I =H 'V <s FILMS 9?5 9, 8, Hnr<uliu_ N Kleuterheil, San Domenico Savio en St.-Godelieve samen 100 jaar m )95 -v 59.- )5.- 29. DE ZEEUW fAi Gemeente Tilburg GRATIS !0i uni 1983 pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 2 juni 1983 pagina 3 r zonnestudio Foto van Aarle. Inst idag I lie Hart v Brabantlaan 731 Tilburg 013 682358 ÏRAMMA: STROOMONDERBREKING jven of »n deur Isver- >uwepl.: Energiebedrijven. snden zijn welkom. enheid. De Perzen-speciaalzaak bij uitstek Grote kleurwedstrijd bij Florado Korvelseweg 259-261 (nabij Korvelplein) Tilburg, tel. 013-424754 13.00 uur. Wijkcentrum ixlaan 74. suwe nota’s lokale omroep touden Bood- Leharstraat com. gens elke 1 op het titel Kt beste L zen. er een ter- het zijn de Postiljt de groen Papp le Paoter n uit Tilbt jegint om dag in beslag u nog een grot aanwezig vestigd i theek «Fa- >tten- luziekfes- I op zon- n de ma- muziek. ig: 22.00 uur. Plaats van han- ..e Bar, Zwaanstraat 20 in luit, i kind blijf te laten het kinderte geraden bedrag: /eken, te Hilvaren- -Peyen, Hoogstraat Verhoeven, Weth. e Goirle; Th. v. teekmans, Ezel- ARTIESTEN IN DE BEEKSE BERGEN spark Beekse Bergen A. televisie opnamen 6 en woensdag 8 juni a.s. uramma «Zomaar een zo- treden veel bekende arties- D’ÓÓ-OISTERWIJK D’66 Afdeling I Ri- seert een bijeenkor even biJ uitgenodigd voorzitter Jacob Op zaterdag 4 juni 1983 zal tussen 07.00 uur en plm. 19.00 uur in het gebied omsloten door de Radiostraat- Broekhovenseweg - Voltstraat - Columbusplein - Olivier van Noortstraat - Oeverstraat - Veestraat - de Ruyter- straat - Kortenaerstraat - P. Heinstraat - Wassenaerlaan- Past. Vroomansstraat-Chr. Huygensstraat-Laurens Kosterplein-J. v.d. Heydenstraat - Sacharias jansen- straat - Oerlesestraat - Korvelplein - Laarstraat - Afri- kaanderstraat - Tafelbergstraat - Ringbaan Zuid - Broek- hovenseweg - Groenstraat i.v.m. werkzaamheden aan het elektriciteitsnet de stroomvoorziening gedurende enige tijd onderbroken zijn. ”“ten, bezoek dan op maandag 13 sn», Schout Back- 3.00 u. r rtogen- arlijkse gehou- dse Boxer Club, den door zes keur- ïkeurd, terwijl te- -1 gedrag en vordt gege- ’s mor- >nden uit dingen naar de wordt-de de Clubmatch geko- - MOLENWIJK TftNDTËCHNlEK Kinderen tot 12 jaar kleurplaten afhalen U Veilingvers Bloemgoed Gemeentelijk Informatiecentrum Stadhuisplein 132 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 Openingstijden maandag van 13.00 tot 17.00 uur di. t/mvr. van 09.00 tot 17.00 uur zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk cker ars aren TM KAMPIOENSCHAPS Wilt u meer over de Transcendente CLUBMATCH Meditatie Techniek weten, bezoek dan In de Brabanthallen te ’s Hert de informatie-avond op maandag 13 bosch wordt zondag a.s. de jaar jum a.s m «De Saloen», Schout Back- Kampioenschaps Clubmatch straat 33. Aanvang 20.00 u. den van de Nederlands Ruim 275 boxers zullen meesters worden gekc vens een demonstratie van gehoorzaamheid honden wc De keuringen beginnen om 10 u. De vier beste honov klas (in totaal 14 klassen) dii t eind van de keuring kampioen en tot slot v hond van uur tot 17.00 uur wordt feestelijk omlijst met een sca- :tiviteiten op een Vlaamse ker- In het recreatief maakt de V.A.R.A. op maandag 6 In het progra meravond» *- ten op. PROGI 6 juni: 10.00 uur Peter Koelewijn en Frank en Mirella 12.00 uurVulcano 15.00 uur Dolly Dots 17.00 uur Imca Marina 8 juni: 10.00 uur Canyon 14.00 uur Ronny Tober Het programma zal worden uitge zonden op zaterdag 11 juni a.s. Het recreatiepark is