I 19 ra Swimo Sk la. Weinig creativiteit in gemeentelijk kunstbeleid Voor je beste kameraad wordt ook steeds minder betaald Tilburg in fragmenten »>N0DA(0N< OPHEFFINGSUITVERKOOP z TILBURG BriljantBrillèn^ TV EN VIDEO VERHUUR DENISSEN PERZISCHE EN ANDERE OOSTERSE TAPIJTEN KORTINGEN VAN 25% TOT 50% JOEP STRAATMAN TOPKLASSE KOLBERTS EN BLAZERS VANAF 129J0 ENORME KOLLEKTIE TERLENKA PANTALONS 49?5 12, 9,95 4,95 2,50 Gemeentegarantie normen I mei 1983 pagina 30 Koerier Oplage: 77.200 ex. allereerst de aanwezigheid via Vrijdag en zaterdag 50 De 4-daagse Samenwonenden Pluspleln 54Tllburg Met toestemming K.v.K. van alle originele rag i irant ALLES MOEI WEG Koopavonden geopend KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN Renoveer en isoleer voor eens en altijd Tel. 42.60.41 - 42.60.42 Jules Verneweg 104. Eigen geld Ook de eisen ten aanzien van eigen Hasseltstraat 195a, Tilburg Tel. 013- 425487 NU VANAF het ware erkeerde bewe- 't meteen door 95 3.95 9.95 ƒ150 nodij ger aar SKALA. 365 DAGEN ZEKERHEID PER JAAR Aarbeien Krakelingen 5 HALEN 4 BETALEN is een van «Uitgangs- V. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Piusplein 2, Telefoon 013-355525. De Tilbur Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Oouwes Oprichter: J.H G. de Beer i administratie: JA Tilbur ’N NIEUWE AUTO HUREN? bel: Budgets 013-433113 OBAM Tilburg bv Spoorlaan 175 pak je zonder probleem met deze ijzersterke trimmer. Ex- kte neus en gepol- I. Maten 30 t/m 45. tw met wit. BEGRAFENISONDERNEMING Wilhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 plaats schuld I wil met tgen toetst iwin- itie staat voortdurend an de publieke belar j ictioneert als ,—zen huis en elke verk die ze maakt wordt r opgemerkt en becommenta- Redactle-advertentle-afdellng en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 /430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. waarin Ie enige w vor- taak bij ctiviteiten isvorming bij Noordhoekring 19, Tilburg Telefoon 013/422584 -.jzerstt tra versterkt sterde hiel. Kleur: blauv Uitgangspunten voor het kunstbeleid Conceptnota gemeente Tilburg, mei 1983 I PROFITEER NU VAN; AL ONZE SPECIALE AANBIEDINGEN!!! Piusstraat 26 hoek Koopvaardijstraat FAILLISSEMENTSPARTIJ BEHANG Van 4,95, voor Van 9,95, voor Van 14,95, voor J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 Zolang de voorraad strekt. Ook verkrijgbaar bij BEHANGMARKT Besterdrlng 79 (hoek Schaepmanstraat) eerwaarde, kunst ids of iets nieuws. de gemeente Til- tot niets nieuws toe al bekend is. i ook deze keer veel genoegen en "ragment. -imbrerelaan 153, 5037 EJ. Uw koffie staat klaar! iwi enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Onomstreden is in elk geval, dat min der geld en minder menskracht de doel treffendheid van de politiële dienstverle ning zeker de eerste tijd zullen aantas ten - misschien dat men zich, noodge dwongen, in de loop van de komende tij den creatief zal weten aan te passen aan de veslechtering in de financiële omstan digheden. een romantische climax Elke maand ZES openhartige romantische pockets a f. 2,95. lijdschrilicnleve fancier. ;undige en vriéndelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. BABY-HOME Alleen Willem ll-straat 88-90 TILBURG Stadhuisplein 4, tegenover Stadsschouwburg (tussen Perry Sport en Hermann’s Dinette). Maandag gesloten, donderdag koopavond. Tel 013-366578 De een zegt, dat de politie wat minder ijverig moet zijn bij het ontruimen van kraakpanden, een ander hoor je de me ning verkondigen dat de dienaren van de Hermandad veel te laks zijn bij het op lossen en voorkomen van, bijvoorbeeld, inbraken. Tevens verzorgen wij de begrafenis sen voor de protestantse begrafenis onderneming. Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 Van de gemeentelijke diensten vor men brandweer en politie vanouds de meest tot de verbeelding van de burger sprekende onderdelen. Geldt voor de brandweer, dat dit corps door vrijwel «alle lagen van de bevolking» met sym pathie wordt gadegeslagen en bejegend - ten aanzien van de politie zijn er vele nuances in de waardering op te merken. Natuurlijk «De politie is je beste ka meraad». Met dit door ijle kinderstem metjes gescandeerde credo begint het al lemaal heel idyllisch: oom agent helpt je oversteken, troost je als je je knie hebt opengehaald aan een doornstruik en geeft je een vaderlijke vermaning wan neer je achterlicht niet brandt. Later wordt de politie vooral vereen zelvigd met de stoere binken die op hun soepele motorfietsen door de stad scheu ren op zoek naar verkeersovertreders. Dan, zo tegen de volwassenheid, gaan de meningen over de politie uiteenlopen naargelang de eigen uitgangspunten en normen: wie meedoet aan een demon stratie vindt dat de politie weleens te te lezen: «Het kunst wet drastisch gewijzigd gevoerd is, mag de koste oraf vastgelegde verschei de behoeften viteiten ruim voldoende. Deze weini de meest essen,r zen naar de uitkomsten van het onderzoek «participatie en punten voor het kunst! verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Riet, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek We hoeven u maar enkele simpele voorbeelden te geven: door de recessie doen mensen langer met hun auto en zuiniger met het onderhoud: zodoende neemt de kans op verkeersongevallen toe, maar de verkeersdienst van de poli tie moet met minder modern materieel langer toekomen. Ander voorbeeld: min der welvaart betekent o.a. grotere agres siviteit van de mensen; bezuinigingen op de politie-surveillancediensten vermin dert ook de waarschuwende werking die van zo’n vaak passerende politiepatrouil le uit zal gaan. Zo kunnen we nog wel een tijdje doorgaan, met ernstiger en meer omstreden voorbeelden ook. voor u om zo te zeggen vóór de voorgrond, e voornaamste uitvalsweg richting Utrecht, nieuwe weg bij het Cenakel een lotgenoten hier, vlak bij het via- rijftig en zestig bij de op voer naar de gewenste be- rechtstreekse verkoop af fabriek worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud Bij 'n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over B W van Tilburg hebben definitieve normen vastgesteld voor het verstrekken van gemeentegaranties op hypotheken. B W hadden in november van het vorige jaar al besloten om strengere eisen te gaan stellen bij de behandeling van verzoe ken om gemeentegarantie. Aanleiding voor dit besluit was het stijgend aantal ge dwongen verkopen van woningen waar de gemeente en particuliere eigenaars de laatste tijd meer en meer mee te maken kregen. De redenen tot deze gedwongen verkopen zouden vooral te vinden zijn in het feit dat de kopers van woningen te hoge hypotheken namen of te dure huizen kochten. hard optreedt. Wie, daarentegen, een hekel heeft aan demonstraties en zo doende vaak ook aan demonstranten, zal menigmaal zeggen dat de politie veel te lief is «voor al die ordeverstoorders». mode Profiteer van onze knalkoopjesü! Lange kinderbroek -Alle maten nu Kinder zonnejurkje Alle maten nu Sportbroekje Alle maten nu Dames zomertopje Nu Dames tricot] urkje Nu B W stelden in november van het vorig jaar voor dat bij de berekening van het bruto inkomen voortaan het vakantiegeld en de kinderbijslag mee geteld zouden worden. Daarnaast stel den B W voor dat de kopers over eigen geld moesten beschikken voor de financieringskosten en de eerste in richting van de woning. Daarbij werd een onderscheid gemaakt tussen nieuwbouwwoningen en bestaande woningen. Vakantiegeld en kinderbijslag Die voorstellen werden becommen tarieerd door de Kring Tilburg van de Bond van Makelaars, de Kamer van Koophandel en het Nederlands Ver bond van Ondernemingen in de Bouw- ":i"—rx„ -"-’'2~-ommissie voor fi- planning heeft de voorstellen t van bo- instanties hoe kan er non-participatie aan culturele voorzieningen in Tilburg», ge- vragen meentesecretaris Tilburg, afdeling Onderzoek en Statistiek. Ra pro- oktober 1979. "evra- In dat onderzoek