J Hheuvelpcokt 1 Winkelen en genieten in Heuvelpoort HEUVELPOORT I 5 ft tijdens de Franse dagen HTS Knip uit, neem mee, vul in, plak op en maak kans op aantrekkelijke prijzen Donderdag 3 maart 1983 pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER tart 1983 pagina 18 n trail deui cinq 5.^5 neul hurt 1 Attracties srm treize quatorze Tilburg Voordeel, amusement en ontspanning en dii-sept dix-butt fvingt-qualre «ingt-cinq yingt-trois yingMeut bij 13. treize: bij 1. un: bij 14. quatorze: bij 2. deux: bij 15. quinze: bij 3. trois: bij 16. seize: bij 4. quatre: Albert van Amstel 5. cinq: bij 17. dix-sept: bij Heuvelpoort; de of niet 6. six: bij 18. dix-huit: bij bij 19 dix-neuf: bij 7. sept: bij 20. vingt: bij 8. huit: 21 vingt et un: bij 9. neut: bij 22 vingt-deux: bij 10. dix: bij 23. vingt-trois: bij 11onze: bij bij 24 vingt-quatre: bij 12. douze: 25. vingt-cinq: bij I Asf bie 15.W* traat 21 17 AMEN IN en hout, met [JS-j i- rt’W anten i. Al- Deze rres l>> PALETPLEIN 10 LEFOON 676663 Franse kleu- ichting, gor ter zij. U ..euren niet tte hebben ingen die u is mooi op zijn J niet :ent van de oral in oog ?n. ^t niet ismode. u in de ïsschoe- niet wist de icques begin- lutbewerking afgewerkt een «thé» trelende gekekc as e jk. Dus Franse arti er, Franse muziek, je Frankrijk in Til- Frankrijk een land van tegenstellingen 22. 17?»* gewoon Heuvel- poort». Tilburgers neiging «de Heu- <>n niet «Heuvel- van voor- AlA taast le Jardin hele avond ge- Frans gebeuren, ""‘ant met Mu- vhansons en dat nooit eerder in l is Franse sfeer Een zelfstandig naamwoord zonder lidwoord is in het Nederlands een onge- pc woon verschijnsel. Als we een zelfstandig he naamwoord in algemene zin gebruiken dan kunnen we het af zonder lidwoord, denk bijv, aan liefde, oorlog, haat, ver driet. Frankrijk is voor ons, derlanders, een land ws loos in verband brenj Franse kaas, stokbr Frankrijk is het en tamelijk sa.-’ men over het t gen ook verzet iets waar verstek laat j land van kuituur, mensen, architekt koks, van mode land van kastelen, ken. Het land oc oude klederdrachten, van de Tour de France, van de legendes als maal winnaar v ’53, ’54 en ’55 '-maal wit ’64. Jeu de Boules In een leegstaande ruimte van de Heuvelpoort ligt vanaf donderdag een Jeu de Boulesbaan. Er zullen demon- straties op gegeven worden. De organi- satoren hopen bij voldoende belang- stelling te komen tot de oprichting van een Tilburgse Jeu de Boulesclub. Dat I zou natuurlijk geweldig zijn, want Til- I burg is nog steeds niet bekeerd tot dit I prachtige spel waarover u elders in de- I ze Koerier meer kunt lezen. Misschien, heel misschien zou de baan als er echt een Tilburgse club opgericht wordt, in de Heuvelpoort kunnen blijven liggen. De baan wordt sfeérvol «aangekleed door Aspasia bloemsierkunst». Muziek j Bakker Martin, knapperige crgis- stokbrood. Maar ook lekker vers :bak en andere bakkersspecia- Bij welke zaken in heuvelpoort hangen deze posters? Neem dit formulier mee naar Heuvelpoort,kijk rond en vul de namen in. In elke zaak ontvangt u dan een letter die u op de achterkant van dit formulier moet plak ken. Alleen opgeplakte letters dingen mee naar een van de schitterende prijzen. En nu we het toch over wonen heb ben bij Porcello wordt tijdens de Franse dagen met «de Franse slag» ge prijsd. Mooie en goedkope bierglazen, soepkoppen met schotel om zo te vul len met bijvoorbeeld lekkere uiensoep, schitterende bloemvaasjes en nog veel meer om uw huis mee op te sieren of om gewoon kado te geven aan iemand die u leuk vindt of die het verdient. En dan vindt u nog bij Con Ver- donck alles op het gebied