o Lokale omroep, niet alleen een kwestie van cijfers Aquila 13. Sivimo De politici beslissen I! VERF-BEHANG I I Twintig jaar vakantiewerk van de Zonnebloem 4- ZANUSSI voor alle onderdelen en gratis advies S3S HANDYMAN peteW [Lmmenl MONSTERPAREN op het parkeerterrein van HEMA en C&A aan de Emmastraat te Tilburg De Blaakboerderij moet blijven Nieuwe streek- dienstregeling Tilburg in fragmenten Drumbandfestival SfZX. De (©erier 2 mei 1983 pagina 28 X 7 Oplage: 77.200 ex. Daar zal de voorzitter van de soort aerzc Harten Vijf Actie Korvelseweg 55 - Tel. 425277 19.95 Grosfillex .PIEK -7 Piusplein 54 Tilburg 01 Jules Verneweg 104. Tel. 42.60.41 - 42.60.42 A. J.Van Beurden bv Donderdag 19 mei 1983 27e jaargang nr. 1314 1 ste-klas behang nog goedkoper Kom kijken en vergelijken bij Tilburgs goedkoopste speciaalzaak Geen overjarig behang, maar uitsluitend 1ste keus en de laatste dessins. J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 wijkraad de «ton en een toespraak actieweek. en een oroep er j ’s avonds ■ging- aurg Cen- plaatsvin- sn zullen hieraan hun lenen. BEHANG-VERF ge van B aldus de h van de plui zaak als er men in niet moet lustr Went Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 430783 -430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. .e opvoe- de maal ebouw of straatsituatie staat .e. volgens de opdracht uit ti MET GLAZEN vanaf’ Enkelvoudige glazen t/m -/ 4. gezins- 7.00 uur in-paal» onthullen ik houden over de 16.45 uur zal er genieten zijn en 5 uur is er een Cs maandags vanaf 13.00 uur geopend k- Tel. 013 -436877 verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek ALLEEN DEZE WEEK bevolking. Van hen zijn er 200.000 die absoluut niet zelfstandig met vakantie kunnen gaan. Zij behoeven daarbij veel verzorging, verpleging en begelei ding. Om 12.30 uur zal de j fietstocht starten en om 17? zal de prijsuitreiking daarvan zijn. mode Aanbiedingsweek Kinderbroek met bandplooi in 7 actuele 4 095 modekleuren, Nu 1 “j Damesstrandpakje g 9 5 Piusstraat 26 hoek Koopvaardijstraat iquête die in fe- 600 Tilburgers tigen. Die uitslagen zijn positief advies: er blijkt lervraagden een «gemoti- locale oroep en slechts aangeschreven instellingen en organisa- Tijdelijk bij aankoop van minimaal 50,- behang een grote jute draagtas kado (1 tas per klant) op op TILBURGS GOEDKOOPSTE SPECIAALZAAK Halfjaarlijkse ook per bank 70.70.70.015. VERKOOP: do. 19 mei vrij. 20 mei zat. 21 mei KINDERSCHOENEN diverse maten DAMESSCHOENEN mt. 36-37'/? HERENSCHOENEN mt. 41 prijzen vanaf 2995 3995 Organisaties en instellingen In het onderzoek, dat overigens uit gevoerd is door de afdeling onderzoek en statistiek van de gemeente Tilburg, is ook aandacht besteed aan Tilburgse organisaties en instellingen. Er is ge vraagd naar interesse en bereidheid om mee te werken aan de totstandko ming van locale omroep in Tilburg. den. Zo zal er op zaterdag 28 mei een witte kameel door de Blaak trekken richting Boerderij en van 15.00 tot 16.00 uur kunnen be langstellenden een ritje maken op de rug van dat schip van de woes tijn. Van 16.00 tot 1' van cabaret te gen van 16.45 tot 17.15 ponyshow met medewerking van manege het Zandeind. Op zondag 29 mei is er om 12.00 uur een huisdierenshow te zien in de Boerderij en van 14.00 tot 16.00 uur een musical. De week wordt tenslotte afgesloten met een barbecue met muzikale omlijsting van de «oberelfpilska- pel». KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis >it», dat is het motto van een aantal Blaakbewoners dat zich t behoud van de Blaakboerderij. De Blaakboerderij is rond sbouwd en heeft vanuit historisch oogpunt een niet te verwaarlozen De wijkraad en een actiecommissie streven naar behoud van n gepaste functie vooreen centrale wijkont- wijkgerichte horecavestiging opgenomen kan bereiken is onlangs de stichting «Hofstede de DE ECHTE OPTIEK 'f PA’S SJIEK Stadhuisplein 4, tegenover Stadsschouwburg. (Tussen Perry Sport en Hermann's Dinette.) Maandag gesloten, donderdag koopavond. Tel. 013-366578. 