Sherry concert in Studio Schouwburg jazzband orgineel 89,- KULTUREEL SENTRUM Mimecollectief Prisma met Globe: drie met Ella Brabants Orkest FiLMHUiS Drie films van Chantal Akerman News from home Beeldende kunstmanifestatie HET BRABANTS ORKEST ’t Kliekske komt weer in de studio De rode kous Zonwering ©koppelmons Jeanne Dielman, 23 Quai du Commerce, 1080 Bruxelles Brabants Orkest wijdt konsert aan Modest Moesorgsky Koffiekonsert door pianist Ton Demmers Film Ru van Rossum» van Jan Beekmans Stadsschouwburg W Tilburg J Traces au Carré ■F 8 s s 8 s CVANIERSEL Publiekstheater met Mephisto» van Mnouchkine Blijspel «3 in de pan» «Diverse» «Getroffen het toeval Dance by the nine planets around me» T//H/O? The Gallery Heuvelring 37 Robert Long Leen Jongewaard geïmproviseerde «Spotgeesten» Donderdag 7 april 1983 pagina 15 ipril 1983 pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER tieke kan tide zuil isch hi Lade 26,- kleine lag 2 e donderdag 14 april 20.15 uur (serie B) Verbetert de woonsfeer st. annaplein 16, tel. 430617 ar Oflermans »lo en trio s| '1 en Hein va Videozolder s Vrijdag 8 en zaterdag 9 april 20.30 uur theaterzaal 8 april T Moes kendste ling» ir -servicekosten c. geldig )2 220 handel en lijsten- kunsthandel-Lijstenspecialisf1 Alleen Besterdring 46, telefoon 431386 Bezetting Stouten, a Donderdag 7. vrijdag 8 en zaterdag 9 april om 19.30 uur «News from home». 'steem, dat Je bouwt ie het goed i zijn van grenen. en blauw. Toegangsprijzen 13.25 en 16.75 1.25 schouwburg-ser»-icekostei Paspoorten etc. geldig Telefoon 432 220 Donderdag 7 april 20.30 uur Theaterzaal IS ge- twee «Ru van e. De film is die-object geweest met als zonder te vervallen in een suele en verbale uiteindelijke re- i de som van de- g van Jazzband Orgineel: Mathieu Scheepens, trompet; Jan Schepens, trompet; Jack Huysmans, piano; Domien van Vugt, drums Rameau Suite no. 1 „Les Paladins” Mozart Symfonie no.29 KV 201 Liszt Pianoconcert no.2 Hindemith Balletsuite „Nobilissima Visione” In het kader van de beeldende kunst-ma- nifestatie zal op zondag 10 april om 14.00 uur en 15.30 uur de film «Ru van Ros- sem» van Jan Beekmans worden ge draaid. Exclusieve schilder stukken en reprodukties en hèt adres voor alle soorten lijsten! Theaterzaal dirigent Ernest Bour solist Ronald Brautigam piano Dit kluchtige blijspel van André Rous- sin komt nog één keer terug in de stads schouwburg op maandag 11 april. De leden van de groep, waarvan de mees en al eens eerder in Tilburg hebben opge- zowel solistisch als in ver- ncuuc uumöinaties spelen. nitiatiefneemsters va- J- riëtte Rouf bekend v e Volhardit J-lermd, y-ar stu- York. Niet in het lentale New York, v ervan: het New York Werkloze negers en ge- ■n de doodse eentonig- c voorsteden. C een film die gemat -.itrum zijn: dat geldt voor New York, dat een stad z m is, en dat kruist elkaar de structuur van de teen, maar niet issen shots ii Hiervoor bespelen de vier muzikanten, Rosita Tahon, Herman Dewit, Oswald Tahon en Wilfrid Moonen een héél uitgebreid volksinstrumentarium. Al deze instrumenten werden door hen zelf gekopieerd naar de gevonden originele exemplaren als: draailier, hommel, di verse doedelzakken, harmonika, rommelpot, bultkarkas, klompviool, trombon, mondharp, strovedel, vlierefluit, koehoorns, eenhandsfluit en hakkebord. Maandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 april om 19.30 uur de film «Jeanne Diel- man, 23 Quai du Commerce, 1080 Bruxel les». Een konsert vol afwisseling verzorgt Het Brabants Orkest onder leiding van dirigent Ernest Bour op donderdag 14 april in de Stadsschouwburg. Op het programma, waaraan solistisch meegewerkt wordt door Ronald Brautigam (piano) staan de Suite 1 «Les Paldins» van Rameau, de Sym- ._..ie