Köerfer ditboovst slaapwinkel raambiljet Maakzelfeen F danscentrum 3 HEEL WAT MENSEN GUNNEN ZICHZELF GEEN NACHTRUST. CC 30 r Stadsschouwburg/ Kultureel Sentrum met tenten en muziek in het Leypark Promconcert Het Brabants Concert met Flairck ER! f ill Jazz Meeting Tilburg feestelijk van start FOTOKURSUS Informatie stand Open dag Harmonie Heikant MERS FiLMHUiS DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 augustus 1983 pagina 13 gustus1983 paginal SK o p U9 3 o ‘J 8. A september L65.51.28 (O O r 11.00 t./m. za. van A adressen prograr n 13.00 Kom voor een goed bed eens langs bij: slaapvooriichters* ags lags 'iteiten die één gramma tot de i en haar bewo- t/m woensdag deren van 8-12 avond) toons tmconcerten in Bra- vormen als het ware kennismaking. kennismaking. 4,00. n 3,00. 4,00. (O 00 w Inlichtin rink, Jul Zie ook onze huis-aan-huis danswijzer Bel voor meer informatie 04242-82457 ’(handel ilypane klubs voor ‘kinderen van 8-12 j ‘jongeren 13-16 en ‘volwassenen ‘55 -ers en ouderen aan over „burg-com- in studio- itleen, film- waar- Lalien», «Hon- pauze inkrijk TILBURG A.s. zaterdag 20 en zondag augustus leerlingenten- nstelling en diaprogram- kermis Tilburg 1983. uur. rtgebracht door talloze in- bruiksvoorwerpen, wordt ruimtelijke situatie waar in dit geval dus parkmu- jaar 117-20jaar STIJLDANSEN - OUDE DANSEN -ROCK AND ROLL - JAZZBALLET-AEROBIC DANSEN... isïn Uitgebreid Uiteraard g Op vrijdagavor Naast onze la carte gerechten ter kennismaking 2 grandioze zeven gangen menu’s, vis- of vleesgerechten Prijs per couvert 55.00 Voor nadere informatie en/of reservering Restaurant «Den Schout» Oranjestraat 4, Tilburg-Centrum (tussen Paleisring en Emmastraat) Tel 013-434512-674394 Donderdag rustdag DE LIND 59a 5061 HT OISTERWIJK TEL. 04242 82457 B.G.G.17007 Kom kijken bij Juwelier - Horloger 'fyebers ^Schouwburgring 27, Tilburgj In het kader van de eerstejaarsdagen de ac van de Tilburgse Introductiecommis- plex: sie, zal vrijdag 19 augustus van 16.00 tot 20.00 uur een informatiestand van de Stadsschouwburg/Cultureel Sen trum op het Hogeschoolterrein staan. INSCHRIJVING IS GEOPEND... van maandag 8 augustus t./m. vrijdag 2 september, elke dag (behalve zaterdag en zondag), van 19.00 tot 21.00 uur. 1ste betaling bij inschrijving 25,- Lid N.B.D. en F.D.O. Zondag 21 augustus vanaf 13.00 uur brengt de stadsschouwburg/kultureel sen trum in het Leypark een tweetal activitei ten. Vanaf 14.00 uur zal er een schouw spel te zien zijn van zeven tenten die zich bewegen door het park en om 13.00 uur zal worden voorafgegaan door de muziek groep Available Jelly. Available Jelly Available Jelly is een reeds geruime tijd in Nederland verblijvende Amerikaanse muziekgroep met een ruim repertoire. Dui delijk beïnvloed door de brede kulturele in vloeden die terug zijn te vinden binnen de Amerikaanse maatschappij, is hun mt een aaneenschakeling van stijlen, van I muziek via klassieke thema’s, jazzmuziek naar eigen improvisaties. ingen: Bert Koende- ulianapark 26, Tilburg, tel. 422399 The Old Metropolitan Band uit Polen 22.00 uur jazz in veertig Horecabedrij ven in de Tilburgse binnenstad. Onder de naam Swingin’ Tilburg jazz in alle stijlen voor jong en oud. Op zaterdag 3 spetember na de opening op het stad- huis de traditionele Streetparade in de binnenstad van Tilburg met zo’m twaalf loop- en zitorkesten. Zaterdag avond de grote internationale Jazz Meeting Tilburg in alle zalen van de Stadsschouwburg, met als speciale gast de jazz-veteraan Benny Waters uit Amerika. Buiten wordt dezelfde avond jazz gebracht op drie grote podia in de binnenstad. Zondagmorgen de specia le Jazzmis in de grote zaal van de Stadsschouwburg, met aansluitend de speciale Jazzmatinee in alle zalen van de Tilburgse Stadsschouwburg. Ook aan de jeugd wordt gedacht. De slaapvooriichters voor het Hart van Brabant Schouwburgring 25, Tilburg - Tel. 422122 s Maandags gesloten - Donderdags koopavond L.P. top tien 15 augustus ’83 1. Michael Jackson - Thriller 2. David Bowie - Let’s Dance 3. Mike Oldfield - Crises 4. Star Sisters - Tonight 20.00 hours 5. Yazoo - You and me both 6. Wham - Fantastic 7. Simple Minds - New Gold Dream Agnetha Faltskog - Wrap your arms around me 9. Eurythmics - Sweet dreams are made of this 10. Talking Heads - Speaking in Tongues lation X», kunstenaar