dagelijks ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. KOFFIECONTACTHUIS Het Koffiecontacthuis Tilburg Noord als ontmoetingsruimte is elke maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend geopend van half 10 tot half 12. Het is voor jong, oud, man en vrouw, kortom voor iedereen. Er is tevens een kinderspeelhoekje ig. Het Koffiecontacthuis is ge- in het gebouw van de biblio- «De Lyndacker», Wagnerplein POEDEL BILJARTTOERNOOI Op zaterdag 4 juni wordt door de Sebo carnavalsvereniging de Schuimkopper ven- die gevestigd is in café de «C», Wilhel- eens minapark 40, een poedel biljarttoer- nooi gehouden. Er doen 5 carnavalsverenigingen aan mee en dat zijn de Postiljons uit Hilvarenbeek en de groen Pappers, de Kruistrappers, de Paoter Gaopers en de Schuimkoppen uit Tilburg. Het toernooi begint om 13.00 uur en zal de hele middag in beslag nemen, ’s Avonds wordt er nog een grote feest avond gehouden. Nieuwe folders: - Bestemmingsplannen en structuur plannen. - Vakantiewerk 1983 - Een eigen huis ook voor u? - Subsidie bij doorverkoop van pre- miewoningen. - Taak, werkwijze en organisatie van de raad voor de kinderbescherming - Mens, durf te leren (volwassenedu catie). - Isolatie huurwoningen - Hoe zit dat nu precies? - Huursubsidie - Bescherming bij huur en woonruini- - Huurverhogingen per 1 juli 198? in diverse talen. - Huuraanpassingen in 1983. - Huurprijzen van woonruimte 198: Actuele tentoonstellingen: Politie Tilburg «De D.S.W. belicht» Wat is en doet de D.S.W. Baanlozenproject Tilburg Verkeers-en vervoersplan Incl. voortgang inspraak Energie-besparende maatregelen van de gemeente Tilburg. Ter inzage - Diverse bouwplannen art. 19/50 - Bezuinigingen groenvoorzieningen en financieel overzicht. Lees- en documentatieboek Nota’s, commissiestukken etc. ma ken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te vol gen. Nieuwe not - kunstnot - enquête 1 geraden bedrag: ^makers, Nassau- mevr. Moors, Oisterwijk organi- smst. Als gast is hier- de landelijke partij voorzitter Jacob Kohnstamm. Alle leden en belangstellenden wor den hierbij uitgenodigd, om op woens dag 8 juni a.s. om 20.00 u. aanwezig te zijn in Klein Speyck, Bosweg 154. NATUUREXCURSIE Zondag 5 juni organiseert Jeugdna- tuurstudievereniging De Hop een alge mene natuurexcursie naar landgoed Nemelaer bij Haven. Vertrek om 10.00 u. bij de Lindeboom op de Heuvel in Tilburg. Terug omstreeks 18.00 uur, brood meebrengen. DE LEUT SCHIPPERS Deze carnavalsvereniging organi seert op 5 juni een oriëntatierit. Ver trek om 12.30 uur vanaf café het Schippertje, Tilburg, Wilhelminapark 66. Opgave: Sweelincklaan 398, tel.: 561138 of bij café het Schippertje. WIJKCENTRUM T SANT Op zondag 5 juni a.s. wordt met enig ceremonieel onze nieuwe ontmoe tingsruimte in gebruik genomen. Hier aan zullen deelnemen De Postiljons, Zingend Zand en Jazz Ballet onder lei ding van Monique Hutten. Verder is er een informatiemarkt door verschillen de gebruikersgroepen van het Wijk centrum. Aan vang 13 ’t Sant, Benelux VOEDINGSBOND FNV Het afdelingsbestuur van de voe dingsbond FNV houdt op woensdag 8 juni 1983 weer haar maandelijks spreekuur van 19.00 uur tot 20.00 uur in het FNV-gebouw, Spoorlaan 67 te Tilburg. Men kan terecht voor infor matie en klachten. WERE Dl Op 4 juni kan Were Di voetbal het nieuwe clubhuis openen. Dat gaat feestelijk gebeuren met o.a. een recep tie van 16.00 u. tot 17.30 u., uiteraard in het nieuwe clubhuis, in Sportpark Moerenburg, Moerenburgseweg 4 in Tilburg. DE LIJNTREKKERS Op