2 eds en, ide WELTERUSTEN STRAKS. dtóuoovstlaapwinkel KULTUREEL SENTRUM We hebben gezongen en niks gehad stl' CC 30 Zweeds koor in St.-Petruskerk Malcolm Frager met Beethoven bij het Brabants orkest WE HEBBEN >rdeel Maranatha: geen tijd voor tranen? GEZONGEN EN NIKS GEHAD FiLMHUiS Stichting «Over leven» £v. «Dagje Vreemd» DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 9 juni 1983 pagina 15 juni 1983 pagina 14 Theater in Theresia Düsman worden ge- H.G.K.K.-Concert I men. Dit najaar verschijnt 0 Ondergetekende bestelt ex. WE HEBBEN GEZONGEN Als dat tegenvalt, kom dan eens voor een goed bed langs bij: Adres Postcode l In het centrum opavond Handtek. slaapvoorlichters Theatergroep Bis in ’t Heks Muzikanten en liederen uit Midden- Brabant Ke fascin luider tegen de intekenprijs van ca. 35,-. Ook alle financieringen te zingen én daarna een kort concert te geven. aanraden van ge- aan Meer dan 200 itterende boek. i en juo was allures, 1 en iten i beginnen geopend Reserved ge en la ndt op donder- 5 11 juni steeds eerste geluids- ier vermelding 'odra het Hand No. 2 Foot No. 3 4 Keigo De slaapvoorlichters voor het Hart van Brabant schouwburgring 25,tllburg - tel.422122 's Maandags gesloten - Donderdags koopavond TILBURG Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dit boek geschre ven door Rolf Janssen anderhalf jaar geleden al uit te bren- altijd naar de n werken. de arbei- tre, zij broers. Beide voorstellingen beginnen om 20.30 uur. De kassa is geopend vanaf een uur voor aan vang. Reserveringen: 013-420400. ken een artikel over de spelling van het s dialect, dat hiermee ook lees- :rd voor niet-Tilburgers. Alle Tilburgs baar wer misten. De noordelijke ien bij uitstek voor een tuur. De mis begint om jur en het concert daarna duurt 30 minuten. die nog worden Tilburg getuige di streek én dat er rondtrok om men. Bovendien de 20-er en 30-er meld over str met name door Lamt Muzikanten en liederen uit Midden-Brabant opge- ns de .e per- gezien, Napoleon >ond. Feit jaren la- vondering Jan de Kater (1869-1936) een van de Midden-Brabantse muzikanten over wie Rolf Janssen in zijn boek schrijft. 1 opgenomen, zal in de toe- op andere wijze g ien via de stichting tournee Ne- zijn iar pia- belang- 5 grote zaal: iekgroep versterkt met van 13.00 tot 14.00 u.; Podium grote zaal Op het podium in de g Turkse muziekgroep verst buikdanseres geschreven door Rolf Jansen, die al jaren bezig is. Biografieën, anekdotes, vertelsels, met betrekking tot iedereen die als muzi- i Midden-Brabant bekend was :den maakte Oostenrijk, ~..~..iarken, grote orato- itgevoerd. Het in de dirigent bij de beroem- erde. Het orgel gramma, iel Waklin verschillet romantische liefdesliederen vóór een aantal sfeervolle negro-spiriti na de pauze. De koorzang wordt afge wisseld met enkele werken voor fluit en piano. Uitvoerenden hiervan zijn De werken die gezongen worden, Marijke en Ad van Oosterhout terwijl bestaan voor een groot deel uit Scandi- het koor zal worden begeleid door navische componisten. De noordelijke Frans van de Hoven. Al met al een landen zijn landen bij uitstek voor een programma dat zeker een groot pu- grootse koorcultuur. De mis begint om bliek zal aanspreken. De toegang voor 11 uur en het concert daarna duurt 30 dit concert is gratis. De aanvang is 12.30 u. ft*” Osjan: Poolse groep op korte tournee door Nederland. De mu ziek van Osjan is net zo gevarieerd, zo speciaal, vol verschillende invloeden als dit «Dagje Vreemd». Zelf noemen ze hun volksmuziek interkultureel. n 20.00 u. tot 24.00 u. Tijdens een leelte van hun optreden zal Ronald lack Horse» Dario baseert zich op de commedia dell’arte stijl en met name het spekta kel dat een dergelijk