no. 29 KV 201, het Pianokonsert no. 2 van Liszt en de Balletsuite «Nobilissima Vi sione» van Hindemith. Werken uit vier stijl perioden. Kom kijken bij Juwelier - Horloger 'fyebers Schouwburgring 27, TilburgJ Bistro L’Escargot Menu Garnalencocktail Heldere groentensoep Tournedo*Stroganof Sinaasappel-pudding Irish koffie 39.50 Reserveren gewenst tel. 430738 woensdag t/m zondag v.a. 17.30 uur Bar - Dancing - Disco Open: donderdag - vrijdag - zaterdag - zondag Noël jaar geled door het r-o- van Peter Farago wordt «Spotgeesten» di seizoen op de planken gebracht door Pleuni Touw, Hugo Metsers, Kitty Courbois, Frans Koppers, Cobi Timp, Gerdi Wind en Diana Dobbelman op woensdag 20 en don derdag 21 april in de Schouwburgzaal. Kaartenverkoop voor beide voorstellingen start woensdag 13 april. De roman Mephisto» stelt vragen naar rol en verantwoordelijkheid van de intellektue- len tijdens de opkomst van het Derde Rijk. Het verhaal dat voor het toneel uit de roman werd gelicht gaat over twee toneelspelers, Hendrik Höfgen en Otto Ulrich. Om de twee akteurs staan een aantal personages gegroepeerd met eigen geschiedenissen. Elk vertegenwoordigt een specifieke en veelbetekenende lotsbestemming. Elk is op de een of °p andere manier gekonfronteerd met het belang van de persoonlijke keuze. En alle keuzes, a8er ook de op het eerste gezicht minst belangrijke, blijken van doorslaggevend belang. De toneelversie van dit verhaal is van Ariane Mnouchkine, artistiek leider van het F Theatre du Soleil. Het stuk werd ontwikkeld via intensieve studies, improvisaties en ties met haar akteurs en aktrices en zeer suksesvol uitgebracht in het seizoen ’79-’8O. Mephisto» wordt gespeeld door Eric Schneider, Hans van den Berg, Filip Bolluyt, Cor van den Brink, Max Croiset, Christine Ewert, Mariëlle Fiolet, Gees Linnebank, Sigrid Koetse, Johan Ooms e.a. De vertaling is van Hans W. Bakx, de regie is in handen van Hans Croiset, en het toneel beeld is van Paul Gallis. Een van de hoogtepunten van het vorig theaterseizoen was het optreden van Ro bert Long en Leen Jongewaard met hun programma «Tot Hiertoe». Met deze suk- sesvolle produktie komen zij nog twee keer terug in de stadsschouwburg op dins dag 12 en woensdag 13 april. Een Belgisch meisje uit een beschermt burgerlijk milieu verblijft vanwege haar r die een jaar lang in New York. Niet in glorieuze, rijke en rnonumt maar in de schaduw van de kleine man, v,_ strande emigranten, in heid van overvolle v Akerman: «Het is een film die gemaakt is voor het zonder centrum zijn: dat geldt voor mij en voor New York, dat een stad zonder centrum is, en dat kruist elkaar op het ni veau van de structuur van de film. De film Is strooit, en eindigt twee is in het algemeen, maar niet systematisch, het begin van de avond: geconcentreerd tussen shots in de metro (de heeft een man omgebracht en zit in metro is erg belangrijk in New York, ik hou iker op haar eigen plaats. Alleen een van alles wat metro, trein, etc. is) en exte- tst regelmatig in het duister rieur-shots. en je weet nooit waar je bent. i uc dood van haar man veranderen De constructie vind je ook terug op het ni- nauwelijks iets aan haar leven. Haar veau van de geluiden, van de brieven die echtvaardigde haar bestaan volledig. buiten beeld gelezen worden. J ze nog even geprobeerd werk te vinden, maar ze verdient haar geld nu door regelmatig mannen te ontvangen. Voor im provisatie is in haar leven geen plaats. |Zjnzlzirfi]mllllic* Iedere dag verloopt volgens hetzelfde strak- IVlllUCl 1I1II111U13. ke schema. Woensdagochtend staat ze om half acht op. Ze maakt het ontbijt klaar, wekt haar zoon, geeft hem wat geld en stuurt hem naar school. Een sherry-concert is weer eens wat an ders dan een koffieconcert; daarom