van tapijten, kussens, berbers, tafellopers, enz. Handgeknoopte oosterse tapijten bij voorbeeld, onovertroffen degelijk en mooi, schitterende kleuren en heerlijk zacht, te mooi om waar te zijn. Laine de Jeanette geeft deze Franse dagen krachtige kortingen op breiga rens in de kleuren rood, wit en blauw, zelfs tot 25%. Ook voor originele Fran se gobelins van Royal Paris bent u bij Laine Jeanette waar u moet wezen. Van der Mout Tuin- en Dierenspe ciaalzaak heeft voor u alles wat met uw tuin te maken heeft. Alles in natuurlijk overdreven maar toch groentezaden in overvloed, wachtend op de voor jaarszon. Zij denken er al aan en het wordt zo langzaam aan weer tijd dat u er ook aan begint te denken. U wilt toch immers weer een mooie tuin vol bloemen en planten wel dan, het voorjaar komt eraan, haast u Van de Mout begint vanaf nu weer met een :"*-,”kse tomatenwedstrijd. De groot- laat is goed voor 150,- Infor- maar eens in de winkel. heeft voor u alles op het ge- i dat alles is geschikt om iemand kado te tn gewoon zelf te hebben en Heuvelpoort; is het g° loort» of «de Heuvelpoc hebben, menen wij, de ne velpoort» te zeggen en poort» zoals de promotors noemd gebouw graag willen. Bovendien is het zo dat gelukkig onze taal niet wordt bepaald door spraakmaker^, maar Ook namen kunnen het over het alge- door mensen die die taal gebruiken, meen doen zonder lidwoord, denk bijv, thuis, op straat of in een winkelcentrum, aan Soestdijk. Hier ligt het echter moei- Aangezien de burger, beter gezegd de lijker, zeker wanneer het geen ingebur- Tilburger uiteindelijk bepaalt of' het gerde namen zijn. We zetten er dan al «Heuvelpoort» of «de Heuvelpoort» snel een lidwood voor. We zeggen niet gaat worden, willen wij voorstellen het Blaak maar «de Blaak», niet Heuvel desbetreffende gebouw voorlopig «Heu- maar «de Heuvel». velpoort» te noemen. ting 1 zijn. ‘^r schreef ook enkele hoogst bedenkelijk gehal ken fascistisch zelfs. Célit 1961. Frankrijk is toch, naast deze min of meer opmerkelijke schrijvers en nog vele anderen, ook een land van de bourgeoisie. De bekrompen, burgerlij ke moraal kan zeker op het platteland erg benauwend zijn. Het liberalisme, het Franse liberalisme, is meer een po litiek en economisch liberalisme dan een sociaal of maatschappelijk libera lisme. Winkelen in de Heuvelpoort is voor iemand die van winkelen houdt een be levenis. Diverse winkels, lekker dicht bij elkaar met allerlei leuke artikelen en voor iedereen. Vooral deze dagen is er veel te zien en natuurlijk ook te koop want de Heuvelpoort staat in het teken van Frankrijk kelen, Franse sfeer kortomeen stukje burg. Allons voir Franse gastronomie, Frans ijs Laten we maar eens met de Franse keuken beginnen. In l’Homard, het visspecialiteiten- restaurant, kunt u genieten van een ex clusief diner. Wij lichten een tipje van de sluier op. Voor 45,- per persoon kunt u genieten van een 6- gangen-me- nu. U kunt u tegoed doen aan Filet de Sole Véronique, vervolgens aan Petite Marmite, dan een sorbet als tussen doortje. Het vleesgerecht heet Ris de Veau aux Champignons en dan is het de beurt aan Les Fromages Francais. Tenslotte besluit u met een Grand Dessert en met Moca. Dat was l’Homard. In het Party-Centrum na kunt u op zaterdag de hek nieten van een typisch Fran namelijk een Café Chantar settemuziek en Franse chan is werkelijk waar nog Tilburg vertoond. Dit in optima forma. In Cassata, de Italiaanse ijssalon, kunt u deze dagen niet alleen Italiaans ijs eten maar ook drie hele lékkere Franse ijssoorten. Nog nooit geproefd, dus nu naar Cassata voor Wijnijs, IJs met Anisette en IJs met Grand