stuk in zich heeft, wordt in deze produktie naar voren ge haald. door vele mensen werden voorgezongen. Anderzijds w een dorp met stadse a"„. de vele liederen over stad „1 het grote aantal muzikant t aan de kost te ko- i werden hierdoor al in 5r jaren gegevens verza- traatzangers en liederen, ibert de Wijs. Podium Thuis Op het kleine podium in het T-huis: zroep R A.M. Enzo? Ronald Verstappen en 16.00 vrienden zullen er een speciaal optre den van maken, van 12.00 u. tot 14.00 u.; Chileense muziekgroep van 14.00 u. tot 15.00 u.; New Jazz Wave: funky jazz-muziek van 15.00 u. tot ’s Avonds is er een dia-show over de Nederlandse Antillen en er komt nog een Marokkaans of Surinaamse band om dat gedeelte waardig af te sluiten. Op de binnenplaats is er terras en wordt wat akoestische muziek ge maakt, waaraan iedere opbouwende bijdrage welkom is. Kaarten bij de stichting Over Leven en de VW. Onder de titel «We hebben gezongen en niks gehad» ver schijnt dit najaar bij boekhandel Gianotten een boek, waar van de inhoud globaal uit twee delen bestaat: levensbeschrij vingen van en anekdotes over volksmuzikanten in en om Til burg én ruim 200 liederen uit deze streek. Het Nicolaikoor uit Zwede- o.a. concertreizen door Hongarije, Duitsland, Denemarl Alle grote koorwerken en grot ria werden door hen uit~- staat onder leiding van Paul Tufvesson die o.a. t de Eric Ericsson studeer. wordt bespeeld door Mikae en de sopraansoli worden gezongen door Ellen Pelmas die o.a. in Italië en Salzburg studeerde en optrad in grote oratoria. Op zondag 12 juni wordt in Maranatha de laatste «zondagmorgen anders»-bijeenkomst van dit programmajaar gehouden. Dit is een bezinningssamenkomst, die steeds wordt voorbe reid door een klein groepje jongeren. Er wordt geen eucharistie gevierd. De titel van de bijeenkomst op 12 juni is: «Geen tijd voor tranen». De theaterwerkgroep Amnesty International Tilburg speelt onder deze titel een programma over politieke gevange nen en hun ervaringen. Woonpl. komt het boek na bericht afhalen D wenst toezending (met berekening van verzendkosten) een toneelstuk over de gelijknamige Romeinse veldheer. Twee thema’s, een vredesthema en een strijdthema, wor den hier prachtig met elkaar verweven. Al met al een strijdvaardig programma vol romantische dramatiek. Podium buiten Op het grote podium buiten: optre- Yamamoto, Japan, 1976/1977 (24 den van de fameuze formatie: Page One van 12.00 tot 13.30 u.; Voltage: simpele, goedkope, harde muziek voor iedereen voelbaar, van 14.00 tot 15.00 u.; Willy Latino: Antilliaanse groep, met swing tot in de teentjes van 1' /'z' tot 18.00 u. Interkültürel bir Gün Sayin baylar ve bayanlar, önümüz- deki pazar günü 12-Haziran - 1983 ta- rihi, Yasam cemiyeti («Over leven») bir inter kültürel günü organize ediyor. «Bir Gün Yabancilar» adi verilen bu günde Tilburg i^erisinde olan yabanci kültür sahibi gruplar sizlere «jesitli gös- terilerde bulunacaklardir. Bu «Bir Gün Yabancilar» adli günü ögle saat 12.00’de baslayarak sizlere ömegin su gösteriler sunula<?aktir: - Bir Türk müzik grubu ve beraberinde oriyantel dansöz, Türk folklör Milli oyun ekibi, Antilyan milli dans grubu, Serbest jazz grubu. Ayriyetten birde aksam programi- mizda vardir. Hazirlami$oldugumuz «Bir Gün Yabancilar» günrie onur verip gelme- nizi umar tanijlarinizida bekleriz. NOT: Pazar günne kadar giri§ kart- larini VW borosundan veya Yajam Cemiyetinden temin edebilirsiniz. Adres: Wilhelminapark 24, Tilburg. Vervormingen maken «Silence Mécani- que» tot een lyrische verbeelding van de mechanica. Het bewegen, verbeeld door de dichtklappende sluiter van een camera, een lopende motor, een dans. Cirkelvormige be wegingen vooral, die Shinohara versterkt door het centrum van het beeldvlak aan te tasten met een cirkelvormige wipe. Man-Made Landscape Tsunekazu Ishihara, Japan. 