vrijdag 3 juni viert carnavals eniging De Lijntrekkers haar elfjarig bestaan. Reden om te feesten dus. Het feest wordt ingeluid met een re ceptie van 18.30 u. tot 20.30 u. in de residentie de Riddershof, I 110 in Tilburg. U bent welke BREDE MAATSCHAP. DISCUSSIE Op 9 juni om 20.00 u. wordt er in café de Boulevard, Noordstraat 49 een discussie-avond gehouden in het kader van de brede maatschappelijke discus sie over energie. Belangstellenden zijn welkom. gehouden in de itionsstraat 26 in o ).00u. itsprekers op die avond zullen Ina Brouwers, lid van de tweede ter voor de CPN en Cor Hordijk, voorzitter van de ABVA-subgroep be drijven Rotterdam. Belangstellenden zijn welkom. KAMERMUZIEKWEEKEND Op 11 en 12 juni a.s. organiseert de Federatie voor amateur symphonie-or- kesten «Faso» een kamermuziekweek- end in het vormingsintemaat Guldenberg te Helvoirt. 8 ensembles bekwamen zich in wer ken van o.a. Haydn, Vivaldi, Corelli, Bach en Beethoven. Op zondagmiddag van 14.00-16.00 uur zullen de verschillende ensembles een voorspeelmiddag verzorgen als I slotbijeenkomst van hun weekend. De ze voorspeelmiddag is voor het publiek gratis toegankelijk. OPEN DAG DE GAARSHOF Na ingrijpende verbouwingen en verbeteringen in de woonsituatie in XAUU.V xjaotoiix/fBredaseweg 39 te Baarle-Nassau wordt op zaterdag 4 juni het huis heropend. Ter gelegenheid hiervan en vanwege het feit, dat 15 jaar geleden het werk van de Franciscaner Broeders van het Heilig Kruis door de stichting werd overgenomen wordt deze dag feestelijk rierd. Er is die dag de mogelijkheid viu met het huis, en zijn bewoners, een 84-tal mannen, die om uiteenlopende redenen niet meer zelfstandig in de happij kunnen functioneren, te maken middels een fotore portage en middels persoonlijke ge sprekken. Van 11.00 deze dag 1 la van act mis. FRANK ENGBERS Tot 1 juli a.s. exposeert Frank Eng- bers ingewerkte etsen bij Marian Coe- nen, van Heeswijckstraat 1 te Uden- hout. KOFFIEOCHTEND Wekelijks, op dinsdag, van 10 uur tot 12 uur is er koffie voor cliënten en ex-cliënten van de geestelijke gezond heidszorg. Onder het genot van een kop koffie kunnen (ex)-cliënten als lot genoten van elkaar, op verhaal komen. Het is ook mogelijk om tijdens de kof- fie-ochtend gezellige of nuttige dingen te organiseren. De koffie-ochtend is ook voor niet-leden van de vereniging Tilburgs cliëntenbelang toegankelijk. Het adres: Oude Elisabeth Zieken- j huis, J. van Beverwijckstr. 2a. Voor in- Begin volgende week wordt er feest gevierd op het Medisch Kleuterdagverbhjf lichti teL 420896. Kleuterheil. op de openluchtschool San Domenico Savio en op het Medisch Kin dertehuis St.-Godelieve. Alle drie de instellingen zijn gevestigd aan de dr. Keijzer- laan in Goirle en alle drie dragen ze in hun geschiedenis de inzet van dr. Keijzer mee. Kleuterheil bestaat 50 jaar, de openluchtschool en het medisch kindertehuis St.-Godelieve bestaan beide 25 jaar. Prinses Juliana zal op 10 juni de instellingen bezoeken; daaruit moge blijken dat het werk wat in de drie instellingen verricht wordt nog steeds actueel is en voorziet in een behoefte. Elke huid is verschillend De zon houdt daar geen reke ning mee. Wij wel, we zijn terp slotte zonne-vak-mensen. b 10 verschillende apparaten^ nauwkeurig aangepast aan uw* huidtype. Individueel aangepaste kuren «.