I I cursussen) 22’ L22' FILMS FILMS E fommeimai*t 7’s Bio-babbels id Kursushuis... [DE Vegetarische en macrobiotische kooklessen GROEIBRILJANT uit eigen atelier iurslot Uwbalkon 't hele jaar groen ^Westland Utrecht Hypotheekbank I.V. 56 Smyrna tafelkleden met BalkonGbas Prioriteiten stelling woningbouw Gandhi ^Westland Utrecht Hypotheekbank ©koppelmans Ellebogen Kooktips Tilburgse kruisvereniging «La notte di San Lorenzo «2 stoere truckers op de snelweg» [g Miljoen voor schuldsanering ©koppelmans Weef- tentoonstelling DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 26 mei 1983 pagina 17 uit de B. D. sade Bioscoop St ie tijd* JStUS) I baars «Biobabbels» je een tnannetjesregenworm 1-fe.uufl 10 S. Harmonie om hem de laatste eer te bewijzen. grenzen, wijkverpk tel. 013/ iu yg al» bedoeld angt aan op De 0 BRESSON st. annaplein 16. tel. 430617 WIJ VERPLAATSEN ONZE AKTIVITEITEN VAN TILBURG NAAR BREDA HYPOTHEEKBANK VAN SON ASSURANTIËN TE TILBURG I p. mtr. p. mtr. st. annaplein 16. tel. 430617 Volop parkeergelegenheid WESTLAND/UTRECHT HYPOTHEEKBANK SPAARAGENTSCHAP WESTLAND/UTRECHT tslot en in drie breedtes 100 cm breed 30,50 p. mtr. 133 cm breed 42,- 200 cm breed 61,- 'waar laten Per 1 juni 1983 worden de aktiviteiten van ons kantoor te Tilburg voortgezet door onze vestiging in Breda. Dit adres luidt: Nieuwe Ginnekenstraat 40, 4811 NS Breda. Tel. 076-223655. Eigen parkeerterrein IING 7Z7 herke R. S. Aa K. As Rond en rechthoekig 140 x 170 cm en 140 0 NU viani geloc San Heuvelhof- Heuvelstraat 103 - Tilburg - Telefoon 013 424333 (Lekker grassig. Nooit drassig) o van de TELEAC- Voeding «Over leven» idsspullen aanbieden onderstaande te- -g kleine men dat I De pogir dan ook tv komen. Hoe was dat liedje ook weer inder tijd?? Van Leen Jongewaard en Piet Rö mer?? We zijn op de de wereld om mekaar, om mekaar te helpen, niet waar??? -Oost, het aal, Ring- 1 over 11 juni bij de behandelir werp-begroting 1984 ee uitgaven komen gereserveerd bedrag óf deels ten laste va deels van het zorggebied. pgs open topavond Filmliga Ambassa pand- volle- hun bevrijders, - is gebeurd eet ik niet», zegt de film tot haar waarschijnlijk Het Tilburgs prioriteiten ven voor de toekor na 1983. Dit op situatie. Hieraan toezeggingen over woningen besluit dat l op het bom worden daarvé zicht, i afleveringen is de opzet van «Biobab- erd. Welke opzet vond u pretti- TIOS Op zondag 12 juni organiseert Ta feltennisvereniging TIOS een grote rommelmarkt in de Mariaschool, Stuy- vesantplein 2 A, Tilburg van 10.00 tot 16.00 uur. R.K.S.V. WERE Dl Evenals vorig jaar organiseert Were Di voetbal weer een rommelmarkt op 18-19 juni a.s. op de Dyonisius Scho lengemeenschap adres: Ringbaan Oost 240, Hoek J.P. Coenstraat. Openings tijden dagelijks van 12-17 uur. Deze markt kan uiteraard alleen slagen met uw medewerking. Men kan alles ding, meubels, huishoudelijke spullen waar u Voetb-' gebruiken o.a. kle- boeken, speelgoed en apparaten. Hebt u niets meer mee doet. Voetbal Were Di komt ze graat bij u ophalen. Bel dan: 013-351921. Elke cursusavond begint om 20.00 uur en is ongeveer om 23.00 uur afge lopen. U kunt Uzelf in laten schrijven in de Kasteelhoeve waar men U ook de nodige informatie kan verstrekken. Vanaf 1 