1982 (18 min.) Ter toelichting op zijn programma schrijft de theaterwerkgroep: «In vele lan den worden mensen onderdrukt, opgepakt, gemarteld, vermoord. Niet omdat ze misda digers zijn, maar omdat ze een andere poli tieke mening hebben. Evenals mannen zijn en repressie omwüle van hun eigen activ.™ ten of die van man en/of kinderen. De titel die we voor ons programma hebben geko zen, is de titel van een boekje van en over Filippijnse vrouwen. De moed, de strijdlust en het optimisme - ondanks alle ellende die uit dat fc- een diepe vreselijke Een prachtig boek, lang met deze stof bezig is. Biogn herinneringen, etc., met betrekkin kant, met name straatmuzikant, in (en soms nog is). De nadruk ligt op Tilburg en directe omgeving, liederen staan uitgewerkt met muziek in dit schit Meer dan 160 pagina's met ruim 50 illustraties. Gezien de beperkte oplage en het feit dat er geen subsidie aan te pas komt, is de prijs nog bescheiden ca 35,-. Het vierde pianoconcert van Beet hoven vormt niet alleen chronologisch, maar vooral ook stilistisch de schakel tussen het beminnelijke derde concert, dat ligt op de grens van twee werelden en het kolossale vijfde concert, waarbij de romantiek in volle heftigheid los barst. In het wilde vraag en antwoord spel uit het vierde pianoconcert heeft men wel de strijd willen zien, die Or in pheus in de hel voerde tegen de mon- De sters van de onderwereld. Dit betekende, dat bijna een derde van de oorspronkelijke inhoud (van circa 300 bladzijden) geschrapt moest worden. Niettemin bleef een fors boekwerk over. Het liedmateriaal dat nu niet werd komst nog ceerd worde werk i.o. De Amerikaanse pianist en musico loog Malcolm Frager is weer te gast bij Het Brabants Orkest. Ditmaal met Beethovens vierde pianoconcert in het tweede concert in de serie die het or kest aan de componist wijdt. Malcolm Frager, die een van de meest gevraagde solisten ter wereld is, maakt jaarlijks een Europese waarbij hij een aantal concerten in derland geeft. Frager verricht in schaarse vrije tijd onderzoek naar nomuziek, wat al in een aantal belang rijke vondsten heeft geresulteerd. Zo speelde hij vorig seizoen met Het Bra bants Orkest de oorspronkelijke versie van het pianoconcert van Schumann, waar hij veel eer mee inlegde. januari 1982 wordt het «veld- verzamelen en vastlegger vren een aanverwante informa celijk - oudere men et in de groep Doedelier, Rolf Janssen, ook Ben ouwL, jaar en dag actief is s Avonds: Osjan: Poolse groep op met het opnemen van dit verdwijnende rte tournee door Nederland. De mu- stuk volkscultuur Vanaf .979 werd, op 4 dit «Dagje Vreemd». Zelf noemen Ronald Pe?te[s van T,lbu5?s volksmuziek interkultureel. meente-archief, gericht gewerkt Van 20.00 u. tot 24.00 u. Tijdens een het ln boekvorm uitbrengen an deze gedeelte van hun optreden zal Ronald verzameling. «Black Horse» Chavers de «vuur- e»Qj dans» vertonen, een shamanistische ri- ölaa en aorP tueledans. Feit is> dat Tilburg hierin een vrij unieke plaats inneemt binnen de Ne derlandse steden, daar het tot de dag van vandaag zijn dorpse mentaliteit heeft weten te bewaren. Dit uit zich met name in de hoeveelheid liederen Dialect In de loop van vele jaren is het Til burgs dialect op allerlei vrij willekeuri ge manieren geschreven. De tekst was/ is bijna uitsluitend te lezen door men sen, die op z’n minst de uitspraak er van kennen. Reeds in 1979 schreef Harrie Verey- De Stichting Muziekevenementen Oisterwijk heeft het koor van de Nico- laikerk uit Halmstad in Zweden uitge nodigd om aanstaande zondag én een mis in de St.