zijn theatervoorstellingen, concerten en muziekuitvoeringen, creatieve cursussen, muziekcursus- sen en de bibliotheek onderzocht. De onderzoekers vroegen naar de waardering van een groep representatieve Tilburgers ten aanzien van deze onderwerpen. Men stelde vragen over ten, de openingstijden, de afstand, de kwaliteit en de eidenheid. Op alle onderdelen scoorden alle kunstacti- oldoende. inig verrassende intentieverklaring mtiële punten van de conceptnota itbeleid». Kortom: de polit. in het brandpunt var stelling, ze func een glazen ging 'J' iedereen rieerd. voor het kunstbeleid» kunst is, interes sant om te stellen en wel om de vol gende reden. Kunst levert meerwaarde, heeft iets vernieuwenc De conceptnota vim burg heeft weinig te voegen aan wat i Geen museum voor beeldende kunst, ondanks een overschot aan kunst, on danks de enorme educatieve waarde voor jongeren en ouderen. Nog steeds zit de openbare bibliotheek in een te kleine ruimte. En wat te denken bij voorbeeld van het instellen van een 4- jaarlijkse prijs voor het beste boek door een Tilburger geschreven, we hebben het dan uiteraard over een echt boek. Subsidie voor stichting De Muze zou zeker ook passen in het bevorderen van de amateuristische kunstbeoefening. De kunst moet in het kunstbeleid. Mogelijk komt dat nog als instellin gen in de gemeente die bij kunst be trokken zijn hun commentaar leveren op de conceptnota! tweede kamer en gemeenteraad om te bepalen hoe zij de beschikbare gelden wensen te besteden. Nu hoeven wij u niet meer mee te de len dat het slecht gaat met onze econo mie en dat dus de beschikbare gelden die bijvoorbeeld een gemeenteraad te verde len krijgt steeds afnemen. Het beeld is helaas zo langzamerhand vertrouwd ge worden en elke nieuwe bezuiniging, zo als die de laatste maanden in steeds toe nemend tempo op ons afkomen, wekt te genwoordig nog maar lauwe reacties. En waar in landen met een minder me- democratisch regime het politieapparaat e bij bezuiniging principieel zal worden ,w_ ontzien, ontkomt in ons land ook de handhaver der openbare orde en veilig heid niet aan het snoeimes der algemene bezuinigingen. En zoals bij elke bezuiniging op over- Zo hoort het ook in een democratie, heidsdiensten, die natuurlijk ook een in zult u terecht opmerken. Een van de krimping van de dienstverlening in kenmerken van de democratie is het houdt, hoeven we om deze besnoeiing op budgetrecht van de volksvertegenwoordi- de politie-uitgaven geenszins te staan ging, oftewel het recht van bijvoorbeeld, juichen. "1 Een nogal wazige foto, lang geleden genomen ergens op een bosrijke landweg in het toeristenseizoen? Het fragment lijkt daar wel op, zoals we het vorige week op deze pagina lieten zien. Maar als u naar de totale foto hierboven kijkt, gaan u na tuurlijk velerlei lichten op. Lichten, aha-belevenisjes die. zo was onze bedoeling, uw geest zouden doorgloeien bij het aanschouwen van het verkeersbord-fragment. Nu is in de omgrenzing van het fragment de aanduiding «Centrum» met een pijl naar rechts weggevallen en daarmee uw belangrijkste «cue». De foto is in het vroege voorjaar van 1959 genomen vanonder het spoorweg*iaduct over de Ringbaan Oost. En wel vanuit de middelste der drie doorgangen, die niet werd gebruikt omdat ze uitkwani op het ruiterpad in het midden van de Ringbaan, dat. aan beide kanten om zoomd door een keurig geschoren heg en een statige bomenrij, vooral 's zomers dit stuk Ringbaan tot aan «den oprit» een imposant cachet verleende. Ruiters zien we op deze foto het voor hen bestaande pad niet begaan - en eerlijk gezegd, hebben wij er nooit een ruiter mogen gadeslaan - maar wel auto's, waaron der enkele lieflijk gelijnde modellen uit de glorietijd van de automobielbouw, de dertiger en veertiger jaren. de tijd van de postvintage thoroughbreds en mindere broedsels, de periode waarin de schitterendste motorvoertuigen zijn ontworpen en vervaardigd, en waarover de liefhebber nu bij een