juni 1983 bent u van harte welkom voor alle spaar- en beleggingsprodukten van Westland/Utrecht Hypotheekbank bij Van Son Assurantiën bv te Tilburg, die als spaaragent voor ons zal optreden. Ook voor de verzilvering van uw pandbrieven, briefbiljetten e.d. kunt u hier voortaan terecht. Het dige adres luidt: Van Son Assurantiën bv, Schouwburgring 170, 5038 TM Tilburg. Tel. 013-434024. sling van de ont- een beslissing. De óf ten laste van het '=o voor nieuw beleid, /an nieuw beleid en ui uistelsel van de mens :ld. Hoe heet het stuk én de dikke darm produktie in handen en enkele Candice Bergen, Edward F Gielgud, Trevor Howard, Joh- tin Sheen en Ben Kingsley, te de belangrijkste rollen. Albert één van J 7-J- eens over Gandhi nauwelijks gelover van vlees en blo wandelde». Gandh.,- fiebruine man, die Churchill spraak ontlokte «De naakte Gandhi wat verhevener bescheidenheid, blijkt al uit 214 miljoen volgelingen op dinsdag 31 mei a.s. geeft de Bejaarden St.-Lucas weer met vele mooie itrouw wordt de bi Waarom kun je beter geen eikebladeren op een composthoop werpen E. De bladeren bevatten een stof die de vertering remt. G. Eikebladeren zijn te mooi om op de composthoop te werpen. A. Eikebladeren verteren te snel. U. Je krijgt dan een bekeuring, een eik is immers een beschermde plant. De enquête Vraag 1 Hoeveel 1 heeft u gek A. Één B. Tus C. Tus t worden aangegeven. Alle zeggingen en (principe) gronduitgif- uit het verleden zullen worden ge- ieze categorie-aanduidingen el op grond daarvan en op 1 gewijzigde omstandigheden igetrokken. allege van burgemeester en vvv.ts besloten een te doen aan de voor bouwplan ntingent 1984 en een p ioen aan de SS1 Toen Gandhi het geweldloze verzet pre dikte in het hongerende India was Nehru de augh nam de man die hem steunde met campagnes, e sterren als kwam hierdoor nog in de gevangenis terecht Fox, John en werd tenslotte de eerste Prime Minister m.iu M«r. van het onafhankelijke land. Het massacre te Amritsar, waar de Britse troepen het vuur :nden op 15.000 vreedzame demonstran- Is gevolg 380 doden en 1.137 ge- vas de grootste gebeurtenis die i leidde naar de zelfbeschikking rA“ '«'sten van deze film beliepen a er waren 300.000 figu- ---- - - «e geweldige opnames ge- fakir». Dat stalte te geven van de begrafenis van overkomt in al zijn Gandhi in New Delhi. In totaal zouden er it het feit dat hij meer dan een miljoen Indiërs een bijdrage 5 de been bracht hebben geleverd aan de film. Door de radio hoorde ik deze woor den. Ik herkende ze direct. Ze waren van J. de Corte. Een van die duizenden, rake teksten. «De reuzen van de middelmaat staan overal vooraan Dat komt door hun geschiktheid voor haast elke post of baan Ze werken zich met lenigte naar voren door de menigte. Je ziet het zo gebeuren. Als je op de bus hebt gewacht en net wilt instappen. Of als je het voetbalstadion uitkomt. «Ze werken zich met lenigte naar voren door de menigte.» We hebben daar ’n goed Hollands woord voor. penwerk! mensen kunnen het daar ngen. Dan wordt het: «de de ander zijn brood». erhalen. Films met trucks en de nodige avonturen van de berijders, hebben het lang goed ge daan, vooral in Amerika. Diverse TV-series kwamen er uit voort. Deze truckerfilm is een nieuwe versie van het genre met een grote variatie. Er worden nog meer trucks, auto’s, politie-auto’s, huizen en wat u nog Acht oscars gaan de preftiière voor Ne derland vooraf. Er is al veel over geschreven over het epos van de vrijheidstrijd van de Indiërs over de Britse koloniale heerschap pij in India. Richard Attenborough nam de nrz«i..t>:e jn handen en enkele «1 -Edward I vard, John Mills, Mar- ingsley, tekenden voor mgrijkste rollen. Albert Einstein, zelf openden op .