Julia Demaree ze noeir verzameling door haar vervaardigde schilderde tenten, die zij in eerste in levenloos tentoonstelde, voor performances. Ciel Werts, docente aan de Rotterdamse Dansakademie en het Tilburgse vormings theater de Muze, nodigde haar uit voor het geven van een workshop. Uit deze work shop zijn met studenten van de akademie en medewerkers van de Muze, enkele presenta ties gegeven in Rotterdam, Amsterdam, Eindhoven en nu als laatste in Tilburg. Het ontwerp van de vertikale tenten van «Population X» introduceert een nieuw as- pekt, namelijk die van de wandelende tent, op avontuur. In het kader van de introduktiedagen voor studerenden aan de onderwijsinstellingen in Tilburg presenteert op zaterdag 20 augustus van 14.00 tot 17.00 uur het Film huis Tilburg het Filmhuis aan het Louis Bouwmeesterplein I. Voor deze gelegenheid is een speciaal programma samengesteld dat bestaat uit korte filmpjes. Voor deze speciale gele genheid zal geen entree worden gevraagd. Traditiegetrouw gaat eind augustus de jaarlijkse reeks pron bant van start. De populaire proms met Het Brabants Orkest vc de aanloop voor het komende concertseizoen. Dit jaar worden wederom vijf concerten gegeven onder leiding van André Vandernoot in samenwerking met de bekende groep Flairck. Deze uit vijf jonge inspirerende musici bestaande groep geniet zowel nationaal als internationaal gro te bekendheid. De concerten zullen op 23, 25, 26 en 30 augustus en op 1 septem ber worden gegeven in Veghel in de H. Hartkerk; Eindhoven in de Jubileumhal; ’s-Hertogenbosch in de Brabanthallen; Bergen op Zoom in de Stoelemat en Box tel in de Maria Reginakerk. Aanvang telkens om 20.15 uur, zaal open om 19.30 uur. leuke jeugdwedsmjd SuSJuur). “8 t“den“Tswdio-»«l d Het weekend van 2, 3 en 4 september a.s. zal in het teken staan van de tiende internationale Jazz Meeting Tilburg. Drie dagen lang zullen orkesten uit binnen- en buitenland zorgen voor jazzklanken in vele stijlen. Kenmerkend voor Tilburg is dat zowel oude stijl jazz, dixieland en moderne jazz wordt gebracht. Het bestuur van de Stichting Jazz Meeting Tilburg is al vele maanden druk met de voorberei ding van dit grootse jazzfestijn. In verband met het tweede lustrum zal de officiële opening van deze tiende Jazz Meeting worden verricht door de burgemeester van Tilburg, drs. H.B.P.A. Letschert. Op zaterdag 3 september a.s. zal de Streetpara de op een ludieke wijze van start gaan op het stadhuis om 13.30 uur. Uiteraard met veel muziek, want alle deelnemende looporkesten zullen aanwezig zijn om de bur gemeester op muzikale wijze te ondersteunen bij de opening. met de ouverture «La belle Hélène» en staan achtereenvolgens Tsjechoslowa- kije met de Slavische Dans no. 4 en Spanje (La Paloma) op het program ma. De «grote overtocht» wordt ge maakt met «Stars and Stripes for Ever», waarna de terugkeer in ons goe de Brabant gezamenlijk wordt gevierd met (natuurlijk) de «Hertog Jan». Een stukje prom-traditie Een populair en zeer gevarieerd programma dat goed past bij het optreden met Flairck. Flairck en orkest brengen voor de pauze «Arabesk», een compositie van Farid el Atrache en Erik Visser en deel drie van «Gevecht met de Engel». Na de pauze volgt de ruim 30 minu ten durende compositie «Circus», waarin alle Flairck-musici èn het or kest als ware circusartiesten muzikaal tot de «top van hun kunnen» gaan. Kaartverkoop Voor het verkrijgen van toegangsbe wijzen kan men terecht bij de kantoren van de Rabobank in de plaatsen waar de concerten worden gegeven en in de omliggende plaatsen. Het toegangsbewijs is tevens pro gramma. 21 s toont ma: kermis Tilburg Open van 10.00-17.00 29 augustus beginnen nieu we cursussen voor begin ners, gevorderden, montage, portretfotografie en diapre sentaties. Introductie diner Op zondag 21 augustus organiseert Harmonie Heikant haar jaarlijkse open dag. Dit ten behoeve van leden en leerlingenwerving. De muziekcom- missie heeft en programma van een uur samengesteldl: een concertje van 10 minuten, vervolgens een kwis voor jong en oud. Harmonie Heikant speelt diverse karakterstukjes waarbij dan de bezoekers diverse vragen worden voor geschoteld. Een film over diverse mu ziekinstrumenten zoals fluit, klarinet enz. Ieder uur wordt dit programma her haald, te beginnen om 13.00 uur, ver der 