-Petruskerk te Oisterwijk Van donderdag 9 tot en met woensdag 15 juni vertoont het Filmhuis Tilburg om 22.00 uur (behalve op zondag) in de film zaal van de Stadsschouwburg de film «Düsman» van Zeki ökten. Scenario: Yilmaz Güney; camera: Cetin Tuncao; muziek: Yavuz Top; met Aytac Arman, Güngor Bayrak, Güven Sengil, Kamil Sönmez, Sevket Altug, e.a. Produktie: Güney Film. Turkije, 1979/ 1980 (133 min.). Muzikanten Naast de bekendste muzikanten, zo als Jan Viool, Mie Fiedel en Frans Ja nen, Jan de Kater hebben talrijke mensen herinneringen bewaard aan anderen, zoals Ka-ka-kaatje, Blende Peer, Peer en Ties Damen, Ketsheuvel- se Jaoneke, Peer Lüyten, Jan van de Sande enz. enz. Van de eerstgenoem- den is een uitgebreide levensbeschrij ving opgenomen, evenals van de on langs overleden Jan Leenaerts (1898- 1982). De overigen leven voort in anekdotes en toevallige vermeldingen. Piet en Leo Heerkens Een heel hoofdstuk is gewijd aan Leo Heerkens en zijn broer, pater Piet Heerkens s.v.d., die als missionaris in Indonesië tot het besef kwam, dat ook zijn geboortestad een eigen taal had, die zich goed leende voor het schrijven van versjes en ’liekes’. Wie kent niet zijn bundels «Den Örgel», «De Kin- kenduut», «De Musch» en «Bra bant»? Ruim 40 van deze ’liekes’ zijn op muziek gezet door zijn broer Leo. Daarnaast zijn nog verschillende tek sten van muziek voorzien door Mare Zeegers en Rolf Janssen. Er zijn ver schillende liederen van Heerkens te horen op elpees met volksmuziek, zo als «Witte de nog», Fluitekruid, Dom- melvolk en Volluk. Man-Made Landscape» toont door middel van statische shots landschapsmo- tieven, die variëren van een boomtop tot een snelweg met bergen op de achtergrond. De titel verwijst naar sporen van menselijk ingrijpen, dat een deel van de beelden be paalt. Soms is in de opeenvolging van beel den sprake van contrast, zoals groen/kaal, daglicht/kunstlicht of dag/nacht. De tus sentitels omschrijven exact het eropvolgen- ning de beeld: «kumo» (wolk); excepties vormen Wilhi de woorden «iya» (ik vind het niet leuk) en «tou» (vragen, een beroep doen op). Man- Made Landscape» geeft een meditatieve reeks beelden die doen denken aan een serie zen-boeddhistische landschapsschilderijen. Shadow of Wall No. 1 2 Keigo Yamamoto. Japan. 1979-1982 (34 Het tweede concert in deze Beetho- ven-serie vindt plaats in Tilburg, Stadsschouwburg, dinsdag 14 juni 1983 om 20.15 uur. Op vrijdagavond, 10 juni, treedt in het wijkcentrum aan de Nijverstraat de toneelgroep Kabaal op. En de naam zegt het al, dat belooft wat. Het onder- rp van het stuk wat ze brengen is iscriminatie». Het is niet alleen een actueel onder- :rp, maar het laat ook zien hoe je nder dat je het zelf in de gaten hebt, toch discrimineert, terwijl je juist tegen discriminatie bent. De situatie gaat ver jongeren, die hun ruimte moeten elen met andere jongeren, in dit geval üitenlanders. Een veel voorkomende ituatie in jongerencentra en buurthui zen. Ook in Tilburg. Het stuk is toe gankelijk voor iedereen boven 12 jaar en zal zeker herkenbaar zijn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het opbouwwerk in ’t wijkcentrum of op 10 juni aan de zaal. Aanvang 20 uur, Nijverstraat 42. Cubist’s Fantasy Yasuo Shinohara, Japan. 