H Westelijke G w PE )RT E Interland Totaal Theater Festival Meubel Gallery Waalwijk H A.s. weekend in Oirschot: F.C. Reünie Badstof zonnejurken Leo v. lersel zien? Tel. 04160-40680 Grotestraat sport - sport - sport Ij pommels Tyl Uilenspiegel in het Natuurtheater van Oisterwijk Tilburg Zomer-Actief xperts Minister ziet Landelijke aanpak kamerlid graag op fietsendiefstal fiets F.C. v. Pruijssen- competitie LEDEREN POEF f 95,- GRATIS (min. aankoop ƒ500,-) Chemie Olympiade Straathockeyclub de Korhoen Artiestensportdag in de Efteling Donderdag 23 juni 1983 pagina 7 ljuni 1983 pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER en. i zulle het jeuÉ Zondag hoogtepunt 3RGEN nog 1 even Stand: kantie Graag tot ziens. h ford garage Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. a tot 17.00 uur Maandagmorgen gesloten In,onze fraaie showroom bent u dagelijks welkom van 9.30 tot 18,00 uur aan de kassa, reserverin- Speciale afdeling voor SCHOENHANDEL DONDERDAG KOOPAVOND Stadsdienst stopt bijna voor de deur voor al uw autoschades geluk bij een ongeluk 357a Bij Meubel Gallery heeft U zekerheid omtrent de laagste prijs en de hoogste kwaliteit! vervelend :m als u als STEUN-EN GEMAKSCHOENEN voer u gewoon even langs VWB ANWB. e 25 soorten. Welkom! “nluchttheater zijn van tolen en kunnen toneel DANS y MUZIEK MIME WORKSHOPS Z POPPENTHEATER Besterdplein 3 Tilburg Tel. 426584 Zater dit bijzon Tilburg» I, de ndse twee gmorgen JtotZlu GEDIPL SCHOENWINKELIER EN HERSTELLER Hasseltstraat 174 Tel. 43 21 26. MEUBE Door da Inrit (Langstraat) 25 EN 26 JUN11983 en van lijm en lak. documentatie! Tel. 073-130465 3-359629 O-18.00 uur stellingen in het In al is gra- autoweg op het kinder- Provinciale weg Tllburg-WaalwIJk Binnenkomst Waalwijk direct over spoorlijn rechts, 2de stoplicht links (Putstraat). Elnds Putstraat links. 21 F.C. Textiel Boys 2. F.C. Revolution 3. F.C. Torpedo’s 4. F.C. v. Pruijssen 5. F.C. v. Opstal 6. F.C. Oké 7. U.S. Anjsi Cora 8. F.C. Textiel Boys II 13 24 37 9 13 22 64 14 12 13 33 19 13 12 19 18 13 12 21 34 12 10 23 35 13 7 14 35 13 011 56 -1*7; Tevens kunt U ook onze vernieuwde collectie schitterende eiken kwaliteitsmeubelen bekijken waarbij onze adviseurs U vakkundig en vrijblijvend met raad en daad bij staan. wordt op dance-de- i Doris iemon- >and Afgelopen zondag ging het open luchtspel van Jan Naaykens, «Tyl Uilenspiegel», in première. Het was prachtig weer en vele honderden men sen waren naar het oper gekomen om getuige te zijn van een prachtig schouwspel, waar meer dan 70 mensen aan mee werken. achte af Bovenc 5 fietsen», Verkeer begrotingsbehanc inter, in antwoord van het Kamerlid Mi velen De Lachende Scheerkwast en tows rond Frank Kramer, zal een theaterprogramma verzorgen het i ir een groot publiek aantrekke- Brat zijn. AUTDSCHADEBEDRIJF PETER SOONSb.v. ROZENSTRAAT 80 3 TILBURG TEL. 431147 Het programma Het zaterdagmiddagprogramma van het festival is speciaal gericht jeugdige publiek. Een tiental theater-voorstellingen, waaronder clownerie en poppenspel, zal dan op de Markt te zien zijn. Ónder auspiciën echt turk, per m* Ter gelegenheid hiervan ontvangen de eerste 100 bezoekers een GRATIS attentie en elke koper ontvangt een echt ken uithaalt. Maar de ken blijken echter venijnige plaagsto ten tegen het machtsmisbruik, de cor ruptie en de willekeur te zijn. interland totaal theater festival oirschot 1 Grotestraat l^GALLERY puUtrMt It op Grotestraat 357 A Gemakkelijk bereikbaar Dinsdag 28 juni, 20.30 u., in Theater 't Heks, Lannerstraat 1, speelt «Het vieze paard Jochem». Het vieze paard Jochem is een volksoperette naar analogie van de legende «De vier Heemskinderen», gemaakt en uitgevoerd door Herman Brand, Piet-Jan Dusee en