?.95 til I Alles met onze bekende prima garantie Enorme aanbiedingen met honderden guldens voordeel van onze klasse-meubelen F 798 Umbrella Jazzmen Tournee NESKO 1983 SCHORTEN Collegium Vocale Poppen te kijk Orgelconcert Petrus en Pauluskerk Open podia niet alleen voor muziek Pop in een notedoj) i textiel. L.P. Top Tien 5.4.’83 >95 Foto-expositie in d’n Egelantier I Kruidendecoratie sJ Bi) pril 1983 pagina 12 Donderdag 7 april 1983 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER r Piet den Blanken Leo v. lersel 1-275,- Toogkasten vanaf 825,- 1.585,- 198,- 179,- U5 Massief eiken bankstellen zware uitvoering vanaf 1,795,- ssabon. Granadaclub In leder 398,- In gobelin 298,- Nu voor 798,- Korvelseweg 243, Tilburg, of in ons filiaal 1.100 m’ showruimte in het centrum Ook alle financieringen Halterschorten Schorten z.m. Serveerschorten Cocktail schorten Bankstel «Gazelle», massief eiken met fari-leder, achterruggen ook leder 3.500,- Besterdplein 3 Tilburg Tel. 426584 Massief eiken bankstel, met 15 jaar garan tie in diverse stoffen Model «Best» 2.298,- In prima rundleder 2.995,- Meubelfabriekencombinatie, Kerkstraat 29-31,Goirle Tel. 013-342039 Massief neelstoel 5.95 3.95 4 4.40 7.80 1.45 1.45 1.90 1.90 Notenkast r Massief voor Massief eiken tafels, 145 X 80 h. poot vanaf 398,- Massief eiken tafels, 180 X 80 h. poot vanaf Massief eiken tafels, 180 X 80, 6 dik vanaf een done m 24.( denkt ii in op. Garantstoel, massief eiken 450,- Massief eiken tafels, 6 dik vanaf 698,- In de tentoonstellii handenarbeidzaak «’t van 9 t/m 16 april t "ing georgan taakt door Bankstel «Papillon», groot, hoog model, in prachtig leder, achterruggen ook leder. Prijs 'n verrassing e grammo- bovendien te propvol Ikaar 11 april om 20.00 uur de aula van het Brabants srt gegeven Lenzburg» ’’witser- Iedere dag geopend 3.000 m1 fabrieksrulmte 3 grote hallen achter elk. Heuvelring 144-146, Tilburg (hoek Damstraat-Piusplein) Telefoon 013-436119 ui .est opnieuw samengesteld udenten, afkomstig uit het hele rafgaand aan de tournee repeteert EO zo’n 10 dagen, ditmaal in Ro- het uit te voeren programma. tities om plegen de orkestle- tmer- Massief eiken stoel met paardekop 349,- In effen velours geca pitonneerd bij Marinus Flipse en vervolgens aan het Rotterdams Conservatorium bij Lilly van Spengen en Istvan Haydu. Sinds 1969 gaf hij talrijke concerten als pianist in heel Op maandagavond a.s. 11 april wordt het winterseizoen van de orgelcyclus in de Petrus en Pauluskerk aan de Vier- windenlaan besloten met een orgelcon cert door de befaamde Belgische orga nist Jean Ferrard. Deze solist studeerde onder andere bij de bekende Marie-Claire Alain te Parijs en is nu orgeldocent aan het con servatorium van Luik. Vele slaapkamers en kleinmeubelen in voorraad. Extra-extra: uitklapbare T.V.-club in bruin/beige rundleder. eiken stoel of leder of it hij zien hoe de en waarom. Ook met 3 kastbanken en 2 laden, orfront SUR Mooie kast, in donker eiken, 2,40 m breed met bar of lange deuren in f en zenuwen te sft op zo’n en is over Eiken bankstel met rundlederen - Q Q Q kussens vanaf 1-330,— is tijdens de maand fotograaf Piet sitie geeft een foto’s door met kort of vtie. 100% ;e uit liefst rjes. Massief eiken kast, zijkanten ook massief, hoog 1,95 m, breed 1,35 m 1.795,- Programma Gespeeld worden de volgende werken: Rossini: Ouverture «La Scala di Sets W.A. Mozart: 3de vioolconcert Henkemans: «Prima Vera»; I ven: 2de Symfonie. Dirigent