150 instellingen wensten actief betrokken te worden bij de locale omroep. Maar onder het motto «ieder aanbod schept zijn eigen vraag», gaat de adviescommissie positief adviseren aan B W en zullen de heren politici beslissin gen over dit nieuwe, publiciteitsgevoelige medium moeten gaan nemen. Een van de discussiepunten zal ongetwijfeld de financiële bijdrage van de Tilburgers aan de locale om roep worden, want dat het geld zal gaan kosten, staat vast. En vast staat ook dat weinig Tilburgers er geld voor over hebben, de helft van de geënquêteerden heeft er niets voor over, slechts 32% wil tot ƒ20,- per jaar meer betalen voor locale omroep, 11% heeft er tot 30- per jaar extra vooc over en 3% heeft er tot 40 - per jaar meer voor over. wij ons ovc Andreassch< ke strafmate «Ik moet i den van dit kelden ons niet scheen te merken dat wij met vier doorslagen Wij amuseerden ons natuurlijk ook wel eens: tijdens schoolreisjes en dage> sies bijvoorbeeld. Ondanks de gelijkgebleven uiterlijke omstandigheden - de sc en haar lokalen zijn de laatste dertig jaar niet veranderd - zal het voor de teger woordige bezoekertjes van de Andreasschool wei iets aangenamer zijn om er te vei toeven: nu telt de school zo'n honderd leerlingen, meisjes én jongens, verdeeld over 6 klassen waaronder een dubbelklas. In onze tijd bevolkten bijna 400 leerlingen, soms meer J~~ --s-- Opgeri naast de deparoef Belangstelling ‘e 600 ondervraagde personen t tweederde deel locale om roep op prijs stelt. Maar op prijs stel len is nog iets anders dan echt belang stelling hebben voor uitzendingen van een eventueel op te richten locale Til burgse radio- en televisieomroep. 40% van de ondervraagden heeft daar «ge motiveerde» belangstelling voor. «Gemotiveerde» belangstelling is de belangstelling voor locale omroep bij personen die geïnteresseerd zijn in Til burgse en regionale aangelegenheden. Televisieprogramma’s Wat wil men zoal zien op de locale televisie? Reportages en nieuwsuitzen dingen over Tilburgse gebeurtenissen scoren erg hoog, namelijk 77%. Ook informatie over vrije-tijdsactiviteiten in en om Tilburg en informatie over ontwikkelingen in de eigen wijk zou den zich kunnen verheugen op een Evenals bij de Spoorwegen en overig openbaar vervoer Nederland wordt op zondag 29 mei a.s. de nieuwe jaarlijkse dienstregeling bij de BBA ingevoerd. Ten opzichte van de vorige dienstrege ling bevat het nieuwe busboekje een aantal belangrijke verbeteringen. Het nieuwe busboekje is bij buschauffeurs en BBA-kantoren te koop. Midden-Brabant Lijn 127 (Breda-Oosterhout-Don- gen-Tilburg) zal tussen 7.00-9.00 en 13.00-18.00 uur niet meer via ’s Gravenmoer en Oosteind rijden. Alle ritten worden in die perioden via Don gen West geleid, waardoor deze Don- gense wijk eindelijk z’n halfuurdienst krijgt. In Dongen zelf zal lijn 127 mede I i.v.m. het verkeerscirculatieplan wor den verlegd van de Hoge Dam naar de Mgr. Schaepmanlaan. waardoor deze lijn beter aansluit bij de nieuwe woon wijk De Biezen. In de perioden dat lijn 127 ’s Gravenmoer niet aandoet, neemt een I nieuwe lijn 145 (Oosterhout-’s I Gravenmoer-Dongen-Tilburg) deze verbintenis over. Lijn 145 zorgt dan I niet alleen voor een frekwentieverho- ging op het trajekt Dongen-Tilburg maar ook voor een rechtstreekse ver- binding naar het Mariaziekenhuis en v het nieuwe Elisabethziekenhuis, beide in Tilburg gelegen (lijn 145 rijdt im- rrJn nr> ni 1 mers van Tilburg door naar Moerges tel en Oisterwijk). Ten behoeve van het Eftelingvervoer wordt er een nieuwe lijn 138 in het busboekje opgenomen, die tussen i enerzijds Tilburg-Efteling en ander- I zijds ’s-Hertogenbosch-Efteling zal rij- I den. Het is een soort supersneldienst 1 ter ontlasting van de lijnen 136 en 137 en verkeert uiteraard alleen gedurende de periode dat de Efteling is