Jan de Waard, drie beeldende kunstenaars. In een tijdloos landschap creëren, associëren en parodiëren de heren een ketting-performance in theater-setting. Kaarten vanaf één uur voor de aanvang gen tel. 013-420400 of 551171. Arjen Reichwein, een scholier uit Tilburg van de Rijksscholengemeen- schap Willem II. veroverde donderdag 16 juni de eerste plaats op de landelijke Chemie Olympiade, een jongen uit Wormerveen werd tweede. Twee Frie zen legden beslag op respectievelijk de derde en de vierde plaats. tiek. Om 22.15 uur zal op ditzelfde po dium de bekende theatermaker Rob van Houten te zien zijn. Deze mime speler, onder meer bekend van Sesam- Windsurfing Vanaf zaterdag 25 juni en verder iedere vrijdag in juli verzorgt Supersurfmg uit Til burg in het zwembad Friezenlaan een de monstratie van het windsurfen. Om de tech niek van het windsurfen zo goed mogelijk te laten zien, zal gebruik worden gemaakt van een droogtrainer. Met behulp van dit appa raat zal worden uitgelegd hoe met de surf plank en giek moet worden omgegaan. In dien mogelijk zal ook op het water worden gedemonstreerd. Eveneens zal het publiek worden geïnformeerd over het materiaal en de kledij. Tijdstip steeds 15.30 uur. Natuur lijk kan de hele dag in het zwembad worden gezwommen. ren. In het kader van het festival kan het publiek nog een aan tal nevenaktiviteiten bezoeken. Zo zijn er onder meer in de plaatselijke musea, de kunstzaal en het gemeentehuis ten toonstellingen ingericht, die tijdens het festival te bezoeken zijn. De plaatselijke horeca sluit zich aan bij het festival en de winkelbedrijven hebben van het gemeentebestuur onthef fing gekregen om hun winkels tijdens de festivaluren open te houden. Tussen het middag- en avondpro gramma zal er een muzikaal intermez zo zijn waarna om 20.30 uur de beken de beiaardier Arie Abbenes uit Asten een beiaardconcert zal verzorgen vanaf de monumentale toren van de St. Pie terskerk. Om 21.00 uur sj hoofdpodium op de Ma straat, de she totaal rmatiediensl in Den Haag itrale worden opgencht, woorcj om te fietsen», aldus minister Nederland gestolen fietsen Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat i geregistreerd. Met be- tijdens de begrotingsbehandeling in de juters zullen alle politie- Eerste Kamer, in antwoord op opmer- rpsen in Nederland in zeer kort kingen van het Kamerlid Mijnsbergen. isbestek informatie kunnen krijgen Voor velen mjsschien onverwacht, r een gestolen fiets. Dé politie toonde de minister zich een warm hierdoor effectiever te kunnen voorstander van de fiets. In verband met de tariefsverhogingen bij het openbaar vervoer concludeerde zij: «De fiets is een alternatief. Dat is,een waarheid als een koe. De fiets speelt in verband met het woon- en schoolver- keer een belangrijke rol». Zij wees er verder op dat zo’n 64% van alle scho lieren nu al dagelijks de fiets gebruikt en dat het vergroten van de veiligheid voor fietsers - en niet alleen voor de schoolkinderen - een belangrijk onder deel van haar beleid vormt. Wat dat inhoudt, vatte zij als volgt samen: «Naast het financieel mogelijk maken van het verbeteren van de infrastruc tuur voor de fietsers, speelt uiteraard ook het verbeteren van de veiligheid van de fiets zelf een rol. Voorts is voor de scholieren het geven van verkeers- educatie erg belangrijk. Ook het on derhouden van het vervoermiddel - in dit geval dus de fiets - levert positieve resultaten op». srdag 25 juni a.s. speelt het F.C. Reünie zaalvoetbalteam de voorlaatste wedstn ronder geslaagde seizoen tegen hun sponsor Grieks Specialiteiten Restaurant: Iburg». De wedstrijd begint om 12 uur en wordt gespeeld in de sporthal van de Blaak. van de Vrije Akademie uit Oirschot kunnen de kinderen tijdens