SB c< diXboovst in, 79; ns TILBURG KULTUREEL SENTRUM i3O Herman van Veen. Video Koffiekonsert Frank Evans FiLMHUiS Spanish Earth Hoe lang wilt u nog zo slecht slapen? As en Diamant Kanaal :raat 69a Publiekstheater: Winkeldochters Trilogie van Andrzej Wajda bij Brabants Orkest ETTES, KS BIJ 4TS9?5 LAMAROTTE Wie vermoordde Richard Wagner» De Groep met Untitled» «■sar >0 Het is theater zo als te verwachten en te voorzien was «SHAKATAK» «Een sneeuw» V3n Willem Jsn Otten concerten L’Escargot Menu The Gallery Sherry-cabaret s Monumentsle collsges IVqTa^ysc^ Perforirmnce door M3rinus V3n Dijke 1 Donderdag 28 april 1983 pagina 25 DE TILBURGSE KOERIER ipril 1983 pagina 24 bijvc ik (Volkskrant): «Herman sr helemaal terug». «Perfect nd. Dat is de nieuwe show Juwelier-Horloger Schouwburgring 27, Tilburg 9. tatietechnieken. Van daaruit schept hij zijn jaarlijks de zgn. Bayr m werelden, waarin herhaling als voertuig van houden, die tot op he het eindeloze en abstractie als instrument worden door een lid v The Talk of the Town pesenteert op zondag 1 mei Hard», «Night Birds» en met zaterdag 30 film «Spanish ■deeT van wa loop-s olle t. leren, slaapvoorlichters’ VOORDEEI Wie zijn onze vrolijke vrienden? Turks Specialiteiten Restaurant 't CONSTANT slaapwinkel schouwburgring 25, tllburg - tel. 422122 Op koninginnedag op Hilversum I werken van KV 413», en «Piano- _n linker laten zet- r Ger ine amb- nders, de tie om ■iv. eindeloze en abstravw van het onuitsprekelijke wordt. 1 in afgelo- r de ra- tussen 15.00 world is wai- Maandag 2 en dinsdag 3 mei om 19.30 uur de film «Kanaal». Morgen, vrijdag 29 april treedt de ':;kende Tilburgse zanger Frank Evans op. De 36-jarige Frans Biezen (zijn eigen naarn) zit al 18 jaar in de muziek. ?Een oneeuw» schetst Willem Jan Otten een fa milie, waarvan het bestaan in en door de re cente geschiedenis niet onaanzienlijk be schadigd is. nie in beke «Een Evar altijd als wordt be- r..uv, op zo’n manier uv waardoor uw spiere nen. Hoe lang wilt Neem ons advies terTiauc een goede matras komen humeur ten goede! Donderdag 28 t./m. zaterdag 30 april om 22.00 uur de film «Generatie». SSS9 O hror-i in bar-discotheek groep «De Paardenstal», nieuv Rielseweg 801 in Tilburg Maandag 2, dinsdag 3 en woens. om 19.30 uur de film «Kanaal» en uur de film «As en Diamant». samengesteld Festival door _jn en bereikte derde plaats. De groep heeft in middels een nieuwe single uitgebracht, getiteld «Aerobic Dancing». ’’““-groepen als de „.x en Incognito. Of ;ft met het feit dat bijgestaan door de zangeressen Jack en en in het midden 49 CENT. s kleurenfoto lage prijs. Misluk u krijgt gratis ler fraaie geschen zice nog niet kent, ing: «Het is theater, zoals te verwachten en te voorzien was», een produktie van de Bel gische kunstenaar Jan Fabre, is geen to neelstuk of cabaret, geen performance, geen live-installatie en nog minder dans theater of pantomine. Meer dan dit alles: een verrassend goed uitgebalanceerde synthese van een aantal theatrale werk-, vormen, uitgevoerd door een aantal jonge acteurs. Tot 2 mei Videozolder. 14.00 uur en op aan vraag. Nam June Paik Retrospectief II m0" 5. Media shuttle: Moscow/New York - “1“ 1978 (30 min.). 'n 6. Guadalcanal requim - 1979 (29 min.). 