geeft de Jazzband Orgineel a.s. zondagmiddag een sherry-wijn-borrel concert van 15.30 uur tot 19.00 uur. loeiteloos een iet of ander ireedten, alterst royale ellen te trans bedden van m. Uitgevoerd dig ply ether. Een nieuw stuk van Wil Oflermans (fluit en elektronica) dat hij solo en trio speelt met Willem Kühne (piano) en Hein van de Geyn (bas). Donderdag 14 april 20.30 uur. Ctok het verhaa «D^e monoloog» schreef het Duitse Had Theater Heute, «is een «objet trouvé», treden> zullen Z( heel duidelijk een protocol; niemand kan schiiiende combi -:_nen hog ijjgp jn Sprongen en cirkels een leven gereconstrueerd wordt, dat met bijlslagen in stukken is gehakt en door te- gevangenistralies bij De pianist Alexander Warenberg zal het programma openen met de oorspronkelijke versie van het werk, voor piano-solo, uit 1874. Het werk is een dramatische verklan king van een tentoonstelling van grafisch werk van de kunstenaar Victor Hartmann. De Schilderijtentoonstelling is door een aantal komponisten georkestreerd. Het be kendst werd de instrumentatie van Ravel uit 1922. Ook deze versie zal op dit konsert ten gehore gebracht worden. Voorts staan de uit 1877 daterende «Lie- KOnai deren en Dansen van de Dood» op het pro- no j gramma, waarbij Henk Smit solist is.- De fonje Trepak, Berceuse en Serenade in een orke- van j stratie van Sjostakovitsj, «De Veldheer» in een bewerking van Kim Borg. Voor diegenen die deze Jazzband Orgi neel nog niet «life» gehoord en gezien heb ben is dit een uitstekende gelegenheid om nu eens naar de Studio van de Stads schouwburg te komen om daar te gaan luis teren naar hun orginele repertoire van voor namelijk zeer oude stukken van Jelly Roll Morton en Duke Ellington welke opnieuw gearrangeerd zijn van de orginele pianopar tijen door leider trompettist Mathieu Schee pens uit Amsterdam. Prachtige drie en somS vierstemmige collectieven, met zeer geraffi neerde accoordenschema’s en vernuftige twee trompettenfraseringen; werkelijk een lust voor hete oor voor de echte liefhebbers- luisteraars van orginele Jazzmuziek uit deze tijd tussen 1924 en 1935. A.s. zaterdag 9 april, vindt de laatste rondleiding langs de verschillende lo- katies van de Beeldende Kunstmani festatie Tilburg plaats. De rondleiding zal worden verzorgd door Chris Berg man, kunst-recensent van het Nieuws blad van het Zuiden. De lokaties A N Mutsaers en Galerie Zero zullen niet worden bezocht. Aanvang: 10.30 uur, vertrek vanaf de Stichting Musi sche Vorming Tilburg Willem II- Losse glas deuren per 2 stuks 79.- Losse deuren per 2 stuks 98,- «Mephisto», naar de roman van Klaus Mann, vertelt de alarmerende geschiedenis over de keuze tussen het kompromis dat leidt naar de macht, en de politieke en morele betrok kenheid die leidt naar dood of vrijheid. «Mephisto» vertelt hoe het een karriéremaker ver gaat - een akteur wel te verstaan - in het Duitsland van de jaren 1920 tot 1936. «Een van die miljoenen schuldigen die geen grote misdaden begaan, maar het brood van de moorde naars eten. Ze doden elkaar niet, maar zwijgen ais er een moord wordt gepleegd. Zij zoe ken roem die niet past op hun verdiensten. Op zulke miljoenen kleine schuldigen rusten de zuilen der machtigen». «Mephisto» wordt gespeeld op donderdag len vrijdag 8 april in de Schouwburgzaal. straat 29 B. Dit is de laatste mogelijkheid om in het kader van de kunstmanifestatie werk van Tilburgse beeldende kunste naars te bezichtigen. Voorts willen wij uw aandacht vesti gen op de afsluiting van de Beelden Kunstmanifestatie Tilburg, die op zon dag 10 april vanaf 14.45 uur zal plaats vinden in het gebouw van de Stichting Ennu, Wilhelminapark 53, te Tilburg. Dit duo heeft eigenlijk nauwelijks nog een introduktie nodig, gezien het overweldi