinigingen, de besparingen zo reëel mogelijk in de aange paste begroting 1984 worden verwerkt. Beeldend masterplan Beeldende Kunstenaars Regeling Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars naar aanleiding van verzoek op protest laten weten dat het college de Vereniging van Neder landse Gemeenten zal verzoeken bij de betrok ken bewindslieden te reageren op de wijze waarop men voornemens is op de Beeldende Kunstenaars Regeling te bezuinigen. Boddaertwerk Plaatsings Advies Commissie (PAC) verzoeken op korte termijn te adviseren over de wenselij- heid van de uitbreiding van het Boddaertwerk in Tilburg. De Sociaal Agogische Samenwer- king (Tilburg) SAST had verzocht hiertoe te ondersteunen en het ministerie van WVC had “■raagd of gemeente met uitbreiding akkoord -i,-vtwoorden na advies PAC. A. Vriens Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Indonesia. Gevraagd vervoer: motor fiets, toegezegd bedrag: f3.000,-. Pater A. Vriens uit Tilburg werkt reeds 30 jaar op Itian Jaya in Indo nesia; nu in de parochie Wendu na bij Merauke. Zijn christenen wonen in 10 dorpen langs de kust over een lengte van 50 km en in 7 dorpen het binnenland in tot 70 km. Hij ver richt zijn werk op pastoraal gebied met behulp van een motorfiets, om dat het - gezien zijn leeftijd - niet langer ging per fiets. Deze motor fiets, die zo dringend nodig was, heeft hij met een lening aangeschaft. Aan de MIVA vraagt hulp om deze lening te lossen. H. van Teijlingen Afkomstig uit Tilburg, werkzaam in Brazilië. Gevraagd vervoer: auto, toe gezegd bedrag: f4.000,-. Missionaris Hub van Teijlingen uit Tilburg is werkzaam in Brazilië. Hij heeft in het bisdom Paracatui de zorg voor twee parochies in het hun nenland. Zijn pastoraal werkgebied omvat 4000 km2; er wonen 30.000 mensen, verspreid over een groot aantal buitenposten. Hij staat er als priester geheel alleen voor. Op het ogenblik geeft hij prioriteit aan het vormen van basisgemeenschappen en van pastorale lekeleiders, zodat de pastorale verantwoordelijkheden gedeeld kunnen worden. Om zijn versleten auto te kunnen vervangen, vraagt hij een bijdrage aan de MI- G. Boogmans Afkomstig uit Tilburg, werkzaam op de Bahama-eilanden. Gevraagd ver voer: busje, toegezegd bedrag: f20.000,- Missionaris George Boogmans, uit Tilburg, werkt op de Bahama-eilan den. In Nassau is hij met enkele Ita liaanse zusters en leken samen in pastorale en sociale zorg. Het grote probleem vormen de 22.000 Haïtia- nen, die met bootjes hun land ont vlucht zijn en illegaal op de Baha ma-eilanden leven. Er is veel nood- onder deze mensen en pater Boog mans probeert ook hen te helpen. Voor het totale werk is een busje no dig.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 7