7. My mix’81 - 1981 (28 min.). Allen -n Allen’s complaint - 1982 (30 A tribute to Nam June Paik - 1982 (28 min.). John Sanborn and Kit Fitzgerald. Het videoprogramma zal in de maand mei gewijd zijn aan muziekregistraties of pro gramma's over muziek. In juni zal een ge deelte van het programma bestaan uit Ja panse videotapes die gedeeltelijk in het kader van het Holland Festival 1983 naar Nederland zijn gekomen. Dinsdag 3 mei t/m zondag 15 mei ’s mid dags om 14.00 uur en verder op aanvraag. o- Over een Duitse Familie /an de Ven het begripsmatige kij- Ad ’s Gravesande, Cherry Duins, Jc verstarde kijken» doorbreken: lofs, Jan Blokker VPRO (145 min.), kijken niet meer zodra ze weten mentatie over vier generaties Wagn -'t, of wanneer iets benoemd chard Wagner (l0” ,oo'’i --1- melijk opera’s, Isolde», «Parsifa Vrijdag 6 mei in de theaterzaal. In het kader van de serie «Gevaarlijke Entertainment» presenteert De Groep de theaterperformance «Untitled». Een soort Kammerspiel in twaalf scènes en interpre tatie van de tekst van Oey Tjeng Sit: «Behalve eetbaar zijn knikkers ook ver giftig». Oey Tjeng Sit is beeldend kunste naar en vermaard om zijn etalages in zijn apotheek aan de Amsterdamse Prinsen gracht. Untitled» werd een voorstelling die be gon als een komische avond tussen de schuifdeuren, maar uitgroeide tot een merk waardige voorstelling waarin de regels van het theaterspel met voeten worden getreden. Spelers van verschillende pluimage tonen u vol onverschrokken zelfspot iets van hun eigenaardigheden. Aan «Untitled» wordt meegewerkt door Trees Presser. Susan Sunduk, Rinke -ns, Robert Malasch (tevens regie). in Sintmaartensdijk en ider. «Wij zijn duidelijk I ioor mensen als Chaka Khan ^rawford en mijn held op natuurlijk Herbie Hancock. k te zeggen dat wij er in ge slaagd zijn een eigen geluid te creëren wat behoorlijk fris en origineel klinkt. De keyboards spelen daarbij een voor name, rol en het ruime gebruik hiervan >chept vele mogelijkheden». lijkt klaar voor een nieuwe *-p over het kanaal. Wij zullen ze met „pen armen ontvangen. Voorverkoop: Carte Blanche. OSI In Engeland grijpt de funkrage snel om zich heen. Getuige het succes van een moep als Level 42 laat dit ook Nederland niet onberoerd. De Britten leveren op- ...euw een jazzy-funk formatie aan in de vorm van Shakatak, die al met een aantal singles de Engelse hitparade bestegen. In welke concertzaal, club of discotheek dit vrolijke gezelschap ook maar verschijnt, neemt de dansvreugde uitzinnige vormen aan. Nu is het de beurt aan Nederland om na de hitsingle «Easier Said Than Do ne» en de elpees «Drivin Hard», «Night Birds» en «Invitations» met Shakatak kennis te maken. Of - minstens zo slecht - een te hard bed. zonder vering. Als u zelf eens kon zien hoe u m«ni»r uw wervelkolom forceert, uw spieren niet kunnen ontspan- lang wilt u nog zo slecht slapen? s advies ter-harte: een goed beu en uw gezondheid en >’r dat niet alleen. Ijes, pantomime, enkele grappen, "-'-:1ce muziek is _.ojlaten, inge- verstild, flauw, Herman van Veen komt van maandag 2 1 tot en met donderdag 5 mei met zijn nieu- z,Jn we theatershow iedere avond om 20.15 uur in de schouwburg-zaal. Deze show is de voortzetting van de zeer succesvolle se rie voorstellingen, die Herman van Veen in het begin van dit seizoen in Theater Carré bracht. Hieronder gedeeltes uit re censies, die over de Carré-voorstellingen geschreven werden. Henk van Gelder (NRC-Handelsblad): «Muzikantenpret in een hechte theater show». «Meer dan voorheen maakt Herman van Veen ditmaal gebruik van bestaand tekstmateriaal. Het programma bevat frag menten uit het werk van Campert, Tuchols- ky, Lodeizen, Carmiggelt en één van de al lermooiste liedjes die Guus Vleugel ooit schreef: De man die zelfmoord wilde ple gen. Op zulke momenten toont van Veen zich een ideaal interpretator; hij stelt zich volledig in diens van de tekst, articuleert als nooit tevoren en zingt nog altijd prachtig». Peter Liefhebber (Telegraaf): «Herman van Veen weer helemaal zichzelf». «Van Veens programma is in een groot aantal op zichten buitengewoon aantrekkelijk en mag