plaatselijke boekhandelaar op de eerste etage een schitterend boekwerk kan kopen met veel plaatjes en voor betrek kelijk weinig geld. Ons valt natuurlijk allereerst de aanwezigheid op van alletwee de auto's v Beis Lijntje in heur jeugd met pappie mee mocht rijden, en die nog steeds de vormen die dit nijvere stoommachientje moeiteloos herkent. Rechts vooraan zien we de fraaie slanke Peugeot 203, terecht al jaren een gewil de klassieker. De auto die van binnen wat krap was bemeten, is geproduceert van 1948 tot 1960. Het model was ook verkrijgbaar als cabriolet, open bestelwagen en sportcoupé. De 1290 cc 4 cylinder-motor diende ook het 403-model (de «auto van Columbo») in de eerste jaren van zijn produktie nog tot krachtbron. Links, achter de stadsbus en bakfiets, zien we de opvolger van de «203* in huize Beis Lijntje, de Auto Union 1000. gewoon een iets vergrote DKW, die overigens evenmin veel ruimte aan zijn passagiers bood. Deze Auto Union, een geheel voor oorlogse auto in een modem jasje, beschikte over de bekende pruttelende tweetakt- krachtbron die oorspronkelijk motorfietsen voortbewoog. Het moderne aan deze auto was vooral de voorwielaandrijving, die bij Auto Union/DKW al sinds 1928 werd toegepast, eerder dus dan in de zoveel bekendere «traction avant» van Ci troën. Op de foto zien we verder nog een DAF-autobus van de BBA-stadsdienst, een exemplaar uit de eerste serie die van meet af aan chocoladebruin door de stad die selde. De daarvóór gebruikte serie werd het halverwege de diensttijd voor modder- geel overgeverfd in de nieuwe stadsdienstkleuren zoals die ons nu nog openbaar vervoert. Aan de andere kant van het viaduct, v« begon de Bosscheweg. Aangezien dit de Nijmegen en magisch Amsterdam was totdat de n verkeersplein kreeg, stonden wij en met ons vele lotger.„. duet, regelmatig te liften, een bezigheid die in de jaren vi, groeiende jeugd vrij gebruikelijk was en meestal snel verve stemming opleverde. Midden op de foto zien we nog een dier ranke lantarenpalen, waarmee Tilburg zijn fraaiste wegen en pleinen placht te verlichten totdat de gemeente ze 2 jaar later verving door de saaie, nog steeds in licht gewijzigde vorm gebruikte booglampen. Rechts op de foto, waar u nog vaagjes de Taunus 17 M, bouwjaar 1957, ziet ko men aanrijden, mondt de Nieuwe Bosscheweg uit in de Ringbaan Oost, terwijl de linkerkant van het beeld beheerst wordt door de Sacramentskerk, die dezer dagen zijn vijftigjarig bestaan herdenkt. Door de perspectivische vervorming die op de foto te weeg is gebracht, ziet u niet dat er voor de kerk nog een flink pleintje ligt. Ook dat er naast de kerk links een straat loopt, de Pelgrimsweg, kunt u niet zien, even min als de Spoordijk die vlak langs het viaduct loopt met op de hoek de marechaus seekazerne - en evenmin ais de Oude Bosscheweg, nu Bosscheweg, die rechts naast het viaduct loopt, richting centrum. Het Ringbanenstelsel was in de jaren rond de eerste wereldoorlog ontworpen door de toenmalige directeur van Publieke werken, Rueckert, wiens enigszins epaterende achternaam voornamelijk nog bekend zal zijn bij de bezoekers van het RKTW-terrein. Links, of liever ten oosten van de Ringbaan Oost tussen spoor en tweemaal wa ter, lag de Armhoefstraat-buurt. Een wijk waarin vooral veel ambtenaren en onder wijzers woonden, afkomstig van buiten Tilburg. Een wijk ook. waarvan voor ons al tijd een zekere kilheid is uitgegaan. Tilburg in fragmenten is een serie van de Tilburgse Koerier in samenwerking met Ronald Peeters van de gemeentelijke archiefdienst. Gedurende enige tijd zullen er in de Tilburgse Koerier wekelijks foto’s verschijnen, waarop een gedeelte van een gebouw of straatsituatie staat afgebeeld uit het na-oorlogse stadsbeeld. Aan u, lezer, is vervolgens de opdracht uit te maken waar de afgebeelde fragmenten bijhoren. Onder de inzenders van de juiste oplossing wordt wekelijks een prijs verlook die ter beschikking wordt gesteld door Boekhandel