1982 (12 min.) In «Cubist’s Fantasy» laat Shinohara zich inspireren door de beroemde zen-boed dhistische kloostertuin van Ruyan-Ji in Kyoto, die dateert uit de 15de eeuw. De ommuurde tuin bestaat uit een smetteloos aangeharkt veld van kwartskiezel waarin vijf groeperingen van bergachtig gevormde stenen staan, 15 in totaal. Het is een vrijwel lege ruimte, die sterk aanzet tot meditatie. Van de 15 stenen zijn er, ongeacht het standpunt, nooit meer dan 14 te zien. Shi nohara negeert dit gegeven, maar concen treert zich op de meditatie van het enkel voudige ding. Silence Mécanique Yasuo Shinohara, Japan, 1982 (8 min.) ders door vakbonden worden bewaakt. Hij is vastbesloten zijn toekomst niet langer van oude tradities te laten afhangen. Deze film heeft op het filmfestival van Berlijn in 1980 de Zilveren Beer. Deel 2 en 3 van het Stan Laurel en Oliver Hardy filmoverzicht in het Filmhuis. Donderdag 9 juni t/m woensdag 15 juni zal deel 2 en deel 3 gedraaid worden van het filmoverzicht dat Filmhuis Tilburg in de maand juni vertoont. meegemaakt. Ze werd bedreigd, gemarteld, o r - gechanteerd. Uiteindelijk zijn het contact onderdrukt, opgepakt, tussen de beide vrouwen én de wetenschap Niet omdat ze misda- dat er buiten de muren aan hen wordt ge- lat ze een andere poli- dacht lichtpunten die hen de kracht geven :ning hebben. Evenals mannen zijn om het vol te houden. Onrecht gaat niet al- iwen vaak slachtoffer van dictatuur leen die ene gevangene in dat ene land aan; ssie omwille van hun eigen activitei- het is niet alleen een zaak van Amnesty In- j temational. We hebben er allemaal mee te maken... als mens. Als je dat bedenkt, is er «Geen tijd voor tranen».» Aan het programma werken mee: Simona imisme - ondanks alle ellende - Boersma, Dietske van der Brugge, Irene boekje spraken, hebben op ons Harding, Jola Havekes, Marijke Janse de indruk gemaakt. Je zou om al die Jonge, Mirjam Rovers, Annemarie Stout dingen kunnen huilen, iedere keer (regie). Na de voorstelling is er gelegenheid weer; maar het leven gaat door, de strijd tot gesprek. De bijeenkomst begint om gaat verder. Daarom is het belangrijk dat 11.30 uur. steeds meer mensen geïnformeerd worden; door ons, door anderen.» «Bij het maken van «Geen tijd voor tra nen» zijn we vaak geconfronteerd met per soonlijke ideeën, gevoelens, frustraties t.a.v. de problematiek van de politieke gevange ne. Gedichten, scènes en liederen zijn daar om naar onze eigen ideeën gemaakt en be werkt, zoals de scène waarin twee vrouwen in een gevangenis met elkaar in contact ko men. Door middel van flash-backs wordt duidelijk wat één van de vrouwen - opge pakt na een vakbondsvergadering - heeft Donderdag 9 juni treedt in Theater 't Heks, Lannerstraat 1, Tilburg-Noord vingen van en theatergroep Bis op met r ’Gezichtsverlies’. Een stuk van Dario Fo. Deze voorstelling is op initiatief van theatercafé Bis opgezet onder regie van Hein Ceelen, provinciaal toneelad- viseur van het Brabants Centrum voor Amateurtoneel. A.s. zondag 12 juni organiseert de stichting «Over Leven» een muziek en dansfestival ter gelegenheid van de ope- van het T-huis en de grote zaal, Jhelminapark 24 in Tilburg. Gedurende deze dag zal er op 4 podia worden opgetreden door mensen met verschillende nationaliteiten, stromin gen, achtergronden. Overdag is er een speciaal kinder programma (poppenkast, sminken, film en meer). Het programma ziet er als volgt uit: In deel 2 dat vertoond wordt dag 9, vrijdag 10 en zaterdag om 19.30 uur krijgen we de e films te zien van het duo. Achtereenvolgens zullen draaid: Two Stars (1928), een filmpje uit de stom- me-filmperiode waar later muziek is bijge zet. Stan Laurel en Oliver Hardy als twee zeebonken die een dagje de wal op gaan de bloemetjes buiten te zetten met een huurde auto. Blotto (1930), een heel bijzondere filmko- dat Stan en Ollie hier zelf een Franse leder lands onderti- -jbben besloten van vrouwen weg te lopen met een fles (the real stuff) onder de arm naar de nachtclub. Hogwild (1930), Oliver Hardy probeert --met de hulp van Stan Laurel een radioan- lelijk keert hij tenne op het dak te zetten. De slapstick die - agt