MJoesschoten 1695, 41 i 25 jaar Tilburg Big Band Massale hulp blijft nodig Fusie Gezinszorg instellingen ü"1 H H B .buRG H H H BETAAL MINDER Zondag 6 maart Big Band Battle in de Stadsschouwburg 199,- EN 2 1HK. Nostalgie in ’t Oude Nest "3 2 D 2 Q 2 O 2 O 149, MANOU-TOTAAL 89, 399, «Tilburg helpt Polen» Jazz in «Bosch en Duin» Dameskoor Lumen cordis in Heuvelkerk FNEN lier met de :en, waar u rustig keus en In de 120 ipruimte PRIMEUR voor TILBURG 269,- 479,- 599,- NO 1.295, 79 99, nu 595 HEILE SCHOORSTR. 80 Dus bi] de bekende speciaalzaak TIVOLI MEUBELEN Eerste paal Fuji Donderdag 3 maart 1983 pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER naart 1983 pagina 14 Menu van de week .PLEIN 212 iedingen Maandag: Dinsdag: Woensdag: of 65,- p.m. Donderdag: Vrijdag: lier (met rijst Zaterdag: collier AANMELDINGSFORMULIER Gezinsadoptieplan «Tilburg helpt Polen» Naam: Adres: Tel.: Tel: 013-355545 (3 lijne. thovenlaan 265 er Fauteuil 2-zits ;omb. als i, kr< Ongelooflijke prijs Ook leverbaar als club en 3-zits. /ijs en LAGE PRIJZEN Behang Verf Glas UIT ONZE KLEINMEUBELAFDELING Ismede Zaterdag a.s. in N.K. Harmonie Tilburg Pop 3ELIJK VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO voor al uw autoschades geluk bij een ongeluk Til- op- (wa- Wegens enorm succes geprolongeerd i van bezui- takkelijk z:“ krijgen, vertrou- JHlt. Hoge draaiclub van Europese topkwaliteit 410,- 598,- 25,- i schieten gratis. Iverreparatles. [i voor ge ïnd om ge- De Chesterfieldstijl in manou Geweldige tweeziper Noten credezina afm. 70x76x26 1 isPessers 'tfe jltkampioen 1982 500 gr voor 2,S0 O o O o O O O U Q roeren langzaam de looie, gladde soep is Hoef st raat 145, Tilburg - Tel. 432163 Koopavonden geopend Geen lokker - Levering uit voorraad E werd in ment >nele orgin- ien de Tevens kunnen wij al uw behangwerk I laten verzorgen. al- in tu- lirkestraat 21, Tilburg Telefoon 013-431900 Wij leveren de complete kollektie van alle bekende leveranciers. Dus kasten, clubs, 2-zitters, bankstel len, bedden, eetkamers, salontafels. namen. Daarnaast werkt de band mee aan «Jazz in Duketown» en aan de «Jazz Meeting Tilburg», vorig jaar in een fenomenaal concert met Jean’ «Toots» Thielemans. [OIKKlJ |joh. Smid BV j Eiken mimiset 3-delig, compleet met handge knoopt Oosters kleedje 3-zits 3-2-1 c< rt jam begin 1982 al samenwerking in de af Je hulpaanvrager ,,:ngen van mede Zondat burgse kuvi Heuvelkerk Rocket club Hoog liefst 115 cm Zeer voordelig Vrijblijvend prijsopgave voor eigen ontwerpen. Verder tegen spotprijzen restanten kleinmeubelen, grenen meubelen, ka- do-artlkelen, manou-restanten van failliete Importeur. PROFITEER NU i Sacra- luis via De stichting «Tilburg helpt Polen» wil die broodnodige hulp bij de Til- burgse bevolking mobiliseren, coördi neren en ondersteunen. Kraagstoel iij Bekend model SUPERAANBIEDING in ona model 400 E.A. 50,- 47,50 38,- 50,- 36,75 n collier 14,- 6,25 18,- 5,25 16,- 8,75 12,95 9,50 3> 8,50 5,95 7,50 ieuwe liefde «.summa hoogste i halen. ind de profco»iv uit de gezinszor i bejaarde ite bloei. Van was men met jrg» reeds met deze AUIDSCHADEBEDRIJF PETER SOONS b.v. fROZENSTRAAT 80 TILBURG UW TEL. 431147 Engelse crème ■4 liter melk, ‘4 liter koffieroom, 1 pakje vanillesuiker, zout, 3 eierdooiers, 40 j> sui- Breng de melk