«98,- Het Medisch Kleuterdagverblijf Kleuterheil werd 50 jaar geleden ge sticht door dr. Keijzer, een kinderarts die toendertijd werkzaam was op het Elisabethziekenhuis. Hij was van me ning dat een groot aantal kinderen wat regelmatig in het ziekenhuis verbleef, er eigenlijk niet thuishoorde. Veel kin deren die min of meer chronisch ziek waren pendelden als het ware op en neer tussen het ziekenhuis en thuis. Veelal had de ziekte van de kinderen te maken met de omstandigheden thuis die weer voortvloeien uit een ge brekkige gezondheidszorg, slechte hy giëne en benepen woonomstandighe den. Kinderen die last hadden van bij voorbeeld aandoeningen van de lucht wegen bleven daar vaak erg lang last van houden omdat, wanneer ze uit het ziekenhuis weer thuis gekomen waren onmiddellijk weer in een ongezonde si tuatie terecht kwamen. Volgens dr. Keijzer zou een medisch kleuterverblijf de kinderen veel beter kunnen behandelen. 25 jaar later kwam er daar de openluchtschool San Domenico Savio en het Medisch Kin dertehuis St.-Godelieve bij. Het uit gangspunt van dr. Keijzer is in die 50 jaar geëvolueerd, net zoals de maat schappij geëvolueerd is. Maatschappelijk ging het beter en er trad een verandering op in de ziekte beelden; er vond een verschuiving plaats van puur lichamelijke klachten naar meer geestelijk-lichamelijke klachten en problemen. De visie van de laatste tijd is dat bepaalde lichame lijke disposities op het geestelijk vlak doorwerken en misschien die lichame lijke disposities wel weer versterken. i Een voorbeeld kan dit duidelijk ma- I ken. Een kind dat altijd nat is, zal I daardoor op school moeilijkheden krij- I gen met klasgenootjes. Ook de ouders I zullen niet altijd even verantwoord I reageren op het kind met het gevolg dat zo’n kind toch min of meer in een isolement komt te staan. Het wateren zal hoogstwaarschijnlijk in vele geval len blijven of mogelijkerwijs verster ken. De reacties, vaak afkeurende, naar het kind toe zullen dan weer ver sterkt worden, enz., enz. Zover zal het meestal niet komen want de ouders of een leerkracht zul len met het kind wel naar een huisarts gaan of bijvoorbeeld naar het Medisch Opvoedkundig Bureau. Een advies kan dan zijn om eens naar het Medisch Kleuterdagverblijf Kleuterheil, naar het Medisch Kindertehuis St.- Godelieve of naar de openluchtschool San Domenico Savio te gaan. Na ge sprekken kan het dan gebeuren dat u besluit, samen met de mensen daar, uw kind voor enige tijd in een dagver en of te laten behandelen in tehuis of eventueel op de Stadhuisplein 267 (Katterug) 5038 TG Tilburg-^ Tel. 013-363383^ Openingstijden: ma t/m vrij 10 22 u. za 10 -16 u. j» KOFFIECONCERT B Zondag 5 juni om 12.30 u. geeftüe Small-town Dixie Kids een koffiecon cert in Boerderij Denissen, Gen. Eisen- howerweg 1 in Berkel-Enschot. jpe Small-town Dixie Kids bestaat uitje- burg West ven enthousiaste jongens van 13 toj^l7 van 13.30 jaar. Door regelmatig en hard te repete ren, speelt de band al op een behoor lijk niveau. Zij brengen swingende di xieland met o.a. nummers als «LaÜy be good», «Sweet Sue» en «Sweet Georgie Brouwn». DRUMBAND EN MAJORETTENKORPS FATIMA Drumband en majorettenkorps tima» heeft op een te Neu Bott broich Duitsland gehouden mi tival een eerste prijs gehaald dag 29 mei 11. De drumband en joretten hebben hier een mooie bokaal en medaille gewonnen. De drumband kan nog gebruiken die trommeler willen leren, ook ouderen of een instrument kunnen t van harte welkom. Aanmeldingen op dinsdagavond van 19.00-20.00 uur in café «Bet Ko len», Broekhovenseweg 111, Tilburg. TILBURGSE 2DE-HANDSMARKT A.S. zaterdag 4 juni is er weer de Tilburgse overdekte tweede-hands- markt voor en door verenigingen en particulieren