hem, gelet ze hier hanteren wordt wel vergeleken met toestand, niet direct die van Buster Keaton. Toch zoekt hij Selim, Als laatste film in deze serie: Another fi- i op, die in Istanboel ne mess (1830). Laurel en Hardy maken ge- 1 in de fabriek te ko- bruik van de afwezigheid van de grootwild- net Naciye be- jager Finlayson om in zijn huis een veilig iddels vandoor onderkomen te vinden. Deel 3 Vgn de Laurel en Hardy-stoiy wordt gedraaid op maandag 13, dinsdag 14 en woensdag 1-5 juni ook steeds om 19.30 uur met o.a. de film «Laughing gravy» (1931). Het hele programma van deze maand is opgehangen in het filmhuis. Volksbezit Het boek is rijkelijk voorzien van - soms zeer unieke - foto’s, die voor een deel afkomstig zijn uit het gemeentear chief van Tilburg, maar daarnaast ook uit veel privé fotoalbums. Zij illustre ren soms overduidelijk de titel van het boek «We hebben gezongen en niks gehad», ontleend aan het refrein van verschillende bedelliedjes. Het enige «bezit» - naast kinderen en verhalen - van grote lagen van de bevolking werd gevormd door de liederen die men zong. Al de jaren, dat Rolf bezig was, de liederen te verzamelen, stond hem voor ogen, dat wat eens algemeen bezit was, weer teruggegeven en verspreid moest worden. Theo van Meyel van boekhandel Gianotten kon zich hier volledig in vinden en zo komt het, dat dit boek nagenoeg tegen kostprijs (cir ca 35,-) aangeboden kan worden. Het formaat is royaal (22 x 29 cm), 175 bladzijden en zo’n 50 foto’s. Alle liederen zijn uiteraard voorzien van muzieknotatie, zodat men met dit na slagwerk in huis weer naar hartelust kan zingen óf inspiratie opdoen voor het zelf schrijven van liedjes. Belangstelling Schrijver en uitgever hopen een breed publiek te bereiken met deze unieke niet-commerciële uitgave. Het gaat in eerste instantie om een beperk te oplage, dus is het verstandig om nu al te reserveren. Zij stellen het zeer op prijs, als u uw belangstelling kenbaar wilt maken door een briefkaartje of brief, zonder postzegel, met daarop het gewenste aantal boeken, uw naam en adres, te sturen naar: Antwoordnr. 145, 5000 WB - Tilburg. U kunt dit doen onde. van «Tilburgs Liedboek». Zc boek uit is, krijgt u bericht. gen. Doordat de provinciale subsidie die aanvankelijk was teksten in het boek, die in dialect wer- toegezegd uitbleef, hebben schrijver en uitgever besloten, de den voorgezongen, zijn volgens deze knoop door te hakken en alsnog ongesubsidieerd tot uitgave spelling genoteerd. Bovendien is ge- over te gaan (hoewel zij hopen dat de gemeente alsnog bereid noemd artikel in zijn geheel opgeno- is, een financiële bijdrage te leveren). Daar de subsidie-aan- vraag bedoeld was om de kostprijs te drukken en daardoor het boek betaalbaar te houden, moesten er nu andere maat regelen genomen worden om ditzelfde doel te bereiken. Het orkest vervolgt, onder leiding van André Vandemoot, het program ma met de onvolprezen Eroïca-symfo- nie, die Beethoven zou hebben o’ dragen aan Napoleon. Volgens overlevering zou hij echter van die soonlijke opdracht hebben afge toen Beethoven hoorde dat Nap< zichzelf tot keizer had gekroor blijft dat Beethoven ook nog jt ter uitkwam voor zijn bewc: voor Napoleon en het is niet onwaar schijnlijk dat ook de vijfde symfonie geïnspireerd is op de Keizer der Fran sen. Toen Napoleon stierf, schreef Beethoven een kort In Memoriam voor hem, een fragment in de Missa Solem- nis. Het concert wordt geopend met de Coriolan-ouverture, geschreven voor Bestel het nü al vast bij Boekhandel Gianotten of door middel van onderstaande bon, die in enveloppe zonder post zegel kan gestuurd worden naar Antwoordnummer 145, 5000 WB Tilburg. Het Hasselts Gemengd Kapelle