het festival zich ook vermaken in de workshops, waar gratis geschminkt, dekor ge bouwd, maskers gemaakt en gespeeld kan worden. Dit middagprogramma begint om 13.30 uur en eindigt om 17.00 uur. De straathockeyclub de Korhoen houdt een toumooi. Dit tournooi gaat om het kampioen schap van Tilburg. In de poule t.e.m. 16 jaar zullen 4 teams meedoen. In de poule 16 jaar en ouder zullen 3 teams aantreden. Deze ploegen strijden met elkaar van 27 juni t.e.m. 1 juli. De aanvangstijden zijn ’s avonds van 18.45 tot 21.45 uur. Op de foto is het tweede team van cafe taria de Korhoen te zien. Zittend van links naar rechts: W. van Laarhoven. R. Trouw. C. de Kort. Staande van links naar rechts: leider W. v.d.Wouw, F. Trouw, G. van Laarhoven. P. v.d.Wouw, E. v.Amelsfort, J. v.Gestel. Als onderdeel van de Centrale Re cherche Informatiedienst in Den Haag Op zal een centrale worden opgericht, woo waar alle in N<J - zullen worden o—- hulp van computers zullen alle poli korpsen in Nederland in zeer kort tijdsbestek informatie kunnen krijgen over een gestolen fiets. De politie hoopt hierdoor effectiever te kunnen optreden tegen fietsendiefstal. Belang rijk hierbij is pok dat iedere fiets wordt voorzien van postcode en huisnum mer, zodat eigenaars van geste'-- teruggevonden fietsen snel 1 worden opgespoord. Op zaterdag 25 en zondag 26 juni, organiseert het Bra- tal speelplaatsen aan een hopelijk talrijk publiek presente- bants Centrum voor het Amateurtoneel, in samenwerking met de gemeente Oirschot en een aantal plaatselijke organi saties het Interland Totaal Theater Festival op en rond de Markt van Oirschot. Dit Totaal Theater Festival is de groot ste manifestatie op het gebied van de amateuristische kunst beoefening die in Nederland en België te vinden is. Bijna vijftig groepen die zich bezighouden met straattoneel, mime, akrobatiek, muziek en poppenspel zullen zich op een vijftien- Uitslagen 18 juni F.C. v. Opstal-F.C. v. Pruijssen F.C. Textiel Boys-F.C. Oké F.C. Textiel Boys II-F.C. Torpedo’s U.S. Amsi Cora-F.C. Revolution Op zaterdag 25 juni vinden er in het der van Tilburg Zomer-Actief twee act teiten plaats in het zwembad Friezenla namelijk duikdemonstraties en windsurfing. Duiken Duikvereniging Submarine 25 juni de spits af. Een groep van zal laten zien welke kledij en apparatuur no- dig is om op verantwoorde wijze de duik- sport te beoefenen. Bepaalde onderdelen van een training zullen worden gedemon- streerd en tevens zal worden getoond wat er gebeurt als een duiker in problemen raakt. De demonstraties beginnen om 12.00 uur en 13.30 uur. De Verenigde Oisterwijkse Spelers brengen het openluchtspel nog drie keer. Zaterdag 25 juni a.s. is er een avondvoorstelling die om 20.00 u. be- Het toneelstuk kent ongeveer 15 gint. Zondag 26 juni een middagvoor- grote rollen, waaronder Piet Pezerik, stelling om 14.30 u. De laatste kans Lamme Goedzak, de hertog van Bra- om Tyl Uilenspiegel te zien, is op zon- bant en natuurlijk Tyl Uilenspiegel. dag 3 juli om 14.30 u. Het toneelstuk verhaalt over het De voorstellingen vinden plaats in Brabantse volk dat wordt getiraniseerd het Natuurtheater van Oisterwijk aan en uitgezogen door de hertogin. Het de Gemullehoekenweg (nabij Vogel- volk voelt zich machteloos, totdat de park). schalkse volksheld Tyl Uilenspiegel opduikt. In het begin ziet het er naar uit dat hij alleen maar schelmenstre- Op zondag vindt het hoogtepunt van het festival plaats. Om 13.00 uur zal het gebeuren officieel worden ge opend door burgemeester Sanders van Oirschot en de Brabantse Gedeputeerde van Cultuur, drs. J.M. van der Hart. Vanaf 13.30 uur zullen vanaf vijftien speelplaatsen bijna zestig voorstellin gen door ruim dertig groepen te zien