s p o 45, 75, 3 M I en E 1 Opening ÈNINGIA2EN!^ 'NWMPLETEBRH., INKL.GMZENV.A.9S- .ff lerdag koopavond. De opticien zonder kapsones in monturen ,50 1 L.P. Top Tien Komt U ook kijken? sten Textielmuseum Tot ziens bij Cursussen Ballet icaat Ambachtenmarkt Bra ta tat I Donderdag 31 maart 1983 om 9 uur opent Zïzï Boutique haar deuren voor eenieder die jong en modieus gekleed wil gaan. Film in het Volkenkundig Museum D.J. Jittastraat 16, Tilburg Telefoon 013/638186 Cappella sine Nomine Expositie in de Heemschuur Dixieland in Udenhout Pop in een notedop OF OF IS! Stichting «Over leven» Big Bamboozle ook groot in kwaliteit Marion Arts en Robbie Lavën Nieuwe expositiecyclus in Tilburg Fotograferen Miners of muzo in Oisterwijk Deense Folk in Moergestel Workshop «Inprovo» Amateur kunstmarkt bij Boerke Mutsaers Het oude kerkje ’^TeS Avantgarde in de kunst 1910-1940 Studium Generale organiseert boeiende cyclus ïich op voor de traditionele Aml.ach- ■Gedurende het einde van de negentiende en het begin ran de twintigste eeu» tenmarkt on Tweede Paasdau. 4 april ,,n‘ler«ln« Westeuropese cultuur ingrijpende veranderingen ten gevolge van a s ontwikkelingen in de wetenschap en de technologie. De uitvindingen van bv. de Donderdag 31 maart 1983 pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER naart 1983 pagina 22 Ma ss ad a (Dit geldt voor glazen t/m 4.) ‘dh 28-3-83 J44 L maar 7 I dia, Cappella sine Nomine spel Ier, tc eest ir i Für Studium hinmiMiinjjjï k ndags open .koopavond Vanaf 19 maart t/m 24 aril a.s. expo seert Aggie Driessen in de reeks «Tex tiel Nu» haar beelden en reliëfs van textiel in het Nederlands Textielmu seum, Gasthuisring 23 in Tilburg. Reakties kunnen naar Voltstraat 17, Ti tromp net en drie cor- ad vgain and F ingen, opgave voor el. 013-366503, Wil üburg. a op- deze i ver lat 4, kans dan voor ns (ex-Spl Moniek i met repeteren, i j met de resultat lands, hoewel ook deze roemer new wave vielen. haar werk als volgt: lij gebeurd wat ik gemaakt heb ngelen eerste omvat werken uit zo en barok als uit deze repertoire e naissance er isitie die handelt over opgezet in samen- ïbben de re- n uit te wer- de kunst in willen door- i het Met deze keer als de safofonist Corl Old Timers, die u beluisteren op 4 verschillenc foons. Verder weer aanwezig: zangeres Ria r en Piet Stokkermans op bass, iddag die de echte j mag missen. gestuurd worden 'ilburg. Stadhuisplein 4, (Schouwburgring) tegenover Stadsschouwburg. Maandag gesloten, donderdag koop I III I I I I Voor de twaalfde keer maakt Waspik op voor de traditionele Ambach- larkt op Tweede Paasdag, 4 april films en voor- Ider beeld en een die bewogen be- In de pnn« Volkenkur.u^ 15.00 uur Iedere bezoel treeprijs De films sluiting «Moluk' Deze groep valt op vrijdag 1 april te beluisteren in Nr. 90, Vloeiweg 90, Oisterwijk. Aanvang 20.30 uur. Pa Op 2 april ’s avonds om 21.00 u. treedt in het Grenshuis, Tumhoutse- weg in Reusel het bekende Nieuwzee- landse folkduo Marion Arts en Robbie Lavën op. de Boer Een mid ber niet i en uit vr zoals c en Swing dit door het duo uiteraard t tot een stijl die men wellicht ischetsen als een historische en igeling van genres, zo- i als Ry Cooder en de ingband hebben nage len de eigen songs met leren zou willen verge- emen als en Joan K). jaar maakte de groep tijdens iuergestei-Folk» festival furore "■ibliek was razend enthousiast mningens Livstykke». Dron- geeft grif toe dat begrippen wat nooit gekozen Deense gren- Vanaf 31 maart a.s. start in het pand Stationsstraat 50 een serie exposities over het sociaal culturele gebeuren in Tilburg. In deze exposities die thematisch 2 opgezet, zal elke maand een groepering uit Tilburg aan bod komen die zich bez houdt met sociaal-culturele activiteiten, zoals instellingen, actiegroepen, e.d. leidt. De verschillende artistieke stromin