Marnier. In Le Jardin kunt u altijd terecht voor lekkere hapjes, een «café au lait» croissants en andere tongs- lekkernijen. Moe gewinkeld en gekeken gaat u op uw gemak daar eens even uitrusten, een verstandig be sluit, doen Franse mode Feu Rouge, in Heuvelpoort een begrip voor mode met een hoofdletter. Feu Rouge is altijd «a la France» of zoals Feu Rouge zelf zegt«de grens van Frankrijk ligt bij de entrée van Heu velpoort». Frankrijk is al jaren toon aangevend in de mode en die mode vindt u bij Feu Rouge. Het is een mo de met stadse allures, mode met een luchtige souplesse en een natuurlijke nonchalance. De modekleuren van deze zomer zwart en wit en de ontwerpen zijn extravagant nieuw. Het accent var nieuwe zomermode ligt voor i voor detail en krachtige belijningen Ook Jean Jacques Schoenen loopt achter bij de nieuwe voorjaarstm De niéuwste mode-tinten vindt i nieuwe voorjaarscollectie dames nen en voor wie het nog ni damesmaten bij Jean Jacc nen al bij maat 32. Oké brengt een uitgebreid scala voor jaarsgeuren in prachtige lamswollen truien met ronde hals en V-hals. U kunt die truien heel goed kombineren met Oké broeken in dezelfde kleurstel lingen. U zult er zich een nieuw mens in voelen. De kindermode uit Frankrijk vindt u bij Scooby Doo, eigenwijs, pedant maar goudeerlijk. Tot en met zaterdag krijgt u een leuke riem kado bij aan koop van een pantalon. Bij «You and Me» treft u kleding aan met Franse esprit. De nieuwe voor jaarscollectie is pas binnen dus gaat u gauw kijken. Biezjoe tenslotte maakt uw kleding af met leuke, originele sierraden en mode accessoires. Franse specialiteiten Om mee te nemen bij ovenverse pistolets, kr santjes en smakelijk s< daarnaast natuurlijk c brood, gel~1-J Jiteiten. Topslagerij Herman v.d. Pas heeft niet alleen alles op het gebied van vlees, hij doet er nog een schepje bovenop door tijdens de Franse dagen bij aankoop van 2 ons paté u een heprlijk belegd stokbrood aan te bieden. Kaashandel Veerman heeft natuurlijk diverse Franse kaassoorten voor u in overvloed om uw Franse avond te kompleteren. Vishandel Peter heeft speciaal voor de Franse dagen in Heuvelpoort Franse mosselsoep om mee te nemen en voor een prijsje om te likkebaarden. De betere groenteman A. Dusée heeft natuurlijk overheerlijke Franse groente zoals bijvoorbeeld 8 soorten Franse sla. Zaterdag kunt bij de groenteman getuige zijn van een demonstratie sla- bereiden. zuidelijke Ne- /at we moeite- igen met zon, wijn, Rijn mood en vakantie. dat c is het land wat makkelijk snel te bereiken is en waar algemeen in zomerse da- ïkerd is van zomers weer, inn ons klimaatje nogal eens gaan. Frankrijk is ook het iltuur, van denkers, staats- Frankrijk is het land waarvan men Lakten, schrijvers en zegt dat het er goed is een leven te heb- ie en film. Het is het ben als God in dat land. Daarmee “n, kathedralen en ker- wordt bedoeld dat men een goed en ook van folklore en gemakkelijk leven leidt. Maar ook veel Het is het land Fransen maken van hun buik een af- i nog leven- god en daarmee wordt bedoeld dat zij Louison Bobet, drie- zich alleen maar bekommeren om lek- van die barre tour, in ker eten en drinken. j5 en Jacques Anquetil, Het is het land van pikante frivoli- innaar, in ’57, ’61, ’62, ’63 teiten, van vrij-denkers, van gewaagde literaire ontboezemingen. Emile Zola, de vader van het naturalisme, werd na de publicatie van zijn roman «Nana» niet overal met veel genoegen ont haald. Maar gewaagder in een bepaald opzicht waren enkele werken van Louis-Ferdinand Céline. Deze Franse arts schreef enkele belangrijke werken die vooral door een nieuwe stijl, het