met room, vanillesuiker en wat zout voorzichtig aan de kook. Klop de eierdooiers met de suiker los. Schenk al roe rend een deel van de hete melk bij het eier- dooiermengsel en doe dit terug in de pan. Laat het geheel op een laag vuur al roerend binden, maar vooral niet koken. Laat de saus afkoelen en serveer hem bij chocolade- pudding. Maak een afspraak voor vrijblijvend behang- en/of vert advies bij u aan huis ontwikkeli Daarbij aanmerkin komende J worden r waaror central delin° In Gvzj stellingen nu op ee tieve wijze positie noodzakelijke hulp a heid in de toekomst kunnenl zover gesta ling van van I Nieuwe collectie I Rath a Doodeheetver en Goudsmlt-HoH I behang Dit gebrek dreigt de Poolse samenleving te ontmoedigen, die samenleving t: zij hebben hulp blijken van be- In de zaal van de Nieuwe Koninklijke Harmonie aan terdag a.s. voor de vierde keer het gebeuren «Tilburg avond, die duurt van 20.00 uur tot 1.30 uur treden er 4 g ziet er zo uit20.00-21.00 Skylla21.30-22.30 Page i nants0.30-1.30 Wild Men of Borneo. ontstaan. Laat deze 10 minuten doorkoken. Roer enkele lepels van de hete soep door de room en schenk het geheel terug in de pan. Voeg de wijn en tenslotte de fijngehakte pe terselie toe. Aan veel goederen, die voor het dagelijks levensonderhoud noodzakelijk zijn, blijft er in Polen gebrek. Aan kleding en schoeisel, aan voedingsmiddelen als vlees en fruit, aan de eenvoudigste medicijnen, aan schoonmaakmiddelen en aan zo veel meer. Die goederen zijn ofwel «op de bon», ofwel on- In superzware uitvoering. De kunstnier zal tijde be- ristieviering op 10 april a.s. i a]. velse kerk worden aangebot bisschop 1 r het aanstaanc aan Tilburg 2 delingen wor nummer is «Tilburg helpt groei jvan de ja- werken bij org» 700 rendeel part- jrgsters. Bij de ne Kruis» zijn in dienst, ïlhelp- Daniel Friderici en «Maria mater gra- tiae» van Gabriel Fauré (1845-1924). De organist zal ook verschillende or gelwerken van Strategier uitvoeren. Tijdens de hoogmis is de gastpredi- kant Albert Damen, de rector van Piusoord. De hoogmis in de Heuvelkerk begint zondag 6 maart om half 12. betaalbaar, ofwel in het geheel niet verkrijgbaar. De actie kunstnier De stichting wil met hulp van de I woners van Tilburg, omstreken en len daarbuiten die meewerken, geld in zamelen voor de aankoop van nierdia- lyse-apparatuur vöor het ziekenhuis van Rzeszow. Deze zgn. kunstnier «filtert» stoffen die zich in het bloed van patiënten door onvoldoende of af wezige nierfunctie hebben opgehoopt. Het is hoognodig dat het ziekenhuis in het bezit komt van zo’n kunstnier maar, zoals gezegd, zonder hulp van de Tilburgers is deze kostbare aangele genheid niet te realiseren. Er moet re kening gehouden worden met een prijs van 75.000,-. In deze tijd van bezui nigingen zal het niet makkelijk zijn zo’n groot bedrag bijeen te krijgen, maar de stichting heeft er alle v«m wen in dat de bevolking van Tilbi e.o. zich wederom niet onbetuigd laten en dat de financiering rondkor champignon-roomsoep 200 g chair-:- - 1 bloem, ten, 1 <1 lie. Maak de champignons schootr en snij in plakjes. Smoor ze gedurende 5 minute in de boter, roer de bloem erdoor en schei; er onder voortdurend r--- bouillon bij tot een mooie Op 17 februari jl. werd namens de besturen van de beide instellingen zins- en bejaardenzorg in Tilburg-Goirle, een overeenkomst ondertekent zamenlijk te streven naar een fusie van beide instellingen per één januari 1984. De stichting «Katholieke Gezinszorg» en de stichting gezinszorg «Het Groene Kruis», hebben beide reeds een lange geschiedenis in de zorgverlening in Tilburg (de Katholieke Gezinszorg ook in Goirle) achter de rug. ma ruimte laat voor het optreden van enkele ex-solisten. Deze Big Band Battle begint om 15.