gende sukses wat zij m het hele land hadden met dit programma. Dok al werd vanuit de 'christelijke hoek fel tegen «Tot Hiertoe» ge- l protesteerd, omdat het programma godslas- (terlijk zou zijn. Godslasterlijk is het aller- /dl minst, al keert het zich, zoals vaker bij lied- Im jes van Long het geval was, tegen harteloos- B heid van geloofsfanatici, tegen de vooroor- delen van sommige christenen, tegen intole- rant gedrag en terreur. Het maandelijkse koffiekonsert van de Stichting Muziek Evenementen Tilburg (SMET) zal op zondag 10 april verzorgd worden door de pianist Ton Demmers. Hij speelt werken van Beethoven (sonaten op. 81 a «les Adieux»), Ravel (Sonatine), Chopin (sonate nr. 3 op. 58) en de f re van de Sonate nr. 2 van de Tilburgse komponist Jan van Dijk. Het koffiekon- sert begint om 12.30 uur in de foyer van de schouwburgzaal. Na «Prisma» en «Stelt 0» is «Getroffen het toeval» de derde mimeproduktie van Prisma in het Kultureel Sentrum. Uitgangspunt bij deze voorstelling is het treffen van vier personen, allen kennelijk met een geïmproviseerde verblijfsplaats of zelfs zonder. De serie ontmoetingen ontwik kelen zich aanvankelijk in een rustig af wachtende sfeer, maar geleidelijk ook met meer agressieve spelletjes. Speelsheid is een belangrijk kenmerk van de hele voorstelling. Subtiele grapjes en bewegingsdetails ver sterken op inventieve wijze de onderlinge aktiviteiten van het viertal uitvoerenden wat tot prachtige mimische scènes leidt. «Getroffen het toeval» is gemaakt en wordt gespeeld door Lydia Meist,, Danny Alice, Martin Mens en Peter Lemmens. De mu ziek is van jaap Lindijer, Marianne Hoo- genboom, Niek Goucka, Jeanette Smit, Pe ter Lemmens en Mike Floothuis. Het Brabants Orkest brengt op zaterdag 9 1 om 20.15 uur een biezonder pro- ima in de schouwburg, geheel gewijd de Russische romantikus Modest loesorgsky. Biezonder is dat diens be- “J 1e werk «De Schilderijtentoonstel- in twee versies wordt uitgevoerd. Het konsert staat onder leiding van diri gent Emest Bour. Als solisten werken mee Henk Smit (bas) en Alexander Warenberg (piano). Mari is een negenjarig meisje, opgewekt, nieuwsgierig en het lijkt erop, dat ze heel ge lukkig is. De oude mevrouw Panacek daar- entegenn is wat stug en ze leeft teruggetrok ken in een tehuis. Mari en mevrouw Pana cek raken met elkaar in gesprek op een zit bankje in het park, omdat mevrouw Pana cek twee verschillende soorten kousen draagt: een rode en een zwarte. Ze vinden elkaar heel aardig en gaan een week lang iedere dag met elkaar om. Mevrouw Pana cek, die eigenlijk genoeg heeft van het be jaardentehuis, trekt stiekum bij Mari in huis. Eerst zijn de ouders van Mari nogal geïrriteerd als ze dat ontdekken, maar al gauw geven ze toe dat de vriendschap van mevrouw Panacek en Mari voor beiden zeer waardevol is. De film is gemaakt naar het gelijknamige boek van Elfie Donnelly. In 1981 werd het boek bekroond met de zilve ren griffel. jele sonate van een stedelijke omge ving, Brussel. De straat, het uitzicht over de daken, de lucht, de bomen, facades, muren, het plaveisel. Weerspiegelingen vormen de klanken; de camerabewegingen de melodie. Bedachtzame, zich versnellende, vlekkloos in elkaar overvloeiende bewegingen, trage zooms en statische detailopnamen. De speurtocht van een camera door een stad zonder mensen. Videoproduktie van Daniel Lehman (mi nistère de la communauté francaise/Ima ge Video). België, 1981 (26 min.). T.e.m. 17 april 14.00 uur en op aanvraag. Soms gebeurt er iets in het leven, waar door de dingen echt veranderen. Je vindt je ergens anders. En niet alleen toevallig. Wel behoorlijk in de war. Je gaat wat an ders dan je gewend bent. Er is iets iets... Noordelijk Theater «De Voorziening» muziek