Dirigent zal voor de 4de achtereenvolgen de keer Gert Schuil zijn. Gert Schuil werd In café d’n Egelantier in de Boom straat in Tilburg april werk te zien van f den Blanken. De exposit.c beeld van de manier waarop de media gebruikt worden. jsbloesje gje.. en in dessins. nderbroekje iksel e” katoen in tavy en rood.' Het Zwitserse koor is van 9 tot 13 april in Tilburg en geeft naast dit con cert nog concerten in Breda en Boxtel. In oktober van dit jaar gaat het VEBC naar Zwitserland om daar enkele con certen te geven. geeft hij een toelichting bij foto’s die niet geplaatst zijn. Te zien zijn onder j andere foto’s van een aktie van On- kruit in het Tilburgse gemeentehuis, van de taptoe in Breda en de akties daartegen, en van de vredesweek. Piet den Blanken woont in Breda en is sinds 1978 free-lance fotograaf. Hij is gespecialiseerd in fotografie van so- ciaal-economische onderwerpen en i volgt de aktiviteiten van de vredesbe- weging. Werk van Piet den Blanken verscheen de afgelopen jaren in veel kranten en tijdschriften. VIDEOTHEEK uielff Korvelseweg 85 - Tilburg Tel. 013/366131 van het concert door het CVL met ii Lasso, Hatsler, Mor- Kurt Thomas, D. Mil- lautavaara. Samen met Op 9 april van 11.00 tot 16.00 uur en 11 april van 14.00 tot 17.00 uur kunt U zich tevens op de hoogte stel len van kruidendecoratie. Annet Koschnick zal op die dagen demon stratie van kruidendecoraties verzor gen. Meer dan 2000 banden. Verhuur alle systemen VIDEOFILMS en verkoop van lege videotapes tegen de LAAGSTE PRIJZEN Geen lidmaatschap. Geen borgsom. Ook overzetten van 8 mm films en dia’s op videotape. Een videofilm van de beste kwaliteit huur je bij: Niet in de laatste plaats door het en thousiasme waarmee er aan is gewerkt door de verschillende ma(a)k(st)ers, zijn de poppen het bekijken zeker waard. Op de werkplaats poppenma ken is geprobeerd om eigen ideeën zo veel mogelijk tot hun recht te laten ko men, zodat er een grote verscheiden heid aan stijlen is te zien. Te zien zijn lieve kindjes, vrolijke clowns, myste rieuze fantasiefiguren, enz. In totaal zijn er zo’n 70 poppen van 35 ma(a)k(st)ers bijeengebracht. Alle musici van het 7-mans orkest komen uit de Berlijnse Jazz-school van de late 50er jaren en speelden eerst in verschillende andere orkesten voordat zij elkaar onder de «Umbrella» von den. De muzikale opvatting van de «Umbrella Jazzmen» heeft zich in de Maandag wordt er in 1 Conservatorium een concert door het «Collegium Vocale L. o.l.v. Thomas Baldinger uit ZwiGci- land. Dit concert wordt gegeven in sa menwerking met het «Vocaal Ensem ble van het Brabants Conservatorium» dat onder leiding staat van Jan Boo- gaarts. Het grootste deel r wordt verzorgd J~* 1 werken van O. di J. Desprez, ld en L. Rt Ook voor kinderen is een bezoek aan de tentoonstelling de moeite waard, al zijn de poppen bedoeld als decoratie en niet om mee te spelen. 1Doe Maar - 4 US 2. Nena - Nena 3. Kids from Fame - Again 4. Pink Floyd-Final Cut 5. Kids from Fame - soundtrack 6. Joe Jackson - Night and Day 7. Michael Jackson-Thriller 8. UB 40 - Live 9. Al Jarreau -Jareau 10. U2 - War Hij won diverse internationale or- gelwedstrijden en voltooide tevens de musicologiestudie aan de universiteit van Brussel. Bekend van verschillende foonplaten is Jean Ferrard E Ook wordt aangetoond waarom sommige foto’s juist niet geplaatst zijn. Piet den Blanken werkt dit thema uit aan de hand van foto’s over militaire en anti-militaire