gen van begin deze eeuw hef latie kunst-politiek trachten ken en de autonome rol die de maatschappij speelde breken door haar weer midden in maatschappelijk leven te plaatsen. Abstractie in de beeldende kunst, Op dit evenement wordt ruim schoots tentoongesteld, veel gedemon streerd en natuurlijk te koop aangebo den. De Capella sine Nomine verzorgt vandaag 31 maart (Witte Donderdag) een concert in de Ned. Herv. Paulus- kerk. Aan dit concert zal ook worden meegewerkt door het blokfluitensemble Recordate. Aanvangstijd is 21.00 uur. Het programma bevat vocale en instru mentale werken uit de Engelse renais sance van onder meer Byrd, Weelkes, Gibbons Peter Philips en Thomas Tal lis. Een groot gedeelte van het pro gramma wordt gevuld met muziek voor de Lijdenstijd. Het gepresenteerde is zeer geva rieerd, zoals: olieverfschilderijen, teke ningen, aquarellen, pottenbakken, ke ramiek, glas blazen en glas graveren, poppen van klei, textiel en brood, wandkleden, poëzie, beeldhouwwerk, drie-dimensionale Anton Piek-werken enz. misatie van dit landelijk be- snt, dat zowel in 1981 0 bezoekers trok, is er ragd niet minder dan selecteerde ambachts- iland, België, Duits- krijk te contracteren. 10.30 u. tot 17.00 De meeste hebben betrekking op schilderachtige plekjes uit de omge ving van Goirle en Tilburg. De exposi tie is te bezichtigen op 3 en 4 april tus sen 14.00 en 18.00 uur. Tan Toledo Lie Dit is een 44 minuten durende film van Philip. trische folkmuziek noemt de 1 self de ingeslagen muzikale weg. WIJ“ de link naar de traditionele ^an Deense muziek duidelijk herkenbaar is, gaat de groep er tevens vanuit dat het voor iemand die in de 60-er jaren is opgegroeid, onmogelijk is om de in vloed van de rockmuziek te ontken nen. Naast een hele rij van alom geres- pekteerde artiesten, vindt de groep een belangrijke inspiratiebron in «de tota le levendige folkscene, bestaande uit vrienden die elkaar her en der ontmoe- steeds weer hun instrumenten met slepen om enkel nieuwe opge- ^?arl mtjes aan elkaar ten gehore te ”JJ er op de gekste plaatsen en tij- Nadï speciale attractie 1 van Berkel van de u deze middag kunt ide saxo- paasvakantie worden er in het iundig Museum elke dag om speciale films gedraaid, sker kan tegen normale en- de filmvoorstelling bijwonen, gaan over Indonesië, in aan- op de wisseltentoonstelling ikkers, hier en overzee». Opgericht in oktober ’81 begonnen Daan, Hans (ex-Split Brain Effects), Léon en Moniek (ex-Schopenhauer Smiles) met repeteren, min of meer uit onvrede met de resultaten van de vori- zÜn ge bands, hoewel ook deze reeds onder BZ'g- de nc Vanaf 11 april starten er weer diver se foto-cursussen bij Bert Koenderink. De cursussen bestaan uit tien lessen van 2!6 uur. Per groep is er plaats voor plus-minus acht personen. De cursussen behandelen diverse as ten van zwart-wit fotografie: opna- s maken, zelf ontwikkelen en ver- in theorie en praktijk. cursussen op maandag- ordenden II) en op dinsdag- (portretfotografie) i: re kamer noodzakelij op woensdagave en dc J J Een van de huidige Tilburgse groe pen, die zich bezighouden met het ma ken van nieuwe muziek (new wave) is de miners of muzo. heel nog gekompliceerder te maken is er ook nog een derde betekenis: «Sterk en gelukkig persoon». Elektrische folk Elektr groep zei Hoewel 1 De Cappella sine Nomine is een vo caal gezelschap dat vanaf de oprich ting in 1976 in Breda is gevestigd. Met dit concert presenteren zij zich voor het eerst in Tilburg. In de naam is vooral verscholen de affiniteit met het a cappella zingen voor eigen plezier, zonder daarin concurrerend te willen zijn. Wat aanvankelijk een dubbel- kwartet was groeide al snel uit tot een kamerkoor van ongeveer 18 personen, waarvan de leden uit diverse delen van Brabant en ook van daarbuiten afkom stig zijn. De programma’s van dit en