speelt van Herbert Achtembusch «Ella», vertaald en geregisseerd door Leo Hogen boom, op vrijdag 15 en zaterag 16 april 20.30 uur in de Theaterzaal. Herbert Ach- terbusch (1938) schreef Ella in 1978. Het verhaal komt eerder voor in zijn «Der Tag wird kommen». Ella is de geschiedenis van een vrouw, die hele leven lang onmondig gehouden is. nu laat Achterbusch haar zoon Jozef verhaal doen van haar levens- en lij- Het Kinderfilmhuis draait op woensdag 13 april om 14.00 uur in het Filmhuis in de Stadsschouwburg de film: «De rode kous» van de Duitse regisseur Wolfgang Tum bler uit 1980. Deze film duurt 92 minuten en is ook te zien in Atelier Zouavenlaan 77 (14 april om 16.00 uur). Atelier ’t Wan delbos (15 april om 16 uur), Kino Heuvel- poort (16 april om 14.00 uur) en Atelier ’t Heks (18 april om 16 uur). Wil Offermans is al jaren actief bezig in verschillende muziekrichtingen. In april --i_-t geven van Solocon- ikkelde richting van improvisaties en geschreven stukken. Hij makt veelvuldig gebruik van nieuwe speel- technieken, stemgebruik, zelf ontworpen in strumenten (fietspomp), aangevuld met elektronica, zodat in zijn concerten aan «klank» in ruime zin gedacht moet worden. Uitgaande van de muziekrichting, zoals hij die in zijn solostukken nastreeft, is het idee geboren, onder inspiratie van Willem Kühne, zo ook in groepsverband te gaan musiceren. Aangevuld met Hein van de Geyn zal het zo ontstane trio deze avond het stuk «Dance by nine planets around xen), bekend van haar spel in «Cumulus», «De Volharding», «Hoketus» en «Treb- bel», en Maartje ten Hoorn (viool) reeds lange tijd samen met Luuk Houtkamp en Jan de Boer spelend in «Klimaat». Verder maken deel uit van «Diverse»: Roger Turner (percussie), momenteel werk zaam met Anette Peacock; duo met Phil Minton en verder in diverse Engelse forma ties; Phil Minton (trompet, vocaal) richtte in 1973 met Mike Westbrook de «Mike Westbrook Brass Band» op, waar hij nog Visue run a steeds werkzaam mee is; Wolter Wierbos ving, Br 1 OUie une 01111 (trombone) maakte deel uit van Cumulus. Tot en met zaterdag 9 april om 22.00 uur Hij speelt in vele Nederlandse groepen en de film «Toute une nuit». combinaties; Ad Baars (saxen, klarinet) Nacht. Een deur zwaait open. Een vrouw speelt momenteel in «De Volharding», «De werpt zich in de armen van een man; ze springband», «Het Theo Loevendie Con- heeft haar schoenen in de hand. Een café. sort» en «Tribbel»; Ernst Reyseger (cello) Een man kijkt naar een vrouw; hij staat op, maakt deel uit van veel Nederlandse groe- zij ook. Liefde op het eerste gezicht. Ze stor- pen waaronder het ICP-orkest. ten zich in eikaars armen en verliezen zich in een dans. Een telefoon gaat over, een man komt aangehold, buiten adem. Slijp- sentonig- muziek klinkt door de koortsige nacht. Een Chantal meisje trekt een man tegen zich aan. Een moatt vrouw smijt een deur open, stormt een trap op. Een man grijpt een vrouw vast. Verzet. Twee mannen gaan uit elkaar. Een hevig geëmotioneerde vrouw laat zich in een taxi yallen. Ton Demmers, geboren in Beverwijk, is na zijn gymnasiumtijd gaan studeren aan het Amsterdams Conservatorium bij Else Krijgsman. Daar, behaalde hij het B-diplo- ma en het Solistendiploma met onderschei ding. Hij volgde de meestercursus aan The New York Piano School bij Claudio Arrau en Rafael de Silva en behaalde daar de eer ste prijs van de daaropvolgende concours. Voorts studeerde Demmers nog een jaar in Warschau bij Lydia Kozubek en behaalde ij in 1972 de Prix d’Excellence. Hij werd „enoemd tot hoofdleraar aan het Brabants Conservatorium en is tevens als direkteur verbonden aan de SMET. Jan van Dijk (1918) studeerde piano bij Jaap Collenbache en kompositie bij Willem Pijper. Hij werkte als