Gianotten. De prijs bestaat uit één van de vier door Boekhandel Gianotten uitgegeven fotoboeken over Tilburg, te we ten «Tilburg in beeld 1865-1945». «Tilburg in beeld 1945-1980». «Tilburg van bo ven» en «Ge waart maar arbeider». Uw oplossing moet u uiterlijk op dinsdag 31 mei vóór 18.00 uur deponeren bij de burelen van de Tilburgse Koerier. Op de enve loppe dient u duidelijk te vermelden «Tilburg in fragmenten». Vaak reageren lezers telefonisch met waardevolle opmerkingen en aanvullingen. Omdat de auteur van de «fragmenten» niet altijd op zijn redacteurszetel aanwezig is, willen wij u nogmaals vriéndelijk verzoeken uw reacties uitsluitend schriftelijk te geven. De winnaar krijgt van ons bericht Wij wensen u l succes met het thuisbrengen van onderstaand Tilburgs frag e prijswinnaar van vorige week is W. Panis, Prof. Gin irg- geld zijn in de definitieve regeling zwaar geworden. Bij aankoop van een nieuwbouwwoning van bijvoorbeeld 50.000,- was 8.400- eigen geld odig als men in aanmerking voor een ïmeentegarantie wilde komen. Bij inkoop van een bestaande woning van datzelfde bedrag had men onge veer 14.000,- eigen geld nodig. Dat onderscheid tussen nieuwbouw en be staande woningen komt in de defini tieve regeling te vervallen. Voor beide categorieën zijn de eisen nu duidelijk: dat betekent dat voor een huis van 150.000,- een bestaand of nieuw bouwhuis 4.000,- eigen geld nodig is voor kosten van de eerste inrichting en men moet ook voldoende middelen hebben om de kosten te betalen van de hypotheeklening (acte, kadaster, af- sluitprovisie). Voor baby vindt u bi| BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een ver antwoorde baby-uitzet, grappige mo dieuze schoentjes, baby-kindermeu- béltjes, de nieuwste kinder-wandel- wagens, buggy's, kinderstoelen, bo xen en naast goedgekeurde auto stoelen nu ook baby-kinderspeeltjes. Ja, Inclusief, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke van Koophandc bond van Onderneming nijverheid. De raadscor nanciën, personeel en ook gediscusieerd over van B W. De bevindingen vengenoemde instellingen en ir zijn voor B W aanleiding geweest om hun voorstellen te wijzigen. Het vakantiegeld blijft bij het bruto inko men geteld worden. De kinderbijslag echter niet, B W zijn nu van mening Spre] dat dit geen inkomen is dat bij het bru- gezir to inkomen geteld moet worden. Hier- a]s mee komt de gemeente op één lijn te zitten met de stichting Eigen Wonen die dezelfde normen hanteert. Be staande schulden, zoals persoonlijke leningen, hoeven niet in alle gevallen een belemmering te zijn voor het ver krijgen van een gemeentegarantie. Wel zullen de verplichtingen van de koper, die voortkomen uit bestaande schul den, afgetrokken worden van het be drag aan woonlasten dat volgens de garantienormen maximaal is toege staan. Instellingen voor kunstzinnige ming hebben een begeleidende taa kunstzinnige ontwikkelingsact in het onderwijs en de basis alsmede in wijken en buurten en clubs en verenigingen. Tenslotte zegt de gemeente toe een onderzoek te starten naar een ander subsidiesysteem waarbij wordt uitge gaan van de culturele benadering van het kunstbeleid. Het tweede onderdeel betreft de amateuristische kunstbeoefening. Daarbij zal de nadruk liggen op het vergroten van het aantal mensen dat deelneemt en op het verhogen van de kwaliteit, want zegt de gemeente: «mensen moeten in de gelegenheid zijn kunst in verbanden te beoefenen». Presentatie en behoud van de kunst Volgens de conceptnota moeten mensen kennis kunnen nemen hoe an deren en met name de professionele kunstenaars waarden en normen ver beeldden en verbeelden. Daarbij hanteert de gemeente een aantal uitgangspunten zoals: kunstpre- sentatie is een essentiële schakel in het gemeentelijk kunstbeleid. En: kunst- presentaties door kleinere instelling moeten worden bevorderd en geto worden op kwaliteit en of vemieuv gen. Ook vindt de gemeente dat de Stadsschouwburg als presentatiepo dium voor