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Kinderrijke gezinnen en zieke mensen in staan er slecht voor. Hun nood is het grootst: nodig. Goederenhuip en morele opkikkers, bl langstelling te zijn voor hun moeilijke situatie. lens een eucha- 1 - in de Heu- o- joden aan de w van Lublin, mgr. Pytak. Over ide bezoek van mgr. Pytak zullen nog andere mede- orden gedaan. Ons giro- 000895 t.n.v. Stichting Polen» te Goirle. Dat de Tilburg Big Band haar 25-ja- rig bestaan kan vieren, is vooral te dan- ken aan vier leden, die vanaf het begin in 1958 en in de moeilijke jaren daarna «go! in een grote band bleven geloven. Tom q. Bartels Sr., Cees de Bekker, Dick Doo- gpSiU renbosch en leider Jan Nooijens zijn on ze jubilarissen, die op 6 maart het mid delpunt van onze feestelijke viering zul len zijn. Voor alle vrienden en belangstellen- te den is er zondagmiddag een Big Band Battle in de pauzefoyer/studiozaal. Hieraan werken mee: Big Band Nijme gen o.l.v. Hans v.d. Veen, South Point Big Band Breda o.l.v. Frits Baijens, Big Band Oss o.l.v. Henk Kruas, Til burg Big Band o.l.v. Jan Nooijens, die voor deze gelegenheid in het program- Chocoladepudding 5 blaadjes gelatine, '4 liter slagroom, 1 eetlepel basterdsuiker, '4 eetlepel cacao, 2 eetlepels melk, '4 liter chocoladevla. boter. Week de gelatine in koud water. Klop de slagroom stijf met basterdsuiker. Maak de cacao aan met koude melk en verwarm deze vervolgens. Los er van het vuur af de goed uitgeknepen gelatine in op. Schenk de melk vervolgens al roerend door de chocoladevla en spatel de slagroom erdoor. Doe de pud dingmassa over in een beboterde pudding vorm en laat hem opstijven. Russische kwark vla 30 g basterdsuiker. 3 eetlepels in rum ge weekte rozijnen. 250 g kwark, '4 liter slag room, 50 walnoten. Roer de suiker met de rozijnen zolang de kwark tot een mooie, glanzende massa is ontstaan. Klop de slagroom lobbig en spatel dit door het kwarkmengsel. Strooi de gehak te noten over de kwarkvla. Het gezinsadoptieplan Ook biedt de stichting de gelegen heid de vriendschapsbanden met Po len te verstevigen, nl. in de vorm van het sturen van persoonlijke pakketten naar Poolse gezinnen. Door inlevering van onderstaande strook kunt u een adres in Polen aanvragen. Door be middeling van de plaatselijke charita tieve instellingen heeft de stichting 500 adressen van noodlijdende gezinnen in haar bezit. Het vervoer en de distributie van de pakketten zal geheel geschieden door de stichting in nauwe samenwerking met de instellingen in Polen. Medede lingen betreffende de inhoud van het pakket, de samenstelling van het aan u toegewezen gezin, etc., worden t.z.t. door het secretariaat van de stichting verstrekt; het adres is: Stichting «Tilburg e.o. helpt Polen», p.a. Rode Kruisgebouw, Leonard van Veghel- straat 2, 5014 HD Tilburg. Tel. 