aktiviteiten in Noord- Brabant. Bij iedere foto laat foto gepubliceerd is Zeer zware massief eiken Windsoistoel 179,- loop der jaren steeds meer toegespitst naar de oorspronkelijke stijl, dit is o.a. merkbaar in de rhythmesectie waarin wij behalve slagwerk ook piano, banjo en sousaphoon horen. De leden van het orkest, die alle maal geboren werden tussen 1934 en 1941, zijn zuivere amateurs. Naast hun muzikale bezigheden hebben zij alle maal beroepen zoals: architect, leraar en ingenieur. Plaats van handeling: Jazzclub ’t Kerkepadje, St.-Janstraat 28, Ooster- hout. ingsruimte van Gutske» wordt a.s. een poppenten- niseerd. Alle poppen zijn gemaakt door leerlingen van de Tilburgse poppenmaakster Marlaine Verhelst. Op vrijdag 8 april treden om 21.00 uur in ’t Kerkpadje in Oosterhout de Umbrella Jazzmen op. De «Umbrella Jazzmen» behoren tot één van de meest traditionele dixieland orkesten uit Berlijn (BRD). Soliste Irene den Herder zal dit jaar bij het NES KO de solo-partij in het vioolconcert van Mozart voor haar rekening nemen. Op 7-ja- rige leeftijd begon Irene den Herder met vioolles. Na haar middelbare school-oplei- ding zette zij haar vioolstudie voort in 1976 bij Isidor Lateiner aan het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Zij won in 1979 de kamermuziekprijs en de prijs van de stad Amsterdam op het Oskar Backcon- q Zij studeert bij Herman Krebbers aan het sJ’ Sweelinck Conservatorium, waar zij dit jaar 't KV 216- H *laar sol*stendiploma hoopt te behalen. Sa- L v Beetho- men met haar moeder’ de Pianiste Miep den Herder, vormt zij een vast duo, waarmee zij regelmatig optreedt. Voorverkoopadressen: Muziekhan del Spiero, Willem II straat 4, Tilburg; huil zijn. Gert Schuil werd mevr. A Tischer, Burg. Adamslaan 4, Hij begon zijn pianostudie Berkel-Enschot. Van 8 tot 15 april 1983 gaat het Neder lands Studenten Kamerorkest weer op tour- .nCHet NESKO is opgericht in 1964 en hij talrij maakt dit jaar zijn 18de tournee. Ieder jaar Europa, wordt het orkest opnieuw samengesteld uit In \9T1 begon hij zijn orkestdirectie-stu- allerlei studenten, afkomstig uit het hele die hij Hein Jordans en werd het jaar daar- land. Voorafgaand aan de tournee repeteert °P als enige Nederlander toegelaten tot de het NESKO zo’n 10 dagen, ditmaal in Ro- dingentencursus van de NOS, dat jaar o.l.v. den (Dr.), op het uit te voeren programma. Kirill Kondrashin. Direct na de cursus volg- Buiten de repetities om plegen de orkestle- de rijn benoeming tot assistent-dirigent bij den gedurende die periode het hele kamer- alle radio-orkesten, hetgeen resulteerde in muziekrepertoire door te werken. diverse opredens voor radio en televisie. Ieder jaar blijkt het publiek weer aange- Verder dirigeerde hij diverse regionale or- naam verrast te zijn door het hoge niveau en kesten en trad in het buitenland o.m. op in het mateloze enthousiasme van de spelers. Denemarken en Italië. De baten van de concerten zijn bestemd voor het University Assistance Fund, (UAF) een stichting, die vluchteling-studen- ten, in hun eigen land om politieke of reli gieuze redenen niet gewenst als student, in Nederland een handje probeert te helpen. Dus iedere bezoekers van een concert steunt tevens het UAF. In Tilburg concerteert het NESKO op woensdag 13 april in de aula van de Katho lieke Hogeschool. Aanvang 20.15 u. ’t Gutske, Waterhoefstraat 10 in Til burg. Gedurende de tentoonstelling zal steeds een van de exposanten aanwezig