nog steeds, of opnieuw gerangschikt worden onder het beste dat het Nederlandse theater te bieden heeft». «Uitbundige en veelzijdige muzikaliteit, sublieme lichaamsbeheersing als vanouds gedemonstreerd in onuitputte lijke series loopjes, dansjes en bokkespron- gen, prachtige zangkunst, een heel eigen ta lent voor het maken van stemmige, dichter lijke liedteksten, het vermogen om met ogenschijnlijke kleinigheden, een enkel ge baar, een duizendkoppig publiek in de ban te houden». Ruud Gortzak - van Veen is weer L en overrompelend, «v mvu», «Winkeldochters» geschreven door Thijs, speelt in het milieu van klein* tenaren, onderwijzers, middenstandc. zwevende, klassenloze tussenlaag. sen die hun afkomst verloochenen een isolement raken door hun ambiti verder te komen. Het koffiekonsert van de Stichting Mu ziek Evenementen Tilburg op zondag 1 mei om 12.30 uur in de foyer van de shouwburgzaal zal verzorgd worden door twee laureaten van het Brabants Conser vatorium: Johan lummelen (viool) en Ar no van Houtert (klarinet). Zij zullen bege leid worden door Jan Gruithuyzen (piano) de Sonate A mol Opus 105 van Schu mann, de Sonate voor klarinet en piano van Poulenc en de Sonatine voor klarinet en piano van Arnold ten gehore brengen. Er is geen kinderkresj aanwezig. Johan Lommelen (’55) studeert aan het Brabants Conservatorium bij Kathy Sebe- styen. Hij bereidt zich voor op het examen voor het diploma «uitvoerend musicus». In 1977 behaalde hij in Brussel de Eerste Prijs. Amo van Houtert (’58) kreeg les van Koos Engels en haalde aan het Brabants Conservatorium zijn B-diploma «uitvoe- rend musicus» bij Walter Boeykens. Hij stere speelt ook in het Brabants Orkest. Van iflic- Houtert trad diverse malen op in binnen- en buitenland o.a. met veel succes in 1978 op het Trompmuziekconcours. Hij volgde een meestercursus aan het Mozarteum in Salz burg en studeert bovendien aan het Bra bants Conservatorium bij J.P. Laro ook nog harmonie- en fanfaredirectie. De Hongaarse pianist Tamas Vasary zal vanavond donderdag 28 april in de Stads schouwburg met het Brabants Orkest een programma verzprgen, waarbij hij als pia- nosólist en dirigent optreedt. Op het programma staan drie Mozart: «Pianoconcert nr. 11 «Pianoconcert nr. 22 KV 482» concert nr. 17 KV 453». Als u eens wist wat er 's nachts met uw li- En wij hebben voor u heuneest perfekte bed bed. 8 p de speciale Lattoflex matras, uw lichaam in elke welving en holte de juiste steun geeft. Waardoor uw slaaphouding altijd echt ont spannen is. Uw wervelkolommen in een juis te. rechte lijn (zie foto). Lattoflex is zo’n bij- r__. zonder bed. met zoveel unieke voordelen, dat slapen? u binnenkort beslist bij ons moet komen kij- 1 bed en ken en praten. attoflex. slapen zoals u nog nooit geslapen Van donderdag 28 tot en met zaterdag 30 1 april om 19.30 uur de film «Spanish Earth» van de Nederlandse regisseur Jo- jCHCÏ^ltlC ris Ivens. In zijn nieuwe stuk heeft Ger Thijs een welhaast perfecte vorm gevonden voor zijn verlangen naar een zorgvuldig realisme. Het leven van een vader, een moeder en een der tigjarige' dochter, die nog steeds thuis woont, wordt geschetst tegen de achter grond van een inflatoire maatschappij. De economische onzekerheid en de duist toekomst vinden hun weerslag in de conflic ten in een kleinburgerlijk gezin. «Winkeldochters» wordt in een regie van Peter de Baan gespeeld door Annet Nieu- wenhuyzen, Marjon Brandsma, Rudi van Vlaenderen en Arthur van Straelen. Vrijdag 6 mei in de schouwburg-zaal. tig leden van collega-groepen niet onbekende Linx er 1- dit nu te maken heeft Shakatak wordt bijf- Shakatak opereert vanuit Londen, twee schatten van z«iiE Toetsenisten