«.v n de groten van deze aarde, schreef ten, met als- ver Gandhi: «Vele generaties zullen wonden, wat lijks geloven dat een man als Gandhi, uiteindelijk leidt lees en bloed, ooit op deze wereld Van India. De kosten 1de»Gandhi, een kleine, kale en kof- 22 miljoen dollar en '"lurchill eens de uit- ranten nodig om de 1 naakte fakir». Dat stalte te geven vai Vanaf woensdag 1 juni start de Pro-' gramma Commissie Oud-Tilburg weer met de bekende cursus Kooktips. Deze cursus, bestaande uit vier cursusavond Naar aanleiding van de TELEAC- den (op 1, 8, 15 en 22 juni), biedt U de cursus Gezonde Voeding organiseert kans om uw kookkunsten op verschil de stichting «Over leven» een tweetal lende gebieden te vergroten, kookcursussen. Een kookcursus ge zond eten zonder vlees en een kook cursus waarin het evenwicht van voe ling en mens voorop staat. Resp. de vegetarische en macrobiotishce princi pes. Alle twee methodes maken ge bruik van natuurvoeding. De gebruik te produkten zijn in Tilburg in 3 biolo gische voedselwinkels te krijgen. De kooklessen vangen aan bij voldoende belangstelling. Opgave/ inlichtingen 366503. C.V. DE PAOTERGAOPERS Carnavalsvereniging de .Paotergao- pers organiseert a.s. zaterdag wederom haar grote snuffelmarkt in haar resi dentie café den Eik, Bredaseweg 177. De openingstijden hiervan zijn vanaf 11.00-15.00 uur. Op deze markt kunt u op een goedkope manier aan tweede handsspullen komen. Ook als u nog tweedehand hebt kunt u deze te koop aar door te reserveren bij - J ---- - lefoon nr. 424097. Als u nog spullen teveel hebt komt me graag bij u ophalen. per project toezeggingen toetst aan de en eventueel grond van worden ing Het coL_0_ - wethouders heeft tevens harde toezegging LKBB voor bouwplan Noordhoek voor contingent 1984 en een principe- toezegging te doen aan de SSHT voor Lees de verbouwing van de verpleegstersflat uit de g voor contingent 1984 en 1985. De prioriteitenstelling zal aan de Unie van Woningcorporaties om commentaar worden voorgelegd. Afhankelijk van de reactie kan wijziging plaats vinden. Vele mensen weten nog niet wat het Kursushuis is. Al in september vorig jaar is het Kursushuis gestart... met cursussen voor mensen vanaf 30 jaar en weinig opleiding (max. Mulo). Het Kursushuis is opgezet door werkloze docenten, die zo hun eigen baan maak ten. college van B&W heeft voorrangen) aangege- :omstige woningbouw basis van de huidige 1 kunnen echter geen w precieze aantallen 1 worden ontleend. Bij ieder it betrekking of invloed heeft juwprogramma, zal voortaan aangegeven wat de gevolgen /an zijn voor het prioriteitenover- Overzichten zijn gemaakt van de categorieën woningwet, HAT-woon- eenheden, premiehuur, premiekoop A, premiekoop B en vrije sector. Het overzicht vrije sector