013- 355545. Zondag 6 maart viert de Tilburg Big Band haar 25-jarig jubileum. Naast een feestelijke receptie voor genodigden is er in de pauzefoyer/studiozaal een Big Band Battle met medewerking van vier orkesten en gratis toegankelijk voor allen, die de Tilburg Big Band een goed hart toedragen. Na het verzamelen en verzenden van o.a. kleding, schoenen, medicijnen naar kinderziekenhuizen en kerkelijke hulporganisaties in het arme Zuidoost- Polen, is het nu tijd voor vernieuwing van de hulpvorm. De hulp aan gezin nen die het zwaar te verduren hebben, en aan zieke mensen moet een blijvend en duurzaam karakter krijgen. De stichting gaat zich dan ook richten op het betrekken van gezinnen in Tilburg e.o. bij de nood van Poolse gezinnen (Het Gezinsadoptieplan) en op het verzenden naar Zuidoost-Polen van langdurig inzetbare en belangrijke me dische hulpmiddelen, bijvoorbeeld nierdialyse-apparatuur (De Actie Kunstnier). KLEINMEUBELEN en accessoires. Geweldige keuze in spiegels, lam pen, mimisets, bloemtafels, wijnrekken, enz.,enz. Honderden stuks in voorraad De uiteindelijke keuze op Tilburg vindt zijn redenen in de gunstige lig ging van de stad, de kwaliteit van het Tilburgse drinkwater en de rustige en groenrijke omgeving van de locatie op het bedrijventerrein Vossenberg - bei de van groot belang voor de kwaliteit van de produktie -, het in Tilburg aan wezige arbeidsaanbod en tenslotte de grote medewerking aan de vestiging van de betrokken instanties. In sep tember vorig jaar hebben vertegen woordigers van Fuji en van het ge meentebestuur het contract onderte kend, waarbij de gemeente aan de Ja panse producent van fotomateriaal twintig hectare grond van Vossenberg heeft overgedragen. Vrijdag aanstaan de wordt begonnen met de bouw van de Fuji-vestiging in Tilburg. Allereerst wordt de produktie-eenheid voor de vervaardiging van kleurenfotopapier gerealiseerd. Die is naar verwachting in augustus 1984 gereed en biedt dan werk aan ongeveer 60 personen. Wanneer het bedrijf in 1987 in volle omvang draait kunnen er ongeveer 270 personen werkzaam zijn. Met de vesti ging is een investering gemoeid van 200 miljoen. Fuji Photomateriaal Film BV is na Kodak de grootste pro ducent ter wereld op het gebied van fotomateriaal. De jaaromzet van het bedrijf bedraagt 15 miljard. Naast vier produktiebedrijven in Japan heeft Fuji nog vier kleinere vestigingen in Brazilië, Korea, West-Duitsland en Engeland. In totaal werken in die be drijven 15.000 mensen. Waar vindt U ons Heel eenvoudig, via de ringbanen. In de mentsparochie, Ringbaan Oost ter hoogte Elisabethziekenhi J.-P. Coenstraat of Pelgrimsweg, dan 4e zijstraat. TELEFOON 423476 V.H.S. videorecorder J V C. w made by ViWiWi 12-kanaals Q S-band kanalenkiezer picture search Natuurlijk bij de specialist TMOEDERTIJD Ef K «Wilma», Henri en Mechelse kasten :e slaapkamers, spiegel te kasten, eiken en gre Tets, kasten, eethoekei kanten, porseleinkast enz. Berkdrijksestraa kei). Wie geen rupsen kan verdragen, moet ook niet naar vlinders vragen» Het betere is soms de vijand van het goede. Door alsmaar achter het beste aan te hollen, vergeten sommige mensen het goede wat vlak voor hun voeten ligt. Ze zijn nooit tevreden. Het moet altijd beter. Ook als het goed is. Ze eisen steeds het