geopend. rechtstreekse verkoop af fabriek worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud Renoveer en isoleer voor eens en altijd Men is duidelijk minder geïnteres seerd in informatie over en van buiten landers die in Tilburg wonen, in recla meboodschappen van Tilburgse be- Representativiteit en religieuze zaken in Tilburg. Hier va riëren de percentages tussen de 19 en De belangstelling voor het programma’s op de radio, loopt met die voor de televisie. De meest gedragen zomermuil. Met koper beslag. Winkelprijs: 24,90 Peter Emmenprijs: 1 6,95 NU 3 DAGEN SUPERGOEDKOOP maten 36-41 in wit, blauw en rood. De resultaten uit het onderzoek worden door de adviescommissie Lo cale Omroep verwerkt tot een advies, waarvan de heer Wentink al een be langrijke tip heeft opgelicht. Het ad vies zal eind mei aan B W overhan digd worden waarna een politiek steekspel te verwachten zal zijn. Het neen, mits, tenzij, enerzijds, ander zijds, jawel maar wat te verwachten is, zal niet bijdragen aan een duidelijke e®n besluitvorming; alle politici zullen er zich van bewust worden met de locale omroep een potentiële gemeentelijke melkkoe binnen te halen. Want dat de Tilburgers ervoor zullen moeten gaan betalen staat vast. Niet alle politici zullen deze melkkoe willen melken, de l betaald. «Nu of nooii inzet voor het 1900 gebot betekenis, dit gebouw en weten er een moetingsplaats waarin een v..,. worden. Om dit streven te bereid Blaak» opgericht. De gemeente heeft andere plannen met de boerderij, zij denkt aan een bestemming voor grootschalige horeca. Dit is iets waar de Blaakbewoners nou niet bepaald op zitten te wachten. Zij willen de boerderij voor de wijk met, zoals al gezegd, een kleine horeca-onderneming die op de wijk gericht is. Activiteiten week Om het een en ander aan een krappe Ar nog wel ons t een halve te wannen. De n él bij de hand: aan wederspannige lijks te voltrekken tussen 11.30 en 12.00 .d door de «vaste» beul. Kees J., die uiter tsen: hij mocht zijn dolle uurtje onder vol- Uitzendingen In de enquête is ook gevraagd naar uitzendtijden voor radio en televisie. 30% van de ondervraagden geeft de voorkeur aan de vroege avonduren; tussen 18.00 en 20.00 uur. Dit betreft radio-uitzendingen. Televisieprogram ma’s kunnen zonder meer het beste op die tijd uitgezonden worden: 50% van de ondervraagden geeft hieraan de voorkeur. Het blijkt ook dat veel mensen er de voorkeur aan geven dat er uitgezon derd wordt van maandag tot en met donderdag. Van de ondervraagden zou 90% er geen bezwaar tegen hebben als de uit zendingen op de televisie via de kabel in plaats zouden komen van België Frans II. Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer breder publiek kenbaar te maken heeft de stichting «Hofstede de Blaak» een week vol activiteiten gepland. Op zondag, eerste pink sterdag om 11.00 uur vertrekt vanuit het winkelcentrum een boerenkar met daarop de wijk raad, begeleid door het loopor- kest «de Buntstekers». Via een aantal omwegen komt de stoet uit bij de Boerderij. breed kijkerspubliek, respectievelijk 62% en 60%. Gemeentelijke voorlich ting over Tilburgse aangelegenheden blijkt door 58% positief gewaardeerd te worden en ook verkeersinformatie, educatieve programma’s en informatie over hulporganisaties scoren redelijk hoog op het verlanglijstje van de po tentiële locale televisiekijker. Redelijk scoren ook onderwerpen als informatie over de geschiedenis van Tilburg, activiteiten van Tilburgse sportverenigingen, informatie van WV, bioscopen, schouwburg en mu sea, over plaatselijk onderwijs en vor mingswerk, bejaardenwerk, bekende Tilburgers, over wijk- en buurtvereni gingen, politieke zaken en ontwikke lingen, informatie van en over Tilburg se bedrijven en amusement van Til burgse toneel-, operette-, koor- en zangverenigingen, harmonies en orkes ten. De percentages liggen hier tussen de 54 en 30%. Op tweede pinksterdag van 12.00 tot 13.30 