semble worden meestal als workshop opgezet rond een thematisch gegeven, een bepaalde componist of een litur gisch onderwerp. tergrondmu- rganisator J. a,.oiedingen, gemaakt, met Potterieweek Tijdens de paasvakantie organiseert <ie stichting «Over leven» een cursus primitieve potterie. Het programma loopt van maandagmorgen 11 april tot zaterdagmiddag 2 uur. Opgave vóór 4 april. Natuurlijke landbouw De natuurlijke landbouw is een me thode die uitgaat van het niet bemes ten, niet bewerken (ploegen of keren) en geen chemicaliën gebruikt. Twee landbouwers van de Jaksoboerderij, een 35 ha groot nat. landbouwbedrijf, zullen bij voldoende belangstelling de ze cursus verzorgen, waarvoor opgave vóór 8 april in het centrum van «Over leven» op de vrijdagavonden 15, 22 en 29 april. Inlichtingen, opgave voor bei de cursussen tel. 013-366503, Wilhel- minapark 24, Tilbi Het repertoire van het duo bestaat uit zelf geschreven songs en uit vroege re Amerikaanse muziek, zoals cajun- (bluesfolk met accordeons) en Swing en blues, dit door het duo uiteraard bewerkt tc*- kan kensv.ivtov., geografische menj als ook artiesten 1 Incredible String stfeefd. Als men het werk van ande lijken, kunnen we namen noeme James Taylor, Joni Mitchell e>. Armatrading. Engelen. Onder de rook van de gro te steden in ontwikkelingslanden be staat een «schroottechniek» of «on dergrondeconomie». Technicus en uit vinder Tan Loledo Lie is in Bandung, op Java, onze gids door de gesloten kringloop van tweedehands materia len. Op primitieve wijze weet hij van dit afvalmateriaal technische appara ten te maken. Uiterste zuinigheid en bijna liefdevolle koestering van het materiaal vormen de basis van deze schaduweconomie. (Film uit 1977). Volkenkundig Museum, Klooster straat 24, Tilburg, tel. 013-431586. Openingstijden: werkdagen 10.00- 12.00 en 14.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur, zaterdag gesloten. De vrijetijds-kunstenaars zijn conti nu aanwezig en zeker bereid om alle informatie te verschaffen. Er is een sfeervol achterm ziekje. de bar is open en organ Janssens zal kwistig aanbi door de kunstenaar zelf opbod veilen. Voor informatie kan men bellen op nr. 013-420812. Op zaterdag 2 april wordt in Lieve Hemel, Hilvarenbeek een workshop georganiseerd. Het is een workshop van verschillende mensen uit Eindho ven en omstreken. Ze maken graag muziek en zullen 1 'A uur verschillen de stijlen ten gehore brengen zoals funk, jazz, latin enz. Er zal gespeeld worden op elektrische piano’s, dwars fluit, bas, drums en gitaar. Het optre den begint om 21.00 uur. Dus zorg dat je op tijd bent. 1 ««ui UVZ.C exposities grafisch collectief JA. maakt ontwerpen en t van affiches, boeken, *T, e.d. JA is een stich- zoor niet-commerciële Op 2de paasdag wordt van 12.00 tot 16.00 uur bij Boeke Mutsaers te Til burg een grote amateurkunstmarkt ge houden, ten bate van de Tilburgse ont spanningsvereniging voor minder-vali- den. Onderling contact door meer dan 30 vrijetijds-kunstenaars. 1 1 ri R.A.M. Verstappen Op zondag 3 april treedt R.A.M. Verstappen in Lieve Hemel op. R.A.M. is een solo-muzikant, maar bij dit optreden zal hij vergezeld worden door meerdere muzikanten. Roland Verstappen is begonnen met solo-op- trëdens in traditionele en moderne Amerikaanse folk en blues. Nu zingt hij nederlandstalige kritische teksten hierbij begeleidt hij zichzelf op gitaar en andere instrumenten. Aanvang 21.00 uur? Otong Rasta Duur: 45 minuten, door Ph. Enj Het eiland Java ziet er op het e gezicht nog groen uit. Toch zal het, wanneer er niet intensief ingegrepen wordt, over zo’n dertig jaar veranderd zijn in een woestijn. Nu is al veel bouwland door bodemerosie dor en kaal geworden. De regering geeft wei nig publiciteit aan dit probleem. Het Wajang-poppenspel is vrijwel de enige vorm om het uit te leggen aan de Des- sabevolking in de Kampong. Via het van Otong Rasta, de poppenspe- toont de film oorzaken en gevolgen van het verstoorde ecologisch even wicht op Java. (1977). Aggie omschrijft I Er is veel in mi, Er is stilte in wt Verval en Ingekeerdheid Het onverwoestbare heb ik willen uitdrukken Wat oudheid heet en nieuw is. Wat in mij en anderen gebeurt. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag 14.00-17.00 uur, zondag 12.00-17.00 uur. Inlichtingen: 013-422241. Op zondag 10 april zal Massada treden. De voorverkoop voor groep is al gestart en kaarten zijn krijgbaar in Lieve Hemel, Holstra; Hilvarenbeek. Wees er snel bij. cubisme, futurisme, dadaïsme en sur realisme zijn slechts enkele trefwoor den van de avantgarde-periode. die niet alleen in artistieke context (naar ook in associatie met politiek en maat schappij voor fundamentele vernieu wingen heeft gezorgd. Exposities, lezingen, f drachten geven een helde boeiend overzicht van d* weging. Iedereen is welkom! Voor meer informatie: Generale, tel. 013-662166. Tijdens de paasdagen, 2-3-4 april, exposeren Cisca en Louis Goulmy uit Heemstede, ikonen en houtdraaiwerk in het oude kerkje van Middelbeers. Maandagavond 11 april start er weer een nieuwe cursus jazz-ballet in de Studio, Telexstr. 4A. De lessen wor den gegeven door Coby Loots. Voor inschrijving en informatie kun je bel len naar Studio Harlekijn, tel. 634707. Om een idee te geven van de mu- ziek, worden de belangrijkste invloe- sy” den genoemd (wat nog niet zeggen wil ^^1 dat deze bands gekopieerd worden), The Birthday Party en The Popgroup. Ook «bands als 23 Skidoo en de beken- - dere gang of Four en A certain Ratio sPe a' vormen een wezelijke bron van inspi- wor trombone we weer een blazers en in staat een serieus c regelmatig met eer geheel tot de orde tracht te 1 Maar vooral voor de muziekl bers is een optreden van de boozle interessant. Deze var een zoete smartlap, funk- en jazzstukken mermuziek. Hoewel de comj vastliggen, is er ook ruimte opi a ten voor improvisatie, en dit zorgt dik wijls voor leuke verrassingen. Uit een n ,de nieuwste nummers van de Big Bamboozle, «Straffe Jongens», blijkt dat men ook niet vies is van een stevig stuk disco en rap. De Big Bamboozle ontstond eind vorig jaar, toen een van de initiatiefne mers, Roland Spinnewijn, het jammer vond dat er een grote zaal van de Stichting ENNU aan het Wilhelmina- park ongebruikt werd gelaten. Er kwa men groepjes mensen uit o.a. ’n Nieu we Lente en Paradox bij elkaar, later kwamen er nog wat losse muzikanten en de Big Bamboozle was geboren, lat er in december flink gerepe teerd was, vonden de eerste twee op tredens in de Stichting ENNU plaats. Later is de Big Bamboozle nog te zien en te horen geweest in de tekenacade mie, op het Afvalconcert en op de Kunstmanifestatie in de schouwburg. Ook buiten de stad heeft men al ken nis kunnen maken met deze Tilburgse creatie. Tot nu toe zijn de meeste composi ties van slechts drie leden: Inigo Grimdbergen, Jack Palinckx en John Nuyten, welke laatste overigens het enige lid van de groep is, die een oplei ding aan het conservatorium volgt. Maar de laatste tijd beginnen ook an dere leden composities te maken, zoals bv. «Straffe Jongens», dat gemaakt is door Geert van Ingehoven. Voor de meeste leden spelen sponta niteit en originaliteit een belangrijke rol. Elk optreden is dan ook anders en er wordt gestreefd naar meer theater, maar een probleem hierbij is de gerin ge podiumruimte die overblijft als de hele groep staat opgesteld. Wie de groep wil zien, zal geduld moeten hebben, want volgende optreden pas in mei in de Sp^ Maar hier staat tegen ker de moeite waard boozle eens te zien en te horer Sinds enkele maanden is Tilburg een uitstekende «Big Band» rijker. Toege geven, als men het uit 29 leden be staande jongerenorkest op de planken