zal nog verder worden uitgewerkt. Het gemeentebestuur moet zo flexi bel mogelijk kunnen reageren op alle mogelijke omstandigheden en ontwik kelingen. Om gevers van wöningbouw- drachten niet in volstrekte onzeker- uvid te laten is gekozen voor drie cate gorie-aanduidingen voor wat betreft het in het vooruitzicht stellen van een deel van het contingent. Deze categorie-aanduidingen zijn een principe-toezegging, een harde toezegging of een toekenning. Dit zal ONS VIOS Maandag 30 mei houdt Ons Vios weer de 14-daagse gezelligheidsbingo in hun clubhuis Zuiderpark aan de Tatraweg 11 te Tilburg. Voor een ma tige inleg kunt U daar vanaf 20.30 uur een hele avond spelen. YPELAER De werkgroep 10-jarig bestaan Ype- laer organiseert op vrijdag 27 mei weer een bingo in de Ypelaer. De opbrengst komt ten goede aan het 10-jarig be staan van de Ypelaer, wat dit jaar ge vierd wordt. De bingo begint om 20.30 uur. In de komende maanden zullen er wat wijzigingen plaatsvinden in de wijk- grenzen, zoals die binnen de dienst wijkverpleging worden gehanteerd. Vraag 2 Na 5 afleverin beis» verander ger om te lezen A. Die van de eerste 5 afleveringen. B. Die van de laatste 4 afleveringen. Vraag 3 Welke 3 afleveringen vond u het leukst Uw toegenegen lastposten (vlo, mol en De merkwaardig enkele dieren (_c genworm). Smakelijk eten (yoghurt, aardappel- moeheid en verkoudheid). Laat staan die spuitbus (alternatieve bestrijding van luizen, pissebedden en muggen). E. Moeder en kind (honingbij, koekoek en konijnen). F. Vertering (darm, keutels, gebit en De beslissing is genomen in het ka der van het woonlastenbeleid en komt ook op 13 juni a.s. aan de orde in de gemeenteraad, wanneer een voorstel van burgemeester en wethouders over dat beleid wordt bekendgemaakt. Het dingen richts. 1 Deelname aan de prijs redenen niet mogelijk. Intussen wachten wij met gekromde tenen van spanning op de enorme stapel in zendingen. Succes bij het beantwoorden van de vragen. F»cy*ur Deze produktie van Paolo en Vittorio Ta- ani refereert aan het oude Toscaanse bij doof, die iedereen die tijdens de nacht van in Lorenzo (10 augustus) een vallende ster ziet, een wens mag doen die in vervulling ^1 openst biedt c Vraag 9 Welke organismen zorgen er voor dat uit de melk yoghurt gemaakt kunnen worden A. Virussen. E. Bacteriën. O. Koeien. U. Wieren. Vraag 10 Hoeveel maal per jaar kan een vrouwtjesko- nijn jongen ter wereld brengen D. Éénmaal. I. Tussen de vijf- en zevenmaal. Y. Tussen de twaalf- en vijftienmaal. A. Tussen de 26- en 52-maal. Vraag 11 In figuur 2 is het darmste1- -J- schematisch afgebeeld. I..™ -„i ut. muu darm tussen de maag én de dikke darm K. Middelste darm L. Dove darm M. Blinde darm N. Dunne darm Vraag 12 Waarom hebben muggen zoogdierenbloed nodig A. Om in leven te blijven. D. Om eieren te kunnen vormen. J. Om zoogdieren te pesten. Vraag 13 Midi meer kunt bedenken in elkaar geramd. Prachtige achtervolgingen en zwiepers door de lucht geven de film het bekende gezicht. De film heeft ook weer een happy-end, op{jr maar daar gaan dan ook veel vernielde U auto’s en trucks aan vooraf. Opwwl >i 1983 pagina 16 RnroAm^ct». Het college heeft hiertoe besloten op grond van de ernst van de problemen waarin mensen door