zijn. De openingstijden zijn als de ope ningstijden van de winkel, dus de ten toonstelling is gesloten op maandag morgen en woensdagmiddag. Wel is de tentoonstelling geopend op donder dagavond. regelmatig te beluisteren op de Belgi sche radio, waar hij een eigen pro- grammaserie heeft op het derde - Waalse - net. Hij verzorgt ook uitga- ves van oude muziek en van zijn hand verschenen vele musicologische publi- katies. Nog onlangs kreeg hij de op dracht van het Belgische ministerie van Franse Cultuur om een inventari satie te maken van de orgels in Wallo nië. Het programma dat Jean Ferrard in de intieme ruimte van de Petrus en Pauluskerk ten gehore zal brengen, laat werken zien van meesters uit de zeventiende eeuw, waaronder Swee linck, 4 delen uit de Kunst der Fuge van Johann Sebastian Bach en twee moderne compositieseen Ostinao van de in 1931 geboren André Laporte en Postludium II van onze stadgenoot Louis Toebosch. Het concert in de verwarmde kerk begint om 20.15 uur. Het volgende seizoen is alweer het tiende jaar dat deze orgelconcerten in de Petrus en Pauluskerk worden gege ven, waaruit blijkt dat deze concerten zich inmiddels een vaste plaats in het Tilburgse muziekleven hebben verwor ven. het VEBC voert het CVL een dubbel- korig werk uit, nl. «Ave Maris Stella» uit de Maria-Vesper van Joan Cererots (1618-1676). Het VEBC zingt nog wer ken van Anoniem, Tomkins en Weel- kes. Dit concert vindt plaats in het ka der van een uitwisseling tussen de bei de kamerkoren. Thomas Baldinger heeft nl. in 1979 zijn studie koordirectie voltooid bij Jan Boogaarts - de dirigent van het VEBC - aan het Brabants Conservato rium en heeft zodoende ook met het VEBC gewerkt. Een open podium is een plaats, waar je terecht kunt, als je iets van jezelf wilt laten zien en/of horen. Stel, je be speelt een muziekinstrument en je hebt alleen, of samen met anderen, een stukje muziek in elkaar gezet. Je wilt het graag aan andere mensen laten ho ren, en kijken, hoe er op wordt gerea geerd. Nou, dan stap je gewoon naar de organisatoren van zo’n open po- dium-avond toe, je vertelt in grote lij nen wat je wilt gaan doen, en je geeft je op. Je hoeft niet in de *- zitten, want het publiek hoeft avond geen entree te betalen e, het algemeen welwillend. Maar niet alleen voor muzifek kun je daar terecht. Ook als je danst, dicht, of je denkt een leuk stukje theater, toneel of cabaret te kunnen brengen, ben je daar welkom. De belangstelling voor deze avonden in Tilburg neemt toe, maar de meeste zijn voornamelijk ge vuld met muziek. Wat meer afwisse ling zou zo’n avond een stuk aantrek kelijker kunnen maken, zowel voor het publiek, als voor de mensen die op het podium bezig zijn. Een van de plaatsen, waar je hier voor terecht kunt is bv. café d’n Ege lantier, Boomstraat 39. Daar wordt el ke tweede dinsdag van de maand een open podium-avond gehouden. Aan staande dinsdag, 12 april, is dus de eerstvolgende gelegenheid om hier je kunnen te demonstreren. Wel op tijd opgeven. Ook ’n Nieuwe Lente, gehuisvest in de Spoel, Fabrieksstraat 22, organi seert meestal op de laatste donderdag van de maand zo’n avond. Als je jezelf hiervoor wilt aanmelden, kun je dat het beste doen op een donderdag avond, tussen 22.00 en 24.00 uur in de Spoel. Dus, als je denkt iets leuks te hebben, geeft je dar 895,-V 179, massief lub, in achter- Prachtige eiken draaich safari-leder, rug ook leder

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 13