uur zal de familie Kerkhof uit Oirschot een concert verzorgen. Op dinsdag tot en met donder dag zal de Boerderij open zijn voor bezichtig Op vrijdag 27 mei zal er bij de Boerderij om 19.30 uur een zes kamp beginnen. Het weekend dan zal weer ge vuld zijn met allerlei bijzonderhe- Wanneer wij onze automobiel parkeren, zo ongeveer op dezelfde plaats waar de Taunus hierboven st^at, zijn we vaak bang dat bij terugkeer onze troetelbeer ver pletterd is onder het gewicht van het inmiddels neergestorte Heilig- Hartbeeld. U begrijpt dat dit schrikkelijks zich nog niet heeft voorgedaan. Waarschijnlijk omdat genoemd Heilig-Hartbeeld zeer stevig verankerd is in en aan het dak van de kloosterkapel die letterlijk de bekroning vormt van fraterhuis en Andreasschool aan de Tivolistraat: ons fragment van vorige week. Die verankering, middels een meta len staaf die vanaf de speelplaats der school goed valt waar te nemen, ontdekten wij pas afgelopen zaterdag bij een uitgebreid bezoek aan het gebouwencomplex. En dat terwijl wij het tweede lustrum onzer jeugd, van zomer 1950 tot zomer 1955 dagelijks op deze plek vertoefden. We hebben in die jaren, van ons zesde tot ons elfde (inderdaad mevrouw, van wonderkind naar total loss) wel meer zaken niet opgemerkt: bijvoorbeeld, dat de klassen aan de «binnenkant» van de school met drie grote ramen elk uitkeken op een weldadige tuin: onvoorstelbaar dat je zoiets niet ziet terwijl je er een jaar lang (in de tweede klas) pal naast zit. En nog iets: het grote kloostercomplex dat in de dertiger jaren in die tuin is neergezet terwijl wij altijd meenden dat op die plaats alleen het oude filmzaaltje stond, nu aan het parkeerterrein in de Veemarktstraat. toen de speelplaats van de krakkemikkige Sint Jozefschool. Die vermolmde burcht van wijsheid, pas op het eind der zestiger jaren afgebroken, diende een decennium daarvoor nog als «overloop» voor de toen met acht lokalen te krappe Andreas school: wij hebben ook een jaartje in die ruïne doorgebracht, en nog wel ons ster- jaar. onbegrijpelijk in een lokaal waar we des winters om de beurt een halve minuut naar voren mochten komen om onszelf bij het mini-duveltje te warmen. De meester had nog een ander, probaat, opwarmmiddel bij de hand: aan wederspannige leerlin gen werden lijfstraffen toegemeten, dagelijl. uur met de meterlange bordlineaal. bediend d aard zelf nooit blijk gaf van rebelse neiginger ie goedkeuring des meesters uitkuren. Tja, lijfstraffen - wij leerlingen keken daar in die tijd niet raar van op, zelfs op Odulphus. later, werd er nog wel eens stevig gemept. De meeste onderwijzers be schikten ook over een fraaie collectie stokken, gemiddeld zo’n meter lang; voormelde lineaal en de gym-stok. bedoeld om er tijdens de les lichamelijke o ding (bij goed weer eens per week een half uur exercitie op de speelplaats) de mee te tikken. Behalve deze multi-functionele phallaria beschikten de gevreesde leerkrachten ook nog over van allerlei frutsels en fratsels voorziene meptuigen waarvan de bedoeling dus duidelijk was: intimidatie. Behalve de lijfstraffen waaraan werigens door woede-aanvallen plachten te onttrekken werden wij op de chool vaak, om niet te zeggen dagelijks, getroffen door de andere mogelij- laten: eerst nablijven tot vijf uur en vervolgens thuis nog tweehonderd keer t mij netjes gedragen» of soortgelijk verheffend proza schrijven. Wij had- ■>t soort strafwerk een onafzienbaar grote voorraad aangelegd en verkneu- telkens weer verbaasd over des fraters meesters onnozelheid waar hij merken dat wij met vier doorslagen produceerden. erden ons natuurlijk ook wel eens: tijdens schoolreisjes en <1 jvoorbeeld. Ondanks de gelijkgebleven uiterlijke omstandigheden -1 r lokalen zijn de laatste der*:~ -*-L-11 kerfjes van de i De heer Wentink, voorzitter van de adviescommissie spreekt van een on derzoek dat representatief genoemd worden. Hij benadrukt ook dat ..vt