bezig ziet, doet dit niet direct denken aan wat we gewoonlijk verstaan onder een Big Band. Toch is deze naanl, niet alleen door de vele muzikanten, 1 vooral door de «grote» kwaliteit, hier wel op zijn plaats. Tijdens zo’n optre den ademt het hele podium een enigs zins chaotische sfeer uit. Het middelste gedeelte wordt in beslag genomen door de blazersectie, die bestaat uit drie alt-saxofoons, een tenor- en een bariton-saxofoon, drie trombones, ipetten, vier dwarsfluiten, een en twee klarinetten. Daarachter staat het ook behoorlijk vol met een instrumentarium bestaande uit drums, verschillende percussie-instruménten, twee elektrische bassen, een contrabas, een cello, twee gitaren, een orgel, twee cvnthesizers en een vibrafoon. Op de voorgrond verschijnt een en kele keer een koto en een accordeon, maar hier wordt de aandacht het meest getrokken door het theaterachtige spektakel dat zich daar afspeelt. Er gezongen, over de grond gerold, :n half gedemonteerde schuif- gespeeld, dan zien en horen en schijngevecht tussen twee schril contrast hiermee ogende dirigent die en voetbalfluitje het v. roepen. diefheb- Big Bam- irieert van via orchestrale tot klassieke ka- sities Op 1 april verschijnt de eerste uitga ve van de Bra ta tat. De bra ta tat is een grensverleggend, grensbepalend en grensoverschrijdend blad met strips, kritische kanttekeningen, aktualiteiten, pecten van zwart-wit fotografie: opna- verhalen, wetenswaardigheden en niet- mes maken, zelf ontwikkelen en ver- wetenswaardigheden; kortom: van al- groten in theorie en praktijk. les voor de jeugd van 0 tot 100. De Bra Voor de cursussen op maandag- ta tat is een initiatief van een zevental avond (gevordenden II) en op dinsdag- jonge Tilburgers, die hun ideeën en ge- avond (portretfotografie) is een eigen dachten ook wel eens op papier ge- donkere kamer noodzakelijk. Voor de drukt wilden zien. De Bra ta tat is bij- cursussen op woensdagavond (gevor- na overal verkrijgbaar en kost bijna derden I) en donderdagavond (begin-, niets; echter zolang de voorraad strekt, ners) is alleen een eigen camera nodig. Dus niet allemaal tegelijk. Inlichtingen Bert Koenderink, Ju- lianapark 26, Tilburg, telefoon 013- 422399. Op zaterdagavond 2 april vindt er in het Trefcentrum in Moergestel een op treden plaats van de Deense folkforma- tie «Dronningens Livstykke» (aanvang 21.30 uur' Vorig ja, het «Moer en het publ over «Dronningens ningens Livstykke haar ook voor Deense bej vreemd aandoende naam is voor gebruik over de zen. Een verantwoorde vertaling is er dan bok niet voor te bedenken. Zeer ruim en tamelijk beschaafd geïnterpre teerd betekent het zoiets als «de dikke onderbroek van de Koningin», een soort koninklijk isolatieslipje dus. Liv stykke kan echter evengoed worden vertaald in «favoriet», en om het ge- Maandagmiddag, tweede paasdag, van 6.00 tot 20.00 uur weer swingende dixieland, gespeeld door The Old Jazz Men in Bos en Duin. Het initiatief voor deze expusmes komt van het grafisch collectief JA. Homoseksualiteit JA-vormgeving maakt ontwerpen en De eerste exposit verzorgt lay-out van affiches, boeken, homoseksualiteit is folders, diaseries, e.d. JA is een stich- werking met COC. ting die werkt voor niet-commerciële De expositie «over homofilie» instellingen, kleinschalige bedrijfjes, wordt geopend op donderdag 31 maart culturele centra, e.d. De stichting wil óm 19.00 uur. Verder zullen er op za- met dit initiatief groeperingen een terdag 2 april, 9 april en 16 april van is geven om op een andere manier 13.00-17.00 mensen van het COC aan- gebruikelijk aandacht te vragen wezig zijn voor het geven van informa- hun problematiek. tie. 1. Doe Maar - 4 US 2. Nena - Nena 3. Pink Floyd - Final Cut 4. Kids from Fame - Soundtrack 5. Michael Jackson - Thriller 6. U2-War 7. Roxy Music - High Roac 8. Kids from Fame - Again 9. Joe Jackson Night and Day 10. Tears for Fears - The Hurting Gisca Goulmy maakt haar ikonen op de authentieke manier, zoals de monniken het in vroeger eeuwen al de den. De basis wordt gelegd met behulp van konijnelijm, linnen en krijtlagen. Hierop wordt de afbeelding aange bracht met pigmentpoeder en eier dooier. Ook Louis Goulmy draait zijn hout volgens oude technieken, waarvan sommige teruggrijpen naar de middel eeuwen. Het gebruik van allerlei tropi sche houtsoorten en het creëren van steeds nieuwe modellen maakt zijn werkstukken absoluut uniek. Openingstijden: zaterdag 2 april 14.00-18.00 uur, zondag 3 april 11.00- 18.00 uur, maandag 4 april 11.00-18.00 uur. Adres: Het oude kerkje, Willi- brordusstraat in Middelbeers. Tijdens de paasdagen wordt er in de Heemschuur te Goirle een expositie gehouden van pentekeningen en schil derijen van de hand van H. Kruize. gloeilamp, de auto, de grammofoonplaat, de filmcamera en het vliegtuig hadden De orgamsatie van dit landelijk be- een enorme invloed op het dagelijkse leven. Wetenschappelijke ontdekkingen zo- iiosTio^ww’k dat zöwel ‘n 1981 a,s die van röntgenstralen en het formuleren van de relativiteitstheorie voegden als 1982 28.000 bezoekers trok, is er een nieuwe dimensie toe aan het menselijk begrip van de natuur. Veel mensen wa- wederom in geslaagd niet minder dan ren ervan overtuigd, getuige te zijn van een nieuw tijdperk in de geschiedenis.» 75 zorgvuldig geselecteerde ambachts lieden uit Nederland, België, Duits- Zo begint het voorwoord van een land en zelfs Frankrijk te contracteren, fraaie bundel artikelen die de cyclus Openingstijden: 10.30 u. tot 17.00 Avantgarde in de kunst 1910-1940, die uur. het Studium Generale van de Katho- Ook dit jaar heeft Waspik een in- lieke Hogeschool Tilburg gedurende drukwekkend programma in petto: de- de hele maand april organiseert, bege- monstraties van 75 ambachten, een braderie met 130 marktkramen, om vangrijke kinderactiviteiten, een Duit se riddergroep uit de glorietijd van de Duitse keizertijd (1150-1250), folklo ristische dans- en muziekgroepen, straatmuziekgroepen, handboogschut ters, openluchttoneel, volksmuziek en vendelzwaaien. Vanaf deze week gaat de Tilburgse Koerier wat meer aandacht schenken aan de popmuziek. Wij hebben een speciale muziekmedewerker aangetrok ken die wekelijks deze rubriek gaat vul len. Hij zal een Tilburgse LP-top-tien bijhouden en verder aandacht schenken aan het wel en wee van de Tilburgse popmuziek in het bijzonder. Wanneer er landelijk interessante zaken te mel den zijn, zal hij dat zeker niet nalaten maar de nadruk zal toch liggen op Til burg en omgeving. Onze muziekmedewerker, Ruud Geerts, stelt de wekelijkse LP-top-tien samen aan de hand van verkoopgege vens van de platenhandeis Tommy, v. Leest, King. Rossmeisl en Clemens v. Bracht. Recordate Het blokfluitensemble Recordate is een jonge groep die er in korte tijd in is geslaagd een zeer afwisselend pro gramma te kunnen aanbieden. Het be staat uit zeven blokfluitisten die be schikken over een uitgebreid instru mentarium, inclusief bassen en contra bassen, waardoor het mogelijk is zel den voorkomende bezettingen te reali seren. Sinds een optreden in het Hol land Festival voor oude muziek te Utrecht is de belangstelling voor dit ensemble sterk gegroeid. Een optreden als huisorkest in het Hilversum IV- programma Für Elise, een nachtcon- cert in het Rubenshuis te Antwerpen en een reeks concerten in kerken en kleine zalen onderstrepen deze ontwik keling. Het r< wel rent tijd. ndige ;n die ten, steeds zich meesle- pikte deur j brengen, op de gekste plaats den, hoewel meestal ’s nachts opge wil nog even >en, want het eerst- zal waarschijnlijk spoel plaatsvinden >enover dat het ze- i is de Big Bam- m. (R.G.:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 23