Koor verzorgt op zondag 12 juni a.s. een kof fieconcert in wijkcentrum de Kasteel hoeve, Hasseltstraat 256, Tilburg. Deze keer is gekozen voor een pro- dat bestaat uit twee geheel ;nde delen. H.G.K.K. zingt nl. ische liefdesliederen vóór en ital sfeervolle negro-spirituals auze. De koorzang- met enkele werker erenden hiervan ii i-iu van Oosterhout U zal worden begeleid Veldwerk van Fluitekruid en Doedelier Aanvankelijk werden de liederen sinds 1976 verzameld om daarmee het repertoire van volksmuziekgroep Flui tekruid uit te breiden. Vrij snel nam het verzamelen een aparte plaats in, daar duidelijk werd, dat de tijd drong. Met name né de oorlog hebben nl. ra dio, t.v. en grammofoonplaten het zélf of gezamenlijk zingen grotendeels doen verdwijnen. Steeds minder men sen kenden nog het oude volksreper- toire. Sinds j- werk» Turkse volksdansgroep van 14.00 tot van liedere 14.30 u.; Antilliaanse volksdansgroep: tie bij - hoofdzake «Paradiso caribensa» van 15.00 tot sen) voort gezet 16.00 u. waar, naast R Hartman sinds 5t het opne ik volkscul Contrabaslijf Zaterdag 11 juni komen Kees en Frank van de Ven met het programma ’contrabaslijf. Kees van de Ven stu deert contrabas en daarnaast experi menteert hij met klank en elektronica met de contrabas als signaalbron. Frank van de Ven is zich sinds 2 jaar intensief aan het bewegen. Sinds kort treden ze samen op. Daardoor hebben j zich herontdekt als stoeiende Ismaël vaart over de Dardanellen om in het Aziatische deel van Turkije werk te zoe ken. Daar krijgt hij te horen, dat hij te ont wikkeld is. Ismaël, schuchter en onervaren, keert dan maar terug. In het gezin komen er spanningen: zijn vrouw Naciye is slecht ge humeurd, zijn schoonmoeder klaagt. Zijn dochter is zijn enige troost. Hij neemt ten einde raad een baantje aan om zwerfhonden te vergiftigen, maar de aanblik van de ster vende dieren kan hij niet verdragen en hij -v. houdt er mee op. Aangespoord door zijn pij omdat Stan en Ollie hiei vrouw, waar hij veel van houdt, besluit hij tekst lezen (de film is Ned zijn eigen familie op te zoeken om zijn deel teld). Laurel en Hardy hebt van de vaderlijke erfenis op te eisen. Zijn -- vader en broer, landarbeiders, tonen weinig gevoel. Naar hun mening heeft hij geen recht'op het land dat hij verlaten heeft. Het komt tot een gevecht. Uiteindelijk 1-- naar zijn vrouw terug. Ze vraagt op zijn depressieve toestand, r;-* J: weer werk te zoeken. Toch zoekt een vroeger buurman op, die in Istanl werkt. Diens voorstel in de fabriek te men werken, wil hij thuis met XT spreken, doch die is er inmiddels vat. gegaan. Hij beseft pas dan, dat hij t blind is geweest voor de dingen om heen. Zijn dochter brengt hij naar zijn i der, zijn schoonmoeder gaat mee stad, waar hij in een fabriek kan Een fabriek waar de rechten van c Japanse video-tapes De komende twee weken, nl. van dinsdag 14 juni t/m woensdag 29 juni, zullen in het Kultureel Sentrum Japanse video-ta pes vertoond worden. Een deel van deze banden zijn in het kader van het Holland Festival 1983 naar Nederland gehaald. Het programma bestaat uit volgende ta pes: Leigo Yamamoto laat zich in deze tapes :ineren door bewegingen, gebaren en ge ien waarmee wij onbewust communice ren. Tussen mensen is altijd sprake van een stroom als tussen elektrische polen, en deze stroom vestigt de aandacht op het wezen van de mens. Deze motieven abstraheert Yamamoto tot vlakke, kleurrijke positief- negatief composities, die van de kijker een grote concentratie vragen. de arm naar de nact [1930), Oliver Han van dak jurel i. De Keuze uit vele modellen BAROMETERS Juwelier - Horloger Schouwburgring 27, Tiibur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 15