bij Bet Kolen, Broekho venseweg 111, Tilburg van elf tot drie uur. De bedoeling is dat U zelf Uw bruikbare tweedehands spullen komt verkopen. Inlichtingen: 013-420812, reserveren verplicht. KASTEELHOEVE FIETSTOCHT De commissie voor ouderen organi seert op vrijdag 3 juni, een fietstocht. Vertrek vanaf de Kasteelhoeve om 13.30 uur, Hasseltstraat 256, Tilburg. COC Op zondag 5 juni wordt het COC- zondagmiddagkafee geopend. Voort aan zal elke zondagmiddag vanaf 15.00 u. het COC geopend zijn. Men probeert dan een rustige gezellige zon- dagmiddagsfeer te creëren voor jong en oud. De opening a.s. zondagmiddag 5 ju ni zal gepaard gaan met «levende» muziek. HOBBYCLUB «FATIMA» Hobbyclub Fatima houdt een open avond op dinsdag 7 en woensdag 8 ju ni a.s. van 18.30 tot 20.00 uur in hun clubhuis aan het Stuivesantplein 2a. DE SALOEN In de Saloen, Schout Bachstraat 33, is er een Kinder Instuif Tilburg West op woensdagmiddag 8 juni tot 15.30 u. Er is een muziekvragen- quiz, dansen en tot slot groepen zan gers of zangeressen imiteren op het to neel, waarbij je je mag kleden zoals je zelf wilt. Die ochtend is er in de Saloen een Thema- en Gespreksochtend over de afgelopen thema’s, o.a. reclassering, film Hogeschool, ex-gedetineerden e.a. VROUWENKAFEE GOIRLE Op maandag 6 juni vindt in het ka- fee een tweede thema-avond plaats over vrouwen en psychiatrie. Er zijn voor deze avond verschillende deskun dige vrouwen uitgenodigd die vanuit hun werk en/of persoonlijke ervaring op verschillende manieren te maken hebben met psychiatrie. Het vrouwencafee is gevestigd in de «Wildacker» aan het van Hogendorp- plein, en is geopend iedere maandag van 20.00 uur tot 24.00 uur. Deze foto werd genomen maandag jl. bij de start van de Avondvierdaagse. De omcirkelde figuur op deze foto kan op ons bureau de volgende Spoorlaan 416A; twee kaartjes van poppentheater Sapperlipopet. Dionysiustraat 11A; waardebon voor ijstaart 12 personen. Ad Bertens, Ring- baan-Oost; een waardebon van Broodje Jantje, NS-Plein; een waardebon voor haarverzorging f 10,- dameskapsalon Ter Rele, Bemardus- plein 22: waardebon f 10,- Broer de Laat, Oerlesestraat 20; een waardebon voor het slijpen van een handzaag, gereedschaps- en profielslijpe- rij GPS, Ringbaan-Oost, 144A; waardebon f 10,- Restaria Luculus. Wandelboslaan; 1. Raptim-reistas; waardebon voor een jaarabonnement Openbare bibliotheek Koningsplein. De winnaar van ge vorige week: A. Spaninks, Klein Kraaivenstr. 29, Goirle. Keuze uit 1000-en Alle met certificaat 10 tot 30 lager dan elders Eigen reparatie- inrichting Filmliga Ambassade bios koop «Koge» (De geur van wierook) Kinoshita’s 42ste film, een epos over moeder en een dochter tegen de acl grond van de Japanse geschiedenis van begin van deze eeuw tot de jaren ’60. De moeder laat haar dochter in de st »k. Tomoko, de dochter, verloor haar vider toen ze 3 was. Uit bittere armoede gaat ze het rosse pad op. Drie jaar later ontmoet ze daar ook haar moeder. Als Tomoko een graaf ontmoet gaat het even beter, rtiaar haar moeder, liefdevol door haar opgéno- men, zorgt weer voor een teleurstelling. Op een feest ontmoet Tomoko een aan komend legerofficier maar de grote Kahto- aardbeving gooit roet in het eten. De öffi- cier wil niet met haar trouwen omdat haar moeder prostituée was. Na de oorlog wprdt deze geëxecuteerd als oorlogsmisdadiger. Tomoko slaat zich redelijk door de oorlog heen. Haar moeder overlijdt en ze staat al- steeds leden leen in de wereld. Haar leven krijgt pas weer .en of blazen