Nigel Wright en Bill Jill zullen we hier ever Sharpe vormen de pijlers van de groep, laten. die ook door Nigel wordt geprodu- Bill Sharpe zegt over de muziek van ceerd. De drie andere leden, Keith Shakatak: «Wij zijn duidelijk beïn- Winter (gitaar), George Anderson vloed door mensen als Chaka Khan en (bas) en Roger Odell (drums) hebben Randy Crawford en mijn held op de evenals Bill iri vele andere jazz-rock toetsen is na bands gespeeld. Nigel is in Londen Toch durf ik vooral bekend door zijn studiowerk zowel als producer als muzikant. Ondanks dat de funk bij Shakatak vaak de boventoon voert, is de band -- een graag geziene gast op de talrijke schept vele mogelijl Engelse jazz-festivals als bijvoorbeeld Shakatak lijkt kk «The Capital Jazz Festival». Bij de stap verschillende Shakatak-optredens be- open vinden zich onder het publiek regelma- 3' In ’36 toen in Spanje iets begon dat nog maar weinigen al begrepen als het voorspel van de tweede wereldoorlog, zei Ivens zijn leerzame werk in New York vaarwel, en ver trok naar Parijs. «Ik wist dat daar iets aan de hand was», zegt hij nu - «niemand be greep nog precies wat, we hadden vreer~J~ voorstellingen van wat we er zouden k nen doen. Met Hemingway had ik een'sce- nariootje uitgewerkt dat de hele geschiede nis behelsde van de weg van Valencia- Madrid waarlangs, zoals we wi vochten werd. Het was een hist_. - maar ach...». Een verontschuk baar, dat later verklaard zal worde... "«ar Parijs, zoekt co"*»'’1 m** Voor Stift is een theaterproduktie van el ke raadselachtigheid ontdaan. Tevens dient er een logische opeenvolging van gebeurte nissen te zijn welke ook voor het ongeoe fend oog van de onbevangen kijker duide lijk is. Slechts de samenstelling van de ge beurtenissen, de plaats welke zij krijgen bin nen de totale compositie, bepaalt de artis tieke uniciteit. Elke uitdrukking van emotie wordt van de gebruikelijke opgelegde thea trale lading ontdaan. Vertroebelende ondersteunende elemen- gefilterd, zodat slechts een -...j, het bemoeide tsing van het ge-' et meest specifiek omschreven met de uit de Franse grammatica overgeno men term «futur anterieur» waarbij voor het verleden gehanteerde uitdrukkingsvor men in heden en toekomst bruikbaar zijn. Plagiaatkunst is dus hierop van toepas sing voor zover het plagiaat (opgevat als beeldroof) gebruikt wordt voor de uitdruk king van «het nieuwe». Duidelijk zal zijn dat het kernwoord in de naam «Figuratief» staat voor helder en ondubbelzinnig in beeld brengen van het uitgekristalliseerde. donderdag wordt (aanvo z,- aantal quasi onafscheidelijke en bare acts herkenbare feiten, handelingen er. voorvallen uit het dagelijkse leven. Gereduceerd tot hun essentie leggen ze hun diepere betekenis bloot - ze tonen de onder liggende agressie, de vicieuze cirkel en de chaos, de perversie van iedere natuurlijke impuls, de indoctrinatie en verstarring van ideeën en de masochistische tot psychose voerende vervreemding in onze samenle ving. De structuur van de voorstelling is hiervan een weerspiegeling: de acts refere ren naar elkaar, herdefiniëren elkaar, of staan in schril contrast. Er is uiteraard geen verhaal: chaos als systeem gebruikt (lees: het systeem als chaos getoond) - het begin is het einde. De toeschouwer kan de ruimte trouwens betreden en verlaten wanneer hij Wil. Men wordt verzocht van tevoren te reser veren vanwege het beperkte aantal plaatsen en de benodigde consumpties. Bekend geworden in de jaren zestig als vokalist van de populaire Tilburgse beat-groep «Les Cruches» is Frans verder gegaan en heeft zijn eigen style ontwikkeld. Nu deelt hij zijn tijd tus sen een solo-carrière als Frank Evans en de groep «Music