beste. Het volmaakste. Zulke mensen noemen we: perfectionisten. Mensen die niet kunnen hebben dat ze niet altijd «summa cum laude» sla gen. «Met de hoogste lof». Dat ze niet altijd tienen halen. Maar op onze pla neet is dat heel moeilijk. Altijd het beste, het volmaakte. In en aan en rondom ons wemelt het van onvolmaaktheden. We zullen ons ook dikwijls met ’n acht tevre den moeten stellen. Of zelfs met ’n vijf. We zullen ook met het minder vol maakte genoegen moeten nemen. On danks de reclame die zegt: «Met minder hoef je geen genoegen te nemen». Niet dat je niet naar het volmaakte mag streven. Wil je de roos raken, moet je even boven de roos mikken. 'n Gezonde leefregel is daarom: «Beter dan altijd het béste te verlan gen, is alvast met het goede aan te van gen». Of zoals de kleine prins zei: «Ik moet wel ’n paar rupsen kunnen verdragen als ik ooit vlinders wil zien». Al in 1958 namen een aantal 1 burgse musici het initiatief tot het richten van een groot orkest. Ze kt men elke zondagochtend bij elkaar in zaal ’t Molentje aan het Rosmolen plein en speelden arrangementen van Bert Page, Malando, enz. Een enkele maal werd opgetreden, o.m. in het ra dioprogramma: «Amateurs zetten hun beste beentje voor» en in de «Two Beat and Modem Jazz Society», een Tilburgse jazzclub aan het N/S-plein. Eerst in het begin van de jaren zeven tig, toen het Kultureel Sentrum als re petitieruimte beschikbaar kwam, kreeg de band een grotere bekendheid bij het Tilburgse publiek. Door omstandigheden gedwongen moest de Tilburg Big Band verhuizen naar de Stadsschouwburg, maar de pu blieke belangstelling groeide, niet in het minst door de maandelijkse open bare repetities. Ook werd het een tra ditie, het seizoen elk jaar af te sluiten met een concert, waaraan medewer king werd verleend door befaamde so listen als: Harrie Verbeeke, Ferdinand Povel, Slide Hampton, Acky van Rooijen, en vele anderen. De Tilburg Big Band nam deel aan I verschillende festivals in binnen- en buitenland en haalde zelfs het «Tros Big Band Festival» voor een aantal ja ren naar Tilburg, een muzikaal gebeu ren, waaraan meer dan 20 bands deel- De Katholieke Gezinszorg kort na de Tweede Wereldoorlog 1945 opgericht. Dit was het mome waarop in Nederland de profession, hulpverlening vanui. stellingen bij gezinnen en start maakte van een grot uit het «Groene Kruis» v een speciale afdeling «huiszorg» i vanaf februari 1928 bezig met vorm van hulpverlening. Bij beide instellingen kwam de echter goed in, in de loop ren zestig. Op het moment v de «Katholieke Gezinszor0 mensen, waarvan het meren time helpsters en verzor°*',“ gezinszorg «Het Groene nog eens 230 medewerkers waarvan eveneens het merendeel sters en verzorgsters zijn. Nauwe samenwerking Tussen beide instellingen is in de loop van de laatste jaren steeds meer samenwerking ontstaan. Nauwe sa menwerking is er van beiden met de vrijwilligersorganisatie van de gezins zorg, de Dienst Huishoudelijke Hulp Bejaarden of kortweg DHB. Financieel-organisatorisch heeft «Het Groene Kruis» hiervoor de ver antwoording, doch beide gezinszorgin- stellingen zijn vertegenwoordigd in het bestuur en beide maken op gelijke wij ze gebruik van de diensten van de DHB. Ook bestaat er sedert januari van dit ~r (sinds begin 1982 al experimen