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Jong en oud worden in de gelegenheid gesteld zich te oriënteren op diverse instru menten. De AMV-cursus HAFA start l oktober. Ook personen die reeds instrument bespelen, kunnen zich als lid laten inschrijven. Flairck De groep Flairck wordt gevormd door Annet Visser (fluit), Silvia Hout zager (viool en harp), Erik Visser (zes en twaalfsnarige gitaar), Dirk van Gorp (contrabas) en led de Jong (ta bla’s, sitar). Flairck speelt muziek die moeilijk in een hokje is te plaatsen. Fascinerend, raadselachtig, onweerstaanbaar vol gens sommige recensenten. Flairck maakt Flairck-muziek zegt men zelf. Het is ronduit verrassend hoe deze zeer aparte muziek past bij een symfo nieorkest. Flairck en orkest vullen el kaar aan met als resultaat een volledig samenspel. Programma Het Brabants Orkest heeft rond het optreden van Flairck een bijzonder programma gebouwd. Het zou een muzikaal bezoek aan een groot aantal landen kunnen worden genoemd. De start is in Oostenrijk met de ouverture «Leichte Kavallerie», w: na via Italië met «Capriccio Italië Hongarije wordt bereikt met de gaarse Dans no. 5». Na de r wordt de reis vervolgd in Franl De muziek, voortc strumenten en gebr aangepast aan de n ze wordt gespeeld, i> ziek. Available Jelly is geen onbekende groep len de jn Tilburg. Al eerder traden ze op in een luziek van de park-, plein- en buurtfestivals geor- ganiseerd door het kultureel sentrum. Daar- luziek naast zjjn ze Opgetreden als begelei- dingsorkest van The Salt Mime Troupe, Friends Roadshow, Pigeon Drop, Gijs Hen dricks en Sail-Joya. Tenten In aansluiting op het parkmuziek-konsert zal vanaf 14.00 uur een beeld- en bewe gingsspel te zien zijn van zeven tenten die zich door het park zullen bewegen. «Popu- zoals de New Yorkse beeldende - noemt, een 1:-Je en be- ui teiaic instantie maar nu gebruikt Hier tref je allerlei informatie a. J* activiteiten in het schouwbut plex: theatervoorstellingen in en schouwburgzaal, kunstuitlee huis Tilburg (2 voorstellingen per ad), videohoek, theaterkelder, ten- istellingen en het kaffee. Programma Charlie Chaplin met «The bank», als schoonmaker bij een bank maakt Charlie verschillende ongelukjes mee, inclusief een ontmoeting met een bende bankrovers. Charlie Chaplin met «Police» Charlie wordt uit de gevangenis ontslagen. Een vroegere celgenoot probeert hem weer op het pad van de misdaad te brengen. Drie films met cowboys en paarden met de eerste filmcowboy Tom Mix «A bear of a story», «Cactus Jim» en «Hidden valley». «La soufrière»van Wemer Herzog, een van de generatie Duitse filmers waartoe ook Fassbinder en Wenders toebehoort. «La soufrière» is ?en film ovoer een on vermijdelijke catastrofe, die niet plaats vond. In afwachting van de voorspelde uit barsting van de vulkaan «La Soufrière» op Guade loupe werd vrijwel de gehele bevol- kin geëvacueerd. Slechts enkelen bleven achter - Herzog trok naar het eiland toe, sprak met de achtergeblevenen en probeer de de verwachte uitbarsting zo dicht moge lijk te naderen. «La chute de la maison Usher» van Jean Epstein naar een verhaal van Edgar Allen Poe. De onlangs overleden Luis Bunuel heeft aan deze film meegewerkt. De opsom ming van de titels is willekeurig, men kan op elk tijdstip binnenkomen mits de zaal niet te vol is. programma gebeurt er nog veel meer, ivond 2 september vanaf Tijdens het Jazzmatinee op de zondag middag een speciaal jeugdprogramma met twee muzikale clowns, ballet, en enkele hoogtepunten uit de opera Treemoshia, gebracht door het Til- burgse gezelschap «Boems». Verder een jeugd-jazzorkest en natuurlijk or kesten uit binnen- en buitenland in al le zalen van de Stadsschouwburg. Voorverkoop Kaarten voor de grote Jazz Meeting Tilburg zijn vanaf dinsdag 23 augustus verkrijgbaar aan de kassa van de Til- burgse Stadsschouwburg. Vanaf 29 augustus is een compleet programma beschikbaar waarin van uur tot uur opgenomen alle activiteiten van de tiende Jazz Meeting Tilburg. Deze programma’s zijn gratis verkrijg baar in de Horeca-bedrijven in de Til- burgse binnenstad, het WV-kantoor, de Stadsschouwburg en bij de winke liers aangesloten bij Tilburg Centrum. r een ilangs deze fi de tit rier stelt daarnaast nog een extra pnjs worden n» -- schouwburg '2976

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 13