rin, nadat haar stiefzuster bij haar is iuge- ;n of zij die al tr°kken en het zoontje van haar zuster heeft bespelen, zijn geaIdoEje?rd’ r J In Wakayama kijkt Tomoko, nu 63 jaal' oud, naar de golven die stuk slaan op/het strand en niet meer terugrollen. Alleedi de geur van wierook doet haar aan het verle den herinneren. AMNESTY INTERNATIONAL Op dinsdagmiddag 7 juni a.s. orga niseert de werkgroep Tilburg van Am nesty International een schrijfmiddag in het kader van de actie tegen politie ke moorden. Op deze middag wordt er een dia serie vertoond en er wordt informatie gegeven over het werk van Amnesty. U kunt daarna Uw bijdrage leveren aan de actie tegen politieke moorden door één of meerdere brieven te schrijven. Voorbeeldbrieven zijn aanwezig. De schrijfmiddag wordt gehouden in het Baanlozencentrum, Voltstraat in Til burg vanaf 13.45 uur. De middag is voor iedereen toegan kelijk. Florado, Dorpsstraat 11 L, 5061 HH Oisterwijk; Florado, Stadhuisplein 323, 5038 TH Tilburg; Florado, W.C. Wagnerplein 57, Tilburg Noord; Florado, W.C. De Hovel 23 te Goirle. EXPOSITIE «DE IMME» Tijdens de maand juni houden de leerlingen van de 6de klas van o.b.s. «De sleutel» uit Tilburg-Noord ’n ten toonstelling van eigen werkstukken (o.a. poppen, tekeningen) in Theehuis restaurant «De Imme», Willem II- straat 80. Open dinsdag t/m zaterdag 10.00-20.00 uur. openluchtschool te plaatsen. - Zo kan het gaan, maar zo hoeft het niet. U kunt ook zelf, als ouder, de eer ste stap zetten naar een van de drie in stellingen wanneer u de indruk hebt dat uw kind door bepaalde medische oorzaken minder goed aan zijn trekken komt. Dan is het zinnig te weten dat het Medisch Kleuterdagverblijf Kleu terheil een dagverblijf is waar de kin deren alleen maar overdag zijn, en be handeld worden. Een tea,m van des kundigen, waaronder een kinderarts, staan borg voor een op het kind afge stemde behandeling. De openlucht school San Domenico Savio heeft de kinderen ook alleen overdag onder haar hoede. De kinderen die de beide instellingen bezoeken komendagelijks met bussen en taxi’s uit Tilburg en de regio Midden-Brabant. Het Medisch Kindertehuis St.-Godelieve behandelt kinderen op de eerste plaats. Aan het tehuis is ook een school verbonden en een leuk detail in dit verband is dat het ziekteverzuim van de kinderen op die school en overigens ook op de open luchtschool, bijzonder laag is. Het Kindertehuis St.-Godelieve streeft ernaar de huiselijke situatie niet te imi teren. Het verblijf van de kinderen is tenslotte maar tijdelijk. Voor alle drie de instellingen geldt dat de stem van de ouders erg zwaar weegt. Behande lingen, vorderingen, plannen worden in overleg met de ouders gemaakt. Van dwang in welke vorm dan ook is nim mer sprake. De kinderen zijn ere im mers op vrijwillige basis. ZOMERKERMIS RIJEN Op zaterdag 4, zondag 5 en maan dag 6 juni wordt op het Burg. Sweens- plein in Rijen de jaarlijkse zomerker mis georganiseerd. Dit jaar in het ka der van het 20-jarig bestaan van de muziekvereniging E.M.M. Voorafgaand aan de opening op za terdagmiddag houdt E.M.M. een mu zikale rondwandeling. V.Y.D. VOORMAN IN TILBURG Ed Nijpels, politiek leider van de V.V.D., zal op maandag 6 juni spreken in de Tilburgse schouwburg. Hij be handelt een actueel politiek onder werp. De Tilburgse schouwburg is die avond vanaf hall acht geopend, wijze van warming up speelt tot e voor acht uur het ®ude stijl jazzgenoot- schap Ons Genoegen uk Oisterwijk. Na de inleiding van Nijpels volgt een forumdiscussie. In het forum hebben zitting Ed Nij pels, gedeputeerde J. van Graafeiland, de Tilburgse wethouder B. Lambers, V.V.D.