inkomensdalin gen en stijging van lasten terechtko men. Het fonds budgetvoorlichting zou met ingang van 1 januari 1984 be schikbaar moeten zijn. De uitbreiding van de budgetvoorlichting geldt voor- lopgi tot 1 januari 1986. Over de dekking van de kosten ne men burgemeester en wethouders eind Burgemeester en wethouders van Tilburg willen een fonds instellen van één miljoen gulden voor schuldsane ring en schuldregeling, te storten in vier jaren. Verder zou de Sociale Dienst er vier maatschappelijke wer kers bij moeten krijgen om meer aan budgetvoorlichting te kunnen doen, een verdubbeling van het huidige aan- I tal. De kosten daarvan komen neer op 300.000,- in 1984. Elleboge Sommige heel ver in bren± een zijn dood is J Je hoort soms van die ver Onbegrijpelijk. En onvoorstelbaar. Hoe sommige mensen hun leven probe ren op te bouwen op de puinhopen van hun medemensen. Dr. ter Ruwe heeft daar tegenover ge steld: de leer der bevestiging, ging om de ander, wie of 1 tot zijn of haar recht te 1 WANDELBOS De Stichting Werkgroep Wandelbos organiseert op vrijdag 27 mei haar laatste grote gezelligheidsbingo voor het hele gezin voor de grote vakantie ter afsluiting van haar activiteitensei zoen ’82-’83. Uiteraard in wijkgebouw: «’t Kievitslaer», Reinevaartstr. 55. Aan vang 20.00 u. Zaal open 19.30 uur. De cursussen zijn afgestemd op de mensen met de minse vooropleiding. Er wordt niet gewerkt voor een diplo ma, maar voor je eigen ontwikkeling. cursussen zijn: Nederlands, Frans en Engels, algemene ontwikke ling, fotografie, kleding maken, teke nen en schilderen, opfriscursus, klus- jescursus, yoga/gezondheid. rdige voortplanting vin (egel, stekelbaars en re- Insturen Schrijf op een briefkaart: 1De zin die u heeft gevonden bij het op lossen van de prijsvraag. 2. De antwoorden op de enquête: vraag 1A, B, C of D (één antwoord kiezen 1), vraag 2: A of B (één antwoord kiezen I), vraag 3: A, B, C, D, E, F, G, H en I (drie antwoorden kiezen 3. Uw naam, adres, postcode en woon plaats. Stuur de briefkaart op naar: Redaktie Biobabbels, Vroenhoutseweg 2, 4703 SJ Roosendaal. Bedankt en tot ziens staan een aantal granen afge- n de afgebeelde granen noe- haver aan het einde van de oorlog de Amerikanen, tegemoet gingen en op de tocht niet alleen met fascistische milities maken kregen, maar ook met de verlang van liefde, met onderlinge verbonden1 en met avontuur, dat in de normale oms digheden van vredestijd ondenkbaar zijn geweest. «Of alles wat ik heb verteld, zoals ik het verteld heb, weet de moeder op het eind van dc half slapende kind, dat waarschijnlijk nog veel te klein is om het verhaal begrepen te hebben, «maar het is waar». De waarheid len...». Het laatste van de geschiedenis van de nacht van San herhaling van dit Lorenzo ligt niet in de historische getrouw- rschil, dat de camera heid er van, en om dit nog eens te onder is gedraaid en nu de- strepen, blijkt het verhaal dat de moeder oeder die de geschie- vertelt, het verhaal te zijn dat ze zelf als 1 de dorpelingen die meisje van zes jaar oud heeft meegemaakt. Per 1 mei 1983 is Noord-( stadsdeel dat ligt tussen kanaa baan West en spoor, verdeeld wijken in plaats van nu 10. Dit bete kent dat het werkgebied per wijkver pleegkundige wordt