verslag van het onderzoek meer als informatief gezien moet worden. «Ook al zou slechts 20 of 30% van de geënquêteerden positief tegenover locale omroep gestaan hebben, dan nog zouden wij positief naar het colle ge van B W geadviseerd hebben», J - heer Wentink. «In het kader pluriformiteit is het een goede er een locale omroep gaat ko- Tilburg. Daarom moeten we erg zwaar aan cijfers tillen, je :t ze meer als informatief of als il- tratief beschouwen», besluit de heer :ntink. De financiën Zoals we in de inleiding al memo reerden zal het financiële aspect e»" van de problemen worden waarmee politici nog flink zullen gaan worstelen als de locale omroep er gaat komen. Weinig mensen hebben er meer geld voor over dan dat ze nu al kwijt zijn aan abonnementsgeld voor de iullc„ ucic 1I1C1KKUV wmcu C De vraa 3 L^of heel Tifbur rrmet be me’k wordt al duur Senoe8 talen voor de interesse van 40% van de bevolking. Een van de beantwoorden r van deze vraag zal ongetwijfeld komen J met de mogelijkheid van bijdrages via reclameboodschappen. Ruim 25% van de ondervraagden is hierop tegen, ruim 60% heeft er geen echte bezwaren tegen en 15% heeft er geen mening over. i waaronder een dubbelklas. In onze l er dan vijftig per klas en uitsluitend jongens, de school. ’ericht was die school, samen met het aangrenzende klooster, in 1909 om L.e al bestaande Sint-Jozefschool ook voor de jeugd uit de betere kringen van ochie Heuvel in de onderwijsbehoeften te voorzien. klooster huisvestte - met de aanbouw uit de dertiger jaren - in de glorietijd »an het fraterdom ruim vijftig van deze religieuzen, die behalve het onderwijs aan de eigen school ook de pedagogische behoeften van de andere lagere en ULO-scholen in de binnenstad trachtten te bevredigen. Dat was in dezelfde dagen dat de congregatie der Fraters van Tilburg elfhonderd en elf leden telde - waarvan er zich dus duizend konden verpozen in het plaatselijk zwembassin. Om het luxeleventje hoefde je trouwens in die vooroorlogstijd geen frater te worden: deze mannen leidden een hard bestaan, waarvan ze uitrustten in hun cellen die nog geen twee bij twee maten. Die cellen hebben we ook afgelopen zaterdag aanschouwd onder deskundige begeleiding van het huidige hoofd der school: de enige «actieve» onderwijzer onder de nu nog negen mensen tellende kloosterbevolking. De meest riante van die cellen ziet u op deze foto: elk dakkapel- letje verbergt er een. Fraters die hier terechtkwamen hadden geluk: hun «kamer» had nog een echt raam, zij het voorzien van mat glas en niet te openen. De cellen in het binnendeel van het klooster beschikten slechts over een mat glasplaatje ran zo'n 60 x 60 centimeter in het plafond. De dominerende kloosterkapel is nu overigens in gebruik als clubhuis van de jeugdbeweging. Tilburg in fragmenten is een serie van de Tilburgse Koerier in samenwerking met Ronald Peeters van de gemeentelijke archiefdienst. Gedurende enige tijd zullen er in de Tilburgse Koerier wekelijks foto’s verschijnen, waarop een gedeelte van een gebouw of straatsituatie staat afgebeeld uit het na-ooriogse stadsbeeld. Aan u, lezer, is vervolgens de opdracht uit te maken waar de afgebeelde fragmenten bijhoren. Onder de inzenders van de juiste oplossing wordt wekelijks een prijs verloot, die ter beschikking wordt gesteld door Boekhandel Gianotten. De prijs bestaat uit één van de vier door Boekhandel Gianotten uitgegeven fotoboeken over Tilburg, te we ten «Tilburg in beeld 1865-1945», «Tilburg in beeld 1945-1980». «Tilburg van bo ven» en «Ge waart maar arbeider». Uw oplossing moet u uiterlijk op dinsdag 24 mei vóór 18.00 u. deponeren bij de burelen van de Tilburgse Koerier. Op de enve loppe dient u duidelijk te vermelden «Tilburg in fragmenten». Vaak reageren lezers telefonisch met waardevolle opmerkingen en aanvullingen. Omdat de auteur van de «fragmenten» niet altijd op zijn redacteurszetel aanwezig is, willen wij u