teel) samenwerking in de afhandeling van de hulpaanvragen. Een door beide instellingen van medewerkers voorzien team, handelt alle nieuwe aanvragen af, bij welke instelling ze ook binnen gekomen zijn. Hiermee wordt bereikt dat de verdeling van de beschikbare hulp zo eerlijk mogelijk en naar urgen tie geschiedt. Aanvragen bij de ene in stelling kan dus in de praktijk hulp van de andere instelling betekenen. Momenteel wordt door beide instel lingen gewerkt aan experimenten met wijkbejaardenhulp. Hulp die specifiek gericht wordt op concentraties van thuis wonende bejaarden die hulp be hoeven. Natuurlijke ontwikkeling Nu de samenwerking tussen beide instellingen zover gestalte kon krijgen en de doelstelling van beide gelijk is, was het stellen van de vraag of een ver dergaande vorm van samenwerking nodig en mogelijk is, een natuurlijke Zondag 6 maart vindt van 16.00 tot 20.00 uur weer het bijna traditioneel morden optreden plaats van «The 1 Jazzmen» in café-restaurant Bosch en Duin» in Udenhout. The Old Jazzmen is een groep die is samen gesteld uit een aantal Brabantse jazz muzikanten die hun sporen in de mu ziek ruimschoots hebben verdiend in het, voor sommigen van hen, inmid dels verre verleden. Dit betekent ech ter niet dat zij niet nog steeds springle- jaar vend zijn in de manier en het enthou- teel) siasme waar mee zij musiceren. Hier van getuigt de enorme belangstelling- die er elke eerste zondag van de maand weer voor hen is in «Bosch en Duin». De bezetting van de groep is als volgt: Anton de Roy, trombone en te vens leider; Thieu Prinsen, trompet; Arie van Kleef klarinet; Mathieu Cleutjens, banjo, gitaar; Johnie Silver, drums en vocals, terwijl «göod old» Manus «Satchmo» Wayers wegens in middels langdurig verblijf in het St.- Elisabethziekenhuis afd. F 3, kamer 42 (stuur hem eens een kaartje) wordt vervangen door Piet Stokkermans (bas) en Ria de Boer (zang). g champignons, 50 g boter, 50 g i, 1'4 liter bouillon van 2 bouillontablet- dl room, scheutje witte wijn, peterse- voor 6 t.e.m. 12 maart 1983 De champignoncultuur heeft in ons land de laatste tientallen jaren een grote vlucht genomen. Noord-Limburg is een belangrijk centrum. Het kweken geschiedt in zoge naamde champignonhuizen, waar de cham pignons boven elkaar in bedden tot wasdom komen. Ze zijn het hele jaar door verkrijg baar en kunnen bij allerlei gerechten en vol gens verschillende bereidingswijzen worden gebruikt. Voor deze week hebben wij een champignonroomsoep. Zondag: champignon-roomsoep blinde vink, spruitjes, aardappelen Russische kwarkvla stamppot boerenkool yoghurt met geraspte appel harde eieren met kerriesaus, stoofprei, aardappelen drie-in-de-pan gehakt, bietjes, aardappelen vanillevla gulyas met rijst, koolslaatje chocoladepudding met Engelse crème stokvisschotel met mosterdsaus en rijst gebraden appelen met vanillesaus dikke wintersoep en verse groente) fruit lag 6 maart zal het jongste Til- koor tijdens de hoogmis in de de viering opluisteren. Het koor, dat als zodanig in septem ber van vorig jaar is gevormd, draagt de naam «turnen cordis» en bestaat uit leerlingen van de Tilburgse zange res en pedagoge Lia Ligthart, die het dameskoor ook leidt. Haar echtgenoot Pieter van Moergastel, die organist is van de Heuvelkerk, zal de orgelbege leiding