verlegd, met als gevolg dat een aantal mensen die ver pleegkundige zorg ontvangen, met een andere «vaste» verpleegkundige te ma ken krijgen. De invoering zal in fase cpj plaatsvinden. De wijkverpleegkundige jir zal proberen om de mensen die het be- ve, treft, tijdig op de hoogte te stellen en haar collega die haar werk ovemeemt aan hen voor te stellen. Voor inlichtingen kunt u bellen 430060. Bij zeer veel belangstelling zijn ook andere cursussen mogelijk. De cursus sen worden overdag gegeven. Het Kur sushuis heeft plannen om mensen met een minimum inkomen minder te laten betalen. In dat geval gaan mensen met een hoog inkomen meer betalen. U kunt zich nu al opgeven voor de cursussen in september. Kursushuis - Goirke Kanaaldijk 16 - Tel. 365607. Prijsvraag de vraag. Kies het juiste antwoord uit de gegeven mogelijkheden en noteer de letter die voor het, volgens u, juiste ant woord staat. Alle letters samen vormen een zin. Vraag 1 Hoe vindt de mol zijn voedsel in zijn molle- gang? B. Op zijn gezicht en zijn reuk. D. Op zijn reuk, gehoor en gevoel voor trillingen. T. Hij komt er toevallig bij en zoekt er niet naar. Vraag 2 Heeft een vlo een inwendig skelet of een uit wendig skelet A. Een inwendig skelet. I. Een uitwendig skelet. Vraag 3 Waarom houden mieren bladluizen in le- T. Vanwege de zoete stof die ze afschei- B. Vanwege de melk die ze afscheiden. D. Voor het vlees. G. Voor de gezelligheid. Vraag 4 Wanneer paren egels B. Overdag. I. ’s Nachts. E. Egels kunnen door al die stekels niet Vraag 5 Wie brengt de eieren groot bij de stekel baars S. De man. E. De vrouw. N. Allebei. Vraag 6 Waaraan kun je een stekelbaarsman in pa- ringstijd herkennen M. Aan zijn stropdas. L. Aan zijn smoking. H. Aan zijn rode buik. K. Aan een opgezette buik. Vraag 7 Waaraan kun •-erkennen - Aan een slijmerige ring. Van zijn zadel. Aan zijn dikke kop. Er zijn geen mannetj vrouwtjesregenworme Vraag 8 In figuur 1 beeld. Welk van men wij ook wel 1 T. Graan 1 E. Graan 2. K. Graan 3. Vertering kompost). G. Ons voedsel (granen, mossel, brandne tel, ui en eieren). H. Al eens naar mensen gekeken (han den vouwen, knipogen, oogwit, hou- dingsecho en armen over elkaar doen) I. Aardheidjes (records bananenvliegje, pantoffeldiertje, echte records). «OPEN» TWEEDEHANDSMARKT In Oisterwijk wordt op 28 mei de eerste tweedehandsmarkt van Harmo nie Orkest Oisterwijk gehouden. Van ’s morgens tien uur tot ’s middags vier uur bij de Weyenbergh, Gemullehoekenweg te Oisterwijk. Op deze markt bieden verenigingen en particulieren hun overtollig materiaal aan. Daarnaast kunt u gebruik maken van «het Fort van Mien» en van de unieke biljartkamer met zijn libre en ameri- can-pool-biljart. NEERLANDS HULP Postduivenvereniging Neerlands Hulp houdt op zondag 12 juni een rommelmarkt in de Koestraat 31-33 in Tilburg en wel van 11.00 uur tot 16.00 uur. Men kan nog tafels reserveren, tel. 43.11.54. college wil als onderdeel van het woonlastenbeleid bovendien aan ge nieters van een eenmalige uitkering in formatie gaan vaststellen over de mo gelijkheid om op grond van minvermo- gendheid bij het rijk vrijstelling te vra gen van betaling van onroerend-goed- belasting. Hierover komt eerst nog overleg met de inspecteur van belastin