-hoofdbestuurslid en wethouder van Berkel-Enschot P. van den Bos sche en B. Vlemminx. Tijdens de middaguren houdt Nij pels een vragenuurtje in Heuvelpoort aan de Heuvel in Tilburg (aanvang drie uur). SESTORKA Op zaterdag 4 juni organiseert volksdansgroep Sestorka weer een volksdansinstuif. Uiteraard is iedereen weer van harte welkom!! De instuif is van 19.30 uur tot 23.30 uur in het wijkcentrum Groeseind- Hoefstraat, Paduastraat 3 in Tilburg. VENNENWANDELTOCHT TE OISTERWIJK De wandelsportvereniging «rijkspo- litievrienden», houdt zaterdag 4 juni de 28ste Vennenwandel tocht. Afstanden 5 -10 - 15 - 20 en 40 km. Voor de 40 km-afstand kan men starten vanaf 08.00 uur tot 10.00 uur. Deze route is speciaal uitgezet voor een training Vierdaagse afstandmar- sen. Voor de overige afstanden, langs de talrijke Oisterwijkse vennen, is de starttijd van 10.30 uur tot 14.00 uur. De aanmeldingsplaats is in het café- restaurant ’t Raadhuis naast het ge meentehuis van Oisterwijk. Wandelgroepen kunnen voor deel name worden opgegeven bij het secre tariaat: 040-114887. De inschrijfkosten kunnen bij de aanmeldingsplaats worden voldaan. JEUGDTOTO V.V. GSBW Week 4. De totale inleg bedroeg deze week 824,50. Eerste prijs: 824,50; L. v. Eyc beek; M. v.d. Pol-I 41 te Goirle; Mevr. de Brouwerstraat 27 te Bavel te Hapert; P. Be vernstraat 22 te Goirle. Tweede prijs: geraden bedrag: 824,51; J. Staps, Robert Baelde- straat 28 te Goirle. Derde prijs: gerat 824,26; L. Wagemal, straat 255 te Tilburg; i Kruisberg 45 te Diessen. Reclames kunt U indienen binnen 14 dagen na publicatie bij mevr. Luy- ten-Past, van Dunstraat 22 te Goirle. RUILBEURS Aanstaande zondag 5 juni houdt de Kon. Erk. Verzamelaarsvereniging «De Gezellige Ruilers» uit Goirle weer haar maandelijkse ruilbeurs. Deze ruilbeurs zal worden gehc in het parochiehuis van Maria 1 schap in de Van Malsenstraat te Goirle, begint om 10.00 uur en eindigt om 13.00 uur. Objecten die geruild kunnen worden zijn: postzegels, munten, sigareban- den, ansichtkaarten, stikkers, automer ken, miniatuur-auto’s etc... RIET JANSSEN Vanaf vandaag tot en met 25 juni a.s. exposeert de Tilburgse Riet Jans sen haar poppen. Dit gebeurt in een winkeleenheid op de begane grond van de Heuvelpoort. De expositie is geopend tijdens de winkeluren, dus ook op donderdag avond tot 21.00 uur. THE BAR Op zondag 5 juni a.s. is er een live optreden van Willy Y Companeros, Zuid-Amerikaanse salsa, soca en ro mantische r™ Aan vang: deling: The Tilburg. SOCIALE ZEKERHEID EN WERKGELEGENHEID Op 9 juni organiseren de P.P.R. Til burg, de P.S.P. Tilburg en de C.P.N. Tilburg een openbare discussie-avond over sociale zekerheid en werkgelegen heid. De avond wordt zaal Harmonie, Stat Tilburg, aanvang 20< Gastsprekers op zijn kamt t met stitué LOVEN-BESTERD Vrijdag 3 juni a.s. is er weer een postzegel- en muntenruilbeurs in het Buurtcentrum Loven-Besterd, Koe- Huize «De Gaarshof», straat 164, vanaf 19.00 u. tot 22.00 u. ■Natuurlijk kunnen ook andere dingen geruild worden. c.o.c. Elke vrijdag organiseren C.O.C.- vrouwen een vrouwenkafee-avond u voor lesbische vrouwen in het C.O.C., gevje Koestraat 73. De eerstvolgende is op 3 om r juni a.s. Het kafee gaat om 21.00 uur - open. Informatie over de vrouwen- groep of over praatgroepen, bel 013- maatsché 632783. kennis t ingrijpende Rondom hart «on ■rahant

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 3