kunsten in stand moet wor den gehouden. Bij het ontwikkelen van een lokaal mediabeleid moet de presentatie van de kunst worden betrokken. Maar: de gemeente gaat geen blij vende subsidies meer verstrekken aan gezelschappen die kunst (herschep pen, soms kan zo’n instelling een start subsidie krijgen van drie jaar. En: als het rijk de kosten van het Brabants Or kest volledig ovemeemt dan stopt de gemeente met haar subsidie aan het orkest. Verder zal de beeldende kunste naarsregeling worden toegepast zolang het rijk de gemeente daartoe in staat stelt. De percentage-regelingen voor de beeldende kunst zullen gehandhaafd blijven, evenals de jaarlijkse storting in het fonds voor de beeldende kunst. Over de kunstuitleen van het Kultu- reel Sentrum moet nog nader overleg plaatsvinden, niets nieuws dus. Exposities van beeldende kunst op meerdere plaatsen in de stad zal beve derd worden maar een museum voor beeldende kunst zal er voorlopig niet komen. De textiele kunst komt terecht bij het Nederlands Textielmuseum en er zal aandacht worden besteed aan de harmonisatie van het beheer van de voorwerpen van beeldende kunst die al in het bezit zijn van de gemeente. De kunst Als we de eerder genoemde om schrijving nalezen van wat kunst vol gens de gemeente is, dan is de vraag of deze conceptnota «Uitgangspunten Wat is kunst De gemeente hanteert begrip. Onder kunst wordt verstaan de verbeelding van normen en waarden en hierbij hoeft niet noodzakelijkerwijs een hoog artiestiek peil behaald te worden; ama teuristische kunstbeoefening kan dus best kunst zijn. Ook de beste creaties van carnavalsoptochten kunnen vol gens de gemeente onder het hoofdstuk kunst geschaard worden. Want kunst heeft te maken met de uitbeelding v verbeelding van indrukken. Kunst meer dan het exact weergeven van de werkelijkheid. Concretisering In de conceptnota wordt uit de doe ken gedaan op welke wijze het ge meentelijk kunstbeleid het beoefenen van de kunst wil bevorderen. Dit wordt uitgesplitst in drie onder delen. De gemeente wil door haar kunstbe leid bevorderen dat mensen leren hoe ze waarden en normen zelf kunnen verbeelden, dit onderdeel is de kunst zinnige vorming. Uitgangspunten van die kunstzinni ge vorming zijn: de grondslag van de kunstzinnige vorming moet mede in het onderwijs gelegd worden, zo moge lijk moet dit verbeterd worden. De kunstzinnige vorming voor vol wassenen moet onderdeel uitmaken van het educatieve netwerk en bevor derd moet worden dat mensen hun kunst in verbanden uit blijven oefe nen. Wat is kunst en wat kan een kunstbeleid zijn, dat uitzien? Aardige vragen om te stellen, moeilijke om te beantwoorden. In bovengenoemde conceptnot- beert de gemeente Tilburg een antwoord te geven op die gen. In de samenvatting op bladzijde 9 van de nota onder punt 6, is een soort intentieverklaring t« beleid van de gemeente Tilburg zal niet worden. Het beleid dat in de loop der jaren gy' dan wel niet ontwikkeld zijn vanuit een voor., conceptie, het heeft toch redelijk voldaan aan van grote groepen van de Tilburgse bevolking». Als illustratie van deze mening wordt in de nota verwe- Verschillende fracties hebben tij dens de commissiebehandeling gewe zen op de ongelijkheid in behandeling tussen samenwonenden en gezinnen. B W hebben dit ter harte genomen en 'nreken in de definitieve regeling over innen én samenwonenden. Net zo als dat bij een huwelijk geldt, geldt nu ook voor samenwonen dat, als een van de partners te weinig inkomen heeft, beiden hoofdelijk aansprakelijk wor den gesteld. Bij een gemeentegarantie wordt de gemeente de nieuwe schuldeiser als de huiseigenaar de, met een gemeentega rantie verkregen hypotheek niet meer kan betalen. De gemeente treedt in van de hypotheekbank. De I blijft dus bestaan. De gemeente ït de nieuwe, definitieve regeling dit soort problemen voorkomen. Over de nieuwe regeling verschijnt over eni ge tijd een brochure. 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 1