gebruik van de gesproken taal en de ontwrichting van de zin, nog steeds boeiend zijn. Maar deze Franse litera tor schreef ook enkele werken van hoogst bedenkelijk gehalte, uitgespro- line overleed in Op twee dagen zullen muzikanten I levende Franse muziek verzorgen. Al- I bert van Amstel is er één van. Deze I zanger-gitarist heeft zich geheel toege- legd op het Franse chanson. Albert van Amstel heeft na zijn middelbare school Frans gestudeerd en al diverse malen opgetreden met zijn programma «Franse liedjes informeel». Deze veel- gevraagde artiest zal op donderdag- middag en -avond en op zaterdag op- tredens verzorgen in Heuvelpoort. Er zal ook in Heuvelpoort een «Mu- sette» accordeonist, genaamd Victor I optreden. Hij zal u typisch Franse I «tiereliertjes» ten gehore brengen. I Frans «eetstraatje» Rond de fontein zal op donderdag, vrijdag en zaterdag een Frans «eet straatje» ingericht zijn. Wat kunt u aantreffen in dat straatje? Natuurlijk kaas en wijn. Frank v.d. Hout verzorgt uiteraard het kaasgedeelte terwijl on- dermeer Verbunt de befaamde Ca- veau-wijnen zal presenteren. Foucroy Nederland zal eveneens met enkele uitzonderlijke drankjes het straatje I «onveilig» maken. Croissanterie le Jardin van lunch- I room Konditorei zal vertegenwoordigd I zijn met overheerlijke Franse soepen I en croissants. 1 Dat wordt dus proeven en keuren van lekkernijen in het Frans «eet- straatje». Wie dan nog meer van iets uit Frankrijk wil genieten die kan al- tijd nog naar de film «Asterix le Gaulois» die in Cinema Heuvelpoort draait. •- voorja<u Mout t jaarlijks» ste torna meert u \spasia ied van bloemen. Veel van uitstekend g< doen of om daarmee uw huis stijlvol op te sieren. Foto Mulder, de betere fotohandel, heeft tijdens de Franse dagen een spe ciale aanbieding de Minolta HI-Ma- tic G2, een automatische kleinbeeldca- mera. Deze camera is uiterst simpel te bédienen en u krijgt het etui er gratis bij.. Boel zinni pier derla Wonen Bij Decorette vindt u de F ren terug in behang, verlic dijnstoffen en wat dies meer hoeft nauurlijk die Franse kleu in huis te halen, bij Decorette ze ruime keus uit allerlei dinj nodig hebt om uw huis eens te knappen. Vandaag, donderdag, morgen overmorgen, staat de Heuvelpoort in het teken van Frankrijk. Alle winkels zullen u met Franse knipoogjes toelon ken en Franse produkten zullen u in Frankrijk doen wanen. Andere typische Franse zaken zoals een heuse Jeu de Boulesbaan, Franse auto’s, Franse hap jes, soepen, wijnen en kaas, een klein Frans «eetstraatje». Franse muziek, Franse posters en vlaggen, portretteke naars. enz. enz., dit alles zal u zonder twijfel op aangename wijze verrassen. Frankrijk is het land dat er nog steeds voor verantwoordelijk is dat de "’ti te zout is de kalimijnen lozen «ai goedje alsmaar in die rivier die voor Nederland zo belangrijk is als drinkwaterleverancier. Het is het land dat in fiks tempo kernenergiecentrales bouwt. Het is ook het land dat gewe tenloos wapens levert aan vriend en vijand. Frank-”’ zegt dat iiv. ben als C wordt bede -ckelijl raad strekt ikhandel Gianotten. de oase van be ting, de wereld van de letter op pa- heeft voor hen die over onze Ne- landse grenzen heen willen kijken de zeven vreemde van Dale’s waarop u nu kunt inschrijven. Woordenboeken waar u iets aan heeft, met zorg samen gesteld en wat natuurlijk belangrijk is zo kompleet mogelijk. Maar ook voor andere boeken, voor kinderen en voor volwassenen, voor kunstminnaars en andere liefhebbers. Steeds bij de tijd en ze kunnen bij Gianotten zelfs voor u terug in de tijd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 19