Hall», waarvan hij ook deel uitmaakt. z 's Maandags gesloten «Ik vrees», zei hij, «dat iemand h een dag logisch kan vinden om mijn been en mijn rechter arm af te late Wat logisch is, wordt bepaald door hen die de conclusie wenselijk achten. Wat kunst is, wordt bepaald door de tijd. Een veroor deling is afhankelijk van de communis opinio. De willekeur op basis waarvan mensen denken en handelen en de verstrekkende consequenties die dat hebben kan, is uit gangspunt voor deze theaterproduktie die op donderdag 28 en vrijdag 29 april ge speeld wordt. Vanuit Stefan Themerson’s «Wooff Wooff or who killed Richard Wagner» (1951) maken Hans Tuerlings, Patrizia Tuerlings, Piet Rogie en Ciel Werts van het Figuratief Theater «Stift» duidelijk dat de uitspraken over de werkelijkheid zelf be haald worden door het gezichtspunt van Na zijn drie korte films in 1950 en 1951 - vingeroefeningen voor de Filmacademie in Lodz - debuteerde Wajda in 1955 met - Generatie» de speelfilm die nog uucii vi temde een van zijn beste werkstukken wordl j-n kun. schouwd. «Een generatie» vormde het iau m ten'see- ste deel van een drieluik waarin de vermaar- “cchiede- de Poolse theater- en filmregisseur veel van Valencia naar zijn eigen achtergronden en ervaringen wisten, nu ge- heeft neergelegd. In zijn trilogie hield Waj- vochten werd. Het was een historische weg da zich vooral bezig met de jonge mens in maar ach...». Een verontschuldigend ge- de Tweede Wereldoorlog en het Poolse ver baar, dat later verklaard zal worden. zet tegen de Duitsers. Het is de «Tragische Iven reist naar Parijs, zoekt contact met generatie» zegt hij zelf. De halfhelden en de één der half-illegale internationale brigades, anti-helden, die gevangen zitten in een krijgt een vliegtuig naar Barcelona, meldt steeds wisselend patroon van waarden en zich met z’n camera bij de informatiedienst idealen. Jonge mensen die geen kant meer Music Hall» was van de Republikeinse regering, krijgt een uit kunnen en eigenlijk alleen de dood als Voor het Nationale Song plaats in een konvooi dat naar Madrid toekomtmuziek kennen. De menselijke con- „mdnrpr P^tpr kfo^iMvlir trekt, en ziet de weg: de historische weg van nieten en de tragiek in «Een Generatie» TT rei er Koe,lewijr zijn in New York uitgedachte scenario. Er leidt rechtstreeks tot lyrische effecten en is e Plaals- ue sukkelen vrachtauto’s langs, er wordt ge- heel ver verwijderd van socialistische propa- nuadels een nieu o schoten, er branden huizen uit, er lopen ganda. getiteld «Aerobic Dancing», vluchtelingen - maar ergens aan de kant lig- gen boeren geknield op hun grond, de A ta« a Onder de naam Frank Evans ver grond die zij eindelijk hun eigendom kun- A.S dl 17131113111 zorgt hij een zeer bekwaam, «easy-lis- nen noemen en ze poten er hun aardappe- tening»-repertoire. Zijn eerste single len, hun eigen aardappelen, En Joris Ivens Maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 mei «Forget him» had niet veel succes in verscheurt zijn New-Yorkse scenario over om 19.30 uur de film «Kanaal» en om 22.00 Nederland maar bereikte wel de Top de beroemde geschiedenis van een beroem- uur de film «As en Diamant». Tien jn B’^g Met vooral nummers v va» Tom tU Elvis Hesje,, Nei! hun aarde bewerken, hij zal Spaanse Aarde K, 311331 Diamond en Tony Chnstre bewijst hij gaan maken. zijn kunnen als een «crooner» met een Het commentaar in deze film is van en Maandag 2 en dinsdag 3 mei om 19.30 uur eigen Style. Het Optreden begint om wordt gesproken door Ernest Hemingway. de film «Kanaal». 