nogmaals vriendelijk verzoeken uw reacties uitsluitend schriftelijk te geven. De winnaar krijgt van ons bericht. Wij wensen u ook deze keer veel genoegen en succes met het thuisbrengen van onderstaand Tilburgs fragment. De winnaar van vorige week is mej. Bertha Reijmen, Oude Dijk 1, 5038 VL Til burg. rp»ii allerzwaksten in onze maatschz 1 11DUFS Ventrum dreigen verstoken te blijven van we dige onderbrekingen in een steeds Op zaterdag 21 mei a.s. zal dit jaar dreigende vereenzaming. En... dat i het drumbandfestival «Tilburg Cen- toch. nieuw uw bedoeling? Daaror trum» voor de zevende keer plaatsvin- ^el ^dringend verzoek om te helpen, den. Tien korpsen zullen hieraan hun Doe mee- Stort uw bijdrage op giro- medewerking verlenen. nummer 11.55.555 t.n.v. Harten 5, Dit jaar is de Heuvelpoort in het Zonnebloem-Breda. programma opgenomen. Dat wil zeg- Bijdragen kunnen gen de korpsen die op het Piusplein worden overgemaakt starten, gaan eerst via de Heuvelpoort, ingang Piusplein, naar den Heuvel en vervolgens de bekende route. Vanaf 13.30 uur zijn er telkens twee korpsen tegelijk in de stad die daar een uur op- -Treden, Er zullen diverse shows worden gegeven nabij de oude markt, Katte- rug, Heuvel en Heuvelpoort. Bij van Boxtel starten 13.30- 14.30 u.: Prins Johan Friso 14.30- 15.30 u.: Sandy Boys and Girls 15.30- 16.30 u.: Jantjes. Op het Piusplein starten 13.30- 14.30 u.: Showband Tilburg N. 14.30- 15.30 u.: Pr. Willem Alexander 15.30- 16.30 u.: DeTirolers Hiervoor werden alle organisaties en instellingen in Tilburg benaderd, 1120 in totaal. Slechts 438 daarvan reageer den op de vragen, dat is ongeveer 40%. De organisaties en instellingen die reageerden, waren over het algemeen wel geïnteresseerd in locale omroep. Een derde deel van die 438 wilden wel actief betrokken worden bij de locale omroep. Die actieve betrokkenheid zou zich kunnen uiten in het meewer ken aan een programmaraad of in het beschikbaar stellen van medewerkers. De bereidheid tot het meewerken aan verdere gedachtenvorming over lo cale omroep was minder groot. Onge veer de helft van dat een derde deel, zowat 73 instellingen en organisaties, stond hier positief tegenover. Als het aan de adviescommissie Locaal Omroepbeleid ligt, zal er een locale televisie- en radio-omroep komen in Tilburg. Die commissie gaat namelijk een positief advies uitbrengen aan het college van B W over wel of geen locale omroep in Tilburg. De adviescommissie baseert haar uitspraak op de uitslagen van een ene bruari van dit jaar gehouden werd onder en 1120 organisaties en instelling niet onverdeeld gunstig voor een f namelijk dat 40% van de 600 onder veerde» belangstelling heeft voor I 438 van de 1120 ties reageerden. In 1963 (dus op de kop af 20 jaar geleden) begon de Zonnebloem met het va kantiewerk voor zieken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden. In een aan tal tehuizen in Nederland werden toen voor het eerst vakanties voor zieken geor ganiseerd. Sindsdien is dit werk geweldig uitge breid en werden naast de groepsvakan- ties ook andere activiteiten aange pakt vakanties in gezinsverband, een- dagsboottochten, ontspanningsmidda- ding, gen met radio- en t.v.-artiesten, rijnrei- Alle zieken betalen zoveel mogelijk zen, winkelmiddagen. Over hoeveel een deel van hun eigen vakantie- (of mensen, die hiervoor in aanmerking ontspannings-jkosten. Het méérdere komen, praten we Er zijn in totaal dat nodig is omdat begeleiding, verzor- 1.180.000 medeburgers met de een of ging en medische hulp nodig zijn, andere lichamelijke funktiestoomis; wordt betaald uit de opbrengst van de dat betreft 8,9 procent van onze totale befaamde actie Harten 5. Zeker in een tijd van recessie kan men gauw geneigd zijn te bezuinigen op uitgaven voor een zogenaamd «goed doel». Maar dat betekent dat de allerzwaksten in onze maatschappij velda- xis is >m

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 1