zijn. Deze dertig groepen brengen een zeer uitgebreid repertoire, variërend van middeleeuwse wagenspelen tot he dendaagse, vaak thematisch, en op ba sis van improvisaties tot stand geko men eigentijds straattoneel, clownerie, akrobatiek, mime en poppenspel. leder zal er voorstellingen naar eigen voorkeur kunnen aantreffen. Ook het jeugdige publiek zal op deze zondagmiddag tot haar recht kunnen komen. Men kan zich weer vermaken in de workshops en ook zijn er weer een aantal speciale kinderprogramma’s te zien. Aan het festival wordt verder nog meegewerkt door de plaatselijke gilde Sancta Barbara en de Harmonie Arti et Amicitiae en de plaatselijke blaas-» muziekgroep. Om 18.00 uur sluit het festival offi cieel. Bezoekers die nog langer in Oir schot willen vertoeven kunnen om 20.15 uur nog een bezoek brengen aan een orgelconcert dat door Albert de Clerk in de monumentale St.-Pieters- kerk wordt verzorgd. Goed bereikbaar De toegang tot alle voorst-' en aktiviteiten in het kader van 1 terland Totaal Theater Festival <7_. tis. Oirschot is gelegen aan de autowe0 tussen Tilburg en Eindhoven en is van uit alle windstreken uitstekend bereik baar. In de nabijheid van het centrum van het fraaie dorp is voldoende par keergelegenheid voorzien. Het Interland Totaal Theater Festi val is een voortzetting van het wagen- spelfestival dat elf jaar geleden op ini tiatief van het Brabants Centrum voor Amateurtoneel in het kader van de ibantse Dag in Heeze werd georga niseerd. Op zaterdag 25 juni organiseert het evenementenburo van de Efteling, in samenwerking met het popblad «Hit krant», een grote artiestensportdag. Vanaf 10.00 u., na de officiële ope ning door Rubberen Robbie, wordt er op de onderdelen kanovaren, driekamp, trapautorace, tennis, zwemmen, pea- nutbal, volleybal en voetbal fel gestre den. Zo zal Doris D laten zien hoe hard zij met een trapauto door de bocht kan. Bennet en Bee vormen het kano- duo en op het tenniscourt komen o.a. Angela Andres, Cathy en Arne Jansen op de baan. De Janse Bagge Band komt compleet aan de start bij het peanutbalspel. Bij het volleyen zal met volle teugen te genieten zijn van de keiharde smashes van Doris D the Pins. Het voetbalteam bestaat onder andere uit The Shorts, Rubberen Rob bie en zijn mannen, Polle Eduard. In de pauze, om half twee, w de speelweide een aerobic di monstratie gegeven en verzorgen D the Pins een hoelahoep-de stratie. Buiten competitieverbE wordt er nog touwgetrokken door o.a. de groep Normaal. Al met al zullen meer dan veertig vaderlandse topsterren het opnemen tegen-de lezers van Hitkrant. Al deze activiteiten zijn uiteraard toegankelijk voor het Eftelingpubliek. De prijsuit reiking vindt na elk onderdeel plaats. Inlichtingen«De Efteling», tel. 04167-80505. Met zijn vieren worden zij als Ne derlandse équipe uitgezonden naar de Internationale Chemie Olympiade voor scholieren, die van 2-12 juli zal worden gehouden in Boekarest (Roe menië). Aan de nationale Chemie Olympia de, waarvan de finale werd gestreden in de laboratoria van de Rijksuniversi teit te Leiden, namen de twintig beste scheikunde-leerlingen van het voorbe reidend wetenschappelijk onderwijs (5de en 6de klas VWO) deel. Eerder waren op de scholen voor-competities gehouden. Het is de vierde keer dat Nederland meedoet aan de Internationale Chemie Olympiade. Reeds de tweede keer werd een bronzen medaille behaald, derde maal keerden de Nederland jongelui uit Zweden terug met t\ gouden en twee zilveren medailles. Aan de finale ging een aantal dagen met een intensieve training vooraf. Voor de scholieren werden o.a. bijzon dere colleges scheikunde gehouden. 2-2 5-1 1-2 0-5 hemse t een voor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 7