20.30 u. «Een Sneeuw» is een indrukwekkend to- «Een sneeuw» gaat over een familiere- neelstuk van de jonge Nederlandse schrij- unie ter gelegenheid van de verjaardag van ver Willem Jan Otten, dat op vrijdag 29 Panda, de tweede echtgenoot van Mevrouv april in de Stadsschouwburg gespeeld Quint. Mevrouw Quint heeft met haar dilv wordt door Toneelgroep Theater. De re- kinderen de oorlog doorgebracht in een gie is in handen van Ton Lutz. Jappenkamp. Hierover is echter altijd ge- Het toneelstuk gaat over Nederlanders en zwegen binnen de familie. Alle hoofdperso- hun geschiedenis: fascinerende karakters in nen hebben hun grote en kleine problemen. Drie hun strijd met de werkend. I n «Een De verjaardag brengt hen samen juist op Sneeuw» schetst Willem Jan Otten een fa- het moment dat in Dusseldorf een beruchte ]\/I r» milie, waarvan het bestaan in en door de 1 B M I l Harnkiazlanic niof nnaomiAnlf 1V 1 Herman van Veen, maar __,n programma met liedje: surrealistische verhaaltjes, ei absurde invallen en voortreffelijke ook irritant, bitter, vrolijk, uitgek togen, oorverdovend, verstild scherp, poëtisch en rauw». Herman van Veen wordt begeleid, door Erik van der Wurff (toetsen), Nard Reijn- ders (klarinet, sax, accordeon) en Cees van der Laarse (contrabas en basgitaar). --iefkaart cen- zerk. Door het eindeloos herhalen en versnijden van de kaart ontstaan grote ritmische ontwerpen, met een ruimtewerking die zich tot ver bui ten de kaders uitstrekt. Het is vaak niet m"- gecreëerde ruimten, die ^- t' de aanwezige architectuur, in Tatten. i —r. daarom alleen in stadia te g bekijken en te begrijpen vanuit een steeds wisselende ruimtebeveling. De monumenta le collages zijn tot stand gekomen door steeds dezelfde kaart te gebruiken, een prentbriefkaart van het station in Tilburg, dat Van de Vens interesse wekte met name door de fraaie koepeldakconstructie van het station die in perspectief verdwijnt: «Het station is een visueel gegeven dat ik gebruik om iets anders uit te drukken, namelijk hoe een ding verschillende vormen kan aanne men door aspecten anders te belichten, een andere werkelijkheid te tonen». Door steeds dezelfde kaart te gebruiken wil Noud van de Ven het begripsmatige kij- Ad ’s Gravesande, Cherry Duins, Jos Roe ken «het verstarde kijken» doorbreken: lofs, Jan Blokker VPRO (145 min.). Docu- Mensen kijken niet meer zodra ze weten mentatie over vier generaties Wagner. Ri- wat iets voorstelt, of wanneer iets benoemd chard Wagner (1813-1883) schreef voorna is. Het eigen(lijke) kijken begint pas wan- melijk opera’s, waarvan «Tristan en neer je het niet kunt benoemen». Noud van Isolde», «Parsifal» en de vier die tezamen Spelers van verse de Ven woonde en werkte van 1975 - 1981 «De Ring des Nibelungen» vormen de be- Vol onverschrokk grotendeels in het buitenland. Hij houdt langrijkste zijn. Dank zij Ludwig II van zich intensief bezig met orthodoxe en mo- Beieren kon Wagner zijn eigen theater bou- deme filosofie, en de beoefening van medi- wen in Bayreuth. Sinds 1876 worden daar tatietechnieken. Van daaruit schept hij zijn jaarlijks de zgn. Bayreuther Festspiele ge- Rooyens, Robert Malasch (tevens regie). -.t. nog altljd geleid Frank Wydenbosch en Mona Monte De van de Wagner-dynas- muziek is van Rob van Sintmaartensdijk en het haar is van Alexander. Bistro Gevulde tomaat met garnalen Heldere kippesoep Biefstuk v.d. haas met champ. Gemengde salade en frites Dame Blanche Koffie 1 39.50 Reserveren gewenst tel. 430738 woensdag t/m zondag v.a. 17.30 uur Heuvelring 37 Bar - Dancing - Disco Open: donderdag - vrijdag - zaterdag - zondag Het sherry-concert op 10 'april door de Jazzband Origineel was een doorslaand succes. De zaal puilde uit. Omdat zo'n ge slaagd evenement natuurlijk een herhaling verdient, kunt u op zondagmiddag 1 mei vanaf 14.30 uur genieten van een sherry cabaret door het Vlaamse duo Johny Janine. Zij brengen het programma «Met de kop van een ander». Ze begonnen met dit programma in sep tember en gaven in België tot nu toe meer dan honderd voorstellingen, die heel goed ontvangen werden. Janine Bischops is een zeer bekend Vlaams artieste die al 20 jaar in het vak zit. Zij speelde in theaterprodukties, feuilletons, amusementsprogramma’s en T.V.