dirigent, pianist en publicist. Daarnaast was hij docent aan ver- verzinne scheidene conservatoria. Van Dijk heeft al een leven gereconstrue zo’n 650 komposities op zijn naam staan en bijlslagen in stukken ie ontving voor zijn werk diverse belangrijke huizen, inrichtingen en onderscheidingen. elkaar wordt gehouden». Jan Beekmans vindt het belangrijk om bij het zoeken naar een eigen filmtaal zich be zig te houden met diverse filmvormen. In kleine kring in Tilburg is hij bekend van twee bijzondere documentaires: «Manden- maken» en «Van vlas tot linnen», daarnaast heeft hij enkele experimentele filmpjes “<*- maakt en een poëtisch filmbeeld van twee r>ude mensen «Sonata». De film .lossem» is zijn laatste produktie. voor hem een studie-object gewet uitgangspunt, om zuuuci ie vei va. interview-stijl, toch het visuele gegeven te verwerken. Het u sulfaat moest meer zijn dan ue ze twee elementen alleen. Een van de belangrijkste motieven om deze film te maken, was het zoeken naar de mens achter de etser, hoe hij reageert op zijn omringende wereld en hoe hij die zicht baar maakt. De film is zo gemaakt dat het ambachtelijke, het technische werk precies wordt weergegeven waardoor zijn unieke manier van etsen sterk geaccenteerd kan worden, terwijl tegelijkertijd de kunstenaar aan het woord is. Zijn verbale informatie moet evenwel niet gezien worden als een verklaring van wat men ziet, maar eerder als "prèmié- een aanvulling op wat hij doet en hoe hij rilburpse dingen om hem heen beleeft. Het vermaarde Vlaamse volksmuziekensemble 't Kliekske biedt de luisteraar een muzi kaal en gevarieerd programma gaande van de Middeleeuwen tot pakweg eind vorige eeuw, op vrijdag 8 april in de Studio-zaal. Voor degenen die ook in verband met de uitgevallen voorstelling van vrijdag 4 fe bruari, dit komische stuk nog niet konden zien, een laatste kans om te komen kijken naar en te lachen met: Joke Bruijs, Piet hij in 197 Bamberger, René van Vooren en Amie benoemd Breeveld. Piet en Joke hebben in een natio nale televisie-quiz de hoofdprijs gewonnen, een luxe bootreis naar zonovergoten eilan den. Helaas lijdt deze ideale vakantie-cruise zowel letterlijk als figuurlijk schipbreuk. De wonderlijke avonturen van Piet, Joke en Re né, nadat zij gezamenlijk zijn aangespoeld op een onbekend tropisch eiland en hun ontmoeting met een inboorling, worden ge regisseerd door Alexander Doré. Na de geïmproviseerde muziek op basis verschillende muzieknc van eigen composities door het trio Ab 1982 begon hlJ het, Baars, het samenspel van klank en bewe- certen m een zelfontwil ging door percussionist Matthieu Keyser improvisaties en geschr en danser Julyen Hamilton, en de heden- makt veelvuldig gebruik daagse gecomponeerde muziek van het ASKO-ensemble, staat deze vierde mu- ziekvoorstelling in het teken geïmprovi seerde muziek door de gelegenheidsfor- matie «Diverse». «Spotgeesten» (Blithe Spirits) is een van Cowards beste blijspelen. Het stuk ’Zlltfrxft bij de première in Londen ruim veertig 113 3 geleden al met zeer veel enthousiasme ou£ publiek ontvangen. 4n een reg>e fs> Ro; Anton Tsjihov.JDeze voorstelfing is nog twee avonden in de schouwburg te zien op "n vrijdag 15 en zaterdag 16 april. De film toont drie dagen in het leven van een vrouw. Hij begint op een dinsdag in de late namiddag in de keuken, als Jeanne zout de aardappels strooit, en eindigt twee jen later aan het begin van de avond: Jeanne heeft een man omgebracht en zit in t Pariis het donker °P haar ei8en Plaats- Alleen een van a repeti- lichtreclame flitst regelmatig in het duister rieur- p op. Na de dood van haar man veranderen De c< Jeanne nauwelijks iets aan haar leven. Haar VM" Eerst had Te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 15