verzorgen. Lumen cordis» wil laten horen, dat er voor vrouwenkoor heel wat waarde volle religieuze muziek is geschreven. De vaste gezangen zijn uit de Missa «Tibi laus» van de Nederlandse com ponist Herman Strategier, die samen met Albert de Klerk en Jan Mul be hoorde tot de belangrijkste leerlingen van Hendrik Andriessen. Van Strate gier kan men zondag bovendien nog Jioren het «Magnificat» en «In qua- cumque die». Daarnaast zal «Lumen cordis» ook uitvoeren «Cantate Domi no» van de zestiende-eeuwse Italiaan veling. bij namen beide instellingen in king dat zij mogelijkerwijs de ie jaren geconfronteerd zullen met overheidsmaatregelen, mder extra bezuinigingen en de- ilisatie, die een doelmatige bun- ling van krachten wenselijk maken, deze ontwikkelingen willen de in een positieve en crea te kiezen om zowel de als de werkgelegen- de toekomst zoveel mogelijk te blijven garanderen. Werkgroep Een werkgroep waarin van beide in stellingen de besturen en directies ver tegenwoordigd zijn, gaat nu in de ko mende maanden proberen werkwijze en organisaties zover op elkaar af te stemmen, dat per één januari a.s. op papier een nieuwe stichting kan gereed zijn. Als dat lukt, zullen op dat mo ment beide bestaande instellingen zich opheffen en tesamen in de nieuwe a gemene stichting voor gezinszorg i Tilburg en Goirle verder gaan. Besti ren en directies hebben de onderne mingsraden en het verdere personeel op de hoogte gesteld van het voorne men om een fusie aan te gaan. De O.R.’s hebben zich verenigd met dit besluit. Gedurende het komende pro ces van besluitvorming zal het perso neel periodiek worden geïnformeerd over de stand van zaken en zal regel matig overleg met de ondernemingsra den plaatsvinden. Vrijdag 4 maart aanstaande om 14.00 u. zal de burgemeester van Tilburg, de heer drs. H.B.P.A. Letschert, de eerste paal slaan voor de vestiging van Fuji Photo Film BV op het bedrijventerrein Vossenberg. In de zomer van 1982 besloot Fuji Photo Film tot de vestiging in Tilburg. Vooral de mensen rond de 40 zullen hen nog goed herinneren. «Ze zijn er weer»Groatje Weijdeven, accordeon; Gerritje van Gorp, drums; Gust van Gorp, saxofoon; Kees van Dun, trom pet; Ton v.d. Bosch, stringbas; Wim Jansen, gitaar; Ad van Berkel, drums. Weet u het nog, van alle dorpen uit de omtrek kwam men op de fiets naar het Oude Nest op zondagavond. Haa- ren, Moergestel, Udenhout, Berkel En- schot, ja, zelfs uit Tilburg kwamen ve len op hun muziek dansen en lachen om de fratsen die ze elke week weer wisten te bedenken. Swingen en Rock- and-Roll-dansen, dat toen zo in was, mocht niet' van Herman Rozen die toen de scepter zwaaide. Citaat van Herman: «Iedereen moet hier fatsoen- (armonie aan de Stationsstraat vindt za- üjk kunnen dansen». Deze tijd komt g Pop» plaats. Tijdens deze voor één avond terug en wel op zater- groepen op. Het programma dag 5 maart, aanvang 20.30 uur. U one23.00 - 24.00 Conso- foent van harte welkom in ’t Oude Nest te Oisterwijk. Eindelijk gaat het gebeuren. Voor velen het weerzien van oude bekenden maar vooral het weerzien en het weder om luisteren en dansen op de muziek van het orkest van Groatje Weijdeven, toen spelende onder de naam van «Swinging Sweet» in de jaren zestig.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 15