-spelen. Johny Voners is de man met de enorme mi miek, de lolbroek, één van de populairste Vlaamse acteurs. Hij speelde bijv, de dorpsidioot Fredje Vandepute in «Beschul digde sta op». Deze twee mensen werden voor Nederland «ontdekt» door Pleuni Touw en Hugo Metsers, die zo enthousiast werden dat ze ze onmiddelliik naar Neder land haalden. Deze voorstelling is dan ook een landelijke première. Janine en Johny worden op piano bege leid door Marcel Mombeek. De teksten zijn van Vanrompaey-Wens (de Vlaamse Car miggelt) en de muziek werd gecomponeerd door Willy Liederyck. Dixie-doe-dans-zit-loop-straat-orkest Lamarotte zit plotseling weer helemaal de lift. Na het suksesvolle t.v.-optreden in de Willem Ruis Lotto Show van a pen vrijdagavond komt dit Tilburgse gezelschap zaterdagmiddag weer voor dio met een live optreden. In het programma «Muziek uit Studio I» en 16.00 uur, zullen 2 nummers ten gehore worden gebracht: «The ting for the sunrise» en de «Charleston». Volgens de enthousiaste leider van het «dixielandlopers-orkest». Jan Schepers, zijn deze hoogtepunten van enorm belang voor de onderlinge vriendschapsbanden. Er is fanatiek gerepeteerd en de inzet is weer helemaal op het oude nivo, de stem ming volgt dan automatisch. Met het uitzicht op diverse buitenlandse jazzweekein- den kan gesteld worden dat dit jaar niet meer kapot kan, aldus Jan Schepens. gunt U het lekkerste eten van Nederand unie ter oo Panda, de tweede Quint. Mevrouw kinderen de c*J Jappenkamp. li« zwegen binner J- Indrukwekkende collages, die soms hele wanden beslaan, worden gelijktijdig geëx poseerd in de Ontmoetingsruimte van het Kultureel Sentrum en in de Schouwburg- galerij t./m. 21 mei. van rouw Sinds 1977 staat de prentbriefl drie traal in Noud van de Vens werk, een eindeloos herhalen en versnijd --h kaart ontstaan grote ritmische uc loiiuuv. i-iuv.iivviuuviav- met een ruimtewerking die zich iivu nebben hun grote en kleine problemen, ten de kaders Uu>uv».i De verjaardag brengt hen samen juist op gelijk om de g het moment dat in Dusseldorf een beruchte aangepast aan de aan» SS-er vrijgesproken wordt en als dit ’s één oogopslag te bevat nachts tijdens de reünie ter sprake komt, Zijn werk is daaroi wordt het verleden plotseling heden. bekijke" Deze acht uur lange voorstelling die op snderdag 5 mei in de theaterzaal gespeeld Zaterdag 7 mei in de theaterzaal. ^d'^; :n door het gezichtspunt van Bij deze schilderperformance van de Mid- waaruit die werkelijkheid beschouwd wordt, delburgse kunstenaar Marinus van Dijke Een filmische werkelijkheid wordt vertaald speelt, behalve het schilderen, ook het ge- naar het theater, muziek en dans zijn de me- bruik van de ruimte, het zich bewegen dja. hierin een grote rol. Door gebruik te ma ken van allerlei beeldend materiaal en door verschillende zintuigen te prikkelen, probeert van Dijke een totale sfeer te creëren, die een weerslag heeft op zijn be zig zijn. Marinus van Dijke maakt, behalve van bijvoorbeeld klank, gebruik van primaire voorwerpen, tekens die, dicht bij de natuur liggen, zoals klei, hout en bladeren. Daar naast is er in de ruimte nadrukkelijk een grote lap linnen aanwezig die van Dijke als ^het* d essent

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 25