gen. Tenslotte willen burgemeester en wethouders de mogelijkheid nagaan tot het selectief verstrekken van isola- tie-subsidie. Zo zal elke cursusavond één spe ciaal onderwerp behandeld worden. De volgende onderwerpen zullen wor den belicht: de Franse keuken, de be tere Hollandse keuken, de Chinees/In dische keuken en koude schotels, hap jes, e.d. Elke cursusavond ontvangen alle cursisten een aantal recepten van de tijdens deze avond besproken eh bereide gerechten. Tevens worden de cursisten in staat gesteld om de berei de recepten te proeven. De serie bio-babbels bestaat uit 10 af leveringen en behandelt biologische on derwerpen dicht bij huis. Bio-babbels is een project van drie biologiestudenten (Dion Mulders, Johan Baars en Hubert Dirven) aan de nieuwe lerarenopleiding het Mollerinstituut in samenwerking met de Tilburgse Koerier. afleveringen van bh (deze). jssen de één en de drie. C. Tussen de drie en de negen. D. Allemaal. Het regionaal weefkontakt Zeeland - Brabant - Limburg (Zebralim) orga niseert op zondag 29 mei a.s. van 10- 17 uur in het Jan van Besouwhuis, QT I IICAQ Thomas van Diessenstraat 1 te Goirle S 1 .-LUCAS >n overzichtstentoonstelling in de vorm Op dinsdag 31 mei a.s. geeft de van een «open dag» over de verschil- Bond voor Bejaarden St.-Lucas weer lende cursussen, die voor leden van een bingo met vele mooie prijzen, weefkringen gegeven zijn. Te weten: Gewoontegetrouw wordt de bingo ge- gespecialiseerde cursussen in het ge houden in een der zalen van het Wijk- touwweven - vorm en kleur - gobelin- gebouw ’t Sand aan de Beneluxlaan. weven - kleur in tiet weefsel en experi-, Wij beginnen om precies 14.00 uur. menteel weven in miniatuur. Vandaag aflevering 10 Dag, beste fans van onze waanzinnig populaire rubriek «Biobabbels». dit is laatste aflevering van onze hand. Om nu te weten komen hoe de rubriek bij de geachte lezer, u dus, ontvangen is, hebben wij een enquête opgesteld. En om het invullen van die enquête wat aantrekkelijker te maken hebben wij daaraan een prijsvraag verbonden. Hoofdprijs is een mooi boek over, hoe kan het anders, een biologisch onderwerp (winkelwaarde 20,-). Verder zijn er 4 troost prijzen te winnen, te weten 4 mapjes van elk 5 prentbriefkaarten met kinderteke ningen uit de aktie «kinderen voor Greenpeace» (winkelwaarde 5,-). De win naars van deze prijsvraag zullen uit de, naar verwachting, grote hoeveelheid inzen- sn getrokken worden door de reine hand van onze docent drs. J.A. Hoebe- s. Deze is natuurlijk geheel onbevooroordeeld. irijsvraag zonder de enquête in te vullen is, om begrijpelijke ïtjesregenwormen of F) 1/ ™en- film opent met een lang shot van een staand slaapkamerraam, dat uitzicht op een sterrenhemel. Als na de begin titels de camera naar voren beweegt, in de richting van de hemel waarop een vallende «ster zichtbaar wordt, begint een vrouwen stem op de geluidsband haar wens te vertel len «Ik zou je over die andere nacht van San Lorenzo willen vertellen...». Het laatste beeld van de film is een herhaling van dit eerste beeld, met dit verschil, dat de er- honderdtachtig graden is o ze vrouw toonteen moeder denis heeft verteld van de dorpelingen uit

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 17